roen ik gedouched had kon ik geen stoepje meer op' Ali Veenstra is de naam. Toernooi om dam titel van Leusden I SVA hield junioren-zeskamp ïeslaagd feest LEOS leusJer krant ;usdense All Veenstra eerste bij dames veteranen m triathlon van Almere: ik heb zeker een uur uikpijn gehad op de fiets. '...ik zag alleen maar badmutsen. Bij voldoende deelname: Uitslagen Ons Genoegen hid papier- ctie Roda DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1988 EUSDEN - „Als iemand tegen me zei, waarom ga jij niet 5 de triathlon van Almere meedoen, dan begon ik te lachen, was ver van m'n bed. Ik had nog nooit een hele marathon jpen, bovendien fietste ik niet goed en aan mijn borstcrawl nog een hoop te verbeteren. Ik zou dan ook al in januari na talve marathon in Egmond hebben moeten beginnen. Zwijndrecht, waar ik begin juni meedeed aan een halve thlon, zeiden de meisjes, die ik daar weer ontmoette, zeg doe je mee in Almere? Ik moest toen weer vreselijk lachen. Ij noest daar nog eens goed over nadenken. In de vakantie lyj jen we niet weg maar omdat ik vanwege school een lange antie had, had ik eigenlijk wel tijd om wat te gaan fietsen, te mmen en te lopen. Ik wilde toch wel een doel hebben en kwam de gedachte in mijn achterhoofd, zou ik tóch aan tere meedoen? Die uitdaging prikkelde me, maar ik had te nig conditie. Toen dacht ik, als ik meedoe, dan wil ik oon even kijken of ik dat zwemgedeelte wel kan volbren- Verder hoef ik mij immers helemaal niet te bewijzen, ik gewoon uitstappen. zoals surfers ook dragen, gekre gen. Dat houdt de warmte vast, ten minste voor een bepaalde tijd. En toen starten aan het strand aan de Gooimeersdijk in Almere Ha ven. Daar was een lijn uitgezet van 1,9 km lang. Aan het eind lag een sleepboot, daar moest je omheen om ook weer terug 1,9 km te zwem men. Daar werd je nummer van je badmuts afgeroepen. Ik had num mer 725. Dan werd je dus geregi streerd. Daarom heen weer lag een cordon van honderd boten met kik vorsmannen. Er waren mensen die door de kou werden bevangen, vandaar al die mannen." k heb het eerst aan niemand :ld. Het voordeel was dat er bij vereniging Triathlon in •rsfoort een zomerstop was. Ik daardoor maar weinig mensen de club. Ik kon rustig aan de k)uw werken in de tijd die mij restte. Maar ik had amper zes :en. De gedachte aan Almere on als een beetje bij me post te en- Ik dacht, ik moet op 22 au- tus weer aan het werk en Alme- ras op 27 augustus, dus kon ik m week wat afbouwen. Welis- ir te kort, want met zo'n voorbe- ing moet je gewoon veel langer ig zijn. Ik twijfelde, maar Leon luleerde mij en zes weken van :en besloot ik dat ik mee zou „BADMUTSEN" e* Pr- Op een gegeven moment ging ie toch realiseren wat het bete de. 3,8 km zwemmen, dan 180 fietsen, dat is van Groningen Leusden en dan nog eventjes cm lopen, dat is dus ongeveer Amsterdam". Ik dacht, daar ik helemaal niet njp voor. Maar n zei, je hebt het nu eenmaal loten en je wilt het uiteindelijk zelf!" - JNKEREN" We moesten de dag vóór Alme de fiets komen brengen en, die ed was er een briefing. Ik moest dus van te voren zijn. Dat was eig moeilijk in verband met werk. Ik was op een vergade- en zat op hete kolen. Ik moest over kop naar huis om mijn len te halen. Om zes uur zaten toch al in Almere. Leon was die is een enorme steun voor geweest. Daarna gingen we ;r naar huis, maar ik sliep niet. leed geen oog dicht, 's Nachts twee uur zat ik nog met een er warme melk in de kamer, zoon Marcel zei me, Mamma ga slapen, je moet toch rusten. Ik id om vier uur op. Om kwart r vijf waren we weg. Ik flink iken en bunkeren natuurlijk" We waren vroeg in Almere en on me goed voorbereiden. Ban- oppompen, invetten en zo. Ik een wetsuit, zo'n duikerspak, „Het zwemmen ging naar wens. De eerste helft had ik het niet koud, maar ik was nog niet zo dnest in open water. Je zag daar allemaal armen en benen. Een meneer dacht dat hij via mijn hoofd moest crawlen en ik moest dus zorgen dat ik een vrije plek kreeg. Ik heb altijd een beslagen brilletje en kon dus niet goed zien. Ik zag alleen maar badmutsen. Er waren 814 deelne mers maar er waren maar 17 vrou wen. Dat is weinig. Van het zwem men op zich werd ik helemaal niet moe, maar ik verloor toch wel wat tijd, omdat ik af en toe stopte om om me heen te kijken. Na een uur werd ik koud, maar ik zat toch nog wel goed in mijn ritme. De laatste kilo meter was het moeilijkst. Toen heb ik constant in mijn vingers gekne pen. Toch lag ik nog steeds m de middenmoot. Er lagen er zekér nog drie, vierhonderd achter me. Ik deed er anderhalf uur over. Daar was ik heel tevreden mee, temeer omdat ik die borstcrawl nog niet goed beheers. Ik kwam wel ijs koud de wal op en trilde verschrik kelijk. Onder het finishdoek had den ze een hete douche en ik had echt de neiging om daar lekker te blijven staan. Maar ik moest door. Irma deed het in één uur, die was al een half uur aan het fietsen. Maar ik was niet de laatste." BUIKPIJN „Toen dus 180 km fietsen. Ik had het verschrikkelijk koud en heb zeker een uur buikpijn gehad op de Ali Veenstra is de naam. Een inwoonster van Leusden. Een vrouw die als zovele andere burgeressen van onze plaats haar eigen dagelijkse bezigheden heeft. Haar werk (orthopedagoge) eist veel van haar. Daardoor is ze veel en lang van huis. Misschien valt Ali Veenstra niet eens op in de buurt waar zij woont. Het is trouwens ook niet haar bedoeling om op te vallen. Zij leeft zo haar eigen leven in haar vertrouw de omgeving. Het kan zijn dat buren haar wel eens in sporttenue op pad zien gaan. Een sportieve vrouw, die in haar eentje gaat hardlopen of fietsen. Die in alle vroegte ook nog zo af en toe naar Amersfoort gaat om baantjes in het Sportfondsenbad te trekken. Wie kijkt daar nog van op? Ali Veenstra is evenwel een vrouw waar men wel dege lijk van op moet kijken. Op zaterdag 27 augustus volbracht zij, voor de eerste maal in haar 42-jarige leven, de triathlon van Almere. 3,8 km zwemmen in open water, 180 kilometer fietsen door de winderige polder en daarna nog eens 42 km hardlopen. Ali won de eerste prijs in haar groep, de dames-veteranen. Zij wist dat eerst zelf niet, maar zij kwam natuurlijk terecht op het podium te staan. Een vrouw die ondanks de zorgen van alledag en in weerwil van een tekort aan trainingstijd een wonder ver richtte. In 13 uur, 49 minuten en 44 seconden. Stralend van blijdschap en eigenlijk niet eens zo vermoeid passeerde zij onder juichkreten van het massaal aanwezige publiek de finish. In de schaduw van een vrouw als Irma Zwartkruis. Zij mag gerust eens uit die schaduw treden. Vandaag zetten wij haar daarom eens helemaal in het zonnetje. Sportmedewerker Aat Daale luisterde naar haar enthou siast relaas over „een dag Almere". fiets. Ik had namelijk wat water binnengekregen bij het keerpunt. Het waren twee ronden van 90 km, dus hoefden we met helemaal niet Dronten toe. We kwamen ook op de Oostvaarderwijk langs het IJs- selmeer. Dat vond ik afschuwelijk." „Toch zeiden ze dat voor de pol der een milde wind was. We heb ben dus geluk gehad. Toch ging in de middag de wind aanwakkeren. Ik heb jammer genoeg niet steeds hetzelfde tempo aan kunnen hou den toen de eerste 90 km voorbij waren. Dat eerste stuk fietste ik 30 km per uur gemiddeld. Ik was te gen twaalven weer bij het begin punt." „In de tweede ronde raakte ik toch wel wat vermoeid. Alles leek zo eindeloos. Je zag gewoon 50 meter voor je uit een andere fietser en op die lange eenzame stukken was het één lange rij van fietsers. Ik dacht, er komt geen einde aan. Over die tweede ronde deed ik een uur langer, vier uur. Toch was ik heel tevreden en dacht bij mezelf, dat heb je toch netjes gedaan. MORAAL „Er waren juryleden die heen en weer reden en zeiden: prima meid, er zitten zeker nog vierhonderd mannen achter je. Met de klemtoon op mannen, hoor. Ze leefden ont zettend met je mee, maakten af en toe een praatje en vroegen hoe het met me ging. Toch werd ik door ontzettend veel mannen ingehaald. En dat was met zo leuk: Eenzaam was ik niet, want er was overal weer iemand die mij hielp. In Al mere zelf stonden heel wat mensen van mijn club Triathlon en die rie pen tegen me: kop op, Aal. Dat gaf me toch een stuk moraal. Op het laatst moest ik voortdurend op de trappers staan maar ik was hele maal stralend toen ik al die vrien den en bekenden zag. Ik bemoeide me met veel te veel mensen aan de kant. Ze zeiden later tegen me, je bent niet genoeg met de wedstrijd bezig. Maar ik was zo enthousiast door die mensen van de club dat ik bijna een loper ondersteboven liep. Maar die fietstocht heb ik toch goed volbracht, hoor!" TE HARD ,Ja, toen dus die 42 km hardlo- stukje, ging daarna wat wandelen en de 500 meter naar zo'n post liep ik weer hard. Zodoende heb ik over die 42 km wel vijf uur gedaan. Gelukkig heb ik de laatste kilome ter 7 kilometer goed kunnen lopen. Be heb steeds wel gedacht, dat ik het zou halen, hoor. Want ik was immers niet moe. Ik had bovendien tot 's avonds tien uur de tijd." LEUK „Die binnenkomst was ver schrikkelijk leuk. Nee, ik heb niet gehuild. Die laatste kilometers wa ren net als in Friesland toen de schaatsers voorbijtrokken. Massa's mensen langs de kant en veel mu ziek en mensen die meezongen. Iedereen werd als een held bin nengehaald. Dat publiek was hele maal opgezweept. Op een gegeven moment had ik het gevoel, nü haal ik het. Er was een man van de orga nisatie, die nep: kop op, meid, het is precies de Elfsteden. Ik zei 'm, die heb ik ook gereden. Toen was ik er overheen. Die man zei, ik loop naar de sluis toe en daar wacht ik je op. En dan moet je nog maar zo'n vijf- tot zevenhonderd meter. Die man had gezien dat ik het moeilijk had. Ja, en toen kwam ik binnen. Al de mensen van mijn club ston den er. Die dachten dat ik al binnen had kunnen zijn. Die hebben uren op me gewacht." „Ik was zo blij toen ik over de finish kwam, dat kan je niet be schrijven. Ja, op de TV heb ik die vrouw van Perry Smits gezien. Die was zo gelukkig dat Perry op tijd binnenkwam. Ik kan me dat zo goed voorstellen. Leon ving me bij de finish op. Ik zei dat ik met moe was maar toen ik gedouched had kon ik geen stoepje meer opko men." „Toen bleek ik de enige vrouw boven de veertig te zijn. Be bleek kampioen te zijn van de veteranen dames tussen de 40 en 49. Ik kreeg een pnjs van 750 gulden en een beker, een fles champagne en bloemen. Er finishten vijftien vrou wen, ik liet er vier achter me. Toen ik naar huis ging had ik visioenen van patat met kroketten. Ik ging pas om half één naar bed maar toen viel ik wel als een blok in slaap. Toen ik de volgende morgen om 10.00 uur naar beneden wilde kon ik nauwelijks lopen. Maar dat was snel over. Daarna voelde ik mij pri ma. Of ik het nóg een keer doe? Dat kan ik nog niet overzien, maar ik zal in ieder geval vroeger met de trai ning beginnen!" pen. Ik had gedouched. Ze hadden er heel goede verzorging en mijn spullen lagen al klaar. Ik droogde me lekker af en deed mijn loopkle ren aan. M'n sokken aan en m'n schoenen en wegwezen. Ik dacht, dit is mijn beste onderdeel en mis schien kwam het daardoor dat ik veel te hard van stapel ging. Na 10 km gingen mijn benen niet meer. Een paar jongens van Tnathlon fietsten in Almere-Haven met mij mee. Ik maar kwebbelen, maar in tussen liep ik wel te hard. Be liep nota bene 14 km per uur. Maar mijn benen raakten te veel verzuurd." „Na 10 km ging daardoor het mechaniek met meer mee. Mijn spieren zaten vast. Ik was echt he lemaal niet moe maar ik ging een heel raar pasje lopen Om de 2Vz km was er een post. Ik liep dan een Ali Veenstra.ik deed geen oog dicht. LEUSDEN - Enige maanden geleden verscheen in deze krant een artikel over het ont breken van een damclub in Leusden. Ongetwijfeld beoe fenen tientallen Leusdenaren dat spel, en wellicht willen velen eens tegen en met el kaar spelen. Zonder meteen op een Leusder damclub met minimaal 25 leden te rekenen werd in dat artikel al wel ge zinspeeld op een kampioen schap van Leusden. Op grond van een aantal reacties op het artikel „Hoort dammen ook bij Leusden?" lijkt enig optimisme over dat kampioenschap van Leus den gerechtvaardigd. Wellicht kan dat vanaf eind november of begin december worden gehouden. Lunter 2100 pnt.; 3. Gert Jan Boer- sen 2045 pnt.; 4. Rob Hoetveen 1850 pnt.; 5. Ruud Smit en Dave v.d. Burgwal eüc 1770 pnt. 9-10 jarigen: 1. Frank van Ovelen 2375 pnt.; 2. Daan v.d. Wetering 2260 pnt.; 3. Bart Kerkhof 2215 pnt.; 4. Dave Boersen 2205 pnt.; 5. John Tijmen sen 2025 pnt. 11-12 jarigen: 1. Remco Leurs 2880 pnt.; 2. Marcel Hak 2625 pnt.; 3. Marcel Geerestein 2515 pnt.; 4. Harold Kok 2470 pnt.; 5. Renata van Druten 2395 pnt. 13-14 jarigen: 1. Menno Bontje 3095 pnt.; 2. Alex Boersen 3065 pnt.; 3. Maurice Kerk hof 2790 pnt.; 4. Judith Steenbeek 2705 pnt.; 5. Marcel Huurdeman 2690 pnt. 15-16 jarigen: 1. Jerry Houtveen 3135 pnt.; 2. Je roen Petersen 3080 pnt.; 3. Peter Tolboom 3005 pnt.; 4. Lars Valkonet Maar daartoe moet er nog wel iets gebeuren. Het is niet moeilijk aan borden, klokken en ruimte te komen. Er zijn personen nodig, die zich bij voor keur op donderdagavond gedu rende emge maanden willen bin den aan dat kampioenschap. Bij minder dan 10 personen zal een woonruimte met twee redelijk grote tafels toereikend ziin. Voor ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd op de buitenbaan te Scherpen- zeel namen 11 leden van Ons Genoegen deel. Het was de laatste maal van dit seizoen 2965 pnt.; 5. Kees v.d. Breemer 2910 pnt. Algemeen prijswinnaar werden 1. Jerry Houtveen met 3135 pnt.; 2. Menno Bontje met 3095 pnt. en 3. Alex Boersen met 3065 pnt. De deelnemende leiders en leid sters werd afzonderlijk beoor deeld. Hier werden de prijswin naars: 1. Wim Smit met 2585 pnt.; 2. Wim Houtveen met 2564 pnt.; 3. Petra Voorburg met 2210 pnt.; 4. Anita Bos met 2205 pnt.; 5. Ans Houtveen met 1800 Dnt. een groter aantal is een zaal nodig, waarvoor uiteraard zaalhuur moei worden betaald. Overeenkomstig de contributienorm van goedkope damclubs zal dat echter per per soon niet meer dan 25,- gaar kosten. Belangstellenden kunnen zich vooi aanmelding of inlichtingen wender tot A. A. Bunt, Dalmatie 24, 3831 EC Leusden-C, tel. (033) 943484. dat op de buitenbaan werd ge schoten. De onderlinge wedstrijden in het winterseizoen zullen vanaf van daag weer plaats vinden op de bin nenbaan in Ons Gebouw. De uitslagen van de wedstrijd wa ren; 1. P.Smink 96 2. G. van Hamersveld 94 3. W. v.d. Kletersteeg 92 3. W. Luttikhuizen 92 5. A. van Daatselaar 90 6. J.vanRossum 89 6. J. E. van Hamersveld 89 8. R. Daatselaar 82 9. W. Voskuilen 82 10. A. Vlug 80 11. A. Vlug jr. 79 ACHTERVELD - Het jeugdbestuur van de sportvereniging SVA hield zondag voor alle juniorenspelers, zowel jongens als meisjes, de jaarlijkse zeskamp. Er waren 80 deelnemers. De onderdelen bestonden uit hardlopen, verspringen, ver schieten met bal, doelschieten, slalom met bal, bal hooghouden met de voet, en de rode draad (spektakel baan). Tot ieders verrassing werd ook een gezellige en sportieve dag. De door de leiders en leidsters van de prijswinnaars werden, elftallen deelgenomen. Het werd 6-7 jarigen: 1. Maarten Meloen 2075 pnt.; 2. Mark Kooloos 1605 pnt.; 3. Remco de Jong 1490 pnt.; Alina v.d. Brink tact op te nemen met Perry Wendel 1310 pnt.; 5e Erik Hak 1110 pnt. (941367) of Robbert Schimmel 8 jarigen: (94lfllBï 1. Tarno Smal 2105 pnt.; 2. Teran (advertentie) Restaurant De Mof" en Hanny v.d. Weide ,,De Vrije Vogels" en Piet Wendel Van harte bedanft tRoda 2 zondag ,,de Spelers" All Veenstra bezig aan haar sterkste onderdeel van de tnathlon: hardlopen. (Foto: Hans Verhorst.) EUSDEN - De LEOS-feestavond. die afgelopen zaterdagavond plaatsvond, is zeer succesvol verlopen. Een de pubheke belangstelling zorgde voor een gezelhge sfeer. Grote animator in het sfeerrijke geheel was de ?er Anstakis, met een geweldig enthousiasme wist hij het pubhek compleet in vervoering te brengen. te hoofdmoot van de avond vormde de trekking van de hoofdprijs in de LEOS-jubileumlotenj. De hoofdprijs, ifiat Panda, kwam in „handen" van de heer Peters uit Nuenen (Brabant). Deze feestavond vormde de afsluiting 1 een feestperiode ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de volleybalvereniging LEOS. week een oud papieractie. Daartoe staat vanaf donderdag 8 september op het Burgemeester Buiningsport- park een speciale container opge steld. De container is geopend op donderdag van 18.00 uur tot 22.00 uur, vrijdag 9 september van 10.00 ïonn ic rv\tnt 18.00 uur, zaterdag 10 september van 10.00 uur tot 18.00 uur en zon dag 11 september van 12.00 uur tot 14.00 uur. Degenen die niet in staat zijn het oud papier zelf te komen brengen, worden verzocht te'efonisch con- JSDEN- De Leusdense voetbal- °niTinrT Rr\Ha'4fi hoilrft

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9