5^ ti Caraktervol Roda'46 (zo) naakt achterstand ongedaan jto Eén punt Inergiek Roda'46 (za.) leelt opnieuw de punten Olympia'25 voor Achterveld te sterk Twee maal verlies voor dames SVA Huis in 't Veld op eerste plaats susdenaren pakken punt in derby tegen VVZA: WETUL 'MtAI.AVS uiningparkers krijgen SOVA'54 niet onder controle: oorronde uterpolis- Dernooi aLeusden Belofte-team Schaakcompetitie SVL: o* o< [ISDEN - De voetballers van de zondagafdeling van Roda '46 >ben in Amersfoort tegen WZA laten blijken over een goede dstrijdmentaliteit te beschikken. De Leusdenaren wisten 2-0 achterstand, via verzorgd en geduldig spel, ongedaan naken: 2-2. het verlies in de openmgswed- d van de competitie, had trai- Ruud Maas zijn team op drie itsen gewijzigd. Harry Ousso- zag zijn plaats worden ingeno- door Edwin Veldhuizen, sbuiten Ronald de Haas werd vangen door de van een bles- herstelde Ruud Stoelhorst en jeugdige Henk Weishaubt eg een plaats op het midden- 1 toebedeeld, ten koste van Pe- Kiujf. Leusdenaren kregen in de eer- 40 minuten van de wedstnjd en WZA dne dompers van for- it te verwerken. Na 10 minuten len zag de scheidsrechter een ler buitenspelgeval over het ifd. De ruim vier meter buiten staande spits van WZA had geen moeite om de score te inen: 1-0 brigade van Ruud Maas leek e tegenslag behoorlijk te ver- 'ken. Via goed opgebouwde vallen werd geprobeerd de id in evenwicht te brengen, ontbrak de Leusdenaren op moment echter aan overtui- ginde afwerking, laats van de gelijkmaker kreeg Tegenslagen Ruud Maas...juiste mentaliteit... Roda een nieuwe tegenslag te ver werken. Voorstopper Ben Witten berg werd door een tegenstander zodamg geraakt dat hij met een ernstige blessure aan de knieban den naar het ziekenhuis moest worden afgevoerd. Door het weg vallen van Wittenberg moest Roda de nodige omzettingen in de ver dediging toepassen. Sander Ver- suu kwam in het veld en nam de linksachterpositie over van Bob Schoordijk die voorstopper ging spelen in plaats van de onfortuin lijke Ben Wittenberg. Deze omzet tingen zorgden echter voor aan zienlijke organisatorische proble men. Voordat Roda de organisatie onder controle had keek men te gen een 2-0 achterstand aan. De Leusdenaren bleven zich na deze tegenslagen positief opstel len en met inzet werd getracht om de aansluiting weer te bewerkstel ligen Een paar minuten voor rust werd het geduldige spel van de Leusde naren beloond. Ruud Stoelhorst mocht vanaf de achterlijn een vrije schop nemen. De bal werd goed voorgegeven en kwam precies voor de voeten van Henk Weis haubt. Die nam de bal in één keer op zijn schoen en onhoudbaar ver dween het leer achter de Amers- foortse goalie 2-1. Na de pauze groeide Roda in het spel De opbouw van achter uit werd in tegenstelling tot vorige week nu wel zorgvuldig opge bouwd. Na de "anschlusstreffer" net voor rust had Roda duidelijk het betere van het spel. Na twintig minuten spelen in de tweede helft resulteerde dit dan ook in de ver diende gelijkmaker. De van Sparta-Nijkerk gekomen aanvaller Ruud Stoelhorst, die duidelijk een aanwmst is voor de Leusdenaren, zocht zijn directe tegenstander binnen de beruchte lijnen op. De verdediger van WZA liet zich ver leiden tot datgene waar Stoelhorst op uit was: een overtreding. De soms erg discutabel fluitende scheidsrechter kon nu niets an ders doen dan de bal op de stip leggen. John Jansen voltrok het vonnis vanaf elf meter en bracht de stand in evenwicht 2-2. Sliding De laatste 20 minuten werd Roda gedwongen om met een man min der te spelen Rechtsachter Edwin Veldhuizen probeerde met een sliding de bal van een Amers- foortse aanvaller te veroveren. De uit balans geraakte aanvaller liet zich theatraal vallen en de scheidsrechter stuurde de Leus- dense verdediger naar de kleed kamer. Maar nu hielden de Leus denaren het hoofd koel en namen genoegen met het 2-2 gelijkspel. Drie minuten voor tijd kreeg Ruud Stoelhorst zelfs een goede moge lijkheid om de stnjd in het voor deel van de Leusdenaren te be slissen, maar zijn kopbal ging net naast. In de laatste minuten paste trai ner/ coach Ruud Maas nog een tactische wissel toe. Om de laatste aanvalsdirften van WZA van het nodige tempo te beroven werd Ronald de Haas in het veld ge bracht voor Ruud Stoelhorst. In de stand kwam geen verandering meer en daar konden beide ploe gen vrede mee hebben. Ook Roda trainer Ruud Maas Ben Wittenberg... blessure aan kniebanden... toonde zich na floop tevreden met de uitslag "Als je na een 2-0 ach terstand en het wegvallen van Ben Wittenberg nog tot 2-2 weet te ko men dan heb je het goed gedaan. Er had voor ons in de tweede helft misschien meer ingezeten maar na de uitsluiting van Edwin Veld huizen hebben we puur op een punt gespeeld. Een grote plus punt van deze wedstnjd vond ik dat de ploeg over een goede wed- strijdmentaliteit blijkt te beschik ken en dat geeft weer het nodige vertrouwen voor de toekomst" Opstelling Roda '46 Hans van Bekkum; Meindert Vlugt; Ben Wittenberg (Sander Versuu); Bob Schoordijk; Edwin Veldhuizen; Henk Weishaubt; Bert Staubach; Erwin Schneiders; Ruud Stoelhorst (Ronald de Haas); John Jansen; Remco Bos man. ISDEN - Ook in de tweede wedstrijd van het seizoen is de irdagafdeling van Roda '46 er niet in geslaagd om de volle 1st binnen te halen. Op eigen terrein kwam een sterker Roda verder dan 1-1 tegen SOVA'54 uit Amersfoort. De eind- nd was al voor de rust bereikt. en van Meerveld stuurde zijn g met drie aanvallers het veld loen van Dijk maakte zijn op- hting in de basis. Hierdoor m Gerbrand Besselsen op de terecht De opening van de tojd werd gekenmerkt door voozichtig begin van beide s. Een rustig afwachtend 'A had in de eerste 20 minuten n moeite met de Leusdense tallen. De Leusdenaren speel- m het begin een te laag tempo echt gevaarlijk te kunnen wor- SOVA kreeg in de gaten dat zelf ook initiatieven kon gaan ten Na 25 minuten spelen ig de ploeg uit Amersfoort vnje trap omdat voorstopper tl Ouwerkerk een tegenstan- v/egduwde. Op de rand van zestienmetergebied nam fA alle tijd om de mogelijkhe- te bestuderen. Roda-keeper Kamphorst sommeerde zijn estelde verdedigers naar its maar de 'muur' ging naar Een speler van SOVA had goed gezien en nam de vrije op het moment dat keeper iphorst nog achter de muur td De bal sloeg toen onhoud- rtegen de touwen: 0-1 a trok na deze onverwachte te- valler nog feller in de aanval, ty Kerssies schoot vanaf zo'n neter snoeihard, maar de bal [rakelings naast de paal. h kwam Roda nog voor de te aan de gelijkmaker. De A-defensie bleef 10 minuten rust staan wegens vermeend buitenspel. Harm Wassink had echter de val weten te omzeilen en ging alleen op het doel van SOVA af. In een moeilijke hoek gedreven hield de jeugdige aan valler het hoofd koel en zag dat Coen van Dijk er in het midden beter voor stond. Hij legde de bal op het goede moment breed, en zwaar gehinderd wist Coen van Dijk de bal in het SOVA doel te werken: 1-1 KANSJES In de laatste fase van de eerste helft nam Roda duidelijk het heft in handen en toen ook bleek dat de verdedigmg van de Amers- foorters met zo degelijk was als werd verondersteld. Een paar kleine kansjes waren het resultaat van de laatste Roda aanvallen voor de pauze. Na de hervatting kwam Roda agressief uit de startblokken. Er was sprake van meer beweging binnen de ploeg en dat resul teerde in problemen voor de SOVA-verdediging. Via een aantal goede combinaties probeerde Roda om spitsspeler Coen van Dijk te bereiken. Maar de nog met geheel fitte centrumaanvaller stond vaak te geïsoleerd om echt gevaarlijk te worden. Na een goed kwartier spelen waagde voorstopper Karei Ou werkerk eens een schot van af stand. De bal werd echter door een SOVA-verdediger geblokt. In de rebound kwam de bal voor de In het nog prille seizoen kreeg de Roda-zaterdag opnieuw een teleurstelling te slikken. De derby tegen SOVA '54 eindigde in een tegenvallend 1-1 gelijkspel. voeten van rechtermiddenvelder Klaas de Vries maar ook zijn schot trof geen doel. De ploeg van trainer/coach Ste ven van Meerveld was nu duide lijk de sterkere ploeg. De verdedi ging van SOVA stond op instorten. Onder leiding van de zeer ener gieke Harry Kerssies werd de te genstander op eigen helft vastge nageld. Harry Kerssies zag een rush worden gestuit door de SOVA keeper die de goede inzet van de Leusdense middenvelder wist te pareren. Maar vooralsnog bleef de stand ongewijzigd MANDEKKING Een kwartier voor tijd besloot trai ner Van Meerveld om via een wis sel een beslissing te proberen te forceren. Rechtsachter Harry Set- tels werd gewisseld voor de aan vallend ingestelde Gerbrand Bes selsen. De Leusdenaren gingen in eigen verdedigmg over op man dekking. In Het laatste kwartier leek het een kwestie van tijd wan neer de beslissing zou vallen Een vol op de aanval spelend Roda kreeg goede mogelijkheden om de overwinning veilig te stellen. Harm Wassink zag een kopbal van de lijn worden gehaald en Remco Bitterling kreeg helemaal een unieke mogelijkheid toen hij de buitenspelval omzeilde en alleen voor de SOVA-keeper verscheen. De Leusdense linksbuiten zag zijn lob met in maar naast het doel ver dwijnen via de hand van de kee per. SOVA leek de storm aardig te doorstaan en zoals zovaak kreeg het zelfs nog een goede kans om twee punten te pakken. Na weer een afgeslagen aanval van de Leusdenaren kwamen de Amers- foorters er razendsnel uit en Roda keeper John Kamphorst voor kwam in tweede instantie een ach terstand voor de Leusdenaren. Het bleef uiteindelijk bij deze 1-1 en de juichende SOVA spelers maakten duidelijk wie er het meest tevreden was met dat resul taat. Opstelling Roda'46: John Kamphorst, Wim van de Biezen, Karei Ouwerkerk, Harry Settels, Ro nald Koelman, Jos Schneiders, Harry Kerssies, Klaas de Vries, Harm Was sink, Coen van Dijk, Remco Bitter ling. LEUSDEN - De tweede speeldag van de voetbalcompetitie in de af- I deling is voor de plaatselijke I voetbalclubs niet datgene gewor den waar op gehoopt was. Voor Roda en Achterveld was het no dig om punten te pakken. Slechts Roda-zaterdag en Roda-zondag pakten een punt. De zaterdag speelde thuis 1-1 tegen SOVA '54. De zondag pakte in Amersfoort j een punt bij WZA (2-2). Achter veld verloor op eigen terrein van titelkandidaat Olymia '25 1-3. In de Hoofdklasse van het zater dagvoetbal kwam Roda '46 op het Burgemeester Buiningpark tegen SOVA '54 niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De Leusdenaren had den wel het betere van het spel maar brachten dit in de score niet tot uitdrukking: 1-1. De nieuwe koploper in de Hoofdklasse is heel verrassend debutant Lopik. Op eigen veld versloeg men de andere debutant SVM Boys met 5- 1Dit waren ook de cijfers bij de wedstrijd tussen Veensche Boys en SWU. De ploeg uit Nijkerker- veen had geen enkel probleem met het gedegradeerde SWU. Het Utrechtse Velox, als één van de titel favorieten aan de competi tie begonnen, liet in Hilversum bij Bloemenkwartier een steekje val len: 3-1. In Garderen verloor Veluwse Boys met 3-4 van het gedegradeerde WZ '49 uit Soest. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) Veensche Boys - SVTJU 5-1 Bloemenkwartier - Velox 3-1 Lopik - SVM Boys 5-1 Roda'46 - SOVA'54 1-1 Veluwse Boys - WZ '49 3-4 WJ was vrij. Stand Hoofdklasse 1 Lopik 2 SOVA '54 3 WJ 4 Veensche Boys 5 Roda '46 6 SWU 7 WZ '49 8 Bloemenkwartier 9 SVM Boys 10 Veluwse Boys 11 Velox 2-4 2-3 1-2 1-2 2-2 2-2 2-2 2-2 2-1 2-0 2-0 In de eerste klasse A van het zon- dagafdelingsvoetbal breken er voor Achterveld moeilijke tijden aan. De equipe van trainer Cor Hoogland staat na het verlies te gen Olymplia '25 (1-3) puntloos on deraan de ranglijst. Het Bussumse BFC is na twee speeldagen nog de enige ploeg zonder puntver lies. In Lelystad wonnen de Buss- summers enigszins fortuinlijk van Stator (0-1). Veensche Boys en De Zebra's ble ven door het 1-1 gelijkspel onge slagen. De Meern won thuis met 5- 2 van Unitas '48 zodat ook zij na twee speeldagen nog zonder ver lies zijn. FAK pakte in Bilthoven haar eerste punten: 3-0 tegen EMM. Ook BW '31 pakte de eer ste punten. In Blancum werd Zui derzeevogels met 3-0 geklopt. Uitslagen eerste klasse A (zondag) Stator-BFC 0-1 Achterveld - Olympia '25 1-3 De Meem - Urutas '48 5-2 BW '31 - Zuiderzeevogels 3-0 FAK - EMM 3-0 De Zebra's - Veensche Boys 1-1 Stand eerste klasse A 1 BFC 2 Veensche Boys 3 De Zebra's 4 Olympia '25 2-4 2-3 2-3 2-3 5 De Meem 2-3 6 Unitas '48 2-2 7 Zuiderzeevogels 2-2 8 FAK 2-2 9 BW'31 2-2 10 Achterveld 2-0 11 EMM 2-0 12 Stator 2-0 De zondagafdeling van Roda '46 heeft, na het smadelijke verlies van vorige week tegen HDS '84, haar eerste punt weten te behalen. De ploeg van trainer/coach Ruud Maas toonde zich in Amersfoort erg veerkrachtig door tegen WZA een 2-0 achterstand gelijk te trekken: 2-2. De wedstrijden in de eerste klasse B werden het afgelopen week einde gekenmerkt door de grote hoeveelheid doelpunten In Leer- sum maakten HDS '84 en SV Zeist er een waar spektakel van. De Zeisternaren wonnen met 4-5. In Utrecht maakten SC Domstad en Odijk er een gigantisch doelpun- tenfestival van. De 4-7 uitslag in het voordeel van Odijk deed meer aan een korfbalwedstrijd denken. Geen enkele ploeg is na twee speeldagen nog zonder puntver lies. Patna won in Zeist met 4-2 van Odin uit Utrecht en bleef zo doende wel ongeslagen. In Maars- sen verloor titelkandidaat DWSM van Schalkwijk (1-2). Sporting '70 pakte in De Utechtse derby tegen Sterrenwijk de eerste punten door een 4-1 overwinning. Uitslagen eerste klasse B WZA - Roda '46 2-2 HDS'84-SVZeist 4-5 SC Domstad - Odijk 4-7 Patna - Odin 4-2 DWSM - Schalkwijk 1-2 Sporting '70 - Sterrenwijk 4-1 Stand eerste klasse B 1 WZA 2-3 2 Odijk 2-3 3 Patria 2-3 4 SV Zeist 2-3 5 Schalkwijk 2-3 6 HDS '84 2-2 7 Odin 2-2 8 Sporting '70 2-2 9 Roda'46 2-1 10 SC Domstad 2-1 11 Sterrenwijk 2-1 12. DWSM 2-0 ACHTERVELD - De voetbalvereniging Achterveld wacht na twee competitieronden nog op het eerste punt. In de thuiswed strijd tegen Olympia'25 liep de ploeg van Cor Hoogland tegen een verdiende 1-3 nederlaag op. De tegenstander uit Hilversum bleek gewoon over meer voetbalvermogen te beschikken. Trainer/coach Cor Hoogland stuurde zijn formatie met dne spit sen het veld in. Gerard van de Breemer, Peter van Middelaar en Hans Kooy moesten voor de Ach- terveldse stootkracht zorgdragen. In de beginfase leek dit aanvals- tno dan ook voor het nodige ge vaar te gaan zorgen. Peter Midde laar kreeg in de eerste minuten van de eerste helft al een goede mogelijkheid om de ban voor de Achtervelders te breken. Het schot van de centrumaanvaller mist echter de goede richting en verdween naast het Hilversumse doel. Na dit openingsoffensief van de Achtervelders kwam Olympia steeds beter in haar spel. De Hil versummers bleken vooral over meer oplossingen te beschikken. De bal ging beter rond en er lag meer nauwkeurigheid in het spel van de gasten uit Hilversum. Voor de pauze kwam Olympia'25 dan ook geheel volgens verwachting op voorsprong. Een Hilversumse aanvaller wist een goede voorzet met een spectaculaire omhaal doeltreffend af te ronden: 0-1. Voor de pauze kwam er geen ver andering meer in deze stand. AFSTAND In de tweede speelhelft pro beerde Achterveld de achter stand in een vroeg stadium onge daan te maken. Maar Olympia kwam nauwelijks in de problemen en profiteerde van de Achter- veldse onachtzaamheid. De Hil versummers namen net nog twee treffers definitief afstand van Ach terveld Na deze 0-3 stand liet Olympia'25, dat zeker als een voorname titelkandidaat kan wor den gezien, de teugels ietwat vieren. Achterveld kon hierdoor het initiatief naar zich toe trekken. Dit resulteerde in een aantal hoek schoppen maar een doelpunt le verde het niet op. De Hilversumse doelverdediger vormde in dit sta dium het grootste struikelblok voor de Achtervelders. Trainer/coach Cor Hoogland zag zich genoodzaakt om in de tweede helft Harry van Dalen te wisselen. De speler die wegens een blessure het speelveld moest ruimen, werd vervangen door Erik de.Jong. Achterveld kwam toch nog aan een tegentreffer. Scheidsrechter Frans Polt besloot om de Achtervelders een paar mi nuten voor tijd een cadeautje te geven in de vorm van een straf schop. Voor Gerard van de Bree mer was het toen een koud kunstje om de eer te redden' 1-3. USDEN - Dit jaar wordt de 19e keer het lande- Interpolis-Bridgetoer- gespeeld. Aangezien dit toooi is opengesteld voor bridgers zonder onder- eid van speelsterkte, kan eteen die wel eens thuis fye speelt zich hier meten met allerlei grootheden. Overal in het land worden voor ronden georganiseerd. In deze ronden kan men zich plaatsen voor de achtste finale en boven dien zijn er nog kadobonnen te winnen. Vanaf de achtste finale gaat het verder via kwart- en halve finale naar de grote landelijk fi nale Deze wordt op 16 apnl 1989 ge speeld in het hoofdkantoor van In terpolis te Tilburg Voor ieder paar dat zicji plaatst voor de finale wordt een prijs van 100,- be schikbaar gesteld door de spon sor Interpolis. Voor deze finale is een pnjzenbedrag van 12.000,- beschikbaar plus een bonus van 100,- voor de hoogste score per ronde In de regio Amersfoort zijn vele bridgeclubs aktief, maar een In terpolis-voorronde was hier met te vinden. Reden genoeg voor de Bndgeclub Leusden om hier ver andering in te brengen. Deze ver eniging organiseert nu zaterdag a.s. een voorronde. Er wordt ge speeld in de kantine van de tank werkplaats, Kol v. Royenweg 3. De aanvangstijd is gesteld op 13.30 uur. Paren die mee willen doen, kunnen zich telefonisch aanmelden bij de heer B. Koster, tel.:033-943190. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per paar en moet aan de zaal wor den voldaan. De ïnschrijvrng^luit bij het bereiken van 240 paren De achtste finale waarvoor men zich kan plaatsen wordt gespeeld in De Bilt op 16 februari 1989, de bijbehorende kwart-finale even eens in De Bilt op 8 maart 1989. Staal - v. Dokkum 0-1 Gemts- v. Ooik 1-0 Valkenburg - Rietveld 0-1 Visser - v.d. Pol 0-1 v. Egdom - Eijlders 1-0 Gieskens - Schouten 0-1 A Wisman - G. Wisman 1-0 Zaal - Struiwig 1-0 Veenendaal - Roozeriburg 0-1 Berg - v d Wetering 1-0 Boogaard-v Dalen 1-0 Nijhof- Boemaars 1-0 ACHTERVELD - Voor de Ach- terveldse dames was het geen gelukkige week. Nadat zij dinsdagavond voor de dames uit 's-Graveland uit de beker competitie waren geknikkerd verloren zij zondag de compe titie wedtrijd tegen de SDO- dames met 4-2. Direct na de aftrap ging SDO in de aanval en Achterveld kon slechts counteren. Daarbij schoot Ellen Smit juist naast en kreeg Linda van Hamersveld een opgelegde kans, maar ook deze werd niet benut. Na 20 minuten spelen ging de SDO-spits alleen op kiepster Jean- net van Drie af en coorde Na de rust werd Jacqueline Gerritsen vervangen door Kanna Prinsen. Reeds na dne minuten werd de gelijkmaker gescoord. Ilona Hoogland gaf een goede pass waarna Rita Wouters vanaf de rand van het strafschopgebied on houdbaar inschoot. De SDO dames gingen hierna ver woed in de aanval en het werd al vlug 4-1. Een kwartier voor het eind maakte Achterveld nog een doelpunt. Uit een vrije trap van Rita Wouters werd de bal opge vangen door Christel van Dijk, die de eindstand bepaalde op 4-2. LEUSDEN - Ook in de tweede ronde van de schaakcompetitie werd weer voluit om de punten gespeeld. Van de 19 partijen ein digden er slechts twee in een re mise. Daarbij was de partij van titelverdediger Patrick Huis in 't Veld, die tegen Carel Vos geen al te grote risico's wilde nemen. Zijn naaste belager is nu Jaap de Jager jr., die Bert Uneken vloerde. Uitslagen tweede ronde Huis in 't Veld - Vos Vi-Vi Uneken - J. de Jager jr 0-1 Kerkhof - P de Jager 1-0 Moed - v Tuyll Vt-Wi Agterberg - Roelofs 1-0 Shahnzadeh - Langman 1-0 v d Harst - Elschot 0-1 Stand Huis in 't Veld J. de Jager jr. Vos Velker Kerkhof v. Santen Shahnzadeh Agterberg v. Tuyll Moed 1715 T709 1703 1692 1683 1681 1671 1662 1662 1661 LEUSDEN - Woensdagavond speelt het zogenaamde belof teteam van Roda '46 een wedstrijd tegen het „Belofte team" van Spakenburg. De wedstrijd, die om 19.30 uur begint, wordt op het terrein van Spakenburg gespeeld. Het belofteteam wordt gefor meerd uit de spelers van Al en BI, aangevuld met enkele seniorenspelers. Zo spelen woensdag Hans van Bekkum en Henk Weichaupt van Roda-zondag mee en Harm Wassink en Edwin van Gin- kel van Roda-zaterdag. De leiding van Roda's belof teteam is in handen van Ben te Brake en Cees Leijenaar. Roda speelt samen met Spa kenburg, Hoogland en Scher- penzeel in één poule. De poule-winnaar neemt deel aan de finalewedstrijden, die eind mei 1989 op een nader te bepalen plaats worden ge houden.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7