Speekselanalyse is als het nemen van een vingerafdruk' 'Wij zijn heel ver met de professionele aanpak van de rampenbestrijding' Gebouw regionale brandweer officieel in gebruik genomen ■eusdep tenant Ada van der Scheer past nieuwe methode toe: Kaartavond in De Til Clubkampioenen bekend bij 'Nieuw Hagenauwe' DINSDAG 4 OKTOBER 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Ada van der Scheer, natuurgeneeskundig thera peute, heeft zich toegelegd op de speekselanalyse test. Het is voor haar een nieuwe manier van diagnose stellen, een metho de waarmee de anthroposofen al tientallen jaren werken, en waarvoor Dr. Rudolf Steiner, die veel met kristallen en kristal patronen werkte, de grondslag legde. Rudolf Steiner ontdekte dat wanneer bepaalde mineralen en zou ten opdrogen in orga nisch materiaal er een bepaald uniek patroon ontstaat. Door dit te doen met bijvoorbeeld bloed kreeg men een soort vingeraf druk van een persoon. Een uniek patroon, waaruit het ook mogelijk bleek een indruk te krijgen van de gezondheid van die persoon. Na lang zoeken slaagde men er in in speeksel eveneens een aantal patronen te vinden die voor een ieder anders zijn. Een uniek kristalpatroon ontstaat wanneer speeksel wordt ge droogd. Uniek voor de persoon in deze omstandigheden. Ook speeksel kan zo informatie geven. Een volgende stap was het onderzoek naar kristalpatronen van plantaardige stoffen. Er werd een manier gevonden om kruidenextracten dusdanig te drogen, dat er kristalpatronen ontstaan. Ook bleek dat bij mensen met bepaalde gezondheidsproblemen een opvallende overeenkomst bestaat tussen de speekselkristalpatronen en het kristalpatroon van mogelijk in aanmerking komende ge neeskrachtige planten. Ada van der Scheer: „In Amerika, waar men de kristallen in het speeksel heeft ontdekt, worden nu jaarlijks zo'n tiendui zend van deze test gedaan. Sinds enkele jaren gebeurt dat ook in West-Duitsland en Engeland, en met veel succes. Op basis van research is het mogelijk een speekselkristalanalyse uit te voeren en daarmee een goed beeld van de gezondheidstoe stand te verkrijgen waardoor een behandelingsadvies gegeven kan worden dat nauwkeurig is afgestemd op de persoon in kwestie. Hierbij komt de homeopatische regel naar voren, dat het gelijke met het gelijkende behandeld wordt. Het is enorm onderzoek ge weest, want men moest eerst van alle geneeskrachtige kruiden die er bestaan, een kristalpatroon ver krijgen. In het laboratorium kan men nu het kristalpatroon van het speeksel van iemand vergelijken met de kristalpatronen van al die kruiden. Je moet een goede kennis hebben van alle kruiden, want an ders ben je nog nergens. Als er zeg maar solidago uit komt, moet je weten wat de werkmg van solidago is, en dan is het niet eens noodza kelijk dat je mensen die speciale kruiden gaat geven, je kunt het ook alleen als diagnose gebruiken. So lidago bijvoorbeeld heeft een ster ke urine afdrijvende werking, zo dat je al bij jezelf kunt denken; dan zullen die nieren wel niet optimaal werken, dus ik ga een therapie toepassen om de meren te active ren en dat kan natuurlijk ook door reflexmassage of iets dergelijks. Het kristalpatroon toont aan waar iemands klachten vandaan komen, en welk kruid voor die persoon hèt kruid is. Het lijkt heel erg op de klassieke homeopathie, waarbij je gaat kijken welke ziekteverschijn selen iemand heeft en welke stof fen die verschijnselen veroorza ken, waarna je gaat proberen ie mand te genezen met de stoffen die de ziekteverschijnselen veroorza ken als deze persoon gezond zou zijn. En dan in zo'n potentie dat hij of zij er met ziek maar juist beter van wordt. Eigenlijk is de knstalanalyse een soortgelijk iets, het is hetzelfde met hetzelfde genezen. Iemands pa troon lijkt op dat van het kruid, dus zou hij dat kruid moeten nemen In Amerika, waar ze er al jaren mee bezig zijn, hebben ze onderzoek verricht naar de resultaten van de knstalanalyse, die bijzonder goed blijken te zijn. Ik heb die resultaten nog niet m handen helaas. Toeval lig sprak ik gisteren iemand, die nu twee weken de kruiden slikt, en zij zegt - het is iemand die, ik weet niet hoe lang, met klachten loopt en die ook niet op mijn therapie rea geerde, want ik werk er eigenlijk alleen maar mee als ik mets anders meer zie, omdat het best wel duur is en een en ander nog in de kin derschoenen staat - ,,Ik voel me na twee weken al stukken beter, en dat kon ik nooit zeggen, terwijl ik vanalles heb geprobeerd." BLOTE OOG Iemand deponeert zijn speeksel op een glaasje. De therapeut doet er koperchlonde bij. Zelfs met het blote oog is dan waar te nemen dat het speeksel uit gaat kristalliseren. In het laboratorium wordt het speeksel dan zo'n zestig keer ver groot. zodat het patroon duidelijk valt af te lezen. Ada van der Scheer stuurt de glaasjes op naar Protevit, de tussenpersoon in Fijnaart die het verzenden naar Amerika verzorgt. „Zij zijn bezig", aldus Ada, „om hier in Nederland een laboratorium op te richten, maar ja, dat is allemaal vreselijk kostbaar, en alles in deze sector wordt zo slecht betaald: het is nog steeds in Nederland een ramp om iets in de alternatieve ge neeswijzen te doen. Bij dit werk komt echt een stuk idealisme om de hoek kijken." Ada van der Scheer toont een lijstje van speekseluitslag met sco res ten aanzien van alle systemen in het lichaam. Van de drie hoogste scores wordt een kruidentinctuur gemaakt De algemene conditie het te wensen over, waar verveen of ijzerhard verbetering in kan bren gen. Aan de voeten van de perso nen in kwestie voelde Ada van der Scheer al dat de ziekteverschijnse len te maken hadden met de al vleesklier. Het lijstje gaf een hoge score van het endocriene systeem en bevestigde dus deze veronder stelling. De werking van de Aziati sche Waternagel betreft het endo criene systeem. Er was eveneens een hoge score bij het zenuwstel sel, en daar hoort de Passiebloem bij, die een kalmerende werkmg heeft. Van ijzerhard, Aziatische Watemagels en Passiebloem werd in het laboratorium een tinctuur sa mengesteld. „Die Aziatische Waternagel bij voorbeeld is zo onbekend, dat ij zerhard ook, dat je daar normaliter niet op zou komen. Vandaar dat de therapeut tot kruiden komt, die hij gewoonlijk met zou geven. Dat is het unieke van het speekselanaly- sesysteem. Homeopatische artsen noemen een betrouwbaarheids factor van ruim vijfennegentig pro cent. Bij dubbelblind onderzoek in Amenka noemen regulieren artsen een betrouwbaarheid van vijfenze ventig procent. Bij dubbelblind on Ada van der Scheer:„Speekselanalyse is als het nemen van een vmgerafdruk". derzoek heb je twee groepen pa tiënten, die allemaal voor hetzelfde worden behandeld. Alleen krijgt één groep een placebo en het an dere deel krijgt daadwerkelijk de kruiden. Daarmee wordt vastge steld of de kruiden ook werkelijk helpen, en of het geen suggestie is. Het is dus een hoge score bij een dubbelblind onderzoek, vijfenze ventig procent. SUGGESTIE Bij alle alternatieve geneeswij zen wordt heel vaal gesuggereerd: och, dat is suggestie van die men sen, en wie zegt dat ze niet beter waren geworden als ze niet die kruiden hadden genomen. Maar dat kun je natuurlijk altijd zeggen, ook bij de reguliere geneeskunde. Het goede in Amenka is, en in Duitsland is dat ook zo, dat er van overheidswege geld wordt gege^, ven om onderzoek te doen. In Ne derland wordt dat helemaal niet gedaan, terwijl men die speeksela nalyse nou juist wetenschappelijk kan onderzoeken." Ada van der Scheer is met de speekselanalysemethode begon nen bij twee patiënten, en de me thode heeft haar op de een of ande re manier gepakt, omdat er krui den mt komen waar ze met haar gewone opleiding over heen zou hebben gelezen. De kruiden zijn overigens moeilijk te verkrijgen. Vandaar dat de firma Protevit zich er in gaat specialiseren. Als men sen met kwalen bij haar komen gaat ze eerst proberen op natuurlij ke basis, soms met aangepaste voedmg, met reflexen, acupunturn en massage, deze patiënten tot ge nezing te brengen. Door toepas sing van deze methoden krijgen mensen een dusdanige instelling, en hun lichaam gaat zo reageren, dat ze vaak al uitzelfs beter wor den. Daarmee heeft ze heel veel goede resultaten. „Maar", zegt ze, „er zijn altijd mensen, en dat heb je, denkt ik, bij iedere therapie, die gewoon niet reageren. Ik denk dat die mensen in een heel erge stress zitten. Ze houden vaak onbewust hun ziekte zelf vast, omdat als ze de kwaal los laten de psychische oor zaken daarvan naar boven komen, en die kunnen soms zo erg zijn dat mensen dat onbewust met willen, omdat ze die psychische oorzaken niet aan kunnen. De kruiden werken ook wel op het psychisch vlak, maar niet zo rigoureus als massage. Massage kan echt een explosie van gevoelens teweeg brengen. Met kruiden pas je de dosis aan als je bang bent dat men sen hevig zullen reageren en smeer je de hoeveelheid uit over vier we ken. Misschien dat mensen daarom wel op de kruiden reagerer, omdat eén kruid zo uniek is één persoon. Dat intrigeert rr^ erg. Het is allemaal heel natu dat het zo werkt." De kruidentinctuur, die m t stelling tot in de homeopath] verdund is, moet mwendig vw ingenomen. Het resultaat va kristalanalyse is binnen ve dagen bekend, terwijl de N landse firma die zich er mee houdt direct de kruidentmctu bij levert. Mensen, die graa speekselanalyse willen, ki zich in verbinding stellen me van der Scheer en kunnen me overleggen wat er met de i wordt gedaan. De kruidentii kan geslikt worden en moetb vier weken resultaat geven, tuurgeneeskundige therapie Ada voorstaat kan worden n past, of men kan overgaan o meopathie. AMERSFOORT - Plaatsver vangend Regionaal Comman dant van de Brandweer G. F. van Dijk heeft de officiële opening van de huisvesting van de Regio nale Brandweer op woensdag 14 september ongetwijfeld aange grepen om alle genodigden - en dat zijn zo'n honderdveertig gas ten uit het gehele land - te tonen met welke geavanceerde appa ratuur en ultramodern materieel de Regionale Brandweer Eem- land werkt. De moderne brand weer is wel tot iets anders in staat dan alleen water spuiten op een brandend huis. Het televisiegesprek van Jaap van Meekeren met prof. Rosen thal over een volslagen gebrek aan capaciteiten binnen Neder land bij het bestrijden van ram pen met kerncentrales, giftige chemicaliën, vliegtuigen en meer van dat fraais ligt hem nog zwaar op de maag. Hij wil er dan ook graag mee afrekenen. De Regionale Brandweer Eem- land, een uit kwaliteitsoverwegin gen samenbundeling van krachten op het gebied van opleiding en alarmcentrale sinds de 70-er jaren, heeft lange tijd gekampt met ruim teproblemen, was in bouwketen gevestigd, zat bij de Brandweer Amersfoort in. Sinds op 1 januan 1982 met het officiële van start gaan van de Pegionale Brandweer Eem- land (Amersfoort, Leusden, Soest, Soesterberg, Baam, Eemnes, Bun schoten, Nijkerk, Hoevelaken, waarbij op 1 oktober ook Wouden berg zich zal voegen) het regionale personeel binnenstroomde móést er een oplossing worden gezocht voor het tot eenentwintig mannen en vrouwen in full-time dienst uit gebouwde korps. Nu is er dan met geld dat vrij kwam van de BB, de voormalige Bescherming Bevol king, een nieuw complex tot stand gekomen, annex aan het oude com plex van kazerne en bureaux van de Amersfoortse Brandweer aan het Smallepad. BELANGRIJKE TAAK De regio Eemland heeft een be langrijke taak bij de rampbestrij ding; die van de operationele lei ding. Hetgeen betekent dat, hoe wel elke deelnemende discipline aan de rampenbestrijding zijn ei gen verantwoordmg draagt en on- Burgemeester Schreuder kijkt toe, als mr. I.W. Opstelten, direkteui- generaal Openbare orde en Veiligheid van Binnenlandse Zaken, di openingshandelmg verricht bij de ingebruikname van het gebouu van de regionale brandweer. In Zutphen heeft men een proef gehouden met een gefingeerde ramp. Binnen een half uur waren er 104 ambulances ter plaatse. Bij een dergelijke ramp kan een grote po litiemacht opgetrommeld worden. De officieren ter plaatse gaan bij elkaar zitten in de verbindingcom- mandowagen, met de medisch lei der van de GGD, om te overleggen hoe ze de ramp zullen aanpakken, en binnen een kwartier is dat gere geld. Op de grote rivieren liggen de blusboten, die door de regiona le brandweer worden bemand, en die razendsnel ter plaatse kunnen komen. HOOG RISICO Amersfoort is een stad met een hoog risico. Militaire bijstand is in eerste instantie toegewezen aan ur gentiesteden, die hoog risico dra gend zijn. Door de nabijheid van Soesterberg, het vervoer van ge vaarlijke stoffen over een dicht we gen- en spoorwegnet komt Amersfoort in aanmerking voor de inzet van mobiele colonnes. Als het geheel uit de hand dreigt te lopen kan het regionaal commando zelfs ondergronds gaan in de regionale bunker in Doorn. Daar zijn vol doende voorraden en ruimten om te slapen, zodat aan alle disciplines De Clubkampioenen 1988. B-groen: Alice Peters B-dressuur: Michelle Stevens LEUSDEN - De eerste kaartavond van het seizoen in De Til mocht zich weer m een goede belangstelling ver heugen, een kleine vijftig deelnemers leiding kan worden gegeven onder de meest bedreigend: standigheden. Men kan in Nederland w sirene alarmeringssysteem blikkelijk de bevolking waa: wen. Het regionaal command op de CAT inbreken en allei wegdrukken, waardoor op li fokanaal de bevolking met te kan worden gealarmeerd. V: gevorderd is ook het 06-11 sys binnen anderhalf jaar kan me waaruit m Nederland dan ooi inroepen voor brand, on hartinfarct, waarbij de alan trale zorgt voor de doorkop naar de betreffende instanüe „Ik durf te beweren," aid heer Van Dijk, „dat wij m P land zeer ver zijn met de proi nele aanpak van de rampb ding. Het is niet ideaal nog, continu aan het bouwen vc professionaliseren van hel teem, maar er wordt op ha veau aan gewerkt, en dat wat naar beneden toe. Alle deeto de korpsen in Eemland zijne siast en werken eraan mei gaat er naar toe dat in Neó op den duur elk korps overa! baar zal zijn door de toe# unité de doctrine of dezelfd: van aanpak, Als wij bij een n Maastricht of Groningen Eemland ingezet worden, F wij exact ook m het patroon L-dressuur: Jeroen^ L-2-dressuur Anouk hebben weer een gezellige eni ve avond gehad. De uitslagen werden: klav? 1. Snoek S765, 2. Van Ewijk! mevr v Appelen 5106, 4 mevr 5033, 5. Van Sand 5011, 6 Va 4954, 7. Schut 4864, 8 mevT.i 4808, 9. Wittenberg 4761, 4760. Schutjassen: 1 W. Wernsei' Smal 81. 3 R. Vnjhoef 80. 4 D-ï sen 76. 5. mevr. v. Zandbnnk Lagerwey 70. Twee regionale rampenbestrijders voor het gebouw in Amersfoort: 'Als wij bij een ramp in Maastricht of Groningen vanuit Eemland worden mgezet, passen wij exact m het patroon daar'. der eigen bevel zijn eenheden in zet, deze operationeel geleid wordt door de Brandweer. Bij de Brand weer berust de coördinerende taak. Hoewel bijvoorbeeld Politie- eenheden opereren onder een al gemeen politiecommandant, wordt in regionale commandostructuur overleg gepleegd en wordt demo cratisch besloten tot de beste aan pak, waarna een operationeel be vel volgt van de commandant der Regionale Brandweer. Hoe de Po litie zijn taak uitvoert is voor de verantwoordmg van de politie, die daarbij zijn volledige zelfstandig heid behoudt. Een ernstige ramp zal gemeente grensoverschrijdend kunnen zijn. Van een gemeentelijk rampenplan wordt dan ook ogenblikkelijk overgegaan naar een regionale aanpak, waarbij overigens de bur gemeester de eindverantwoorde lijke voor eigen grondgebied be houdt. Als de ramp grensover schrijdend is treedt het overkoe pelend orgaan van burgemeesters m werkmg dat een gezamenlijke opdracht zal formuleren richting regionaal commandant. „Dat lukt bijzonder goed m Eemland," aldus de heer Van Dijk. „De burgemeesters kunnen het goeü met elkaar vmden. We heb ben via fictieve rampen diverse oefeningen gehad, waarbij de bur gemeesters tot de conclusie zijn gekomen dat zij zonder opdracht van Ministerie of Commissaris van de Koningin konden komen tot een gecoördineerde bevelsstructuur naar de regionaal commandant toe, hoewel daartoe niets wettelijk ge regeld is." De deelnemende disciplmes aan de rampbestrijding zijn: basis ge zondheidsdiensten, de politie, de centrale post Ambulancevervoer met zijn ambulances, het Rode Kruis en voor buitengewone om standigheden, hoofdzakelijk in oorlogstijd, het Korps Mobiele Co lonnes, een legereenheid die dan onder de operationele leiding van het regionaal commando wordt ge steld. Een belangrijk dagelijks orgaan m de regio is de Brandweer Alarm centrale. Daar zitten dag en nacht tien full-time centralisten in een roulatiesysteem, zodat er altijd twee minimaal in de 24 uur paraat staan. Boven hen staat de chef Alarmcentrale. HET MATERIEEL De regionale brandweer Eem land beschikt over specialistische voertuigen als een verbindings- commandowagen, een schuim- bluswagen, een hulpverleningswa gen met een hulpverleningsaan hanger en materieel, van het Rijk verkregen specifiek voor de ram penbestrijding, als een tankauto spuit, een vrachtwagen en vijf mo torspuiten. Dit materieel is her en der in de regio gestationneerd. De grote hulpverleningswagen voor regio naal gebruik staat bij de brand weer van Soesterberg. De verbin- dingscommandowagen, die be mand wordt door de centralisten, staat in Amersfoort. De heer Van Dijk: „Wat de ram penbestrijding betreft was van mi nisteriële wegen eerst gedacht dat in 1989 geheel Nederland ope rationeel inzetbaar zou nloeten zijn. De minister heeft inmiddels ge zegd dat. gehoord de commissaris sen der Koningin en de burge- meestersgroepen, dit met haalbaar is. Het is enkele jaren vooruitge schoven. Maar ik kan wel zeggen dat wij in Eemland redelijk opera tioneel inzetbaar zijn. Ik denk dat wij een zekere voorsprong hebben op de andere regio's, mede door de enthousiaste aanpak van alle deelnemende korpsen en hun commandanten. De grote stimula tor achter het samenwerkingsver band is de heer J. G. J. Borger, regionaal commandant en com mandant van Amersfoort." HOE WORDT UITGERUKT De alarmering van de korpsen vmdt plaats vanuit de Alarmcen trale, die de brand- en ongevals meldingen binnen krijgt. De cen trale kan zien uit welke gemeente de alarmering afkomstig is en wel ke korpsen volgens procedure gealarmeerd moeten worden. Dat kan per gemeente sterk verschil len. Er zijn gemeenten waar alles gealarmeerd wordt, met name de kleinere gemeentes. Er zijn ge meenten waar een deel van het korps gealarmeerd wordt, afhan kelijk van de melding. In Amersfoort, dat een beroeps korps heeft geeft de centralist(e), vanwege het lawaai m de kazerne, een binnenalarm met kleurcode - groen voor duikerongeval, rood voor brand, geel voor hulpverle ning in de zin van auto met beknel ling -, waarop het dienstdoend personeel zich zo snel mogelijk verkleedt en zich naar de voertui gen begeeft. Elke gemeente maakt overigens voor zich uit of de men sen naar de kazerne of recht streeks naar het brandadres of de plaats van het ongeval gaan. Vele gemeenten maken gebruik van vrijwilligers, Baarn en Soest heb ben een beroepscommandant, ook Amersfoort doet naast de beroeps brandweerlieden een beroep op vrijwilligers. De uitruktijden ver schillen m gennge mate: in Amers foort zijn de manschappen binnen anderhalve minuut op de weg, en is men, afhankelijk van de rijtijd, bin nen zes acht minuten ter plaatse. De Brandweer in Nederland is een professionele organisatie waarover hoogwaardig opgeleide officieren de leidmg hebben, men sen met minimaal hts- of th voorop leiding die gedurende anderhalf jaar de Rijksbrandweerakademie hebben gevolgd. Zij staan als een groep managers van 500 beroeps officieren aan het hoofd van de 60.000 brandweerlieden in Neder land. Ter ondersteuning en voor bereiding van het uitrukken be schikt de Brandweer over een gea vanceerd computersysteem, waar door het korps direct weet welk voertuig waar naar toe moet gaan. Dat gaat zelfs zo ver dat men in bijvoorbeeld Amersfoort weet wat zich exact in een bepaald pand waarnaar men moet uitrukken be vindt aan noem maar gevaarlijke stoffen. Hoe moet worden opgetreden ten aanzien van gevaarlijke stoffen is eveneens in de computer ver werkt. Komt de computer er niet uit, dan wordt in Amersfoort de m dienst zijnde expert geraadpleegd, een chemicus die tevens is opge leid als stralingsdeskundige hoog ste graad. Gesprekspartners van de brandweerofficieren die allen stralingsdeskundigheid hebben zijn de commandanten van politie en de directeuren van de basisge zondheidsdiensten. Onderofficie ren hebben het bevel over eenhe den en manschappen die worden opgeleid tot redder en pionier. LEUSDEN - Zondag zijn de laatste onderlinge wedstrijden dressuur gereden bij de ponyclub en rijvereniging „Nieuw Hage nauwe". De uitslagen waren als volgt: B-groen: 1 Alice Peters 2. Barbara Olthoff 3. Danielle Langens 3 Margot Sprenger B-Dressuur: 1. Laurie n Bouw 121 pnt. 118pnt. 116 pnt. 116 pnt. 113 pnt 2. Michelle Stevens 3. Minam v.d. Eyden L-Dressuur: Ï.Jeroenv Gaal 2. Alexandra Keddeman 3. Miranda de Jong 3. Nadine Prent L-2 Dressuur: 1 Anouk Joosten 1.Claartjede Ridder 2. Arabella Voskuilen 3.Jostav.d. Kolk 112 pnt. 106 pnt. 117 pnt. 116 pnt 111 pnt. 111 pnt. 114 pnt. 114 pnt. 109 pnt 108 pnt.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6