Plezierige expositie 'De Heelkom' n Is 'ie wel helemaal gezond?. teusder krant Schoolzwemwedstrij d weer in eigen bad Muziekdag DWS JokaaL. 'Honger hoeft niet' Sponsoractie De Wegwijzer Puuperikoppen NCVB-avond Papieractie Snelheids controle leusder krant Leusden Achterveld. jnnige landschappen van Wies Verploegh Cursus Humanistisch Verbond AANHANGWAGENVERHUUR DIVERSE TYPEN OPEN EN/OF GESLOTEN 033-948138 HOOFDKANTOOR 020-273333. Minder stabiel LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 plaatselijk nieuws DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 ACHTERVELD - Tot 30 oktober exposeert Wies Verploegh everven, aquarellen en etsen in De Heelkom, Walter van nersfoortstraat 36 in Achterveld. De expositie is te zien op rkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Wies Verploegh laat in „De Heelkom" boeiende olieverven m, gedaan in grote formaties. In ruim bemeten partijen geeft een blond en zonnig beeld van Zuidelijke landschappen, inpartijen met een weelde aan boeketten van violette gras- Een bloeiende boomgaard met wijnstruikpercelen en glan- nd witte keien op de voorgrond. Een compact samengebald rp, omgeven door kernachtig geordende vlakken bundels inen, struiken en grassen. Een vaas met rose bloesemtak ken torent hoog op een groot doek waar zich als achtergrond een landschap ontrolt. Een zonne bloemveld heeft een donkergroen- blauwe afsluiting op de horizon. Knap is de potloodtekening van een doosje met schroeven en moe ren. Fraai zijn de illustratieve aqua rellen met verhalen over de wijn oogst omzoomd door kundig gea quarelleerde wijnbladeren. En dan zijn er nog de van Wies Verploegh bekende etsjes van vlinders en in secten met een grappig mensenge zichtje en de aquarelletjes met stoute fauntjes die het menselijk leven danig op de kop zetten. Een plezierige kleme tentoon stelling die een kijkje geeft op het veelsoortig werk van de Leusden- se kunstenares Wies Verploegh. Jeboeid is Wies Verploegh ir een typisch Zuidelijk dorp- latje, waar aan weerszijden ge en witte gevels de siesta van een lauwe zomerdag suggereren. Schaduwpartijen op straat, rode dakpannetjes onder een blauwe lucht met tere wolkjes. LEUSDEN - Zaterdag aanstaande is het weer zover. Dan organiseert de Leusdense zwem poloclub De Haaien opnieuw de Schoolzwemwedstrijd. Voor het eerst sinds lang zal het omvangrijke evenement weer binnen de gemeentegrenzen plaats kunnen vinden. De vorige wedstrijden werden in Amers foort gehouden maar nu de krachtmeting in zwembad Octopus afgewerkt zal worden is de verwachte belangstelling groot. spektakel kan worden gesproken. ACHTERVELD/LEUSDEN- In het kader van de actie 'Honger hoeft niet' waarin het kritisch consu meren centraal staat, houdt de Solidariteitswinkel Leusden/ Achterveld enige acties. In Leusden-Centrum wordt in de bibliotheek aan de Hamersveldse- weg een tentoonstelling ingericht over de wereldvoedselproblema- tiek. Tijdens die tentoonstelling kunnen de bezoekers ook zoge naamde 'zuivere koffie' proeven. Dat is koffie, waarvoor de produ centen, de boeren in de Derde We reld, een faire prijs hebben gekre gen. De tentoonstelling duurt van maandag 10 oktober tot vrijdag 14 oktober. In Achterveld staat de bakkerij van Henri Schouten centraal m de activiteiten van de Solidariteitswin kel. Op zaterdag 15 oktober zal de betreffende bakker speciaal 'Ke- nia-brood' bakken, dat ter verkoop zal worden aangeboden. Daarnaast kan er bij de bakkerij, aan de Hes senweg 196, 'zuivere koffie en cho colade' geproefd worden. Verder zullen die dag twee koren optre den. Dat zijn Stemrecht uit Nijkerk (om 11.30 uur) en Voorlopig Vals uit Heerde (om 13.30 uur). Voor jong en oud is er een stoepknjtwedstrijd en een tentoonstelling over het voedselvraagstuk. Voor meer informatie over de actie's kunnen geïnteresseerden bellen met Tjeaske Steringa, tele foon 943882 (Leusden-Centrum) en Maddy Heymans, telefoon 03425- 2170 (Achterveld;. In totaal zullen elf scholen in deze onderlinge krachtmetmg aantre den. Op het programma staan vier nummers: de 50 meter schoolslag en de 50 meter vrije slag plus twee estafettenummers: 4 x 50 meter school en 4x50 meter vnj. Ingeschreven hebben de scholen Het Pallet, 't Ronde, De Heerd, Kin derland, De Gereformeerde Basis school, De Holm, De Rossenberg, De Klimrakker, Het Startblok, De Hobbit en Groenhorst. Deze elf scholen zijn naar verwachting goed voor een deelnemersveld van 250 tot 300 kinderen, zodat van een echt Daarnaast wordt er een flinke pu blieke belangstelling verwacht. De octopus is daar overigens klaar voor. Langs twee zijden van het wedstrijdbad heeft het zwemcom- plex de beschikking over een lan ge galerij, waarop een groot aantal bezoekers een plaatsje kan vinden. Van daaruit heeft men een uitste kend overzicht over de gebeurte nissen en kunnen de prestaties van eigen- of andermans kroost goed worden gadegeslagen. De wedstrijden beginnen om 9 uur, maar de tnbune is al om half negen geopend. LEUSDEN- In het kader van de landelijke sponsormanifestatie „Iedereen in beweging voor het langdurig zieke kind", zal de Leusdense openbare basisschool De Wegwijzer dinsdag 11 oktober een sponsoractie houden. Op ver schillende manieren zullen leer lingen van de school sportend trachten geld in te zameïen, dat ten goede komt aan de Stichting 'Het zieke kind in beweging'. Deze stichting wil met de op brengst van de actie een aantal doelen financieren, zoals een be wegingsruimte met zwembad in de nieuwbouw van het Wilhelmina Ziekenhuis in Utrecht en een on derzoeksruimte m het Sportfond- senbad in Amersfoort. De leerlingen van De Wergwij- zer zullen deelnemen aan een soort mini-tnathlon, waarbij sponsors de prestaties van de leerlingen op het gebied van zwemmen, fietsen en hardlopen kunnen belonen. De actie begint 's morgens om 9.00 uur, wanneer de hardlopers in de buurt van de school, aan de Biezenkamp 39, van start gaan. De fietstocht duurt van 10.30 uur tot 11.30 uur, waarna de zwemmers in Octopus om 12.00 uur aan hu actie beginnen. ACHTERVELD - Afgelopen zondag hield de muziekvereni ging Door Wilskracht Sterk een muziekdag in de „Moespot" te Achterveld. Het was voor de der de maal dat de vereniging een dergelijke muziekdag organi seerde. Het is niet uitgesloten dat dit een gevaarlijke traditie gaat worden dit eenmaal per jaar te doen. De repetities m groepsverband waren onder leiding van de diri gent de heer Van Loo met mede werking van Theo Steenbeek Bei den namen een groep onder hun leiding. Na een uur werd er gewis seld. Dat een muziekdag zijn vruchten afwerpt, bleek aan het eind van de repetitiedag. Dit was duidelijk te merken zowel instru mentaal als mentaal. De dag was tevens een voorbereiding voor de komende muziek-concoursen waaraan D.W.S, hoopt deel te ne men, zoals die op vrijdag 28 okto ber van het OUGV (Samenwer kingsverband Muziekgezelschap pen Oost Utrecht Gelderse Vallei). Dit concours zal worden gehouden m de St. Josephkerk te Achterveld en begmt om 19.00 uur. De vereni ging kan bij de groep tambours nog enige versterkmg gebruiken. Degenen die hieraan willen gaan deelnemen kan zich nu reeds aan melden. Elke dinsdag van 18.30 - 20.30 uur oefenen de tambours in de „Moespot". Belangstellenden kunnen zich tijdens de repetities aanmelden. ACHTERVELD - Maandag 10 oktober zal door de Carnavalsver eniging De Puupenkoppen de al gemene vergadering worden ge houden Deze begint om 20.30 urn en is m de zaal van hotel de Ros kam. Tijdens deze vergadering zal er tevens een bestuursverkiezing plaats vinden. Gijs Voskuilen treedt af en is met meer herkiesbaar. Het bestuur is nog in onderhandeling met een kandidaat, waardoor mo menteel nog geen kandidaat ge steld kan worden. Kandidaten kun nen door de leden tot voor de ver gadering schriftelijk worden inge diend als zij door tenminste vijf le den gesteund worden. LEUSDEN- De afdeling Leusden- Centrum van de Nederlands Christelijke Vrouwenbond houdt op maandag 10 oktober een bijeen komst met als thema Gezondheid zorg - gezonde zaak? Mevrouw Ina Broos mt Wijk bij Duurstede zal de avond inleiden. De bijeenkomst, die gehouden wordt in het Gereformeerd Dien stencentrum aan de Burgemeester de Beaufortweg 18, begint om 19.45 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Meer informatie is ver krijgbaar onder nummer 948092 of 945372. AMERSFOORT/LEUSDEN- De vrij- willigersgroep Amersfoort van het Humanistisch Verbond organiseert een basistraining voor vrijwilligers, die op termijn het team van de geestelijkeverzorging willen ko men versterken. Men hoopt vooral mensen uit Leusden voor de cursus te mteresseren. Daartoe wordt dinsdag 11 oktober een voorlich tingsavond gehouden, die zal plaatsvinden m D'oude Tram, bij het station m Amersfoort. De avond begint om 20.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich telefonisch in verbinding stellen met nummer 550190 of 630682. LEUSDEN- De voetbalvereniging Roda'46 houdt deze week een oud papieractie. Vanaf donderdag 6 oktober zal daartoe een container staat opgesteld op de parkeer plaats bij het Burgemeester Bui- ningpark, waar de oude kranten en wat dies meer zij naartoe gebracht kunnen worden. De container is donderdag ge opend van 18.00 uur tot 22.00 uur, op vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 16.00 uur tot 18.00 uur. Zaterdag is de container van 10.00 uur tot 18.00 uur en zondag van 12.00 uur tot 14.00 uur. Degenen die niet in staat zijn het oud papier zelf te komen brengen, kunnen zich in verbinding stellen met Perry Wen- del, telefoon 941367, of Robert Schimmel, telefoon 941815 ACHTERVELD - Dinsdagmor gen werd door de plaatselijke politie op de Hessenweg, in de bebouwde kom, een snelheids controle gehouden. In totaal wer den 20 mensen verbaliseerd we gens overschrijding van de toe gestane snelheid van 50 km/u. Hierbij waren 15 automobilisten en 5 bromfietsers. De hoogst ge meten snelheid was 77 km/u. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaa*: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tót 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34.90 per half jaar 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 1300 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: be meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat ?0x25 cm). b kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de 'U-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN- Is ie wel helemaal gezond? Op die vraag konden jeugdige Leusdenaren aan de vooravond van wereld dierendag m de Blijhof een antwoord krijgen. Zaterdag was er namelijk de mogelijkheid om gratis en voor niets het favoriete huisdier te laten keuren. Aan de manier te zien waarop dit jonge katje angstig uit de ogen kijkt, lijken we te kunnen afleiden dat de geste door de dieren minder op prijs werd gesteld. Maar het is voor hun eigen bestwil, metwaarEn dat begrijpen die dieren natuurlijk niet. De poes in kwestie zal op dit moment het voorval alweer lang vergeten zijn, zeker na de extra verwennerij die het dier op 4 oktober, afgelopen dinsdag, ongetwijfeld ten deel gevallen zal zijn. En het baasje is voorlopig gerustgesteld: de hevelmg van de familie zal daar, gezond als een vis, nog lange tijd deel van uit kunnen maken. (advertentie) Leusden - Total Self Service Station „Hamershof', Mulderij 9, bcedelbak AANHANGWAGENVERHUUR door Jan Versteegt Het is de eerste helft van deze week rustig najaars weer geweest. Nadat het ho- gedrukgebied ons op een meer dan voortreffelijk na- jaarsweekeinde had getrak teerd, schoof het via Duits land en Polen door naar Rus land. Het boette echter wei nig aan kracht in en behield een stevige uitloper richting West-Europa. Daardoor ble ven we indirect toch nog on der invloed van het systeem en kon de atmosfeer tot rust komen. Wel drong er gelei delijk van het zuidoosten uit vochtige lucht het land bin nen, zodat er in de vroege ochtend mist kon ontstaan, voor het verkeer erg hinder lijk. Deze lost in deze tijd van het jaar slechts langzaam op, zodat het vanaf maandag vooral in de ochtend wat somber werd. Heel ander weer deed zich voor in Zuid-Frankrijk. Een onverwacht zeer actieve sto ring deed daar verwoestend werk met grote neerslaghoe veelheden. Deze storing ver dreef de warmte zowel uit Frankrijk als uit Spanje. Overstromingen waren het gevolg, zoals televisiebeel den grimmig toonden. De sto ring kwam begin deze week dreigend naar het noorden, maar de activiteit ervan liep sterk terug. Hij trok dinsdag vrijwel geruisloos over ons land naar het noorden. Inmiddels zijn wij in een heel ander weertype terecht gekomen. Depressies zijn weer actief op de oceaan en diepen aldaar flink uit. De eerste kwam gisteren in de buurt, maar het front ervan passeerde pas in de loop van de dag. Er kwam beduidend meer wind en daardoor werd het wat meer herfstachtig. De depressies leverden ook weer regen af en dus is het gedaan met het droge en rus tige weer van de eerste okto berdagen. Het hogedrukgebied blijft veel regeren in Oost-Europa en wordt opgenomen in een omvangrijk hogedruksys- teem boven het Russische Rijk. De luchtdruk in Siberië kwam de afgelopen dagen zelfs dicht bij 1045 hpa. Daar kan Koning Winter geleide lijk een greep naar de macht doen. Opvallend is ook het hard nekkig voorkomen van hoge- druk boven Groenland, voor namelijk aan de oostkant van dit land. Tesamen met lage druk boven Noord-Scandina- vie, blijft er koude lucht uit de Poolstreken naar het zuiden afstromen. Hierdoor worden de depressies op onze breedte geactiveerd en dat geeft geen zicht op een snelle terugkeer van het rus tige en stabiele weer. Het lijkt erop dat het ko mend weekeinde in het teken zal staan van wisselvallig en geleidelijk ook koeler weer, vooral als de wind wat meer west en later noordwest wordt. Meer dan 14 a 15 gra den zit er dan niet meer in. De nachten worden niet echt koud meer en grondvorst lijkt voorlopig niet meer op te treden. Al met al wat meer herfst achtig zonder echte storm zo als het er nu naar uitziet. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabella-ant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaiing kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 6 oktober. 20.00 uur: Vergadering raads commissie openbare werken/ ruimtelijke ordening, commissie kamer, gemeentehuis. 20.30 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden, Danscentrum Van der Heuvel 20.30 uur: Video-avond m jonge rencentrum De Geut, Zwarteweg. Vrijdag 7 oktober. 20.30 uur: Disco in jongerencen trum De Geut, Zwarteweg. Zaterdag 8 oktober. 20.00 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden, De Mof, Leus- den-Zuid. 20.30 uur. Disco in jongerencen trum De Geut, Zwarteweg. Zondag 9 oktober. 15.30 uur: Soos/Disco in jonge rencentrum De Geut, Zwarteweg Maandag 10 oktober. 13.00 uur: Schrijfmiddag Am nesty International, De Kit, Geer- truidishof 29. 19.30 uur: Schrijfavond Amnesty International, basisschool De Bririk, Lijsterbeslaan 54. 19.45 uur: Thema-bijeenkomst NCVB-Leasden-Centrum, over Ge zondheidszorg - Een gezonde zaak?, Gereformeerd Diensten centrum, Burgemeester de Beau fortweg 18. Dinsdag 11 oktober. 09.00 uur: Start sponsoractie ba sisschool De Wegwijzer, Biezen kamp 39. Donderdag 6 oktober. 20.00 uur: Bijeenkomst ABTB.CBTB, ULG, over mestpro blematiek, Ons Gebouw, Hessen weg. Vrijdag 7 oktober 20.00 uur: Kaarttoumooi 'De Hessenkar'. Zaterdag 8 oktober 21.00 uur: KPJ Dansavond café Buitenlust. Zaterdag 8 oktober 20.00 uur: Disco Show de 'Klaveet'. Zondag 9 oktober 20.00 uur: Disco de 'Klaveet' Dinsdag 11 oktober 9.00 uur: Wel fareclub 'Zonnebloem', 'Ons Ge bouw'.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3