SB w V Fweede kinderdagverblijf )innen twee jaar mogelijk' Agrariërs klagen over schade bij landingen m ■- rqV lcA1 rovincie vergoedt :hade aan riolen PO-bijeenkomst ver voeding iets- en autotocht Ook voor u: Tempting Seven in De Hakhorst ^vandaag in Qe leusder krant BDU ■ficiële opening Pinkelotje: Weer luchtballon geland: SERVA V0LV0 O Een huis van Goldewijk Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Kettingbotsing KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jurvan Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Teletoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant DINSDAG 20 SEPTEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 40 ISDEN - Op zaterdagmiddag 17 september vond de officiële ning plaats van kinderdagverblijf Pinkelotje, aan de Ma- hove. iet officiële gedeelte van 13.00 tot 13.30 uur in het Vrouwen- noetingscentrum 't Vooronder, in aanwezigheid van de houders Corrie Verduin en Evelien Blom, volgde de recep- n het kinderdagverblijf. Het eerste kinderdagverblijf ont stond uit een particulier initiatief van Ellen van Dijken. Na een pe riode waann de kinderen bij haar thuis werden opgevangen, loreeg het kinderdagverblijf; inmiddels ondergebracht in een stichting, het huis aan de Mariénhove toeqe- rijl de ouden zongen...speelden de jongen'. Dat was het geval bij de opening van Pinkelotje, waar de selijke politici van gedachten wisselden, terwijl de jeugd zich prima vermaakte. En dat was tenslotte het grijkste. SDEN- De gemeente Leusden ivan de provincie een vergoe- tegemoet zien, voor schade de riolen hebben opgelopen, gevolg van provinciale riool leidingen. In verschillende eenten in de provincie zijn n aangetast, op punten waar ioolpersleidingen in de ge- ntelijke riolen uitmonden, iten Leusden gaat het onder re om de gemeenten Amers- Amerongen, Maarn, Soest en ten-De Meem. Voor de herstelwerkzaamheden, die voor een deel door de provin cie worden vergoed, is in totaal een bedrag van ongeveer fl. 47.000,- gereserveerd. In de kosten voor herstel van een ander riool in Leusden en in Wou denberg heeft de provincie inmid dels al ruim fl. 250.000,- bijgedra gen. De aantasting van de gemeente lijke nolen is het gevolg van het feit dat zich op het punt waar er provin ciale persleidingen op het net uit- HTERVELD - Woensdag- hd kwamen de K.P.O.-da- weer bijeen in D'Ouwe ïdestal. Na de opening r de voorzitster, die blij I dat er zo een grote op komst was, werden er enkele punten van huishoudelijke aard afgehandeld. Hierna werd het woord gegeven aan enkele leden van het Bureau HTERVELD - Gezien het ses van vorig jaar organi- de A.B.T.B. komende een fietstocht en een Aan deze tocht kan den deelgenomen door de in van de A.B.T.B., de •J. en de K.P.O., him echt- oot of echtgenote, vriend en hun kinderen. oute is ook nu weer uitgezet tal van mooie plekjes in de eving. Het is overigens een ire route dan vong jaar. De zal plaatsvinden op het Groot Voor de fiets- is de start tussn 11 00 en 'uur. De deelnemende auto's ten starten tussen 12.45 en uur. De autotocht is alleen voor ouderen en/of ge handicapten, zodat iedereen kan meedoen. De route is zo gekozen dat alle deelnemers om 16.00 uur weer binnen kunnen zijn. Deze goed verzorgde fiets- en au totocht kost per persoon 7,50 en voor kinderen tot 12 jaar 3,00. Hierbij is inbegrepen twee maal en drinkstop, een lunchpauze en na afloop nog een aperitiefje De leden die aan deze tocht willen deelnemen worden dringen ver zocht zich tot vnjdag 23 septem ber op te geven bij de volgende personen. Come v.d. Hengel, tel. 03425-2324, Jan Rutte, tel 03425- 1385 en Gijs Wouters, tel. 03420- 13016 De organisatie stelt zich niet ver antwoordelijk voor schade of on gevallen. Gedurende de nt zal er weer een bezemwagen meerijden die hulp kan bieden bij ongeval len c q. pech onder weg. voorlichting Merkartikelen en Diensten, die het thema goede voeding behandelden. Het pro gramma dat gebracht werd heeft de naam "Spelregels voor goede voeding". We zouden beter op onze voe ding moeten letten. De voedings raad heeft richtlijnen opgesteld voor een goede voeding. Het B.V.M. past deze richtlijnen in de praktijk toe Door middel van een dia-presentatie, infotafels, produk- ten proeven, demonstraties, een spelregel-quiz en de nodige docu mentatie heeft de B.V.M. laten zien hoe de dames de spelregels voor een goede voeding in acht kunnen nemen. Tot slot konden de dames tegen een gennge ver goeding een tas met produkten, folders met recepten e.d. mee naar huis nemen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Het was een leerzame en afwisselende wezen. Eind 1987 kon men daar van start gaan. NOODZAAK Het college van B en W van Leus den was daarmee, na lang aan dringen overstag gegaan. Nog geen jaar later blijkt het huidige college van de noodzaak van een kinderdagverblijf overtuigd. Wethoder Evelien Blom sugge reerde in haar toespraak zelfs dat, wanneer de huidige trend zich voortzet, een tweede kinderdag verblijf binnen twee jaar tot de komen, ondei bepaalde omstan digheden zwavelzuur ontwikkelt. Het agressieve zuur tast het beton van de nolen aan. Bij het vaststellen van de hoogte van de provinciale bijdrage in de herstelkosten is als uitgansgpunt genomen dat een riool vijftig jaar meegaat. Hoe meer de aantasting door zwavelzuur die levensduur bekort, hoe hoger de provinciale vergoeding. Het provinciebestuur zal nog na gaan waar door aanpassing van de aansluitingen toekomstige schade kan worden vermeden. Per geval zullen de kosten (geraamd op fl. 150.000,-) tegen de baten worden afgewogen. Een notitie over dit on derwerp komt binnenkort aan de orde in de statencommissie voor milieu. mogelijkheden zou kunnen horen. Zij zelf hoopte die dan ook te kun nen openen. Die zou onderdeel kunnen zijn van de uitvoering van het beleid waar voor de raad kiezen kon na het verschijnen van de emancipatie nota Deze zal geschreven moeten worden door wethouder Come Verduin. Hermien Gierman, voorzitster van de Vrouwenraad overhandigde aan het slot van haar pleidooi de wethouders een foldertje waarin Antwerpen informeert over de op vang zoals deze daar geregeld is. Zij sprak de hoop uit, binnenkort een dergelijke folder in het ge meentehuis van Leusden aan te treffen. Voorzitter Titus Tiel-Groenestege van de Stichting Kinder Dagver blijf Leusden kon melden, dat mo menteel meer kinderen op de wachtlijst staan, vierentwintig, dan in het dagverblijf worden opge vangen Vijf ouders zouden uit breiding van de verblijftijd van hun kinderen willen hebben. De meeste van de momenteel door het kinderdagverblijf opgevangen kinderen, zijn jong, tussen de 0 en 3 jaar. Zodat er weinig verloop is. Een tweede kinderdagverblijf, zou, ook volgens de voorzitter, voorzien in een behoefte Deze zou zijn in te passen in de be staande stichting, voorzien van een eigen identiteit. Tot slot pleitte de voorzitter voor uitbreiding van de faciliteiten Waarbij nij dacht aan kleuter- en buitenschoolse opvang RECEPTIE Na het officiële gedeelte trok de stoet van kinderen, officiële gas ten en ouders naar de Manen- hove. Daar zongen de kinderen een openingslied en sloeg wet houder Evelien Blom de papieren deur in. Daarna begon voor de kinderen het feest, in de tent achter het huis Clowns, jongleurs en poppen kastspelers verzorgden een vro lijk programma Binnen speelde het kinderdagverblijf voor één mi- dag, voor de wandelgang van de gemeentepolitiek, waann de aan wezige wethouders, raadsleden, ambtenaren en ouders de wensen rond welzijnsbeleid konden venti leren. LEUSDEN - Opnieuw scheerde afgelopen zondagavond een luchtballon laag over Leusden, om tenslotte rond acht uur te landen. De ballonvaarders 'kozen' daartoe de grond van 'biologische boer' Hein Crouwer aan de Lapeerseweg - zeer tot ongenoegen van deze laatste die, na de ervarigen van dit voorjaar en vorig najaar, „niet in is voor dit soort geintjes'. Hij stuurde de ballonvaarders weg, met als ge volg dat deze de ballon lieten overwippen naar het land van de buurman, Kees Tolboom. PUBLIEK Deze was niet thuis. De fami lie Vrijhoef stelde een tractor en medewerking ter beschik king om de inmiddels neerge streken ballon weg te kunnen halen. De ballon bleek geva ren door zeven bemannings leden. die het boven Leusden even benauwd hadden ge had. Door een gasfles af te werpen, haalde de ballon het gebied buiten de bebouwde kom. Zij waren om zeven uur voor een korte tocht, vanuit Hoogland opgegestegen De boeren rond de Lapeerse- weg zijn helemaal niet blij met de stijgende populariteit van het ballonvaren. De boeren krijgen steeds vaker te maken met landingen. Volgens een bericht in het blad 'De boer en Tuinder' is het aantal bal lonnen het afgelopen jaar bijna verdubbeld. Ballonnen die opstijgen, bijvoorbeeld vanaf een terrein in Hilversum of zoals de zondagavond in Leusden neergestreken bal lon vanaf Hoogland, moeten ergens neerkomen. De daar aan voorafgaande landings manoeuvres. het landen en het ophalen van de ballon kunnen behoorlijke schade veroorzaken. Volgens Wim Vrijhoef, over buurman en behulpzaam bij het opruimen van de ballon zondagavond, gebeurt het re gelmatig dat vee, schapen, ponies, koeien, door het la waai van de branders van de ballon in paniek raken, begin nen te rennen, en tegen, over of in de afrastering komen. Met als gevolg vaak flinke schade en/of verwondingen. Verhaal halen bij de ballon vaarders blijkt meestal met mogelijk. Hoewel onlangs, zo vertlde Vnjhoef, schadever- goedng is toegekend aan een boer die kon bewijzen dat, na een landing, zijn koeien liters melk minder gaven Het weghalen van een ballon veroorzaakt snel schade aan het land, door het noozake- lijke gebruik van tractors en volgauto's. Margriet Vrijhoef, die als goede buur voor de tweede maal meehielp met het weg halen van de ballon zondag avond, verklaarde dat het dit maal allemaal meeviel. Zes jaar geleden landde een bal lon op haar land, ditmaal vlak achter haar huis, op het land van Kees Talboom. Zij heeft weinig bezwaren tegen de ballonvaart. ,,Ik vind zo'n lan ding wel leuk. Eventuele schade wordt volgens mij vooral veroorzaakt door het publiek. Mensen trappen uit onachtzaamheid het gewas kapot of vernielen de omhei ning. Vandaar dat wij direkt bij de landing, onze oprit af sloten met een tractor." VRIJ Ballonvaarders zijn in ons land vnj om te landen waar ze wil len. Meestal wordt voor het donker een geschikte lan- dingsplek gezocht Volgens de vereniging van ballonvaarders in genoemd artikel hebben maar weinig agrariërs daar bezwaar tegen. De Leusdenaren Willem Vrij hoef en Hein Brouwer zijn het daar nadrukkelijk niet mee eens. (advertenties) avond waarvan door de dames weer veel is geleerd. Voor het geplande busreisje op dinsdag 4 oktober zijn nog enkele plaatsen vrij. Het reisje gaat naar Den Bosch. AMERSFOORT PEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 IHMMI» «MM Heel veel keukens van topmerken In onze showroom. U moet werkelijk zeil eens komen kijken Tegels of plavuizen. Wij hebben de vaklui zelf in huis om ze voor u te plaatsen dus alles in een hand. HET0U0STE VERTROUWDSTE ADRES IN DE OMGEVING MM HET OUDSTE VERTROUWDSTE ADRES IN 0E OMGEVING [ËJuan den Brink g I [Ë{win den Brink g C.inm*c<i m Ritsen 08385 19051 njbi; ïiluiu/iclcnhois ^^^Cjneawtq 3ft Rh wen 08385 1 9051 nibi| Juluiuiicktnhun Bouw- Keukencentrum Bouw- Keukencentrum Kies uit het uitgebreide programma. Zowel vrij staand als helft van een dubbel. v a. 89.750.- (incl. b.t w BOUWBEDRIJF GOLDEWIJK BV. Postbus 320. 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 garantie instituut woning^SÜ^L. kstrep**»- Vietnamese loempia hot item op jaarmarkt Machiel de Vos op Galapagos Eilanden Kees van Kooten in De Hamershof Miniatuurtje: Bijvoet Co de Groot en Wil Dercksen fietsten naar Maleisië: „Het werd een onderdompeling in de natuur" Sport: Karaktervol Roda (zo.) maakt achterstand ongedaan Energiek Roda-zaterdag deelt opnieuw de punten Heren hockeyers wachten nog op eerste zegen pagina 5 pagina 7 pagina? pagina 9 LEUSDEN- Vier auto's raakten vrijdag op de Arnhemseweg be trokken bij een kop-staart bot sing. Woudenberger P. bemerkte te laat drie voor hem wachtende automobilisten op, en reed op de file in. De schade bleef beperkt to materiële. W. uit Scherpenzeel, P. uit Zeist en Z. uit Vries bleven allen ongedeerd. Op de Julianalaan in Leusden- Zuid werden twee auto's bescha digd bij een aanrijding. Leusde- naar W. nam een bocht te ruim, waarna een botsing met de auto van Leusdenaar V., die aldaar ge parkeerd stond, niet meer te ver mijden was. De schade bleef be perkt tot materiële. De Tempting Seven, die komende zondag in De Hakhorst optreden. LEUSDEN - Zondagmiddag 25 september a.s. organiseert de Leusdense Jazzsociëteit haar gebruikelijke, maandelijkse concert. Het jazzorkest dat deze middag zal opluisteren is de zeer bekende en populaire groep de Temptin Seven. Al een kwart eeuw lang is de Tempting Zeven een naam in de jazz-wereld. Gedurende die tijd is het orkest uitgegroeid tot een van de meest populaire orkesten van Midden-Nederland Daarbij be rust de uitstekende reputatie vooral op het verantwoord muziek maken. Het reptertoire is afwisselend door de vele stijlen die gespeeld worden. Dit is mede mogelijk om dat de individuele bandleden meerdere instrumenten bespelen Deze middag zal m het teken staan van mainstream- en dixieland-jazz. Gedurende de rijke historie van het orkest vonden weinig wisse lingen plaats, waardoor een hechte formatie is ontstaan. Er zijn al meerdere LP's van hen versche nen. De bezetting is als volgt: Jaap van Berkum (comet-saxen), Jos Plijnaar (clarinet-tenorsax) Gerrit van Kolf- schooten (trombone) Kees van Duijvendijk (piano) Joop de Man (bas-basguitar) Freek Herman de Groot (guitar-banjo) en Evert Ver steeg (drums, wasbord). Bar-Bistro de Hakhorst, aanvang 14 30 uur. Entree 5,-, donateurs gratis LUCHTBALLONNEN: Boeren hebben er 't land aan".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1