Aardige expositie Vrije Kwasten' Dpenbare emissie bondsspaarbank Sportwagens in Luchtvaartmuseum LEUSDEN, leusdEP krimE tentoonstelling schildersvereniging in gemeentehuis Opbrengst collecte Oud papier Collectanten gezocht leusder krant Herfstkleurentocht okaal Tas weg Leusden Achterveld boedelbak ----- UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Minder stabiel Kunstuitleen Claeverenblad VERKOOPSTER LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 (ttex weekin decjemeente/ DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1988 plaatselijk nieuws AANHANGWAGENVERHUUR (advertenties) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! Het weerbeeld in deze eer ste weekhelft gaf een oase van rust te zien. Een hoge- drukgebied, dagenlang lig gend ten zuidwesten van Ierland, kwam vanaf maan dag wat in beweging. Het trok via Wales naar het oos ten en knoopte verbinding aan met een ander hogedruk- gebied boven midden Euro pa. Omdat het hogedrukgge- bied dinsdag vrijwel boven ons hoofd lag, kwam de na tuur flink tot rust. Er stond vrijwel geen wind. In deze tijd van het jaar betekent de macht van een hogedrukge- bied niet altijd mooi zonnig nazomerweer, zeker niet als er om dat gebied vochtige lucht wordt aangevoerd. Er onstaat dan gemakkelijk mist, welke later op de dag overgaat in laaghangende bewolking. Doordat de zon al wat kracht mist, lost deze bewol king slechts zeer langzaam of zelfs geheel niet op. Som ber weer is het gevolg en als de lucht vochtig genoeg is, kan er zelfs wat motregen vallen. De temperatuur blijft men. Het hogedrukgebied is inmiddels doorgeschoven naar Oost-Europa en depres sies nemen het heft weer in handen. Op de kaart voor morgen zien we een derge lijk systeem met een kern- druk van 995 hpa ten noord westen van Schotland. In middels is ons vandaag een front gepasseerd waarachter zich koele oceaanlucht be vindt. De wind draait naar het westen en naar het week einde toe lijkt het nog wat wisselvalliger en koeler te worden. Zaterdag trekt genoemde depressie richting Noorwe gen en dan vallen er bij ons buien bij een westnoordwes ten wind. Zondag ligt het ho gedrukgebied boven Scandi navië. Ock in de hogere luchtlagen komt de stroming van Canada via Schotland naar West-Europa. Warm nazomerweer nog in het oostelik deel van het Middellandse Zeegebied. Op de Griekse Eilanden en in Turkije was het deze week nog erg waim, in het laatste land zelfs 3E graden. Conclusie voor ons weer: de komends dagen meer wind, kans >p buien of wat regen en lagere temperatu ren, kortom wisselvalliger. dan vaak steken bij hooguit 18 graden. De tropische cycloon Gil bert heeft toch nog voor veel schade gezorgd in Mexico. In de VS waren grote voorzorgs maatregelen genomen, maar daar kreeg men meer te ma ken met randverschijnselen vóin het stormgeweld. Het bleef bij lokale windhozen met veel schade daar waar deze optraden. Tijdens het hoogtepunt van Gilbert werden wind snelheden van 200 a 300 km p'u gemeten. Een aardig ver gelijk is dat bij ons wind kracht 12 (orkaankracht) ge paard gaat met snelheden rond de 120 km p^u. Het moge duidelijk zijn dat wij ons der gelijke snelheden niet kun nen indenken. In Lapland zijn de eersf speldeprikken van koning Winter uitgedeeld. Begin deze week vroor het er licht en in Noord Zweden viel de eerste sneeuw bij 2°. Bij ons is het inmiddels herfst geworden, astrono misch wel te verstaan. De zon staat nu weer boven de eve naar en het verschil tussen dag en nacht is precies 12 uur. Meteorologisch lijkt de herfst ook dichterbij te ko- LEUSDEN - De Bondsspaarbank Midden, Noord en Oost Nederland, en van de grootste regionale spaarbanken in ons land, gaat voor het erst sinds haar ontstaan een obligatielening uitgeven. Het gaat hier om een lening van 100 miljoen met een looptijd van 7 jaar. De oers van uitgifte is vastgesteld op 99,25%. Over de stukken wordt larlijks een rente betaald van 6,5%. Dit komt neer op een effectief indement van 6,64%. De lening is niet vervroegd aflosbaar. )e inschrijving staat open tot isdag 27 september 1988. Ge- tijdig zullen twee typen bank- even worden uitgegeven waar een rente wordt uitgekerd van 5% looptijd 4 jaar en 6,5% loop- 6 jaar. De koers van uitgifte zal srlijk op vrijdag 30 september 18 worden vastgesteld. De Stichting Bondsspaarbank idden, Noord en Oost Nederland Hstond in 1981 door fusie van de mdsspaarbank Noord-Neder- nd en de zusterorganisatie Mid- en en Oost Nederland. In het Brkgebied Groningen, Drenthe, elen van Overijssel en Gelderland en het Gooi en Eemland, heeft de bank een marktaandeel van ge middeld meer dan 15%. De bank heeft een participatie van bijna 20% in de Bank der Bondsspaarbanken NV, die speci fieke diensten in het betalingsver keer en het effectenbedrijf ver richt. Uiteraard is de bank daar naast aangesloten bij de Neder landse Spaarbankbond, die zorgt voor de gezamenlijke presentatie van de lokaal en regionaal geo riënteerde spaarbanken. BALANS Het balanstotaal bedroeg per 30 juni 1988 bijna 4,03 miljard, waar van bijna 2,8 miljard aan spaar gelden. Het eigen vermogen be droeg ƒ473 miljoen ofwel 11,7% van het balanstotaal. Het totaal aan toevertrouwde middelen steeg m het eerste halfjaar met 0,7%. Over geheel 1987 bedroeg de stijging 0,6%. Het balanstotaal groeide het eerste halfjaar met 2,4%, tegen 1.8% over geheel 1987. De bruto mkomsten stegen in de eerste zes maanden met 5,8 mil joen tot 77,5 miljoen, de totale lasten namen met 5,3 miljoen toe tot 58,0 miljoen. Na toevoeging aan de voorziening algemene bedrijfs risico's 1 miljoen) en de voorzie ning vennootschapsbelasting (ƒ3 miljoen), resulteerde een netto winst van 15,5 miljoen, een half LEUSDEN- De collecte van het Ko ningin Wühelmina Fonds voor de miljoen meer dan in de vergelijk bare periode van 1987. Ook voor de rest van het jaar wordt een winststijging verwacht. STREVEN Het accent van de bancaire acti viteiten van de Bondsspaarbank Midden, Noord en Oost Nederland ligt nu nog voornamelijk op de par ticuliere markt. Het streven is de dienstverlening verder uit te brei den m de zakelijke markt voor mid den- en kleinbedrijf, vnje beroeps beoefenaren en (semi-) overhe den Met name in het zakelijke markt segment stijgt de vraag naar rela tief langlopende kredieten. In de particuliere sector neemt vooral de vraag naar hypothecair krediet sterk toe. Om het rente-nsico dat ontstaat door verschillen in looptijd van uitgezette en aangetrokken middelen te beperken, zal de Bondsspaarbank Midden, Noord en Oost Nederland de komende jaren een beroep op de kapitaal markt blijven doen. kankerbestrijding heett m Leus den, Achterveld en Stoutenburg fl. 21.782,70 opgebracht. Degenen die de collectanten aan de deur onver hoeds hebben gemist, kunnen als nog een bijdrage storten op postgi ro 26000 of bankrekening 70.70.70.007. LEUSDEN-ZUID- Basisschool 't Pa let houdt maandag 26 september een oud papieractie. Daartoe staat die dag bij de school, Willem de Zwijgerlaan 1 in Leusden-Zuid, een LEUSDEN- In galerie 't Claeveren blad aan de Bnnk 16, is het afgelo pen weekeinde een kunstuitleen van start gegaan, waarvoor direct al veel belangstelling bleek te be staan. Tegen een leenvergoeding container opgesteld, die van 8.00 I uur tot 14.00 uur gevuld kan wor den. De agenda vermeldt verder dal ook 1 november, 28 november en 10 januari gereserveerd zijn voor de oud papieractie. van 5% van de waarde van het I werk per kwartaal kunnen geinte- j resseerden objecten van diverse kunstenaars (tijdelijk) in huis halen. De werken zijn verzekerd tegen brand en diefstal. Voor de kunstuitleen kan men terecht m 't Claeverenblad op za terdag, zondag en maandag van 14.00 uur tot 17.00 uur of op af spraak (telefoon 943472). LEUSDEN/AMERSFOORT- Het Diabetes Fonds Nederland zoekt voor de landelijke collecte ten be hoeve van diabetes-patienten (sui kerzieken), die in de week van 14 tot en met 20 november gehouden wordt, vrijwilligers, die willen col lecteren. Belangstellenden kunnen zich telefonisch met het Fonds in verbinding stellen onder nummer 630566. Een bnefje ter attentie van Diabete Fonds Nederland, Postbus 933, 3800AX, Amersfoort kan voor dat doel ook toereikend zijn. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische loto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - In het gemeentehuis van Leusden hield de afge- pen week de Leusdense amateurschildersvereniging schil- •rsverenigingen Leusden De Vrije Kwasten een expositie. De rije Kwasten is een vereniging van kreatieve mensen die kaar steunen en stimuleren bij het maken van kunstzinnige erken. LANDSCHAP De nadruk ligt bij de Vrije Kwas- op de ontmoeting en het samen- trken van de leden. Van oktober april organiseert De Vrije yasten veertiendaagse werk onden waar leden kunnen schil- ren en tekenen. In de zomer landen komen de leden meestal n maal per maand bijeen op za- dagochtend om gezamenlijk iten te schilderen. Regelmatiq irden er exposities gehouden. De expositie in het gemeente huis bleek een aardige tentoon stelling van heel diverse werken, waar ieder naar vermogen een bij drage aan leverde. Alle genres wa ren aanwezig, van portretten, bloe men en stillevens tot landschap pen, interieurs en kijkjes op archi tectuur. Er wordt van alles aange pakt, met groot enthousiasme. En dat straalt van de meeste werkstuk ken af. Mevrouw Meyer legde in een vlotte notitie een polderlandschap vast, terwijl Henny van Dijk op speelse wijze bloemen aquarel leerde. Vrolijke bloemstillevens zijn afkomstig van P. Boer, even eens in aquareltechruek. R. van Zon hield zich ook met bloemen bezig, spreidde die vrij over de bladen uit, en bedacht er titels, bij als „Maandagmorgen", „Melancholie" en „Opnieuw beginnen". Van J. Stienstra valt een tinnen drinkstel op, alert en duidelijk gea quarelleerd m grijzen, gecombi neerd met het paars van een tros ■V met plantenpotten van Antoine van de Wildenberg op de tentoonstelling van De Vrije Kwasten. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, f 17,70 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dal niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Een fraaie Boruto, een replica van de Ford CT 40, zoals die aanstaande zondag in het Luchtvaartmuseum te zien zal zijn. AMERSFOORT - Belangstellenden voor de herfstkleurentocht van het I NCRV-comité Utrecht kunnen zich I tot 24 september opgeven bij me- l vrouw A.S. Meilink Veerman, Kol- krijst 103 in Hoogland. De tocht is op 24 oktober. Bij voldoende be langstelling is er een opstapplaats in Hoogland. druiven Geschilderd m vlotte toetsjes met acrylverf is het Pon lijntje van B. Halkes, als een kleuri ge impressie van rails en bermbe groeiing. Heel zorgvuldig gedaan in de terracotta kleuren compleet met de groenen van de door algen uitge slagen plantenpotten is de aquarel van A. van de Wildenberg. D. Ber- genhenegouwen laat verscheidene waterverven zien, die in Frankrijk vervaardigd zijn. Ruim bemeten is het dorpsplein van Lisle sur Tarn, met een typisch zuidelijke sfeer en tekenkundige accenten om de details aan te ge ven. VROUWEPORTRET G. H. Raat zond een beeldend vrouweportret in pastelkrijt in, ter wijl J. Stienstra een Kaaps viooltje aquarelleerde: knap getroffen in de lichtgrijze schaduwpartijen van de witte bloemblaadjes. Van W. Roelofsen, een traditioneel werkend schilder, valt een blond schilderijtje van een boerenkar op. D. Ivangh aquarelleerde in terug gehouden kleurtjes een popje. Vlot geschilderd is het olieverf doekje zolder van J. Angevaare Het is een karakteristiek hoekje met duidelijke zin voor de realiteit, aangegeven in vrij felle tmten. Mevrouw Martham heeft één thema uitgewerkt: zeegezichten in potlood. Nuancen van gnjs m de golven met daarboven bewogen luchten. Van A. van der Glind kon ik helaas het werk met vinden. Toen ik het werk van De Vrije Kwasten kwam bekijken stond de expositie op het punt om naar een andere ruimte te worden overge bracht. Verscheidene werken stonden achter elkaar tegen de wanden, en het was vrij moeilijk om een overzicht te verkrijgen. Tenslotte kan nog vermeld wor den dat B. van der Coterlet speelse emailles inzond waarvan vooral ve getatie en De Morvan mooi groot gehouden zijn. Gevraagd: part-time die op een vakkundige en prettige wijze onze kliën- ten kan adviseren bij de verkoop. INTEfVUEUBEL LIESHOUT Tel 033-941331 Hamersveldseweg 22 Leusden Amateurschildersvereniging De Vrije Kwasten exposeerde in de kelder van het gemeentehuis. SOESTERBERG- In de museum- hallen van het Luchtvaart Mu seum in Soesterberg wordt zon dag 25 september een tentoon stelling gehouden van de FT Bo- nito, een replica van de Ford GT 40 racewagen, die in de jaren zes tig furore maakte. Rond 12.00 uur verzamelen zich ongeveer twintig van deze autom- I bielen zich bij het museum. Rond half vijf vertrekken de wagens en hun eigenaars weer. Het museum is zondag van 12.00 uur tot 16.30 uur geopend. HOOFDKANTOOR 020-273333 DIVERSE TYPEN OPEN EN/OF GESLOTEN Leusden - Total Self Service Station ..Hamershof", Muldenj 9, 033-948138 Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabella-ant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! LEUSDEN- Een Leusdense leerling van de Laboratoriumschool is dins dagmorgen een schooltas met in houd kwijtgeraakt. Na een bezoek aan een huisarts op de Kuperssm- gel bleek de tas niet meer achterop de fiets te zitten Mensen die inlich tingen over de mysterieuze ver dwijning hebben, kunnen bellen met telefoonnummer 948520. Vrijdag 23 september. 9.00 uur: 'Rondympische Spelen', basisschool 't Ronde, Uilenhoeve 39. 19.45 uur: Vredes" -<sk, Oecu menisch vrijdagavr dgebed, Mar- cuskerk, Asschatt .weg. Zaterdag 24 sej ember. 20.00 uur: lanscontactavond voor alleenstaar len, De Mof, Leus den-Zuid. Zondag 25 september. 14.30 uur Jazzconcert met The Tempting Seven, De Hakhorst, Waarden. Zaterdag 24 september 20.00 uur: Disco Show De Klaveet. Zondag 25 september: Fietstocht A.B.T.B. Start tussen 11.00 en 12.00 uur Auto's 12.45-13.00 uur. Zondag 25 september 20.00 uur: Disco de Klaveet. Maandag 26 september 19.45 uur: Algemene ledenvergadering Rabo Bank D'Ouwe Peerdestal. Dinsdag 27 september 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3