LTV De Inslag terug naar de onderhandelingstafel 'Juf jubileert.. bij aanrijding Lichtgewonde Se leusder krant" Gasexplosie verwoest woning vandaag in kool: (L'85): 'Leusden irkwanselt grond' istenhoek' geen geschikte naam SERVA V0LV0 menwerkmgsverbandmet tennishal wordt onderzocht Inbrekers gilde op pad Annexatie openbaar groen wordt strenger aangepakt Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden id keurt grond verkoop aan bedrijven goed 'D handhaaft traditie [Bevonden Brink KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant DINSDAG 4 OKTOBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 44 (Door Berry Kamphorst) IDEN- De bijzondere algemene ledenvergadering van i Tennis Vereniging De Inslag, die afgelopen donderdag aanleiding van de gerezen problemen tussen de directie iet tennis- en squashcentrum de Groene Zoom in sporthal orf werd gehouden, heeft nog niet tot definitieve beslissin- geleid. Het bestuur van de vereniging kreeg de opdracht le leden om met de directie van de tennishal om de tafel te zitten en de samenwerkingsvariant nader te concretise- De leden van de vereniging willen exact weten hoe een tuele samenwerking tussen De Inslag en de tennishal eruit zien, voor men daar eventueel goedkeuring aan hecht. Het ^werkingsverband, zoals de directie van de tennishal ;telde, betekent wel dat de vereniging haar identiteit, •in ieder geval haar zelfstandigheid inlevert. Verder werd iten het alternatief van verhuizing van de vereniging naar jnersfoortse park Randenbroeck verder uit te werken. Het e alternatief, opheffing van de vereniging, werd voorlopig de geschoven. roblemen, die aan bijzondere algemene ledenvergadering af gingen, komen voort uit het mislukken van onderhan- g over voortzetten van het huurcontract tussen het tennis- [juashcentrum en de tennisvereniging. De 48 aanwezige le- lan LTV De Inslag zorgden bij wijle voor tumultueuze gang iken. Door onduidelijkheid en ontwetendheid bij een deel van de leden ontstond er zelfs een soort van Babylonische spraakverwar ring. Voorzitter Leo Kelderman kweet zich uitstekend van zijn taak door de vergadering niet door ir relevante zaken te laten bepalen. Voor de goede gang van zaken rondom de gerezen problematiek tussen LTV De Inslag en het tennis- en squashcentrum (TSC) Leusden moet er teruggegaan worden naar 10 augustus j.l. In een brief aan LTV Leusden liet de TSC weten het op gestelde, nieuwe huurcontract met te accepteren. Tegelijkertijd werd de tennisvereniging meegedeeld dat men de banen niet meer wilde verhuren. Tevens werd in deze brief door TSC Leusden het voor stel gedaan om tot een samenwer king te komen nissen LTV De In slag en de tennishal. Voor de ten nisvereniging heeft een samen gaan met TSC Leusden de volgen de consequentie: De vereniging verliest onherroepelijk haar zelf standigheid omdat de eindverant woordelijkheid in geval van het op gaan van de tennisvereniging m de tennishal bij Cor Ruis, c.q. de di rectie van de hal, komt te liggen. Voor de leden heeft dat tot gevolg dat alle geplande activiteiten geen doorgang zullen vinden. De invul ling van de activiteiten komt dan ook bij Cor Ruis in handen. In feite stond de tennisvereni ging met de rug tegen de muur, want als LTV De Inslag niet ak koord zou gaan met de samenwer king met TSC Leusden zal de TSC Leusden de plannen zelf uitwer ken, zo liet men weten. In dat geval zal de tennisvereniging op straat komen te staan en op zoek moeten gaan naar een andere behuizing. In dat kader moet het alternatief Ran denbroeck worden gezien. Op het sportpark in Amersfoort komen een aantal tennisbanen vrij en het in particuliere handen zijnde park Randenbroeck zou eventueel de nieuwe thuisbasis voor LTV De In slag kunnen gaan vormen. Maar ook aan dit alternatief zitten nog haken en ogen. Zo wordt de kwali teit van de banen in twijfel getrok ken en roept de liquiditeitspositie van de eigenaar nog vragen op. OVERLEG Na uitvoerig uitleg werd beslo ten om te stemmen omtrent de te volgen werkwijze. Er werd ge stemd over de vraag of het bestuur de besprekingen met Cor Ruis moet afronden en het definitieve voorstel omtrent samenwerking van de TSC Leusden ondertekend op papier moet krijgen. Uit de stemming bleek dat 44 leden voor een vervolg zijn van de door het bestuur ingeslagen weg wat betreft het onderzoeken van de mogelijk heden tot samenwerking met TSC Leusden. Vier leden zagen bij voor baat geen heil in een overeen komst met Cor Ruis. Het bestuur zal nu op papier laten vastleggen hoe de samenwerking er dan uit zou moeten komen te zien. In een vol gende ledenvergadering komt men daarop terug. Nu al valt te zeggen dat als de vereniging besluit op te gaan in het tennis- en squashcentrum de ver eniging alle verantwoordelijkheid ten aanzien van het te voeren be leid verliest. Ook de leden kunnen dan geen enkele invloed meer uit oefenen op het te voeren beleid. Het bestuur zal dan niet veel meer zijn dan loopjongen voor de direc tie en zal slechts een organisatori sche functie in het geheel kunnen krijgen. Het opgaan van LTV De Inslag bij TSC Leusden lijdt zonder meer tot het aftreden van het over grote deel van de huidige beleids bepalers. Voor de leden zal er in geval van een samenwerking niet veel veranderen. Het betekent al leen dat de vereniging zijn zelfstan digheid verliest en voor de leden komt de invloed op het te volgen beleid volledig te vervallen. WANTROUWEN Het huidige bestuur van LTV De Inslag kreeg tijdens de bijzondere algemene ledenvergadering te maken met een indirecte motie van wantrouwen. Bii een deel van de leden werd het idee naar voren gebracht om een onderhandelings commissie in het leven te roepen die dan met Cor Ruis zou gaan moeten onderhandelen om de overeenkomst voort te zetten. Dit lijkt echter absoluut uitgesloten omdat aan het door Cor Ruis geda ne concept-voorstel, op een inci dentele wijziging na, niet valt te tornen. De voorzitter stak dan ook de beschuldigende vmger uit naar een deel van de leden wegens stemmingmakerij. Een formele stemming had tot resultaat dat de meerderheid tegen een samen stelling van een onderhandelings commissie bleek te zijn. Aan het voorstel van de leden om een stemming te houden omtrent de uitwerking van het alternatief Randenbroeck werd door het be stuur gehoor gegeven. Uit de stem ming bleek dat de meerderheid van de leden het alternatief Ran denbroeck uitgewerkt willen zien. Met het oog op een eventueel defi nitieve verwerping van het voorstel tot samenwerking met TSC Leus den, kan het bestuur een gedetail leerd alternatief plan Randen broeck aan de leden presenteren. In de volgende ledenvergade ring, waarin de leden zullen wor den geïnformeerd omtrent de defi nitieve bepalingen in geval van het opgaan van de tennisvereniging in het tennis- en squashcentrum en de uitgewerkte mogelijkheden om naar Randenbroeck te verhuizen, zal er meer duidelijkheid komen in zake de toekomst van de jongste tennisvereniging van Leusden. Succesvolle jubileumzit AMBC. pagina 3. Rabobank Achterveld kondigt verbouwing aan. pagina 3. Het weer in Leusden: „Helene" bezocht IJsland. pagina 3. All-stars in De Brouwerij: ,,Wij zijn altijd bezig met improviseren". pagina 5. „Speekselanalyse is als het nemen van een vingerafdruk": Een interview. pagina 6. Gebouw regionale brandweer officieel in gebruik genomen. pagina 6. Sport: Roda-zaterdag wint zonder te improviseren. pagina 7. Roda-zondag kruipt door het oog van de naald. pagina 7. Achterveld raakt in slotfase punt kwijt. pagina 9. Gebrek aan routine doet LEOS das om. pagina 9. Antilopen noteert eerste overwinning. pagina 9. TERUGNEMEN één onzer medewerkers JDEN - Joop Kool (Leusden '85) heeft geen goed woord over de wijze waarop de gemeente Leusden omspringt met de d welke bestemd is voor bedrijven. "Het mooiste stuk be enterrein in het Ruige Veld wordt door de gemeente ver- iseld en verkocht voor een uitverkoopprijs", aldus de dvoerder van Leusden '85. De heer Kool deed zijn uit- ak tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Aan de was de verkoop van een stuk grond aan het Amersfoortse mobielbedrijf Doornekamp C.V. ns de raadsvergadering van e week donderdag kwamen jiondverkopen aan bedrijven ie orde. Dne van de bedrij- noeten 160,- per vierkante voor hun terrein betalen, nekamp betaalt een iets la- pnjs. Daar is ovengens wel 'erklanng voor, zo legde wet- er J. de Jongh (VVD) van telijke Ordening uit. Met het ffende bedrijf zijn de onder- elingen al twee jaar geleden nnen. Het bedrijf had het oog vallen op een goed gesi- rde plek in het plan Ruige In 1986 werd gesproken een grondprijs van rond de 146,- Inmiddels is dit bedrag zo'n twintig gulden hoger gewor den. Maar altijd nog te laag vol gens de fractie van Leusden'85. Dat de grond niet twee jaar gele den al werd verkocht komt door de vertragingstaktiek van de ge meente. De gemeente had geen haast om de grond te verkopen om de domweg eenvoudige re den dat de grond nog lang niet bouwrijp was. "Als we de grond toen hadden verkocht hadden we veel geld moeten uitgeven voor de aanleg van een toegangsweg en zaken als riolering en electrici- teit", aldus de wethouder. Zowel de heer Konijnenbelt (CDA) als Parson (WD) vonden dat de heer Kool zijn harde woor den aan het adres van het college moest terugnemen na de uitleg van de wethouder "Ik heb echt problemen met de kwalificatie "verkwanselen", aldus de heer Parson. De WD-woord voerder vindt dat er van "verkwanselen" geen sprake is als bednjvengrond voor 160,- per m2 wordt ver kocht "Dat doen ze pas in een ge meente als Deil. Daar wordt be dnjvengrond verkocht voor 25,- aldus mr. A. Parson. Ondanks het verzoek vanuit de raad om zijn woorden terug te ne men ging de heer Kool daar niet op in. J. Kool maakte de vergelij king tussen grond voor sociale woningbouw en grond voor be drijven. "Grond voor sociale wo ningbouw kost 200,-, voor be drijven 160,-. Ik noem dat ver kwanselen", aldus Kool. Ook na een dringend verzoek van wethouder De Jongh om zijn uit spraken wat te nuanceren bleek Kool niet van plan ook maar iets van zijn uitspraken terug te nemn. Met alleen de fractie van Leusden '85 tegen werden alle voorstellen tot grondverkoop door de ge meenteraad aangenomen. au één onzer medewer- R) 1USDEN - Bij monde van Ed Voorde handhaafde de D-fractie haar traditie om niet eens te zijn met een orgestelde straatnaam. De am die door de WD niet past werd gevonden was naam "Kistenhoek". B en stelden voor om een straat liet Ruige Veld zo te benoe- "reservenaam" op het lijstje van B en W.namelijk 't Koen- dert. Wethouder Vroon, historicus van professie, zei geen en kele moeite te hebben met de keuze van de WD Het uit gangspunt is geweest om stra ten te benoemen naar oude akkers of bosgebieden in Leusden. 't Koendert voldoet ook aan deze voorwaarde al dus de heer Vroon. De wet houder zei wel bezwaren te hebben tegen een andere naam op de "reservelijst", Hennephoek. Deze naam roept ook allerlei ongewenste associaties op, aldus de wet houder. De meningen in de raad ble ken nogal uiteen te lopen, zo dat een hoofdelijke stemming noodzakelijk werd. Enkele raadsleden stemden "ook uit traditie" tegen het alternatief voorstel van de VVD Met 11 stemmen vóór en 9 tegen werd het voorstel van de WD tenslotte toch overgenomen. De laatste keer dat de WD te gen een voorgestelde straat naam stemde verliep de dis cussie in een minder la cherige sfppr De WD was er toen op tegen dat een straat naam in het werkgelegen- heidsgebied Pnncenhof werd genoemd naar Willem Ruys, een Rotterdamse reder en oprichter van de koninklijke Rotterdamse Lloyd. Toen was het bezwaar dat de naam te veel leek op die van Willem Ruis, de inmiddels overleden populaire televisie-presenta tor die voor de VARA werkte. LEUSDEN- Vertegenwoordigers van het inbrekersgilde zijn ook dit weekeinde weer actief ge weest. In totaal werden drie wo ningen door ongenode gasten be zocht. In één geval konden de dieven kennelijk niets van hun gading vinden. In de andere ge vallen werd voornamelijk geld buitgemaakt. Aan de Wildenburgsuaat werd vrijdag een woning bezocht door ongenode gasten. Men forceerde een balkondeur om binnen te ko- LEUSDEN- Op basisschool Kinderland werd afgelopen donderdag een opmerkehjkjubileum gevierd 'Overblijf- juf Wil vein Zanten was op 29 september precies 12,5 jaar aan de school verbonden. Rekenmeesters becijferden dat dat neerkwam op 2000 middagen Een imposante hoeveelheid. Maar juf Van Zanten doet het werk nog steeds met veel plezier. Iedere dag van half twaalf tot één uur (vroeger van half twaalf tot half twee) helpt ze de kinderen bij het eten, snuit natte neuzen, boent vieze tafels, dweilt gemorste melk en zuigt de vloer, eet soms patat met de kinderen (betaald uit eigen zak) en treedt op als vredestichtster bij ruzies. Daarnaast heeft Wil elk jaar de hele vierdaagseclub thuis om ze van warm eten te voorzienKortom, Wil is er en dat nu al 12,5 jaar lang. En of de kinderen blij zijn met 'koperenWil? De foto, die gemaakt werd door onze fotograaf Hans Verhorst, geeft op die vraag een antwoord dat aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. LEUSDEN- Het college van B&W gaat strenger optreden tegen de annexatie van openbaar groen. Het komt op verschillende plaat sen in de gemeente nogal eens voor dat bewoners openbaar groen bij de eigen tuin trekken. Het komt zelfs voor dat bewoners op dergelijke stukken grond schuurtjes bouwen. Wanneer de gemeente consta teert dat er sprake is van eigen machtige toe-eigenmg van open baar groen, zullen B&W de betref fende bewoners verzoeken de toe stand in oorspronkelijke staat te herstellen. Gebeurt dat niet, dan zal de gemeente zelf ingrijpen, waarbij de kosten voor de betreffende be woners zijn. In bijzondere gevallen wil de ge meente de mogelijkheid open hou den de geannexeerde grond te verkopen. Dat kan alleen als het betreffende perceel met tot de ge meentelijke plantsoenen behoort Informatie hierover is verkrijg baar bij de gemeentelijke plant soenendienst, telefoon 941247, toe stel 235. LEUSDEN- Op de Leusbroeker- weg raakte zaterdagavond, om half acht, een 58-jarige fietser licht gewond bij een aanrijding. De fietser, Van E. uit Scherpen- zeel, reed op de Leusbroekerweg in de richting van De Mof, toen hij wilde afslaan. Juist op dat mo ment werd de fietser ingehaald door een bestuurder van een bromfiets, de 20-jarige G. uit Woudenberg. Een botsing was het gevolg, die Van E. op lichte verwondingen kwam te staan. Na behandeling in het ziekenhuis, kon de man huiswaarts keren. Capriolen van een jonge hond m de auto waren er de oorzaak van dat mevrouw V. (27) uit Leusden zaterdagmiddag om kwart voor één de macht over het stuur kwij traakte. V. wilde vanaf de Goudple vier de Beemden oprijden, maar werd tijdens die manoeuvre afge leid door haar hond, die door de auto buitelde. Ze vergat de bocht te nemen en botste daardoor op de men. De hele woning werd door zocht, maar er wordt niets vermist Uit een woning aan de Zaaier verdwenen zondag twee porte monnees, waarvan de inhoud on bekend is. Er werd een buitendeur geforceerd, waarna de gehele wo ning werd doorzocht. Bij een inbraak in een woning aan Grasland verdwenen vrijdag een zilveren ketting en een geldbe drag ter grootte van fl. 240,-. De dieven kwamen binnen door de voordeur te forceren. De gehele wonincr werd doorzocht (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerdamse»eg,7 - - tel 033-630154 'HET OUDSTE VERTROUWDSTE ADRES IN DE OMGEVING oraweg 326 R&toto 08385-19051 nabij Juliaiuziekcnhuis Bouw- Keukencentrum auto van de 6b-jange b. uit Amster dam. Beide voertuigen raakten be schadigd Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Een bromfietser kwam donder dagmiddag op de kruising Burge meester van der Postlaan/Hamers- veldseweg onzacht in aanraking met een autobus. De bromfietser, de 26-jarige De G. uit Woudenberg, verleende de bus, die bestuurd werd door de 32-jange L. uit Amersfoort, geen voorrang. De schade bleef beperkt tot materiële. Ramen, deuren of trappen o naar eigen idee of ontwerp wij maken het voor u LTV De inslag: „Ouf?". LEUSDEN- Na een gasexplosie, die zich donderdagmiddag om ongeveer half vier voordeed, is een woning aan de Mulderskolk geheel uitgebrand. De bewoon ster van het pand, de 45-jarige mevrouw Van D., is in levensge vaarlijke toestand opgenomen in het brandwondencentrum in Be verwijk. De bewoonster werd, in shock-toestand en met zware brandwonden, door omwonenden uit de woning gehaald De kracht van de ontploffing deed kozijnen en de achterdeur op straat belanden. Aan de achterzijde van de woning sneuvelden alle rui ten. De inboedel van de woning moet als verloren worden be schouwd. Over de toedracht van de explo sie tast de politie nog in het duister. Een eerste onderzoek wees echter uit dat er aan de gasapparatuur waarschijnlijk niets mankeerde.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1