w V X rweede 'Rondympische Spelen' waar evenement :odor-kwintet opent serie Valleiconcerten Automobilisten negeren rood licht vandaag in Se leusder kranl» uTE SERVA VOLVO Hessenweg wordt tijdelijk afgesloten ]erste concert in NH-kerk Leusden-Zuid: Dronken op de weg Inbraak Aanrijding Dp Montessorischool 't Ronde: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Sirenes Auto's opengebroken KONIJNTJE IN DE WETERING DUU BB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV leu rkrant Tot grote verrassing van zelfs het team van 't Ronde, kwam een leer linge, in het kader van de voorbe reiding, aanzetten met een echte Olympische plak. Nathalie Ren ders, mocht aan alle leerlingen de zilveren medaille laten zien, die haar vader Rody Rijnders in 1968 als stuurman bij het roeien, in Mexico, heeft gewonnen. "Mijn vader heeft ook nog een gouden plak gewonnen, vier jaar later, op hetzelfde onderdeel in Canada", lichtte Nathalie toe Waarom ze die met had laten zien? "Ach, die ligt ergens tussen zijn rommel op zolder We konden hem met zo snel vinden." De zilve ren lag overigens tussen "zijn rom mel in zijn bureau". INDRUKWEKKEND Zoals het hoort, was de openings plechtigheid indrukwekkend. De leerlingen van alle groepen ston den, gekleed in trainingspak, op gesteld in een cirkel op het schoolplein Onder de aanzwel lende muziek van de Olympische mars, kwamen de zesdejaars door de deuren van de school, naar bui ten getreden. Voorafgegaan door de Ronde vlag: blauw-wit-blauw, droeg iedere leerling een lande- vlag. Deze vlaggen waren ge maakt door de bovenbouwleerlin gen. Na de parade veranderde de muziek van mars naar plechtig. Mark de Boer, zevende-jaars leer ling bleek uitverkoren om de Ron- dympische fakkel aan te steken Dat koste even moeite, hetgeen zowel de plechtigheid als de spanning verhoogde. Zodra de vlam ontstoken was, verklaarde de voorzitter van de spelen, direk- teur R. van den Engel de spelen voor geopend. Geheel in stijl volgde hierop een demonstratie- sport Tien leerlingen lieten zien wat trampolinespringen kan in houden. Na de demonstratie op het schoolplein, begonnen de echte rondympische spelen in het eigen stadion. De school was hier voor heringericht. In de ochtend- (advertentle) AMERSFOORT PEALER Amsterdamseweg 7 lel. 033-630154 ACHTERVELD/STOUTEN- BURG/LEUSDEN - Vanaf vol gende week donderdag, 29 september, tot en met vrijdag 21 oktober vinden er asfalte- ringswerkzaamheden plaats aan de Hessenweg, tussen Achterveld en Stoutenburg. Gedurende die periode wordt de weg tussen 07.00 en 19.00 uur afgesloten voor door gaand verkeer. Die afsluiting geldt niet voor bestemmings verkeer. Buiten genoemde uren en tijdens de weekends is de weg normaal open. Er wordt een omleidingsroute aangegeven. De bus van en naar Barneveld rijdt via de Ko ningin Julianaweg en de As schatterweg. DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 42 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill^ LEUSDEN - Vrijdagmorgen hield de Leusdense politie een half uur lang een contro le bij het verkeerslicht op de Middenweg, ter hoogte van de Toermalijn. Dat gebeurde speciaal tijdens de periode, dat dat verkeerslicht veel wordt gebruikt voor en door kinderen die op weg zijn naar school. De politie constateerde, dat tijdens dat halve uur twaalf automobilisten het rode licht negeerden en doorreden. Bovendien was sprake van enkele 'noodstops' om aanrij dingen met overstekende kinderen te voorkomen. De politiewoordvoerder zei, dat men bij de politie verbijsterd was over dit resultaat. 'Het stoplicht werd in het verle den speciaal geplaatst ten behoeve van overstekende kinderen, op weg naar school. Het resultaat tijdens dit halve uur was dan ook te gek om los te lopen', aldus de woordvoerder. De twaalf automobilisten kunnen rekenen op post van de politie... ÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIimilllMllllllllllllllllllllllllllllllllir Sprankelend jazzconcert van Tempting Seven pag. 3 Groter aantal deelnemers bloedafname in Achteveld pag. 3 LEUSDEN/BARNEVELD - De sene kamermuziekavonden ie jaarlijks door de Stichting Valleiconcerten in Leusden en ameveld wordt georganiseerd, gaat op dinsdag 4 oktober van tart met een optreden door het Fodor Kwintet. Het eerste oncert in het seizoen 1988/1989 vindt plaats in de N.H. Kerk te ■ensden-Zuid. Het Fodor Kwintet werd in 1975 jgencht door vijf jonge Neder- ndse blazers, die vooraanstaande aatsen bezetten in diverse grote tderlandse symfonie-orkesten tadio Philharmonisch Orkest, Re- dentie- en Concertgebouwor- est). Het kwintet streeft ernaar om last het uitvoeren van bekende jmposities, ook minder platgetre- en paden te bewandelen. Daarom eeft het ensemble een aantal on bekend gebleven werken uit de negentiende eeuw in zijn repertoi re opgenomen. Tevens werd in op dracht van het Fodor Kwintet, door diverse Nederlandse componisten nieuw werk geschreven. Het ensemble heeft opnamen gemaakt voor de Nederlandse en Belgische radio en heeft onder meer opgetreden in Londen, Mun- chen, Stuttgart. Brussel en Parijs. Het kwintet wordt gevormd door Marieke Schneemann - fluit, Bart Schneemann - hobo, Harmen de Boer - klarinet, Jacob Slagter - hoorn en Ronald Karten - fagot. Het programma voor het concert in Leusden omvat de volgende werken. Kwintet in Bes gr. t opus 56/1 van Frans Danzi (1763-1826), Sechs Bagatellen (1953) van Györ- gy Ligeti (geb. 1923), Adagio und Allegro fiir die Flótenuhr van Lud- wig van Beethoven (1770-1827) en Kwintet in C gr. t. opus 79 van Au gust Friedrich Martin Klughardt (1847-1902). Het concert begint dinsdag 4 oktober om 20.15 uur Kaarten worden a 12,50 (65+ en CJP 10,-) vanaf 19.30 uur aan de zaal worden verkocht. Jongeren tot 18 jaar hebben gratis toegang. LEUSDEN- De harde wind en nachtelijke feestvierders zijn er de oorzaak van geweest dat tal van Leusdenaren in de nacht van vrij dag op zaterdag in hun nachtrust werden gestoord. Op een aantal plaatsen in de gemeente zette de storm tussen 24.00 uur en 3.30 uur sirenes van de B.B. in werking. Op de Ursulineweg trachtten twee mensen een bruiloft luister bij te zetten, door het bruidspaar uit hun slaap te wekken met een sire ne. Het uittesten van de daartoe meegenomen apparatuur, waaron- LEUSDEN- Uit een auto, die ge parkeerd stond op een parkeer plaats bij begraafplaats Rusthof aan de Dodeweg, werd zaterdag tussen 13.00 uur en 13.30 uur een tas met inhoud weggenomen. De tas werd de volgende dag terug gevonden, al waren daar het geld, cheques en bankpasjes uit verdwenen. LEUSDEN- Bij een routinecontrole, die in de nacht van woensdag op donderdag op de Heiligenberger- weg werd gehouden, werd om 1.00 uur automobilist R. uit Hoevelaken der een tijdschakelaar en een PTT-hoorn, was al voldoende om de politie te alarmeren. De agenten zagen bij hun komst twee mannen wegrennen, die niet meer konden worden achterhaald. De aanwezig heid van een grote hoeveelheid ar tikelen uit een feestwinkel wees in de richting van een bruiloftsgrap. Navraag leerde dat dat inderdaad zo bleek te zijn. Het bruidspaar toonde zich niet echt verguld met de onderneming van de kennissen, waarvan de identiteit overigens nog niet onomstotelijk vaststaat. De politie roept eventuele getuigen op informatie te verschaffen. In verband met de inbraak zoekt de politie naar een getuige, die volgens de eigenaar van de besto len auto twee jongens m een licht blauwe auto heeft gezien. Waar schijnlijk hebben de twee met de inbraak te maken. Aan de Kuperssingel werd m de nacht van zaterdag op zondag een auto opengebroken. Uit het voer tuig werden twee luidsprekerbo xen, ter waarde van ruim negen honderd gulden, ontvreemd. De daders sloegen een ruitje in om de auto binnen te komen. LEUSDEN - In de nacht van donder dag op vrijdag werd ingebroken in een woning aan de Landweg. De bewoners waren niet thuis. Er werd een kluis ontvreemd, waarin een grote hoeveelheid sieraden, geld en paspoorten waren weggesloten. Een bedrag met betrekking tot de totale waarde valt volgens de politie nog niet te noemen; er moet nog een expertise plaats vinden. De technische recherche stelt een onderzoek in. LEUSDEN- Materiële schade was het gevolg van een aanrijding op Walstro, ter hoogte van de As schatterweg. Mevrouw O. uit Leus den wilde een parkeerplaats al daar verlaten, maar keek daarbij met goed uit. Daardoor bemerkte ze automobilist S. uit Amersfoort te laat op. Een aanrijding was het on vermijdelijke gevolg. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. van de weg gehaald. Een blaastest en de bloedtest wezen uit dat de man teveel had gedronken. Tegen de automobilist is proces-verbaal opgemaakt. ondympisch' atletisch vermogen bleek voor deelname aan de Spelen op de Leusdense school een vereiste... Leusden heerste, deed tot uitstel besluiten. In juni was het pro gramma voor de deelnemers nog geclassificeerd als geheim. Nadat tot uitstel besloten was, werd de geheimhouding omgezet in inten sieve voorbereidingen in midden- en bovenbouw. Met als gevolg dat zelfs kinderen die normaal met om sport geven, nu nog voor het ont bijt benieuwd waren naar wat hun collega's in Seoul presteerden kregen ter hennnenng aan deze tweede Rondympische spelen een vaantje. De eerste Rondympische spelen werden acht jaar geleden gehou den, de derde zal naar verwach ting over vier jaar georganiseerd worden. UITSTEL Aanvankelijk was het de bedoe ling de spelen aan het einde van het vorige jaar te houden. De "me ningitis epidemie" die toen in Sport: Aanvallende opstelling Roda (za.) beloond met winst Achterveld nog puntloos Derde gelijkspel Leusdense hockeyers LHV jubileerde Leos winnaar laatste driekamp pag. 6 pag. 6 pag. 7 pag. 7 iEUSDEN - Afgelopen vrijdag werden op de Montessorischool Ronde de "Rondympische" spelen afgewerkt. Na een in- rukwekkende openingsplechtigheid namen de leerlingen deel tan een stuk of twintig "Rondympische" onderdelen. Op het rogramma stonden: hindernisbaan, lepelrace, balrollen, ouwlopen, karduwem, golf, huppelrace, standsprong, kreef- enloop, ruitersprong, kruiwagen racen, balestafette en fïetsac- obatiek. spelen, "niet het winnen is be langrijk, maar het plezier van het meedoen". De winnaars kregen in hun poule een lintje om hun pols. Zij die plezier hadden gehad, en dat waren toevallig alle leerlingen, "PLAK" Aandacht voor de kleinsten was er in niet geringe mate. Ook van onze fotograaf Jan Pit. e leerlingen werkten de onder- elen groepsgewijs af. Iedere poep bevatten "Rondympiërs" ftn verschillende leeftijden. Uit- angspunt was, zoals bekend ioge zijn bij de Rondympische uren traden de verschillende groepen aan voor de gemengde teamsporten. In de middag wer den de dam-mikado-computer-ta- felvoetbal en sjoelcompetities ge houden voor de midden- en bo- venbouwleerlingen Aan het einde van de ochtend werd de fakkel gedoofd en over gedragen aan vierdejaars leer linge Christa, waarbij de wens werd uitgesproken over vier jaar opnieuw een dergelijk evene ment te kunnen organiseren. AUTOMOBILISTEN: (advertentie)

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1