'Gegokt en gewonnen' Sub-top Gretig Roda'46 (zo) noteert ruime zege Achterveld nog puntloos Aanvallende opstelling Roda (za) beloond: TWTML tvltALANS Donkere wolken dreigen zich samen te pakken: Sportmg'70 met 6-0 teruggewezen: DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 in de competitie. te kennen deze uitsluiting niet door te geven en af te doen met een boeking). De scheidsrechter kreeg in het resterende deel van de wedstrijd zijn handen meer dan vol om de wedstrijd niet uit de hand te laten lopen. WZ probeerde met man en macht om de gelijkmaker te forceren. Maar erg veel verrassing zat er niet in de aanvallen van de Soestenaren. Tien minuten voor tijd moest Roda-goalie John Kamp horst tot twee maal toe met een reflex handelend optreden om de gelijkmaker te voorkomen. Trainer Van Meerveld bracht Harry Settels als aanvaler in het veld voor de leeggespeelde Harm Wassink Roda verdedigde de voorsprong met man en macht Het middenveld, met aanvoerder Harry Kerssies als grote motor, knokte zich volledig leeg en zorg den zo dat Roda na drie speelda gen de eerste winst kon binnen halen Helemaal ongeschonden kwamen de Leusdenaren met uit de stnjd In de laatste tien minuten werden linkervleugelverdediger Ronald Koeman en Harry Kerssies geconfronteerd met een boeking. Ook twee spelers van WZ ver dwenen in het boekje van de scheidsrechter zodat de stand wat dat betreft gelijk eindigde. Opstelling Roda' 46 John Kamphorst; Klaas de Vnes; Wim van de Biezen; Karei Ouwe- kerk; Ronald Koelman; Gerbrand Besselsen; Harry Kerssies; Edwin van Ginkel; Harm Wassink (Harry Settels) Coen van Dijk; Remco Bit- terling. LEUSDEN - Op de derde speeldag van de voetbalcompe in de afdeling hebben Roda-zaterdag en Roda-zondag de sluiting met de sub-top weten te bewerkstelligen. Achten werd door een nederlaag dieper in de problemen gedrukt In de hoofdklasse van het zater dagvoetbal deed Roda '46 goede zaken. De ploeg van tramer/coach Steven van Meerveld pakte thuis tegen WZ'49 de volle buit terwijl de koplopers punten lieten liggen. Lijstaanvoerder Lopik bleef ook dit weekeind zonder puntverlies. In Amersfoort werd SOVA '54 met 3-0 verslagen. Ook het Utrechtse WJ bleef middels een spectaculaire 3- 5 overwinning bij stadgenoot SWU zonder puntverlies. Bloemenkwar- tier nestelde zich in de top door een fors uitgevallen 1-8 overwinning bij SVM Boys. Titelkandidaat Velox pakte het eerste punt voor Veen- sche Boys op 2-2 te houden. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) Roda'46-WZ'49 2-1 SOVA '54 -Lopik 0-3 SVM Boys - Bloemenkwartier 1 -8 Velox-Veensche Boys 2-2 SWU-WJ 3-5 Veluwse Boys was vrij Stand hoofdklasse 1 Lopik 3-6 2. WJ 2-4 3. Roda'46 3-4 4. Bloemenkwartier 3-4 5. Veensche Boyrs 2-3 6. SOVA'54 3-3 7. SWU 3-2 8 WZ'49 3-2 9. SVM Boys 3-1 10. Velox 3-1 11 Veluwse Boys 2-0 NEDERLAAG Achterveld heeft in Veenendaal de derde nederlaag op rij te slik ken gekregen. Umtas '48 was met sterker dan de ploeg van Cor Hoogland maar won wel: 3-2. Posi tief voor Achterveld was dat ook EMM en Stator hun derde neder laag op nj boekten. In Hilversum verloor EMM met 2-3 van het Blari- cumse BW '31. Stator kwam tekort tegen titelkandidaat Olympia '25 3- 1. BFC uit Bussum is na drie speel dagen koploper, De Zebra's wer den met 7-2 geklopt. Ook De Meern handhaafde zich in de top van de ranglijst door een 4-1 over winning bij Zuiderzeevogels. Veensche Boys en FAK hielden el kaar in evenwicht 3-3. Uitslagen eerste klasse A EMM-BW'31 Zuiderzeevogels - De Meern Umtas '48 - Achterveld Olympia '25 - Stator BFC - De Zebra's Veensche Boys - FAK Stand eerste klasse A 1. BFC 2. Olympia'25 3. De Meern 4. Veensche Boys S Umtas'48 6. BW'31 7 FAK 8 De Zebra's 9 Zuiderzeevogels 10. Achterveld 11 EMM 12 Stator VERBETERING De zondagafdeling van Ro: heeft laten zien dat er een dn ke verbetering in het spel 1 Door een verdiende 6-0 ove ning op Sporting '70 kon de van trainer/coach Ruud Maj aansluiting met de sub-top werkstelligen. Koplopers zijn en Schalkwijk. Zeist won thui: 3-0 van het Amersfoortse Wi. Schalkwijk versloeg Patria uil (1-0). Odin, 3-1 winst op SCi stad, en Odijk 1-1 tegen HD zijn voorlopig derde en viert het klassement. DWSM, als fat aan de competitie begonnen,; de eerste punten door eer overwinning bij het Utrechtse renwijk. Uitslagen eerste klasse B Schalkwijk - Patria Odin - SC Domstad Odijk - HDS '84 SV Zeist-WZA Roda '46 - S po rung '70 Sterrenwijk - DWSM Stand eerste klasse B 1. SV Zeist 2. Schalkwijk 3. Odijk 4. Odin 5. Roda'46 6. WZA 7. Patria 8. HDS'84 9. Sporting'70 10 DWSM 11 SC Domstad 12. Sterrenwijk doel onder vuur te kunnen ne men. Na dne minuten spelen za gen de Leusdenaren hun aanval lende inspiraties al beloond wor den. Coen van Dijk speelde zich op het middenveld fantastisch vrij en bediende de sprintende Harm Wassink op maat. De jeugdige vleugelspits was met zelfzuchtig en legde de bal goed terug op de inkomende Harry Kerssies die met een harde schuiver de bri gade van trainer/coach Steven van Meerveld op voorsprong schoot- 2-1 De voorsprong van de Leusdena ren was gezien het spelbeeld in de slotfase van de eerste helft en de goede opemng in het tweede bednjf volkomen verdiend. Na deze voorsprong voor de bewo ners van het Burgemeester Bui- rungpark kreeg de wedstnjd een grimmiger karakter, WZ trok nu volop ten aanval en probeerde bij balverlies met irritante overtredin gen weer in balbezit te komen. Ook de Leusdense verdediging, met aan het hoofd Wim van de Bie zen, speelde op het scherpst van de snede. Na twintig minuten in de tweede helft kreeg het te harde wedstrijdbeeld een voorlopige climax. Centrumaanvaller Coen van Dijk werd in het strafschopge bied door een WZ-verdediger hard aangepakt na twee aansla gen op zijn benen te hebben over leefd deed de keeper van WZ er een schepje bovenop door op de voet van Van Dijk te gaan staan. De nog lang niet fitte aanvaller van Roda kon zich toen niet meer be heersen en gooide een kluit mod der naar de doelman van WZ. De scheidsrechter stond er bovenop en kon niets anders doen dan de onfortuinelijke spits naar de kleedkamer sturen "Ongelooflijk, ongelooflijk" sta melde de verbannen aanvaller in de kleedkamer "Vijf weken terug zijn Ruud Huygens en ik door deze ploeg de lappenmand in ge schopt en nu liepen ze weer de hele wedstrjd te dreigen om mijn geblesseerde knie te raken Na tuurlijk had ik me moeten beheer sen maar na de zoveelste aanslag op mijn benen sloegen de stop pen door", aldus Coen van Dijk (Na afloop gaf de scheidsrechter Initiatief vlekkeloos verlopende aanvoer via de vleugels kregen de Leusde naren spitsen geen echt uitge speelde kansen meer. De kansen die er kwamen waren veelal het gevolg van het slechte verdedi gen van de ploeg uit Soest. De ruststand werd dus 1-1 Beloond Na de hervatting zocht Roda gelijk naar mogelijkheden om het WZ De offensieve dadendrang van Roda werd in de beginfase door WZ met dezelfde bedoelingen in de kiem gesmoord. De gasten uit Soest namen zelf het initiatief en zagen na vijf minuten spelen een goed schot tot comer worden ver werkt door Roda-keeper John Kamphorst De eerste goede aam- val van de Leusdenaren kwam via Coen van Dijk en Gerbrand Bes- selden bij Remco Bitterhng die echter te onnauwkeurig schoot en de bal hoog over het doel zag gaan. Ook spitsspeler Coen van Dijk zag een inzet met het hoofd over het doel van WZ gaan. Na 20 minuten spelen kwam Roda verdiend op voorsprong Edwin van Ginkel werd, met zijn rug naar het vijandige doel gericht, in de voeten aangespeeld en draaide goed van zijn tegenstander weg De weg naar het WZ doel was nu vrij maar de Leusdense midden velder bedacht een geniale oplos sing want vanaf 15 meter afstand zag hij de keeper te ver voor zijn doel staan en met een perfecte lob bracht hij de stand op 1-0 De Leusdenaren konden niet erg lang van deze voorsprong genie ten want nog geen drie minuten later was de stand weer gelijk. Ro nald Koelman steunde met zijn arm op de spits van WZ'49 en de scheidsrechter nam een goede beslissing door de bal op de stip te leggen Via de paal en de Karei Ouwerkerk was ijzer sterk in de lucht. LEUSDEN - "Gegokt en gewonnen" zo kunnen we het optreden van Roda-trainer Steven van Meerveld in de wedstrijd tegen WZ'49 het beste omschrijven. De Leusdense oefenmeester stuurde een erg aanvallend ingesteld team het veld in. De 2-1 overwinning bracht het gelijk aan zijn zijde. Coen van Dijk kon zich wegens het gooien met modder vroegtijdig gaan douchen. In het zeer aanvallend ingestelde elftal van Roda was geen plaats voor rechtsachter Harry Settels. Door het opstellen van dne aanval lers en drie aanvallend ingstelde middenvelders koos trainer Van Meerveld voor de sobere verdi- ger Klaas de Vries. De Leusdena ren moesten het deze wedstrijd nog doen zonder Ruud Huygens en Cor van Elck. Volgende week zijn beide spelers weer inzetbaar. schouder van keeper John Kamp horst verdween de bal in het doel: 1-1 Voor de pauze bleef Roda het WZ doel zoeken. Maar door het moei lijk te bespelen veld en een met gelijk de aanval maar in de eerste tegenaanval van Roda was het ge lijk raak. Ruud Stoelhorst kwam op links in balbezit en ging het straf schopgebied binnen en wist met een technisch perfect uitgevoerd stiftballetje de Sporting keeper te verschalken De Rodatrein kwam nu pas echt op toeren en na vijf minuten spe len in de tweede helft kwamen de Leusdenaren op een comforta bele 3-0 voorsprong. Na een vrije trap van Erwin Schneiders kwam Remco Bosman als winnaar te voorschijn uit een scrimmage en zorgde voor het derde Roda doel punt Roda nam na deze riante voorsprong geen gas terug maar bleef de aanval zoeken. Een goede voorzet van Remco Bosman werd door centrumspits John Jan sen fantastisch ingekopt, maar de doelverdediger van Sporting bracht redding. Uit de daaruit voortvloeiende comer kreeg Jan sen weer een goede mogelijk heid. maar de onfortuinlijke spits schoot hoog over. Toch kwam er een vierde Roda- doelpunt. Middenvelder Henk Weishaubt stak het veld over en vanaf 15 meter voor het doel liet de jeugdige speler zien over een fantastisch overzicht te beschik ken. Met de buitenkant van de rechtervoet werd de Sporting- goalie voor de vierde keer gepas seerd. Een vol op de aanval spelend Sporting '70 werd gedemorali seerd door een scorend Roda On der aanvoering van Bert Staubach, die zich steeds meer als spelver deler begint te manifesteren, werd geprobeerd de score op te voeren. Twintig minuten voor tijd viel Staubach geblesseerd uit en werd vervangen door Edwin Veldhuizen. Om onbegrijpelijke redenen zag John Jansen nog een doelpunt worden afgekeurd Hij werd later vervangen door Frans van de Berg. Ruud Stoelhorst stond aan de basis van het doelpunt van Roda. De lin kerspits, die in balbezit een plaag vormde voor de Utrechtse defen sie. bood de vrijstaande Edwin Veldhuizen een niet te missen kans: 5-0. Ook na dit vijfde doelpunt bleven de Leusdenaren geconcentreerd spelen en wilden de nul in de ver dediging handhaven. De aanvallers van Roda hadden er blijkbaar nog met genoeg van want het was de absolute uitblin ker Ruud Stoelhorst die het zesde en laatste doelpunt liet aanteke nen De van Sparta gekomen aan valler stond zelf aan de basis van het mooiste doelpunt van de wed stnjd. Edwin Veldhuizen werd in de aanval betrokken en plaatste de bal hoog in het strafschopge bied terug en met een prachtige volley bepaalde de geroutineerde aanvaller de eindstand op 6-0. In de slotfase van dit duel beging aanvoerde Meindert Vlugt een domme overtreding, wat hem op een boeking kwam te staan. Met zo'n nante voorsprong op zak mo gen dergelijke onvolwassen over tredingen mei aatsvinden In de loop van de competitie kan de ploeg worden gedupeerd met een eventuele schorsing van de ervaren vnje verdediger Opstelling Roda '46 Hans van Bekkum, Sander Vi Meindert Vlugt, Aike Vlugt, Schoordij"k, Henk Weishaubt, Staubach, Erwin Schneiders, Bosman, John Jansen, Ruud horst. Roda-zondag deed op eigen terrein uitstekende zaken, door SportingVO uit Utrecht met ruime cijfers te verslaan. Na de 6-0 zege herkregen de Leusdenaren de aansluiting met de subtop. LEUSDEN - De zondagafdeling van Roda '46 heeft in de tweede thuiswedstrijd van het seizoen laten blijken voor een hoge klas sering in de eerste klasse in aanmerking te komen. De Leusde naren speelden een goede wedstrijd en tegenstander Sporting '70 werd vooral na rust op alle fronten voorbij gelpen: 6-0. Uit blinker aan de kant van de Leusdenaren was linkerspits Ruud Stoelhorst. Met drie doelpunten en een assist had hij een groot aandeel in de score. Roda-lrainer Ruud Maas had zijn team in vergelijking met vonge week op twee plaatsen gewijzigd. Rechterverdedigerf Edwin Veld huizen moest zijn plaats afstaan aan jeugdspeler Sander Versuu en Aike Vlugt nam de plaats in van de geblesseerde voorstopper Ben Wittenberg. Direkt na de aftrap liet Roda blij ken dat het puur op de winst ging spelen. Er werd bijna uitsluitend op de helft van Sporting gespeeld In de beginfase werd al duidelijk dat de verdediging van de Utrech tenaren niet erg solide m elkaar stak. Sporting had dit zelf ook in de gaten. Men probeerde de ver dediging te ontlasten door zoveel mogelijk de aanval te zoeken Sporting leek zelfs de score te openen maar dit gebeurde in dui delijke buitenspelpositie zodat de scheidsrechter het doelpunt te recht afkeurde. De aanvallen van Roda waren in het eerste half uur riiet verrassend genoeg om een bres in de vijan dige verdediging te kunnen slaan Toch kwamen de Leusdenaren een klein kwartier voor de pauze op voorsprong. Henk Weishaubt bediende Meindert Vlugt, die vanaf eigen helft de buitenspel omzeilde, precies op maat. De keeper van Sporting kwam ver zijn doel uit om Vlugt te stoppen, maar de vnje verdediger omspeelde de doelman en behield toen het over zicht. Voor het doel stond Ruud Stoelhorst en vanaf de achterlijn plaatste Meindert Vlugt de bal precies op het hoofd van de lin kerspits 1-0. Roda wierp nu alle schroom van zich en met een aantal zeer fraai opgezette aanvallen werd de Utrechtse verdediging soms volle dig uitgespeeld Remco Bosman en John Jansen profiteerden ech ter met van de geboden mogelijk heden. Net voor de pauze prikte Remco Bosman na een schitterende actie het tweede doelpunt binnen, maar op advies van de grensrechter keurde de scheidsrechter de tref fer af. Roda kon dus gaan rusten met een verdiende 1-0 voorsprong al had er voor de pauze zeker meer inge zeten als de Leusdenaren het ge brek aan concentratie en organi satie in de Utrechtse verdediging hadden weten af te straffen. STIFTBALLETJE Na de hervatting opende Sporting AANGESLAGEN Na de hervatting probeerde Ach terveld met de moed der wan hoop de stand gelijk te trekken mar de Achtervelders, die qua veldspel niets onder deden voor de Veenendalers, hadden het ge luk met aan hun zijde. Na een kleine zeven minuten spelen kwam Achterveld op een 2-0 ach terstand. Door een grove dek- kingsfout waar in feite de hele Achterveldse verdediging voor aansprakelijk was kreeg Umtas een vnje trap toegekend. Uit deze ACHTERVELD - Donkere wolken dreigen zich samen te pak ken boven de voetbalvereniging Achterveld. Na drie speelda gen staat de ploeg van trainer/coach Cor Hoogland puntloos onderaan de ranglijst. In Veenendaal waren de Achtervelders zeker niet de mindere van tegenstander Unitas maar trokken wel aan het korste eind: 3-2. Achterveld moest het in de uit wedstrijd tegen Unitas'48 stellen zonder de geblesseerde Gerard van de Bremer en de afwezige Hans Kooy in de basisformatie had trainer Cor Hoogland nu een plaatsje ingeruimd voor de pas 16 jange Marco Kalfshoven. De jeug dige verdediger speelde een goede wedstnjd en kon zodoende terugzien op een geslaagd debuut in de hoofdmacht van de Achter velders. In het eerste half uur van de wed stnjd waren de ploegen volkomen aan elkaar gewaagd. Het spel speelde zich vooral af op het mid denveld. De mogelijkheden om te scoren waren in deze fase dan ook op de vingers van één hand te tel len. Namens Achterveld kreeg centrumspits Peter Middelaar de beste mogelijkheid om de score open te brengen. De Achter veldse aanvaller verscheen alleen voor de doelman van Unitas maar zag zijn inzet met met een treffer beloond worden. Na 37 minuten spelen kwam Ach terveld op een ongelukkige ma nier op achterstand. Een aanval van de 'oranje hemden' werd we gens buitenspel, wat door alle aanwezigen in twijfel werd getrok ken. afgefloten. De hieruit voort vloeiende vrije trap voor de thuis ploeg werd diep in het hart van de Achterveldse afweer geplaatst De bal viel precies tussen Klaas van de Heuvel en Henk Voorburg in. De Veenendaalse spits profi teerde optimaal van dit Ideine bui tenkansjes wist de bal achter de kansloze Gerard van de Bedem te werken. 1-0. In het resterende deel van de eer ste helft ging Achterveld op jacht naar de gelijkmaker. Door te wei nig overleg en een in topvorm ver kerende doelverdediger van Um tas bleef de stand tot aan de pauze ongewijzigd. vnje bal wist Umtas de stand op 2- 0 te brengen. Achterveld was nu behoorlijk aan geslagen en de thuisploeg had in dit stadium van de wedstnjd zelfs goede mogelijkheden om de Ach tervelders een definitieve knock out toe te dienen. Unitas slaagde er slechts nog één keer in om te scoren. Een goede pass vanaf ei gen helft bracht een Umtas aanval ler alleen voor Gerard van de Be- dum. De Achterveldse sluitpost had geen verweer tegen de inzet van de Veenendaalse spits. 3-0. Achterveld kwam deze tegenslag wel te boven want in de laatste fase trok men het spel weer naar zich toe. Trainer/coach Cor Hoog land bracht twee verse spelers binnen de lijnen. Wim Vos kwam als aanvaller in het veld voor ver dediger Henk Voorburg en Jos Koot verving Johan van de Hengel. Zeven minuten voor het einde kwam Achterveld op 3-1Een trap werd door Harry van I op schitterende wijze lang muur en in het doel geplaatst Dne minuten later kwam A< veld zelfs nog dichterbij toer bie de Vette uit een vnje trc de paal schoot, in de reboim: het Wim Vos die de uiteind- eindstand van 3-2 op het a bord bracht. De üjd om alsno: gelijkspel uit het vuur te s was tekort voor de Achterve Gezien het spelbeeld was ee lijkspel wel een juiste verho: geweest. Opstelling Achterveld Gerard van de Bedem; Joha: de Hengel; Klaas van de He Henk Voorburg; Marco K; ven; Corno Kok; Robbie de Vi Fred van de Pol; Harry van Di Peter Middelaar, Erik de Jong Het team van Achterveld zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van trainer Cor H wacht in de eerste klasse nog steeds op de eerste punten.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6