abobank Achterveld ondigt verbouwing aan luccesvollejubileumrit AMBC [leusdenj Auto's leeggehaald leusder knanls McusJcr krant Dronken op de weg Ruit ingegooid Operatieset gevonden uto-, motor- en bromfietsclub bestaat 30 jaar okaaL Leusden Winkeldief aangehouden den keuren jaarverslag goed UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT 'Helene' bezocht IJsland LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 fbex weekindegemeerite/ Achterveld plaatselijk nieuws 1HTERVELD - Maandag was hterveld de algemene verga- m 3 van de Rabobank. De bank goed jaar. aldus voorzitter E. van Zandbergen. De uit ing gaat ook in 1988 door in ectoren. Als de bank groeit wel het eigen vermogen op jehouden worden. Dit vraagt ekere inspanning. Dit jaar zal gonnen worden met de ver ing van de bank. De pnvacy e klant staat daarbij hoog in aandel. De hal wordt zodanig luwd, dat de klant aan de ba- ier pnvacy heeft. Ook de vei- d zowel van de bank als van irsoneel zal zo goed mogelijk en gewaarborgd, het financiële jaarverslag ralt op te maken dat er een toename van spaartegoeden lelijk 4.1 miljoen gulden. De gen zijn nog sterker toege- met 8.6 miljoen. De ontwik- ien van het afgelopen jaar en [pende jaar zijn zeer positief, ligen vermogen is gestegen, gunstig vanwege de ver- tg van de Nederlandse bank [en vermogen te bezitten. De >p van reizen en verzekerin gen gingen ook gedurende het ver slagjaar weer vooruit. De jaarreke ning 1.987 werd door een accoun tantskantoor gecontroleerd en m orde bevonden. Ook door de Raad van Toezicht werd de jaarrekening onder zocht. In de werking van de registeraccountants wordt daarom voorgesteld de jaarrekening goed te keuren en het bestuur te dechar geren. De vergadering ging hier mee akkoord. Tevens werd goed keuring verleend aan het voorstel het winstsaldo toe te voegen aan de algemene reserve. Hierna volgde een bestuursverkiezing. De heer G. A. Kok trad af en stelde zich her kiesbaar. Het bestuur dat volgens de statute hiertoe verplicht was, had als tegenkandidaat de heer W. B. van de Tweel. Ook was er een verkiezing voor een nieuw lid van de Raad van Toezicht. De heer J. H. Gerritsen trad af en stelde zich weer beschikbaar als kandidaat. Door de Raad van Toezicht werd als tegenkandidaat de heer H. Bouw gesteld. Na de verkiezing bleek met een meerderheid van stemmen in het bestuur de heer G. A. Kok te zijn herkozen en als lid van de Raad van Toezicht met een Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. l/erschijnt elke dinsdag en donderdag. nlevering kopij erf advertenties loor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. g| 'oor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 tedaktie: Daan Bleuel ledaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker ilndredaktie: Hans Mosterd tedaktie en administratie: tentoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op verkdagen geopend van 9.00 lot 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 lur "elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) 11 Abonnementsgeld 68,80 per |aar, 34,90 per half jaar, 17 70 per kwartaal (lachten bezorging: Us abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 800 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan ontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag ussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u ontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 20-94206 S »n< labestellen foto's: >e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u labestellen (met uitzondering van archief- en historische oio's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te larneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, iet aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto rerd geplaatst. labestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, 'ngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen- foto('s) thuis. 'E LEUSDER KRANT is een uitgave van de 'DU-krantenkombinatie te Barneveld. meerderheid stemmen de heer J. H. Gerritsen. De prijswinnaar van de lotenj werd de heer P. van Es- veld uit Stoutenburg die een reisje ter waarde van 300 - won. Door de leden aanwezig op deze alge mene vergadering wordt goedkeu ring verleend tot uitstel met 5 maanden voor de vaststelling van de jaarrekening 1988 JUBILEUM Na sluiting van de vergadering werd de heer Van Zandbergen ver zocht zich bij zijn echtgenote en kinderen te voegen. Hij is 25 jaar bestuurslid, waarvan een aantal ja ren als voorzitter. De heer van Zandbergen werd toegesproken door de heer de Vries, adjunct re gio directeur. Volgens deze staat in zijn organisatie de mens centraal. „In de jaren dat wij elkaar kennen en samen werken zijn er hele fijne contacten onstaan," zei De Vries tegen de jubilaris. „Zowel alle me dewerkers als ik hopen nog vele jaren met u te mogen samenwer ken. Er is in die tijd veel veranderd. Hierbij onder andere de splitsing van de Boerenleenbank en Han delsvereniging en de tot standko- ming van de RABO-bank. Een be stuurslid moet zowel de belangen van de klant als van de bank voor op stellen. Daar moet men een goe de coöperatieve gedachte voor hebben. Een voorzitter moet met op de stoel van de directeur willen gaan zitten en omgekeerd ook met Men moet veel eigenschappen be zitten en die hebt u zeer zeker. U hebt nu 25 jaar medegewerkt aan het bestaan van de bank. Ondanks uw werkzaamheden bij uw bedrijf, uw gezin en andere werkzaamhe den hebt u toch steeds de tijd ge vonden u volledig voor de bank in te zetten. Dit mede dankzij de me dewerking van uw echtgenote waarvoor we haar heel dankbaar zijn." Hierna kreeg de heer van Zandbergen de zilveren speld met oorkonde namens de organisatie. Ook zijn echtgenote kreeg een ge schenk aangeboden. De volgende spreker was de heer G. van Dijk, lid van de Raad van Toezicht. Deze sprak namens de medewerkers van de bank. De heer van Dijk had een houten geweertje gemaakt. Hiermee bracht hij de eigenschap pen van de jubilaris naar voren, door het voorwerp steeds in een bepaalde stand te plaatsen. In een bepaalde stand moet men gericht kunnen schieten. Op het goede moment handelen. De heer van Zandbergen kan dat. Ook de tijd met moeilijke perioden is alles weer in de gezonde stand ge bracht. „Het belang van de leden, de spaarders en de medewerkers staat steeds bij u hoog m het vaan del", vond de heer van Dijk. „Colle gialiteit staat bij u hoog aange schreven. We hopen dat we nog vele jaren van deze voorzitter ge bruik kunnen maken." Namens de medewerkers van de bank werd hem een mooi jachtgeweer aange boden. Dit in verband met het feit dat de jubilaris een goede jager is. Zijn echtgenote werd m de bloe men gezet. Daarna kwam de di recteur van de bank, de heer Ver meulen, aan het woord Hij felici teerde de heer van Zandbergen en zijn echtgenote met het jubileum. „Ik wil even stil staan bij het belang van continuïteit in het besturen van een bank," begon de heer Ver meulen. „Juist bij een coöperatieve verenigmg, die in de praktijk werkt als een bednjf, en door de aard van het bedrijf de hoogst mogelijke prioriteit te geven aan privacy is een zekere mate van bestuurscon- tinuïteit gewenst. Soms moet men hele moeilijke beslissingen nemen. Men heeft te maken met getallen en bedragen, doch ook met mensen, gezinnen. Door U wordt naast het zakelijke aspect ook en vooral die andere invalshoek belicht." Het erelid J. Tijmensen, was de volgende spreker. Deze had de eerste jaren van Zandbergen als bestuurslid nog meegemaakt. In 1863 werd hij in het bestuur geko zen als jongste lid. Tot slot was het jubilaris die nog een woord sprak Die had niet op de huldiging gere kend. Toen hij in het bestuur geko zen werd, wilde hij eerst weigeren „Ik vond me zelf te jong", herinner de hij zich. „Ik heb veertien dagen bedenktijd gevraagd en na die tijd toch maar ja gezegd." Onder lei ding van Peel van den Hengel en Jan Tijmensen heb ik goed geleerd hoe een Coöperatie in elkaar zat. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewrna de Boer. Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! Het kan zo mooi zijn op het eiland IJsland. Hoewel het er flink koud kan zijn, is er wat natuur betreft heel wat te zien. Het afgelopen weekein de is het eiland flink onder vuur komen te liggen van de tot orkaandepressie gede gradeerde oude tropische cycloon „Helene". Deze werd vorige vrijdag „ingevangen" in de circulatie op de oceaan en zette toen richting IJsland. Eenmaal weer op zee liep de luchtdruk in de kern weer flink terug en op zaterdag werd 945 hpa afgelezen. Vooral het zuiden van het ei land moest het ontgelden met windsnelheden van meer dan 150 km per uur en dat is ver boven orkaankracht. Na een paar koude dagen met sneeuwbuien werd het als pleister op de wonde wel iets zachter daar. Met zuid westelijke winden werd de eerste koude van het seizoen verdreven. Bij ons zorgde de oude tro pische cycloon wel voor een aangename verrassing. Doordat zij aan de voorzijde grote hoeveelheden warme lucht in de bovenlucht aan voerde kreeg een hogedruk- gebied boven Ierland vleu gels en trok in het weekeinde via ons land naar het oosten om zondag met kern druk van 1035 hpa boven Polen aan te komen. Het leverde een schitterend najaarsweekein- de op met veel zon en een temperatuur van 17 graden welke voor de eerste dagen van oktober niet slecht ge noemd mag worden. Drie jaar geleden ging het nog beter. Toen werd op 1 oktober 1985 op veel plaat sen de 25 graden nog gehaald en zelfs overschreden. Okto ber is dus goed van start ge gaan na een toch wel wat teleurstellende september maand. In Leusden werd de gemiddelde temperatuur 13,2 graden en dat is lande lijk gezien ongeveer nor maal. De hoogste tempera tuur was 22,2 graden en werd bereikt op de 9e. Het koudst werd het op de 30e met een minimum van 5,1 graden. Het was een sombere maand met te weinig zon. Vooral de 26e en 27e waren donkere dagen met een hoog vochtigheids percentage en een minimaal verschil tussen dag- en nachttemperatuur. Het re gende flink in Leusden de af gelopen maand. Met een to taal van 101,1 mm ruim bo ven het normale peil (66 mm). Uitschieter was de 14e met 15,2 mm in één etmaal. Het onweerde in Leusden gedu rende 3 dagen. Op mijn station in Ruurlo werd een gemiddelde tempe ratuur van 14,2 graden be reikt, toch weer wat meer in vloed van het overgangskli maat. Er viel beduidend min der neerslag dan in Leusden, maar met 88,7 mm toch meer dan normaal. De hoogste temperatuur was 24,1 op de 9e en de laagste 4,9 evenals in Leusden op de 30e. Sep tember was derhalve te nat, te somber en normaal wat de temperatuur betreft. Het ac tuele weer blijft tot mager onder invloed staan van een hogedrukgebied, inmiddels doorgeschoven naar Rus land. Tegelijkertijd verschijnt er opnieuw een diepe depressie bij Schotland berekende kerndruk morgen 985 hpa. In de loop vein de dag kan er een front naderbij komen, waar door de regenkans na van daag groter wordt. Donder dag en vrijdag blijft de stro ming naar verwachting zuidelijk, zodat het voor de tijd van het jaar zachte weer kan aanhouden. De tempera tuur wordt overdag ongeveer 16 graden. De nachten wor den mede door bewolking, aanzienlijk minder koud dan in het weekeinde toen het op sommige plaatsen tot vorst aan de grond kwam. Al met al geen slechte eerste okto berweek dacht ik met pas te gen het weekeinde wat kou dere lucht uit het noordwes ten. DINSDAG 4 OKTOBER 1988 LEUSDEN- Op de Doornseweg werd donderdagavond omstreeks half twaalf een automobilist staan de gehouden, die door opvallend rijgedrag de aandacht van de poli tie op zich vestigde. De man bleek meer wegruimte nodig te hebben, dan strikt genomen noodzakelijk was. De automobilist bleek na het afnemen van een aantal blaastests en een bloedproef teveel te heb ben gedronken. Bovendien bleek de man, de 51-jarige D. uit Hoog- Soeren, in het bezit van een rijbe wijs, dat sinds juni van dit jaar zijn geldigheid was kwijtgeraakt. LEUSDEN- Bij de Rossenberg- school aan de Rozengaarde werd woensdagavond om kwart voor ne gen een ruit mgegooid. Getuigen zagen een circa 14/15-jarige jonge man, die een rood/groen jack droeg, een steen door het raam gooien. De vensterruit mat 2.90 meter bij 1.20 meter. De dader ont kwam. LEUSDEN- Bij de politiepost in De Hamershof is een wit kokertje afge geven, waann een steriel verpakt operatiemesje, twee pleisters en een veiligheidsspeld zaten. De po litie vermoedt dat een arts het ko kertje verloren moet hebben. LEUSDEN- De auto van een vrou welijke bestuurder werd vrijdag op de parkeerplaats bij begraaf plaats Rusthof opengebroken. Uit de auto verdween een zwarte schoudertas, waarin een rijbe wijs en make-up spullen zaten. De dieven openden het portier van de auto met een valse sleutel. Op zondag werd een vrouwelij ke bestuurder eveneens beroofd van een schoudertas. De tas stond was achtergelaten in een auto op de parkeerplaats van begraaf plaats Rusthof aan de Dodeweg. In de tas, die eigendom is van me vrouw P. uit Almelo zaten autopa pieren en make-up spullen. De in braak werd gepleegd tussen 14.00 uur en 14.30 uur. Uit een auto, die geparkeerd stond bij restaurant Alberts Corner, verdween zondagmiddag een schoudertas, waarin een beauty case en los parkeergeld zaten. De inbraak werd gepleegd tussen 14.00 uur en 18.00 uur. De auto is eigendom van mevrouw V. uit Win schoten. CHTERVELD - In verband met het 30-jarig bestaan van de Motor en Bromfiets Club Achterveld werd zondag een leumrit verreden. Er waren 30 deelnemende equipes. Er je|d geiden onder een eigen reglement; de rit was uitgezet de familie Duits uit Putten. Tijdens het uitrekenen van de ag werd er een gezellige bingo gespeeld met leuke prijzen, im de wachttijd te korten. vereniging bestaat op 17 ok- 30 jaar. Voordat de prijswin- van deze rit bekend werden laakt, riep voorzitter G. Vink de 1| heer J. M. Schouten naar voren. Hij is de mede-oprichter van de AMBC en was tevens de eerste voorzitter. Door zijn inzet is de club tot grote bloei gekomen. De heer Schouten is nog steeds lid van de vereniging. Als blijk van waardering werd hem een geschenk overhandigd. Er wa ren bloemen voor zijn vrouw. De heer Schouten dankte voor de ge sproken woorden en het geschenk. „Het was 30 jaar geleden heel wat makkelijker een dergelijke club op te richten. Ik vind het een hele prestatie dat men m deze tijd de club nog draaiende kan houden. In de achter ons liggende periode zijn hier m de provincie al heel wat soortgelijke clubs verdwenen. Ook is het zeer goed dat twee dames deel uit maken van het bestuur", aldus de heer Schouten in zijn dankwoord. De heer Schouten stelde twee mooie houten bekers als pnjs be schikbaar. De bekers, gemaakt van olijfbomen-hout, zijn afkomstig uit Israël. Vervolgens bracht de voorzitter dank aan Piet van Uhm van hotel de Roskam. Reeds 27 jaar is de AMBC bij hem onderdak. Vanaf die tijd is hij ook lid van de verenigmg. In verband met het jubileum was er voor elke deelnemer een prijs. Ook de aanwezige kmderen wer den niet vergeten. Aan de équipe Van Loenen uit Leusden, die als vijfde winnaar met 3 strafpunten juist buiten de prijzen viel, werd een door de heer Schouten ge schonken beker uitgereikt. In de tourklasse viel deze eer te beurt aan E. Buurman uit Barneveld die als zesde met 90 strafpunten ook juist bmten de prijzen viel. UITSLAGEN Sport klasse: 1. J. Bebingh, Woudenberg 0 str.pnt. 2. W v.d. Heuvel, Putten (0). 3. G. Vink, Barneveld (0). 4. vd. Roest, Weesp (1). De poedelprijs was voor H. van Druten, Achterveld, 131 strafpunten, Tourklasse: 1 A. Zwaaf, Amersfoort 61 str.pnt. 2. Ria v.d Berg, Putten (65). 3. H. Hazeleger, Scherpenzeel (82). 4. A. H. Luys, Leusden (90). 5 A. Buurman, Barneveld (90). De poedelprijs was voor W Berg uit Leusden, 344 strafpunten. De gratis deelname aan de vol gende nt werd via de puzzel in het clubblad gewonnen door Broek huis uit Voorthuizen. Nadat de heer Soesbergen zijn functie beëindigde, wilde men mij voorzitter maken. Dat heb ik uitein delijk aanvaard. In die 25 jaar heb ik heel prettig samen gewerkt met de oud directeur de heer van Zand- bnnk. Ook met zijn opvolger de heer Vermeulen is er een prettige samenwerking, evenals de overige bestuursleden en alle medewer kers. De mens heeft mij steeds aan gesproken. Wij beslissen wel, maar de medewerkers moet het doen. Ik hoop nog een aantal jaren m dezelfde vertrouwde sfeer met u allen te mogen blijven werken. Ze ker op zijn plaats is hier ook een woord van dank aan mijn echtge note. Als zij al die jaren niet zo volledig achter mij had gestaan, had ik dit zeker niet kunnen vol brengen De heer Jan Schouten, mede-opnehter van de Achterveldse AMBC, voert het woord tijdens de bijeenkomst na de jubüeumnt. nrwaars van de jubileumrit tonen de bekers van olijfhout, die door Jan Schouten aan de vereniging werd honken. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAG1N.A met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 4 oktober. 20.00 uur: Vergadering raads commissie Welzijn en Huisvesting, commissiekamer gemeentehuis. 20.15 uur: Valleiconcerten, Het Fodor Kwintet, Nederlands Her vormde kerk, Arnhemseweg, Leusden-Zuid. Woensdag 5 oktober. 9.00 uur: Thema-bijeenkomst over voetzoolreflexmassage, vrou wen ontmoetingscentrum 't Voor onder, kelder gemeentehuis, Bur gemeester van der Postlaan 2. 19.30 uur: Informatiemarkt voor aanstaande ouders, De Spring plank, Asschatterweg 25. 20.00 uur: Vergadering raads commissie Ondedrwijs, Sociale Za ken en Milieu, commissiekamer gemeentehuis. Woensdag 5 oktober 9.00 uur: handwerkhobbyclub de 'Moes pot'. Donderdag 6. oktober 13.30 uur: bejaardensoos 'Ons Gebouw' Vrijdag 7 oktober 20.00 uur: Kaarttoumooi 'De Hessenkar'. Zaterdag 8 oktober 21.00 uur: KPJ Dansavond café Buitenlust. Zaterdag 8 oktober 20.00 uur: Disco Show de 'Klaveet' Zondag 9 oktober 20.00 uur: Disco de 'Klaveet'. Dinsdag 11 oktober 9.00 uur: Wel fareclub 'Zonnebloem', 'Ons Ge bouw'. LEUSDEN- In de Hema, in winkel centrum De Hamershof, werd za terdagmiddag om 16.15 uur, een winkeldief aangehouden. De man, de 25-jarige T. uit Leusden, had vier ringen en een ketting ter waarde van 65,- onrechtmatig in zijn bezit.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3