Problemen Kuperssingel worden grondig aangepakt Voormalige CDA-wethouders betalen advieskosten terug ponterhuis Bloedafname EHBO in Achterveld WATERBEDDEN step I v.d. Heuvels j Danscentrum j leusder krant kollege presenteert totaalplan voor Claverenblad/Wildenburg: Commissie gaat praten over brief voormalig wethouder Jan Wagenaar DE VOLGENDE BELANGRIJKE STAP IN HET LEVEN VAN UW BABY... MAAKT U over vitrages en gordijnen SCHOENMODE Opendag Dierentehuis DonBosco- manifestatie Splitsing reformatorisch atheneum in Amersfoort WAT IS VRIJMETSELARIJ? DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 5 lbord woonwijkobstakels was in de wijk Claverenblad/Wildenburg op n aantal plaatsen niet meer dan een holle kreet. Als het aan het college t, komt daar binnenkort verandering m. (van de redaktie) LEUSDEN- De raadscommissie voor verkeer toonde zich dins dagavond ingenomen met de maatregelen die het college van B&W wil nemen om de verkeersproblematiek in de wijk Clave renblad/Wildenburg aan te pakken. Hoewel de knelpunten voornamelijk op de Kuperssingel liggen, leek het het college een goed idee, gelet op verzoeken uit andere straten, met een totaalplan voor de hele wijk te komen. De essentie van het plan, dat ondermeer voorziet in het plaatsen van meer verkeersob stakels, is het doorgaande verkeer zoveel mogelijk uit de wijk te bannen. Een voorstel om de wijk ter hoogte van de Kupers singel 'door te knippen', waardoor de wijkhelften onderling niet meer binnendoor bereikbaar zijn, wordt in beraad gehouden. De problemen deden zich voor namelijk voor op de Kuperssingel, die m verband daarmee weieens als een racebaan werd aangeduid. In de oorspronkelijke stede- bouwkundige opzet van de wijken was voorzien m de aanleg van vier hoofdingangen in de wijk, waarna het verkeer, door het aanbrengen van vernauwingen en dergelijke, ondergeschikt gemaakt zou wor den aan de woonfunctie. In de praktijk bleek echter dat van deze grondgedachte wemig overeind bleef. Er wordt te snel gereden in de wijk, terwijl er ook veel meer verkeer door de wijk rijdt, dan waar vooraf rekening mee was ge houden. In samenwerking met de bewo ners van de wijk, die eerder bij de gemeente aan de bel trokken, werd een plan opgesteld om de problemen aan te pakken. Een eer ste maatregel werd inmiddels ge troffen, m de vorm van het afsluiten van de Kuperssingel ter hoogte van de Hamersveldseweg. Daarmee wordt beoogt dat de oost-west ge richte verkeersstroom door de wijk m intensiteit afneemt. In het voorlopige plan dat dins dagavond m de raadscommissie voor verkeer ter discussie stond, worden echter meer maatregelen voorgesteld om de verkeersveilig heid m de wijk Claverenblad/Wil denburg te verhogen. De basisge dachte achter de meuwe plannen is het doorgaande verkeer zoveel mogelijk uil de wijk te bannen. De maatregelen zijn erop gencht het bestemmingsverkeer zoveel mo gelijk via de hoofdroutes om de wijk te leiden, en de juiste ïnvals- routes te laten kiezen. Bovendien wil het college bereiken dat de snelheid van het verkeer binnen de wijk omlaag gebracht wordt. Het opwerpen van obstakels is één van de maatregelen die wor den voorgesteld om het doel te bereiken. Wethouder Joost de Jongh liet weten, dat een automobi list op zoek naar zijn bestemming in de wijk langs de kortste route in de nieuwe opzet minimaal dne obsta kels zal tegenkomen. Daarmee moet het volstrekt onaantrekkelijk worden om binnendoor naar ande re delen van de wijk te rijden. DOORKNIPPEN In laatste instantie wordt zelfs overwogen de wijk ter hoogte van de Kuperssmgel 'door te knippen'. Daarmee zou het voor een automo bilist fysiek onmogelijk worden om binnendoor van de ene helft van de wijk naar de andere te komen. Voorlopig wil men echter eerst het effect van de voorgestelde maatre gelen afwachten, voor er tot de laatste maatregel wordt overge gaan. Verder voorzien de plannen m beschermende maatregelen voor het langzame verkeer, zoals bij voorbeeld de voetgangersroutes bij het centrale groengebied. Op de Kuperssmgel zullen waar mo gelijk fiets vriendelijke oplossingen komen. Bovendien wil het college de in voering van het plan laten verge zellen van onderzoeken naar de effecten en staat er na een jaar een evaluatie van de maatregelen op het porgramma. De totale kosten van de voorge stelde plannen worden geraamd op een kwart miljoen. TEVREDEN De commissieleden toonden zich over het algemeen content met de voorgestelde plannen. Het aan vullende voorstel van diverse com missieleden om in de wijk een 30 küometerzöne m te stellen haalde het echter voorlopig met. Wethou der Joost de Jongh zegde toe een dergelijke maatregel m beraad te willen houden, omdat hij het met wenselijk achtte het invoeren van een dergelijke zóne alleen voor Claverenblad/Wildenburg te laten gelden. ,,Dan komen er m Leusden wel meer wijken voor het instellen van zo'n zóne in aanmerking, en ik zou dat dan ook graag in een groter De problemen op de Kuperssingel. die weieens als racebaan werd aangeduid, waren aanleiding om de verkeerssituatie in Claverenblad/Wildenburg nog eens in ogenschouw te nemen en eeen plan te ontwikkelen voor verbetering daarvan. plaatsen. Hij zei dat het bijvoor beeld nu al te merken is dat met name de Jonker Bolpoort zwaarder verband willen bekijken", aldus de wethouder. De bewoners van de wijk, die in groten getale de commissieverga dering bijwoonden, waren voor zichtig tevreden met de voorge stelde maatregelen, al benadrukte men dat uitdrukkelijk zou moeten worden nagegaan wat de effecten van de plannen zijn. Eén van de aanwezigen wees erop, dat het met ondenkbaar is, dat door de maatre gelen de problemen zich naar an dere punten in de wijk zouden ver wordt belast, sinds de Kuperssm gel ter hoogte van de Hamersveld seweg is afgesloten. LEUSDEN- In huize Don Bosco aan de Dodeweg 6 wordt aanstaande zondag (18 september) de Don Bosco-manifestatie gehouden. Er staat een soort marktdag op het programma, waann speciaal de aandacht wordt gevraagd voor de problematiek van de straatkinde ren uit de derde wereld. De dag, waarmee de honderdste sterfdag van Don Bosco wordt herdacht, kreeg als thema mee: Wonen over al, nergens thuis. Iedereen is van harte welkom op de manifestatie. Ieder slaapt in zijn eigen vorm (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - In ieder geval zullen twee leden van het voor malig college van b. en w. een deel van de veelbesproken advieskosten terugebetalen aan de gemeente Leusden. CDA- raadslid Jan Konijnenbelt kwam met deze mededeling tijdens de vergadering van de commissie Financieel Beleid en Beheer. Ex-wethouder Jan Wagenaar (WD) lijkt voorlopig niet van plan gelden terug te storten in de gemeentekas. Wagenaar zond een brief waarin hij nog eens duidelijk maakte waarom hij naar zijn mening de gemeente niet verschuldigd is. Tijdens alle rumoer rónd de ge dwongen collegewisseling riepen de toenmalige burgemeester mr. J. W. M. Rademaker en de drie wet- Leusderweg 262-266 - Amersfoort-Zuid - Telefoon 033-630183 Deense waterbedden voor natuurlijk slapen Vrijdag koopavond. De kans dat Uw baby gezonde voetjes houdt is gering als U bedenkt dat 65% van alle bejaarden voet- problemen heeft Vooral tijdens de groeiperiode vragen kindervoetjes alle aandacht Dus zeker bij de aankoop van hun eerste schoentjes. Bij die eerste wankele stapjes horen speciale schoentjes, schoentjes die af- gestemd zijn op die belangrijke balans tussen vallen en lopen Piedro's. soepel, licht van gewicht met een groot loopvlak en'n ge- 9 welfde voetbodem voor extra stabiliteit. 9 Piedro s omdat ze er zijn van smal tot F ^9HF 9 extra breed, daarbg hoort natuurlijk ons systeem van meten, passen en een regel- QË matige nakontrole 99h PiKDftO perfektie in kinderschoenen £!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii2= Van den Heuvels Danscentrum. Nu inschrijven voor de E nieuwe kursus beginners voor jongeren of paren. Ook opfriskursus en gezelligheidsclub voor 50 Lepelaar 6. Tel 942362. Ti ii inn inn in mi mil inn nu mini iti ii ii hui in li ii ii ui mi ii ii iiiiii ii ii mi immuun in nfn Maandagmiddag geopend Vri|dag koopavond Winkelcentrum Hamershof Komenij 4 - LEUSDEN - Tel. 033-944119 Er is veel te zeggen over Lotus gordijnen, maar beter Is het om ze te zien. Kom naar uw interieurspecialist en ontdek het geweldige assortiment In vele varian ten zoals kleur en dessin. Voor elke smaak, voor elk Interieur. Kom kijken en overtuig uzelt. .voo-W»"' Êenco««"eop INTEfM/IEUBEL LIESHOUT houders de hulp in van een advies bureau. Het college deed dat zon der daarvoor eerst toestemming te vragen aan de gemeenteraad. De advieskosten bleken achteraf 13.000,- te bedragen. Dat bedrag is inmiddels door de gemeente aan het betreffende adviesbureau be taald. MOTIE De gemeenteraad ging echter niet akkoord met deze uitgaven post. In de raadsvergadering van december werd een motie aange nomen waarbij werd uitgesproken dat de uitgaven niet terecht gedaan waren. Dit betekende dat het voor malig college zelf de rekening van het adviesbureau moet voldoen. PROCEDURE Tijdens de vergadering van de commissie Financieel Beleid en Be heer bracht raadslid Roef Blauw (L.'85) het onderwerp ter sprake. Hij had m de jaarrekening wel de uitgavenpost gevonden maar had tevergeefs gezocht naar een „o- penstaande vordering". Dat laatste bleek correct te zijn, zo deelde een deskundige ambte naar mee. De 13.000,- had niet uitgegeven mogen worden en stond dus achteraf gezien ten on rechte m de jaarstukken. De post moet er dus eigenlijk uit verdwij nen. Van een openstaande vorde ring kan derhalve ook geen sprake zijn, aldus de uitleg van de ambte naar „Als de ex-collegeleden in gebreke blijven zal de gemeente een civiele procedure moeten starten", aldus de financieel des kundige. Voor de ex-wethouders Fons Ummels en Gijs van Woudenberg zal het zeker met tot een proces komen. Beiden zullen hun deel be talen. Gijs van Woudenberg maakt nog steeds deel uit van de ge meenteraad. „Zoals een goed raadslid van de CDA-fractie be taamt zal hij een genomen raadsbe sluit eerbiedigen," aldus Jan Konij nenbelt. De WD-fractie kon een dergelijk geluid niet laten horen. Ex-wethouder Jan Wagenaar vmdt dat hij goede argumenten heeft om met te betalen. Hij beroept zich daarbij op afspraken die er des tijds gemaakt zijn. WD-fractievoorzitter Alrich Parson kondigde maandagavond aan dat hij tijdens de vergadering van de commissie Algemene Be- stuurs Zaken nog één keer de gang van zaken duidelijk zal maken. De vergadering van de commissie ABZ vindt plaats op maandagavond 19 september. Tijdens deze verga dering zal ook de bnef van Jan Wagenaar aan de orde komen. Overigens heeft ook voormalig burgemeester Rademaker nog niet betaald. Volgens een gemeentelij ke voorlichter is evenmin bekend, of hij voornemens is, dat alsnog te doen. AMERSFOORT - Het Dierentehuis Amersfoort houdt op zaterdag 17 september weer een open dag. Be zoekers kunnen op die dag kennis maken met het werk van het tehuis en er is informatie over het houden van huisdieren. In het tehuis zijn op dit moment 60 poesen en 20 hon den. De open dag begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. AMERSFOORT Ongeveer 240 atheneumleerlingen van de reformatorische Van Lodestein- college in Amersfoort kunnen met ingang van het schooljaar 1989-1990 naar de eveneens re formatorische Fruytierscholen- gemeenschap in Apeldoorn. De leerlingen kunnen dan dichter bij huis naar school. De levensvat baarheid van de Amersfoortse school komt door deze splitsing niet in gevaar. ACHTERVELD - Evenals voorgaande jaren zal de plaatselij ke EHBO Vereniging Achterveld ook dit jaar weer een bloed afname avond organiseren. De inwoners van Achterveld, Stou- tenburg en omgeving in de leeftijd van 16 t/m 65 jaar zullen in de gelegenheid worden gesteld bloed te geven. Hamersveldseweg 22 Leusden Tel. 033-941331 De Loges in Amersfoort en Baarn/Soest zullen op 27 september a s in hun gebouw, Van Persijn- straat 9 te Amersfoort (achter het ABN kantoor aan de Stadsring) een uiteenzetting geven over het doel, de werkwijze en de achtergrond van de Vrij metselarij. Geïnteresseerden. - ook dames - zijn van harte welkom vanaf 19.30 uur Toegang gratis Par keergarage op 100 afstand, Wie vooraf informatieve literatuur wenst te ont vangen kan bellen 033-637049 of 02155-18326. Op deze avond wordt de deelne mers gevraagd een vragenlijst in te vullen. Ook wordt er een vinger prikje gegeven voor het eventueel vaststellen van bloedarmoede. Bo vendien wordt de bloeddruk ge meten. Dit alles doet men voor de eigen veiligheid van de donors. Degenen die het laatste jaar een ernstige ziekte of zwangerschap hebben doorgemaakt hoeven zich niet voor bloedafname op te geven. Bij twijfel raadplege men de huis- De bloedafname zal plaats vin den op dinsdagavond 20 septem ber m Ons Gebouw, Hessenweg 213 te Achterveld, van 19.00 tot 21.00 uur. Zoveel mogelijk zullen alle mwoners huis aan huis worden bezocht, waarbij men zich kan op geven. Mocht men door omstan digheden geen huisbezoek ontvan gen of bij dit bezoek niet aanwezig zijn, dan is men dinsdagavond toch van harte welkom Door automatisering bij het Cen traal Laboratorium voor de bloed transfusiedienst is het mogelijk ge worden de donors van het vonge jaar een persoonlijke uitnodiging te sturen. Bij de uitnodiging ontvan gen de bij de vereniging bekende donors tevens een vragen-formu- lier met het vriendelijke verzoek dit thuis m te vullen en mee te bren gen. Bij het huisbezoek zullen de leden van de EHBO vereniging te vens de donatie en/of giften innen. Zoals men weet, wordt dit geld be steed aan verbandmateriaal, oe fenmateriaal, onderhoud en inrich ting van de verbandposten en der gelijke. Gezien de grote opkomst van vorig jaar hoopt men ook nu weer op een grote belangstelling.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5