V7ij zijn altijd bezig net improviseren' 'Het zijn geen kneuen, maar fraters' DE BOOT GEMIST? W ethouder V roon (CDA) vindt woordkeuze bijna beledigend Bang&Olufeen x-gevangene vertelt over tbr leus—en krant Sanitaire (po)stop xxzxnxt» Bijeenkomst landbouw organisaties Caravan leeggehaald Handtas gestolen Hoge boetes voor verkeersovertredingen: mersfoortse band 'All Stars' in De Brouwerij lèma-avond in Achterveld VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Teleurstelling over houding Leusden '85 Brandstichting Voetzool- reflexmassage Inbraak ONKYO^ CASIO plaatselijk nieuws e 'All Stars'in De Brouwerij. Van lmks naar rechts: Guido Eyman (gitaar), Tibor Pauls (drums), Wout Wantenaar mg en saxofoon) en Joop de Man (bas). Niet te zien is Gert Wantenaar (keyboard/synthesizer). d JSDEN - In de namiddag van 2 ober bepaalden Wout Wante- (zang en saxofoon), Guido man (guitaar), Tibor Pauls urns), Joop de Man (bas) en Wantenaar (keyboard/syn- sizer) de sfeer in het cafe De mwerij. Deze band die zich 11 stars" noemt sloeg meteen bij vele tientallen bezoekers, or de komst van de band was te merken, dat de bezoekers cafe De Brouwerij niet alleen wamen op de drankjes en de >jes. Enkele fans van de Amers- rtse "All stars" zaten al een itje ongeduldig te wachten op band. Nadat de vijf Amers- rters bijna geruisloos binnen ien gekomen en zich hadden iistalleerd, richtten alle bezoe- zich op hun rockmuziek. begonnen" met J'Love is not ugh" van David Sanborn, 'een imer, waarbij spelers moeten te improviseren op vijf tonen wel dicht bij elkaar liggende ;n eentonig kunnen klinken, jde de "All stars" ervoor dat niet gebeurde. oforust Wout Wantenaar :ht de improvisatie bijna met :ranse slag vanuit het niets op Guitarist Guido Eyman en boardspeler Gert Wantenaar len het daarna om beurten els van hem over tot vlak voor einde Dat was weer wegge- voor Wout Wantenaar, met niet stagnerende ritmische en momsche steun van drummer or Pauls en basgitanst Joop de Opvallend was hun grote digheid op de instrumenten mn directe overdracht van mu le emoties naar het publiek In reenstemming met de titel van nummer leken ze er maar genoeg van te krijgen. De oekers vroegen na dit vrij je nummer dan ook om meer. af het tweede nummer wis- ie Wout Wantenaar telkens •en de saxofoon en zijn stem wel hij volgens klassieke Istaven eigenlijk veel beter speelt dan zingt, bereikte hij rmee wel een duidelijk doel. lelijk, nog directer en vrijere cmuziek uitvoeren dan alleen een nogal fors blaasinstru ment aan de mond mogelijk is. Bo vendien waren de teksten van hun volgende nummers meestal niet zo belangrijk. Zo vielen bij "Grape Fun" van Curtis Mayfield en "Stir it up little darling" van Bob Marley hooguit de titels nog het meest op. De "All stars" dompelden de tekst meestal spontaan en ongekun steld onder in het ritmische, har monische en melodische geheel. De zanger zong ook met achter el kaar door, hij werd telkens afge lost. Heel leuk was dat bij het vijfde nummer, waarbij de zanger en keyboardspeler suggereerden tegelijkertijd en na elkaar het zelfde instrument te bespelen Pas bij het zesde nummer, een rustige en melodieuze compositie van Ene Clapton, moest Wout Wante naar zich meer op het zingen stor ten. De aardigheid van dat nummer was, dat niet alleen Wout Wante naar veel meer zong. Ook de be geleiding liet horen nog iets an ders te kunnen dan de wat wil dere, maar toch zeker ook wel ont spannende vormen van pop- of rockmuziek. De zanger en de ove rige musici wisten alle emoties, die zij eerder met weinig omwe gen over het voetlicht hadden ge bracht, fraai en vrij te doseren Na dat rustige nummer werden de bezoekers voor de pauze nog op gepept met een furieus nummer Er was veel waardering voor de band, Dat bleek uit het applaus en uit lovende opmerkingen van sommige bezoekers tijdens of tus sen de nummers. De eerste dne kwartier van het programma gaf een band te zien, die met plezier speelde en met plezier viel te be luisteren. Met name de saxofonist en gitanst, die meer dan de ande ren, solist moeten zijn, raakten ge voelige snaren bij het publiek IMPROVISEREN Dat er heel wat komt kijken in de professionele lichte muziek, maakte gitanst Guide Eyman tij dens de pauze aan de bar in korte zinnen duidelijk "Wij zijn Amers- foortse vrienden en kennen elkaar al zes jaar van verschillende bands, zoals "W5", "Joe Fopper" en "Bobby Smiles" De "All stars" is eigenlijk geen band, maar een sessie van vrienden. In losse com binaties spelen wij pop- of rock muziek, hoe je het maar wilt noe men. "Voor ons optreden in De Brou werij hebben we één keer geoe fend. Wij repteren namelijk nau welijks met zijn allen Maar met de verschillende bands waar wij deel van uitmaken, repeteren wij éen keer per week en treden één of twee keer per week op. Wij ken nen elkaar zo goed, dat een vast ntme en een vaste harmonie ons voldoende houvast geeft Verder zoeken wij tijdens het samenspe len telkens naar andere dingen om het boeiend te houden. Wij zijn constant bezig met improvise ren." PROFESSIONEEL "Wij zitten allemaal op het conser vatorium in de jazz-afdeling Wout studeert saxofoon in Utrecht, Gert doet piano in Hilversum, drummer Tibor en bassist Joop studeren in Hilversum en ik zit in Den Haag. Hoewel de Utrechtse opleiding de jongste is, maakt het weinig uit waar je studeert. De leraar is be langrijk. Wout zingt van jongs af aan, maar volgt geen zangstudie. De meeste zangers in de lichte muziek vinden zangstudie name lijk te schools. Je mag met schreeuwen, niet vrij mag omgaan met je emoties". "Verder maakt hét met veel uit of je jazz-gitaar of klassiek gitaar speelt. Op klassiek guitaar maak je de toon met de vingers en op jazz-gitaar speel je met een plec trum en versterker. De techmsche ontwikkelingen zijn nauwelijks meer bij te houden De verster kers worden steeds beter. Je koopt geen gitaar meer, maar moet de juiste combinatie van gui taar en versterker weten te kiezen. En je hebt nog randapparatuur, waarmee je bijvoorbeeld echo-ef fecten maakt." "Helaas studeren er momenteel teveel musici af die gespeciali seerd zijn in lichte muziek Net als in Amerika, hebben we in Neder land niet echt een grote kans om aan de bak te komen In Duitsland, waar de opleiding in Keulen een kleine jazz-afdeling heeft, mis schien beter. Als we in Nederland willen blijven spelen, dan moeten we het hebben van bruiloften met klantgerichte programma's. Maar mijn ideaal blijft muziek maken waar jezelf voor staat en waarmee je het publiek kunt bereiken." HTERVELD - Door de KPJ donderdagavond een na-avond gehouden over (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Ben snelle fotokopieerservice egen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met jdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. het onderwerp 'ex-gedeti- neerden'. Op de avond was een discussieleider uit Arn hemsen een ex-gedetineerde aanwezig. De gespreksleider was de heer Niek van de Heijden, be roepskracht bij de KPJ te Arn hem. De ex-gedetineerde is als vrijwilliger werkzaam voor de vereniging Delikwen- tie en Samenleving voor ex- gedetineerden die problemen hebben met het opnieuw aan passen bij hun terugkeer in de maatschappij. De vrijwilligers nemen contact op met ex-gedet neerden om hen voor te lichte' over hun terugkeer in de maatschappij. Ook probeert zij vooroordalen weg te nemen. Er was een vartoning van een diase rie over 'aen gevangerus. Hierna werd uitleg gegeven over de betekenis van het woord tbr, terbeschikking stelling van de re gering. Als een gedetineerde een misdaad heeft begaan, waarbij tij dens het onderzoek duidelijk naar vuicii Kwam, aai deze op het mo ment van het plegen van het feit ruet toerekeningsvatbaar was, kan hem tbr worden opgelegd. Deze tbr kan onbeperkt worden ver lengd. De gedetineerde verblijft daarna in een tbr-kliruek, tot zijn vonnis is uitgesproken. Het komt voor dat een gedetineerde na het beëindigen van zijn straf een tbr- behandelmg moet ondergaan. Momenteel zijn er ongeveer 400 personen met een tbr-veroorde- ling. Veel van deze gedetineer den hebben zware sexuele mis handelingen gepleegd. Duidelijk werd door beide spre kers naar voren gebracht dat een ex-gedetineerde slecht toegerust zijn vrijheid tegemoet gaat. Ze hebben veel minder kansn in de maatschappij, een moreel besmet tingsgevaar, men probeert betrok kenen weer geschikt te maken voor de maatschappij, maar dit wordt vaak door medegevange nen onmogelijk gemaakt De grootste problemen van ex-ge- detineerden zijn, dat zij geen baan hebben, hun relaties verstoord zijn en dat zij veel last van vooroor delen hebben. Daarbij komen ook huisvestingsproblemen (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Vrijwel alle woordvoerders van de fracties in de Leusdense gemeenteraad toonden zich vorige week doderdag teleurgesteld over een betoog van de heer R. Blauw (L'85). De heer Blauw gaf als de mening van zijn fractie weer dat het huidige college zich verschuilt achter termen als „moeilijke tijden" en „onze ambtenaren hebben het ook moeilijk". De heer Blauw vindt dat het college geen excuus heeft waar het gaat om de „knullige presentatie" van de jaarrekening over 1987. Vooral wethouder Vroon stoorde zich erg aan de woord keus van de heer Blauw. „Bijna beledigend voor het college," aldus de huidige wethouder van financiën, die overigens zelf ook van mening is dat de presentatie van jaarstukken wel beter kan. Tijdens de vergadering van de commissie financien was al duide lijk geworden dat alle raadsleden van mening zijn aat ae presentatie van de jaarrekening wel beter kan. Op het cijfermatig gedeelte had memand iets aan te merken. Unaniem was men wel van me ning dat het veelbesproken be drag van 13.152,- voor advies- kosten uit de rekening geschrapt moest worden. Het betreft hier de kosten die betaald zijn aan advies bureau Nieuwenhuizen voor ad viezen aan het voormalig college van burgemeester en wethouders. Alleen oud-wethouder J. Wage naar weigert zijn aandeel in de kosten terug te betalen Tijdens de raadsvergadering van vorige week donderdag is besloten deze kwestie in handen te geven van het huidige college. GEZOND Behalve Leusden '85 hadden alle fracties lovende woorden aan het adres van het college met betrek king tot de jaarrekening 1987. Wel plaatsten enkele fracties wat kant- tekeningen. Zo bracht mevrouw Jansen (PvdA) nog eens naar vo ren dat naar haar mening ver keerd is omgesprongen met ge meenschapsgelden waar het gaat om de verkoop van boerdenj Hak- horst. Ineke Jansen trok de paral lel met de huidige perikelen rond de tennishal. De heer A Parson (WD) noemde Leusden een „financieel gezonde gemeente". De gang van zaken stemt zijn fractie dan ook bijzon der tevreden. Eenzelfde kwalificatie voor het be leid had de heer Boersen, woord voerder van de CD A-fractie. Ook de heer Oostra (D66) had compli menten aan het adres van het hui dig college. Vooral omdat vaak onder moeilijke omstandigheden gewerkt moest worden waar deerde de heer Oostra het feit dat de jaarrekening binnen redelijke tijd van de pers was gerold kemng over 1987 voor rekening komt van het opgestapte college Toch vindt de fractie van Leusden '85 dat het huidige college zich daar niet achter mag verschuilen „Het college erkent dat het er niet in is geslaagd de jaarrekening tot een beleidsinstrument te maken," aldus Blauw. Toch had de heer Blauw ook een aantal 'positieve' zaken uit de jaar rekening kunnen halen. „Radema ker heeft blijkbaar zijn aandeel in de Venlo-reis terugbetaald. Jam mer dat een nog zittend raadslid dat overigens met heeft gedaan De post 'genotmiddelen' is min der geworden. De plaatselijke slij ter heeft zelfs moeten onderverhu ren. Cijfermatig klopt het hele ver haal wel, beleidsmatig echter niet," aldus een aantal opmerkin gen van het Leusden '85-raadslid. NIETS OPBOUWENDS Harm Offereins (SGP/GPV) had net als de meeste andere collega raadsleden geen waarderig voor het betoog van de heer Blauw. „Hoe kunt u nu zeggen dat u met uw partij wilt meebesturen als u geen enkele opbouwende kritiek heeft. Ik heb niets opbouwends in uw kritiek kunnen ontdekken," al dus een verontwaardigde Offe reins. De heer Parson (WD) wees de heer Blauw op het feit dat de ge hele raad verantwoordelijk is voor de situatie die in het gemeente huis is ontstaan. Toch wil ook de WD-fractie dat de huidige wet houder van financiën volgend jaar meer doet dan hij zelf op dit mo ment voor mogelijk houdt. Dit be tekent dat de WD-fractie, net als trouwens de andere raadsfracties erop staat dat de jaarrekening over 1988 ook analyses over het gevoerde beleid bevat. Ook na alle opmerkingen over zijn beschouwingen bleef de heer Blauw bij zijn eerder ingenomen standpunt. „Het college is politiek verantwoordelijk en moet zich niet zo vaak verschuilen achter de moeilijke toestanden in het ge meentehuis." SARCASTISCH Het betoog van de woordvoerder van Leusden '85, de heer R. Blauw, was geheel anders van toonzet ting Zijn 'algemene beschou wing' had een sarcastische onder toon. „Besturen is geen sinecure," zo begon de heer Blauw zijn betoog. Blauw gaf toe dat 3/.i van de jaarre- LEUSDEN- Leusden werd zon dagmiddag opgeschrikt door een serie brandjes, die vermoedelijk is aangestoken. De eerste mel ding kwam binnen om 15.00 uur. Aan de Walstro bleek een boom hut in de brand te staan. Om kwart over drie bleek op de Ga gelhof een personenauto te bran den, terwijl om half vier een toe vallige voorbijganger een begin nend brandje in een caravan bij De Hamershof in de kiem kon smoren. De kunststof velg van het voertuig had vlam gevat. De politie heeft aanwijzingen dat er sprake is van brandstichting. Verband tussen de branden wordt verondersteld. De techni sche recherche heeft de zaak in onderzoek. ACHTERVELD- De gezamenlijke besturen van de plaatselijke afde lingen van de landbouworganisa- tiesa ABTB, CBTB en ULG hebben een bijeenkomst georganiseerd, waarin het werk van de algemene inspectie dienst van het ministerie van landbouw centraal zal staan. De avond wordt donderdag 6 okto ber gehouden m Ons Gebouw in Achterveld. Tijdens de bijeenkomst zal in specteur C. van Norel van de AID een toelichting geven op het werk van de dienst. Inspecteur J.L. Vos zal ingaan op de mestwetgeving, de mestboekhouding en de con trole hierop. De avond begint om 20.00 uur. ACHTERVELD- Naar eerst nu be kend is geworden, is m de periode tussen 30 augustus en 25 septem ber een caravan m Achterveld, die geparkeerd stond op een terrein aan de Hessenweg, bezocht door ongenode gasten. Na een raam te hebben ingeslagen, namen de die ven een voortent en een bruin ge kleurde luifel weg. De caravan is eigendom van A. uit Amersfoort. LEUSDEN- Het Vrouwenontmoe tingscentrum 't Vooronder houdt woensdagmorgen 5 oktober een thema-ochtend, met als onderwerp 'Voetzoolreflexmassage'. Fysio therapeute en hypno-therapeute Fritsje ter Cock-Krikke zal het the ma inleiden. Vanaf negen uur staat de koffie klaar. De ochtend duurt tot onge veer kwart over elf. Voor opvang van kinderen is gezorgd. Voor meer informatie kunnen belang stellenden contact opnemen met Marian Groot, telefoon 941738. LEUSDEN- Op een parkeerplaats bii winkelcentrum De Hamershof werd mevrouw G. uit Leusden vrij dagavond, rond negen uur, besto len, G. had tijdens het inladen van boodschappen haar handtas even neergezet en die bleek even later te zijn verdwenen. In de tas zat ongeveer driehonderd gulden aan contanten, een toeristenkaart, een rijbewijs en cheques. ACHTERVELD - In de nanacht van vrijdag op zaterdag is een „hengelaar" weer actief geweest. Door middel van een ijzerdraadje wist de dader het slot van een voor deur te openen waardoor hij de woning binnen kon lopen. Ont vreemd werden een aantal giro betaalkaarten. De inbraak vond plaats bij de familie van W. aan de Pater Stormstraat. De politie vraagt de bewoners de deuren op het nachtslot te doen. LEUSDEN/AMERSFOORT - "Het zijn geen kneuen, maar fra ters". Het betrof hier een uitspraak van een getuige-deskun- dige op de strafzitting van 22 september over het al of niet over treden van de Vogelwet. Verdachte zou beschermde vogels in een kooi hebben, zogenaamde fraters, wat hij zelf ten stelligste ontkende. Hij had ze voor kneuen gekocht, een onbeschermd zangvogeltje. "Het is moeilijk voor een leek te zien" vergoeilijkte de getuige, "want in gevangenschap gaan fra ters in kleur achteruit, omdat ze ander voedsel krijgen dan in de natuur. Maar het gaat hier wel de gelijk om fraters" Waarop een boete van 50,- volgde voor ver dachte. De rest van de strafzitting gaf bijna uitsluitend snelheidsovertreding te zien. Binnen de bebouwde kom van Barneveld had iemand 102 km gereden. "Het dubbele van de toegestand snelheid. Niet te gelo ven", vond de officier. Hij acht het een wonder dat er geen ongeluk gebeurd was. Gezien het feit dat deze verdachte weliswaar eer dere snelheidsovertredingen op zijn naam had staan, maar tot nu toe alleen nog maar transacties ge kregen had, wilde de officier niet meteen definitief het rijbewijs in nemen. "Ik wil u eerst een waarschuwing geven in de vorm van een voor waardelijke veroordeling". Hij eiste 6 maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van 2 jaar en een boete van 520,-. De kantonrech ter, mr. Van Willigenburg, hand haafde de boete, maar maakte van de voorwaardelijke straf 3 maan den, met een proeftijd van 2 jaar, zodat verdachte uiteindelijk een normale straf kreeg. Iemand uit Lunteren had op de A- 12 in de gemeente Woudenberg 175 km gereden en rechts inge haald. "Dat klinkt alsof ik een weg- piraat ben, maar de omstandighe den maken het begrijpelijk" meende verdachte. En die schetse hij dan ook uitvoerig. Toch weken ze weinig af van de omstandigheden van alle andere snelheidsovertreders. Haast, Schiphol. En een ergerlijke Duit ser voor z'n neus die aldoor maar lmks bleef rijden. "Hoe hard reed die Duitser dan?" wilde de officier weten. "Zo'n 120". "Dan had u toch weinig reden om hem te passeren?!" Goed, hoe begrijpelijk irritatie ook mocht zijn als mensen links blijven njden zonder noodzaak, 175 km rijden mocht nooit. "En echt helemaal nooit. Niet als u naar Schiphol moet en niet als uw moe der ernstig ziek is". De officier eiste 500,- boete voor de snel heidsovertreding en een vier- maanden voorwaardelijke intre king van het rijbewijs. Voor het rechts inhalen nog eens 130,-. Verdachte was het bepaald niet eens met de eis. "Veel te hoog. Ik neem nog wel de moeite om de zaak hier uiteen te zetten". Helaas was de kantonrechter het juist heel eens met de officier en ver oordeelde zij conform de eis. "Met die voorwaardelijke ver oordeling helpen wij u om de zaak in de toekomst wat binnen de per ken te houden" legde zij bemin nelijk uit. In de gemeente Barneveld had een automobilist 145 gereden. "De weersomstandigheden heb ik bij het KNMI nagevraagd en die kloppen"vertelde hij triomfante lijk. Regenflarden hadden hem parten gespeeld, plus het feit dat de politie een "spelletje" ge speeld had. "Er reed een auto voor me, onherkenbaar als politie. Die ging harder njden als ik har der ging en hield vervolgens weer in Ik werd uitgelokt". "U moet zich niet laten uitlokken" was kort en goed het commentaar. Een boete van/ 155.-. Een vrachtwagenchauffeur uit Woudenberg had op de Bame- veldsestraat in Scherpenzeel een ernstige aanrijding veroorzaakt, met twee gewonden. Gelukkig wist hij op de zitting te vertellen dat het met de slachtoffers goed gaat en dat ze er geen letsel aan over zullen houden. De officier be kende dat hij het bepalen van de strafmaat moeilijk vond in dit soort gevallen. De chauffeur trof zeker schuld. Hij had te laat gezien dat een auto voor hem stilstond om linksaf te slaan en was bij een po ging om deze te vermijden op de andere weghelft terecht geko men, waar hij frontaal tegen een tegenligger aanbotste Er zat een bocht in de weg, het was glad, re genachtig weer. Gezien deze om standigheden had hij zeker te hard gereden, zij het niet harder dan de toegestane snelheid Het was voor de chauffeur de eer ste keer dat hij met justitie in aan raking kwam, op zich weer een verzachtende omstandigheid. Uit eindelijk kreeg hij een boete van f 800,- opgelegd, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Een sanitaire stop is een uitdrukking, die vooral door sporters gebruikt wordt. Zo is van wielrenners bekend, dat zij soms voor het peloton uitrijden om een rustig plekje te zoeken voor deze door de natuur afgedwongen pauze. Smds kort hebben de postbodes die in Alandsbeek hun 'wijk lopen', ook de mogelijkheid om zich te verpozen. In de tuin van een huis in de Waarden staat dit toilet. De brievenbus die daar oorspronkelijk zijn plek had, is gestolen en de eigenaar besloot tot dit alternatief. Waar de brieven nu in moeten is onduidelijk. Slechts een dag lag in HARDERWIJK mei cle varende expositie van Bang&Olufsen, Onkyo en Casio Was n niet in de gelegenheid ons op die hoot te bezoeken, dan /.tillen wij in onze zaak graag de tijd nemen óm u de geavanceerde ontwikkelingen alsnog en - vrijblijvend - te demonstreren. Studio Rotol LEUSDEN Hamersveldseweg 6a, Tel. 033-943381 HARDERWIJK Passage Stadsdennen, Tel 03410-14554

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5