I Meer subsidie voor :ultuur lijkt mogelijk azzviolist Michael Gustorff ■begeleid door Swing Profs m Commissie stemt in met verbetering van wegen Toch subsidie voor de Sint LEUSDEN leusder hront Van old-timers tot choppers eizoen Jazzsociëteit Leusden start komende zondag: leusder krant: Nachtfilms met Orkater en Jim van der Woude Leusden lommissie stemt m met dakherstel Rossenberg: Custom-show op het Mooiersplein Antiekbeurs in sporthal Schuilenburg Pessimisme LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Tijdens de commissievergadering voor Finan- eel Beleid en Beheer stonden 38 punten op de agenda. Deze piden in ruim een uur weggewerkt. Daarmee had de commis- e haar instemming betuigd met nogal wat voorzieningen in jusden die voor herstel, aanvulling dan wel plaatsing in inmerking komen. De commissie stemde, na enige jcussie, m met het voorstel tot taotingswijziging 1988 ten bate ijiet dakherstel van de Rooms- «olieke Basisschool De Rossen- b. De discussie ging vooral over iiiet gevolgde procedure. Roef uv (Leusden '85) kon zich de üzaak van reparaties voorstel- wmaar miste de officieel noodza- lijke verzoeken van het betref schoolbestuur. Voorzitter de Commissie, wethouder n Vroon (CDA), moest hem ge- [geven. 01 -h, „De Raad heeft niet in formele iii toestemming gegeven. In eer- stantie zouden alleen de dak- £jels gerepareerd worden." Hij loofde m het vervolg er op toe te h dat volgens de formele regels ^erkt zal worden. Waarna in- ng op het voorstel volgde. Jetzelfde gold voor de vervan- l van de luchtdrukapparatuur van de gemeente, de gordijnen van de basisschool de Bongerd die ver vangen dienen te worden, het com puter-project op de basisscholen dat door mag gaan van de commis sie, het optrekken van het bedrag nodig voor de leerpakketten van de openbare basisscholen, de aan vraag van de Gereformeerde ba sisschool ten behoeve van de boi ler en nachtverlichting, de partiële aanpassing noodzakelijk volgens de Landelijk geldende basis schoolnormen en een krediet voor aanschaffen van nieuw hekwerk rond het schoolplein van de open bare basisschool de Bongerd. NOODLOKALEN Bij het voorstel om nieuwe nood- lokalen bij de Openbare Basis school de Heerd te plaatsen komen bij het uiteindelijke raadsvoorstel nieuwe cijfers te staan. In het aanvankelijke voorstel werd het bedrag ƒ366.500,- als noodzakelijk genoemd. Hiervan werd gerekend op 12.000,- bijko mende kosten, zoals plaatsing en aansluitingen. Hierbij was echter uitgegaan van plaatsing van de noodlokalen op dezelfde plek als waar de, inmiddels afgekeurde, noodlokalen nu staan. De nieuwe noodlokalen komen echter op het grasveld bij de Heerd, aan de an dere kant van de Cohensteeg. Hierdoor is voor de bijkomende kosten, zoals nieuwe funderingen, ongeveer in het totaal 80.000,- no dig. Het Rijk vergoedt hiervan 12.000,-, zodat de gemeente Leusden 68.000,- dient bij te dra gen. Zoals bij een aantal andere agen dapunten, werd hierbij opnieuw de door de overheid gehanteerde Londo-norm aan de kaak gesteld. Ook de voorzitter van de commis sie Financieel Beheer en Beleid moest erkennen dat de vergoedin gen die „Den Haag" volgens deze normen geeft, „ontoereikend zijn", Met als gevolg dat de gemeente op eigen verantwoording voor hogere vergoedingen en kortere afschrij vingstermijnen komt te staan. CULTURELE RAAD De commissie Financieel Beleid en Beheer stemde in met de voor gestelde subsidie aan de culturele raad, groot 18.000,-, Waarbij aan getekend werd dat de subsidiever ordening zoals deze nu geldt voor de culturele raad zal worden her zien. De huidige verordening schrijft voor dat de culturele raad moet werken mt de rente van „haar bruidschat" of „stamkapitaal", waarover ze de beschikking kreeg na afloop van het feest Leusden 700 jaar. Wethouder Bram Vroon was het met raadslid Marius Boersen (CDA) eens, dat de gehoorde sug gestie om de beeldende kunst ex tra te subsidiëren via de culturele raad niet gehonoreerd diende te worden. Het voorstel voor subsi diëring van beeldende kunst in Leusden werd overigens niet be handeld in deze vergadering. Alnch Parson (WD) vond de m de structurele, jaarlijks terugke rende, subsidie genoemde 18.000,- voor de culturele raad „weinig flexibel". „Wanneer ze vol gend jaar met een ontzettend goed plan komen dat 20.000,- kost, dan zou het ngide zijn om aan die 18.000,- vast te blijven houden", volgens hem. Hij zag liever „een open emde aan de subsidietoezeg ging"- Daarmee was Bram Vroon het met eens. „Het bedrag is vastge steld op de prognoses van dit jaar. Het is een redelijk fors bedrag en onderdeel van het Meerjaren Akti- viteiten Plan, hetgeen betekent dat we het uiteindelijk toe te zeggen bedrag jaarlijks kunnen bijstellen". Hij wilde aan het raadsvoorstel niets wijzigen. „Hooguit daarbij de mtentie doen klinken dat er rek in zit en we de voorstellen van de culturele raad positief willen bekij ken in het besef dat er een einde is aan alle middelen." Hetgeen werd geadviseerd. LEUSDEN - Aanstaande zon- dag gaat het nieuwe seizoen van de Leusdense jazzsocië teit weer van start. Men be gint meteen met een klapper, violist Michael Gustorff, geleid door de Leusdense ng Profs, is zondag de eer- i gast in de Hakhorst. Michael Gustorff heeft zijn mu- •kstudie aan het conservatorium jelopen voorjaar afgesloten met n hoog eindcijfer: een negen. Bo ndien schreef hij een ïndruk- ikkende dissertatie over de ge- tuedenis van de viool in de jazz- ïziek. Ondanks het feit, dat hij zondag- htend nog in Wuppertal op- edt, concerteert Michael Gus- rff komende zondagmiddag van- ju half drie met de Leusdense for- itie. De jazzviolist, die al kan bo rn op een behoorlijke reputatie, td onlangs op tijdens het North ia Jazz Festival, waar hij veel suc- is oogstte. |Het concert, zondagmiddag in Hakhorst, duurt van half dne tot zes. De entree is voor dona 's gratis; andere betalen vijf gul- V y -- '«ft*' Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties. Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor LeuHcr Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op w^oagën geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 - öur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per Jaar, 34,90 per half jaar. 17,70 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. AMERSFOORT - Zater dag 3 september is het de negende maal dat de Stichting Confederates M.C. een grote Custom- show houdt in Amers foort. Vanwege de enorme opkomst verleden jaar van vele motor-enthou siasten uit het gehele land, is dit jaar het pro gramma nog verder uitge breid. Te zien zijn onder meer prachtige motoren, van old-ti mers tot exclusief omgebouw de choppers, diverse sprint motoren waarmee spectacu laire demonstraties gegeven worden, maar ook te zien zijn enkele custom-cars en andere speciale automobielen. Op zienbarend zijn ook de omge bouwde tractoren, sommige zelfs voorzien van een vlieg tuigmotor, ook hiermee zullen demonstraties gegeven wor den. Ook dit jaar zullen er di verse kraampjes aanwezig zijn met motor-onderdelen, T- shirts, stickers en uiteraard is ook gezorgd voor een hapje en een drankje. Over de gehele dag zullen er dne verschillen de popgroepen optreden dus voor ieder wat wils. Het motorgala vindt plaats op het Mooiersplein in de oude binnenstad en begint om 12.00 uur. Op de foto van voren naar achteren: Andy Louis: gitaar; Wim van Hoorn: piano; Pardy Leopold: zang; Kees Hundepool: bas; Niels van Hoorn: drums. AMERSFOORT - Na twee jaar is er weer een antiekbeurs in sporthal Schuilenburg te Amersfoort. Op vrijdag, zaterdag en zondag komen er circa veertig antiekhandelaren uit heel Nederland naar Amers- LEUSDEN - De onderhoudstoestand van een deel van de Asschatterweg binnen de bebouwde kom blijkt slecht te zijn. Het wegdek tussen de Torenakkerweg en de Hondsdraf wordt gereconstrueerd. Er worden bij het kruispunt Torenakkerweg/ Asschatterweg alleen werkzaamheden verricht aan de rij baan. Verder is het kruispunt Asschatterweg/Middenweg pas in 1989 aan de beurt, als de riolering en het verkeerslicht wordt vervangen. Dit kwam afgelopen maandag uitvoerig aan de orde tijdens de vergadering van de commissie OW/RO. Het wegdek zou na die werk zaamheden 10 tot 15 jaar meekun nen, voordat de riolering geheel moet worden vervangen. Ook de Asschatterweg buiten de bebouw de kom, bij de Hessenweg, is vol gens inspecties en metingen toe aan onderhoud. Door jarenlange verkeersbelasting is de kwaliteit van de verharding afgenomen. De oude verharding wordt dan ook ten dele weggehaald en aangevuld, terwijl op de gehele weg een ver stevigingslaag van minimaal vier en maximaal zeven centimeter wordt aangebracht. Die kan dan weer 10 tot 12 jaar mee. Tenslotte is de Kon. Julianaweg te Achterveld toe aan enig onder houd. De overgang van de Hessen weg naar die weg is licht tot ernstig beschadigd en het daarop volgen de deel tot aan de Modderbeek is bovendien nog beschadigd door boomwortels. Ook dit wordt zo spoedig mogelijk gerecon strueerd. Wil van der Kar (CDA) vroeg naar aanleiding van wegmetinger. in het algemeen of de uitslag open baar was. Voorzitter Joost de Jongh (WD) zegde dat toe. Gert de Weerdt (PVDA) vroeg of de eerder geplande verbetering aan het kruispunt Torenakkerweg/As- schatterweg zelf na deze recon structie van de Asschatterweg bin nen de bebouwde kom geen extra kosten met zich mee zou brengen. Hij wilde dan inzage in de kosten hebben. De Voorzitter stelde, dat dat nog niet aan de orde was, maar dat er wel iets moest gebeuren zonder verdere kosten. Harm Offereins (GPV/SGP) was het hiermee eens. En naar de aanleg van een idee van Wil van de Kar m verband met de aanleg van een fietspad bomen weg te héllen en daardoor de boomwortelschade in te dammen, merkte de voorzitter op, dat alleen bij grote bomen wortels zijn weg te snijden. LEUSDEN - De raads commissie Financieel Beleid en Beheer heeft in haar vergadering op dins dagavond 23 augustus in gestemd met het voorstel van het College, opnieuw de door de winkeliersver enigingen georganiseer de intocht van Sinterklaas te subsidiëren voor 2.500,-. Vorig jaar ont stond nog al wat deining rond het subsidie-verzoek van de winkeliers aan de gemeente om ongeveer de helft van organisatiekos ten van de intocht van Sin terklaas, met een maxi maal van 2.500,-, bij te dragen. duidelijk commerciële kanten heeft, anderzijds viel niet te ontken nen dat het een folkloristisch kin derfeest is. Vooral om dit laatste facet in stand te houden, kon de commissie met een gemeentelijk bijdrage, van 2.500,- instemmen. Waarbij nadrukkelijk aangetekend werd dat de positieve houding van de organisatoren ten aanzien van het programma nadrukkelijk be doeld voor de kinderen, zoals vorig jaar, gewaardeerd werd. TOONTJE Ook dit jaar sprak een aantal commissieleden van de commissie Financiel Beleid en Beheer hun blij vende verbazmg uit, waarom „bij voorbeeld in Achterveld" iets der gelijks wel zonder subsidie kan worden georganiseerd en m Leus den niet. De meeste commissiele den waren het enerzijds eens met de mening dat het Sinterklaasfeest Minder te spreken waren de commissieleden, m,et name Roef Blauw van Leusden '85, over „het lichtelijk chantage-achtige toontje" dat opwalmde uit de gevoerde cor respondentie met de winkeliers. Het voorstel van Ep Oostra (D66) om de kostenverdeling „symbo lisch" terug te brengen naar 40% voor de gemeente en 60% voor de winkeliers, waarbij de gemeente hetzelfde maximum van 2.500,- zou aanhouden, haalde het met. AMERSFOORT - In de eer ste week van het nieuwe Filmhuisseizoen zijn op dins dag 30 en woensdag 31 augus tus twee Nederlandse films te zien met Jim van der Woude en Hauser Orkater, namelijk „Kopzeer aan die Waanzee" en „Entree Brussels". De aan vangstijd is beide avonden 20.00 uur. „Kopzeer aan die Waóuizee" is de verfilming van het gelijknamige solo-programma van Jim van der Woude, die hij in 1983 en '84 m het theater heeft opgevoerd. In „Entree Brussels" is Hauser Orkater te zien. Deze groep is in 1972 begonnen door het samen gaan van het orkest van de broers Hauser met het Witte Teejaater van de broers Warmerdam. Het werd geen orkest en geen theater, maar orkater. „Entree Brussels" is de verfil ming van een kort stuk dat indertijd speciaal werd gemaakt voor het Festival van de Ongelukkige Lief de in Rotterdam en nadien nog we kenlang met veel succes is opge voerd in het Shaffy-theater. De verfilming dateert uit 1978 en is gemaakt door Frans Weisz. Entree Brussels slaat op zichzelf terug, zo als alle sketches, acts en nummers van Hauser Orkater naar zichzelf verwijzen en nauwelijks verbon den zijn door een „verhaal" of een „rode draad". foort om hun mooiste antiek te koop aan te bieden. De antiekbeurs is geopend: vrij dag 26 augustus véin 18.00 tot 22.00 uur; zaterdag 27 augustus van 11.00 tot 17.00 uur en zondag 28 augustus van 11.00 tot 17.00 uur. door Jan Verst eegt. Het lijkt erop dat we de zomer kwijt zijn. Het weer van de afgelopen dagen en dat wat nog op het menu ver schijnt is eerder een ouvertu re naar de herfst dan een na- zomerse periode. De lucht drukverdeling laat zien dat depressies het heft stevig in handen hebben genomen en zich gewillig naar West-Eu ropa laten brengen, althans hun directe invloed. Zoals werd verwacht viel het dinsdag nog een beetje mee en beleefden we een kleine opleving door een ge ringe hogere luchtdruk tus sendoor, die zich van de oce aan in snel tempo over ons land naar het oosten ver plaatste. Maar toen toonde de weerkaart al een serie nieuwe storingen die op de oceaan koers zette richting vasteland van Europa. Opvallend is, dat de de pressies geleidelijk dieper worden en dat wijst op een grotere tegenstelling tussen het koudere noorden en het warmere zuiden van de oce aan. Langs de scheidingslijn, het polaire front genoemd, ontwikkelen zich depressies die met de heersende stro ming in de bovenlucht snel naar het oosten trekken. Kenmerkend voor de nade rende herfst is die grotere tegenstelling. Zo lag er giste ren een diepe depressie van 975 npa net ten zuiden van IJsland. Het front zal ons gis teren de nodige nattigheid nebben bezorgd en ook een stevige wind. Naar verwach ting zal het koufront van de depressie ons vandaag pas seren met buien en, opnieuw, veel wind. In deze situatie met voortdurende luchtaan- voer vein de oceaan zal het duidelijk zijn, dat het met de temperatuur steeds slechter gaat. De twintig graden wordt niet meer gehaald en we mogen blij zijn als het 18 graden wordt. We gaan er dus flink op achteruit in vergelijk wat de eerste drie weken van augus tus ons heeft geboden. Op vallend was dat in die perio de op vrijwel alle dagen het kwik boven de twintig gra den uitkwam. Het grote aantal „warme- (re)" dagen in augustus kan er misschien toe leiden dat het zomergemiddelde^ nog wat wordt opgepoetst. Niet onmogelijk is, dat het wat de temperatuur betreft een vrij normale zomer wordt, met als negatieve uitschieter de maand juli met veel te veel neerslag. Krijgen we dan geen zo mer meer? Natuurlijk kan september ons nog best trak teren op zon en mooie tempe raturen. Maar op dit moment zijn daar nog geen aanwijzin gen voor. De komende dagen wordt het weer bepaald door een omvangrijk dëpressiegebied op de oceaan bij gelijktijdige hoge druk boven Zuid-Euro pa. Dit leidt tot sterk wissel vallig weer met vaak regen of buien. Een sterke westelij ke hoogtestroming zal in snel tempo storingen bij ons bren gen. Voor het weekeinde op nieuw pessimisme. Op de weerkaarten van zowel za terdag als zondag grote de pressie-activiteit tussen IJs land en Schotland. Conclu sie: we moeten voorlopig een streep onder de zomer zetten en wennen aan een meer herfstachtig weerbeeld. Zo merweer handhaaft zich wel boven Zuid-Europa, maar dat is niets nieuws. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaéil 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda vam de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Vrijdag 26 augustus. 16.00 uur: Afscheidsreceptie dhr. Vrij, voorzitter van de WOL- boom, De WOLboom, Hcimersveld- seweg 2. 16.15 uur: Voorstelling circus Bassie Adriaan, terrein bij win kelcentrum De Hamershof. Zaterdag 27 augustus. Vanaf 10.45 uur: Culturade. 20.00 uur: Orgelconcert, Neder lands Hervormde Kerk, Leusden- Zuid. Zondag 28 augustus. 14.30 uur: Jazzsociëteit Leusden, Michael Gustorff en de Swing Profs, De Hakhorst. (advertentie) Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3