Leusdenaren hebben nog niet geel last van acties specialisten tuincentrum eurofleur Ambtelijke adviezen worden openbaar vandaag in 9e leusder kranl» Gemeente krijgt eigendom inventaris Service-formule LU Gewond meisje kan zich van ongeluk niets herinneren TOYOTA Controle op iessenweg KEISTAD B.V. GROOT HERFSTSPEKTAKEL Boete voor te lang parkeren SERVA V0LV0 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi Oogstdankfeest Standard Issue in De Geut AUTO EEMHAVEN 10% KORTING OP AL ONZE ARTIKELEN Schrijven voor Amnesty KONIJNTJE IN DE WETERING krnnt DONDERDAG 13 OKTOBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 47 HOOFDREDAKTEUR JurvanGinkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BOU BV (van de redactie) £USDEN - 'Kunt u straks terugbellen, er is op dit moment iemand die u te woord kan staan'. De telefoniste van zieken- ,uis De Lichtenberg kan op de derde dag van de specialis tenacties niemand aan de lijn krijgen, die iets kan vertellen over het verloop hiervan. Bij het Elisabethziekenhuis dezelfde reactie. 'Als u het om 11.00 uur nog een keer probeert, heeft u meer kans.' Na twee dagen is het nog moei lijk te zeggen op welke manier de acties van de doktoren in de Amersfoortse ziekenhuizen uitwer ken voor de patiënten. In Leusden is m ieder geval nog niet zoveel te merken van de stakmg. De assis tent van dokter W.N. van de Berg van de huisartsenpraktijk 'De Korte Geer' zegt namens haar baas dat zij er nog niet zo veel last van hebben. Wat het verschil met de vonge ac ties is kan zij nietvertellen. 'Ik werkte hier toen nog niet', zegt zij. 'Van dokter Van de Berg moet ik zeggen, dat wij er niet zoveel van merken,' is haar antwoord op de vraag of er nog geen mensen zich m wanhoop tot haar of de dokter hebben gewend. Dus geen mensen aan de telefoon die geen afspraak kunnen maken met een specialist of die moeten wachten op de uit slag van een onderzoek. DOORVERWIJZEN Een wachtkamer in de poliklmiek van het Elisabethziekenhuis. Ook in de Amersfoortse ziekenhuizen houden de specialisten zich aan het devies van hun landelijke organisatie om alleen nog maar 'zondagdiensten' te draaien Hoewel zijn antwoord hetzelfde luidt, is dokter T.A.M Tiel Groe- nestege spraakzamer. 'Veel men sen hebben de indruk, dat wij de helft van onze patiënten doorver wijzen naar specialisten,' zegt hij, 'maar de meeste mensen kunnen wij zelf helpen,' verklaart hij het achterwege blijven van proble men. 'Na twee dagen valt er trou wens nog met zoveel te zeggen over de effecten van de acties. Mis schien dat er meer van te merken is als ze langer duren.' Een vergelij king met vorige acties vindt hij niet zinvol. 'Die waren van korte duur Als er een noodsituatie is, zal er geen paniek ontstaan,' denkt Tiel Groenestege, 'omdat de afspraken met de Amersfoortse ziekenhuizen daarover perfect zijn. Met één te lefoontje hebben hebben we zo een opname geregeld.' BOOS Later op de dag bevestigt de directeur patiëntenzorg van het Eli sabethziekenhuis, de heer L.B.T Sikkens, dit beleid. 'Ook bij men sen waarvan de specialist ver moedt dat zij een of andere vorm van kanker hebben, gaat het on derzoek gewoon door,' zegt hij. 'Andere gevallen worden individu eel door de betreffende specialist beoordeeld. Zoals dat altijd het ge val is bij zondagsdiensten.' Volgens Sikkens zijn er de afgelopen dagen twee soorten reacties geweest 'We hebben boze mensen gehad, die afgelopen maandag voor mets naar de polikliniek kwamen, omdat zij van niets wisten Dat soort pro blemen is daarna wat afgenomen. Veel mensen tonen echter ook be grip en houden er rekening mee, dat hun afspraak geen doorgang kan vindenHoe de houding van de mensen de komende dagen zal zijn, is volgens Sikkens niet te voor spellen. 'De vorige acties duurden niet langer dan één dag, maar dit keer is het met bekend hoe lang het gaat duren. Dat maakt de situatie alleen maar onduidelijker. Het zou kunnen dat mensen dan druk gaan uitoefenen om toch behandeld te worden.' (van de redactie) LEUSDEN - Bij de vergadering van de raadscommissie voor Al gemene Bestuurszaken (ABZ) vanavond is de openbaarheid van stukken bij raadsvoorstellen één van de onderwerpen van dis cussie. Burgemeester en wethou ders hebben hierover een notitie geschreven, die door de commis sie besproken zal worden. Be langrijkste punt uit deze notitie is, dat de adviezen die de ambte naren bij de voorbereiding van de raadsvoorstellen geven, in het vervolg openbaar gemaakt zul len worden. B en W stellen dat zij m het kader van de openheid het van belang achten dat de raad zich op de hoogte kan stellen van de ambtelij ke advisering. Maar ook het orga nisatieveranderingsproces speelt een rol bij het voorstel. 'Het is een versterking van de eigen ambtelij ke verantwoordelijkheid,' staat in de notitie. Toch mag de burger niet alles weten. Zo mag openbaarheid niet 'de persoonlijke levenssfeer aan tasten, de economische en finan ciële belangen van de gemeente of andere overheidslichamen scha den, de uitvoermg van overheidsta ken op het gebied van inspectie, controle en toezicht verhinderen of de opspormg en vervolging van strafbare feiten in de weg staan. Ook hoeven stukken die zijn op gesteld voor intern beraad met openbaar gemaakt te worden. Dat gaat dan vooral om gegevens die nog m bewerking zijn, een onvolle dig en daardoor vertekend beeld geven of de persoonlijke visie be vatten van bestuurders en ambte naren. De feitelijke gegevens uit deze stukken zijn weer wel open baar. De stukken die bij een raads voorstel horen, zullen in het vervolg worden voorzien van een toevoe ging openbaar, vertrouwelijk of ge heim ACHTERVELD- Op de Postweg, tussen de Glind en de Asschatter- weg, is maandagmorgen om streeks tien over half acht, een twintigjarige inwoonster van De Glind vermoedelijk het slachtof fer geworden van een aanrijding. Bet meisje werd daar door een getuige gewond en zittend naast haar zwaar beschadigde brom fiets gezien. Nader onderzoek leerde dat het meisje daarna lo pend terugkeerde naar haar wo ning in De Glind. Ze kon zich van de gebeurtenissen op de Postweg niets herinneren. De politie denkt dat J.M. het slachtoffer is geworden van een aanrijding, maar tast over de iden titeit van een eventuele dader nog volledig m het duister. Men ver zoekt dan ook eventuele getuigen, die het meisje hebben zien rijden of iets van het ongeval hebben ge zien, zich te melden bij de politie in Leusden (telefoon 944444) of de politie m Achterveld (telefoon 03425 - 1607). Het meisje bestuurde een blauw/grijze Puch Maxi en droeg een blauwe valhelm. Verder was ze onder meer gekleed in een don kerblauwe, lange regenjas. 1 Het slachtoffer liep een hersen schudding en verwondingen in het gezicht op. De bromfiets werd zwaar beschadigd. ACHTERVELD- Bij een politiecon trole, die vrijdag en maandag op de Hessenweg is gehouden, zijn meer LEUSDEN- De Aartsdiocesane Boeren en Tuinders Bond (ABTB) houdt deze week in de St-Jozefs- kerk aan de Hamersveldseweg het jaarlijkse Oogstdankfeest. De gulle gaven zullen in de kerk worden tentoongesteld. Vanaf donderdag is één en ander te be zichtigen. De opbrengst van het Oogst dankfeest komt ten goede aan de slotzusters te Soesterberg en Drie bergen. In verband met het Oogstdank feest wordt tevens een fotowed strijd georganiseerd, die als thema 'De agrariër' meekreeg. De ten toonstelling zal m De Kom, naast de St-Jozefskerk, worden ingericht. De inzendingen zijn zaterdag na de Heilige Mis (vanaf ongeveer 19.00 uur) en zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur te bezichtigen. Voor de beste inzending ïseen prijs be schikbaar gesteld. dan vijftig automobilisten op de bon geslingerd. In verband met werkzaamheden is de weg over dag voor alle snelverkeer afgeslo ten. Slechts aanwonenden en be- stemmingsverekeer mogen toch van de weg gebruik maken. De ervaring leerde dat een groot aan tal automobilisten het verbod ne geert. Om de werkzaamheden op de Hessenweg te ontwijken, wordt zelfs van het fietspad gebruik ge maakt Dat leidde tot gevaarlijke I situaties en klachten. Toen de poli- I tie poolshoogte ging nemen, con stateerde men inderdaad dat de hand met het verbod op grote schaal werd gelicht. Het resulteer de in meer dan vijftig processen- verbaal. De politie heeft laten de controles de komende tijd nog op te voeren. De werkzaamheden aan de Hes senweg zullen nog geruime tijd, zeker tot emd oktober, m beslag nemen. LEUSDEN- In open jongerencen trum De Geut gaat het muzikale seizoen zaterdag 15 oktober van start met de band Standard Issue Standard Issue is een Nieuwegein- se band, die in maart 1987 werd opgericht. Het vierkoppige gezel schap speelt volgens kenners naar Wave overhellende rockmuziek. Standard Issue bestaat uit Ronald Middelkoop (zang), Ed Sterk MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 (advertenties) vrijdag 14 en zaterdag 15 oktober bloembollen tuinplanten tuinmeubelen tuingereedschap tuinverlichting sierbestrating tuinhuisjes kaarsen 15.000 m2 overdekt groenplezier Extra aanbieding: 4 kaaps violen 5.00 Ursulineweg 14, Leusden, tel. 033-940763 snijbloemen kamerplanten dierbenodigdheden potterie tuingereedschap tuinhout vijvers terracotta LEUSDEN- In het kader van de ac tie van de politie tegen het te lang parkeren van aanhangwagens, hebben de Leusdenaren G. en J. een bekeuring gekregen. De Leus denaren hadden respectievelijk op de Watermolen en de Bergstraat hun aanhangers te lang laten staan. Volgens een woordvoerder van de politie wordt de actie tegen het te lang laten staan van aanhangwa gens voorlopig nog voortgezet. „In sommige wijken hebben we ge constateerd dat soms wel 25 tot 30 parkeerplaatsen permanent door aanhangwagens bezet worden ge houden. Dat betekent dat die ruim te met voor anderen beschikbaar is. Dat leidt tot irritaties bij het pu bliek. Vandaar dat we deze actie seneus ter hand nemen". Mini-triathlon De Wegwijzer goed voor tweeduizend gulden. pagina 3 Gemeente lijdt verlies van vier ton op garanties. pagina 3 Vakantieproject in De Til. pagina 3 Het weer in Leusden: Niet slecht! pagina 3 Leusdense schoonheidsspecialisten presenteren zich in De Korf: „Een schoonheidsbehandeling is meer dan een kwestie van make-up smeren". pagina 5 Carnavalsvereniging De Puupenkoppen neemt afscheid van Gijs Steenbeek. pagina 5 College wil lus in weg uitbreiden. pagina 7 Rubriek: Ouder worden. pagina 7 Sport: Leusdenaar Rob van Ginneken pakt derde Europese titel m het dragracen. „Toch is het vreemd als Europees kampioen in de schaduw te moetenblijven leven". pagina 8 Koplopers handhaven zich bij Bowling Bond. pagina 8 Derde lustrum BC1 werd „estreem" gevierd. pagina 9 De Hobbit zwemt het snelst. pagina 9 Avanti kansloos tegen Renswoude. pagina 9 Service pagina pagina 11 De 'Groenhouten'flats voor ouderen vanaf 55jaar aan de Egger en de Dorser. De gemeente staat garant vóór de lenmg die de SBL heeft afgesloten voor de dienstverlening aan de bewoners. Commissie ABZ bespreekt ontwerp overeenkomst met SBL (drums), Marco Bruggeman (gi taar/zang) en René Sterk (bas/ zang). De deuren van De Geut, aan de Zwarteweg 29, gaan zaterdag om 21 00 uur open. De entree bedraagt vijf gulden. AMERSFOORT PEALER Amsterdamseweg 7 tel. 033-630154 (van de redactie) LEUSDEN - De Stichting Bejaardenzorg Leusden (SBL) zal de eigendom van meubilair, maaltijdsets en dergelijke, die zij in het kader van de dienstverlening aan de bewoners van de serviceflats Groenhouten heeft aangeschaft, aan de gemeente overdragen. De commissie Algemene Bestuurszaken (ABZ) zal vanavond het ontwerp van de overeenkomst bespreken. De overdracht is bedoeld als zekerheid voor de garantie van de verplichtingen, die voortvloeien uit de zogenaamde Service formule van de SBL. De gemeente staat garant voor een lening van 375.000.00,--. De bewoners van de flats aan de Egger en de Dortser hebben in het verleden nogal wat kritiek gehad op de hoogte van de kosten en de samenstelling van het dienstverle ningspakket, dat hen bij de koop respectievelijk de huur van hun womngen is aangeboden. Ook de raad was het met eens met de gang van zaken bij de voorlichting over de service. De bewoners zouden hierover onvolledig zijn geïnfor meerd. Toch vond de raad m mei dat de dienstverlening in stand moest blijven. Deze bestaat onder meer uit het verstrekken van maal tijden, de hulpverlening van een coördinator en klusjesman, een alarmeringssysteem en het ge bruik van de recreatieruimte. Om deze diensten te kunnen leveren, moest de SBL een leiung afsluiten, waarvoor de gemeente zich dus garant heeft gesteld. In de overeenkomst is niet alleen bepaald, dat de gemeente de ei gendom krijgt van de inventaris die de SBL op dit moment in bezit heeft. Ook het meubilair en de maaltijd sets, die de stichting m de toekomst aanschaft in het kader van de Servi ce-formule vallen onder de over eenkomst. ACHTERVELD- De afdeling Ach terveld van Amnesty International houdt maandag aanstaande een schnjfavond. Deelnemers zijn van af 19.30 uur welkom bij Nel Schwa- germann aan de Verjaagde Ruiter- weg. Op deze avond zullen brieven geschreven worden naar autoritei ten van Kenia, De Filipijnen en Zuid-Korea, waarin aandacht ge- Vi aavju wuivil VUui yc v» «^iciisge- vangenen aldaar Er zal in de brie ven worden gevraagd om een eer lijk proces, danwel onmiddellijke invnjheidsstelling van de gevange nen. Voorbeeldbrieven, schrijfpa pier, en ander materiaal zijn aan wezig. ACTIES SPECIALISTEN Leusden is er nog niet ziek van".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1