doorlichting nieuwe vetten in Achterveld Muziekdag DWS Muziekschool krijgt bouwvergunning Inbrekersgilde zeer actief LEUSDEN; leusder krnnt leusder krant Zeven woningen doorzocht: Gewonden bij aanrijding Steurifraude Geslaagd busreisje JokaaL Leusden Achterveld Kaarttoernooi 1 Aanbesteding reeds begonnen UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Geleidelijk stabieler LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Sinterklaas in van de AID-ambtenaren legt de nieuwe regels van de mestwetgeving uit aan de leden van de landbouworga- aties van Leusden en Achterveld. :HTERVELD - Donderdagavond werd een gezamenlijke bij- nkomst gehouden van de ABTB Achterveld, ABTB Leusden, C Leusden en CBTB Amersfoort. Deze avond werd voorlich- g gegeven door de Algemene Inspectie Dienst-ambtenaren de heren De Vos en Norel. laatste jaren is het besef gegroeid, dat de ontwikkelingen in landbouw, naast veel positieve ook veel negatieve gevolgen bben, aldus voorzitter G.J. Wouters van de Achterveldse (TB. Zo worden op veel bedrijven via de mest meer minera- gebruikt dan het gewas aan de grond kan onttrekken. Deze eenhoping van mineralen in de bodem kan op langere ter- jnnegatieve gevolgen hebben, zoals voor bodemvruchtbaar- id en de kwaliteit van de gewassen. Daarnaast wordt de raliteit van het drinkwater aangetast door de uitspoeling van mineraal nitraat. Dit alles is al jaren door deskundigen orspeld, ook vanuit de landbouw zelf. blijkt dat de landbouw in tota- it dit probleem niet wil oplos- of kan oplossen, dan komt de itiek er aan te pas om orde op en te stellen. De overheid heeft aantal wetten geproduceerd 5 de meststoffenwet en de wet de bodembescherming. Ook aantal technische maatrege- onder andere opslagmoge- heden bouwen met subsidie ai in de herfst en de winter m mest hoeft te worden uitge- Verlaging van het mineraalge- Ie in de veevoederfabrieken en ontwerp van gebouwen voor verwerking van de mest om irdoor betere en andere afzet- lalen te vinden zijn mogelijke ossingen. imaast maakt de overheid ge- okvan twee wetten. Dit zijn de ststoffenwet en de wet op de lembescherming. Deze heb- onder meer betrekking op de ductie, het gebruik en de af- van mest. De wetgeving idt in fases uitgevoerd. Als eer- heeft men eind 1986 de hoe- Iheid vastgesteld. Dit is de rveelheid dierlijke meststoffen drukt in KG fosfaat. Dit is de svoor de productie van mest dsmei 1987 zijn de boeren, die ir mest produceren dan 125 fosfaat per hectare, boekhoud ing, dat wil zeggen dat zij elke and bij moeten houden hoe fde productie en afzet van de at is. Vanaf 1 oktober 1988 is het boden in oktober en november grasland mest uit te njden. boeren zijn wat betreft de na- Lig van al deze regels niet be ter of minder dan andere bevol kingsgroepen", vond voorzitter Wouters. "Het past ons niet altijd dus zullen deze regels mogelijk wel eens aan de laars worden ge lapt. De overheid weet dit ook en daarom zijn er een aantal inspec teurs van de Algemene Inspectie Dienst aangesteld om ons te con troleren." Hierna werd het woord gevoerd door de heer Norel van de AID Deze dienst heeft tot taak controle uit te oefenen op de naleving van een aantal wetten en verordenin gen. "Het is een bijzondere dienst, volgens de heer Norel, die alleen kan optreden tegen een be paalde overtreding De provincie Utrecht valt onder de Inspectie West Controle wordt uitgeoefend in de sectoren visserij, milieu wet geving zoals de mestwetgeving, dierengeneesmiddelen. land bouw en bestrijdingsmiddelen Het werk van de AID-ambtenaren is niet altijd even gemakkelijk en wekt wel eens weerstand op. Dit komt heel duidelijk naar voren als de controle gericht is op de diergeneesmiddelen. Er dient dan ook in de woning gecontroleerd te worden. Dit vindt men dan met altijd even prettig. In stallen en schuren kan de ambtenaar vrij bin nen komen. Voor onderzoek in de woning dient men in het bezit te zijn van een bijzondere mach tiging tot binnentreding van een officier of hulp-officier van justitie Ook de inbeslagneming van goe deren, waarmee de overtreding is gepleegd stuit wel eens op verzet. Dit is soms wel begnjpelijk. Veel maatregelen grijpen diep in. Veel belangen spelen echter mee waaronder de exportbelangen." Vervolgens werd het woord ge voerd door de heer de Vos die de meststoffenwet behandelde, en de bodembeschermmgswet. BOEKHOUDING "De mestboekhouding dient heel goed bijgehouden te worden. In de toekomst zal daar nog meer op gelet worden", begon de heer Vos. "De registratieformulieren, die nu verplicht zijn, dienen heel goed bijgehouden te worden." Vervolgens werd door hem een kort overzicht gegeven van de maatregelen in het kader van de wet bodembescherming. Die is vanaf 1 oktober 1988 van kracht. In deze wet worden landbouwgron den genoemd waar men m okto ber en november geen mest mag uitrijden. Maisland is daarbij uitge zonderd, maar men dient direct de mest te verwerken. Op het uit rijden van de mest zal controle worden uitgeoefend, met alleen door de AID, maar wel door de gemeente- en rijkspolitie. De voorschriften voor het uitrijden op zand- en landbouwgrond ge ven wel eens problemen. Het is soms moeilijk om te weten waar nu de scheiding is tussen zand- en kleigrond. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de eerste ronde gespeeld van het Hessenkar kaarttournooi. Er waren 24 deelnemers. De prijswinnars van deze avond wa ren: Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor hel dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschhtterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14,00 tol 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 168,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Ais abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de ÖDU-krantenkombinatie te Barneveld. 1 Ton Blarikenstein 5314, 2 Piet Smink 5107, 3. Annie Verdam 5071, 4. Evert Wouters 4907, 5. Cor van Marwijk 4879, 6. Martin v d Bnnk 4878, 7. Bart van Middelaar, 8 Theo Steenbeek 4737, 8 Willem Kok 4737, 10 Gert Druijf 4586, 11. Annie Schimmel 4509. De poedelprijs was voor Joke vari Marwijk met 3840 punten. De volgende ronde zal worden ge speeld op vrijdag 4 november. plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Afgelopen zon dag hield de muziekvereniging Door Wilskracht Sterk een mu ziekdag in de „Moespot" te Ach terveld. Het was voor de derde maal dat de vereniging een der gelijke muziekdag organiseerde. Het is niet uitgesloten dat dit een jaarlijkse traditie gaat worden. De repetities in groepsverband waren onder leiding van de diri gent de heer Van Loo met mede werking van Theo Steenbeek Bei den namen een groep onder hun leiding. Na een uur werd er gewis seld Dat een muziekdag zijn vruchten afwerpt, bleek aan het eind van de repetitiedag. Dit was duidelijk te merken zowel instru mentaal als mentaal. De dag was tevens een voorbereiding voor de komende muziek-concoursen waaraan D.W S. hoopt deel te ne men, zoals die op vrijdag 28 okto ber van het OUGV (Samenwer kingsverband Muziekgezelschap pen Oost Utrecht Gelderse Vallei). Dit concours zal worden gehou den in de St. Josephkerk te Ach terveld en begint om 19.00 uur. De vereniging kan bij de groep tam bours nog enige versterking ge bruiken. Degenen die hieraan wil len gaan deelnemen kan zich nu reeds aanmelden. Elke dinsdag van 18.30 - 20.30 uur oefenen de tambours in de „Moespot". Be langstellenden kunnen zich tij dens de repetities aanmelden. Een tekening van de 'nieuwbouw' van de muziekschool. Met de bouw ervan zal naar alle waarschijnlijk voor het einde van dit jaar worden begonnen. (van de redactie) LEUSDEN - De muziekschool heeft definitief toestemming ge kregen om het gebouw aan de Zwartesteeg uit te breiden. Het bestuur van de school verwacht met de bouw aan het eind van het jaar begonnen kan worden. Volgerns voorzitter Paul Jansen is veel aandacht besteedt aan de bestrijding van geluidsover last voor de omwonenden. De extra voorzieningen die in het ontwerp zijn opgenomen gaan volgens Jansen zelfs verder dan wettelijke normen. De verwachte geluidshinder was een van de belangrijkste bezwaren, die bij de behandeling in de raad werden aangevoerd toen de plannen voor de uitbreiding be kend werden. Het bestaande hoofdgebouw blijft zoveel mogelijk mtact. Wel komt de hoofdingang aan de Eikenlaan In het gedeelte dat aan de kant van de Zwarteweg wordt gebouwd, ko men op de begane grond en op de eerste verdieping elk vier leska mers. Achter het bestaande ge deelte komt onder meer een kleine aula, die gebruikt zal worden voor ensemblespel, voorspeelavonden en uitvoeringen- Voor de geluidsbeheersing en akoestiek is een adviseur aange trokken. Eeen ingenieur van het bureau Lichtveld Buis en Partners heeft zich hiermee bezig gehou den. Dit was nodig omdat de om wonenden vreesden dat zij door de uitbreiding te maken zouden krij gen met geluidsoverlast De kosten van de verbouwing, waarbij alles is inbegrepen, dus ook die van de architect en advi seurs, bedraagt 1.058.000,-. Het bestuur van de muziekschool heeft een aantal aannemers uitgenodigd omn op het project in te schrijven. De aanbesteding zal eind deze maand plaatsvinden. Tijdens de bouw zullen de lessen gewoon door gaan. De 'oudbouw' die verdwijnt, zal met in een keer worden gesloopt. De leerlingen krijgen zoveel mogelijk les m het huidige gebouw, hoewel er moge lijk af en toe naar elders zal moeten worden uitgeweken. LEUSDEN- Vertegenwoordigers van het inbrekersgilde zijn het afgelopen weekeinde opmerkelijk actief geweest. In totaal werden zeven woningen in verschillende wijken in de gemeen te doorzocht. Er werd over het algemeen slechts kleingeld gestolen. In één geval verdween een muntenverzameling, die een tot nu toe onbekende waarde vertegenwoordigt. de schade nog met worden opge maakt. De politie werd door buren gealarmeerd. Bij een inbraak m een woning aan de Bergroos, die tussen zater dagmorgen en zondagavond moet zijn gepleegd, verdwenen che ques, sieraden en een geldbedrag ter waarde van 230,-. De inbre kers forceerden een keukenraam, teneinde binnen te komen. Uit een woning aan de Hamers- veldseweg werden sieraden en een muntenverzameling weggeno men. De verzameling Gnekse, Ro meinse en Nederlandse munten vertegenwoordigt een tot nu toe onbekend gebleven waarde. De diefstal werd gepleegd, nadat een ruitje van een deur aan de achterzij de van de wonmg was ingeslagen. Op Calabne werden zaterdag avond twee woningen van onder tot boven doorzocht. In één geval verdwenen een video camera/' recorder, beeldjes van katten en klein geld. Daarnaast deden de in sluipers zich tegoed aan pils uit de koelkast. Bij de buren bleek even eens mgebroken te zijn. Wat daar wordt vermist is nog niet bekend. De bewoners van dat pand konden nog niet worden gehoord. Uit een woning aan de Rozen- gaarde verdwenen tweehonderd gulden en tachtig Duitse Marken. Daarnaast worden een paspoon, een giropas en vier girobetaal kaarten vermist. De mbraak werd gepleegd op zaterdagavond, waar bij de ongenode gasten met een schroevendraaier een keuken- raamn forceerden. Bewoners van een woning aan de Meidoornhof vermisten na een inbraak m hun huis een portefeuille met onbekende inhoud De dieven, die het pand tussen vrijdagavond en zondagmiddag moeten hebben bezocht, kwamen binnen door een raam aan de achterzijde met een schroevendraaier te forceren. Dezelfde werkwijze hanteerden inbrekers dit weekeinde bij een wonmg aan de Wilgenlaan. Omdat de bewoners van dat pand nog niet terugkeerden, kon de balans van LEUSDEN- Bij een aanrijding op de Lockhorsterweg, ter hoogte van een bruggetje aldaar, raak ten drie inzittenden van een auto gewond. De 27-jarige K. uit Bun schoten, die vanaf de Hertenkop in de richting Leusden reed, wil de met zijn auto remmen voor het bruggetje, maar raakte in een slip. Nadat hij tegen het brug getje botste, schoot de wagen weer de weg op, waar uit tegen overgestelde richting juist auto mobilist D. uit Leusden naderde. Een aanrijding viel niet meer te vermijden. De 17-jange G. uit Bunschoten, Van der V. uit Bunschoten en be stuurder K. moesten met verwon dingen naar het ziekenhuis worden afgevoerd. Mevrouw G. hield aan het ongeval een bovenbeenfrac tuur over, terwijl Van der V. en K. verwondingen in het gezicht oplie pen De auto van K., die onverze kerd bleek rond te rijden, werd zwaar beschadigd. Het voertuig van D. bleek aan de voorzijde flink geraakt. D. zelf kwam met de schrik vrij. LEUSDEN- De politie heeft een on derzoek ingesteld naar een geval van steunfraude. De van oplichting verdachte oud-Leusdenaar, die in middels naar elders verhuisde, zou tussen oktober 1984 en februan 1986 ten onrechte een uitkering krachtens de Wet Werkeloosheids Voorzieningen (WWV) genoten hebben. De man zou m die periode in loondienst werkzaam zijn ge weest. In totaal heeft de verdachte ongeveer 60.000,- ten onrechte uitgekeerd gekregen. Er is tegen de man proces-verbaal opge maakt. Vergadering CDA Evelien Blom (welzijn en huis vesting). LEUSDEN- De afdeling Leusden/ Achterveld van het Christen De mocratisch Appel houdt donder dag 13 oktober een algemene le denvergadering. Naast de ge bruikelijke agenda-punten, is er die avond gelegenheid in discus sie te gaan met de CDA-wethou- ders uit het college van Leusden, te weten Bram Vroon (financiën) Na de pauze zullen de wethou ders Joost de Jongh (WD) en Com Verduin (PvdA) een inleiding hou den over respectievelijk de ruim telijke ordening en stedebouw in de gemeente en het milieubeleid. De vergadering, die om 20.00 uur begint, zal worden gehouden in 't Trefpunt, Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid. ACHTERVELD - De KPO-dames maakten vorige week een bus reisje Omstreeks 9.00 uur ging men van start en ging het naar Den Bosch. Tijdens het bezoek aan de mooie stad werd er een bezoek gebracht aan een groothandel in handvaardigheidsmateriaal. Na ontvangst met koffie konden de dames hier vrij rondlopen, om de zaak te bezichtigen. Met de lange winteravonden in het vooruitzicht, was er wel het één en ander van hun gading bij. Er werd dan ook het nodige ingeslagen Omdat er die avond ook een kaartavond was georganiseerd, ging het weer tijdig huiswaarts. Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! W///A door Jan Versteegt Ondanks het feit dat we zaterdagmiddag nog even van wat zon konden genie ten, was de rest van het weekeinde ronduit teleur stellend. De zon van zaterdag hadden we te danken aan een klein ruggetje van hoge druk tussen twee depressies in. De eerste had vrijdag voor nogal wat „fraaie" weersverschijn- selen gezorgd. Er vielen tal rijke buien, waarvan sommi gen vergezeld gingen van onweer en flink wat wind. Er waren prachtige wolkenpar tijen in de lucht waar te ne men en ook de regenboog ontbrak niet. Ook in Leusden onweerde het, maar in Amersfoort was het rond 17.00 uur noodweer. Er viel hagel en een half uur later lag er 1 cm hagel op sommige plekken. Sedert vorige woensdag is er in Leusden ook weer flink wat neerslag aan het totaal van oktober toegevoegd. Donderdag 16,8, vrijdag 6,3 zaterdag 8,8 en zondagmiddag meldde waar nemer Kielstra alweer 10 mm neerslag. Zondag hadden we te ma ken met de tweede depres sie, een 970 kpa diepe, die van Schotland koers zette in de richting van Noorwegen. Deze depressie zorgde voor nogal winderig herstweer en met regen bedierf hij de vrije zondag. De temperaturen kwamen de afgelopen dagen niet veel hoger dan 12 a 14 graden, al is dat vrij normaal voor deze tijd van het jaar. Op de weerkaarten van het afgelopen weekeinde waren alweer niewe depressies zichtbaar, op weg naar West-Europa. Vandaag arri veert er één bij Zuid-Ierland en diept ook weer flink uit. Naar verwachting zakt de luchtdruk in de kern naar 985 kpa. Het front van de depres sie zal ons mogelijk vandaag al bereiken, maar zeker is dat nog niet. Morgen ligt genoemde depressie bo ven Wales en het front is ons dan al gepasseerd. De com puters verwachten echter niet al te veel neerslag uit het front. Ze berekenen onge veer 2mm tussen dinsdag 07.00 en woensdag 07.00. Wel veel water wordt verwacht in de omgeving van de Al pen. Een depressie boven Zuid Frankrijk is daarvoor verantwoordelijk. In die ge bieden wordt meer dan 10 mm berekend. De depressie boven Wales zet koers richting Oost-En- geland en trekt verder naar Noorwegen weg. Daarachter gaat de luchtdruk stijgen en op vrijdag wordt de opbouw verwacht van een hogedruk- gebied van de oceaan rich ting het Kanaal. Tegelijker tijd breidt een ander hoge- drukgebied boven Rusland zich iets naar het westen uit. In de tweede weekhelft wordt het dan ook gaande weg stabieler met afnemen de regenkansen. Door opkla ringen zullen de nachten overigens geleidelijk wat kouder worden. Vorst aan de grond zal daarbij waar schijnlijk niet optreden. Overdag zal de temperatuur niet veel hoger meer komen dein ongeveer 13 graden. Nog even terug naar het noodweer van vorige week in Zuid-Frankrijk en Oost- Spanje. Het werd veroor zaakt door een afzonderlijke koudeput in de hogere lucht lagen. Door een sterk buiig karakter wat de neerslag be treft waren de hoeveelheden ook extreem verdeeld. Zo viel in een plaats in Zuid- Frankrijk binnen korte tijd 228 mm regen en een paar kilometer daarbuiten slechts 31 mm. Op de weerkaart van het noordelijk halfrond ver scheen zaterdag een nieuwe tropische cycloon genaamd „NELSON". De positie ervan was in de wateren bij Japan ter hoogte van Osaka. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! 'x weekindecfemmte/ Dinsdag 11 oktober. 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB- Zuid over het maken van Kerstver sierselen, 't Trefpunt, Arnhemse- weg 75, Leusden-Zuid. 20.00 uur Ledenvergadering PvdA, vergaderruimte Octopus, Burgemeester Buiningpark. 20.00 uur: Ledenvergadering D6C, cultureel centrum 't Claeve- renblad, Dc Brink 16. 20.00 uur: Bijeenkomst KPO- Leusden met een inleiding van po- dotherapeute Gaasbeek, De Kom, Hamersveldseweg. Woensdag 12 oktober 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot Woensdag 12 oktober 13.30 uur: Bejaarden Soos, Ons Gebouw Vrijdag 14 oktober 19.30 uur: KPJ Dropping, start café Buitenlust Zaterdag 15 oktober: 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 16 oktober: 11.30 uur: Friihschoppen D'Ouwe Peerdestal Zondag 16 oktober 20.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 18 oktober 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem LEUSDEN - In onze krant van don derdag 6 oktober stond in het ver slag van de raadscommissie voor Welzijn en Huisvesting de winke liersvereniging De Hamershof ver meld als enige organisator van de Sinterklaasintocht. Smds jaar en dag is de winkeliersvereniging De Biezenkamp ook bij de organi satie van dit jaarlijkse evenement betrokken.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3