:olstoelhandbal lijkt oor herhaling vatbaar Leusden sterker, Ares de punten .K. rolstoeltennis 'i de LTV Leusden LEOS vol vertrouwen richting competitie IlL en Hellas winnaars toptoernooi van jubilerend LHV: Dames MHCL ten onder in Maarn: 4-3 24 september tot en met 2 oktober: leusder Krant VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Autokrakers betrapt IINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice legen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. achterstand voor, die de Heienen lang parten zou blijven spelen. Pas in de laatste minuut scoorde Hellas de verlossende gelijkmaker (13- 13), waarmee de ploeg tevens toer- nooiwinnaar werd. Uit handen van Henk Snel ontvingen de Hagenaars de beker, die wellicht symbool zal gaan staan voor een toernooi met landelijke allure. In ieder geval deelde Ad Elsinger van de toer- nooicommissie na afloop mee het deelnemersveld volgend jaar nog aantrekkelijker te willen maken. „En wellicht moeten we daarvoor zelfs eens buiten de landsgrenzen durven gaan kijken", aldus Elsin ger. „De contacten daarvoor zijn in ieder geval vandaag gelegd". Uitslagen LHV-t ophandbal toernooi Dames: V&L-UVG 5-7 Quintus-V&L 2-16 UVG- Ouintus 8-11 Heren: Hellas - Sittardia 3-9 Sittardia - Hermes 0-8 Hermes - Hellas 8-13 Eindstand dames: 1. V&L, 2-4, 2. UVG, 2-2. 3. Ouintus, 2-0. was in Leusdens voordeel: 3-15. Een schrale troost. TELEURGESTELD Teleurgesteld over het resultaat, maar ruet ontevreden over het ver toonde spel keerden de hockeyda- mes van Leusden terug uit Maarn, waar zij met 4-3 ten onder zijn ge gaan. Slordigheden in de eerste helft, vooral in de achterhoede, wa ren de belangrijkste oorzaak van de nederlaag. Vrij snel na het beginsignaal kwam Maam via twee strafcorners op een comfortabele 2-0 voor sprong. Leusden kwam na ruim een half uur terug door een doel punt van Letty den Besten, via een rebound. De hoop op een gelijkma ker werd evenwel nog in dezelfde minuut de bodem ingeslagen door een derde treffer van de thuisclub De dames van Leusden begon nen na de hervatting sterk. Al na een minuut werd het 3-2 dankzij een prachtig doelpunt van Nicole Pronk, de beste speelster van de ploeg. Opnieuw echter liep Maam in de vijftiende minuut uit naar een voorsprong van twee goals. Leus den gaf zich evenwel nog steeds niet gewonnen. Een minuut later ontstond een scrimmage na een lange corner, waaruit Iris Herder de score naar 4-3 tilde. Een slotof- fensief en een duidelijk veldover- wicht leverden de ploeg van Henne de Kruyk niet meer het gewenste resultaat. De coach: „Toch is er duidelijk sprake van een opgaande lijn. Het spelbeeld tegen Maam geeft alle reden tot optimisme." JSDEN- De eerste officiële rolstoelhandbalwedstrijd, die vq dag door de jubilerende handbalvereniging LHV in sport - H! )e Korf in Leusden werd gehouden, is een succes gewor- ei Begeleider Ton van Galen van de Gehandicapten Sport 2 niging Amersfoort (GSVA), die nauw bij de voorbereidin- 14 ran het evenement werd betrokken, toonde zich na afloop U pusiast. Volgens Van Galen leerden de ervaringen van jjdag dat de handbalsport zich minstens even goed leent q, sporters in rolstoelen, als bijvoorbeeld het basketbal, dat I) en een erkende tak van invalidensport is. ,0:BLeusdense wethouder voor l'! aken, Evelien Blom-De die het evenement opende, le het initiatief van de jange ig er Handbal Vereniging (LHV n september het 25-jarig be- In haar openingstoespraak nj een lans voor de invalide mens in het algemeen en de ènde gehandicapte in het bij- r. De wethouder gaf aan in jeleid de belangen van de den hoge prioriteit toe te ken- ploegen die tegen elkaar in aid kwamen, bestonden uit vaardiging van de GSVA en van LHV, die zich voor de mheid per rolstoel voortbe- l Met name in de tweede [af de bedrevenheid van de e van GSVA de doorslag. Met werd de ontmoeting in ifoorts voordeel afgesloten. eerste helft waren de ver- s n minder groot. Bij het aan- IÊ n van de pauze was het 2-5 in ordeel van de Amersfoortse I kers, nadat de strijd in de minuten zelfs helemaal ge- •j iging. spelregels waren enigszins jj past, hetgeen vooraf enig im- ,j atietalent vereisten. Een trainingen en een heuse oe- dstrijd effenden in de weken gaand aan het evenement dvoor een soepel wedstrijd- i5 lop, waarbij de wedstrijdlei- ach niet voor echte verrassin- iplaatst zag. De doeltjes wer den bijvoorbeeld kunstmatig ver kleind. Door de zogenaamde pu- pillenlatten aan te brengen, kon den de keepers naar behoren hun werk doen. Het evenement in Leusden was een landelijke primeur. Zowel bij het Nederlands Handbal Verbond (NHV), als bij de Nederlandse In validen Sportbond (NIS), waren op het gebied van het rolstoelhandbal geen precedenten bekend. Hoe wel het denkbaar is dat er eerder den lande met de sport geëxperi menteerd is, betrof het hier in ieder geval de eerste officieel aangemel de wedstrijd. TOPHANDBAL De rolstoelwedstrijd leidde in Leusden een tophandbaltoemooi in, waarvoor zes ere-divisieteams naar De Korf kwamen. Drie dames en drie herenteams streden in sporthal De Korf de Reimus Snel- beker. Het toernooi was uitstekend georganiseerd. In de Korfzaal was een speciaal spelershome inge richt, terwijl in de hal van de sport hal tal van promotie-artikelen in een speciale kraam verkrijgbaar waren. Het landelijke handbalpro- motie-team was in winkelcentrum De Hamershof nadrukkelijk aan wezig om het evenement onder de aandacht te brengen. De publieke belangstelling was goed te noemen. Hoewel de zaal deze gelegenheid had LHV ook drie damesteams aangetrokken, die het handbal in Nederland op het hoogste plan vertegenwoordi gen. Vlug en Lenig uit Geleen toonde zich de sterkste van de deelnemers bij de dames. De ploeg versloeg zowel het in de ere-divisie debute rende UVG uit Schiedam (15-7), als het tegenvallende Van der Voort/ Quintus uit Kwintsheul (16-12). UVG werd tweede door in de laatste damesontmoeting Ouintus even eens de baas te blijven: 18-11. Spannender verliep het toernooi bij de heren. Voor de grootste ver rassing tekende het Haagse Hellas, door in de openingswedstrijd bij de heren het Limburgse Sitardia voor te blijven (13-9). Sittardia, met de vaderlandse topper Lambert Schuurs (handballer van het jaar 1987) weer in de gelederen, her stelde zich krachtig met een schit terende overwinning op de andere Haagse topper Hermes: 20-8. De toernooiwinnaar zou dus in de laatste ontmoeting bekend moeten worden. Theoretisch kon den de drie teams nog gedeeld op de eerste plaats eindigen. Lange tijd had het er de schijn van dat dat ook zou gebeuren. Hermes scho telde opponent Hellas een forse De eerste officiële rolstoelhandbalwedstrijd in Nederland, die door de jubilerende handbalvereniging LHV in De Korf werd georganiseerd, werd een groot succes. Op de foto trachten twee LHV-verdedigers het gevaar van een GSVA-speelster te bezweren. voor een schot. International en handballer van het jaar Lambert Schuurs kijkt, geheel links, gespannen toe. Eindstand heren: 1. Hellas, 2-3,2. Sittardia. 2-2,3. Hennes, 2-1. Chantal Vandierendonck werd in oktober vong jaar voor de derde achtereenvolgende keer wereld kampioene. Samen met Monique van de Bosch veroverde ze ook de ütel in het damesdubbelspel. Eén van hun tegenstanders was Ellen de Lange, die met de frangaise Martine Picard speelde Ook bij het kampioenschap voor landen teams werd Nederland bij de da mes wereldkampioen. De V.S. hebben ook een in ver schillende divisies naar sterkte on dergebrachte kompetitie. In Eu ropa is het rolstoeltennis met name in Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk sterk ontwikkeld. Ook Israël heeft een jaarlijks zeer sterk bezet invitatie toernooi. In Pijnacker wordt sinds enkele ja ren een internationaal toernooi van allure gehouden, waarbij de sterkste spelers en speelsters van de wereld aanwezig zijn. In Nederland is rolstoeltennis dui delijk in opkomst en wint ziender ogen aan belangstelling. De LTV Leusden vindt het organiseren van het nationaal kampioenschap rol stoeltennis een goede gelegen heid om haar steentje aan deze toenemende belangstelling en ontwikkeling van deze tak van sport bij te dragen. LEUSDEN - „Veel sterker zijn en toch verliezen", niets in de sport is zo frustrerend als juist dat. Afgelopen zondag over kwam het de hockeyheren van Leusden in de wedstrijd tegen Ares uit Apeldoorn. De ploeg van Rob Weers stak met kop en schouders boven de opponent uit maar zag geen kans één of twee punten uit Apeldoorn mee te brengen: 2-1. Na 70 minuten aanvallend hoc key te hebben gespeeld en een tiental goede scoringskansen om zeep te hebben geholpen stond de Leusdense herenhockey ploeg met lege handen. Trainer/coach Rob Weers had Maarten Jonges weer m zijn basisformatie opgenomen en trok op volle oorlogssterkte van leer. De eerste helft was het enkel en alleen wachten op de openings treffer van de Leusdenaren. Ares kwam volledig in de verdrukking en wist in de eerste speelhelft slechts drie keer in de cirkel voor Leusden goalie Gert-Jan van de Groep te verschijnen. De Leusdenaren creëerden zich de ene goede mogelijkheid na de andere maar de stand bleef voor alsnog ongewijzigd. Voor de pauze werd er ook niet meer gescoord hoewel Frank de Ruyter, Maarten Jonges en Diderick Merkens hier volop de gelegenheid voor kregen. SPELBEELD Onmiddellijk na de hervatting ontstond het zelfde spelbeeld als voor de pauze. Leusden had abso luut het betere van het spel maar slaagde er niet in de bal achter de Ares doelman te deponeren. Na vijf minuten spelen werden de Leusde naren geconfronteerd met het wwegvallen van Maarten Jonges, die door zijn enkel ging en naar het ziekenhuis werd vervoerd. Sander Greve werd als vervanger van Jon ges binnen de lijnen gebracht. In de eerste helft was Diderick Mer kens onzacht in botsmg gekomen met een tegenstander en dit had grote invloed op zijn spel in de tweede helft. De Leusdenaren mis ten in de tweede helft dus twee spelers die een stempel op de wedstrijd kunnen drukken. Toch waren er nog volop moge lijkheden om met twee punten huis waarts te keren. Na 20 minuten spelen kreeg Ares zowaar een strafcorner te nemen en wat nie mand had verwacht gebeurde: Ares scoorde, en kwam geheel te gen de verhouding in op voor sprong: 1-0. De ploeg van Rob Weers was nu behoordelijk aangeslagen en dat resulteerde een aantal minuten la ter zelfs in een tweede doelpunt. Uit een counter wist een speler van Ares, Gert-Jan van de Groep met een prachtige lob voor de tweede keer te verschalken. Twee minuten voor tijd wist de ploeg van Rob Weers dan toch eindelijk een bres in de vijandige verdediging te slaan. De bal werd uit een strafcor ner door een Ares verdediger met de voet gestopt: een strafbal was onvermijdelijk het gevolg. Joep Ro- zeboom sloeg alle frustraties van zich af en bepaalde de eindstand op 2-1. Slechts de comeverhouding kampioene Chantal Vandierendonck. Volgens trainer Van Woensel is het hoofddoel van de onverwacht gepromoveerde ploeg zich dit sei zoen te handhaven in de tweede divisie. Hoe hoog de motivatie is om dit doel te bewerkstelligen blijkt uit het feit dat de ploeg een trainingskamp betrekt van 16 t/m 18 september in Heerde op de Ve- luwe. De kosten van dit trainings kamp worden grotendels door de ploeg zelf gedragen. Veel speel sters komen ook van buiten Leus den om hier-op een redelijk ni veau te kunnen volleyballen. Leos eindigde in deze driekamp op een verdienstelijke tweede plaats door in de laatste wedstrijd met 2-1 van Dmto te winnen Komende zaterdag spelen de Leos-dames weer een driekamp maar dan m sporthal de Korf, en ook dan weer tegen sterkere te genstanders. Uitslag Leos-driekamp: 1. Sarto 2. Leos 3. Dinto Sneltophandbaltoern ooi, dat door LHV in De Korf werd gehouden. nooit helemaal uitverkocht was, waren de tribunes gedurende de gehele dag goed gevuld. De toernooileiding, bestaande uit Wilma de Voogd, Marga Rade makers, Ad Elsinger en Gerard Voskuilen, had afwisselend een dames- en een herenwedstrijd ge programmeerd. In vergelijking met vorig jaar, toen het toernooi voor de eerste keer werd gehou den, steeg het aantal deelnemers met 100%. In 1987 kwamen drie herenploegen naar Leusden. Voor Bob van de Broek. LEUSDEN- Een bewoner van de Rossenberglaan betrapte in de nacht van zaterdag op zondag, om streeks half drie, twee autokrakers op heterdaad. De krakers bevon den zich al in de auto, maar waren aan de verdere uitvoering van hun snode plannen nog niet toe geko men. De daders ontkwamen. De mannen waren ongeveer 1.60 me ter lang en droegen lang haar. Ze waren ondermeer gekleed in leren jacks. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag vond in sporthal "de Meent" de tweede volleybaldriekamp plaats, deze keer tussen Santo, Dinto en Leos. De tegenstanders van het damesteam van Leos spelen beide in de eerste divisie en dat is volgens trainer Ad véin Woensel geen probleem; winnen is namelijk niet belang rijk. Het gaat meer om het opdoen van wedstrijdritme, het zoe ken naar de juiste basisopstelling en het inslijpen van automa tismen. Tijdens het toernooi verliep het al lemaal nog niet altijd even goed. Het blokken aan het net gebeurde regelmatig te vroeg. Bovendien was de stop op de service van de tegenpartij vaak te onnauwkeurig waardoor spelverdeelster Lia van 't Klooster geen goede aanval kon opzetten. Een tegenvaller voor het team was dat diezelfde Lia van 't Klooster in de laatste wedstrijd te gen Dinto haar rechterenkel bles seerde. Achteraf viel deze bles sure nogal me. stoeltennis niet, behalve dan dat de bal twee keer mag stuiteren vóór hij terug geslagen dient te worden. De eerste keer dient de bal wel binnen het speelveld neer te komen. In Nederland zijn ongeveer 120 rolstoeltennis(st)ers, die mm of meer aan wedstrijdsport doen. WERELDKAMPIOENE In de Verenigde Staten is rolstoel tennis uitgegroeid tot een volwas sen tak van sport. Er worden jaar lijks tientallen toernooien voor rol stoeltennissers gehouden, waar onder het wereldkampioenschap in Irvine (California) - Onder auspieïen van de Nederlandse Invalide (NIS) organiseert de LTV Leusden op haar tennis- de Valleilaan eind september het nationaal kampioen- p rolstoeltennis. Het kampioenschap wordt gelijktijdig ge- met het jaarlijkse open toernooi van de LTV Leusden. 1 gespeeld worden op zaterdag 24 en zondag 25 september 1 oktober. De finales zullen op zondag 2 oktober worden. en tweeëntwintig he- strijden om de titels in en herenenkel en het Chantal Vandieren- Bon van de Broek zullen el komen verdedigen, idstrijdleiding is net als van len toernooi in handen van Meeuwesen. Hoofdsponsor toernooi is Pon Dealer BV ersfoort. reoek van de NIS heeft de LTV Leusden toegestemd de or ganisatie van het nationaal kam pioenschap rolstoeltennis op zich te nemen. Vong jaar juni nam LTV Leusden reeds een initiatief om rolstoeltennis in Leusden en de re gio te promoten. Onder grote be langstelling gaven Chantal Van dierendonck en Bob van de Broek een demonstratie rolstoeltennis op het Valleisportpark. Afwijkende regels kent het rol-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9