6® Zaterdag jaarmarkt Gemeente kan hulp bieden bij sanering schulden Open Monumentendag wandaag in Latent Talent van start met tachtig cursussen «sss Jongerencentrum De Geut weer open TOYOTA Se leusder kranl? BDU Acht jaar Hamershof: Wettelijke sociale voorzieningen blijken niet voldoende: SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Invalide aangereden Mishandeling Dronken Orgelcyclus Dorpskerk Vrouwenraad naar Brussel Vredesweek Zondag open dag m Groot Krakhorst: U 'fff Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden AUTO EEMHAVEN TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT DOKTERSDIENST: KONIJNTJE IN DE WETERING SB HOOFDHEDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV n krant DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 39 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllMilIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM "2:L'V; LEUSDEN - Het komen- de weekend en met name zaterdag aanstaande zal in het teken staan van een uitgebreid programma „Acht jaar winkelcen trum „Hamershof'. Vrij dagavond tijdens de koop avond is er op enige plaat sen in het centrum muziek en zaterdag, wanneer de grote jaarmarkt wordt ge houden, treden diverse artiesten op. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 16 september Tijdens de koopavond van 19.00 tot 21.00 uur: - Op 't Erf: Muziekvereniging Lisiduna. - Bij de fontein: De Middleton Jazz-band. - Op het pleintje voor de firma Jensma: Het Utrechtse studen ten jazz-ensemble Zaterdag 17 september Vanaf 13.30 uur de Tros-mu- ziekspelshow met presentator Bram van der Weide. Op de hypermoderne, mobiele po diumwagen, waarin een com plete geluidsstudio is ge bouwd, verzorgt hij een show met optreden van het bekende duo Frank Mirella en de Vlaamse zangeres Marily. Avondprogramma Van 18.00 uur tot 23.00 uur de grote avondjaarmarkt met dit jaar zo'n 250 kramen in én rond de Hamershof. In de Tros-podiumwagen tre den op: 19.45-20.15 uur: David Ray, bekend van radio en TV waar hij enkele maanden geleden te zien en te horen was m „Los vast" en „Surpnse-show" waar hij zijn nieuwste single ten doop hield: „Au Revoir". 21.00-21.30 uur: John Adams, bekend van de soundmixshow waar hij optrad als John Den ver. 21.45-22.15 uuur: Humphrey Wilson. Eén van de finalisten van de soundmixshow van dit jaar met een imitatie van „Jac- ky Wilson" Moeiteloos weet hij het reportoir met dans en zang te combineren, van rock roll tot het prachtige „My Baby" van Nina Simone 22.15-22.45 uur: Frank Ashton, winnaar van de soundmixshow van 1985. In de pauze tusen het optreden van de artiesten treedt op de showballetgroep Gerda Kagie, die ook op de jaarmarkt 1987 veel succes mocht oogsten. Ook dit jaar is Harry van Schaik de presentator van het avondprogramma. 11 11 Zaterdagavond om tien uur treedt John Adams op. Hij kreeg bekend heid bij Benny Huisman, als imitator van John Denver. IIIIIIIIIIIMIIIIlIHMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIMIIMMMIIIIIIMIIIIIIIMIMIIIIIIIIMIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIMIIIMIIMIMIMIIIIIMIMIIMIIIMIIINIIIIIIIIMIIIIIIIIIMIIIMMIIIIIMIIIIMIIIMIIIIIMIIIIIIIMIMIIIIIIIIMIIMIIIMIIIIIIIIMIIIIIIMMIIIMIIMIIIIIIMIIIIIIMIIIIIIIIi? (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeente Leusden staat zo nodig garant als nensen bij de Amersfoortse Kredietbank aankloppen, voor wie en schuldsaneringsregeling getroffen moet worden. Er moet an wel sprake zijn van gevallen, waarvoor de wettelijke ociale voorzieningen niet toereikend zijn en de nood erg hoog i. Een beoordelingscommissie, bestaande uit de wethouder ociale Zaken, een maatschappelijk werker en de chef van de fdeling Sociale Zaken moet elk geval apart beoordelen. De ieusdense gemeenteraad moet zich er nog over uitspreken of >ok een raadslid deel moet uitmaken van de beoordelingscom missie. Binnen de gemeente Leusden omt het een enkele maal per jaar oor dat iemand bij de gemeente anklopt omdat er sprake is van grote financiële problemen, waar voor de normale sociale wetgeving geen uitkomst biedt. Soms kan een beroep gedaan worden op een noodfonds dat door enkele kerk genootschappen en de gemeente Leusden is ingesteld. In enkele gevallen kan de maat schappelijk werker, die aan de af deling sociale zaken is verbonden, helpen. De ambtenaar probeert dan tussen de klant en zijn schuld eisers te bemiddelen. De schuldei sers aanvaarden m zo'n geval meestal dat de klant zijn of haar schulden gedeeltelijk aflost. Ook worden dan afspraken gemaakt over een aflossingstermijn. SCHULDSANERING Als schulden bemiddeling om wat voor reden dan ook niet moge lijk is, wordt de weg van „schuldsa nering" gezocht. De nog resteren de schulden worden dan in één keer betaald door de Amersfoortse Kredietbank. De klant houdt dan alleen nog de kredietbank als schuldeiser over. De kredietbank is alleen bereid tot schuldsanering over te gaan als iemand zich garant stelt voor de kosten van rente en aflossing. In de praktijk betekent dit dat de klant of de maatschappe lijk werker op zoek moet gaan naar iemand die borg wil staan. In het verleden zijn wel borgstel lingen afgegeven in het kader van de Algemene Bijstandswet. De lan delijke overheid heeft de gemeen ten er op gewezen dat dit laatste niet mag in het kader van de Bij slandswet. REGELING Om het de Amersfoortse Kre dietbank en het Maatschappelijk Werk in Leusden toch mogelijk te maken schuldsanering aan te bie den aan een brede groep mensen gaat Leusden nu zelf een borgstel lingsregeling tot stand brengen Een commissie zal alle individuele gevallen moeten beoordelen. De gemeente heeft als maximum be drag van de garantie de som van 5000,- vastgesteld. Verder wordt bepaald dat garanties uitsluitend aan de Amersfoortse Kredietbank worden gegeven. Alleen als de Kredietbank geen kans ziet om, ondanks alle incasso pogingen, de klant te dwingen aan zijn verplichtingen te voldoen, kan een beroep worden gedaan op de gemeente. Nu al is bepaald dat de gemeente de vordenng dan over neemt en een deurwaarder inscha kelt om alsnog het geld te innen. De beoordelingscommissie kan echter ook aan B. en W. het voorstel doen om terugvordering achterwe ge te laten. Er moet dan wel sprake zijn van „bijzondere omstandighe den". •EUSDEN- In het kader van de landelijke Open Monumenten- ag, die dit jaar op zaterdag 17 eptember voor de tweede ach- «reenvolgende keer wordt ge- oaden, is in Leusden een spe- iaal programma in elkaar gezet. )e Historische Kring Leusden eeft een route uitgezet, die langs istorisch interessante bouw werken voert. Het evenement be gint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De start is bij 't Claeverenblad, De Brink 16, waar een gratis kop koffie en een koek op de deelne mers liggen te wachten. Bij 't Clae verenblad zijn ook de fiets- en auto routebeschrijvingen verkrijgbaar. De route in de gemeente Leus den voert langs de St-Jozefkerk aan de Hamersveldseweg en via de As schatterweg naar de gelijknamige kerk in Achterveld. Beide kerken zijn geopend voor bezichtiging. De rit eindigt bij de boerderij van de familie Voltman, 'Oud Eemelaar" genaamd. Ook de boerderij is te bezichtigen. De familie Voltman geeft zelf tekst en uitleg. De Landelijke Open Monumen tendag, die vorig jaar 350.000 deel nemers trok, is een gratis evene- EUSDEN- Aanstaande vrijdag, 5 september, gaat in Open Jeugd Jongeren Centrum De Geut 311 de Zwarteweg het nieuwe izoen weer van start. Twee we- na de seizoensopener Pud- hgpop is De Geut weer gereed m de nieuwe gasten en oude be dden te verwelkomen. Vnjdag is er vanaf 20.00 uur een sco-avond. In verband met de ttiviteiten op De Hamershof is Geut zaterdag gesloten. Zondag is er, als vanouds, de tos vanaf 15.30 urn- Na dit weekeinde is De Geut op «elfde tijden geopend, als in het gelopen seizoen gebruikelijk Zo zal op woensdagavond de danscursus Rock 'n Roll 'houden worden. De start van de tsus wordt te zijner tijd bekend gemaakt. De donderdagavond is gereserveerd voor video-activitei ten, terwijl de disco-avonden op vrijdag gehouden worden. Om de veertien dagen treedt er op zater dag een live-band op. De andere week is er disco-avond. Zondag is Soosmiddag. De eerste band die gepland staat is Standard Issue, die haar op wachting zal maken op zaterdag 15 oktober. Vanaf volgende week gaan ook de tienermiddagen weer van start, op donderdag en vrijdagmiddag van 15.00 uur tot 17.30 uur. Eens per maand is er tienerdisco op vrijdagavond. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden contact opne men met Saskia Szarafinsky, tele foon 945691. (advertentie) cöeixi Telefoon- installaties Hamersveldseweg 6d Leusden Tel 033-941235 AMERSFOORT PEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 ment en beoogt geïnteresseerden nader in contact te brengen met het waardevolle cultuurhistorische erf goed. In Leusden trok de eerste Monumentendag, vorig jaar, ruim honderd belangstellenden. In de provincie Utrecht doen ruim 30 gemeenten mee aan de Landelijke Open Monumentendag. LEUSDEN- Bij een parkeenncident op de parkeerplaats bij winkel centrum De Biezenkamp, werd dinsdagmorgen om 10.10 uur een invalide automobilist aangereden. Aanleiding tot het incident vormde een woordenwisseling over het ge bruik van de invalideparkeerplaats aldaar. Een Leusdense automobi liste parkeerde haar auto op de invalideparkeerplaats, juist voor dat D. uit Leusden daar gebruik van wilde maken. Toen hij de automo biliste bij terugkomst daarover aansprak, reageerde de vrouw ge pikeerd en reed wild achteruit. Daarbij raakte ze D. De man bleef ongedeerd. De vrouw zal door de politie worden gehoord. LEUSDEN- Om redenen die voor alsnog onduidelijk gebleven zijn, werd dinsdagmiddag een 17-jange fietser op het fietspad langs de Groene Zoom door een bromfietser mishandeld. De fietser, E. uit Leus den, werd gepasseerd door een Amersfoortse bestuurder van een bromfiets, die de fietser later op wachtte. E. kreeg een trap in de maagstreek, waarna de bromfiet ser over het achterwiel van de Leusdenaar reed. E. deed aangifte van mishandeling en vernieling. De bromfietser, van wie het kenteken bekend is, zal worden gehoord. LEUSDEN- Dinsdagavond werd op Blokland een automobilist aange houden, die te diep m het glaasje bleek te hebben gekeken. Aanlei ding voor de aanhouding was een defecte koplamp. Het voertuig was bovendien met APK-gekeurd. Na twee blaasproeven, werd de automobilist, de 25-jarige R.R. uit Leusden, een bloedproef afgeno men. Hij kreeg een rijverbod op gelegd. NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 WILT U DE TAAL VAN UW VAKANTIELAND VOLGEND JAAR BETER SPREKEN? Intensieve, individuele kursussen (10, 40, 60 uur) Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans, Zweeds, Nederlands voor buitenlan ders Algemeen, toeristisch, commercieel, economisch en tech nisch taalgebruik. Beginners, gevorderden, vergevorderden. Joh. Wagenaarstraat 12a, Amersfoort, tel. 033-729097. LEUSDEN- De orgelcyclus in de Nederlands Hervormde Kerk m Leusden-Zuid, wordt dit weekein de afgesloten met een concert van Leusdenaar Wout van Andel. Van Andel, die het orgel zal bespelen, wordt muzikaal bijgestaan door neef Gerard van Andel op hobo. In de kerk is tevens een tentoonstel ling te zien van de Leusdense na tuurfotograaf Machiel de Vos. Het concert, dat gratis toegan kelijk is, begint om 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie over één en ander na te praten in 't Tref punt, aan de Arnhemseweg. LEUSDEN- De Vrouwenraad Leusden heeft voor woensdag en donderdag 5 en 6 oktober een reisje naar Brussel op het pro gramma staan. Het doel daarvan is nader kenis te maken met het werk van de Europese Commis sie, die daar zetelt. Ook andere EEG-instellingen zullen worden bezocht, evenals de stad Brussel zelf. De kosten voor de trip bedragen 170,-, alles inbegrepen. Geïnte resseerden kunnen contact opne men met mevrouw T. Nieuwstraten, telefoon 942744 (na 18.00 uur). De deelnemers zullen op een speciale bijeenkomst in 't Vooronder op 26 september met elkaar kennis kun nen maken en nader geïnformeerd worden over de reis. Nog kaarten voor voorstelling filmliga op 15 september: „Het land van de grote belofte" pag. 3 Kees van Kooten signeert vrijdagavond in De Hamershof zijn boeken pag 3 Problemen Kuperssingel worden grondig aangepakt Pag. 5 Voormalige CDA-wethouders betalen advieskosten terug: Jan Wagenaar (WD) weigert pag. 5 Leerzame voordracht over euthanasie Pag. 7 Intrede ds. Procee m De Glind Pag. 7 Sport: Achterveld niet, Roda wel verder m bekerstrijd Pag. 8 Polo-afdeling De Haaien in de lift Pag. 8 Bokhorst en De Groot weer herfstkampioen jeu de boules Pag. 9 Rubnek Leusdens verleden: Grebbelinie Pag. 9 Servicepagina pag. 11 Zaterdag: tel. 03425-1222 Zondag: tel. 943300 LEUSDEN- De Vredesweek, die dit jaar van zaterdag 17 tot en met vrijdag 23 september wordt ge houden, wordt zaterdag ingeluid met een oecomenische kerk dienst in de St-Josefskerk. De dienst, waarin pastor Overbeek en dominee Ridderbos zullen voorgaan, begint om 19.00 uur. Op Vredeszondag (18 septem ber), zal in de kerkdiensten in de St-Josefskerk (diensten van 9.00 uur en 11.00 uur), De Dorpskerk (9.00 uur) en de Marcuskerk (10.30 uur), aangesloten worden bij de thematiek van zaterdag. Op die dag zijn in de St-Josefskerk en in De Kom Amnesty International en de Wereldwinkel met een stand aan wezig. Op woensdag 21 september be- iegi ae iK.V-kern Leusden om 20.00 uur een bijeenkomst in De Kom aan de Hamersveldseweg 51, waar ir Willem de Ruiter zal ingaan op het thema: SDI, realiteit of illusie? De Ruiter is natuurkundige en weten- schapsfïlosoof en mede-auteur van het boek 'De nucleaire erfenis'. De week wordt afgesloten met het oecomenisch vrijdagavondge bed, dat in de Marcuskerk van 19.45 uur tot 20.15 uur gehouden wordt. LEUSDEN - De werkgroep Latent Talent houdt op 18 septem ber een open dag in het hoofdgebouw en de schuren van de voormalige boerderij Groot-Krakhorst. Voor veel aankomende cursisten een vrijwel laatste gelegenheid om zich voor één van de bijna tachtig cursussen aan te melden. Het staat nu al vast dat enkele cursussen volgeboekt zijn. Met name de belangstel ling voor enkele talencursussen is onverwacht groot. De werkgroep Latent Talent brengt Leusdenaren die ergens in gespecialiseerd zijn in kontakt met mensen die iets van het betreffen de onderwerp willen opsteken. Op deze manier ontstaat er een zeer gevarieerd aanbod. Een cursus van Latent Talent leidt niet op voor een diploma. Daarvoor zijn de cursus sen vaak te kort. Toch wordt er door de docenten naar gestreefd om een bepaald onderwerp zo uit voerig mogelijk te behandelen. Een vooropleiding is voor geen van de cursussen nodig, wel is het on verstandig om zonder enige basis kennis een talencursus voor gevor derden te gaan volgen. Aan de wijze van inschrijven wordt door de werkgroep Latent Talent nauwgezet de hand gehou den. Wie niet nauwkeurig te in structie volgt die te lezen is in het huis-aan-huis verspreide boekje, loopt de kans niet geplaatst te wor den. Pas als het cursusgeld op de bank- of girorekening van de pen ningmeester staat en men verder niets hoort, kan men er van uitgaan dat men ingeschreven is. Als een cursus door gebrek aan belangstelling niet doorgaat wordt het geld teruggestort. Vooraf krijgt de betrokkene dan wel een be richtje dat de cursus geen door gang kan vinden. OPEN DAG Tijdens de open dag van Latent Talent, die zondag van twee tot vier uur wordt gehouden, heeft ieder een de gelegenheid om zich per soonlijk aan te melden. Men hoort dan direkt of men geplaatst is of niet. Ook tijdens de inschrijving op de open dag geldt het motto: „boter bij de vis". De aanmelding moet beslist vergezeld gaan van een cheque of van de benodigde kon tanten. Zoals gewoonlijk heeft men a.s zondag de gelegenheid om kennis te maken met de docenten die een cursus geven. De docenten van een „creatieve" cursus laten bij deze gelegenheid zien wat men kan ver wachten als men de betreffende cursus bijwoont. De meeste cursus sen in het najaarsprogramma zijn al eerder aan bod gekomen bij Latent Talent. Toch is de werkgroep er ook deze keer weer in geslaagd om een aantal nieuwe onderwerpen aan het programma toe te voegen. (advertentie) donatie éaa SCHULDEN: „...dus toch een artikel-12-gemeente..

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1