Achterveld raakt in slotfase jelangrijk punt kwijt: 2-3 Hechte dag LH V-dames ilijft zonder gevolgen Gebrek aan routine doet LEOS de das om Antilopen noteert eerste overwinning I ebra's profiteert van slordig spel: eren komen gelijkspel overeen met HVBS: 11-11 Kaarttoernooi Eenvoudige winst heren tegen SSS 4 ZKC slachtoffer Leusdense dadendrang DINSDAG 4 OKTOBER 1988 van het doel werd goed gestopt door de Hilversumse goalie. Even later kreeg Hans Kooy een unieke mogelijkheid om te scoren en had dat ook eigenlijk moeten doen. Een prachtig steekballetje van Enk de Jong bracht de aanvaller van Achterveld oog in oog met de keeper van De Zebra's. Maar het geluk was met de Hilversummers want de doelverdediger wist de inzet van Hans Kooy te pareren het middenveld ontbrak kregen De Zebra's, die absoluut niet kon den imponeren, zelfs mogelijkhe den. De Hilversummers kwamen ook op voorsprong, toen twee spelers door het hat van de Ach- terveldse verdediging braken. Het was niet moeilijk meer om keeper Gerard van de Bedem voor de tweede maal te passeren. HTERVELD - Ook in de vierde wedstrijd van het seizoen in eerste klasse A van het zondagafdelingsvoetbal heeft Ach- veld haar puntloze positie niet weten te verbeteren. Op ei- terrein moest de ploeg van trainer/coach Cor Hoogland in slotfase het hoofd buigen voor het Hilversumse De Zebra's: tart van Achterveld in de voet- ompetitie kan op dit moment enkele vergelijking met het ge seize en doorstaan. Vong oen wist een gehavend Ach- eld in de beginfase van de ipetitie toch het nodige aantal ten bijeen te sprokkelen. Nu tde Achterveldse bngade die, lerard van de Breemer en Pe- Ruitenbeek na, geheel com- !t is, na vier speeldagen nog lege handen. dne minuten spelen kreeg iterveld een flinke morele op- ter. Aanvalsleider Hans Kooy m door goed storend werk in ieat toen de vrije verdediger De Zebra's de bal te kort te- ipeelde op zijn doelman. Hans y bedacht zich geen moment vanaf de rand van het straf- gebied bracht de Achter aanvaller de stand op 1-0. de brigade van trainer/ ch Cor Hoogland betekende een flinke steun in de rug. Achtervelders probeerden ma de Hilversumse tegenstan- volkomen te overrompelen door onnauwkeurig om- rgen met de mogelijkheden ?f het bij 1-0. De Zebra's kwa- langzaam maar zeker wat on der het juk van de Achtervelders vandaan en probeerden hun ei gen spelletje te spelen. Het spel van De Zebra's bleek vooral op techniek te zijn gebaseerd en wat dat betreft waren ze ook de meer dere van Achterveld. Door hard werken kreeg Achterveld na twin tig minuten spelen weer wat meer greep op de wedstrijd en dat re sulteerde in een aantal gevaarlijke momenten voor het doel van de Hilversummers. Een vrije trap van Robbie de Vette op zo'n 20 meter TRAAG Een tweede doelpunt van Achter veld had het veldspel van de 'oranje hemden' zeker goed ge daan want ondanks de 1-0 voor sprong speelde de ploeg in een te traag tempo en er bleek te weinig overtuitging in de ploeg te zitten Een zeker niet formidabel spelend De Zebra's rook dat er mogelijk heden waren om een gelijkmaker te produceren en een kwartier voor rust kwam de gelijkmaker dan ook op het scorebord. Achter- velder keeper Gerard van de Be dem kon een Hilversumse inzet niet onder controle krijgen en toen was de spits van de gasten zeer attent en tekende voor de ge lijkmaker: 1-1. Voor de pauze kwam er geen wijziging meer in die stand, al had Achterveld dat vooral te danken aan keeper Ge rard van de Bedem, die twee keer handelend moest optreden om een Hilversumse treffer te voorko men. Tien minuten voor tijd kreeg De Zebra's een uitstekende kans om de wedstrijd definitief te beslis sen. Aanvoerder Klaas van de Heuvel liep te lang met de bal en raakte hem kwijt. De Hilversumse aanvaller kon niet de rust bewaren om Achterveld de genadeklap toe te dienen want zijn schot ging naast. In de daarop volgende Aan val trok Achterveld de stand weer recht. Een vrije trap van Robbie de Vette werd door dezelfde Klaas van de Heuvel ingekopt en via een Hilversumse verdediger kwam er weer hoop in het Achter veldse kamp. 2-2. Trainer Cor Hoogland had inmiddels een dub bele wissel gepleegd Henk Voor burg en Enk Hak kwamen Marco Kalshoven en Harry van Dalen ver vangen. Een fel spelend Achter veld probeerde er na de gelijkma ker nog meer uit te halen. Maar door onnauwkeurigheid en slor dig balverlies werden de meeste aanvallen van iedere verrassing beroofd. Het duel leek in een ge lijkspel te eindigen, maar in de laatste minuut trokken de gasten alsnog aan het langste eind. Een hoge voorzet werd door een Hil versumse aanvaller goed inge kopt en keeper Gerard van de Be dem die het leer nog wel raakte kon niet verhinderen dat de bal tussen de palen verdween: 2-3. Een alles of niets poging van de Achtervelders leverde niets meer op en de ploeg moest lijdzaam toezien hoe De Zebra's de volle buit binnen haalde. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedem, Johan van de Hengel, Klaas van de Heuv< 1. Fred van de Pol, Corno Kok, Harry van Da len, Jos Koot, Marco Kalshoven, Rob bie de Vette, Hans Kooy, Erik de Jong. KANSJE Vijf verdedigers van De Zebra's kunnen een Achterveldse aanval zonder problemen ongedaan maken. Na de hervatting duurde het liefst twintig minuten voor Achterveld een klein kansje kreeg. Harry van Dalen kapte op de rand van het zestienmetergebied zijn tegen stander uit en schoot goed in. Zijn schot verdween echter naast het doel. Omdat de aansluiting van USDEN- Een slechte dag heeft voor de dameshandballers iLHV geen negatieve gevolgen gehad. Hoewel de ploeg, na i sterk eerste kwartier, geen schim was van het team dat in eerste vijf wedstrijden imponeerde, bleek UDSV 3 van te ing kaliber om het de Leusdenaren erg lastig te maken, de dankzij een uitstekend functionerende defensie hield V de schade achterin beperkt tot drie treffers, waarmee het >rek aan aanvallende stootkracht ruimschoots kon worden :ompenseerd: 11-3. )e heren pakten hun derde punt van de competitie. Tegen sterk geachte HVBS uit Bunschoten kwamen de Leusdena- een puntendeling overeen. Een resultaat waarmee beide tijen vrede konden hebben, ware het niet dat LHV in de tfase een voorsprong van twee punten koesterde. BS be- likte in de slotfase echter over voldoende veerkracht om nog een punt over te houden aan de faire ontmoeting: 11-11. e competitie m de tweede klas- verloopt voor de dames van uiterst voorspoedig. Na zes ioetmgen zijn de Leusdenaren imaal los gekomen van de con- rentie. Na het gelijke spel van sten tegen SHVU, dat voor zon- nog m punten gelijk stond met gaat de formatie van trainer/ :h Theo Geerding alleen aan siding. De nummer drie van dit :nt geeft zelfs al vier verlies- len op de Leusdenaren toe, zo de positie van LHV uitgespro- riant genoemd kan worden. >ch konden de LHV-ers zon- maar mondjesmaat laten zien ke kwaliteiten er in de ploeg "en. Afgezien van een sterk kwartier, waarin de vorm gedemonstreerd, die tot de klassering in de competitie de, was de kwaliteit van het ödene beneden peil. In ieder geval in aanvallend opzicht. Defensief viel er weinig op de Leusdenaren aan te merken, al moet daarbij worden aangetekend dat het Utrechtse UDSV 3, dat zon dag op het Buiningpark te gast was, de duimschroeven bepaald met tot de pijngrens aandraaide. De enke le bal die de Leusdense variant op de Chinese muur wel passeerde, werd door doelvrouwe Marga Ra demaker bekwaam geweerd. LHV begon sterk en onder een weldadig najaarszonnetje leken voor de toeschouwers de ingre diënten voor een flitsende pot aan wezig. Na enig zoeken, vond To Steenbeek als eerste de zwakke plek in de verdediging van de te genstander en tekende met een fraai schot voor 1-0. Ria Meyennk volgde dra haar voorbeeld. Gelan ceerd door Anja Douma m de break-out, had de Leusdense wei nig moeite voor 2-0 te zorgen. Tot 2-1 kon UDSV het nog redelijk vol gen, maar na treffers van opnieuw Ria Meyerink en Monique Hoven- kamp, was de weerstand eigenlijk al weg: 4-1. In de rommelige tweede fase van de eerste helft scoorde LHV nog tweemaal via Jeanette Kok, die van af de opbouwpositie succesvol was. Met name met het laatste schot was de Leusdense niet echt ongelukkig: dankzij een arm van een tegenstander dwarrelde het half mislukte schot in het doel: 6-1. Na het tweede doelpunt van UDSV miste Jeanette Kok bovendien een uitstekende kans om de score naar te tillen. Haar strafworp miste het doel. MALAISE Met het eerste doelpunt na de pauze (6-3), tekende UDSV tevens voor het laatste wapenfeit in de wedstrijd. Maar aan LHV-zijde slaagde men er evenmin in zich aan de malaise van voor de pauze te onttrekken. Toch waren de gast vrouwen ook in deze vorm nog een klasse beter dan de Utrechtse te genstander, die het steeds drukker kreeg met ageren tegen de scheidsrechter. Hoewel de man in het zwart inderdaad bepaald geen sterke wedstrijd floot, had het er de schijn van dat het gevloek en getier de eigen onmacht diende te ver hullen. Eén van de weinig goed uitge speelde aanvallen, stelde To Steen- F Douma van LHV kan slechts ten koste van het betere duw- en trekwerk op de cirkel van een doelpunt beek tussen de linkerhoekspeel- ster en de linkeropbouwer in staat het zevende doelpunt te laten note ren. In het restant van de wedstrijd moesten de Leusdenaren echter teruggrijpen op het wapen van de break-out om de score nog enige glans te geven. Ria Meyerink speelde in die fase een belangrijke rol. Tot twee keer toe scoorde ze zelf, na een uitbraak en via een strafworp, terwijl ze Anja Douma in staat stelde te scoren, door haar medespeelter perfect aan te gooi en in de break-out. Carla Mossel bevroor de eindstand op juist bo ven de tien treffers, door via een break-out 11-3 aan te tekenen. SUCCESJE De heren konden hun eerste echte succesje laten noteren in de eerste klasse. Na een geflatteerde 32-6 zege op het verzwakte UHV/ Sport 3, woensdagavond, behaal den de Leusdenaren in de vrieskou op de zaterdagavond een zwaar bevochten punt tegen het sterk geachte HVBS uit Bunschoten. Hoe wel memand iets op het behaalde reslutaat zal kunnen afdingen, leek er in de eindfase zelfs meer voor de Leusdenaren in het vat te zitten. Nadat de wedstrijd lange tijd volle dig gelijk op was gegaan, bogen de LHV-ers een 6-8 achterstand om in een 10-8 voorsprong. Met nog slechts een paar minuten te gaan, waren twee wedstnjdpunten bin nen handbereik. Het mocht echter niet zo zijn. In de allerlaatste minuut kwam de onverzettelijke tegen stander alsnog langszij: 11-11. Het duurde zaterdag erg lang voor er enige tekening in de stnjd kwam. Er waren slechts een paar momenten in het duel dat er enig licht kwam m de scoreverhouding tussen beide teams. LHV ging fel van acquit en nam een 2-0 voor sprong, maar daarna duurde het tot na de pauze voor er weer een ver schil van twee punten kon worden genoteerd. Bij het aanbreken van de rust had BS een kleine voor sprong: 4-5. STRAMIEN Ook na de veldwisselmg leken beide ploegen het stramien van voor de pauze te gaan volgen. LHV opende wederom het sterkst met twee treffers op rij, maar het ant woord van HVBS was al even dui delijk. Met dne achtereenvolgen de rake schoten kwamen de gasten op een comfortabel ogende 6-8 voorsprong. Toch zou ook die voorsprong geen lang leven beschoren zijn. LHV overleefde go improduktieve periode en toen men het doel een maal weer gevonden had, leken de Leusdenaren de beslissing te zul len forceren. Met nog een minuut of vijf te gaan, kwam LHV op een 10-8 voorsprong. Het was niet voldoen de om BS op de knieen te knjgen. Met een laatste krachtsinspanning trokken de gasten de balans weer in evenwicht: 10-10. In de laatste minuut steeg de spanning in en buiten het veld tot grote hoogten. Wederom leek LHV de beslissing m de hand te hebben (11-10), maar het noodlot meende, en waarschijnlijk terecht, dat een gelijkspel hier beter op zijn plaats was. Met het laatste schot van de wedstnjd kwam BS andermaal op gelijke hoogte, waarna beide par tijen tevreden de warme douches konden gaan opzoeken. ACHTERVELD - Vnjdgavond gaat voor het komende seizoen het Hessenkar klaverjastoumooi weer van start. De aanvang is om 20.00 uur. Inschrijven voor deelname vanaf 19.30 uur. De kaartavonden zullen met uitzondering van de maand februan elke eerste vrij dagavond van de maand plaats vinden In totaal zullen er zeven wedstrijden zijn LEUSDEN- Het eerste optreden van de Leusdense damesvolley- baUers van LEOS in de tweede divisie is op een nederlaag uitgedraaid. Hoewel de Leusdenaren in technisch opzicht waarschijnlijk de meerdere van tegenstander EAW waren, kwam de ploeg van trainer/coach Ad van Woensel ervaring tekort om het duel in Arnhem in winst om te zetten. Na een flitsende start (4-15), bogen de Leusdenaren in het vervolg voor de routine van de opponent, die geen middel onbeproefd liet om LEOS uit het spel te halen. Met succes. De Leusdenaren keer den met een 3-1 nederlaag huiswaarts. Voorspoediger verging het de heren. In de gevreesde Veluwehal bestreedt de formatie van trainer/ coach Bert van Doorn met succes het vierde team van Brezan/SSS, dat in vier sets kansloos gelaten werd. Het eerste optreden van het vrouwenteam van LEOS m de twee de divisie is op een lichte teleur stelling uitgedraaid. Na een flitsen de start, slaagde de verrassende kampioen van de derde divisie er niet in een antwoord te formuleren op de gewijzigde speelwijze van opponent EAW, dat een blik routi ne opentrok om het Leusdense en thousiasme te beteugelen. Met suc ces. LEOS begon veelbelovend. Met name door de zeer sterk serveren de Marjan van Engelenhoven en Petra Küh werd de tegenstander zwaar onder druk gezet. De tegen stander had daar absoluut niet van terug en zag met lede ogen dat LEOS gemakkelijk wegliep. Bij 4-15 kwam er dan ook een vroegtijdig einde aan de eerste set, die een belofte inhield voor de rest van de wedstrijd. Die belofte kon echter niet worden ingelost. In het tweede bedrijf keerden de kansen al. EAW, dat vijf speelsters met eerste divisie-ervaring mobili seerde, ontregelde met rommelig volleybal het technisch verzorgde spel van de Leusdenaren Het maakte de wedstrijd in doeltref fend opzicht misschien interessan ter, voor LEOS had het beter an ders kunnen lopen. LEOS begon nog voortvarend en nam een 4-8 voorsprong. Daarna kreeg EAW echter steeds meer greep op de wedstrijd en illustreer de dat door naar 7-8 terug te ko men. Een serie stopfouten in de Leusdense verdediging deed het tij daarna in het voordeel van de te genstander keren: 10-8. Verbeten klampten de Leusdenaren daarna nog aan bij 12-12, maar bij 15-12 was de balans weer in evenwicht. MUNITIE In de derde set leefde LEOS nog één keer op. Nadat EAW een comfortabel ogende 8-3 voor sprong had genomen, verscheen Petra Küh op de serveerlijn en be stookte de tegenstander met scherpe munitie. In no-time kwamen de Leusdenaren weer op voorsprong: 8-10. Het bleek de laatste opleving. Nadat het ntme aan LEOS-zijde stokte, drukte EAW de beslissing door. Via 14-10 werd de derde set bij 15-11 even eens een prooi voor de Arnhem mers. In de vierde set leken de LEOS- vrouwen er niet meer in te geloven, tot een geïnspireerde Marjan van Engelenhoven op de serveerposi tie verscheen. Uit schier hopeloze positie (9-3, via 7-0), gaf zij de bur ger weer moed. Punt voor punt kwam LEOS naderbij, totdat bij 13- 13 het evenwicht weer hersteld was. Bij 13-14 leken de Leusdena ren zelfs een vijfde set te zullen gaan afdwingen. Zover kwam het echter niet. Met 16-14 maakte EAW een einde aan de strijd. POSITIEF Voor de heren van LEOS, die dit seizoen voor de tweede achtereen volgende keer in de eerste klasse uitkomen, verliep de ouverture aanmerkelijk positiever. In de Ve luwehal rekenden de Leusdenaren met een lastige tegenstander dui delijk af. Brezan/SSS 4 werd met 3-1 kansloos gelaten. Uitgerekend in de Veluwehal, normaal een hal waar de Leusdena ren niet graag spelen, moesten de mannen van LEOS voor de eerste wedstrijd van het seizoen opdra ven tegen het vierde team van ere divisievereniging Brezan/SSS. In de openingsfase van de eerste set ging de strijd nog redelijk gelijk op, maar gaandeweg verloor SSS de greep op de Leusdense opslag. Met name Roel Steeman ontpopte zich tot een serveerkanon van kali ber. Mede dankzij zijn optreden op de achterlijn, kwam LEOS terug van 8-6 naar 8-13. Uiteindelijk be slisten de Leusdenaren het duel bij 8-15 in eigen voordeel. In de tweede set week het wed strijdbeeld niet veel af van de ver richtingen in de eerste. Na eerst met 6-4 te hebben achter gestaan, kwam LEOS via de opslag weer langszij en werd de tweede set met dezelfde cijfers beslist als de eer ste: 8-15. In de derde set raakten de man- ne van trainer/coach Bert van Doorn even de kluts kwijt. Nadat de strijd aanvankelijk gelijk op was gegaan, werd een mindere perio de LEOS fataal. Met name de pass kwam met goed aan en dat stelde de Bameveldse opponent in staat de set naar zich toe te trekken: 15-9. In de vierde set werd echter alle hoop bij de Barnevelders voortijdig de grond m geboord. Met het ba siszestal binnen de lijnen, bestaan de uit Ruud Kooien, Edwin Meyer- man, Roel Steeman, Ronald van Doorn, Henk Wildschut en Alex Moraal, werd SSS voortvarend naar de definitieve nederlaag gespeeld. Bij 6-15 finishten de Leusdenaren winnend. De geblesseerde buiten aanvaller Rob de Koning hoefde slechts in noodsituaties te worden mgezet. Die deden zich echter maar mondjesmaat voor, zodat De Koning voldoende rust kreeg om voor het duel tegen Swift'64, dat voor zaterdag op de rol staat, weer fit te zijn. LEUSDEN - In Zaandam hebben de korfballers van Antilopen een voorlopig einde gemaakt aan de matige prestatie. De Leus denaren speelden een wisselvallige wedstrijd, waarin subliem spel werd afgewisseld met knullig balverbes. De ploeg van het trainersduo Fred Ferrageau/Herman Bruins kon dankzij de 8- 10 overwinning op ZKC'31 de eerste verdiende punten van dit seizoen laten noteren. net Jekel in het midden- en Mar- gret Versteeg in het verdedigings vak.) Karin Osnabrugge maakte haar opwachting in de basisforma tie. Zij verving de geblesseerde Nancy Lahey. De wisselingen in het team van Antilopen misten de uitwerking met. Vooral in de verdediging liep het nu stukken beter. Er was veel meer beweging en de noodzake lijke agressie was weer terug in de defensie. Een gemoüveerd Antilopen kwam na twee minuten spelen al op voorsprong. Joyce Osnabrugge was de maakster van het doelpunt, dat Antilopen een aardig steuntje in de rug bezorgde. Door een doelpunt van Aanvoerder Jan Costa kwam de Leusdense equipe zelfs op 0-2, maar door twee goede doelpunten van de Zaan dammers stond de stand na ruim 25 minuten spelen weer gelijk 2-2 De Leusdenaren bleken deze te loorgang van de voorsprong goed te verwerken. Er zat duidelijk meer overtuiging in de ploeg en dat resulteerde na een klein half uur spelen in een nieuwe voor sprong. Een prachtig afstands schot van Marcel Veenendaal bracht de stand op 2-3. Ester Ver steeg, die een goede wedstnjd speelde liet zelfs 2-4 aantekenen. Nadat ZKC tot 3-4 terugkwam liet Jan Costa...gemiste strafworp. Na de tegenvallende prestaties tij dens de eerste twee competitie- wedstnjden, besloot het techni sche duo van Anülopen om de no dige wijzigingen in het team door te voeren. Marcel Veenendaal werd uit het eerste aanvalsvak ge haald en in het middenvak gepos teerd, ten koste van John van Vul pen. Jeanet Jekel en Margret Ver steeg wisselden ook van vak (Jea- aanvoerder Jan Costa de mogelijk heid liggen om de stand op 3-5 te tillen. Hij wist een toegekende strafworp niet te verzilveren In plaats van een 3-5 voorsprong werd Antilopen geconfronteerd met een 5-4 achterstand. Net voor het ingaan van de rust wist Mar gret Versteeg de hoop in het Leus dense kamp terug te brengen door voor de gelijkmaker te zor gen: 5-5 WISSEL In de rust paste trainer/coach Fred Ferrageau een tacüsche wis sel toe. Martijn Verwoerd werd uit de ploeg gehaald en Jack Heyer werd in het verdedigingsvak ge posteerd om dit in de ogen van het technische duo niet optimaal functionerende vak van de nodige impulsen te voorzien. Na de hervatting bracht Ed Hen driks de Leusdenaren weer op voorsprong. De middenvakspeler, die geblesseerd aan de wedstrijd tegen ZKC begon, speelde een prima partij en kon samen met Joyce Osnabrugge en Ester Ver steeg tot de uitblinkers worden gerekend Ook in de tweede speelhelft droeg het Leusdense spel een wisselvallig karakter Staaltjes van soms technisch per fect korfbal, werden afgewisseld met momenten van onachtzaam heid en simpel balverlies. Na de Zaandamse gelijkmaker (6- 6) kende Antilopen een sterke pe- node. De Leusdenaren liepen uit tot 6-9 via Joyce Osnabrugge. een doorloopbal van Jan Costa en een Eddie Hendriks...uitblinker... doelpunt van Evelien van Rooyen. Bij de stand van 6-9 besloot het technische duo van Antilopen een wissel toe te passen. Karin Osna brugge had zich volledig leegge- speeld en werd vervangen door Irene Veenendaal. ZKC pro beerde met de moed der wan hoop nog de aansluiüng te be werkstelligen, maar na de 7-9 bracht Ester Versteeg in de 77e minuut de Leusdenaren in veilige haven. Het werd nog wel 8-10 maar in de laatste tien minuten speelde Antilopen zuiver op bal bezit en werd er niet meer ge scoord. Voor Antilopen biedt het restant van de competiüe nog volop mo gelijkheden om een toppositie in de eerste klasse van het korfbal te veroveren. Qua spelerspotentieel moet de Leusdense ploeg ook ze ker mee kunnen stnjden in de top. Opstelling Antilopen Gert Graafland. Martijn Verwoerd (Jack Heyer), Margret Versteeg. Evelien van Rooyen Eddy Hendriks, Marcel Vee nendaal, Jeanet Jekel. Ester Versteeg. Jan Costa, John van Vulpen. Joyce Os nabrugge. Kann Osnabrugge (Irene Veenendaal).

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9