SVA heeft goed jaar achter de rug Sport in 't Kort Zaterdag elfde Batavus toertocht Oorkonden voor 33 deelnemers Coopertest Simone Meulman naar Levade lUBATAVUS TOERTOCHT 2.45 ZOUTE NOTEN HERENFLIKKEN i cc SUPER B0KKEP0TEN Eerste elftal wist zich te handhaven: Nieuwe cursus gezond joggen: Succesvol optreden ruiters Nimmerdor Driekamp dames LEOS Demonstratie met heteluchtballon: im (=£z) lekker man! midden-nederland ACHTERVELD Maandagavond hield de voetbalvereniging SVA haar algemene ledenvergadering. Voorzitter C. van Mar wijk heette bijzonder welkom het erelid W. Schouten jr. en gaf een kort overzicht van het afgelopen geslaagde seizoen. De resultaten waren wel wat minder doch dit was het gevolg van de vele blessures waarmee men te kampen heeft gehad. Het degra datiegevaar is wel even aanwezig geweest, doch mede dank zij de geweldige inzet van trainer Cor Hoogland behaalde men in de laat ste wedstrijden negen punten waardoor het lukte m dezelfde af deling te blijven. Het dameselftal eindigde op de derde plaats. De jeugdafdeling heeft het ook heel goed gedaan. De voorzitter dankte de leden die door zelfwerk zaamheid geweldig veel hebben gepresteerd, zoals het onderhoud van de velden. Gezien het gunstige financiële jaar zal de contributie niet worden verhoogd. Met een minuut stilte werd het overlijden herdacht van het lid Ca- rola Hoogland, een trouw lid van de vereniging en een goede speelster. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat het weer een goed en zeer actief jaar is geweest In het meuwe seizoen wordt ge start met zes senioren elftallen en een dameselftal. De jeugdsecreta- ns meldde dat de belangstelling voor deelname aan het voetbal kamp achteruit gaat. Er waren dit seizoen geen kampioenen doch ook geen degradanten. Bij het jeugdbestuur vond een wisseling plaats. De heren J. Gntenhuis, Joop Voorburg en B. v.d.Velde traden af. In hun plaats werden drie meuwe LEUSDEN - Ter afsluiting van de cursus „gezond jog gen", die twee jaar geleden van start is gegaan, is bij 33 deelnemers in Den Treek de Coopertest afgenomen. De Coopertest, die zijn naam ontleent aan de Amerikaanse arts Kenneth Cooper, geldt als graadmeter voor de condi tie waarbij de deelnemer ge durende twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand dient af te leggen zonder een uiterste krachtinspanning te leveren. De cursus „gezond joggen" stelt zich ten doel mensen in het verant woord aan de conditie werken te begeleiden. Het trainingsprogram ma bestaat uit losmakende oefenin gen, spierversterkende oefenin gen en oefeningen om het uithou dingsvermogen te vergroten. Uitgangspunt voor de cursus is het voorkomen van nare kwalen (hoge bloeddruk), overwicht en slecht funktioneren van de longen. Viermaal per jaar, om de drie maanden, wordt de progressie in het uithoudingsvermogen gemeten door het afleggen van de Cooper test. Zaterdag worden oorkonden en certificaten uitgereikt aan de volgende dames: Predicaat zeer goed en oorkon de: Manètte Peters 2578 m., Carla van Os 2528 m. Predicaat goed en oorkonde: Remie Boersen 2248 m., Janneke Plugge 2079 m., Ada v.d. Steeg 2244 m., Ingrid Versteeg 2001 m., Wilma Mosel 2081 m., Bep Gressie 2221 m„ Mary Burgers 2106 m., Ans Coe- nen 2013 m., Anneke Brons 1994 m., Cann v. Duist 2490 m., Patty Plugers 2129 m., Adne Eibergen 2024 m., Predicaat redelijk en certifi- kaat: Mar greet Steur 1872 m., Gon Rekveld 1857 m., Marga Burger 1926 m., Evelien Mols 2011 m., Jelti- ne Soesbergen 1767 m. De volgende heren komen in aanmerking voor een oorkonde: Predicaat zeer goed en oorkon de: Ben v.d. Steeg 3042 m., Kees Linthout 2995 m., Alex v.d. Wijk 2753 m., Pieter v.d Kam 2654 m., Arie Eibergen 2447 m., Markus Biel 2440 m. Predicaat goed en oorkonde: Henk v.d. Kolk 2486 m., Fred Bark huis 2441 m., Hans v.d. Star 2477 m., Nico Nicolina 2475 m., Jos Koster man 2447 m., Wim Brons 2331 m., Piet Schipper 2331 m., Kees Hoen dervangers 2508 m. Op zaterdag 10 september start opmeuw een cursus gezond jog gen. Deze staat open voor ieder een, die onder begeleiding wat aan de conditie wil doen. De cursus is zaterdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur. Er wordt verzameld op de Pa- radijsweg in Den Treek. Een drie maandelijkse cursus kost ƒ25,-. Inlichtingen over gezond joggen kunnen belangstellenden inwinnen bij: de afdeling sportzaken op het gemeentehuis tel. 941247 en bij Fred Gressie tel. 942269. ACHTERVELD Opgericht: 20 juni 1946 Sport: voetbal (ook dames) Leden: 200 Voorzitter: C. van Marwijk Secretaris: P. Smink, tel. 03425-1635 Penningmeester: W. de Jong Accommodatie: Kerstenssport- park Speeldag: zaterdag (jeugd), zon dag (semoren) Clubkleuren: oranje/wit Trainer: C. Hoogland ANTILOPEN Opgencht: 20 september 1965 Sport: Korfbal Leden: 200 Voorzitter: A. Knook Secretaris: C. Osnabrugge-van Dongen, tel. 03498-1461 Penningmeester. P. Nunen Accommodatie; Burgemeester Bui- ningpark (veld), Sporthal De Korf (zaal) Speeldag: zaterdag Clubkleuren, rood/zwart Trainer: F. Ferrageau en H. Bruins SV AVANTI Opgericht: 13 mei 1971 Sport: gymnastiek, volleybal, tafel tennis, badminton en judo Leden: 380 Voorzitter: R. v. d. Lubbe Secretaris: E. van Hamersveld, tel 03425-1688 Penningmeester: K Voorburg Accommodatie. Sportzaal Achter veld Speeldagen: donderdag (volley bal), maandag (tafeltennis), vrijdag (badminton) Clubkleuren: blauw/wit Trainers; H. van Wees (volleybal), C, Edwards (badminton) BC LEUSDEN Opgencht: 1 oktober 1973 Sport: badminton Leden: 280 Voorzitter: L. Seunrunga Secretaris: D. van Ravenhorst, tel. 03425-2412 Penningmeester: J. Rigter Accommodatie: Sporthal De Korf Speeldagen: dinsdag en donder dag (senioren), zat. (jeugd), zondag (competitie senioren) Trainers: B. Sahila en C. Edwards BVO '79 Opgericht: 17 februari 1979 Sport: badminton Leden: 162 Voorzitter: P. Mallant Secretaris: A. Paschedag, tel. 033- 550799 Penningmeester: P. Hessing Accommodatie: Sporthal de Korf, Sporthal De Meent Speeldagen: woensdag (recreatie), zondag (competitie) Trainer: P. Keijnen BV '75 Opgericht: 12 februari 1975 Sport: biljarten Leden: 32 Voorzitter: J. Kramer Secretaris: M. Boelen, tel. 033- 944799 Penningmeester: W. Hofman Accommodatie: Hamerveldseweg 71 Speeldagen: maandag en vnjdag (clubavond), donderdag (competi tie) Clubkleuren: n.v.t. Trainer: - BOWLING BOND Opgericht: 1 april 1981 Sport: bowlen Leden: 160 Voorzitter: F. Groeneveld Secretaris: A. Toxopeus, tel. 033- 950075 Penningmeester: T. Brosky Accommodatie: Bowling de Korf Speeldagen: maandag en dinsdag (senioren), zaterdag (jeugd) Trainer: J. Toxopeus (senioren), W. van Harsselaar (jeugd) B.V. LEUSDEN Opgencht: 17 februan 1972 Sport: biljarten Leden: 120 Voorzitter: S. de Jonge Secretaris: J. den Hollander, tel. 033-948407 Penningmeester: J. van 't Holt Accommodatie: kelder gemeente huis Speeldagen: maandag t/m vnjdag Clubkleuren: n.v.t. Trainer - GREEN GIANTS Opgericht: 26 mei 1981 Spon: basketbal Leden: 80 Voorzitter: A. Baars Secretaris: A. Appels, tel. 033- 945198 Penningmeester H. Vink Accommodatie: Sporthal de Korf (competitie), sportzaal De Meent en gymzaal de Heerd (training) Speeldag: zaterdagavond Clubkleur: groen Trainers: C. Scholten (heren), D. Luning (dames)? DE HAAIEN Opgericht: 6 mei 1967 Sport: zwemmen en waterpolo Leden: 300 Voorzitter: A. C. Fieseler Secretaris: G. Smits, tel. 033-946797 Penningmeester: J Leusink Ledenadministratie: R. Pastoor, tel. 033-941512 Accommodatie: zwembad „Octo pus", Leusden Speeldagen: zaterdag, zondag (competitie) Trainers: J. Baars (zwemmen), mw. Scholten (waterpolo) LEOS Opgericht: 6 september 1977 Sport: volleybal Leden: ruim 300 Voorzitter: W. van de Ven Secretaris: V van de Heyden Penningmeester: A. Baars Accommodatie: Sporthal De Korf, sportzaal De Meent Speeldagen: vrijdag (senioren en jeugd), zaterdag (senioren en jeugd) Clubkleuren: oranje/blauw Trainers: A. van Woensel (dames), B. van Doorn (heren). IMPALA Opgericht: Opgericht: 30 januari 1968 Sport: gymnastiek, RSG en jazz- gym Leden: 400 Voorzitter: H. Bunnik Secretaris: J. den Haak Penningmeester: P. Brok Ledenadministratie: M. van Kals- beek, tel. 033-940110 Accommodatie: gymzalen in Leus den (behalve De Korf) Clubkleuren: blauw/wit Trainers: diverse LHV Opgericht: 23 september 1963 (v.h. Impala) Sport: handbal (veld en zaal) Leden: 110 Voorzitter: D. Bleuel Secretaris: J. Bleuel, tel. 033-943363 Penningmeester: N. Steenbeek Accommodatie: Burg. Buiningpark (veld), sporthal De Korf (zaal) Speeldagen: zaterdag (jeugd), zon dag (senioren) Clubkleuren: blauw/wit Trainers: C. Wethly en E. Davids (heren) leden benoemd. Het jeugdbestuur bestaat nu uit H. v.d. Goes, voorzit ter, Adrie v.d. Heuvel, secretaris Wim Kok, wedstrijdleider en mevr Joke Hoogland penningmeesteres. Uit het verslag van de penning meester bleek dat ook financieel sprake is van een gezonde vereni ging. De kascommissie bestaat nu uit de leden H. d. Berg, mevr. B. van Bekkum en J Koot. Na de pauze volgde de bestuursverkiezing. Pe riodiek aftredend waren C. van Marwijk, J. van Bekkum en mevr. E. Steekbeek-Kaats. Daar er geen te genkandidaten waren werden de aftredende bestuursleden herko zen. Uit het lotto- en toto-overzicht bleek dat er ook dit jaar vooruit gang was geweest. Men is weer op de goede weg. De drie scheidende jeugdbe- stuursleden werd dank gebracht voor hun geweldige inzet. Zij kre gen een aandenken en bloemen. Tijdens de rondvraag werd vastge steld dat het schoonmaken van de kleedlokalen soms wel te wensen i overlaat. Tenslotte wenste de voor- I zitter allen een goed en sportief seizoen 1988-1989 toe. LEUSDEN - De ruiters van de landelijke rijvereniging en ponyclub „Nimmerdor" heb ben tijdens de Utrechtse pro vinciale kampioenschappen een aantal aansprekende ere-plaatsen weten te beha len. G. P. Hoving met Zenner Aa-Bb kampioen Z-spnngen. Bij het on derdeel Z-spnngen voor pony's was de titel weggelegd voor Marti- ne Kemkes met haar pony Toski. Kampioen Mennen KI licht werd A. Schimmel met een totaal van 251 punten. Reserve kampioen op dit onderdeel werd H. Hoogendoorn met 242 punten. Rehnilde Mandersloot behaalde met Fiona 246 punten op het onder deel MII dressuur voor pony's en werd reserve kampioen. De ponyruiters Rehnilda Man dersloot, Anouk van de Brink, Niels Vogelsang en Mirjam Madion wer den reserve kampioen pony's. Bij het M springen behaalde D. Roskam met Virgin een vijfde prijs. LEUSDEN - Aanstaande za terdag spelen de dames van LEOS in sporthal Groenhou ten een driekamp. Deze oe fenserie staat in het kader van de voorbereiding op het nieu we seizoen. De dames equipe van trainer/ coach Ad van Woensel komt het komende seizoen uit in de tweede divisie. Als voorbereiding speelt het team zaterdag vanaf 12.00 uur tegen twee eerste divisie teams. Sarto/Pellikaan uit Tilburg en Dinto uit Warmenhuizen zijn de tegen- standsters van de Leusdenaren. De wedstrijden worden „op tijd" gespeeld, dat wil zeggen dat er voor elke partij inclusief inspeel- tijd, twee uur is gereserveerd. Programma LEOS driekamp 12.00-14.00 uur Sarto/Pellikaan - LEOS 14.00-16.00 uur Dinto - Sarto/Pelli- kaan 16.00-18.00 uur LEOS - Dinto ACHTERVELD - Simo ne Meulman, lid en rij dend voor de landelijke rijvereniging en ponyclub De Singels, heeft diverse successen geboekt. Zo nam zij deel aan het concours hippique te Hoog land en behaalde met haar paard Fun time in de Z-klasse de eerste plaats. Tijdens de Utrechtse provinciale kam pioenschappen startte Simo ne met twee paarden van de stal Doorwerth in de klasse M. Zij presteerde het om zich vanaf de eerste rubriek tot en met de finale als le en 3e te plaatsen en zo ook te winnen. In het Z-springen kwam zij uit met hetzelfde paard als in Hoogland, Fun time, een En gelse volbloed van acht jaar. Zij behaalde hier een derde plaats. Gezien de door behaalde resultaten mag ze nu deelne men aan de LEVADE, de Ne derlandse kampioenschap pen van de Koninklijke Ne derlandse Federatie. Deze zal worden gehouden op vrij dag 9 en zaterdag 10 septem ber in het park Berg en Bosch te Apeldoorn. Dit hippisch hoogtepunt wordt dan voor de 25ste maal gehouden. MHC LEUSDEN Opgericht: 15 oktober 1973 Sport: hockey Leden: 750 Voorzitter: J. Halsema Secretaris: Y. Kölhner-Weerstra, tel. 033-944625 Penningmeester: W. Goldsmann Ledenadministratie: H. Smit Accommodatie: Sportpark Val- leikanaal Speeldagen: zaterdag (jeugd), zon dag (senioren) Clubkleuren: oranje/grijs/zwart Trainers: R. Weers (heren), F. Rog- genkamp, R. Corporaal (dames) LTV LEUSDEN Opgericht: 15 december 1975 Sport: tennis Voorzitter: B. Eerden Secretaris: A. Huiten Penningmeester. S. van Almkerk Accommodatie: Valleisportpark Speeldagen: gehele week Clubkleuren: n.v.t. Trainer: Van Pelt LTV DE EEMELAAR Opgericht: 15 december 1975 Sport: tennis Leden: 350 Voorzitter: L. Wormgoor Secretaris: S. Vende Wedstrijdcoördinator: mevr. Thile- nius-Kruithoff Penningmeester: J. van de Kerkhof Accommodatie: Kerstenssport- park, Achterveld Speeldagen: gehele week Clubkleuren: blauw/wit Trainers: H. Wernsen, H. van Bek kum LTV LOOKHORST Opgencht: mei 1963 Sport: tennis Leden: 850 Voorzitter: mw. J. Lemke-Rouppe- van de Voort Secretaris: mw. Hokkers-v. Pul, tel. 033-942493 Penningmeester: B. Lansdorp Accommodatie: Burgemeester Bui ningpark Speeldagen: gehele week Clubkleuren: n.v.t. Trainen J. Krüger SRGL Opgericht: 29 juni 1977 Sport: squash Leden: 200 Voorzitter: Philip Verstraaten Secretaris: Peter Brouwer, tel. 033- 948221 Penningmeester: Bianca Jonker Accommodatie: squash-centrum Wijk bij Duurstede Speeldagen: gehele week Clubkleuren: wit Trainers: P. A. Hagendoorn RODA '46 Opgencht: 15 september 1946 Sport: voetbal (zaterdag en zondag) Leden: 700 Voorzitter: P. Bosman Secretaris: vacant Penningmeester: K. Reemst Ledenadministratie: H. v.d. Last, tel. 033-943630 Accommodatie: Burgemeester Bui ningpark Speeldagen: zaterdag (jeugd en se nioren), zondag (senioren) Clubkleuren: rood/zwart Trainers: B. ten Brake (jeugd), S. van Meerveld (zaterdag afd.), R. Maas (zondag afd.) SV LEUSDEN Opgericht: 14 november 1946 Sport: schaken Leden: 106 Voorzitter: L. Boogaard Secretaris: J. A. Nijhof, tel. 033- 947202 Penningmeester: C. Veenendaal Accommodatie: onder keldering gemeentehuis Leusden Speeldag: donderdag TTCL Opgericht: 31 oktober 1963 Sport: tafeltennis Leden: 60 Voorzitter: R. ten Hoeve Secretaris: H. van Dijk, tel. 033- 943367 Penningmeester: E. ten Ham Accommodatie: Burgemeester Bui- ningsportpark Speeldagen: dinsdag en donder dag (senioren), zaterdag (jeugd) Clubkleuren: lichtblauw/donker blauw LEUSDEN - Aanstaande zaterdag 3 september is het weer zover: voor de elfde maal gaat dan de Batavus Fiets-toertocht Midden-Nederland van start, "s Morgens om half acht zal burgemeester A. Panis het startschot lossen. Wie mee wil doen of wie de gezellige sfeer rondom deze toertocht wil proeven, doet er goed aan nota te nemen van het volgende. De toertocht is georganiseerd in samenwerking met onder andere de Trim- en Toerclub Leusden. Deelnemers aan deze tocht worden al fietsend gevoerd door het land schap van de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug. Men kan kie zen uit een drietal tochten van ver schillende lengten: 40, 85 en 150 kilometer. Alle routes hebben als startplaats De Hakhorst. Mevrouw Meeuwsen die samen met haar man, verkoopleider bij Batavus, deze tocht weer georgani seerd heeft, vestigt er de aandacht op, dat met name de 40-kilome- ter-tocht zich bij uitstek leent om m gezinsverband gereden te worden. Deze tocht leidt langs Scherpen- zeel, Amerongen, Maarn, Doorn en Leusden natuurlijk. De beide andere tochten zijn be- doeld voor de meer getraind sers die uitstekend aan hun ken kunnen komen. Zoals ieder jaar heeft de o: satie ook dit jaar weer voo: uitstekende bewegwijzering zorgd, zodat niemand bang ho zijn om de goede weg kwijt ken. Voor pechgevallen rijd speciale reparatiewagens opi verse routes. Ook is er da organisatie gezorgd voor i parkeergelegenheid, hetgee- wel nodig is gezien het feit heel Nederland een grote be stelling bestaat voor dit door! denaren georganiseerde ei ment. De deelname staat vrij eenieder die de leeftijd van tien jaren bereikt heeft. Bij g* deelname is echter geen leeft miet gesteld. Men verwacfc tuurlijk wel, dat kmderen ondi veertien jaar niet zonder be: ding bij de start verschijnea STARTTIJDEN De enthousiastelingen die hebben aangemeld voor de lar tocht, starten tussen half ad half negen „s morgens; de n voor de tocht van 85 kilo; starten daarna van half nega half tien, terwijl tot elf uur g, kan worden met de veertigló] ter lange tocht. Inschrijven op de startdag kan ook. De inschrijfprijs is ze den voor de veertig-kilorn tocht en negen gulden voor de de langere tochten. Voorins vers gemeten korting. 's Middags sluit de finisl eveneens gelokaliseerd in De Hakhorst, om ongeveer vr Een gezellig optreden van h- kest Jimmy Once C.A. El; staat dan op het programma c vermoeide of nog volkomen terugkeerders aangenaam te maken. Bijzonder interessant is d; plande heteluchtballondemc- tie, tussen twaalf en een uurt Hakhorst. Bij goed weer zal de Ion tussen dne en vier uur het! ruim kiezen. Iedere deelnemer aan ee: de fietstochten ontvangt na a een fraaie herinneringsmedai (advertentie) Heerlijke vers gebrande gemengd, 200 gram van 2.95 voor.. Choco 100 gram van 1.95 voorI iOw Van de banketbakker 5stuks van 2.75 voor EE •TErt11-Leusflïïr~-^AA mf\ 4 Tel. 947028

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6