toda'46 (za.)wint :onder te imponeren toda-zondag kruipt ioor oog van de naald Afscheiding Eerste winstpunt TTCL lockeyers ongeïnspireerd laar eerste overwinning felox gemakkelijke prooi voor Leusdenare C Domstad met 1-2 verslagen tWETML iHtALANS tederlaag dames tegen Shinty: 2-1 USDEN - De zaterdagafdeling van Roda '46 is ook in de »rde competitiewedstrijd van het seizoen ongeslagen geble- De Leusdenaren hadden geen kind aan het Utrechtse Ve- Dat de tellers van het scorebord slechts bij twee bleven ken, had de ploeg van trainer coach Steven van Meerveld tieel aan zichzelf te wijten. Een smet op de wedstrijd vorm- de boekingen, die Wim van de Biezen en Ronald Koelman igen voorgeschoteld. Ie derde thuiswedstrijd van het Eoen stuurde trainer van Meer- d zijn formatie in dezelfde sa- nstelling als vorige week het d in. Het aanvallend ingestelde al kan in thuiswedstrijden, als op winst gespeeld moet wor- 1( de tegenstander overrompe- In uitwedstrijden zal de Leus- jse oefenmeester zeker voor i vooizichtigere strijdwijze kie- omdat men dan het spel niet iftte maken. de wedstrijd tegen Velox wa- p de Leusdense bedoelingen al gauw waarneembaar. Via een vroege openingstreffer wilde Roda de tegenstander op eenvou dige wijze verslaan In de begin fase kreeg Velox echter de groot ste mogelijkheid om de score open te breken. De vnj voor kee per John Kamphorst verschenen aanvaller van Velox zag zijn inzet door linkerverdediger Ronald Koelman nog juist ongedaan wor den gemaakt. Na tien minuten spelen leek Roda dan toch te krij gen waar het op uit was, een vroege treffer. Harry Kerssies brak door de Utrechtse afweer heen en binnen de beruchte lijnen werd de Roda-aanvoërder onderuit ge haald. De scheidsrechter kon mets anders doen dan de bal op elfmeter leggen. Coen van Dijk was de aangewezen persoon om de Leusdenaren op voorsprong te schieten, maar de anders zo koel bloedige aanvaller trof slechts het houtwerk boven de Utrechtse doelverdediger De Leusdenaren lieten zien over veerkracht te be schikken want de teleurstelling over het missen van de strafschop was gauw verwerkt. De aanval op het Velox doel werd onmiddellijk weer geopend. Na een klein half uur spelen maakt Coen van Dijk zijn foutje eniszins goed. Een kop duel werd door de centrumspits met volle overtuiging aangegaan en hij kopte de bal precies voor de voeten van linkerspits Remco Bitterling. De kwikzilverachtige Coen van Dijk in gevecht om de bal. U-zaterdag vergat afstand te nemen van Velox, maar hield wel twee punten over aan het duel met de echtenaren. aanvaller had geen moeite om de score te openen: 1-0. ONDOORDACHT Een veel sterker Roda kreeg in het resterende deel van de eerste helft volop de gelegenheid om de wedstrijd in een vroeg stadium te beslissen. Maar de spaarzame goede aanvallen werden soms op kinderlijk eenvoudige wijze om zeep geholpen. Het jonge Roda- elftal mist in dergelijk situaties dui delijk een ervaren speler die het team op het goede spoor kan hou den. Nu gebeurde het te vaak dat er ondoordracht werd aangeval len en bij balverlies vergt dat veel van de krachten Een ervaren schakel in de opbouw kan derge lijke kachtverslmdende aanvallen voorkomen Ondanks goede mo gelijkheden voor Gerbrand Bes- selsen, Coen van Dijk en Edwin van Ginkel bleef de ruststand 1-0. ENERGIEK Direct na de hervatting kwam Roda weer energiek uit de start blokken een goede actie van Ro nald Koelman leek de beslissing te brengen maar de hnkerverdedi- ging zag zijn inzet met het zwakke rechterbeen naast gaan. Maar de verlossende tweede treffer van Roda bleef voorlopig uit. In het begin van de tweede helft sloop er zowaar wat irritatie binnen de Leusdense gelederen. Door soms knullig balverlies en teveel praten kwam de ploeg m deze fase geïrri teerd over. Tegenstander Velox wist hier echter geen gebruik van te maken. De Utrechtenaren kon den in deze wedstrijd geen mo ment waarmaken dat het als een titelkandidaat aan de start van de competitie was begonnen. Na deze wedstrijd kunnen de aspira ties voor een plaats in de top van het klassement voorlopig in de ijs kast worden gezet. Velox liet wel zien over een puur Utrechtse sportmentaliteit te be schikken, want de spelers lieten geen mogelijkheid onbenut om el kaar en de tegenstander met veel gepraat uit het spel te halen. Nadat Wim van de Biezen in de eerste helft al tegen een boeking was aangelopen werd Ronald Koel man in de tweede helft ook opge schreven. Ook een speler van Ve lox verdween in het boekje van de scheidsrechter Na 25 minuten spelen probeerde trainer/coach door middel van een wissel de definitieve beslis sing te forceren. Gerbrand Bessel- sen werd vervangen door aanval ler Cor van Elkck. Remco Bitter ling ging nu links op het midden veld spelen en Van Elck nam de linkerspitspositie in. Het zat Roda duidelijk met mee in dit stadium van de wedstnjd want een aantal goede aanvallen, via onder an dere Wim van de Biezen en Hafm Wassink, werden met omgezet in een doelpunt. Klaas de Vnes moest zelfs nog alles uit de kast héden om een gelijkmaker te voor komen. Twee Velox-aanvallers gingen in alle vrijheid op het doel van John Kamphorst af maar door een fantastische ingreep van de sobere rechtverdediger behield Roda de voorsprong. Tien minu ten voor tijd kwam Roda dan toch definitief in veilige haven, Het was nota bene voorstopper Karei Ou- werkerk die de beslissing for ceerde. De Leusdense krachtpat ser ging goed door. wist de bal van de vrije verdediger te ontfut selen, en kwam oog in oog met de Velox-doelman. De verdediger maakte geen fout en tekende zo voor de 2-0 eindstand. Een overwinning met dubbele cij fers was in deze wedstrijd zeker mogelijk geweest. De doelpun- tenmachine stokte echter doordat het bevrijdende tweede doelpunt te lang uitbleef. Door de langdu rige 1-0 stand bleek er ongemerkt toch wat angst in de Leusdense formatie te schuilen voor een te gentreffer Opstelling Roda. John Kamphorst, Wim van de Biezen, Karei Ouwerkerk, Klaas de Vries, Ro nald Koelman, Edwin van Ginkel, Harry Kerssies, Gerbrand Besselsen, (Cor van Elck), Remco Bitterling, Coen van Dijk, Harm Wassink (Jack Bijkerk). USDEN - De vierde competitiewedstrijd heeft voor Roda- idag het maximale resultaat opgeleverd. De opmars van de usdenaren kreeg in Utrecht een vervolg tegen SC Domstad, lor de pauze had Roda het duel al definitief kunnen beslissen ar door falen in de afwerking kon Domstad na de rust de nd terugbrengen tot 1-2. De Leusdenaren wonnen wel, maar top overtuigende wijze. staan Toen de ban dan eindelijk gebroken leek te worden, vond het doelpunt van Ruud Stoelhorst, op aangeven van Remco Bosman, geen genade in de ogen van de scheidsrechter De Leusdenaren bleven echter het spelbeeld dicteren en via een aantal goede aanvallen kon de openingstreffer met uitblijven. Het was tenslotte linkerspits Ruud Stoelhorst die de Leusdense zondagafdeling van Roda '46 ft het zich in de Domstad onno- moeilijk gemaakt. De equipe trainer/coach Ruud Maas eg in de eerste helft volop mo- ijkheden om de tweede helft ewheelend' uit te spelen. Een ïoncentreerd spelend Roda eg in de eerste twintig minuten er dne, vier opgelegde kan maar de Leusdense vuurlinie ek niet geheel op scherp te ploeg over de drempel hielp. Aan de linkerkant begon de gerouti neerde aanvalsleider van Roda aan een solo die met een fraai doelpunt zijn bekroning vond. De thuisploeg probeerde via allerlei geoorloofde maar bovenal onge oorloofde manieren om de Leus denaren uit het spel te halen. De Buirungparkers lieten zich echter niet provoceren en sloegen zelf keihard toe door middel van een tweede treffer. Ruud Stoelhorst kreeg via twee gelukkige klutsbal- len vrije doortocht naar het doel van de Domstedelingen. Alleen voor de keeper gekomen was het voor de koele afmaker een klein kunstje om de bal in het net te leg gen: 0-2. Michel Vrijhoef...invaller tussen de palen... De Leusdenaren konden dus met een voordelige stand gaan rusten maar de ploeg had het geheel aan zichzelf te wijten dat het duel nog niet definitief beslist was. De thuis ploeg had weinig kunnen zeggen als het bij het ingaan van de pauze tegen een achterstand van vier of meer doelpunten had aangeke ken. De thee had SC Domstad blijkbaar goed gedaan want na de pauze kwam er een ploeg op het veld die een complete gedaantever wisseling had ondergaan. De ploeg gooide alle schroom van zich af en ging vol op de aanval spelen. In de pogingen om een vroege aansluiting te bewerkstelli gen werd er door de Utrechtena ren geen middel onbeproefd ge laten. Dat merkte Hans van Bek- kum na tien minuten spelen. Een hoge voorzet werd een makke lijke prooi voor de Roda-doelman Een stormram van SC Domstad liep echter zonder pardon keihard in op Van Bekkum en het resultaat van zijn kamikaze-actie was dat de doelverdediger per brancard van het veld kon worden gedragen. Als vervanger kwam Michel Vrij hoef tussen de palen. De thuisploeg bleef aanvallen en kwam 20 minuten voor het verstrij ken van de speeltijd op 1-2. Een verre uittrap van de Utrechtse doelman kwam in de Roda-verde- diging terecht. Door een slecht verzorgde rugdekking kon een Utrechtse aanvaller alleen op in valler doelman Michel Vrijhoef af stevenen en kon zodoende de achterstand halveren. De spanning was nu geheel terug. De gastheren roken mogelijkhe den om op gelijke hoogte te ko men. Roda kwam helemaal in de verdrukking. De spaarzame coun termogelijkheden werden door de Leusdenaren slecht uitgebuit en de druk van het vorig seizoen uit de hoofdklasse gedegra deerde Domstad nam toe. De Roda vesting, met aan het hoofd aanvoerder Meindert Vlugt, stond op instorten maar de aanvallers van Domstad schoten deze mid dag evenmin met scherp. In de slotminuten kroop Roda nog en kele malen door het oog van de naald maar gelukkig voor de Leus denaren bleef de 1-2 stand ge handhaafd. De Leusdenaren mochten de han den dichtknijpen met dit resultaat, maar de ploeg bracht zichzelf in de problemen door de wedstnjd met in een vroeg stadium te beslis sen Door deze overwinning heeft de ploeg van Ruud Maas zich wel een plaatsje bij de eerste dne ver schaft. Opstelling Roda: Hans van Bekkum (Michel Vnjhoef). Sander Versuu, Meindert Vlugt, Aike Vlugt, Bob Schoordijk. Henk Weishaubt, Bert Stau- bach, Erwin Schneiders, Remco Bos man, John Jansen (Edwin Veldhuizen), Ruud Stoelhorst. LEUSDEN - Na vier speeldagen in de competitie van het afdelingsvoetbal begint er al een duidelijke afscheiding te komen tussen de sterke en minder sterke ploegen. Verheugend is het om te constateren dat zowel Roda-zaterdag als Roda-zon- dag in de top van het klassement zijn terug te vinden. Achter veld daarentegen presteert nog niet conform de verwachtingen en mogelijkheden. In de hoofdklasse van het zater- dagvoetbai bleef Roda ongesla gen. Op eigen terrein won de ploeg van trainer/coach Steven van Meer veld met 2-0 van het Utrechtse Ve lox. De uitslag stond in geen enkele verhouding met de onderlinge krachtsverschillen. Roda was veel sterker en had Velox met een mon sterscore moeten deklasseren. Koploper Lopik bleef voor de vierde achtereenvolgende keer zonder puntverlies. Thuis werd SWU uit Utrecht met 1-0 verslagen Het Utrechtse WJ kan nog op gelij ke hoogte komen met Lopik. WJ won voor de derde keer, nu met 2-0 van WZ '49. Veensche Boys drukte Veluwse Boys dieper in de zorgen (5-2) en staat zelf op de vierde plaats. SOVA werd in Amersfoort op eigen veld door debutant SVM Boys met liefst 0-4 geklopt. Bloe- menkwartier was dit weekeinde vrij. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) WJ - WZ '49 2-0 Veensche Boys - Veluwse Boys 5- 2 Lopik-SWU 1-0 Roda '46 - Velox 2-0 SOVA'54-SVM Boys 0-4 Bloemenkwartier was vnj Stand hoofdklasse 1. Lopik 4-8 2. WJ 3-6 3. Roda'46 4-6 4. Veensche Boys 3-5 5. Bloemenwartier 3-4 6. SVM Boys 4-3 7. SOVA'54 4-3 8. SWU 4-2 9. WZ' 49 4-2 10. Velox 4-1 11. Veluwse Boys 3-0 '84 en Sporting deelden de punten: 1-1. Uitslagen eerste klasse B (zondag) WZA - Sterrenwijk 4-5 HDS '84 - Sporting '70 1-1 SC Domstad - Roda '46 1-2 Patria - SV Zeist 0-1 DWSM -Odijk 2-2 Schalkwijk - O dm 0-0 Stand eerste klasse B 1. SV Zeist 4-7 2. Schalkwijk 4-6 3. Roda'46 4-5 4 Odijk 4-5 5. Odin 4-5 6. HDS'84 4-4 7. WZA 4-3 8. Patria 4-3 9. Sterrenwijk 4-3 10 Sporting'70 4-3 11. DWSM 4-3 12. SC Domstad 4-1 LEDE OGEN DERDE Achterveld heeft m positieve zin de thuiswedstnjd tegen De Zebra's de slechte prestatiecurve niet kun nen ombuigen. De brigade van trai ner Cor Hoogland moest in de slot fase met lede ogen toezien hoe de Hilversummers met de punten aan de haal gingen, (2-3). Onderaan de ranglijst verkeren de Achtervelders in gezelschap van EMM. De Hilversummers kre gen op eigen veld klop van Zuider zeevogels (2-3). In Lelystad wist Stator haar eerste puntje te beha len, 0-0 tegen Veensche Boys. De topper tussen De Meern en BFC werd door de thuisploeg met 4-1 gewonnen. De Meern is nu samen met Olympia '25 koploper. De Hil versummers wonnen m Blaricum met 1-2 van BW '31. Het Veenen- daalse Umtas '48 nestelde zich door een 2-1 overwinning bij FAK in Bilt- hoven op een gedeelde derde plaats. De zondagafdeling van Roda is na vier wedstnjden m de top van de eerste klasse B doorgedrongen. De ploeg van Ruud Maas staat na de 1- 2 overwinning bij SC Domstad op een gedeelde derde plaats. Koploper na de vierde speeldag is SV Zeist. De derby tegen Patria werd op „vijandige bodem" met 0-1 gewonnen Schalkwijk moest thuis een puntje aan Odin afstaan en volgt Zeist nu op een punt. Odijk kwam bij DWSM met verder dan 2-2 en deelt nu de derde plaats met Roda '46 en Odin. Hekkesluiter Sterrenwijk zorgde voor een dave rende verrassing door WZA in ei gen huis te verschalken: 4-5. HDS Uitslagen eerste klasse A (zondag) Stator - Veensche Boys 0-0 Achterveld - De Zebra's 2-3 De Meern-BFC 4-1 BW '31-Olympia'25 1-2 FAK-Unitas '48 1-2 EMM - Zuiderzeevogels 2-3 Stand eerste klasse A 1 Olympia '25 4-7 2. DeMeem 4-7 3. BFC 4-6 4 Unitas'48 4-6 5 Veensche Boys 4-5 6. De Zebra's 4-5 7. BW'31 4-4 8. Zuiderzeevogels 4-4 9. FAK 4-3 10. Stator 4-1 11. Achterveld 4-0 12. EMM 4-0 LEUSDEN - In de eerste thuiswedstrijd, de tweede van het nieuwe seizoen, haalde het eerste team van de tafeltennis club Leusden het eerste punt binnen. Na een zware strijd tegen Iduna 2 uit Utrecht werd een gelijkspel uit het vuur gesleept, 5- 5. De Utrechtenaren, die vorige week ook al met 5-5 gelijk speel den tegen Over 't Net uit Amers foort, begonnen de wedstrijd sterk. USDEN - De heren van de hockeyclub Leusden hebben op de We speeldag van de competitie de eerste overwinning bin- ügehaald. De Leusdenaren wonnen in en van Leeuwarden t 2-1. Anders dan de uitslag doet vermoeden speelden de ^denaren echter een slechte wedstrijd. iner/coach Rob Weers kon >r de wedstrijd in het verre island geen beroep doen op geblesseerden Sander Greve, t van Dalen en Ralf Kemps. Te- tover dit blessureleed stond de igkeer in de basisopstelling i Maarten Jonges vier minuten spelen kregen de 'vallende bedoelingen van de isdenaren gesalte door een goede actie van Maarten Jonges. Maar de aanvaller zag zijn inzet door de doelverdediger van de Leeuwardenaren gestopt De Leusdense hockeyers hadden duidelijk het betere van het spel in dit stadium van de wedstnjd. Een prachtige solo van Aart Rupert leek een opening te forceren maar zijn goede lob, die de bekroning moest vormen van een fraaie solo, ging over de keeper en over het doel. Na deze penode, waarin Leusden dus duidelijk het overwicht had, besloten de Friezen om de speel stijl enigszins aan te passen. De spelers trokken zich allemaal te rug op eigen helft en Leeuwarden bleef rustig wachten op de coun termogelijkheden die dan natuur lijk komen. De Leusdense forma tie kreeg het toen erg moeilijk. De ploeg van Rob Weers wist zich geen raad in de kleine ruimte. Door veel domme fouten leden de Leusdenaren veel balverlies. Dit was een kolfje naar de hand van de Friezen want die konden haar hartelust blijven counteren. In de laatste fase van de eerste helft kreeg Leeuwarden een paar straf- comers te nemen en uit één van die strafcomers kwam de thuis ploeg twee minuten voor rust op voorsprong: 1-0 IMPULSEN Na drie minuten spelen in de tweede helft besloot trainer/ coach Rob Weers om een wissel toe te passen Ralf Wessel werd uit de ploeg gehaald en Aldert Westra kwam binnen de lijnen om de Leusdenaren van de broodno dige impulsen te voorzien. Leeu warden beperkte zich met de 1-0 voorsprong enkel en alleen tot verdedigen. Rob Weers gaf zijn manschappen het tactische advies om het speelveld zo breed moge lijk te houden. In de eerste 20 minuten bleef het spel van de Leusdenaren erg ste riel en doorzichtig. Er zat te weimg beweging in de ploeg om voor ge vaar te kunnen zorgen in de Friese verdediging. In het laatste kwar tier sloeg echter plotseling de vlam in de Leusdense pan want in één keer begon het te lopen. Coach Rob Weers gaf zijn pupil len de opdracht om de strafcorner anders uit te voeren. Maarten Jon ges nam de positie van Thorvald Goosman als afmaker van de straf corner over Dit had vrijwel on middellijk succes want uit een strafcorner sloeg Maarten Jonges beide ploegen weer in evenwicht 1-1. Vijf minuten later kwamen de Leusdenaren zelfs op voorsprong Robert-Jan Willemse stond aan de basis van dit doelpunt. Na een prachtige solo plaatste hij de bal precies voor de stick van Maarten Jonges en voor de geslepen aan valler was het toen niet moeilijk meer om de Leusdenaren op voor sprong te zetten. In de laatste fase van de wedstrijd probeerde Leus den om de score nog verder uit te bouwen maar de varianten van de strafcorner, afschuiven op Dide- rick Merkens of Joep Rozeboom, hadden geen succes. Slecht spelen en toch winnen dat is de kracht van een topploeg. De Leusdenaren speelden echter zo ongeïnspireerd en met dermate weinig overleg dat er van een top ploeg moeilijk gesproken kan worden. Slechts dank zij de zwakte van Leeuwarden wist de Leusdense ploeg de maximale twee punten aan haar totaal toe te voegen SLECHT De dames van de MHC Leusden gingen in Driebergen tegen Shinty met 2-1 ten onder na een bijzonder slechte wedstrijd. De te genstander was doorlopend snel ler en agressiever en won dan ook verdiend. Leusden telde in de achterhoede een aantal wijzigingen als gevolg van blessures van de keeper, voorstopper en laatste vrouw. Er werd in de verdediging rommelig gespeeld en aangezien er in de gehele wedstrijd nog geen hand vol kansen kon worden gecreëerd kwamen de vrouwen uit Leusden er nauwelijks aan te pas. Al na vier minuten kwam Shinty op voorsprong. Toen Paulien Anke man in de twintigste minuut een strafbal stopte vatte het team van coach Henne de Kruik nieuwe moed, maar vier minuten later leek de zaak toch reeds beslist toen de thuisclub haar voorsprong uitbouwde naar 2-0. In de tweede helft ging het aan vankelijk wat beter bij de gasten, maar echt in de wedstrijd kwamen zij met. Wel werd het na een kwar tier 2-1 door een doelpunt van Jo- landa Koopman, maar Leusden miste de overtuiging om nog tot een gelijkspel te komen. Met dne punten uit vier wedstrij den bezet de ploeg een zesde plaats maar met nog veertien wed strijden te gaan is er nog volop ge legenheid tot herstel. Opnieuw moesten evenals vonge week Erwin de Boer en Frank Kooyman hun partijen kansloos aan hun tegenstander laten, terwijl An- dré Snoek tegenscoorde, 1-2. Het dubbel De Boer/Kooyman slaagde er niet in de stand gelijk te trekken, zodat de pauze inging met de stand 1-3. Na de hervatting boekte Frank Kooyman zijn eerste winstpartij van het seizoen: 21-12, 21-19. Daarna won ook De Boer, die nog steeds uitstekend in vorm is, in twee sets met 21-18 en 21-17. GOEDE WEG De stand was daarmee gelijk en de spanning steeg. Even leek het er op dat het weer mis zou gaan toen Snoek en Kooyman kansloos verlo ren, maar André Snoek herstelde zijn fout in de derde partij, daarmee bewijzend dat hij weer op de goe de weg is. Met twee winstpartijen had hij een groot aandeel m het gelijke spel. TTCL stond met 4-5 achter toen De Boer moest aantreden. In een prachtige partij tegen de tot dan nog ongeslagen Utrechtenaaar won hij in twee sets. Alles blok kend wat op zijn weg kwam, maakte hij zijn tegenstander dol en trok de winst naar zich toe. Daar mee was het eerste punt binnen.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7