)erde draw Leusden eos winnaar laatste driekamp Examendag LHV jubileerde leu sd er k ra nt lap de Jager jr. ieuwe leider SVL Gouden medaille 9-jarigen SVL ridgetoernooi van start Zwemmers bijna terug op oude niveau :ckeyers in tweede helft naast Upward Uitslagen Ons Genoegen Laatste onderlinge wedstrijden De Singels psteker voor nieuwe competitie: Haaien langzaam op gang: Dierenkeuring DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 SDEN - Ook in de vierde wedstrijd van de hockeycompeti- ijn de heren hockeyers van Leusden van een overwinning token gebleven. In Arnhem behaalde de ploeg van trainer- jch Rob Weers voor de derde keer dit seizoen een gelijk- 2-2 tegen koploper Upward. De dameswedstrijd tussen C en Leusden werd afgelast. de wedstrijd tegen lijstaan der Upward konden de Leus- iren nog niet beschikken over aller Maarten Jonges Hij nam op de bank omdat een bles- hem nog steeds parten »lt. Ook Sander Greve stond de basis. ,eusdenaren namen vanaf het jnsignaal het initiatief in han- om dit vervolgens gedurende jerste speelhelft niet meer uit len te geven. In de operungs- kreeg Bart van Dalen de beste lelijkheid om de ban voor de Leusdenaren te breken maar hij faalde. Na een aantal gevaarlijke aanval len over de rechtervleugel, kreeg Leusden in een tijdsbestek van een paar minuten dne strafcomers te nemen. Door goed verdedigen wist de Arnhemse ploeg een te gentreffer te voorkomen. Het veldoverwicht van de Leusdena ren werd in de eerste helft niet in cijfers uitgedrukt, zodat de rust stand 0-0 bleef. Zeven minuten voor de pauze wer den de Leusdenaren geconfron- JSDEN - In de derde rond de competitie van de aakvereniging Leusden is verdediger Patrick Huis 't Veld zijn koppositie jjtgeraakt. In een boeiende tij offerde hij tegen Jaap de er (jr.) een kwaliteit tegen pion in een wat twijfel- tige aanval. Waarschijn- was het allemaal nog wel reet, maar toen hij zich n later nog een foutje per- leerde sloeg zijn jonge te- istander hard toe. Deze nam voor het eerst in zijn schaakloopbaan de bovenste plaats over. Hij is dan ook de eruge die na dne ronden evenzo veel punten heeft gescoord, als Jos Agterberg tenminste niet voor een grote verrassing zou zorgen door zijn moeilijk staande afgebro ken stelling tegen Egbert Moed alsnog te winnen. teerd met het geblesseerd weg vallen van aanvaller Bart van Da len. Sander Greve kwam als ver vanger binnen de lijnen en kreeg bij zijn entree gelijk een prachtige mogelijkheid om te scoren. Zijn lobje vanaf de rand van de cirkel trof echter slechts de buitenkant van de paal. Trainer/coach Rob Weers gaf in de rust zijn manschappen de op dracht om nog meer over de rech tervleugel aan te vallen Dit ge beurde dan ook met de regelmaat van een klok maar een doelpunt leverde het niet op. Upward slaagde er wel in om te scoren. Na zeven minuten spelen kreeg de thuisploeg een strafcomer te ne men. Door een beoordelingsfoutje van Leusden-goalie Gert-Jan van de Groep verdween de bal in het P. de Jager - Uneken 1-0 Roelofs - Langman remise Gemts - Halkes remise Boemaars - Rietveld 1-0 v.d. Tang - Boogaard 1-0 Staal - Berg 1-0 Buurlage - Visser 1-0 v d. Pol - Verschuur 0-1 G Wisman - v. Egdom 1-0 Schouten - Veenendaal remise Andriessen - Willigenburg 0-1 v.d. Wetering - v. Dalen remise Nijhof - Valkenburg remise Stand: 1. J. de Jager jr. 1724 2. Vos 1703 3. Huis in 't Veld 1700 4. Velker 1692 5. Shahrizadeh 1686 6. v. Santen 1681 7. A. Peperkamp 1675 8 Kerkhof 1668 9. P. de Jager 1664 10. Agterberg 1662 v. Tuyll 1662 doel en keek Leusden tegen een onverdiende achterstand aan. Een paar minuten later kwam Upward op een nant ogende 2-0 voor sprong. Ook nu lag een strafcor- ner hier aten grondslag In de re bound reageerde een Arnhemse speler alert en verdubbelde de Leusdense achterstand MAATREGELEN Trainer Rob Weers nam na dit doelpunt gelijk zijn maatregelen. De voor de pauze ingevallen San- der Greve werd weer naar de kant gehaald en de nog met geheel fitte Maarten Jonges maakte zijn opwachting in de Leusdense for matie. Laatste manThorvald Goos- man ging nu voor zijn verdediging spelen om zodoende het midden veld extra te kunnen ondersteu nen. Leusden speelde vnjuit hoc key en dat had tot resultaat dat Up ward er met meer aan te pas kwam. Goede mogelijkheden voor Ralf Wessel en Frank de Rui ter leverden echter nog geen tref fer op Na 20 minuten in de tweede helft kreeg Leusden dan toch de aansluiting te pakken. Een strafcomer werd door Thorvald Goosman doeltreffend afgerond: 2-1. De Leusdense ploeg rook nu goede mogelijkheden om er nog meer uit te halen Upward moest alle zeilen bijzetten om met te wor den overspeeld. De Arnhemmers trokken veelvuldig aan de nood rem en dat had tot resultaat dat twee spelers van de koploper met een gele kaart naar de kant' kon den. Het fel aanvallende Leusden moest tot acht minuten voor tijd wachten op de verdiende gelijk maker. Het was andermaal Thor vald Goosman die een strafcomer doeltreffend afrondde: 2-2. In de laatste fase van de wedstrijd kwam er geen wijziging meer in deze stand en daar kon de koploper de handen voor dichtknijpen. Voor Leusden had er meer ingezeten dan dit gelijkspel maar net als in de laatste wedstrijden begon de Leusdense equipe pas echt te hockeyen toen men achter stond. Uitslagen derde ronde: J. de Jager jr. -Huis m't Veld 1-0 Vos-Velker remise Kerkhof - Shahrizadeh 0-1 Agterberg - Moed afgebr Stienen - A. Peperkamp 0-1 LEUSDEN - Het nieuwe schaakseizoen voor de jeugd staat weer voor de deur. In voorbereiding daarop vertrokken zondag twee viertallen van SVL naar Mierlo waar in een volle sporthal 160 teams uit binnen- en buitenland in de strijd verschenen. Daar naast trok ook het A-team in dezelfde richting, in een sterke be zetting. Het wist beslag te leggen op een 4e plaats. Het team 10-jarigen speelde leuk, rukte aardig op naar een hoge plaats maar eindigde met 14 van de 28 bordpunten precies in het midden. De 9-jarigen met een sterke bezetting Qon Shatat, Joost Schaffner, Fraiik. v. Oevelen en Roland de Graauw) ontmoette in een poule van 20 teams slechts twee sterke tegenstanders. Tegen de school uit Leiden werd in de tweede ronde gelijk gespeeld en daarna begon een nek-aan-nek-race om de bordpunten, die ten slotte uitliep op Vz punt in het voordeel van de Leusdenaren. Zo kwamen de jongens met 24 V2 van de 28 punten en een gouden medaille thuis. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen namen 19 leden deel. De deel name vertoont momenteel een op gaande lijn. Het was W. Voskui len Rz. die eerste werd met 88 punten. De overige uitslagen wa ren: aantal punten 2 P. Smink 87 3 J E. van Hamersveld 84 4 G. Tolboom 83 5 H. v.d Heuvel 81 6J. van Rossum 79 6 J. van Hamersveld Jz. 79 8 G. van Hamersveld 77 9 H J. van Ruitenbeek 75 9 J, Voskuilen 75 11 W. Luttikhuizen 73 11 W. Voskuilen Jz 73 13 J. Blom 72 14 A Vlug 68 15 L. v.d. Ven 64 16 J. v.d. Zee 54 17 Joh. Tolboom 50 18 T. Ossendrijver 44 19 G Daatselaar 43 JSDEN - De dames van LEOS I hebben hun oefencampagne een sublieme manier beëindigd door de volleybaldriekamp in afgelopen zaterdag winnend af te sluiten. Opzet van trai- Ad van Woensel was om via winst in deze laatste driekamp ploeg het nodige zelfvertrouwen te geven. In de kantine van de tankwerkplaats aan de Kolonel van Royenweg werd zaterdag een voorronde van ACHTERVELD - Zaterdag worden gehouden, waaraan door een groot aantal bridgers werd deelgenomen. door de landelijke rijvereniging len Mepal/Orion uit Doetin- m had de ploeg de nodige blemen. In de eerste set was serveren van de Leusdenaren r slecht verzorgd. Zelfs Manan Engelenhoven, die normaal r een sterke service beschikt, 1de in de malaise. Door wils- 'ht kon de eerste set toch nog nend worden afgesloten met 1. Ie tweede set liep het alsnog De inzet was hoog maar on- wkeurigheid sloop langzaam ir zeker in de ploeg. Dat trainer van Woensel het niet eens was deze gang van zaken bleek ens de time out. Links en rechts den wat woorden gewisseld iard werken was het motto. Dit >eurde ook maar nu was de King het struikelblok. Een fors 'erlies was het resultaat: 4-15. Ie derde set liep de passing beter maar nu lag het pro- bij het blokken. Concentra- erlies lag hieraan ten grond- Duidelijk was dat LEOS on- haar kunnen speelde Ook e set ging verloren, nu met 5- In de vierde set leefde het n op. Agressiviteit zat m de ac- Toch was er op de helft van A set een terugval te bespeu- Mepal/Orion wist in korte tijd van 14-5 terug te komen naar 14- 12. Marian van Engelenhoven maakte de set met een scherpe service af in het voordeel van LEOS. GEDEKLASSEERD De twee uur rust die daarna volgde deed de ploeg blijkbaar goed. Aangetreden werd daarna tegen eerste divisionist Vierhout- /Valbovol uit Woerden. In de eer ste set werd uitstekend geser veerd en geknokt voor de punten Een 15-9 overwinning was het ge volg. In de tweede set werd het hoger spelende Vierhout com pleet gedeklasseerd Een ruime setoverwinning van 15-3 was het gevolg. Toen in de derde set trai ner van Woensel twee wisselspe lers in de aanval plaatste dacht de Leusdense formatie dat er met de De laatste driekamp van LEOS ter voorbereiding op de competitie werd een succes voor de organiserende vereniging. De bezoekende clubs Orion en Valbovol, waarvan hier een spelmoment, hielden elkaar in evenwicht. en ponyclub De Singels voor de vierde en tevens laatste maal van dit seizoen de onderlinge wedstrj- den gehouden De dressuurwed- strijden vangen aan om 11.00 uur, de springwedstrijden om 14.00 uur. Na afloop van deze wedstrijden zal bekend zijn wie tijdens de ge houden wedstrijden de beste re sultaten hebben gehaald en daar mee clubkampioen van dit sei zoen zijn geworden. tegenstander wel een beetje ge dold kon worden, tot grote erge- nis van het duo Woensel/Ter Schegget. LEOS werd door de te genpartij hardhandig uit dromen land gehaald en verloor de set met niet mis te verstane cijfers 3-15. In de vierde set was LEOS weer te rug bij de les. In dezelfde opstel ling werd er nu geconcentreerder gespeeld. Een derde setoverwin ning was het gevolg 15-10. Aangezien Vierhout tegen Mepal met 2-2 gelijk speelde werd LEOS winnaar van de dnekamp. Een goede opsteker voor de Leusde naren, gezien de start van de com petitie op 1 oktober aanstaande. Dan moet LEOS naar Arnhem om daar de stnjd aan te binden tegen EAW. ook een promovendus uit de derde divisie Met een goede concentratie en grote inzet moet LEOS kunnen winnen. Eindstand driekamp: 1. LEOS 2. Mepal/Orion 3. Vierhout/Valbovol LEUSDEN- In de Blijhof aan de Lisi- dunalaan 2 kunnen kinderen aan staande zaterdag hun huisdieren laten kemen door een dierenarts. Daaraan zijn geen kosten verbon den. De dieren dienen wel aange lijnd, danwel in een mand of doos te worden meegenomen. De keunng duurt van 10.00 uur tot 11.30 uur. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden contact opnemen met nummer 944951 of 946593. LEUSDEN - Het is een betrekkelijk lange en uit het oogpunt van trainingsopbouw niet bijzonder gunstige onderbreking, die zomervakantie. De zwemmers en zwemsters van de Leusdense Zwem-& Poloclub De Haaien zijn echter weer bijna terug op het niveau van voor de vakantie. Die conclusie kunnen we, nu er alweer drie wedstrijden in het nieuwe seizoen zijn afgewerkt, met enige slagen om de arm wel trekken. Zaterdag jl werd in het eigen bad. Octopus, de eerste competi tiewedstrijd afgewerkt. De ont moeting in het kader van de Kring B. leverde voor de Leusdense deel nemers 8 ereplaatsen op. Belangrij ker was echter, dat vrijwel alle deelnemende Haaien een tijd wis ten te realiseren, die in de buurt kwam van een persoonlijk record. Zij pakken, zo lijkt het, de draad weer op bij het niveau dat ze voor het zomerreces wisten te bereiken. Zo tikte Mark van Bekkum op de 100 meter rugslag als tweede aan in een tijd van 1.47.5. De 100 meter vrije slag bracht hem opnieuw op een tweede plaats en daarvoor haalde hij een goede tijd uit de kast. 1.34.9 Ook Jeroen Verhoeven was weer aardig op dreef. Zijn prestatie op de 100 meter schoolslag, afgelegd in 1.34.9, was zelfs goed voor een eerste plaats. Linda van Wegen kwam met een goede tijd op de 100 meter vlinder slag als derde op dat nummer aan, terwijl Erik Küthe en Elwine Her mans met een vergelijkbare pres tatie, een eerste plaats m de wacht wisten te slepen, Erik op de 100 vlinderslag, Elwine op de 50 meter vrij. De 100 meter rugslag bracht zelfs twee Leusdenaren op het ere podium. Tweede en derde werden respectievelijk Marco Woerdman en Tjiwolt Wierda. Hun tijden wa ren echter nog niet om over naar huis te berichten. Uitslagen Kringwedstrijd BI 50 meter vrije slag: Canne Kampes 34.2, Tjiwolt Wierda 29.5, Elwine Hermans 37.0 (le). 100 meter vrije slag: Nicole de Haan 1.40.0, Mark van Bekkum 1.34.9 (2e). 100 meter schoolslag Simone Buitelaar 1.42.9, Bas Schreuder 1.40.1, Jeroen Verhoeven 1.34.9 (le). 100 meter rugslag: Nicole de Haan 1.47.8, Mark van Bekkum 1.47.5 (2e), Carine Kampes 1.26.8, Marco Woerdman 1.25.6 (2e), Tji wolt Wierda 1.30.8 (3e). 100 meter vlinderslag: Erik Küthe 1.09.6 (le), Linda van Wegen 1.28.5 (3e), Boris van Gorkom 1.28.3, Bert Kampes 1.39.4, Caspar Renkers 1.23.8, Ronny Bokkers 1.21.8 LEUSDEN- De rijvereniging en ponyclub Nieuw Hagenauwe hield afgelopen weekeinde een examendag, waaraan werd deelgenomen door 27 kandidaten, onder wie een aantal zeer jonge. Op de foto is éen van de kandidaten geconcentreerd in actie. LEUSDEN- Afgelopen zaterdag besloot de Leusder Handbal Vereniging (LHV) een feestmaand, waarmee het 25-jarig bestaan van de club gevierd werd. Zaterdag werd in De Blijhof, waar ondermeer een forse tent werd opgesteld, een reünie, een receptie en een feestavond gehouden, waarmee het volgende kwart eeuw van de vereiugwg werd mgeluidt. Tijdens de reünie haalden vele oud-leden, oud-bestuursleden en andere betrokkenen bij de club herinnerin gen op aan vervlogen tijden. Op de receptie mocht het bestuur van de veremging onder andere felicitaties in ontvangst nemen van collega-verenigingen, zoals Roda'46 zie foto). In het kader van het jubileum zette LHV verschillende activiteiten op touw die de jubileumviering luister dienden bij te zetten. Zo werden achtereenvolgens een toernooi georganiseerd, een jeugddag en een tophand- baltoernooi in De Korf.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7