Raymond Tolboom winnaar rekkerbehendigheidswedstrijd interseizoen ABTB, PJ en KPO geopend leusden, E V u 3 U en kntan t Cursus mannequin eslaagd optreden 'Achterveldse Hooglander': Banenmarkt leusder krant Puzzelrit AMBC Jokaal Truckersdag Thema ochtend VOC Schillenboer Leusden para Tarrafal LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT "TW mkinclegemmte/1 DANSSTUDIO DAN BEARD A plaatselijk nieuws DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 STOELENDANS CHTERVELD - Zaterdag hield de K.P.J. de jaarlijkse trekker- •hendigheidswedstrijden. Er waren dit jaar 48 deelnemers aaronder vier dames. Tijdens het afwerken van de onderde- n bleek er weer heel wat behendigheid van de deelnemers jreist. Om 10.00 uur ging de eerste deelnemer van start. it af te leggen parcours bestond een aantal onderdelen. Als eer- was er de zaagselsproeier. De elnemer moest in een bepaalde met een instrument op de hef- ichting zakjes zaagsel van de >nd oppakken en m een aanzui- r van een hooiblazer depone- rvolgens moest het touwspel irden gedaan. Men moest car- ïselrijden om een vertikale as, met een touw verbonden was de trekker. Het touw moest >n zodanig laten vieren dat op n paal geplaatste flessen omver esten worden getrokken. Ze- niet gemakkelijk nh het derde onderdeel moest er hobbelig traject worden gere- Op een wagentje, gekop- ld aan een lift, was een slede monteerd waarop een voetbal en en weer rolde Met de lift n men de slede waterpas hou- n zodat de bal er niet afrolde, it volgende onderdeel was de nproef. Hier moest de trekker et de achterwielen op een hon- ntale paal gereden worden iama de trekker geparkeerd oest worden. De bestuurder moest daarna met een hogedruk spuit een bloem uit een hoge mast spuiten. Men kreeg daar een mi nuut voor. Bij de hellingproef moest achteruit met een aangekoppeld wagentje van een helling worden gereden. Met het wagentje moest contact worden gemaakt, waarna een toe ter overging. Had men te lang werk, dan kreeg men water over zich heen. Het ringsteken vergde ook veel behendigheid. Met een aan de trekker bevestigd instrument moest men achteruit rijdend een aantal ringen bevestigd aan een bewegende stang er af zien te ha-, len. Vervolgens moest men met het zelfde instrument emmers met wa ter aan het hengsel optillen en daarna op een draaiende schijf plaatsen. Dat bleek een moeilijke aktiviteit Datzelfde gold voor het in evenwicht brengen van de trek ker, op op een dwarsligger ge plaatste planken. Bij het ballonnen prikken moest een bandenwagen aan de voor zijde van de trekker worden vast- aemaakt. Op deze wagen lag een Behendigheid was het woord, afgelopen zaterdag bij de wedstrijden in Achterveld. balk waarop ballonnen waren be vestigd. Eerst moest de wagen in de garage worden gestoken en daarna achteruit rijdend een in middels gestarte molen passeren die de ballonnen lek pnkten. Men moet er echter wel voor zorgen dat één van de twee rijen ballon- nenheel bleef. Tot slot moest er in file gepar keerd worden. De bestuurder moest voor zichzelf een denkbeel dige parkeerplaats met twee paal tjes uit zetten. Hiertussen moest hij de trekker in file parkeren. De ruimte die tussen trekker en paal tjes over bleef werd opgemeten. Hoe minder ruimte, hoe beter. Dit was het laatste onderdeel van het parcours. KCHTERVELD - Woensdagavond vond tijdens een gezellige Ijeenkomst de opening van het winterseizoen 1988-1989 plaats nde A.B.T.B., de K.P.O. en de K.P.J. «avond werd begonnen met een H. Mis in de St. Josephkerk. pa deze kerkdienst werd de avond voortgezet in de zaal van tfé-bar Buitenlus t. ier werden de gasten ontvangen et koffie. Vervolgens werd de jeenkomst geopend door de orzitster van de K P.O. iema werd het woord gegeven in de voorzitter van de A B.T.B. ie voor hij het programma van it komende seizoen presen- erde eerst een korte terugblik if over het afgelopen seizoen, it bleek een goed en geslaagd iizoen geweest te zijn. In ver- iand met de problemen bij de nd- en tuinbouw en in de vee- elt was er veel werk verzet en erden veel vergaderingen ge- mden. Ook de ontspanning was et vergeten. ok in het komende seizoen zal er teer een goed gevuld pro- ramma worden afgewerkt Zeker n belang zijn de bijeenkomsten verband met de Waterwinge- eden en de discussie-avonden ver de Bio-technologie uiten deze belangrijke onder werpen zal ook in het komende seizoen de ontspanning met ver geten worden. Vervolgens was het de voorzitter van de K.P.J. die het nieuwe pro gramma presenteerde. Ook deze gaf een kort overzicht van de werkzaamheden van het afgelo pen seizoen. De K.P.J. is een ver eniging met wisselende program ma's. Behalve de geplande disco- en dansavonden is er ook weer een aantal sportdagen en -avon den. In verband met het uitwisse lingsprogramma zal er in oktober een tegenbezoek worden ge bracht aan de K.P.J.-afdeling in het Limburgse Horst. Tevens zal er een thema-avond worden gehou den over gedetineerden, waaraan medewerking zal worden ver leend door ex-gedetineerden. Verder ligt het in de bedoeling weer een revue op te voeren en de oud-ijzer actie zal zeker ook weer plaatsvinden. Het programma van de K.P.O. werd gepresenteerd door de voorzitster. In verband met be paalde omstandigheden kon er nog maar een programma worden samengesteld tot januan Daarna zal voortaan een programma wor den samengesteld van januari tot januari. Ook bij deze vereniging zijn er be halve de ontspanmngsavonden weer bepaalde thema-avonden. Er zal een avond worden georga niseerd waarop de spelregels voor goede voeding zullen wor den behandeld en er is een avond over de Kinderbescherming. Ook zal er een modeshow worden georgamseerd. Gezien het succes van het afgelo pen seizoen zal ook door de A.B.T.B weer een fietstocht wor den georgamseerd waaraan ook de leden van de K.P.O en de K.P.J. zullen kunnen deelnemen. Deze zal plaatsvinden op zondag 25 september. Een andere datum, dan eerder was bekendgemaakt. Na de pauze volgde er een optre den van een nieuwe inwoner van Achterveld met een Hooglandse achtergrond. Hij werd aangekon digd als de nieuwbakken Achter- velder Wim van Dijk. Hoewel hij nog niet zo lang in Ach terveld woonachtig is, bleek hij tij dens zijn optreden al heel goed bekend te zijn met het reilen en zeilen van de Achtervelders. Dit bleek wel uit de actuele en kolde rieke zaken die hij ten gehore bracht. Na dit optreden werd de nieuw bakken Achtervelder door de K P.O.-voorzitster bedankt voor zijn optreden. Gezien de reacties was het bij de aanwezigen goed in de smaak gevallen en kon hij er wel op rekenen dat er nog vaker een beroep op hem zou worden gedaan Hij kreeg een fles met een geestrijk vocht aangeboden. Hiema werd de bijeenkomst door de betreffende voorzitster namens de drie verenigingen gesloten. Zij dankte allen voor hun aanwezig heid en hoopte dat het voor de drie verenigingen een goed en succesvol seizoen zou worden. Vervolgens bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen LEUSDEN/AMERSFOORT- In het kantoor Amersfoort van uitzendor ganisatie Tempo Team, in de Helle straat 19, wordt zaterdag 3 septem ber van 11.00 tot 15.00 uur een ba nenmarkt gehouden. Tijdens de markt liggen vele vacatures, die het uitzendbureau in samenwer king met het Amersfoortse be drijfsleven heeft geïnventariseerd, ter inzage. Het aanbod is overzich telijk gerangschikt per bedrijfs sector. Nadere informatie over de aangeboden banen is direct op de markt verkrijgbaar. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie. Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tol 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per jaar. 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN/ACHTERVELD- Sinds kort worden de aardappelschillen, brood- en groente-afval, zoals dat ACHTERVELD - Zondag organi seert de AMBC Achterveld een puzzelnt. De rit, die een lengte heeft van ongeveer 35 km. wordt gereden onder een eigen regle ment. Uitzetter is de heer Van de Heuvel uit Putten. Inschrijven door deelname is vanaf 13.30 uur in hotel de Roskam. De eerste deelnemer start om 14.00 uur. (advertentie) door de milieuboer wordt ingeza meld, geleverd aan een veehouder in Achterveld. Eerder werd het af val, dat als veevoeder voor melk koeien wordt gebruikt, geleverd aan een agrariër in Hoogland. Omdat de meuwe afnemer over een grotere veestapel beschikt, kan de milieuboer nieuwe klanten gebruiken. Die kunnen zich mel den bij Fokko Tilma, telefoon: 946753. Nieuwe klanten krijgen gratis de beschikking over een speciale schillenemmer. LEUSDEN- In de expositieruimte van het gemeentehuis wordt in het kader van de manifestatie Leusden para Tarafal een exposi tie ingericht over het dorpje Tar rafal op het eiland Santiago op de Kaap Verdische eilanden. De ex positie zal vanaf vrijdag 7 sep tember te bezichtigen zal zijn. De gemeente Leusden heeft een cultureel samenwerkingsverband met Tarrafal en wil op deze wijze trachten een bijdrage te leveren aan het verbeteren van de levens standaard van de bevolking in Tar rafal. Op de tentoonstelling zijn video- produkties en dia-voorstellingen te bekijken, terwijl er tevens een Ook was er weer een stoelendans georganiseerd. Tijdens deze stoe lendans werd met zes trekkers achter elkaar gereden rond een gracht water, waar in het midden een opgehoogde grondwal was. Bij een bepaald signaal moest de trekker worden stil gezet en moest de deelnemer door het water de grondberg op en daar een aardap pel zien te bemachtigen. Wie geen aardappel te pakken kreeg viel af. Dit spel werd in drie senes gedaan PUBLIEK Ook voor het bezoekende publiek waren er diverse spelen georgani seerd. Voor de onderen waren dit het stapelen van kisten en het ga vel-gooien. De bedoeling was om de meeste kisten op elkaar ge stapeld van de grond te houden en bij het gavelgooien ging het om de gehaalde afstand Ook voor de jeugd was er een miru-trekkerbehendigheids- wedstnjd op traptrekkers. Zij moesten o.a. ook ringsteken, evenwichtsbalk, ballonnen prik ken, de waterbak e.d. Tijdens de wedstrijden behoef den de bezoekers geen honger en dorst te lijden. De KPJ-dames zorg den er deze dag voor, dat er vol doende te eten en te dnnken was. Na afloop van de wedstrijden voor de jeugd werden de prijswinnaars bekend gemaakt. De uitslag was: kinderen t/m 7 jaar: 1 Mark Kooloos 2. Jan Willem van Houten 3. Bart v.d. Wetenng kinderen 8-9 jaar: 1. Steven v.d. Bnnk 2. Daan v.d. Wetering 3.Davevd Burgwal kinderen 11-12 jaar 1. Bennie Houtveen 2. Margreet van Egmond 3. Robbie Kooloos 13-14 jaar Marcel Huurdeman Tijdens de slotavond in café-bar Buitenlust werden de prijswin naars van de trekkerbehendig- heidswedstrijd, het bakken stape len en het gavelgooien bekend gemaakt. trekkerbehendigheidswedstrijd 1Raymond Tolboom 2. Jan Voskuilen 3. Ane Hilhorst 4. Ko de Groot 5. Theo van Dijk dames 1Corina van Dijk 2. Bngitte Overgoor 3. Margriet Herder gavel gooien 1 Marcel Rutte met 26 meter kisten stapelen Hier waren het twee duo's die ge lijk eindigden. Dit waren Wim en Hans de Vette en Marcel Rutte en John Verdam elk met 22 kisten. De uitslag van het raden van het gewicht van de gezamenlijke be stuursleden zal nog nader bekend worden gemaakt. De organisatie kan weer terug zien op een zeer geslaagde dag. Zeker geslaagd door de inzet van ue medewerkers en men is ook zeer dankbaar dat de bedrijven die tijdens de wedstrijden mate riaal van hun bedrijf hadden ten toongesteld zich tevens als spon sor hadden aangemeld Een geste die zeer op prijs is ge steld. LEUSDEN- FM Models start in LeuAden met een cursus Manne quin/fotomodel in Leusden. Daar toe zal op maandag 5 september in de Internationale School voor Wijsbegeerte een kennisma kingsavond worden belegd. De kennismakingsavond begint om 20.00 uur en is gratis toeganke lijk. De cursus bestaat uit het verbe teren van de houding, elegance, showlopen, huidverzorging, het aanbrengen van make-up en foto poseren. Studenten zullen tijdens de drie maanden durende cursus profes sioneel worden begeleid door ge diplomeerde docenten, waarna het examen door een vakkundige jury wordt afgenomen. Degenen die de cursus met suc ces afronden, kunnen auditie doen om geplaatst te worden in één van de landelijke showteams of voor inschrijving als fotomodel bij het modellenbureau van FM Models. Angela Visser, Miss Holland 1988, is bijvoorbeeld door voornoemde organisatie opgeleid. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met num mer 03465-70660 of 01820-28867/ 11138. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! FM Models start met een cursus mannequin/fotomodel in Leusden. tweedehandsboekenmarkt zal worden gehouden. De heer Duarte Pis zal het één en ander vertellen over de Kaap Verdische eilanden, waar hij werk zaam is geweest. De expositie, die wordt opge luisterd door live muziek van de groep Os Velhos Amigos, is vrijdag 7 september vanaf 19.30 uur open. e expositie is tevens geopend op dinsdag 13 september (van 9.00 uur tot 11.30 uur) en woensdag 14 september (van 14.00 uur tot 16.00 uur). SOESTERBERG- Op het kamp van Zeist bij Soesterberg worden zater dag 3 september voor de zesde keer in successie internationale truckersbehendigheidswedstrij- den voor militaire chauffeurs ge houden. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur en duren tot 17.00 uur. In verband nmet de wedstrijden is het Luchtvaartmuseum, waar een foto-tentoonstelling over militaire DAF-voertuigen is ingericht, even eens geopend. De expositie aldaar is van 11.00 uur tot 16.30 uur te bezichtigen. Op A3- of A4-forrtiaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice 'egen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN- In het Vrouwen Ont- moetings Centrum (VOC) 't Voor onder, in de kelder van het ge meentehuis, wordt woensdag 7 september een thema-ochtend gehouden over de Wereldwinkel. Twee medewerkers zullen tekst en uitleg geven over het ontstaan en doel van de organisatie. Er zul len ook artikelen uit de Wereldwin kel ter verkoop worden aangebo den. De bijeenkomst, die om 9.15 uur begint, is bedoeld voor alle Leus- dense vrouwen. Kinderopvangmo- gelijkheden zijn aanwezig. Nadere informatie over de bijeenkomst is verkrijgbaar bij Mia van Vuure, te lefoon 945697 LEUSDEN Vrijdag 2 september. 16.15 uur: Voorstelling circus Bassie Adriaan, terrein bij De Hamershof. Zaterdag 3 september. 7.30 uur: Start elfde Batavustoer- tocht, De Hakhorst. 12.00 uur: Batavustoertocht, op stijgen hete-luchtballon, De Hak horst. Maandag 5 september. 17.00 uur: Opening Chalet Wa terloo door wethouder De Jongh, Doornseweg 18. ACHTERVELD Donderdag 1 september: géén bejaardensoos. Zaterdag 3 september 20.00 uur: Dansavond Café Buitenlust. Zaterdag 3 september 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 4 september 14.00 uur: AMBC puzzelrit, start hotel de Roskam Zondag 4 september 20.00 uur: Disco de Klaveet. De school waar u al 50 jaar terecht kunt voor Ball-Room, Latijns- Amerikaans dansen Rock en Roll, tapdans en Jazzdans. Senioren cursus: stijldansen v.a. 50 jaar. Jazz dans o.l.v. Margreet Boon voor alle leeftijden van alg. dansvorming tot danskonditie De DAF V-1600 halftrack is een uniek, historisch mihtair voertuig. Dit exemplaar staat zaterdag, tijdens de truckdag op het Kamp van Zeist, bij de ingang van het Luchtvaartmuseum tentoongesteld. .e»' fkf Dagelijks inschrijving vanal 12.30 tot 21.00 uur. tel. 033-14456 b.g.g. 033-622753. MARIUS EN SANDRA VAN DER WERFF Lid NBD Lid Internabonol Dance Teachers Association (hoogsto oor)

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3