Ot Ot Veron Lust wint wegwedstrijd Waterlooloop in Den Treek Pluvius LEOS komt fractie tekort tegen Flamingo's De Haaien verpletteren Zwemlust Den Hommel: 20-3 Winst en verlies voor BCL-teams Jaap de Jager leidt in schaakcompetitie Overlijden Hooglandse deelnemer overschaduwd evenement VOETRAL BAL AKS Royale zege bezorgt heren eerste plaats Heren poloërs nog zonder puntverlies Hattem met 7-1 weggespeeld Achterveld Antilopen Roda '46 DINSDAG 11 OKTOBER 1988 LEUSDEN - De jaarlijkse Waterlooloop trok zaterdag ruim 360 wedstrijd- en rekreatielopers. Onder vrijwel perfekte omstan digheden snelde de N.E.A.-Volharding-atleet Veron Lust naar de overwinning in de 25 km wedstrijdloop. Alle positieve gelui den werden na afloop echter volledig overschaduwd door het bericht van het overlijden van een 54-jarige deelnemer aan de trimloop. Voordat het dramatische nieuws bekend werd had de organiserende vereniging A.V. Triathlon alle reden tot tevre denheid. Het nieuwe parkoers rond de scholengemeenschap Don Bosco oogstte bewondering en de weersomstandigheden vielen alleszins mee. De deelnemers werden door de bekende Amersfoortse triatlete Irma Zwartkruis weggeschoten voor verschillende tnmafstanden (1. 2Vz, 5. \2Vz en 25 km) en een KNAU-wedstnjdloop over 25 km. Op het afwisselende parkoers door het bosnjke landgoed Den Treek-Henschoten werd de wed strijd over 25 km een boeiende aangelegenheid. Al in het begin van de wedstnjd ging Lubert Mul der (van Athlos uit Voorthuizen) een selekt groepje van dne atle ten vooraf. Dat Mulder in vorm is, bewees zijn overwinning in de halve marathon van Amersfoort. Uit het dnetal achtervolgers, be staande uit Scherpenzeler Jaap Rij laarsdam. veteraan Fnts Boude- wijn en Veron Lust. demarreerde na 7 km de 25-jange Veron Lust uit Purmerend. Lust: "Ik dacht eerst dat Mulder de 12,5 km zou lopen. Met de wind in de rug ben ik toch naar hem toegelopen Dan kon ik dat gelijk even aan hem vragen." Een verstandige keuze van Lust. want Mulder had zijn zinnen toch op de 25 km gezet. Goed samen werkend liepen Lust en Mulder steeds verder weg, van de con currentie. Na 18 km, met opnieuw de wind in de rug zette Lust een kleine versnelling in. De baanat- leet van NEA-Volharding uit Pur- De start van de jeugdigen bij de Waterlooloop die later overschaduwd zou worden door een sterfgeval. merend zag tot zijn verbazing dat Mulder moest lossen. In de korte ujd tot de finish liep Lust nog bijna twee minuten uit op de vermoeide Mulder. Veron Lust finishte in 1.24.40 De Purmerender was con tent: "Deze wegwedstrijd was een pnma voorbereiding voor een in ternationale wedstrijd die ik vol gende week in Zwitserland loop." Ook sprak hij lovend over het mooie en afwisselende parkoers Tweede werd Lubert Mulder en als derde kwam Scherpenzeler Jaap Rijlaarsdam over de finish. Op de vierde plaats eindigde de eerste atleet uit Leusden, Hans van Dijk van Altis. DERDE Bij de veteranen werd de Leus- dense onderwijzer Jaap Vallent- goed derde. De 25 km wedstnjd werd bij de vrouwen gedomi neerd door Adn van der Zon uit Soest Achter haar werd de Amersfoortse A.V. Triathlon-atlete Ingnd Storms tweede en zij werd hiermee eerste veterane. Ali be wees dat zij de tnathlon van Al- mere goed verteerd had De Leus- dense werd tweede bij de vetera nen. De winnaars werden gehul digd door de Nederlandse kam pioene op de hele tnathlon Irma Zwartkruis. Maar de feestelijke stemming werd uiteraard wreed verstrooid door het bericht dat tijdens de trimloop een 54-jarige man uit Hoogland onwel was geworden Hoewel ter plekke eerste hulp werd verleend en een ziekenwa gen snel ter plaatse was, kon he laas niet worden voorkomen dat de man later in een ziekenhuis m Amersfoort overleed LEUSDEN - De weergoden, onder leiding van regengod I vius, hebben het afgelopen voetbalweekeinde behoorlijl hun greep gehad. In de hoofdklasse van het zaterdagvoe viel het nog mee. Alleen Lopik-Roda verdween van het gramma. In het programma van de zondagafdeling eei klasse A en B werden alle wedstrijden door de slechte steldheid van de terreinen afgelast. LEUSDEN- De dames van LEOS kunnen hun draai in de tweede divisie nog niet helemaal vinden. Nadat de Leusdenaren in de eerste ontmoeting tegen het geroutineerde EAW de boot ingin gen, kon de ploeg ook voor eigen publiek geen winst boeken. Wel dwong de formatie van trainer/coach Ad van Woensel tegenstander Flamingo een vijfde set af. Bij 13-15 viel echter de beslissing in het voordeel van de bezoekers, waardoor de Leusdenaren niet meer dan één punt aan het treffen overhiel den. De heren lijken ook dit seizoen in de eerste klasse voorbe stemd om een belangrijke rol te gaan spelen. Na de 1-3 winst tegen Brezan/SSS 4 in de opneingswedstyrijd van het seizoen, pakten de mannen van Bert van Doorn ook Swift'64 royaal in. Via 15-6,15-7 en 15-5 noteerde de ploeg voor eigen publiek een regelmatige en eenvoudige zege. Afgelopen zaterdag moest het eerste damesteam van LEOS aan treden tegen Flamingo uit Gennip. LEOS begon de eerste set aanvan kelijk vol goede moed. Toch liep het één en ander niet zoals het moest. Het blok wat door Fla mingo werd opgeworpen, plaatste LEOS voor problemen. De Leusdense aanval kwam er nau welijks doorheen. Bovendien was de stop slecht verzorgd. Hierdoor kon van een goede spelopbouw evenmin sprake zijn. Flamingo speelde een bekeken partij volleybal Ook de twee time outs van trainer Van Woensel kon den hier geen verandering m brengen. Kansloos setverlies met de stand 4-15 was het gevolg. In de tweede set was LEOS we derom de mindere. Weer was de stop zeer matig, waardoor Van Woensel twee time-outs ge bruikte om orde op zaken te stel len Dit hielp echter met en ook deze set ging verloren, zij het met mildere cijfers dan de eerste 10- 15. TEGENVALLER In de derde set ging de Leus dense formatie beduidend beter draaien Het leek alsof de ploeg eindelijk door enthousiasme en in zet werd bevangen Er kwam een gezonde agressiviteit in de ploeg Toch moest LEOS juist m deze set een fikse tegenvaller incasseren Petra Küh blesseerde tijdens een actie haar voet en keerde met meer in de wedstrijd terug Mia van 't Klooster was haar vervang ster. De coach van Flamingo zag setver lies al m de lucht hangen en werd zo nerveus dat hij voor de derde maal een time-out aanvroeg, in plaats van de reglementaire twee per set. Het leidende duo voor kwam dit echter. Karakter bracht LEOS uiteindelijk de set-overwin ning van 15-10. In de vierde set paste Flamingo constant dezelfde spelpatronen toe. Verwonderlijk was dat LEOS hierop geen ant woord kon vinden. Bij de stand 9-II vond trainer Van Woensel het wel letjes en vroeg een time-out aan. Het korte moment van bezinning wierp vruchten af, want de Leus denaren kwamen terug in de race Ook het talnjke publiek voelde dat een setoverwinrung in de lucht hing en ging als één man achter de ploeg staan. Nu kreeg Fla mingo het echt moeilijk Fout werd op fout gestapeld en dit gaf LEOS de kans dichterbij te slui pen. In een ongemeen spannende eindspnnt wist LEOS de set win nend af te sluiten met de cijfers 16- 14. STEMPEL In de vijfde en beslissende se' hadden de dames lange tijd nodig om het ntme te hervinden Ook de scheidsrechter drukte zijn stem pel op het spel, zij het in wat min der positieve zin Flamingo maakte er met name in de laatste set gewoonte van om de bal over het net te dragen in plaats van te slaan Dit tot grote ergems van ploeg en supporters Bestraft werd dit handelen echter met Naarmate de wedstnjd het einde naderde, werd LEOS nerveuzer. Buitengewoon voorzichtig werd er gespeeld. Smashen durfde men haast niet meer uit angst een bal uit te slaan. Toch ging de set een lange tijd gelijk op. Flamingo had echter de zenuwen beter in be dwang en wist deze laatste set winnend af te sluiten met 13-15 NERVEUS De mannen van LEOS zijn in de eerste klasse B voortvarend van start gegaan. Nadat de ploeg een week eerder SSS 4 in de Veluwehal tot overgave dwong, werd zater dag het Swifterbantse Swift'64 schier achteloos terzijde gescho ven. De bezoekende polderbewo ners, die vorig seizoen LEOS nog punten afsnoepte, kwam er in sportzaal De Meent met aan te pas. Hoewel de wedstnjd in tussen LEOS en Swift mmmer echt span nend was. daarvoor waren de Leusdenaren te sterk, was het niet zo dat er een onaantrekkelijk duel werd uitgevochten. Swift bood ver dienstelijk weerwerk, waardoor ook het publiek aan zijn trekken kwam. Met de herstellende buiten- aanvaller Rob de Koning nog op de bank, startte LEOS ietwat nerveus. De tegenstander slaagde er echter met m hier voordeel uit te halen. Vooral de Leusdense opslag zorg de aan gene zijde van het net voor de nodige problemen. Omdat ook het blok van LEOS goed sloot, werd Swift gedwongen heil te zoeken in tactische ballen. Daarmee was men een paar keer succesvol. Maar toen LEOS eenmaal op de 'pnkbal- len' langs het blok was ingesteld, was de set snel afgelopen. Via 7-4, 10-5 en 11-6, pakte LEOS de eerste winst bij 15-6. In de tweede set verzuimde LEOS de druk op de ketel te hou den. De Leusdenaren lieten het tempo zakken, waardoor Swift tot 6-5 in de gelegenheid werd gesteld gelijke tred te houden met de gast heren. Door een paar fraaie aan vallen door het midden van Peter Bosman, een nieuw gezicht in de Leusdense selectie, werd Swift toch tot overgave gedwongen. Via 11-7, werd de eindstand aldus gefi xeerd op 15-7. RENTREE In de laatste set maakte Rob de Konmg zijn rentree. En de lange Leusdenaar, die na een blessure aan zijn terugkeer in de basis aan het werken is, gaf gelijk zijn visite kaartje af. De smashes van De Ko ning sloegen in als granaten en lie ten de tegenstander in opperste verwarring achter. Na de morele dreunen in de openingsfase van het laatste bedrijf, hees Swift snel de witte vlag ten teken van overgave. De polderbewoners legden LEOS weinig meer m de weg, zodat de scheidsrechter bij 15-5 in het voor deel van de Leusdenaren het duel als afgedaan kon beschouwen. Door dit resultaat staat LEOS fier op de eerste plaats in het klasse ment. De volgende tegenstander, die op 22 oktober naar Leusden komt, is het Nijkerkse NVC 2, ook al geen onbekende voor LEOS. In de hoofdklasse van het zater dagvoetbal kwam Roda'46 dus met in actie omdat het veld van koploper Lopik niet goed genoeg werd bevonden om er op te spe len Zonder te spelen heeft Roda de vierde plaats overigens kun nen handhaven. Aan de kop van de ranglijst heeft Lopik het Utrechtse WJ op gelijke hoogte zien komen. WJ won het Utrechtse onderonsje met Velox (4-1). Lopik en WJ zijn beide na vier wedstrijden nog zonder punt verlies. Veensche Boys staat nu derde in het klassement. In Nijker- kerveen behielden de boys hun ongeslagen status door het gepro moveerde SVM Boys met 4-0 van het veld te vegen. In Hilversum won Bloemenkwar- tier met dezelfde cijfers (4-0) van het Amersfoortse SOVA'54. De Hilversummers delen nu de vierde plaats met Roda. In Garde ren kreeg hekkesluiter Veluwse Boys een nieuwe klap te verwer ken. SWU uit Utrecht won na een spectaculaire wedstrijd met 3-4. De ploeg uit Garderen heeft na vier wedstrijden nog geen punten weten te behalen. Na vijf competitieronden begint er al een duidelijke afscheiding te komen tussen de ploegen die gaan stnjden om de ereplaatsen en de ploegen die de plaatsen in de staart van de ranglijst moeten gaan verdelen. De eerste vijf j gen hebben slechts vier wed den gespeeld terwijl de plos in de middenmoot een wed: méér en twee punten minder! ben. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) WJ - Velox Veensche Boys - SVM Boys Bloemenkwartier - Sova'54 Veluwse Boys - SWU Lopik - Roda'46 afj Stand hoofdklasse (zaterdag) 1. Lopik 2 W] 3. Veensche Boys 4 Roda'46 5 Bloemenkwartier 6 SWU 7 Sova'54 8 SVM Boys 9 WZ'49 10. Velox 11 Veluwse Boys De voetballers in de eerste k! A en B konden onverwacht g- ten van een vrij weekeinde i de aanhoudende regenval b er zondag geen voetbalveld i afdeling geschikt te zijn voor; petitie voetbal. Omdat het co: titieprogramma in zijn ge geen doorgang kon vinden ze duidelijk zijn dat er in de s geen enkele verandering is men. LEUSDEN - In de onderlinge com petitie van de Schaakvereniging Leusden heeft Jaap de Jager zijn koppositie verstevigd. Hij won zelf van naaste concurrent Carel Vos, terwijl de nummers 3 en 4 op de ranglijst, Huis in 't Veld en Shahrizadeh, tegen elkaar remise speelden. De afgebroken partij tussen Joop van Santen en Arnold Peperkamp staat voor wit vrijwel zeker gewonnen, zodat ook van Santen de koploper nog min of meer in het vizier heeft. Uitslagen Vos-J de Jager jr 0-1 Shahnzadeh - Huis in 't Veld remise v. Santen - A. Peperkamp afgebr Kerkhof - Agterberg 1-0 v Tuyll - H. Peperkamp 0-1 Moed-Uneken 0-1 Elschot - Roelofs remise v Dokkum-P de Jager 0-1 Lang man - Gernts Berkenbosch - J. de Jager sr. Halkes - v d Tang Staal - Willigenburg Boogaard - v Ooik Mus-v.d. Pol Buurlage - Lmse Schouten - v d Meel A. Wisman - Struiwig Veenendaal - G. Wisman Zaal - Andnessen Nijhof - v.d. Wetenng Valkenburg - Berg v Dalen - Rietveld De stand 1 J. de Jager jr. 2 Shahnzadeh 3. Huis in 't Veld 4 Velker 5. Vos 6. Kerkhof 7. v Santen 8. A Peperkamp 9. H. Peperkamp 10 Uneken LEUSDEN - Onder grote belangstelling werkte het eerste heren waterpolo-zevental van de Haaien zijn vierde kompetitietreffer af. De tegenstander was het enige jaren terug in de hoofdklasse uitkomende Zwemlust den Hommel uit Utrecht. LEUSDEN - Na het teleurstellende verlies van vorige week te gen BVO had het eerste team van BCL in zijn tweede wedstrijd tegen Hattem '75 iets goed te maken. Dat lukte inderdaad, want met motivatie en inzet werd een 7-1 overwinning behaald. VERLIES Michel van Bruinsvoort hield op de beslissende momenten het hoofd koel en won met 15-10, 15- 13. Albert den Hollander had een moeizame start (12-15), maar won na een boeiend gevecht (15-13, 15- 9). waarbij de conditie de door slag gaf. Jane van der Haar speelde een wisselvallige wedstnjd (11-4-6-11, 11-4), terwijl Marleen van de Horst een gemakkelijke overwinning behaalde (11-4, 11-3). Na deze tus senstand van 4-0 voor BCL leek de wedstnjd beslist. De heren dub bel verliep met veel fouten, maar werd toch gewonnen: 15-11, 12-15, 15-12. Ook de damesdubbel was taktisch gezien verre van vlekke loos, maar werd desondanks ver diend met 15-11 en 17-14 gewon nen. In het eerste gemengd dub bel redde Hattem de eer met 11- 15, 15-17, maar de laatste partij bracht weer winst, 15-9, 15-9. In de tweede competitiewedstnjd speelde het tweede team tegen Badso uit Soest. Sweder Hormann won zijn single met 6-15, 15-11 en 15-11. Micha Ploeger had het lasti ger dan in de eerste wedstnjd. Hij verloor met 15-17 en 2-15 Judith van de Berkmortel speelde tegen een oude bekende van BCL, Re- gina Kappers. Zij won overtuigend met 11-1 en 11-2. Danielle verloor met 3-11 en 9-12. De stand was 2-2 na de singles en de dubbels en mixen moesten de beslissing brengen. De herendubbel werd verloren met 6-15 en 8-15 De damesdubbel was toch een stuk spannender De eerste set werd verloren met 4-15, maar daama kwamen de BCL-da- mes goed terug met 15-11 en 15- 13. De spanning bleef want de stand was 3-3. De mixen moesten de be slissing geven. Sweder en Da nielle begonnen goed en wonnen de eerste set met 15-8, maar verlo ren de tweede en de derde set met 18-16, maar verloren ook daarna met 6-15. De derde set leek al bekeken want ze stonden met 2- 9 achter Door het harde werken kwamen ze terug tot 9-9, maar ze kwamen net iets te kort en verlo ren dan ook met 10-15 Dit betekende een tweede neder laag, maar desondanks heeft het team voldoende zelfvertrouwen. Dat het onverstandig is om zonder wisselspelers een competitieduel te spelen, bewees de ploeg uit i Utrecht in de derde spelperiode, toen één van de spelers zijn derde persoonlijke fout maakte en met vervanging het spel moest verla ten. Een wisselspeler was echter met voorhanden, waardoor de Haaien de wedstrijd met een num- meneke meerderheid konden uit spelen. Dat resulteerde uiteinde lijk in een ruime 20-3 overwinning. De voornaamste opdracht die de Leusdense formatie van coach Helma Schotten meekreeg was pressing op eigen helft waardoor bij het onderscheppen van de bal op een snelle counter gespeeld kon worden. Het eerste doelpunt werd ook volgens deze opdracht gescoord door Remald Bakker. Twee misverstanden leverde SENIOREN Achterveld - Zuiderzeevogels afg Achterveld 2 - KWA 2 afg. Hoogl. veen 3 - Achterveld 3 afg. Hoogl veen 4 - Achterveld 4 afg A'foortse Boys 5 - Achterveld 5 afg. NSC 3 - Achterveld 6 afg Dames KWA - Achterveld afg Jeugd Achterveld Al - Achterveld BI afg. Achterveld C1 - Vnj KWA Dl - Achterveld Dl Achterveld El - Posthoorn El afg. Achterveld E2 - Amsvorde E2 Eemdijk F1 - Achterveld F1 8-1 Dames jun. Achterveld vrij. Senioren De Vinken 3 - Antilopen 3 8-5 De Meeuwen 4 - Antilopen 4 5-2 Aspiranten Lopik Roda '46 afg. Eemnes 2 - Roda 2 2-3 Roda 3 - Roodwit 3 4-0 Roda 4 - Veensche Boys 4 afg Cobu Boys 3 - Roda 5-2 Hoevelaken 8 - Roda 6 4-1 Exakwa E1 - Antilopen E1 7-0 Alle ovenge wedstrijden werden afgelast. De herenwaterpoloers van De Haaien maakten in eigen bad Octopus korte metten met de afvaardigmg van Zwemlust Den Hommel. Het werd uitemdelijk 20-3 m het voordeel van de Leusdenaren. die daarmee de tweede zege in successie boekten. Zwemlust een voorsprong c Na goed vrij spelen van Reu Bakker op de midvoorplaats Gerco Renkers in vnjgezwom: positie de bal aan te nemen el aan te tekenen. Doelpunten Reinald Bakker en Lex van bepaalden de eindstand van eerste periode op 4-2 m het v deel van de Haaien. Strafworpen Dat de tegenstand van Zwen reeds gebroken was kwam ia ting in de tweede perioden dis onder andere een drietal straf pen eindigde in een 10-3 sprong voor de Leusdenare: de derde penode liep een Utn ter al snel zijn derde persoon fout op wat inhield dat hij de stnjd verder vanaf de kant mi aanschouwen. Een wisselsp mocht zijn plaats innemen i aangezien Zwemlust geen wi spelers ter beschikking had m met een man minder de weds worden uitgespeeld Hoe mos het is om met een numei meerderheid koelbloedig me kansen om te gaan werd doe Haaien bewezen. Slechts doelpunten werden er in derde penode gescoord: 13-3 In de rust tussen de derde vierde periode wist coach H Scholten haar team te instru hoe de meerderheid vruc moest afwerpen. Een goed u voerde pressing op het hele was er mede debet aan dat d« tiek slaagde Dat leidde tens tot een fraaie 20-3 overwin: waarmee acht punten uit vier' stnjden werden vergaard doelpunten werden ges c door Reinald Bakker (6x), 0 Renkers en André van Harte? 3x), Lex van Dijk, Carl Die broek en Harry Abbing (elk 'J Jan Groen en Aamoud Bere elk lx. De volgende wedstrijd va: Haaien is uit tegen VZC te nendaal op 5 november aar 14 30 uur.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6