33 Intentieverklaring officieel bekrachtigd Boete en ontzegging voor Leusdense Circus Bassie en Adriaan op 2 september in Leusden 5rovincie tekent sociaal plan bejaardenoorden -vandaag in Be leusder kranl? TOYOTA SERVA V0LV0 TïRI] Jubileum De Brink Caravans Ree dood na aanrijding Gewonde bij aanrijding Inbraken in Achterveld KEISTAD B.V. Kinder- cantorij Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vrijmetselaars AUT0EEMHAVEN KONIJNTJE IN DE WETERING AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E^\ Samenwerking Amersfoortse ziekenhuizen: WELKE DOKTER HEEET ER DIT WEEKEINDE DIENST? De Leusder Kabel Krant: 24 uur lang informatie in een oogopslag! HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 35 Raymnond Tolboom winnaar trekkerbehendigheidswedstrijden in Achterveld Pagina 3 Winterseizoen ABTB, KPO en KPJ in Achterveld geopend Pagina 3 Leusdenaar J. Swank nam afscheid als directeur van de Mavo-Leusderweg: „Het onderwijs moet voor zichzelf opkomen" Pagina 5 ^-Sport: SVA heeft goed jaar achter de rug Pagina 6 Ruiter Simone Meulman naar Levade Pagina 6 Sport in 't Kort Pagina 6 Servicepagina Pagina 7 Doktersdienst: 948111 LEUSDEN- De protestants-christe lijke basisschool De Brink, Lijster beslaan 54, viert in de maanden september en oktober het 25-jarig bestaan van de school. Voor de kinderen en de ouders van de Ion- deren wordt elke woensdag een LEUSDEN- De Vrijmetselaarsloges Jacob van Campen, Eemland en Spectrum, die werkzaam zijn in de regio Amersfoort en Baarn/Soest, houden op dinsdag 27 september in het logegebouw in Amersfoort, Persiinstraat 9, een voorlichtings activiteit georganiseerd, die de vienng van het jubileum luister moet bijzetten. Zo staan er onder meer een vossenjacht, een school reisje, een fancy-fair en een lam- pionnenoptocht met muziekkorps Lisiduna op het programma. De eerste feestdag is gepland op 7 september, van 19.00 uur tot 21.00 uur wordt er dan een receptie ge houden, waarop oud-leerlingen en andere belangstellenden van harte welkom zijn. bijeenkomst. Ook vrouwen zijn op de bijeenkomst welkom, hoewel de Vrijmetselarij geen vrouwelijke leden toelaat. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Informatieve literatuur kan worden aangevraagd onder nummer 02155 - 13977, of 033 - 637049. LEUSDEN- De politie m Leusden gaat strenger optreden tegen te lang geparkeerde caravans. Eige naars van caravans die langer dan 72 uur op een parkeerplaats ge stald worden, kunnen rekenen op LEUSDEN- Op de Treekerweg is woensdagmorgen om acht uur een ree aangereden. Het dier stak de weg over, waarna automobi list S. uit Leusden een botsing niet meer kon vermijden. Het ree een proces-verbaal. In een aantal gevallen zullen de woonwagens worden weggesleept. Ovengens wijst de politie erop, dat mensen die bijvoorbeeld vanwege werk zaamheden aan de caravan het voertuig langer bij huis willen heb ben, bij de gemeente een vergun ning voor dertig dagen kunnen aanvragen. overleefde de aanrijding niet. Aan de auto ontstond lichte scha de. Bij een aanrijding op het kruis punt Groene Zoom/Noorderinslag ontstond lichte schade aan twee auto's. Bestuurder N.L. D. uit Leus den reed met beslagen ruiten de Groene Zoom op en merkte daar door J. van der H. niet tijdig op. Een aanrijding viel daarna niet meer te vermijden. LEUSDEN- Een vijf-jang jongetje raakte dinsdagmorgen licht ge wond bij een aanrijding, het jon getje stak per fiets de Landjonker over en keek daarbij niet goed uit. De fietser werd gegrepen door een auto, die bestuurd werd door de 36-jange G.A. H. Het jongetje, T. van der A., werd met verwondin gen ?an het hoofd naar het zieken fonds afgevoerd. ACHTERVELD- Bij een inbraak in een woning aan de Hendrik van Viandenstraat is in de nacht van maandag op dinsdag een geldbedrag van vijfhonderd gul den buitgemaakt. Daarnaast ver dwenen een bank-en giropas en kas- en bankcheques. De ongeno de gasten kwamen binnen dooi met behulp van een ijzerdraadje via de brievenbus de voordeur te openen. Uit een woning aan de Deliana van Weedestraat in Achterveld verdween na een inbraak een tasje waarin ondermeer een rijbewijs een ziekenfondskaart en een por temonnee met inhoud zat. De be woner merkte 's morgens dat dt voordeur openstond. De deur if vermoedelijk via de brievenbuf met een ijzerdraadje geopend. NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Intentieverklaring: „Intensive care"... AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel. 033-630154 Auto Leusden Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein de Paardenmaat (bij Pon) Official Ford Dealer voor Leusden, Woudenberg? Scherpenzeel, Achterveld. EUSDEN- Het circus van de populaire t.v.-clowns Bassie en idrian zal op vrijdag 2 september haar tenten opslaan op het ïrrein bij winkelcentrum De Hamershof. Tachtig medewer- ers en artiesten en zestig dieren zulen in een verwarmde tent ttim 2000 mensen kunnen vermaken. Onder muzikale begelei- ing van het orkest John Pulman, treden tien artiesten of rtiestengroepen achtereenvolgens op. Bassie en Adriaan zelf ntbreken uiteraard niet op het programma. Tijdens de voorstelling in Leus- acrobatiekgebied ten beste geven, en zullen onder andere The La- De Sahara Troupe, bestaande uit toni Sisters aan de trapeze te be- zeven Marokkaanse artiesten, onderen zijn. Viet van hen zullen brengen een spnngnummer. Miss ter nog een wereldnummer op Joanna laat gedresseerde duiven hun kunsten vertonen, terwijl Mil- ko, die omschreven wordt als de vrolijke dwerg-kok van het circus, een balanceeract brengt. En verder is er een aantal dieren- nummers, waarin ondermeer be ren, paarden, olifanten, kamelen en apen de hoofdrol spelen. De voorstelling begint vrijdag om 16.15 uur. Kaarten zijn verkrijg baar in de voorverkoop bij speel goedzaak Kohlmann Intertoys, De Brouwerij 1 in De Hamershof. fontem als waarschuwing worden gezien. De vervuiling van het milieu die j zich momenteel manifesteert moet een halt worden toegeroepen. Alhoewel het Amersfoortse Wa terbedrijf bij de produktie van drinkwater gebruik maakt van grondwater, dat nog schoon is, moet bij de voortschrijdende ver vuiling van het milieu gerekend j worden op een grotere inspanning om goed drinkwater te kunnen blij- j ven leveren. Wat zich in de grach- j ten manifesteert, kan een toe- j komstbeeld zijn voor het grond water. GESCHIEDENIS In april 1913 werd het Gemeen- telijk Waterbedrijf officieel in ge bruik genomen. De jaarproduktie van toen, honderdvieentwintig- i duizend kubieke meter, was voor- namelijk bedoeld voor een handvol 1 van Amersfoort. Het jubileum wordt tevens ge- zien als een afscheid. Per 1 januari zal het Gas-, Water- en CAI-bedrijf opgaan in de N.V. Regionaal Nuts bedrijf Eemland, waarin ook de gasbedrijven van Baarn en Soest worden opgenomen. LEUSDEN/UTRECHT - Een 43-jarige vrouw uit Leusden werd dinsdag door de Utrecht se politierechter mr. H. Sche pen tot twaalfhonderd gulden boete en een ontzegging van de rijbevoegdheid van negen maanden veroordeeld. Op 5 oktober vorig jaar had de ver dachte in Amersfoort met een alcoholpromillage van 2.49 achter het stuur gezeten, ter wijl 0,5 de grens van het toe laatbare is. „Fout is fout", zo nam de vrouw de schuld meteen op zich. „Ik ga eigenlijk nooit uit maar die avond ben ik gewoon door het lint ge gaan". Ze dacht tussen de twintig en vijfentwintig pilsjes gedronken te hebben. „Heeft niemand tegen U gezegd dat U met zoveel drank op niet meer kon autorijden?", infor meerde de politierechter ver baasd. Maar niemand had de vrouw gewaarschuwd. „Straf is straf', reageerde de in woonster van Leusden op de eis van de officier van justitie. Mr. M. van Walraven wilde dat de ver dachte vijftienhonder gulden boete zou betalen en een ontzegging van de rijbevoegdheid van negen maanden opgelegd kreeg. „We komen hier niet zoveel vrouwen tegen die met teveel drank op gereden hebben", zie de politierechter, „maar als ze komen hebben ze meestal meer op dan de mannen". LEUSDEN- De Kindercantorij van I de Marcuskerk kan nog nieuwe koorleden gebruiken. Alle kinde ren die kunnen lezen, vanaf onge veer 8 jaar, zijn hartelijk welkom, j De cantonj oefent elke donderdag- I middag van 16.15 uur tot 17.15 uur. Nadere informatie is telefonisch verkrijgbaar bij H.J. Nobel-De Vaal, 941882. Met het m werking stellen van een fontein, die m de Westsingel is geplaatst, heeft wethouder mr. E. J. L. M. de Bruin deze officieel aan de ACC overgedragen. De fontein is een geschenk van de Amersfoort se bevolking ter gelegenheid van het vijfenzeventig jarig bestaan van het Waterbedrijf. Het bedrijf heeft de keuze op dit geschenk laten vallen, omdat daar mee de relatie wordt gelegd met het produkt drinkwater, dat m lang vervlogen tijden uit de grachten, zonder verdere behandeling werd gedronken of werd gebruikt bij het brouwen van bier. Met de fontein is tevens een bron van sfeer aange bracht, welke geheel in de oude stadskern past. MILIEU Juis in deze tijd, waarin het Amersfoortse grachtwater meer dan eens ernstig vervuild is, kan de HOPELIJK LEUSDEN/AMERSFOORT - de interne overlegorganen van Ziekenhuis de Lichtenberg en het St. Elisabeth Ziekenhuis I accoord zijn gegaan met het voornemen tot vergaande samen- werking is dinsdag 30 augustus j.l. een intentieverklaring daar toe officieel bekrachtigd. Als plaats van ondertekening ko zen de bestuurders voor kasteel Hoevelaken, waar vong jaar het overleg begon. In de verklaring wordt gesteld, dat beide ziekenhui zen op langere termijn het huidige ziekenhuis-functiepakket op hoog mveau in de Amersfoortse regio alleen kunnen handhaven, indien op korte termijn het beleid van de beide ziekenhuizen wordt geïnte greerd en op langere termijn zal uitmonden m een volledig samen gaan op één lokatie m Amersfoort. De beslissing is op volledig vrijwil lige basis genomen. PRIJSVRAAG De directies verwachten dat, in dien de voorbereidingen voor spoedig verlopen, eind negentiger jaren één ziekenhuis op één lokatie kan zijn gerealiseerd. In de eerste fase zal er een „moederstichting" moeten worden opgericht. Deze stichting waann beide ziekenhui zen gelijkelijk worden vertegen woordigd, krijgt primair tot taak het beleid te ontwikkelen voor de toekomstige samenwerking. De ziekenhuizen hebben een prijsvraag uitgeschreven voor een naam voor de nieuwe stichting waaraan alle inwoners van de Amersfoortse regio en ca. 2100 me dewerkers van beide ziekenhuizen deel kunnen nemen. Informatiefol ders met aangehechte deelne merskaarten zijn bij beide zieken huizen verkrijgbaar aan de recep tie of telefonisch te bestellen. Voor Ziekenhuis de Lichtenberg tel. 033-65 55 55, tst. 2028 en voor het St. Elisabeth Ziekenhuis tel. 033-75 04 44. tst. 888. De gelukkige winnaar krijgt een bedrag van 1000,- uitgereikt. De sluitingsdatum voor deelname is zaterdag 15 oktober a.s. UTRECHT - Sluiting van be- ardenoorden betekent voor de woners veelal gedwongen ver- lizing. Een dergelijke gebeurte- s is voor de betrokken ouderen er ingrijpend. Om hiermee, in >orkomende gevallen, zo zorg- tfdig mogelijk om te gaan zijn ssen vertegenwoordigers van woners, bejaardenoorden en provincie Utrecht afspraken maakt. Dit „Sociaal plan voor de bewo- bis van bejaardenoorden m de rovincie Utrecht" is woensdag 31 igustus 1988 op het Provinciehuis Vertekend. Dat gebeurde door de heer H. ooijer namens het Samenwer- ftgsverband Tehuizenorganisa- Bs provincie Utrecht (STU) en de -ten B. Doolaard en W. N. de nes namens het Landelijk Over al Bewonerscommissies Bejaar entehuizen (LOBB). Zij deden dit ^aanwezigheid van gedeputeerde nv?. Th. Poortenaar-Sikkema (Ou- lerenbeleid). In het Sociaal Statuur worden de LEUSDEN/AMERSFOORT - Op zaterdag 3 september houdt et Gemeentelijk Waterbedrijf van Amerfoort een open dag ter elegenheid van het 75 jarig bestaan. Op die dag staan de euren van het Pompstation aan de Hogeweg 205, tussen 10.00 en 16.00 uur, voor iedereen open, om de produktiemethode van rinkwater te bekijken. volgende uitgangspunten gehan teerd: - keuze vrijheid van de betrokke nen; - handhaving, desgewenst en zo veel mogelijk, van bestaande re laties tussen bewoners; - beperking van de overlast voor betrokkenen; - optimale begeleiding en advise ring; - veelal volledige vergoeding van kosten van verhuizing en her huisvesting; - een redelijk termijn voor het vin den van nieuwe huisvesting. Om een en ander in goede banen te leiden, komen in te sluiten be jaardenoorden en in huizen waar van de capaciteit wordt geredu ceerd interne begeleidingscom missies. De provincie zorgt voor de instelling van regionale plaatsings commissies. Deze laatste moeten per tehuis een verhuisplan opstel len op basis van de door de interne begeleidingscommissies geïnven tariseerde woonwensen. Het Sociaal Plan verschijnt kort EXPOSITIE Ten behoeve van de open dag is in éen van de gebouwen van het pompstation een expositie inge richt waarin te zien is, welke pro- duktiesystemen m Nederland m gebruik zijn, en wordt een indruk gegeven van de activiteiten die no dig zijn om gezond drinkwater uit de kraan bij de gebruiker te kun nen laten stromen. Daarnaast is er een doorlopende vertoning van een video waarop te zien is, op welke manieren het grond- en oppervlaktewater in Ne derland bedreigd worden. Tevens zijn de werkstukken te bezichtigen van de scholen die hebben meege daan aan de actie „Water voor la ter". Van een jaarcapaciteit in 1913 ar hondervierentwintigduizend ïibieke meter, voornamelijk ten ihoeve van de bewoners op en jnd de Amersfoortse Berg, is de nproduktie nu naar ca. negen iljoen kubieke meter gegroeid, iervan maken meer dan 150.000 woners van Amersfoort, Bun- hoten en Leusden gebruik. Als gevolg van de groei van rersfoort zal binnen ruet al te ige tijd een produktie van 10 mil- ien kubieke meter gerealiseerd joeten worden. Bij de produktie an drinkwater in Amersfoort irHt gebruik gemaakt van grond- dat wordt gewonnen diep de Amersfoortse Berg en in waterwingebied tussen de wij- Liendert en Rustenburg. voor de publicatie, op 7 september, van het ontwerp-plan Bejaar denoorden van de provmcie Utrecht. Het is vrijwel zeker dat dit (laatste) plan zal leiden tot sluiting van bejaardenoorden. Eén druk op de knop r- en de Leusder Kabel Jf Krant op kanaal 4 geeft u de juiste informatie. De ondertekening van de intentieverklaring m kasteel Hoevelaken, met van links naar rechts R.M. Bergstna. algemeen direkteui van het Ehsabethziekenhuis, J.L. van Hasselt, voorzitter van de Raad van Toezicht van De 1 Lichtenberg en mr. B.P.L. Stal, voorzitter van het bestuur van het Ehsabethziekenhuis. (advertenties)

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1