t Daale op de pedalen; n vele opzichten een laatbloeier LEUSDEN, N-cursus leusder krant 5)e gesloten beursTT okaal Leusden Achterveld Onderhoud kabelnet leusder hrnnt AmmC^ENVERHUUR DIVERSE TYPEN OPEN EN/OF GESLOTEN 033-948138 HOOFDKANTOOR 020-273333. VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 's Nachts kouder (Ttex wee!in degemmte/ Aat Daale: een 'bezige bij' 25 jaar bestuurslid plaatselijk nieuws door Gerard Trebert ERSFOORT- Het Instituut Voor uurbeschermingseducatie f), afdeling Amersfoort en om- ken, organiseert een cursus herfst- en winterverschijnse- die gehouden zal worden in het Centrum voor Natuur en Milieu De Schothorst m Amersfoort. De cur sus beslaat 5 avonden (4 en 18 okto ber en 1,15 en 29 november). Bij voldoende belangstelling zullen er twee excursies aan de cursus wor den verbonden Kosten voor deelname bedragen fl. 25,-. Opgeven is mogelijk bij de heer Pijnacker, Heinsiuslaan 19, Amersfoort (telefoon: 19727). Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00. tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 I uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: I 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, f 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag. 03420-94206 Nabestellen foto's: i De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische loto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, I het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. OE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. „De Gesloten Beurs", p'a MDE, (maatschappelijke dienstverlening Eemland) postbus 261, 3800 AG Amersfoort, Bloemendalse Binnen poort 7, hoek Havik. De vakantieperiode is weer voorbij, en de Gesloten Beurs kan weer volop aan de slag. Men hoopt dat, nu de herfst er weer aankomt, er een heleboel men sen aan het opruimen slaan, zodat er weer flink wat spullen worden aange boden. De coördinatie bij de Gesloten Beurs berust tegenwoordig bij Ursula. Zij is onlangs begonnen. Geïnteresseer den kunnen bellen met nummer: 633924. Aangeboden: Geyser, grasmaaier, wandelwagen, eetkamerstoelen, hoofdkussen, 2 pers. matras mt 140-200, nachtkastje, gordij nen, schemerlamp, poef. Gevraagd: Tuinstoelen, gasfornuis, wasmachine, bedden, bankstel, babyspullen, bar krukken, bestek, buggy's, buro's, bromfiets, boeken, diaprojector en scherm, eethoek en stoelen, fiets, hang en legkast, koelkast, kinderspullen, speelgoed, radio en tv, naaimachine, serviesgoed, salontafel, tekentafel, toi lettafel. (advertentie) Leusden - Total Self Service Station „Hamershof', Muldenj 9, boedelbah WJHANGWAGEN\ ERHi KJR Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice tegen redelijke prijzen Asschatterweg 19 (Bij de Biezertkamp) Kantoor geopend van maandag toten met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. hfer de schrijfmachine. Niet alleen de voetbalvereniging CJW mag van zijn werklust'profiteren'. Daale is ook al jaren medewerker van deze krant. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Het is de laatste dagen druilerig en zeer vochtig weer geweest. Vooral maan dag en dinsdag viel er lang durig motregen zonder grote hoeveelheden. Opvallend was het zeer kleine verschil tussen dag- en nachttempe- ratuur. Zo werd het maandag minimaal 14.9 en maximaal 16 graden. Een dergelijk klein verschil komt in deze tijd van het jaar zelden voor. Op 5 september 1949 werd het in De Bilt 's nachts niet kouder dan 19.1 graad. Het geringe verschil in dag en nachtwaarden kon optre den doordat wij ons een aan tal dagen in een brede zuid westelijke stroming bevon den. Deze stroming voerde zachte, maar ook zeer voch tige lucht aan. De relatieve luchtvochtigheid bedroeg soms zelfs 97%. In de zuid westelijke stroming werden bij regelmaat storingen via de Britse Eilanden naar ons land gevoerd en wanneer er zo'n gebied passeerde viel er af en toe motregen. Doordat het zowel 's nachts als over dag bewolkt bleef kon er geen verschil in temperatuur optreden. Indien er opklarin gen waren voor gekomen zou de lucht snel zijn afgekoeld. Gisteren passeerde een koufront, waardoor een an dere luchtsoort werd aange voerd. Deze lucht was min der vochtig en ook koeler. Op de Oceaan vindt nu een belangrijk proces plaats. Het reeds eerder genoemd statio naire hogedrukgebied boven Groenland gaat zich uitbrei den richting IJsland. Op de prognose-kaarten voor ko mende zaterdag heeft zich een kern gevormd van 1020 hpa van IJsland richting Schotland. Tegelijkertijd komt er ook hoge druk van de Azoren via Frankrijk naar Duitsland. De druk blijft ech ter laag boven Scandinavië. Daardoor blijft er zeer koude lucht van hoge breedten naar het zuiden stromen. Een deel van die lucht kan in het weekeinde via Schotland na derbij komen. Het gevolg is drogere lucht, maar daar door flinke afkoeling gedu rende de nacht. Op grotere hoogte wordt het ook belang rijk kouder. Op 1500 meter wordt het vooral koud in een strook van Groenland via IJsland naar Scandinavië. Net boven IJsland wordt een temperatuur van -10 graden berekend. Al deze tekenen wijzen erop dat Koning Win ter zijn bedje in Noord-Euro pa al aan het spreiden is. Bij ons wordt het dus kou der, vooral 's nachts. Het zal wel minder somber worden dan begin deze week. De kans op regen wordt gelei delijk kleiner. Begin volgen de week voorzien de compu ters uit Offenbach een hoge drukgebied van de Azoren via Frankrijk met een kern boven Polen. Tegelijkertijd nadert een diepe depressie het zeegebied tussen IJsland en Schotland. Een meer zuid oostelijke stroming zou dan het gevolg zijn. De middag- temperatuur kan dan weer wat oplopen richting 16 a 17 graden. De nieuwe tropische cy cloon „Helen" is inmiddels ook op onze weerkaarten te zien. Hij lag dinsdag als een diepe depressie op het westelijk deel van de oceaan. Een volgende tropische sto ring verliet tegelijkertijd de westkust van Afrika op weg naar de overkant van de oce aan. Donderdag 29 september. 20.00 uur: Vergadering ge meenteraad, raadszaal gemeente- huis. 20.00 uur: Kaartavond De Til, Jongerencentrum De Til, Hamers- veldseweg. Zaterdag 1 oktober. 10.00 uur: Dierenkeuring voor kinderen, De Blij hof, Lisidunalaan 2. Zondag 2 oktober. 16.00 uur. Optreden All-stars in café De Brouwerij, Zwarte weg. Zaterdag 1 oktober 11.00 en 14.00 uur: Onderlinge wedstrijden De i Singels, manege De Fliert. i 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. 20.00 uur: Dansavond café Buiten- I lust. Zondag 2 oktober 14.00 uur: A.M.B.C. puzzelrit start hotel de J Roskam. 20.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 4 oktober 9.00 uur: Wel fare club Zonnebloem Ons Ge- J bouw 20.00 uur: kaartavond A.B.T.B. - K.P.J. - K.P.O een bejaardensoos Ons Gebouw. LEUSDEN- Begin oktober krijgt het i kabelnet van de CAI een grote on derhoudsbeurt. Het net wordt hele maal doorgemeten en de signalen worden eventueel bijgesteld, Het I kan zijn dat daardoor storingen optreden, Ook kan het voorkomen dat er tijdelijk helemaal geen sig- naai te ontvangen is. Dat geldt zo- wel voor radio als voor televisie. Het onderhoud zal plaatsvinden op maandag 3 oktober, woensdag 5 1 oktober en maandag 10 oktober. DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 Aat Daale op de pedalen. Fietsen is één van de vele activiteiten van deze 'bezige bij'. ditioneel evenement op Tweede Pinksterdag op de fiets. CONDITIE Dat het fietsen de 66-jarige jong houdt blijkt uit zijn conditie en de onvermoeibare wijze waarop hij zijn veelzijdige dagtaak uitvoert. Van stress heeft Daale nooit ge hoord; daarvoor immers heeft hij het te druk. Tot die taak behoort ook de as sistentie, die hij verleent bij het les geven aan Turkse en Marokkaanse meisjes op de huishoudschool aan de Bekensteinselaan en het vor mingscentrum De Korenbloem. Het betreft in dit geval lessen in spreekvaardigheid Nederlands en als hulpdocent heeft Aat Daale buiten de journalistiek ook een tweede altijd lang gekoesterde persoonlijke wens m vervulling zien gaan: onderwijs geven. ZIEKENOMROEP Alsof dat alles nog met voldoen de is heeft Aat Daale zich nog m andere richtingen dienstbaar kun nen en mogen maken aan de ge meenschap. Zo heeft hij een eigen programma bij de ziekenomroep ,,De Golfbreker", dat hij met een andere medewerkster samenstelt en presenteert. Overigens is het met helemaal toevallig dat Daale ook op dit ge bied in staat blijkt nuttig maar voor al ook goed te kunnen functione ren. In zijn werkkamer is een om vangrijk album te vinden met een collectie van zo'n dertig a veertig officieel uitgegeven en door be kende combo's en vocal groups mtgevoerde muziekstukken, waar van de bladmuziek de namen ver meldt van Aat Daale (tekst) en Pier re Biersma (muziek). Daale: „Ja hoor, ik heb ook gram mofoonplaatjes met zelfgeschre ven nummers en ben, in verband met de auteursrechten, zelfs lid van BUMA EN STEMRA. Zo nu en dan krijg ik nog wel eens een paar gul den. Maar echt rijk word ik er niet van. Waarvan wel trouwens. LEUSDEN - „Ik ben een laatbloeier en ik wil wel even Heggen waarom. Ik heb door verschillende oorzaken in mijn ven wat mijn werk betreft veel gemist. Eigenlijk had ik umalist willen worden. Of onderwijzer. Maar ik werd han- lscorrespondent, een bureaubaan dus. Maar ik ben nu geluk- g in de gelegenheid om in te halen. Veel in te halen zelfs". De 66-jarige Aat Daale is daar nu hard mee bezig, sinds hij ven jaar geleden vervroegd zijn functie neerlegde bij het drijf PFW, de Perfumes Flavours Worldwide in Amersfoort, j vult het grootste deel van zijn tijd met journalistieke arbeid het lesgeven. Dat alles met ambitie en vooral met veel szier. Arie Willem Daale werd in 1922 ruet zo geslaagd. In ieder geval ben Rotterdam-West geboren. Zijn ik tot op de dag van vandaag Aat seder noemde hem als kind Aat. gebleven". daarom weet ik niet; misschien Zijn jeugd en dus ook zijn 1 ze bij nader inzien Arie toch schooltijd bracht hij in de Maasstad COMPROMIS In 1948 kreeg hij werk in Amers foort. „Dat bleek een prachtig com promis voor een gezin, waarvan de vader Rotterdammer is en de moe der Friezin. We wonen nu veertig jaar m deze stad en we hebben het nog altijd uitstekend naar ons zin," aldus Daale. De kalender wees 1958 toen hij in kontakt kwam met de voetbalver eniging CJW, een club die in 1920 werd gesticht door christelijke jon gelingen, maar zich in de loop der jaren openstelde voor alle gezind ten. Daale besteedt een zeer groot BREED Voetbal is voor Aat Daale hobby nummer één, maar daarnaast is hij nadat hij zeven jaar geleden be sloot vroegtijdig zijn dagelijk werk te beëmdigen op een breed terrein meer dan aktief. Journalistiek leeft hij zich uit als medewerker van De Stad Amersfoort en van de Leusder Krant. Elke week levert hij een bij drage over een sportonderwerp. Verder stippelt hij voor de lezers fietstochten in de wijde omgeving uil, die hij omvangrijk beschrijft m de rubriek „Met Aat Daale op de pedalen", een succesvolle formule blijkens de vele reacties, die de schrijver elk jaar weer ontvangt. LEUSDEN - Deze week wordt onze sportmedewer- ker Aat Daale, bekend ook van enige vaste rubrieken in deze krant, door de voetbalvereniging CJW gehuldigd in verband met het feit, dat hij vijfentwintig jaar een be stuursfunctie heeft bekleed. Aanvankelijk was hij jeugd leider, daarna tien jaar lang secretaris van de jeugdafde ling, vervolgens wedstrijdsecretaris bij de senioren en sinds 1984 algemeen secretaris van de vereniging. Vrij dagavond wordt hem in het clubhuis een receptie aange boden. Aat Daale ontplooit buiten zijn functie in de voetballerij tal van aktiviteiten op velerlei terrein. Alle reden dus voor :een gesprek. Een portret van een bezige bij. door. „Het bombardement van 14 mei 1940, ja dat heb ik bewust mee gemaakt en dat heeft eigenlijk al tijd min of meer een stempel op mijn leven gedrukt. Mijn HBS-di- ploma heb ik zonder examen ge kregen, want de school lag in puin. Ik moet zeggen dat ik een jeugd heb gehad zonder veel perspec tief. In het voorlaatste oorlogsjaar ben ik uit Rotterdam weggegaan naar een onderduikadres in Fries land". In Sneek werd Aat Daale aktief lid van de plaatselijke voetbalclub ONS. Tijdens zijn vierjarige Friese periode leerde hij ook zijn vrouw kennen. deel van zijn tijd aan de vereniging. Buiten het secretariaat noemt hij het publiciteitswerk binnen en buiten de vereniging zijn belang rijkste taak. Meer dan dertig jaar reeds voert hij de redaktie van het wekelijkse clubblad „Nieuws van Nimmerdor". CJW komt in de derde klasse uit in wat Daale noemt „een pittige afdeling". De club is gedurende een periode van tien jaar getraind geweest door de vroegere bonds coach Jan Zwartkruis. Een gezelli ge club met een volstrekt eigen sfeer, zo karakteriseert Daale de club, waarvan hij de belangen met hart en ziel behartigt. Over fietsen gesproken: Aat Daale is een verwoed pedaleur. Een auto heeft hij nooit gehad; met zijn racefiets legt hij jaarlijks dui zenden kilomters af. Wedstrijden rijdt hij niet, hij is een puur recrea tief wielrijder. Vijftien maal reed hij de Friese Elfstedentocht, een tra

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3