Geslaagde bijeenkomst in Ons Gebouw ILEUSDEN, 3okaal_J Aanrijding Wieldoppen gestolen Bijeenkomst KPO Achterveld leusder krnnl teusderk Disco in 'De Til' Leusden Achterveld Koeler Straaljagers Reünie 16e regiment infanterie: LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 ft)e% weet in degemeerte/ plaatselijk nieuws Er is dit weekeinde een einde gekomen aan mooie nazomerperiode. Een hoge- drukgebied boven Duitsland zorge een aantal dagen voor fraai weer. In Leusden va rieerde de temperaturen van 19.7 graden op dinsdag tot 22,1 op vrijdag. In de Achter hoek werd het nog iets warmer Ruurlo kwam vrijdag op 24 graden. Een oceaanfront, dat op vrijdag voor enkele buien en koeler weer had moeten zor gen verschrompelde boven de Britse Eilanden en loste vrijwel geheel op. Wel voer de de storing zaterdag voch tige lucht aan, zodat er meer bewolking kwam en de ther mometer een aantal graden moest inleveren. Zondag be reikte een front de Noordzee, maar het meest actieve deel passeerde ten noorden van ons. Al met al geen gek weekeinde, zeker niet voor de tijd van het jaar. In Spanje werd vorige week een nieuw record ge vestigd. In het zuiden werd 41 graden genoteerd en nog niet eerder deze eeuw werd een dergelijk maximum in de maand september bereikt. Niet alleen het zuiden was erg warm, maar ook aan de Atlantische noorkust werd het een aantal dagen meer dan 30 graden. Het weer bij ons is sinds gisteren danig veranderd. In het weekeinde ontwikkelde zich een krachtig hogedruk- gebied boven de Atlantische Oceaan met een kern van 1025 kpa ten zuidwesten van Ierland. Om dit hogedrukge- bied heen trekken vrij diepe depressies via IJsland naar Scandinavië. Tussen deze twee systemen staat op het noordelijk gedeelte van de oceaan een sterke noord westelijke stroming. Daamee wordt koele lucht aange voerd. Fronten van genoem de depressies geven het weerbeeld bij ons een wissel vallig karakter. Er vallen af en toe buien of wat regen. Een duidelijk meer herfst achtig beeld in vergelijking met de vorige week. Het lijkt erop dat in de tweede week- helft het hogedrukgebied zich wat meer versterkt naar het vasteland van Europa. Op de verwachte weerkaart voor aanstaande vrijdag zien we hogedruk rond Ierland met een uitloper naar Zuid- Noorwegen. Tegelijkertijd is er lage druk boven Centraal en Oost-Europa. Dat kan een geleidelijke stabilisatie in houden met wat meer zon en minder buien. Opnieuw na zomers wordt het echter niet. De wind blijft voorlopig uit noordelijke of westelijke richtingen komen en daar mee wordt lucht aangevoerd die geen hogere temperatu ren toelaat dan 15 17 gra den, iets beneden normaal. Volgens het voorlopige maandoverzicht van het KNMI in de Bilt was augus tus een droge en iets aan de zonnige kant, de gemiddelde temperaturen waren weer vrijwel normaal. Gemiddeld over het land viel 68 mm neerslag tegen 83 mm nor maal. In het noorden en wes ten was het een natte maand, in tegenstelling tot het oosten en zuiden. LEUSDEN- Een ongelukkige ach- teruitrijmanoeuvre op een par keerplaats op de Postweg, had in de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks half één, lichte materië le schade tot gevolg. J. uit Kootwij kerbroek raakte bij het wegrüden de auto van M. uit Lunteren. N& het afnemen van de blaasproef, kreeg J. een tijdelijk rijverbod opgelegd LEUSDEN- In de nacht van woens dag op donderdag werden op de Dafplaats bij de Hamershof vier wieldoppen gestolen. De eigenaar, H.P.J. van L., claimt een schade van rond de duizend gulden. LEUSDEN- De omgeving van de vliegbasis Soesterberg, waaronder de gemeente Leusden, kan op woensdag 14 september en don derdag 15 september al vroeg hin der hebben van startende straalja gers. In het kader van een omvang rijke vhegoefening voor de Ameri kaanse vliegers van het op Soester berg gestationeerde 32ste Tactical Fighter Squadron wordt er op die dagen al vanaf zeven uur gevlogen. De oefeningen duren op beide dagen tot acht uur 's avonds. ACHTERVELD - In de Leusder Krant van donderdag 8 september werd abusievelijk vermeld dat de bijeenkomst van de Achterveldse K.P.O. zou plaatsvinden op dins dag 13 september. Dit is echter niet juist. Deze bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag 14 sep tember om 20.00 uur in D' Ouwe Peerdestal. I'uizei: Natuurlijk zitten we daar n verschillende redenen met hl lekker. Maar laat er geen mis- istand over bestaan; wij zijn het stuur van het VOC bijzonder nkbaar dat wij van hen de kans (kregen hebben, te laten zien il een speel-o-theek is. Wij heb- len daardoor kunnen bewijzen at de speel-o-theek in een be- - lefte voorziet. Wij wisten ander if jaar wanneer de huurovereen- bmst afliep. Wij wisten anderhalf - aar wanneer de huurovereen- fc omst afliep. En de gemeente zou P at ook moeten weten. Het VOC taat volledig in haar recht ons wit te zetten. Dat ze van dit recht ebniik maken, voordat wij ver engende ruimte gevonden heb- u ten, ondanks de aantoonbare ioeite die we daartoe gedaan ibben, is voor ons een ramp", n lange lijst bezochte ruimtes is (raan toe te voegen. Tot nu zon- r enig resultaat; „We hebben g moed niet opgegeven, maar Iprden zo langzamerhand wel ■ffenhopig. Steeds weer worden pe teruggewezen naar kamertjes twee bij twee hier of een kas- tenwandje daar, of huisvesting sa men met een peuterzaal. Terwijl wij nu ruim tweehonderd gebrui kers hebben, meer speelgoed zouden kunnen aanschaffen, en dus meer kinderen van de wacht lijst halen, zodra we de ruimte krij gen om het speelgoed neer te zet ten. De huidige ruimte is onge veer vijf bij drie meter en is veel te klein om het aantal bezoekers de gelegenheid te geven tot een in formatief gesprek en rustig uitzoe ken". Een noodlokaal, zoals van gemeentewege gesuggereerd, zou wat oppervlakte betreft een prima oplossing zijn Maar met in combinatie met een peuterspeelzaal. Het idee om da gelijks ongeveer twintig peuters op te vangen in een ruimte omslo ten door dichte kasten vol speel goed, waarop zoveel mogelijk groot (buitenjspeelgoed staat op getast, nog afgezien van het mate riaal dat onmogelijk in of op een kast past, maakt gee i gebruiker enthousiast." ,,Een peuterzaal onderbrengen in een bibliotheek lijkt een soortge lijke onbruikbare suggestie. Een ander probleem bij het zoeken naar geschikte huisvesting is dat tweehonderd kinderen tussen de één en zeven jaar, speelgoed over het het algemeen niet stilzittend en zwijgend uitzoeken. Een speel- o-theek in gebruik, naast, boven of onder een ruimte waarin tegelij kertijd cursussen gegeven wor den, geeft overlast". VERKOPING De grote vraag is, wat er gaat ge beuren wanneer voor 1 januan geen vervangend onderkomen is gevonden. Henme Huizer van het Vrouwen Ontmoetingscentrum beklemtoonde een aantal malen: ,,Dat is een zaak voor het bestuur van de speel-o-theek. Het contract met ons loopt op 31 december 1988 af en daarmee is voor ons de kous af. Over anderhalve week hebben we als bestuur van het VOC een vergadering, waarvoor het bestuur van de speel-o-theek is uitgenodigd van acht uur tot half negen. Het is de bedoeling om dan de ontruiming te bespreken" Wethouder Evelien Bloem: ,,Wat er op 1 januan 1989 met de speel- o-theek gebeuren gaat is in de eerste plaats een zaak voor het be stuur van de speel-o-theek. In de tweede plaats tussen het VOC en de speel-o-theek. Een zekere ver antwoording voor het college zie ik wel, maar ik weet geen oplos sing. Ik vind dat je de speel-o- theek niet op straat kunt zetten. Voor de speel-o-theek is dit alle maal een ramp, dat zie ik wel". Overleg met het Vrouwenontmoe tingscentrum had zij nog niet over wogen. Overleg met de speel-o- theek is veelvuldig aan de orde. Overleg met de betreffende amb tenaren eveneens. Volgens de wethouder zou de speel-o-theek ,,zo uitstekend passen bij het kruiswerk Gezien haar voorlich tende functie naar ouders van peuters en kleuters. Bngitte van de Sijp over wat er gaat gebeuren wanneer op 1 ja nuan geen nieuwe huisvesting voor de speel-o-theek is gevon den; „Heel eenvoudig, dan staan we op straat. De subsidietoewij zing van het Nationaal jeugdfonds bevat de bepaling dat wanneer wij onze aktiviteiten binnen het jaar moeten stoppen, wij het ver kregen bedrag, ongeveer 4000,- moeten terugstorten. Dat wordt dus een openbare verkoping van het speelgoed". Over het overleg en de ondersteu ning van de gemeente' „Natuurlijk zien we onze verantwoording. Na tuurlijk blijven we in overleg met de gemeente. Als we maar weer niet terugverwezen worden naar het vaste rijtje adressen. Bij de Kruiszorg zijn we nu ongeveer vijf maal geweest. Dat wordt voor alle partijen echt vervelend". BESTAANSRECHT Hoewel alle betrokkenen het er over eens zijn dat het Vrouwen- Ontmoetingscentrum, de speel-o- theek de felbegeerde kans heeft gegeven het door het, voormalig, college betwijfelde bestaansrecht Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Moslerd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). f Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag ji 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunl u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen- I stefoto('s) thuis. IDE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. DINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 LEUSDEN - Zaterdag 17 septem ber start het Jongerencentrum 'De Til' haar disco-avonden en -midda gen. Op zaterdagavond wordt er gedraaid van 20.00 t/m 23.30 uur. Op zondagmiddag van 14.00 t/m 17.00 uur. Het komende seizoen dus weer elk weekend. De toe gangsprijs van 2,00 blijft ge handhaafd. Voor de toegang is wel een legitimatiebewijs ver plicht. Deze kan eventueel iedere discoavond of -middag met het overleggen van twee goede pas foto's worden aangevraagd. RUIMTE Ruim tweehonderd kinderen ma ken gebruik van de speel-o-theek Ruim honderd staan er op de wachtlijst. Een onbekend aantal gegadigden heeft zich niet opge geven omdat de wachtlijst al zo lang is. Ruim veertig vrijwilligers zijn ongeveer tien uur per week bij het werk betrokken. De reak- ties, vastgelegd in een onlangs on der de ouders gehouden onder zoek, zijn overwegens positief. Be halve over de grootte en de moge lijkheden van de ruimte en het aantal aanwezige speelgoed. Geld om meer speelgod aan te schaffen is beschikbaar, maar de ruimte om het neer te zetten ont breekt. De conclusie mag zijn dat het speel-o-theekwerk bij een groot deel van de bevolking en thousiast ontvangen is. Meer dan bij merug andere gesubsidieerde organisatie in Leusden, met de be schikking over een eigen ruimte. Het is de vraag wanneer de betref fende wethouder hieruit de con sequentie trekt, door niet alleen met woorden, maar ook daadwer kelijke ondersteuning te geven Bijvoorbeeld door op korte ter- j mijn aan het verwezenlijken van I misschien, nu nog niet bestaande, eventueel tijdelijke, ruimte te gaan werken. eheer Van Eist: '...weer in Achterveld...' Bij de Zandbrinker molen ben ik nog niet geweest. Terugdenkend aan die tijd dat we daar die molen in brand hebben gestoken, denk ik nu nog wel eens wat heb ik ge daan. Ook denk je wel. "het was oorlog en we hadden onze plicht te doen" Eén feit is mij steeds bij gebleven; dat onderlinge vertrou wen dat je dan met en voor elkaar hebt. Foppe, die er ook bij was, had ik graag nog eens ontmoet, maar hij is overleden toen hij 46 jaar was. Nu ik hier ben geniet ik. Want waar mensen gemeten, ge nietje pok De toegezegde ondersteuning van de gemeente bij het zoeken naar nieuwe huisvesting is tot nu toe passief geweest, op het geven van mondelinge verwijzingen na. Het bestuur van de speel-o-theek heeft in de drie jaar van haar be staan nog geen rustige tijden ge kend. Het overleg over huisves ting, subsidies en opnieuw huis vesting komt de betrokkenen van alle partijen begrijpelijkerwijs on geveer de oren uit. De inzet van de speel-o-theekmede werkers, zowel in de speel-o-theek als bij het zoeken naar mogelijkheden, staat niet ter discussie. eens opgehaald te horen. De sol daten werden op een strozak te slapen gelegd. Maar een officier kreeg een kamer in de woning. Dit bekwam een der officieren slecht.Gezien zijn gewicht zakte hij in de nacht door het bed. De soldaat die een meisje wilde ver sieren verging het ook heel slecht. Hij wilde haar als het donker was op haar kamertje bezoeken. Zij lichtte de bazin in die haar wel zou helpen. Ze wachtte hem op met haar handen vol schoensmeer De gevolgen zijn wel te raden. Hierna werd onder leiding van de heer W.J. Schouten gezamenlijk het Achterveldse volkslied gezon gen. daarop werd een kort woord gesproken door de loco-burge meester van Leusden, Evelien Blom. Ze wenste allen namens de gemeente een hele fijne bijeen komst toe. "Het moet wel een leuke tijd geweest zijn, ongeacht De reünisten bij het kasteel, tijdens de onthulling van de gedenksteen. te bewijzen, roept de afwijzing van een verlenging van de huurover eenkomst de nodige vraagtekens op. Hoe kan het bestuur van het - Vrouwen Ontmoetingscentrm het voor haar rekening nemen iets eerst een kans te geven om het na bereikt succes zonder zekerheid op straat te zetten. Hoe kan de ge meente enerzijds aandringen op het aanbieden van een onderko men, anderzijds de goedkeuring aan de huurovereenkomst geven tot juli 1988. Wethouder Evelien Blom reageert hierop met „Dus heeft de sot een half jaar langer van het VOC de tijd gekregen an dere ruimte te zoeken, dan waar toe het college besloten had." On langs verwierf de speel-o-theek de toezegging van een structurele subsidie van 5000,- jaarlijks. De problemen rond de huisvesting zijn daarbij zijdelings besproken. De twee oudst aanwezige voormalige militairen onthulden de steen. CHTERVELD - Woensdag vond in Ons gebouw een bijeen- >mst plaats van oud-militairen van het 16e regiment Infante- e, in verband met het feit dat het betreffende regiment 75 jaar estaat. In de mobilisatie was een groot deel van de militairen an het regiment gelegerd in Achterveld, Asschat, Hamersveld n Stoutenburg. Van de in Stoutenburg gelegerde militairen aren velen ingekwartierd in kasteel Stoutenburg, de problemen die er toen ook al waren. Ik ben niet bij die boeren meiden geweest, omdat ik er toen nog niet was. Ik heb begrepen dat u allen nog graag naar Achterveld komt. Het is en blijft een heel leuk dorp. We hopen u allen nog vele jaren in Achterveld te mogen ont moeten", aldus de wethouder Hierna kreeg men de gelegen heid om buiten even een frisse neus te halen waarna men ver wacht werd voor de gezamenlijke maaltijd. Er werd een echte solda- tenmaaitijd opgediend. Ook tij dens deze maaltijd werden er nog wel oude herinneringen onder ling opgehaald. Tijdens deze bijeenkomst was ook de heer Van Eist aanwezig, de man die met zijn kameraden de Zandbrinker Molen in brand heeft gestoken. De heer Van Eist was vong jaar bij de toen gehouden reünie niet aan wezig. "Ik heb momenteel nog memand van mijn groep ontmoet. Ik ben ingekwartierd geweest bij de familie Tolboom op Asschat en ook bij Aris Boersen. Ik ben na de oorlog nog verschillende malen in Achterveld terug geweest Bij de familie Tolboom ben ik nooit meer geweest. Wel bij de familie Boer sen, maar daar trof ik niemand thuis. Uiteindelijk is het me toch gelukt. Met vrouw en kinderen ben ik toen bij hen op bezoek ge weest. Dat is inmiddels 25 jaar ge leden. Vanmiddag ben ik op be zoek geweest bij Cato en Corrie Boersen. We hebben toen heel wat herinneringen weer opge haald. door hen ondervonden goede verzorging. Nadat allen weer in Ons Gebouw aanwezig waren was er eerst een optreden van de Koninklijke Mili taire Kapel. Na een korte pauze volgde er een declamatie door Greet Schouten. Zij gaf een over zicht van de tijd, dat de militairen in de mobilisatie aanwezig waren Geheel op njm bracht zij een groot aantal voorvallen uit die tijd naar voren. Er was toen door de 'soldaten wel het een en ander uit gehaald, wat bepaalt de moeite waard was om die gevallen nog de voormiddag arriveerden 160 id-mihtairen met de echtgenotes Ons Gebouw, na een gezellig menzijn werd om ongeveer >.15 uur vertrokken naar het kas- el Stoutenburg waar door de id militairen een gedenksteen iu worden aangeboden. Deze edenksteen werd aangeboden por het 16e regiment Infanterie i het 6e Regiment Veld Artiile- aanbieding van deze gedenk en was uit dankbaarheid aan de .ciscaner paters, waar de mili- en waren ingekwartierd en de Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag 8c aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Vein harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 13 september. 20.00 uur: Bijeenkomst KPO, De Kom, Hamersveldseweg. 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB- Zuid, lezing over Ethiek en Eutha nasie, 't Trefpunt, Leusden-Zuid. 20.00 uur: Vergadering raads commissie Verkeer, commissieka mer gemeentehuis. Woensdag 14 september. 14.00 uur: Leusden para Tarrafal, kindermiddag en tweedehands boekenmarkt, expositieruimte ge meentehuis. 20.oo uur: Dorpsbreed Vrou- wenoverleg, thema Kinderopvang, 't Vooronder, kelder gemeente huis. Woensdag 14 september 9.00 uur: Handwerkhobbyclub De Moes pot. Woensdag 14 september 20.00 uur: K.P.O. bijeenkomst D'Ouwe Peerdestal Donderdag 15 september. 8.30 uur: Opening expositie Wies Verploegh, De Heelkom, Walter van Amersfoortstraat, Ach terveld. Donderdag 15 september 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw Zaterdag 17 september 20.00 uur: Disco Show De Klaveet Zondag 18 september 11.30 uur: Frühschoppen D'Ouwe Peerdes tal ^Zondag 18 september 20.00 uur: Disco de Klaveet Maandag 19 september 19.30 uur: Schrijven Amnesty, Verjaagde Ruiterweg Schagermann Dinsdag 20 september 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3