OVERZICHT DEELNEMERS CULTURELE MARKT EN PODIUM-OPTREDEN Een Vrije Kwast aan het werk. Deze enthousiaste groep amateur-kun naars laten op de Cuïturade hun werk zien en hebben bovendien eni sneltekenaars in aktie. diskussie- en vergadertechniek en bezoeken aan exposities in 't Clae- verenblad. Info: Joke Snijder, telefoon 941642. 27. NCVB. De Nederlandse Chr. Vrouwen Bond afdeling Leusden vraagt in haar stand onder meer aandacht voor haar uitgebreide winterpro- gramma. 28. Stichting Vrouwenraad Leus den. De Vrouwenraad Leusden is het overkoepelende orgaan van alle vrouwen-orgarusaties in Leusden. In haar stand alle informatie over de doelstellingen van de Vrouwen raad. Info: mevr. T. Nieuwstraten, Beemden 25, 3831 GK Leusden, te lefoon 942744. 29. Stichting Muziekschool Leus den. De Muziekschool Leusden is uiter aard aanwezig met een informatie stand. Hier kan men alle informatie ontvangen over de mogelijkheden die de school te bieden heeft. Daar naast zal het kinderkoor van de school een optreden verzorge het podium-programma van Cuïturade. De Muziekschool Leusden h momenteel meer dan 750 lee gen en 22 docenten. De sc! biedt de volgende onderwijs gelijkheden: Voorbereidend strumentaal onderwijs, instrui taal en vocaal onderwijs, inci tele cursussen en deelname aai kinderkoor. Info bij de admrni tie van de school, tel. 944310. 30. Kindercantorij Marcuskei De Kindercantorij 'Marcuskerk' staat uit zo'n 20 tot 25 enthous1. kinderen, die elke donderdag: dag in de Marcuskerk bij eli komen om samen te zingen en ziek te spelen. De kindercar. zingt regelmatig tijdens kerka sten en treedt ook elders op. Ir stand van de cantorij kan men informatie krijgen. Uiteraard 1 zorgt de Kindercantorij ook deel van het podium-prograiT Info: mevr. H.J. Nobel-De V? Beekridder 8, 3831 DN Leus: Tel. 941882. vervolg op pagina 9 9. Mevrouw Hulst. In deze stand kan men kennis ma ken met de kunst van droogbloe men. In allerlei stijlen en variaties toont mevrouw Hulst wat men met droogbloemen kan doen. DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 Cuïturade (Met, voor zover aanwezig, infor matie over de deelnemers) 1. Impesa. Scouting groep, met name voor 7- 11-jarigen en 11- tot 15-jarigen. Bij goed weer zal Impesa buiten de Korf demonstraties geven. 10. Saskia Boon. Een stand met een expositie van sprookjeswezens, bosfiguren en fairies. 11. Hennie Vons. Wie geïnteresseerd is in beschil derd keramiek, moet beslist met verzuimen langs deze stand te gaan, waar Hennie Vons verschil lende voorbeelden van beschil derd keramiek toont 12. Dick Hartog. Inmiddels heeft Leusden al ver schillende keren kennis kunnen maken met de grote houtsculptu ren van de Leusdense kunstenaar Dick Hartog. Op de Cuïturade staat Hartog met enkele van zijn werk stukken. 13. H. Raat. In deze stand een expositie van werk van dit lid van de Leusdense schildersclub De Vrije Kwasten. 14. Vrije Kwasten. Uiteraard heeft de Leusdense schildersclub 'De Vnje Kwasten' in haar stand weer sneltekenaars, die u tegen een schappelijk pnjsje portretteren. Vorig jaar was dit een bijzonder succesvol onderdeel van de Cuïturade. Naast individuele stands van leden van de Vrije Kwasten, worden m de vereni- gings-stand ook werken van leden geëxposeerd. Verder geeft de club alle informatie over haar doel stellingen en aktiviteiten. Info: Th. van Bergenhenegouwen, 03425-1797. zien van haar aquarellen. Ze expo seerde verschillende keren haar werk en werkt veel samen met Leen en Mien ter Horst, bekend van de geïllustreerde bundels 'Verdwenen plekjes' (van Amers foort en Leusden). De Leusdense kunstenares houdt zich voorname lijk bezig met landschappen, stille vens en bloemen en exposeerde reeds eerder haar werk. 18. W.N.F. Stand van het Wereld Natuur Fonds, waar men alle informatie kan knjgen over het werk van dit fonds en de mogelijkheid dit werk te steunen. 19. Serafïna's zeefdrukken. In deze stand een gevarieerde col lectie exclusieve zeefdrukken van Serafina de Maar: wenskaarten- trouw- en geboortekaarten, affi ches, prenten en geschenken. De zeefdrukken worden in eigen ate lier exclusief ontworpen. Serafina de Maar werkt ook in opdracht. In kleur en zwart-wit. Info: 033-18493. 20. Werkgroep Milieu-edukatie CML. De Werkgroep Milieu-Edukatie van het Comité Milieuzorg Leusden is al jarenlang zeer aktief werk zaam op het terrein van milieu en natuur, en dan met name gericht op de (school-)jeugd. Zij vervaardigt lesbrieven voor de scholen, veelal gekoppeld aan een excursie in de natuur van Leusden. De Werk groep kan heel goed nieuwe leden gebruiken en vraagt daar m haar stand uiteraard ook aandacht voor. Info: Nelleke van Veen, Uilenhoeve 9. 3831 TX Leusden. men voorbeelden zien van dat oude ambacht van het handboek- binden via een kleine expositie over de restauratie van (eeuwenou de) boeken, maar ook worden voorbeelden van moderne toepas singen getoond. Verder zijn er en kele demonstraties. Info: 033- 944786. 22. De Zonnebloem. De Zonnebloem vraagt in haar stand aandacht voor haar werk voor zieken, gehandicapten en ou deren. Naast het bezoeken van zie ken en ouderen, houdt de Zonne bloem zich o.m. bezig met het orga niseren van de bekende jaarlijkse boottocht en organiseert zij een handwerkclub voor ouderen m De Wolboom. Op talrijke manieren verrichten de leden van de Zonne bloem hand- en spandiensten bij verschillende gelegenheden. Info: M.F.G. Verest, Houtvester 8, 3834 CW Leusden, tel.942337. 23. Volwassenen Edukatie. Volwassenen, die op de een of an dere manier (weer) willen gaan studeren, hebben verschillende mogelijkheden. De stichting Vol- wassenedukatie verzorgt Neder landse taallessen voor buitenlan ders en open schoolgroepen. In de stand van de stichting kan men hierover alle informatie krijgen. Info: mevr. R. Wolters, Dashorst 27, 3833 CC, tel. 941846. 24. Ned. Bond v. Plattelandsvrou wen. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (NBP) vraagt in haar stand aandacht voor haar aktivitei- ten en voor haar winterprogramma. 15. Lia Heinink. Lia Heinink staat in haar stand met een gevarieerde collectie poppen. Fantasie-, karakter- en knuffelpop pen vragen zeer zeker uw aan dacht. 16. Wilfried de Boer. 26. Katholieke Plattelandsvrou wen Organisatie. 2. Blij hof Speel- en rekreatievereruging. Presentatie van haar aktiviteiten en haar winterprogramma. Blijhof ver zorgt ook de uitgifte van gratis Cul- turade-balonnen. Info: Postbus 86 Leusden. 3. Riet Geomini. Stand met ambachtelijke land-ei gen produkten uit Ethiopië. Op brengst voor de Stichting S.O.G. Aktie Ethiopië ten behoeve van di- rekte medische hulp. Info: Eiken laan 17, Leusden. 4. Historische Kring Leusden. De stand van de Historische Knng staat hoofdzakelijk m het teken van de te restaureren duiventoren 'De Heiligenberg'. Er zullen twee ma quettes te zien zijn, een maquette van de toren zoals die er nu uitziet en een maquette zoals het moet gaan worden. Er wordt een handte- ken-aktie gevoerd voor het behoud van de duiventoren in samenhang met het inzamelen van donaties. De handtekeningen zullen worden aangeboden aan het gemeentebe stuur. Zij, die hebben bijgedragen aan de restauratie, zullen worden opgetekend in het zogenaamde 'Gouden Boek'. In de stand van de Historische Kring kan men verder meedoen aan een prijsvraag. Ook vraagt de Historische Kring Leusden uiter aard aandacht voor haar kwartaal blad en vindt, dat iedere Leusde- naar met emg historisch besef ei genlijk lid zou moeten worden van de vereniging. Men kan zich m de stand dan ook hiervoor opgeven. Info: Annelies Lakeman, Hamers- veldseweg 19, 3833 GK Leusden. Modelvliegen: op de Cuïturade kunnen de 'Vrije Vogels' u er meer over vertellen. Op de foto een schaalmodel van de Fokker C-5 uit de jaren dertig, waarmee de vereiugmg verschillende shows heeft gegeven. produkties in eigen beheer ge maakt. Info- Niessia Boeijmga, 033- 940556. 6. Stichting Culturele Raad Leus den. Tevens centrale meld- en informatiestand Cuïturade. De Stichtmg Culturele Raad Leus den, organisator van de Cuïturade, heeft uiteraard een eigen stand. Die staat strategisch opgesteld in de sporthal, voor iedereen herken baar als centraal meld- en informa tiepunt. In de stand van de Culturele Raad Leusden kan men gedurende de mende winterprogramma, inclusief de Filmliga. Op de informatie-pa nelen vindt men uitgebreide recen sies of korte inhoud van de te verto nen films of theater-voorstellingen, aangevuld met foto-matenaal. Men kan zich m de stand van de CRL uiteraard abonneren op de Filmliga en er liggen kaarten m de voorver koop van andere vooi stellingen uit het winterprogramma van de Cul turele Raad. Er wordt een speciale aktie gevoerd voor het werven van meuwe donateurs, die uiteraard korting krijgen op de toegangsprij zen. Info: CRL, Postbus 65, 3830 AB Leusden, 033-945643. 5. Cine Leusden. Werk van Lia Kerkhof, te zien op de Cuïturade. 8. Stichting Kunstkwartier. De Stichting Kunstkwartier beijvert zich voor de totstandkoming van kunstobjecten in de gemeente Leusden. Het eerste projekt was het beeld 'Scrum' op 't Erf tegen over het gemeentehuis. In de stand van de stichting kan men alle infor matie krijgen over de doelstellin gen van de stichting en toekomsti ge plannen. De Leusdense kunstenaar en do cent tekenen Wilfried de Boer is geen onbekende in de regio. Hij exposeerde o.m. in 't Claeveren- blad en samen met zijn collega, de dichter Cor Uitham publiceert hij in eigen beheer geïllustreerde ge dichtenbundels. Tijdens de Cuïtu rade hoopt De Boer de nieuwste bundel te kunnen presenteren. Het werk van Wilfried de Boer valt glo baal in twee categorieën te verde len. De eerste categone bevat het sprookjesachtige, surrealistische werk met vaak imaginaire land schappen. Het ovenge werk be treffen schilderijen waarop geo metrische abstrakte vormen wor den gekombmeerd met fotogra fisch realistische voorstellingen. Het lijken overleveringen van nooit bestaande beschavmgen. De sym boliek ervan vindt overigens haar oorsprong bij de noord- en zuid- Amerikaanse indianenculturen. De Boer werkt hoofdzakelijk in acryl en met airbrush-techrueken. Info: 033-945578. 17. Coby Krol. De Leusdense kunstenares Coby Krol laat in haar stand een selectie Elize de Broekert en Huib Doyer treden op in 't Claeverenblad met een luchtig Satie-programma. De KPO afdeling Leusden geeft in haar stand alle informatie over haar aktiviteiten, inclusief het gevarieer de winterprogramma en toont daarnaast werken van enkele le den, die tijdens een teken- en schil dercursus in 't Claeverenblad wer den gemaakt. In de stand worden tevens hartige hapjes verzorgd. De KPO houdt iedere tweede dinsdag van de maand haar bijeenkomsten m het parochie-centrum De Kom. Op het komende winterprogram ma staan o.m. een strandwandeling (2 sept.), een lezing over borston derzoek (11 oktober), een cursus De film- en videoclub 'Cine Leus den' vertoont doorlopend video- en filmvoorstellingen van eigen pro dukties in de hal van de Korf. Cine Leusden maakt verder de hele dag door opnamen van de Cuïturade die in de eigen stand te zien zullen zijn. Wie als amateur aktief met film- of video-camera werkt of wil gaan werken, zal zich zeker thuis kunnen voelen bij 'Cine Leusden', denkt het bestuur van deze vereni ging. Het doel van de leden is het maken van betere films. Daarover wordt op clubavonden in een gea nimeerde sfeer gepraat, er worden cursussen georganiseeerd, er zijn praktijk-avonden en er worden Vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder: open huis tijdens de Cuïtura de, ook voor mannen... Beeld van een optreden van de balletschool van Ilonka Bakker. Op het podium-programma van de Cuïturade staan uiteraard enkele optredens van deze school. 21. Handboekbinderij J.G. Vos- Bette. Het beroep handboekbmden was m de laatste decennia bijna uitge storven. Buiten de (eenvoudige) hobby-cursussen waren er vrijwel geen mogelijkheden om het vak te leren. In de laatste jaren is hierin verandering gekomen, nadat som mige grafische scholen in Neder land (mede onder druk van een groeiende belangstelling) het vak weer op zijn gaan nemen in hun lesprogramma. Langzaam maar ze ker wordt het oude ambacht weer in ere hersteld. In de stand van de Leusdense handboekbindster Janny Vos kan 25. Vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder. Naast een informatiestand op de Cuïturade, is het vrouwenontmoe- tings-centrum "t Vooronder* die dag van 11 tot 17 uur geopend. Man, vrouw en kinderen zijn dan van harte welkom om een kopje koffie te gebruiken en om de ten toonstelling over het moederschap in de vorige eeuwen te bekijken. Het vrouwenontmoetingscentrum verzorgt het komende jaar weer tal van aktiviteiten, zoals thema-och tenden en -avonden, cursussen, beurzen, tentoonstellingen etc. 't Vooronder is elke dinsdagmorgen geopend van 9 tot 12 uur en vanaf augustus ook op elke tweede en vierde vrijdag van de maand van 9-12 uur. Info: 948316 (mevr. C Schoonaard). Cuïturade terecht voor aktuele in formatie over de manifestatie. De stand dient tevens als centraal meldpunt. De Culturele Raad geeft verder uit gebreide informatie over haar ko- 7. Balletschool Ilonka Bakker. Naast enkele optredens op het po dium, kan men voor informatie over de balletschool terecht in de eigen stand. Op het podium brengt de jongste groep een dans-improvi- satie 'Dansplezier', terwijl de tie nergroep danst op muziek van Her man van Veen: 'Stil Protest'. Op de Balletschool van Ilonka Bak ker (die het achtste jaar in gaat) wordt opgeleid in de klassieke ballet-techniek. In de kinderlessen wordt ook improvisatie en kinder- volksdansen verwerkt. De ballet school geeft haar lessen in de kleutergymzaal van de basisschool De Heerd. Info: 03420-12363. Aquarel van Coby Krol. Haar werk is te zien op de Cuïturade.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 8