8B Dat wordt dan een openbare verkoping' Overlast vliegbasis aan de kaak gesteld )ruk bezochte receptie AUTO i o :Q rD C55 I aag in_ Ie us der krant» Expositie Wies Verploegh TTSTT] estuur VOC volhardt m vertrek speel-o-theek per 1 januari: Gemeenten overleggen met Van Houwelingen: Klachten commissie bejaarden Verkeers situatie Waarden aangepast Tweedehands boekenmarkt SERVA V0LV0 -P =r Crossmotor gevonden Imperiaal gestolen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Bazar 't Hamersveld Collecte Beatrixfonds &r\ KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant: DINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 38 3USDEN - Het bestuur van het Vrouwen Ontmoetingscentrum Vooronder blijft, volgens haar voorzitter Hennie Huizer, bij lar besluit de huurovereenkomst met haar onderhuurder, de ichting Speel-o-theek 'Hamertje-tik' niet te verlengen. Het en betekent dat de speel-o-theek voor 1 januari de kleine limte onder het gemeentehuis zal moeten ontruimen. Op dit oment is nog geen vervangende ruimte voorhanden. olgens de voorzitter van de ieel-o-theek, mevrouw Brigitte in der Sijp, is de afgelopen dne ar voortdurend gezocht naar een euw onderkomen. Hetgeen alle partijen bevestigd ordt. De toegezegde medwer- ng van de gemeente bij het zoe- naar een nieuwe ruimte eek, volgens haar, tot nu toe te ■staan uit verwijzingen naar de uisverenigingen, peuterzalen scholen. "Met als gevolg dat e op sommige adressen drie tot f maal terug zijn geweest met in verzoek". VERANTWOORDING Volgens wethouder Blom is de huisvesting in de eerste plaats een probleem voor het bestuur van de speel-o-theek. Een zekere verant woording voor de gemeente voor het voortbestaan van de speel-o- theek erkent zij wel. De speel-o- theek kreeg een startsubsidie voor de aanschaf van kasten en onlangs een structurele subsidie van jaarlijks 5000,- toegekend. Een oplossing weet de wethouder vooralsnog met. "Maar ik vind niet dat je de speel-o-theek zo op straat kunt zetten". Overleg met het be stuur van het Vrouwen-Ontmoe tingscentrum, bleek, na een vraag onzerzijds, nog met door de wet houder overwogen te zijn. In een bnef gedateerd 28-9-1987 liet het voormalige college, na het bekend worden van de huurover eenkomst met de speel-o-theek, aan het bestuur van het Vrouwen ontmoetings Centrum weten dat zij niet gerechtigd was geweest, buiten het college om, huurover eenkomsten te sluiten met der den. Het college besloot de reeds gesloten overeenkomst te gedo gen, echter tot en met juli 1988, terwijl de gesloten overeenkomst loopt tot 31 december 1988, aldus voorzitter van het VOC Hennie Huizer De reden waarom het bestuur van het VOC besloten heeft het huur contract met de speel-o-theek niet te verlengen is officieel: ,,Wij heb ben de ruimte zelf nodig. Vooral de aktiviteiten van onze werk groep met buitenlandse vrouwen komt in het gedrang. En zij waren ooit mede aanleiding tot het tot standkomen van 't Vooronder. Bo vendien is het veel te druk in de speel-o-theek. Een cursus geven in de grote ruime, terwijl de speel- o-theek draait, is onmogelijk". Deze officieel opgegeven reden bevat ongetwijfeld de nodige waarheid. De speel-o-theek wordt druk bezocht De beperkte ope ningstijden zijn voor het VOC al te veel en voor de SOT te weinig. Niet te ontkennen valt dat de speel-o-theek organisatie als on derhuurder nooit 'kind in huis' is geworden bij het VOC Daarvoor verschillen de aktivitei ten en de aanpak daarvan, te veel. Hetgeen wederzijds regelmatig tot ergernis en confrontaties leidde. De stichting speel-o-theek beschouwt zich als zelfstandige organisatie los van het Vrouwen Ontmoetingscentrum, met het recht op eigen regels. Bij de speel-o-theek zijn mannen, in de eerste plaats de vaders, van harte welkom, om één van de prakti sche verschillen te noemen. Hennie Huizer, voorzitter van het bestuur van het VOC zegt over de sfeer ,,Ach, je moet het vergelij ken met de inwoning van het na de oorlog. Geen van de partijen was daarmee echt gelukkig, maar het was een mogelijkheid om te beginnen". Ze bekent: ,,Ik heb de toezegging indertijd nogal impul sief gegeven, dat zeg ik eerlijk. Niet alle leden van ons bestuur zijn daar even gelukkig mee geweest Afdeling Welzijn van de ge meente, de huisbaas voor het VOC, had al een paar maal bij ons aangedrongen om deze vrouwen van de speel-o-theek een kans te geven. Op een bepaald moment heb ik "ja" gezegd. Toen de huur overeenkomst met de speel-o- theek eenmaal gesloten was, kre gen we van het college te horen, dat we dit met hadden mogen doen. Maar ze gedoogde de over eenkomst, ik dacht tot juli 1988. Wij hadden een contract tot eind 1988 gesloten en hebben het maar zo gelaten. Het college wilde de speel-o-theek dus al eerder uit onze ruimte hebben en wij heb ben meer gedaan." De gemèente heeft overigens na het passeren van de door haar ge stelde datum niets van zich laten horen. 'RAMP" Brigitte van der Sijp, voorzitter van het speel-o-theekbestuur, beves tigde de verklaring van Hennie Wethouder Corri Verduin heeft op 8 september wethouder evrouw Verduin, als verantwoordelijk portefeuillehouder wr het milieu, de gemeente vertegenwoordigd in een gesprek et staatssecretaris Van Houwelingen (defensie) over de iegbasis Soesterberg. Hoewel deze bijeenkomst in het teken >nd van een afronding van het bestuurlijk overleg dat al in 1980 werd gestart over de geluidshindergrenzen rond de vlieg- 1 isis, is van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de geluids- 1 nder in meer algemene zin aan de orde te stellen. n het gesprek, waaraan ook de meenten De Bilt, Zeist en Soest ielnamen, is gezamenlijk uiting Igeven aan het idee dat er sprake een toenemende overlast ior verhoging van de vliegfre- quentie en een minder goed nale ven van de afspraken over de te volgen vliegroutes. De in de bijeenkomst door de gemeente De Bilt overhandigde motie daarover werd door de ove- aan de Lijsterbeslaan 54, komen ten goede aan een schooltje voor meervoudig gehandicapte kinde ren in Hayanikerberg te Vendal- land (Zuid-Afrika). Naast een rommelmarkt zijn er activiteiten als een poppenkast, een rad van avontuur, een button apparaat en een wedstrijd taarten bakken. De fancy fair begint om 13.00 uur en duurt tot 16.00 uur. nge aanwezige gemeentelijke vertegenwoordigers onderschre ven. Daarin wordt ondermeer geëist, dat er minder over de woonkern zal worden gevlogen. In het gesprek heeft de Staatsse cretaris toegelicht, dat als gevolg van het uitvoeren van onderhouds- en herstelwerkzaamheden aan start- en landingsbanen op ver schillen de vliegtuigen er sprake is geweest van een tijdelijk statione ren van vliegeenheden op andere vliegbases, waaronder Soester berg. Een verhoging van de vbeg- frequentie is daarvan het gevolg geweest. Inmiddels heeft hij echter bepaald dat de vliegbasis Soester- UTRECHT- De gedeputeerde voor het ouderenbeleid in de provincie Utrecht, mevrouw Th. Poortenaar, berg niet meer voor deze tijdelijke stationering in aanmerking komt. Daarnaast heeft hij te kennen gege ven te willen bezien of een ver vroegde instelling van een com missie, als genoemd in artikel 28 van de Luchtvaartwet, mogelijk is. In deze commissie, waarin ook Leusden vertegenwoordigd zal zijn, kunnen de belangen van de betrokken gemeentebesturen aan de orde worden gesteld. De Staatssecretaris heeft voorts toegezegd, dat een eventuele ver schuiving/verandering van de over Leusdens grondgebied aanwezige vliegroutes in die commissie aan de orde kan worden gesteld. installeert donderdag 8 september een provinciale klachtencommis sie voor bewoners van bejaar denoorden. De commissie krijgt tot taak klachten van bewoners van bejaardenoorden te onderzoeken en te zoeken naar oplossingen daarvoor. Ook kan de commissie bemiddelen bij conflicten tussen bewoners en de directie of het be stuur van een bejaardentehuis. Er is een folder samengesteld met informatie over het werk van de klachtencommissie. Binnenkort zal deze in alle bejaardenoorden in de provincie verkrijgbaar zijn. Reünie 16® regiment infanterie in Achterveld geslaagd Pag. 3 Het weer in Leusden: koeler Pag. 3 Tweehonderd bezoekers op open dag brandweer Pag. 4 Veel belangstelling voor bedrijfskavels Pag. 4 Onenigheid over leerlingenprognoses in Achterveldse basisschool St. Joseph Pag. 4 Mininatuurtje: Spitsmuis Pag. 4 Beco veertig jaar: „De mode is nadrukkelijk in het vak doorgedrongen" Pag. 5 Fancy Fair De Zonnebloem goed voor 4.000,- Pag. 5 Tentoonstelling Leusden para Tarrafal werd drukbezocht Pag. 7 Sameach Gan maakt van volksdansen een feest Pag. 7 Sport: Onverdiend verlies Roda (zo.) Pag. 8 Aarzelende start Roda (za.) Pag. 8 Achterveld kansloos bij BFC Pag. 8 Rolsto elhandbal lij kt voor herhaling vatbaar Pag. 9 Hockey: Leusden sterker, Ares de punten Pag. 9 N.K. rolstoeltennis bij LTV Leusden Pag. 9 LEUSDEN- In verband met proble men, die zijn ontstaan bij het be voorraden van de Hakhorst aan de Waarden, zal de verkeerssituatie aldaar worden aangepast. De toe gang tot het bevoorradingspunt zal worden verruimd. Het ladende en lossende ver keer bij De Hakhorst veroorzaakte overlast (blokkeren van uitritten) en gevaar, door achteruitrijdende auto's. De aanpassingen, die ten koste gaan van een parkeerplaats, gaan ongeveer elfduizend gulden kos ten. LEUSDEN- In het kader van de ma nifestatie Leusden para Tarrafal, wordt woensdagmiddag in de ex positieruimte van het gemeente huis een tweedehands boeken markt gehouden. Op de markt wor den ondermeer oude afgeschre ven bibliotheekboeken, die vaak nog in zeer goede staat verkeren, te koop aangeboden. De markt wordt gelijktijdig gehouden met een kindermiddag. Beide evene menten beginnen om 14.00 uur en duren tot 16.00 uur. ACHTERVELD- De Leusdense kunstenares Wies Verploegh-Van Hoorn exposeert vanaf 15 september in De Heelkom, Walter van Amersfoortstraat 36 in Achterveld. De expositie duurt tot 28 oktober. De Heelkom is geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur. Op de tentoonstelling van Wies Verploegh zijn onder andere etsen, aquarellen, tekeningen en olieverfschilde rijen van haar hand te zien. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 USDEN- Vorige week woensdagavond (7 september), hield de protestants-christelijke basisschool De Bnnk geslaagde receptie, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Ruim tweehonderd oud-leerlingen, oud-colle- |s, ouders en kinderen van de school kwamen elkaar bij deze gelegenheid opzoeken. Er werden verschillende spraken gemaakt om binnenkort reünie's van bepaalde klassen te organiseren. De receptie maakte onderdeel uit van een omvangrijk jubileum-feestprogramma, dat vijf weken duurt, steeds de woendag. Garagebedrijf H Broekhuis. Schoutenstraat 106, Barneveld, 03420-13975 Autobedrijf Gijsbertse, Nieuwe Markt 17-19, Barneveld. 03420-14969 Garage te Grotenhuis, Schoutenstraat 72, Barneveld. 03420-13415 Garage van Kooy, Harselaarseweg 38. Barneveld, 03420-15944 Garage Velthuizen, Langstraat 85, Barneveld. 03420-12116 Garage Versteeg, Hoofdstraat 60, Voorthuizen. 03429-1414 Andréde VorB.V. Nieuwe Markt 1 -3, Barneveld. 03420-13535 Garage van Laar. Kerkstraat 32, Voorthuizen, 03429-1508 Carservice, Energieweg 16-18, Barneveld. 03420-15468 - Pijnappel automobielen, v Zuylen v Nieveltlaan 77, Barneveld, Torenplein, hartje Barneveld Vrijdag 16 september 14-21 uur Zaterdag 17 september 9-16 uur Doe mee aan de prijsvraag en win duizend gulden. LEUSDEN- In het verzorginshuis voor bejaarden 't Hamersveld wordt zaterdag 17 september een bazar gehouden. Op de bazar wor den ondermeer meubels, boeken, kleding en handwerken te koop aangeboden. De opbrengst van de bazar komt ten goede aan 't Ha mersveld. Men wil daar onder an dere groot-letter boeken voor ko pen. Ook de aanschaf van een koersbal-mat staat hoog op het verlanglijstje. Het koersbalspel, dat ongeveer fi. 1.600,- gaat kosten, is speciaal ontwikkeld om ouderen sportief te laten bewegen. De bazar begint om 9.30 uur en duurt tot 14.00 uur. LEUSDEN- Op de Gnenden is zon dag een crossmotor gevonden. Het betreft een rode Honda. De eige naar van het vervoermiddel kan zijn eigendom op het politiebureau ophalen. LEUSDEN- In de week van 19 tot en j met 25 september houdt het Prin ses Beatrixfonds de landelijke col- lecte. Het Beatrixfonds, dat aanvan kelijk werd gestart als reactie op I een polio-epidemie, verleent te- I genwoordig ook steun aan patiën- ten met andere ernstige ziekten, j die het centrale zenuwstelsel on dermijnen. Multiple Sclerose en de ziekte van Parkinson zijn daar voor beelden van. Bijdragen kunnen ook gestort worden en wel op giro 969 of bank rekening 70.70.70.325 (bij alle ban ken). LEUSDEN- In de nacht van woens dag op donderdag verdween van een geparkeerde auto op de Hondsdraf een imperiaal. Volgens de benadeelde, de heer C. van D., vertegenwoordigde het voorwerp een waarde van fl.175,-. (advertentie) ^T\ f rte n.acïl bii zo strepen. SPEEL-O-THEEK „Uitgespeeld?".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1