cE Voortbestaan LTV De Inslag staat op lossen schroeven vandaag in 9e leusder kranlr TOYOTA ïïïTlH Aanrijding KEISTAD B.V. All-stars in De Brouwerij Roodlicht controle Inbraak in auto Inbraak Aanrijding Auto uit de bocht SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden a mislukken onderhandelingen over verlenging huurcontract tennishal: AUTO EEMHAVEN KONIJNTJE IN DE WETERING krant DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 43 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV AFZIJDIG (van de redaktie) LEUSDEN- Een aantal maanden nadat het Squash Rackets Genootschap Leusden uit de tennishal aan de Groene Zoom diende te vertrekken, staat het squash- en tenniscen- tnun opnieuw in het brandpunt van de belangstelling. Deze zomer liepen ook de onderhandelingen tussen de directie van het centrum en tennisvereniging De Inslag over voortzetting van het huurcontract stuk. Vanavond zullen de leden van de jongste tennisvereniging uit Leus den zich tijdens een bijzondere algemene ledenvergade ring, die in sporthal De Korf wordt gehouden, beraden op ontstane situatie. Het bestuur van de vereniging zal de leden drie alternatieven voorleggen, die globaal bestaan uit opheffing van de vereniging, verhuizing naar Amers foort of het opgaan van de vereniging in het tenniscen- trum. uttele maanden nadat het lash Rackets Genootschap sden geen overeenstemming eikte met de directie van het rus- en squashcentrum in Leus- i, lijkt een tweede vereniging haar bestaansrecht te worden oofd. Ook LTV De Inslag, dat ,en huurde van het tenniscen- n, zag de onderhandelingen voortzetting, danwel vernieu- gvan het oude huurcontract, op uitdraaien. Het voortbestaan de vereniging is daarmee op e schroeven komen te staan loewel de problemen, waar de lisvereniging, maar ook de ashclub mee te maken had, for- il zijn terug te voeren op het lukken van onderhandelingen r verlenging van het huurcon- ct, lijkt het van meet af aan de et van de directie van de tennis te zijn geweest om de samen- rking met de inwonende vereni gen te beeindigen. Die lezing rdt door Cor Ruis, directeur van tennishal, ook niet bestreden: ,,Ik heb vanaf het moment dat ik met mijn toenmalige compagnons de zaak overnam gezegd dat ik met deze situatie niet erg gelukkig was. De verhouding hoofdbewoner - ka merhuurder, zoals ik dat zou willen omschrijven, is in deze constructie een problematische situatie. Als de verhuurder niet bij de exploitatie van de zaak betrokken zou zijn, wat bijvoorbeeld het geval is wanneer de gemeente een park aan een vereniging verhuurt, ligt dat an ders. Maar wij moeten hier een commercieel bedrijf runnen. Daar om heb ik, zowel de squashclub als de tennisvereniging, het voorstel gedaan voor een andere optie te kiezen. De verenigingen zouden dan opgaan in het centrum, waarbij de algemene leiding bij de directie zou komen te liggen. Voor mij is contmuiteit m de exploitatie een sleutelbegrip m de problematiek. Als ik een verbintenis op langere termijn zou aangaan met de vereni gingen, weet ik bijvoorbeeld met met wat voor mensen ik over een aantal jaar te maken knjg. Er kan nu wel een verenigingsbestuur zitten dat flink aan de weg timmert, maar wie garandeert mij dat dat over een jaar nog zo is?" OFFERTE De oorsprong van de problemen die nu met de squashclub en de tennisvereniging zijn gerezen, is te rug te voeren op het moment dat de tennishal werd geprivatiseerd. Na dat exploitatie van de hal, die begin jaren '80 werd gebouwd, onder auspiciën van de gemeente op een fiasco uitdraaide, werd in 1984 be sloten de tennishal te verkopen. De kopers van de hal, Cor Ruis, Jan Pruys en Arie Kleinveld, gingen met de toenmalige bewoners van de hal, de squashclub en de tennis vereniging, om de tafel zitten en bereikten overeenstemming met beide besturen over een huurcon tract van dne jaar. Die contracten liepen respectievelijk in januari (squashveremging) en maart (ten nisvereniging De Inslag) van dit jaar af. Begin maart bracht Cor Ruis, die als enige van het oorspronkelijke trio, dat de hal kocht, overbleef, aan de tennisvereniging een offer te uit, dat voorzag in verlenging van het huurcontract voor de periode van een jaar. Bovendien zou de ver eniging een huurverhoging moeten gaan betalen van vijfhonderd gul den per baan, hetgeen in de be staande situatie neer zou komen op een verhoging van tweeduizend gulden op jaarbasis. Als alternatief deed de directie van de tennishal de vereniging het voorstel de club te laten opgaan m de tennishal. Dat alternatief, hetgeen ondermeer zou ibuitenbanen van het tennis- en squashcentrum, die tot voor kort het domein waren van de tennisvereniging De lag. Na het mislukken van de onderhandelingen over voortzetting van het huurcontract, is de toekomst van de vusvereniging onzeker. betekenen dat de tennisvereniging haar identiteit zou moeten inleve ren, werd als optie door het bestuur van de tennisvereniging van de hand gewezen. De offerte was voor het bestuur van tennisvereniging De Inslag aanleiding om met de directie van de hal te gaan praten. Peter van der Veen, secretaris van het huidige bestuur van De Inslag, omschrijft het verloop van de onderhandelin gen die volgden, als uiterst moei zaam:,, Wij vonden het voorstel om het contract maar met één jaar te verlengen niet reeel. Bovendien hadden wij moeite met de voorge stelde huurverhoging, die naar onze mening met met bedrijfseco nomische argumenten kon worden gestaafd. Maar ook andere bepa lingen in het voorstel, waardoor we bijvoorbeeld geen introducées meer mee zouden mogen nemen, stuitten ons tegen de borst. Kortom, wij wilden met de directie gaan praten, waarbij één van de belang rijkste uitgangspunten was over eenstemming te bereiken over een contract voor de langere termijn. Dus met een looptijd van minimaal vijf jaar. Tijdens de onderhandelin gen bleek echter al gauw dat Ruis met bereid was enige concessie te doen, waardoor wij uiteindelijk ak koord zijn gegaan met de eisen uit het voorstel. Wij hebben daarna een brief gestuurd, waarin we voorstellen voor een meuw con tract deden, die naar ons idee een neerslag waren van de resultaten van de onderhandelingen. Tot onze verbazmg werd daarop gerea geerd met de schriftelijke mede deling dat er kennelijk met ons niet tot overeenstemming te komen was." ALTERNATIEVEN Na de laatste brief vond er emd juli nog één gesprek plaats tussen beide partijen, waarin de directie van de tennishal de tennisclub voor de keus stelde: óf De Inslag zou moeten opgaan in de tennishal, óf de vereniging zou naar andere be huizing moeten gaan omzien. Die situatie bestaat nog steeds. Het bestuur van de tennisvereni ging, dat aan het begm van het verenigingsjaar m een meuwe sa menstelling aantrad, zal vanavond in een speciale algemene leden vergadering een uitspraak van de leden vragen over de toekomst van de club. Het bestuur zal de verga dering een drietal alternatieven voorleggen, waarvan opheffing van de veremgmg er eén is. Dat lijkt op voorhand een lastige keuze, omdat dat zou kunnen betekenen dat de leden van de vereniging, die niet bij de tennishal willen blijven, aansluiting zullen moeten zoeken bij andere verenigingen in de ge meente. De praktijk wijst echter uit dat de andere clubs in Leusden al overvol zijn en met lange wachtlij sten werken. Een ander voorstel behelst ver huizing naar het sportpark Randen broeck in Amersfoort, waar een aantal tennisbanen vrijkomt. De LTV Randenbroeck, die momen teel het park nabij het Elisabeth ziekenhuis bewoont, verhuist naar Amersfoort-Noord. Het park Ran denbroeck, dat in particuliere han den is, zou als nieuwe thuishaven voor de Leusdense tennisvereni ging kunnen gaan fungeren. Peter van der Veen van LTV De Inslag ziet dit alternatief als een reële mogelijke oplossmg. Van der Veen: „Het park in Amersfoort ligt op redelijke afstand van Leusden. Bovendien wil de exploitant van Randenbroeck zich na het vertrek van de Amersfoortse tennisvereni ging met name op de recreatieve tennisser gaan richten. Dat strookt helemaal met onze doelstelling; ook wij hebben m onze vereniging de recreanten altijd voorrang ge geven. We zullen deze mogelijk heid als een serieuze optie voor de leden presenteren". IDENTITEIT Het laatste alternatief betekent het opgaan van de LTV De Inslag m het tennis- en squashcentrum, overeenkomstig het voorstel van de directie van de tennishal. Dit alternatief wordt door het gros van het bestuur van de tennisvereni ging echter niet gedragen. Van der Veen. „Het voorstel van de tennis hal komt erop neer dat De Inslag niet meer wordt als een papieren tijger. Wij kunnen m die constructie opdraaien voor de organisatori sche gang van zaken, zonder echte verantwoordelijkheid voor het be leid te kunnen aanvaarden. De le den kunnen ook geen enkele in vloed meer uitoefenen op het be leid, dat bij de directie van de ten nishal komt te berusten. Zoals Ruis het voorstelt, zal er voor de leden in de praktijk met veel veranderen. Men zou er financieel zelfs op voor uit gaan. Het betekent wel het ver lies van identiteit van de vereniging en wat waarschijnlijk erger is, de leden hebben helemaal niets meer te vertellen. En wij zijn bang dat het belang van de leden uiteindelijk toch m het gedrang zal komen. In het voorstel staat bijvoorbeeld dat de leden van de meuwe club onbe perkt gebruik kunnen maken van de banen, voor zover niet verhuurd. Dat is de adder onder het gras. Het bestuur van de veremgmg heeft er geen zin in als loopjongen van de directie te gaan fungeren. Als de leden voor deze optie kiezen, bete kent dat dat het bestuur, misschien op één na, zal terugtreden". De gemeente houdt zich voorlo pig afzijdig in het conflict. De sport stichting stelt zich op het standpunt dat de onderhandelingen over verlenging het huurcontract heropend moeten worden. Dat lijkt echter een gepasseerd station. In tegenstelling tot wat er met de Squashclub gebeurt is, heeft de ge meente tot nu toe ook geen pogin gen ondernomen te bemiddelen in het conflict. Toch spreekt het ge meentebestuur zijn bezorgdheid uit over de situatie, al vindt men de problemen in vergelijking tot die van de squashvereniging niet ge heel vergelijkbaar. Gemeente- voorlichter Jan-Jaap André zegt daarover het volgende- „Als je het verhaal van de tennisvereniging naast dat van de squashclub legt, moet je constateren dat de tennis hal voor de squashclub de emge mogelijkheid in de gemeente, en zelfs in de regio, was om hun sport te beoefenen Dat had tot gevolg dat wij wel moesten kijken naar alternatieve huisvesting. Met de tennisvereniging ligt dat iets an ders. Er zijn m Leusden nogal wat bestaande tennisfaciliteiten. Als wij zullen moeten bijspringen in het zoeken naar een oplossmg, lijkt het voor de hand te liggen dat er voor namelijk gekeken zal worden naar mogelijkheden om de leden van De Inslag bij andere verenigingen on der te brengen" BESCHERMING De problemen, die de laatste maanden met de veremgingen m de tennishal zijn gerezen, lijken te rug te voeren op de privatisering van de hal. In het koopcontract zijn geen bepalingen opgenomen, die de positie van de verenigingen als onderhuurder beschermde. Slechts de bestemming van de hal als sportcomplex werd voor de lan ge termijn vastgelegd. Jan-Jaap An dré: „Door middel van het opne men het zogenaamde kettingbe- dmg (waarbij wordt bepaald dat bij verkoop van de hal de bestemming wordt meeverkocht: de hal mag bijvoorbeeld niet als bedrijfsruimte van de hand worden gedaan) en het voorkeursrecht (waarbij de ge meente zich het recht voorbehoudt de hal te kopen, als de eigenaar het van de hand wil doen) is getracht de bestemmmg van de hal als sportaccommodatie vast te leggen In indirecte zm betekende dat ook bescherming van de belangen van de onderhurende sportverenigin gen. Verder dan dat is men echter indertijd niet gegaan". Vanavond spreken de leden van De Inslag zich in een speciale alge mene ledenvergadering uit over de situatie. De vergadering wordt m sporthal De Korf gehouden en be gint om 20.00 uur. Aat Daale op de pedalen: in vele opzichten een laatbloeier pag. 3 Interview: Leusdense Jeanette Tuininga deed onderzoek naar problemen rond buitenlandse adoptiekmderen pag. 5 Sport: BCL vier 15-jang bestaan met toernooi en „extreem" feest Servicepagina pag. 7 pag. 9 gDOKTERSDIENST: tel. 94811 LEUSDEN- Om vooralsnog onop gehelderde redenen raakte maan dagmiddag op de Randweg een vrouwelijke bestuurder van een auto 's avonds om kwart voor zes van de weg. De 43-jarige mevrouw H.-de G. uit Leusden raakte de macht over het stuur kwijt en kwam via de berm, een boom en een lan taarnpaal uiteindelijk m een sloot tot stilstand. Een technisch onder zoek moet uitwijzen of de auto man kementen vertoonde, die de oor zaak van het ongeval zouden kun nen zijn. De bestuurder is met lichte verwondingen afgevoerd naar het ziekenhuis. De auto raakte total- loss. (advertenties) NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 (advertentie) 'Peciale aanbieding voor teginners: 'fatis squash-racket Gratis squash-bal 3x squash-les 'oor 'echts82>* Tijdelijk tot 31-10-'88 tffJAS# Inlichtingen 033-946732 v/h De Inslag Bel 033-946732 LEUSDEN- In café De Brouwerij aan de Zwarteweg treedt zondag middag (2 oktober) de Amers foortse formatie de All-stars op. De band is samengesteld uit mu zikanten, die in andere Amers foortse bands als W5, Joe Fopper en Bobby Smiles hun sporen heb ben verdiend. Met name zanger Wout Wante naar gemet m Leusden de nodige bekendheid, na zijn optreden met W5, vong jaar, op het Pudding popfestival. De band bestaat ver der uit Guido Eymann (gitaar), Ti- bor Paulsch (drums), Joop de Man (bas) en Gert Wantenaar (key boards/synthesizer). Het repertoire van de band be staat ondermeer uit covers van bij voorbeeld The Blues Brothers en James Brown. Het optreden begint om 16.00 uur. LEUSDEN- Bij een roodlicht con trole, die dinsdagmiddag tussen 17.00 uur en 18.00 uur gehouden werd, zijn negen automobilisten j bekeurd voor het negeren van het stoplicht. LEUSDEN- Uit een auto, die gepar keerd stond bij begraafplaats Rust hof aan de Dodeweg, verdween dinsdagmiddag rond half vier een tas met gereedschap. Benadeelde W. uit Hilversum bemerkte bij te rugkomst bij zijn auto dat er een ruitje van zijn voertuig was ingesla gen. LEUSDEN- Bij een inbraak aan de Landweg is afgelopen donderdag een kluis weggehaald, waarin on dermeer een grote hoeveelheid sieraden zat. De ontvreemde goe deren vertegenwoordigen een waarde van fl. 120.000,-. In verband met de inbraak vraagt de politie inlichtingen over een donkerkleurige Mercedes, die die dag tussen 19.00 uur en 20.00 uur in de buurt van de plaats des onheils is gesignaleerd. De inbraak moet tussen 16.30 uur en 23.30 uur zijn gepleegd. LEUSDEN- Op de kruising Burge meester van der Postlaan/Groene Zoom werd een bromfietser het slachtoffer van een aanrijding. De 38-jarige automobilist K. uit Leus den verleende S. (17) geen voor rang, waarna een aanrijding het gevolg was. De schade bleef be perkt tot materiéle. LEUSDEN- Een overdosis bravoure was er maandagavond om 20.35 uur de oorzaak van dat in de haakse bocht in de Maanweg een auto de bocht uitvloog. C., een 22-jarige in woner uit Leusden, wilde zijn vrien den demonstreren hoe een haakse bocht genomen dient te worden. Dat pakte ruet goed uit. De bestuur der verloor de macht over het stuur en kwam naast de weg terecht. Eén van de aric inzittenden raakte licht gewond. De auto is total-loss. Lieshout intermeubel TAPIJT GORDIJNEN MEUBEL SLAAPKAMERS INTEfVUEUBEL LIESHOUT Tel 033-941331 Hamersveldseweg 22 Leusden TENNIS AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 De Afslag.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1