Sprankelend jazzconcert van Tempting Seven ^en aardigheidje Groter aantal deelnemers [leusden Icastier* krant Homogene groep van hoog niveau: loed-afname EHBO in Achterveld: leusder krant Gewonde bij aanrijding Volksdansen Achterveld Busreis KPO naar Den Bosch Kledingbeurs KOMPLETE PROGRAMMA'S NIEUWE ONTWIKKELINGEN Thema-ochtend 't Vooronder Onrust op de oceaan LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 fteee weet in degemmte/ plaatselijk nieuws LEUSDEN - Mainstream en dixieland vormden de ingrediën ten voor een meer dan smakelijk jazzmenu, waarvan de zeer royaal gevulde Hakhorst zondagmiddag heeft mogen smullen. Tempting Seven heet de groep, die deze keer voor de maande lijkse matinee door de Leusdense Jazzsocieteit was uitgeno digd. Het orkest toonde klasse en homogeniteit en leverde een gaaf bewijs van alle mogelijkheden tot uitgebalanceerd musi ceren. VSDEN- 'Een aardigheidje', wordt dat genoemd. Of de 'slachtoffers'het ook zo leuk vonden als degenen, die l bedachten en uitvoerden, is de vraag. Hoe dan ook, Roel en Claudia Kloppeburg trouwden afgelopen yensdag, de eenentwintigste september. Hun vrienden bedachten daarop, dat het wel leuk zóu zijn om hun huis ian de Beltmolen 29 - even letterlijk m te pakken. Hoe het Kersverse echtpaar daarop bij thuiskomst heeft gereageerd, vermeldt de geschiedems verder niet. iar duidehjk is, dat als zij het al niet waren, in elk geval een fors aantal 'vnendenen omstanders behoorlijk van stunt genoten heeft. Fotograaf Stefan Ammerlaan legde het allemaal voor u op de gevoehge plaat vast. Het zevenmans-orkest bestaat al meer dan vijfentwintig jaar en het wekt dan ook geen verbazing, dat de Temptmg Seven in de loop der tijden is uitgegroeid tot een hechte muzikale eenheid zonder zwakke plekken. Het orkest beschikt over een fraai, breed repertoire en straalt zowel instrumentaal als vokaal vak manschap en spelvreugde uit. De vonken sloegen regelmatig over naar het dankbare, enthousiaste publiek. De Tempting Seven kan bogen op een voortreffelijke reputatie en heeft die ook deze middag volledig kunnen waarmaken. De formatie bestaat uit Jaap van Berkum op cor net en sax, de Achtervelder Jol Plij- naar, clarinet en tenorsax, Gerrit van Kolfschoten, trombone. Kees CHTERVELD - Vorige week nsdag hield de plaatselijke iB O-afdeling een bloedaf- imeavond. Iedereen tussen 18 en 65 jaar kon deze ond bloed afstaan. Om te Dorkomen dat de gezondheid m de bloedgevers in het ge ding kon komen moest vooraf een vragenlijst worden inge vuld en werd een vingerprik gegeven voor het vaststellen van eventuele bloedarmoede. Ook werd de bloeddruk geme ten. De organiserende vereniging was heel tevreden over de opkomst. Vorig jaar waren er 165 bloeddo nors. Nu hadden zich 180 bloed gevers aangemeld. Naar aanleiding van de resultaten van het voorafgaande onderzoek moest de aanwezige arts Koch vier donors afraden om bloed te ge ven. Daar alle dpners van vong was vorige week weer een grotere deelname bij de bloedafname die de plaatselijke afdeling van de EHBO in chterveld organiseerde. Bovendien was het, getuige de foto, nog gezellig ook jaar bij een persoonlijke uitnodi ging het vragenformulier thuis ont vangen hadden met het vriende lijk verzoek dit ingevuld mee te brengen waaraan werd voldaan, werd er veel tijd bespaard Mede hierdoor had het een heel vlot en goed verloop. REANIMATIE De plaatselijke EHBO organiseert weer een reanimatiecursus in Achterveld- De cursus bestaat uit dne lessen van twee uur en wordt gegeven op de maandagavonden 3 oktober, 17 oktober, en 31 okto ber a.s. in Ons Gebouw. Voor deze cursus kunnen cursis ten zich nog aanmelden. Voor opgave voor deelname en/of inlichtingen kan kontakt worden opgenomen met de se cretaresse van de vereniging mevr. Chr. Jansen-Kitselaar, Schoonderbekerweg 3a te Achter veld, tel. 03425-1589 EUSDEN- Peuterspeelzaal Pin keltje organiseert een beurs voor tweedehands kinderkleding, die op vrijdag 14 oktober in de speel zaal aan de Hoefijzer la gehou den zal worden. De beurs duurt van 19.00 uur tot 21.00 uur. Degenen die kleertjes in de ma ten 56 tot en met 116 te koop heb ben, kunnen op maandag 3 oktober tussen 19.30 uur en 20.30 uur labels afhalen op bovengenoemd adres. De in plastic verpakte, gelabelde kleren kunnen 12 oktober, tussen 14.00 uur en 15.00 uur en tussen 19.30 uur en 20.30 uur weer worden ingeleverd bij de speelzaal. De afrekening vindt daags na de beurs plaats (op zaterdag 15 okto ber) tussen 10.00 uur en 12.00 uur, waarbij 20% van de opbrengst ten goede komt aan de speelzaal. De niet verkochte kleertjes kunnen dan weer worden opgehaald. Er wordt een inschrijfgeld van één gulden geheven. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34.90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B.V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkomblnatie te Barneveld. (advertentie) WELKOM AAN BOORD VAN DE HARDERWIJK DONDERDAG 29 SEPT. A.S. Boulevard bij Dolfinanum Centrale HiFi, TV en Video door uw hele huis. Pluk de satelliet met uw eigen schotelantenne. De vormgeving van toekomstmuziek. Het Intelligente Huis. HiFi-techniek voor de echte liefhebber, 's Werelds kleinste DAT recorder. UW GASTHEREN: Studio Rotol LEUSDEN Hamersveldseweg 6a. Tel 033-943381 HARDERWIJK Passage Stadsdennen, Tel 03410-14554 vart Duijvendijk aan de piano, Frerk Herman de Groot, gitaar en banjo en Evert Versteeg, drums en wasbord. Willem Meijboom werd aan de bas wegens ziekte vervan gen door Joop de Man, die zich uitstekend aan het ensemble wist aan te passen. De Leusdense Jazzsocieteit heeft met de keuze van deze groep een meer dan voortreffelijke greep ge daan en de grote schare toehoor ders met dit klankvolle, kleurrijke concert aan zich verplicht. Het ni veau van een sprankelend evene ment als dit zal bij een volgende gelegenheid moeilijk zijn te over treffen. Een royaal gevulde Hakhorst genoot zondagmiddag van een uitstekend concert van Tempting Seven. LEUSDEN- In het vrouwenontmoe- tingscentrrum 't Vooronder, in de kelder van het gemeentehuis, wordt woensdagochtend een the ma-bijeenkomst gehouden over Voetzoolreflex-massage. De bij eenkomst wordt ingeleid door fy- siotherapeute/hypno-therapeute Fntsje ter Cock-Krikke. De bijeenkomst begint om ne gen uur en duurt ongeveer tot kwart over elf. De toegang is gratis en er is opvang voor kinderen aan wezig. Geïnteresseerden kunnen tele fonisch meer informatie krijgen bij Marian de Groot, telefoon 947138. LEUSDEN- Een fietser raakte zater dagmorgen om kwart over tien licht gewond bij een aanrijding. De fietser stak ter hoogte van de Bur gemeester van der Postlaan de Noorderinslag over, toen ze werd aangereden door een automobilist. Eén van beiden moet het rode licht hebben genegeerd, maar omdat de politie niet werd ingeschakeld, tast men over de ware toedracht van het ongeval nog in het duister. LEUSDEN- Volksdansgroep Sa- méach Gan start woensdag 5 ok tober met een cursus volksdan sen. Tijdens de cursus maken de deelnemers kennis met de dans cultuur van verre landen. Het op doen van nieuwe contacten, ge zelligheid en het opbouwen van conditie zijn prettige bijkomstig heden. Geïnteresseerden kunnen ken nis maken met de cursus tijdens de open ochtend, die woensdagmor gen (5 oktober) van 10.00 uur tot 11.30 uur in De Blijhof wordt gehou den. Ilona van den Burg kan over de cursus meer informatie ver strekken. Zij is bereikbaar onder nummer 942252. In het weekeinde zijn we er achter gekomen dat we de zomer definitief achter ons hebben gelaten. Ten eerste werd het opnieuw wintertijd, maar daarnaast gaf het weerbeeld duidelijk aan dat de herfst een feit is. De eerste herfststorm manifesteerde zich vrijdag op zaterdag, met vooral langs de kust flinke windstoten. In Noord-Hol land kwamen windstoten voor met een snelheid van 110 km per uur en dat is kracht 11 (zware storm) Ook in Leusden waaide het stevig, overigens zonder schade te veroorzaken, voor zover ik weet. Naast wind, bracht de depressie ook veel regen. Waarnemer Kielstra noteerde zaterdag 14 mm en van zaterdag op zondag 1,5 mm. Evenveel als ik mocht aftappen in Ruurlo. De oorzaak van de herfst achtige taferelen waren een tweettfl depressies welke van Schotland vrij dicht langs onze kust richting De nemarken koersten. Op de Noordzee ontstaat dan een flink windveld. Op de oceaan is het erg onrustig. De oorzaak is het uitstromen van zeer koude lucht vanuit de Poolstreken zuidwaarts tussen stationaire hoge druk boven Groenland en depressies boven Noord- Scandinavie. Deze ijskoude luchtmassa's botsen midden op de oceaan op veel warmere lucht van subtropische oor sprong welke noordwaarts wordt getransporteerd aan de westflank van het Azo- ren-maximum. Daar waar deze lucht samenkomt ont staan diepe depressies, die met grote snelheid met de westelijke bovenstroming naar West-Europa trekken. Typisch een beeld dat past bij het najaar. Het moet worden gesteld dat september, na wat hoge verwachtingen als vervolg op een teleurstellende zo mer, wat tegenvalt. Er is geen sprake geweest van een langere periode met stabiel nazomerweer. We hebben wel een paar mooie dagen gehad, maar veel meer dan 20 graden is het niet geweest. Tot voor kort was september nog een vrije droge maand, maar na de neerslag van het afgelopen weekeinde en wat daarop volgde, kan de maand nog best eens aan de natte kant uitvallen. Tot en met het weekeinde was er in Leusden al bijna 84 mm sep- temberneerslag opgevan gen. Bij wandelingen in de bos sen rondom Ruurlo valt het mij op dat er bijzonder veel eikels op de grond liggen. Vroeger meende men hieruit de conclusie te kunnen trek ken dat er een koude winter zal volgen. Of dit juist is moe ten we maar afwachten. Winter is het al wel in het noorden van Groenland en op de Noordpool. Daar wor den al temperaturen tussen - 10 en -15 graden genoteerd. Ook in Rusland wordt het kouder. Daar vormde zich de afgelopen dagen een krach tig hogedrukgebied, met in Moskou geen hogere maxi ma dan 5 a 8 graden en 's nachts dichtbij het vriespunt. Daarentegen is het in Grie kenland en Spanje nog warm, met temperaturen tussen 25 en 30 graden. Bij ons blijft het de komen de dagen wisselvallig, al lijkt het erop dat de meest actieve slechtweergebieden ten noorden van ons land gaan passeren. De stroming wordt meer zuidwestelijk en daar door kan de temperatuur iets oplopen en 18 graden wor den. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen V ereni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Woensdag 28 september 9.00 uur: Handwerk hobbyclub De Moes pot. Donderdag 29 september 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw. 20.00 uur: Thema-avond K.P.J. De Moespot. Zaterdag 1 oktober 11.00 en 14.00 uur: Onderlinge wedstrijden De Singels, manege De Fliert. 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. 20.00 uur: Dansavond café Buiten- lust Zondag 2 oktober 14.00 uur: AM.BC puzzelrit start hotel de Roskam. 20.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 4 oktober 9.00 uur: Wel fare club Zonnebloem Ons Ge- bouw. 20.00 uur: kaartavond A.B.T.B. - i K.P.J. - K.P.O. een bejaardensoos i Ons Gebouw. ACHTERVELD - De K.P.O. organi seert een busreisje naar Den Bosch. Dit zal plaatsvinden op dinsdag 4 oktober. Die dag zal een groothandel in handwerkmateriaal worden be zocht, waar hand werkmateriaal te koop is. Nu de lange avonden weer voor de deur staan, voor de handwerkliefhebbers een goede gelegenheid aan dit reisje deel te nemen. De kosten bedragen 22,50 inclu sief koffie en broodjes Vertrek om 9.00 uur van het Groot Achter veldplein en thuiskomst om onge veer 16.00 uur. Er is nog een aantal plaatsen in de bus beschikbaar Opgeven bij Nel Voskuilen, tel 2012. Dit wel voor 1 oktober

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3