Dpslag C1000 niet enige knelpunt sass Vier jaar voor overval op Leusdense juwelier SERVA VOLVO "vandaag in "de leusder krant- Cabaret in De Korf Hl krijgt 'facelift' Bijeenkomst NCVB Spreker verhinderd ffi KONIJNTJE IN DE WETERING Jommissies bespreken problemen Hamershof Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 Muziekschool krijgt bouwvergunning Pag. 3 Voorlichting over nieuwe wetten op bijeenkomst landbouworganisaties Pag. 3 Het weer in Leusden: Geleidelijk stabieler Pag. 3 Leusdense bibliotheken actief in kader van Kinderboekenweek Pag. 5 COT-Leusderheide wordt definitief in zuidelijke richting uitgebreid Pag. 5 Schoolbestuur doet geen afstand van noodlokalen Pag. 5 Kritiek OW/RO op verkoopterrem De Blokkendoos Pag. 5 Sport: Veron Lust wint wegwedstrijd Waterlooloop in Den Treek Pag. 6 LEOS komt fractie tekort tegen Flamingo's Pag. 6 De Haaien verpletteren zwemlust Den Hommel Pag. 6 Winst en verlies BCL Pag. 6 Pag. 7 Pag. 7 Leusdenaar Jan Blok kampioen op de motor TTCL kansloos tegen koploper krant LEUSDEN- Onder auspiciën van de Vrouwenraad Leusden verzorgt het duo Suus en Pien van der Linden op 13 oktober in De Korf een cabaretvoor stelling Kaarten daarvoor zijn verkrijgbaar bij de bij de Vrouwenraad aangesloten organisaties. De kosten bedragen vijf gulden. De voorstelling begint om 20.15 uur. Zaal open vanaf 19.45 uur. Wat meer discussie bracht het g 4 huisvuil teweeg. Dat werd tot voor mm van bewoners met zelden van ONTZEGGING Een 41-jarige inwoon ster van Leusden is donderdag door de Utrechtse politierechter, mr. R. Meertens, conform de eis veroordeeld tot vijfhonderd gul den boete en een voorwaarde lijke rij-ontzegging van een half jaar. Zij had ruim een jaar gele den gereden met meer dan tweeëneenhalf keer teveel drank op. Het was voor de derde keer in een paar jaar tijd dat de Leus dense voor een dergelijk delict voor de rechter stond. "Als ik het zo bekijk, dan lijkt het erop alsof u aardig onvoorzichtig bent met al cohol en rijden", zei de politie rechter dan ook. Toch had de vrouw in zekere zin geluk dat zij nog maar enkele maanden geleden is veroordeeld De wet schrijft namelijk voor dat de rechter daar in de hoogte van de straf rekening mee moet hou den. Daarom kwam Meertens met aan de onvoorwaardelijke ontzeg ging toe, die zij anders ongetwij feld opgelegd zou hebben. mogelijk opslaan van goederen binnen de winkels, het zoveel mo gelijk binnenhalen van afgele verde goederen en over vaste tij den voor het laden en lossen. Dus van maandag tot en met vrijdag tussen 7.00 en 18.00 uur en op za terdag tussen 7 00 en 12 00 uur. Harm Offerems vond dit krachtda dig klinken en andere commissie leden vroegen prompt of het ook daadkrachtig aangepakt zou wor den. LEUSDEN- De afdeling Leusden- Zmd van de Nederlands Christelij ke Vrouwen Bond (NCVB) houdt op dinsdag 11 oktober een bijeen komst, waarin het maken van Kerstversierselen centraal zal staan. Carla Phlo uit Montfoort zal de bijeenkomst leiden. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, wordt gehouden in het Tref punt, Amhemseweg 75 in Leus den-Zuid. LEUSDEN - De heer Theo Meister, die zou spreken op de themabij eenkomst van de afdeling Leusden van D66 op dinsdag 11 oktober, is verhinderd. Op deze avond staat het onderwerp 'Europa zonder grenzen' centraal. De heer Van der Vos, oud lid van de Eerste Kamer en medewerker van het Instituut voor Internationale Betrekkingen, zal hem vervangen. (advertentie) C1000 KNELPUNT: USDEN - Op 6 oktober stond de "Knelpuntennotitie woon- inkelcentrum Hamershofop de agenda van de commissies enbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OW/RO) en Eco- nische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid JW). Een projectgroep met betrokkenen uit de wijk en een urgroep van de gemeente bleken aanzienlijk meer knelpun- te hebben opgespoord dan alleen de opslag van goederen or C1000 buiten de winkel. Met name stelde de project- en urgroep tal van oplossingen voor inzake verkeersoverlast, erlast van activiteiten en van horecabedrijven, het schoon- uden en onderhoud van de wijk en dergelijke. Over het alge- en bleken de commissieleden ingenomen te zijn met deze orstellen en met het vooruitzicht, dat de oude Hamershof (Hl) na een "facelift" niet veel ouder uit zal zien dan de nieuwe imershof (H2). gezamenlijke vergadenng van commissies OW/RO en ECW ir de "Knelpuntennotitie" am niet uit de lucht vallen. Vol- ns wethouder Joost De Jongh 7D) leek het voorheen, alsof er de woon- en winkelwijk Ha rshof slechts één groot knel- nt bestond Namelijk, dat van opslag van het winkelbedrijf 000 buiten het gebouw van de pe markt Bt college van B W wilde dat ibleem oppakken, door een neetgroep samen te stellen," al- ;Joost de Jongh, waarin de win- iersveremging, bewonersvere- mg, met georganiseerde be- ners, de politie en de afdeling ïw- en woningtoezicht en alge- ne bestuurszaken waren verte- iwoordigd. "Hoe meer betrok- len de besluiten dragen, des te ter ik het heb," stelde hij. om die knelpuntenbesprekin- ite laten samenhangen met het aeentebeleid, formeerde hij lachter een stuurgroep Daann >n de groepschef afdeling g- en waterbouw, een stafme- verker algemene dienst, de ff algemene bestuurszaken, te- is voorzitter van de project iep en wethouder De Jongh als iizitter. SPREKINGEN te gecombineerde aanpak 1de volgens Joost de Jongh tot il meer echte knelpunten dan ereen dacht Een dertigtal eten er voor februan of sep- iber 1989 worden opgelost e knelpunten en voorstellen met een opgave van eventuele kosten waren in de reeds ge noemde notitie van Algemene Be stuurszaken (ABZ) terug te vinden. Voordat de raad deze notitie mag verheffen tot een uitvoerbaar be leid, moeten commissies zich nog daarover buigen. Op 6 oktober beten de commissies OW/RO en ECW de spits af. Daarbij aanwezig waren de heren W P.M Berghui zen en J.M. Kersbergen van de winkeliersvereniging Ook omdat de commissies ABZ en Financiën de notitie nog op regelgeving en op kosten moeten bekijken, stelde voorzitter Joop de Jongh een inhoudelijke bespreking voor. VERKEER Een vaii de knelpunten is het lang durige gebruik van parkeerplaat sen voor het laden en lossen van winkelgoederen. Opdat zo weimg mogelijk parkeerplaatsen verlo ren gaan. zag de gemente als oplossing een terughoudend be leid met enkele voorwaarden. Na de beëindiging van het gebruik zullen die parkeerplaatsen weer openbaar moeten worden, de toe stemming voor dat gebruik zal tel kens met langer dan vijf jaar mo gen gelden en 5000,- moeten kosten, exclusief bijkomende ge meentelijke kosten. Ep Oostra (D'66), die wilde weten, hoe vaak dit voorkomt, kreeg te horen dat er nog een oude regeling geldt voor onder meer de firma Dneen- huizen. In verband met zware goe deren wordt die firma in de gele- 's ochtends vroeg tot 17.00 uur op straat. Het wordt nu bij wijze van proef 's ochtends vroeg en 's mid dags om 15.00 uur opgehaald. "Een tot nog toe geslaagde proef', merkte de voorzitter op Maar toen Ep Oostra en Harm Of fereins de proef te duur noemden, voegde Joost de Jongh eraan toe. dat er ook gekeken zou worden naar een andere manier. HET ERF De stuurgroep en projectgroep bleken het ten aanzien van slechts één knelpunt nit eens te zijn ge worden. Er was kritiek op de kin- dermarkt met verkoop van kleed jes en dergelijke De project groep Hamershof had een sterke voorkeur voor het Erf en de stuur groep koos voor de fontein. De heer Berghuizen pleitte namens de winkeliersvereniging wel voor controle op de artikelen en de plaats. Hij was tegen het ruilen van speelgoed en vroeg in dezen steun van de gemeente. Maar de winkeliers waren desnoods be reid zes kramen op het Erf neer te zetten om de kinderen bij regen de kans te geven daaronder te schuilen, zodat ze niet meer in de buurt van de winkels hoeven te komen. De voorzitter vond, dat in het hart van Leusden, het Erf, geen kinder- markt paste, vanwege de ver keersproblematiek. Overigens lichtte Joost de Jongh na de verga denng toe, dat kindermarkten haast nergens worden toegestaan "In Leusden alleen een beetje rond de fontein, maar memand is er enthousiast over". Opslag van goederen buiten de winkels blijkt met alleen te zijn veroorzaakt door Cl000 Daarom wordt m de notitie daaraan nog speciale aandacht geschonken. Tegen deze opslag zou de ge meente kunnen optreden, door winkeliers te binden aan voor waarden inzake huisvuil en ver pakkingen. Andere oplossingen zouden gevonden kunnen wor den in de Algeme politieverorde- nng, de Hinderwet met vergun ningsvoorwaarden en het bestem mingsplan. Maar mede gezien de omvang van het probleem, wenste de ge meente overleg. En na dat overleg werden alle betrokkenen het eens over drie zaken. Over het zoveel jEUSEN/UTRECHT - De Utrechtse officier vain jus- itie mr. J. van Hout eiste vrijdag tegen twee En gelse verdachten die on der andere op 6 augustus in Leusden een juwelier van gouden sieraden en een horloge beroofd had den gevangenisstraffen van vier en anderhalf aar. De waarde van de gestolen goederen be droeg ruim 6200 gulden. "een achtervolging zoals je'die op TV ziet", waren de twee ver dachten op 6 augustus door de po litie aangehouden. Het duo was in zijn auto over fietspaden gereden, had een bromfietser omver ge gooid en was tegen een auto ge- botst. Qp een Sp00rj-,aan werden de dieven uiteindelijk tot stoppen gedwongen. Bij de diefstal waren zij door één van de verkoopsters betrapt. In hun haast om te ont snappen was de vrouw tegen de grond gegooid. De 28-jange verdachte zou in to taal vier juweliers beroofd heb ben Ook zou hij samen met ande- (van de redactie) LEUSDEN - Acht jaar na de opening is de Hamershof aan een 'facelift' toe. Wethouder Joost de Jongh (WD) kondig de dat tijdens de discussies over de 'knelpuntnotitie Ha mershof aan. Het gezicht van het oudste deel van het winkelcentrum (Hl) zal aan gepast worden aan dat van de nieuwbouw, ook wel H2 genoemd. 'Hl ziet er al weer wat oud uit', stelde hij. Hoe wel er nog geen concrete plannen zijn, wordt er ge dacht aan andere kleuren en de aanpassing van bestaan de gevels. Uiteraard in sa menspraak met de eigenaars en bewoners,' haast de ge meentelijk voorlichter te zeggen als hem om een toe lichting van de plannen wordt gevraagd. Ook de winkeliers vinden dat Hl er niet te veel anders mag gaan uitzien dan de rest van het complex. De voorzit ter van de winkeliersvereni ging Pim Berghuizen denkt daarbij ondermeer aan een overkapping bij Blokker, waar het centrum nog open is. Binnenkort heeft hij een gesprek met Delta Lloyd, die het project van de nieuw bouw in beheer heeft. 'We zullen het onderwerp daarbij ter sprake brengen', zegt hij. ren in Papendrecht een geldloper overvallen hebben. Een bednjf raakte hierdoor de dagomzet van 6700 gulden kwijt. Op 2 juni had deze verdachte uit een open staande vitrine van een juwelier in Amersfoort een horloge van 2150 gulden gepikt. Met de twee aan wezige verkopers raakte de man in een vechtpartij verwikkeld maar hij slaagde er toch in om te ontsnappen. De winkel beschikte over een beveiligingssysteem met video waar de man later op werd herkend. Beide verdachten ontkenden de ovenge tenlastegelegde berovin gen. Op 30 juli zouden de twee in Nijkerk een juwelier ruim vijfdui zend gulden lichter gemaakt heb ben. In de zaak waren twee En gelssprekende heren geweest Een uur later zag de juwelier dat uit de kluis het genoemde bedrag verdwenen was. In Breukelen, op 29 juni, zou de 28-jange verdachte op soortgelijke wijze geopereerd hebben. Van de dnikte in de zaak werd gebruik gemaakt om een vi trine te openen en er gouden sie raden uit te halen. In beide geval len is de 28-jange man door de winkeliers als de dader herkend In Papendrecht herkenden de geldloper en drie getuigen de 28- jarige Engelsman De verdachten waren aan het be gin van de zomer naar Nederland gekomen om souvenirs te verko pen bij popconcerten. Beide man nen waren aan hard drugs ver slaafd Na een maand was er geen werk meer en bleven de twee "hangen vanwege de drugs" Eén van hen zou tegen de politie ge zegd hebben dat stelen in Neder land aantrekkelijker was vanwege de - in verhouding met Engeland - lichtere straffen. De officier noemde de ontken nende verklaringen van de ver dachten "ongeloofwaardig" Zij hechtte veel waarde aan het feit dat de gedupeerde winkeliers en de geldloper de 28-jarige ver dachte 'voor honderd procent" herkend hadden. Maar mr. C van Bavel. advocaat van deze man, noemde de bewijslast onvol doende. Ook zijn medepleiter, mr R Wolleswinkel wees erop dat met getuigenverklaringen voor zichtig omgesprongen moet wor den De verdachten zelf lieten zich op de zitting overigens met onbe tuigd: zij meenden dat de officier tegen hen juist hoge straffen eiste. Verder betoogden de twee dat zij door agenten geïntimideerd wa ren. Uitspraak op 21 oktober. (advertentie) (advertenties) 5000,-?". DINSDAG 11 OKTOBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 46 eniging daar eveneens achter stond, waren de partijen het snel eens. genheid gesteld met de auto dicht bij de deur te komen. Het laden en lossen bij de nood- winkel van de Bom geeft geregeld aanleiding tot verkeersopstoppin gen in de Hamershof. Aangezien de parkeerplaatsen ten zuiden van het winkelcentrum vanaf de Smidse of via de Blekerij goed be reikbaar werden gevonden, was op, dat er vaak teveel fietsen voor de deur van de bibliotheek staan. Hij miste daarom fietsenrekken. Voorzitter Joosi de Jongh beaamde dat, maar de project groep vond het geen knelpunt. Evenwel kwam die vraag volgens hem wel weer aan de orde bij de nieuwbouwplannen van de biblio theek. schouwd. Harm Offerems (GPV/SGP) vond echter, dat de politie andere dingen heeft te doen. "De gemeente moet dat doen door de sluitingstijden aan te passen", stelde hij anders voor De voorzitter was het daarmee oneens en de andere commissie leden gingen niet op dit knelpunt in. Vuilcontainer bij C1000. Bij de bespreking van het rapport van de projectgroep 'knelpunten Hamershof bleek dat de opslag van goederen bij deze winkel niet het enige knelpunt is m het winkelcentrum. het voorstel de straat naast de Bom voorlopig af te sluiten voor auto verkeer dat van de Hamersveldse- weg komt. Naar aanleiding van een vraag van Roef Blaauw (L'85) verduidelijkte de voorzitter nog, dat het verkeer van de oostkant bezien dan doodlopend is. En als dat problemen zou geven, dan zou dat volgens hem weer worden aangepast. Hij wees in dat ver band op de behandeling van een reeks verkeersnotities in de com missie Verkeer vanaf december, die voorafgaan aan het verkeers- beleidsplan van 1989 Overigens merkte Roef Blaauw LAWAAI Weer een ander knelpunt ging over hinder van nachtelijke mu ziek uit Monet. Dat probleem werd weliswaar techmsch oplos baar geacht. De afdeling bouw- en womngtoezicht/bouwkunde kon nameten of men zich aan de maximaal toegestane geluids- waarde hield. Omdat het onder zoek nog gaande is, werd voorlo pig een politioneel optreden, te gen al te luidruchtige bezoekers als emge mogelijkheid tot vermin dering van deze overlast be- Verder is als gevolg van een be zuinigingsronde het budget voor het schoonhouden van het woon- /winkelcentrum enkele jaren zo danig teruggebracht, dat dat op grond van klachten onlangs weer werd vergroot De voorzitter ge bruikt als argumenten, dat Hl evenals alle andere wijken goed onderhouden moet worden en dat deze door zeer vele bezoekers wordt bezocht Ep Oostra (D'66) en Ton Voortman (WD) wilden in ieder geval de vervuiler laten be talen, als het schoonhouden van de Hamershof extra geld zou kos ten Omdat de winkeliersver-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1