Vietnamese loempia hot item op druk bezochte jaarmarkt Machiel de Vos op Galapagos Eilanden NEUSDEN, okaal leusder krant Slechte avond voor de parapluverkoper: Vergadering Rabobank Fietsen gestolen leusder krunt Inbraak Leusden Achterveld Inbraak in auto LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Boeiend besluit foto-exposities: „Gilbert" plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 aar per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! DINSDAG 20 SEPTEMBER 1988 LEUSDEN - Iedere keer opnieuw lijken records t<* worden ebroken tijdens de verjaardagen van het winkelcei ntrum De amershof. De stroom bezoekers groeit van jaar tot j aar en de mzetten van de kooplieden worden volgens hun eige n uitspra ken steeds groter. Maar ook voor de feestelijke omlijsting, het optreden van artiesten en de kermis, is de publieke belangstel ling enorm. IRTIESTEN Leusden, beter gezegd de acht- knge winkeliersvereniging De Ha- liershof, is hard op weg met de jjgaiusatie van de avondjaarmarkt een unieke traditie en reputatie te vestigen is de mening van vrijwel jle bezoekers. Ook deze keer is men er weer in geslaagd dank zij ped voorbereide en aanspreken de initiatieven een feestelijk pro gramma te presenteren. - j In de vroege ochtenduren werd jfegonnen met de opbouw en in- jchting van de jaarmarkt. Officieel Inerd volgens het programma pas avonds met de verkoop begon nen, maar reeds rond het lunchuur - erden uitgebreid zaken gedaan. Omstreeks deze klok kwamen )k de artiesten op het mobiele resentatiepodium in aktie. Aan- inkelijk zorgde radio-presentator ram van der Weide voor de aan- maar hij moest door al vrij snel afhaken. Hij werd loop van de middag vervan- door Jaap Heerze. Het avondprogramma in de po- Wederom duizender. i bezoekers op de jaarmarkt van De Hamershof, dat is uitgegroeid tot een evenement met regionale uitstraling. Een jaarmarkt 1s geen jaarmarkt zonder kraampjes met warme en koude versnaperwg Het lijdt dan ook geen twijfel dat ook de Worstkorung zaterdag uitstekende zaken zal hebben gedaan. bic, jazzdance en showdance op het terrein van Sport 2000. Maar alle jazz en show ten spijt, de grootste trekpleister bleef toch de markt met al haar verleidelijkheden en heerlijkheden. Met de sieraadjes, de Spaanse sloffen en de CD's van een tientje. Maar bovenal de markt van de gigantische planten. En de Vietna mese versnaperingen ok de kermis profiteerde van de duizenden belangstel lenden, die zaterdag de jaarmarkt in winkelcentrum De imershof bezochten. diumwagen werd zoals gebruike lijk gepresenteerd door Harry van Schalk, zelf bestuurslid van de win keliersvereniging, die op bekwa me wijze de microfoon bediende. De belangstelling voor de optre dende artiesten was ook hier tot het einde buitengewoon groot. Op de jaarmarkt zochten de dui zenden bezoekers zich voetje voor voetje hun weg nissen de honder den kramen. De koopwaar varieer de van lipsticks en kunstwerken tot gebruikte automobielen en daar tussenin alles wat men maar kan bedenken. Top-items op deze grootste avond-jaarmarkt m den lande waren deze keer de Vietna mese loempia's, die op talrijke plaatsen werden aangeboden en letterlijk gretig aftrek vonden. Ver der ware deze avond zeer m trek de massa-aanbiedingen van enor me kamerplanten (acht voor dertig gulden!). In tegenstelling daarmee toonde de verkoper van paraplu's zich ui termate zorgelijk. Het fraaie weer zonder een spat regen bracht 's mans negotie in het Leusdense tot een dieptepunt. Veel belangstelling was er ook weer voor de demonstraties aero- ACHTERVELD - Maandag 28 sep tember wordt de algemene leden vergadering van de Rabo-bank Achterveld gehouden Dat vindt plaats in D'ouwe Peerdestal van hotel de Roskam en begint om 19.45 uur. De agenda bestaat uit vijf agenda punten. De heer H E. Zandbergen, voorzitter van het bestuur, is 25 jaar lid van de beheerscolleges van de bank. Na afloop om ongeveer 21.30 uur van de Algemene Vergadering zal aan dit heuglijke feit aandacht worden besteed Tevens is er dan gelegenheid om de jubilaris te fe liciteren. LEUSDEN - Tijdens de jaarmarkt en de kermis zijn in totaal, voor zover nu bekend, vijfentwintig fiet sen ontvreemd. Een dief, de 20-jari- ge R. uit Amersfoort, werd in de kraag gevat. Kamerplanten: acht voor dertig gulden! LEUSDEN - Op zaterdag 17 september 1988 eindigde in de Hervormde Kerk van Leusden-Zuid niet dleen de zomer- serie orgelconcerten, maar ook de expositi ie van de natuur- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeenl :e Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakke r Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19 Leu'.sden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en v an 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet h- et geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dir isdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bi geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V, te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pacjina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling o ntvangt u de gewen ste fotofs) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave va n de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. fotograaf Machiel de Vos. Dit keer toonde hij ruim 70 be zoekers foto's van zijn reis naar de Galpagos-eilanden. Dit keer had Machiel de Vos in 't Trefpunt foto's opgehan gen van zijn reis naar Ecuador en de Galapagos-eilanden in 1985. Omdat met name de Ga- lapagos-eilanden niet veel langer dan 15 jaar toeristisch zijn en er niet meer dan 25.000 toeristen per jaar daar worden toegelaten, zijn de dieren nau welijks schuw. Tenminste, als gidsen, die tevens toezicht houden bij excursies, dat toe staan. LEGUANEN Die nabijheid bleek onder meer te resulteren in fraaie fo to's van de zee - en de landle- guaan, bijna voorwereldlijke monsters van respectievelijk 60 tot 90 cm lengte. Vooral de grotere landleguaan met de hoorruge kop en daann een gat, waaruit zout water zou ko men, wekt ondanks alle le vendige kleuren de indruk geheel buiten het leven te staan Ongenaakbaar en on bedreigend. Dat lag gevoels matig anders bij de zeeleeuw. Die liet zich nogal aristocra tisch en imponerend op de foto vereeuwigen. Machiel de Vos schonk na tuurlijk aandacht aan verschil lende soorten reuzenschild- padden Gelukkig worden die dankzij de bemoeiemssen van het wetenschappelijke centrum van Santa Cruz voor lopig ruet meer met uitster ving bedreigd. De zeevaar ders lieten hen met rust en ze groeiden verder in alle rust op, tot dat ze groot genoeg waren om aanvallen van rat ten en geiten te overleven. Boeiend was de foto van een soort met een verhoogd schild, waardor de kop ook op grotere hoogte voedsel kan pakken. Een natuurlijke aanpassing. Andere fascinerende foto's in die meestal vulkanische ge bieden leverden diverse kleuren lava op Hoewel die vaak meer dan honderd jaar oud was. ontbreekt daar na genoeg de verwering, waar door het enkele weken oud lijkt Soms vormt de lava ter rassen van verse blauwgrijze blubber waar, zo lijkt het, een kunstenaar zoals Karei Appel allerlei patronen in heeft aan gebracht. Tenslotte toonde Machiel de Vos een foto van een zonson dergang in het tropische re genwoud van Ecuador. Die af beelding zal menigeen niet onderscheiden van een aqua rel Ook hier was het verhaal erom heen zo belangrijk, dat het gebruik van deze foto's op educatief terrein wel zeer in het oog springt. En dat komt onder anderen, als je geen fo to's meer knipt, maar leert ma ken Kortom, geknipt zijn voor bijzondere afbeeldingen. LEUSDEN- Uit een bouwmarkt aan de Klokhoek werd in de nacht van vrijdag op zaterdag gereedschap ontvreemd. De inbrekers ver schaften zich toegang tot het pand, door de voordeur te forceren. Over de omvang van de schade is nog niets bekend. door Jan Versteeg! Een hogedrukgebied vlak bij ons land geeft niet altijd garantie voor mooi weer. In dit geval lag het hogedruk gebied in de omgeving van de Britse Eilanden, met in het weekeinde een centrum ten zuidwesten van Ierland. Een dergelijk systeem stuwt aan haar noordflank hoeveelhe den warme lucht naar het noordzeegebied. Aangezien de warme lucht lichter is dan koude, stijgt deze op. Wol kenvorming is het gevolg en een warmte front is geboren. Het weekeinde viel dan ook zoals ik had verwacht wat tegen. Over het algemeen was er veel bewolking en er viel af en toe wat lichte regen of buien. Van vrijdag tot zon dag noteerde ik toch weer 16 mm regen. Over de tempera turen is ook al niet veel goeds te vertellen, meer dan 17 gra den kon niet worden geno teerd. Alle ogen waren afge lopen week gericht op de tro pische cycloon „Gilbert", welke zware verwoestingen aanrichtte in het Caraïbisch gebied. De cycloon zal voor lopig de geschiedenis in gaan als de zwaarste van deze eeuw. Waaghalzen in een vliegtuig hebben een kern druk waargenomen van 885 hpa, een absoluut record. Een veel gestelde vraag was de afgelopen dagen waarom een dergelijke „superstorm" juist boven zee het meest ac tief is en boven land vrien delijker wordt. Beter is te zeggen hoe ontstaat nu een dergelijke uit de kluiten ge wassen cycloon. Meestal ontstaat een cycloon als een gewone depressie rond de wateren van Afrika. Van zeer groot belang is de wind snelheid en de windbaan in de hogere luchtlagen. Verder speelt de hoeveelheid water damp die het systeem mee voert een grote rol en ook de temperaturen van deze wa terdamp en tenslotte is de zeewatertemperatuur een faktor van groot belang. Rond de evenaar bevindt zich de zgn equatoriaal- stroom. Het systeem wordt dus van West Afrika in de bovenlucht getransporteerd naar het Caraibisch gebied. Tijdens de reis worden grote hoeveelheden warme, voch tige luchtmassa's opgeno men en vervoerd over warm zeewater. Ideale faktoren voor een cycloon mede door dat zich in dit jaargetijde gro te massa's koude lucht in be weging zetten naar het zuiden. Deze botsing leidt tot grote luchtdrukdalingen door opstijgende lucht, een tropische cycloon is ont staan. Zolang eerder ge noemde „positieve" faktoren aanwezig blijven zoals wa terdamp, warm zeewater zal het systeem zich nog verder kunnen ontwikkelen. Boven land zijn deze faktoren niet aanwezig, zodat de activiteit dan zal afnemen. De tropische cyclonen kunnen enorme hoeveelhe den neerslag produceren. De grootste etmaalhoeveelheid die ooit in de Verenigde Sta ten werd geregistreerd, be droeg 1092 mm, gemeten in Texas in 1979. De tropische cycloon Claudette was hier voor verantwoordelijk. Tenslotte nog even het ac tuele weer: voor morgen en donderdag lijken de vooruit zichten niet slecht. Het hoge drukgebied is inmiddels naar Midden Europa doorgescho ven. Tegelijkertijd nadert een depressie Schotland. Daardoor ontstaat er donder dag een zuidelijke stroming. De temperatuur kan dan 20 graden of meer worden. Daarna wordt het waar schijnlijk weer koeler, als een koufront vrijdag gepas seerd is. Dinsdag 20 september 20.00 uur: Vergadering planad viesgroep, commissiekamer ge meentehuis. Woensdag 21 september. 13.00 uur: Fancy fair, basisschool De Brink, Lijsterbeslaan 54. 20.00 uur: Spreekbeurt Willem de Ruiter over: SDI, realiteit of illu sie? in het kader van de Vredes- week, De Kom, Hamersveldseweg 51. Dinsdag 20 september 19.00 uur: Bloedafname-avond E.H.B O Ons Gebouw. Woensdag 21 september 9.00 uur: Handwerk Hobbyclub De Moes pot. Donderdag 22 september 13.30 uur: Bejaarden Soos Ons Gebouw. Zaterdag 24 september 20.00 uur: Disco Show De Klaveet. Zondag 25 september: Fietstocht A.B.T.B. Start tussen 11.00 en 12.00 uur Auto's 12.45-13.00 uur. Zondag 25 september 20.00 uur: Disco de Klaveet. Maandag 26 september 19.45 uur: Algemene ledenvergadering Rabo Bank D'Ouwe Peerdestal. Dinsdag 27 september 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw. LEUSDEN- Uit een aan het Alberik- pad geparkeerde auto is in de nacht van vrijdag op zaterdag ge reedschap weggenomen. Er werd een raam geforceerd om de auto binnen te komen. Over de schade is nog niets bekend.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3