Mini-triathlon 'De Wegwijzer' goed voor tweeduizend gulden Gemeente lijdt verlies van vier ton op garanties \ctie basisschool voor goed doel werd groot succes leusderlcrgnfc Vakantieprojekt in 'De Til' leusder krant JokaaL Leusden Achterveld. Rijk deelt voor de helft mee boedeibak AANHANGWAGENVERHUUR DIVERSE TYPEN OPEN EN/OF GESLOTEN 033-948138 HOOFDKANTOOR 020-273333. Niet slecht! LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 DONDERDAG 13 OKTOBER 1988 plaatselijk nieuws GOED DOEL (Door Marianne de Valck en Berry Kamphorst) LEUSDEN - De jaarlijkse sport- en speldag van de openbare iasisschool „de Wegwijzer", kreeg op dinsdag jl. een bijzonder tarakter. De kinderen, liepen, fietsten en zwommen „een aan- jepaste triathlon". Behalve een sportieve gebeurtenis was het en inspanning voor het langdurig zieke kind. Ieder kind heeft rorige week sponsors gezocht en gevonden. Iedere baan wemmen bracht een kwartje op, iedere ronde fietsen en gul den en iedere ronde lopen vijftig cent. In het totaal kon ieder eind tien banen zwemmen, tien kilometer oftewel twee ronden ietsen en vijf en twintig honderd meter, of te wel vijf ronden, lardlopen. De opbrengst bleek tenslotte ruim 1900,- te zijn. De bij elkaar gesporte gelden naar de stichting „Het zieke md in beweging". Deze stichting elt zich ten doel het aan langdun- zieke kinderen mogelijk maken i aangepast sporten. Bijvoor- ield door het financieren van een lewegingsniimte met zwembad bij Wilhelmina Kinderziekenhuis Utrecht, het leveren van een bij- rage aan een te realiseren onder- oekruimte in het Sportfondsenbad Amersfoort en het leveren van ndersteuning aan wetenschappe- k onderzoek voor sportgenees- unde ten bate van chronisch zieke ïnderen door het instituut van portgeneeskunde m samenwer king met de rijksuniversiteit Lim burg VOORBEREID De midden- en bovenbouw leer lingen van basisschool „De Weg wijzer" stonden goed voorbereid aan de start; dinsdagmorgen om negen uur. In de weken voor de manifestatie kregen zij een video film te zien, waarin Peter Jan Rens, bij veel kinderen bekend als me neer Kaktus, praatte met langdurig zieke kmderen. Suiker-astma-hart- patienten, en al die andere kinde ren met beperkingen hebben min De openbare basisschool „De Wegwijzer" kiest ieder jaar voor een goed doel Met deze aktie voelden team en leerlingen affini teit, met in de laatste plaats omdat de school onder haar leerlmgen enige kinderen telt die uit eigen ervaring over de onderhavige pro blematiek kunnen spreken. Een aantal jaren geleden kreeg de school de nodige voorzieningen voor bijvoorbeeld leerlingen in een rolstoel. Volgens schooldirekteur Peter van Bekkum gaan de leerlingen van „De Wegwijzer" mede hier door „op een hele natuurlijke ma nier" met hun gehandicapte en of langdurig zieke medeleerlingen om Ouders en schoolteam zijn bij zonder selectief in het organiseren \ten akties waarvoor kinderen zich letterlijk warm lopen. Voor deze aktie is weloverwogen gekozen omdat de bestemming van de op brengst iedereen aansprak, en bo vendien de wijze van aktie voeren, als alternatieve sportdag in de vorm van een tot de verbeelding sprekende tnathlon, de deelne mers enthousiast maakten zich naar beste kunnen m te zetten. AKTIE stens evenveel baat, vaak zelfs nog meer, van gezond bewegen, dan gezonde kmderen. Hoe het komt dat het voor deze kmderen dikwijls moeilijker is en meer inspanning en doorzettingsvermogen kost, bij voorbeeld doordat geschikte ac commodatie moeilijke te bereiken is, werd m de videofilm uitgelegd. De resultaten waren er naar. Het was dmsdag een mooie maar kou de najaarsdag. Bij de start hing nog een vochtige, kille rrust over Leus den. Na het eerste rondje lopen hadden alleen de toeschouwers het nog koud De ongeveer vijftig deelnemers uit groep vijf, zes, ze ven en acht haalden ook het twee derondje rond de school allemaal. Na heel even uitblazen volgde de fietstocht. Er waren slechts twee af te leg gen rondjes van vijf kilometer toe gestaan, die 1,- per afgelegde ronde kon opleveren Op het on derdeel zwemmen, dat in zwem bad Octopus plaats vond, was het maximaal haalbare tien baantjes te gen een vergoedmg van 0,35 per gezwommen baan. De financiële consequenties voor de sponsors waren met deze bedragen dus te verwaarlozen. Iedere leerling pro beerde zo veel mogelijk sponsors te verkrijgen om een zo groot mo gelijk bedrag voor het goede doel bij elkaar te sporten. De leerlmgen fietsten m groep jes van vijf of zes twee ronden van vijf kilometer. Ieder groepje werd tijdens de tocht door Leusden bij gestaan door een helpende ouder of leerkracht Na deze tien kilome ter lange fietstocht kregen de „tri atleten in spe" de gelegenheid om de mwendige mens te versterken Door de steun van de Leusdense middenstand konden de jonge sporters zich te goed doen aan krentenbollen, fruit en chocolade melk. De hierdoor verkregen ener gie werd onmiddellijk weer m da den omgezet. In zwembad Octopus konden de leerlingen maximaal tien baantjes zwemmen m de leng te van het bad. Dit afsluitende on derdeel werd een gigantisch suc ces omdat maar liefst alle 51 leer lmgen de limiet wisten te halen. Na afloop van de laatste sport kon de balans worden opgemaakt. De mtkomst van de telling overtrof de stoutste verwachtingen van de organisatie. Hoofdonderwijzer de heer Van Bekkum zag de tellers van de rekenmachine bij 1929,60 tot stilstand komen en was zeer content met dit resultaat. Dit bete kent dat iedere leerling bijna 40 gulden bijelkaar heeft weten te sporten voor het goede doel. toopwoningen in 't Ruige Veld. De gemeente verstrekte de afgelopen jaren garantie op veel nieuwbouwwonin gen Dat leidde tot een verlies van ruim vier ton. (van de redactie) LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft de afgelopen zes jaar een verlies geleden op gemeentegaranties voor koopwonin gen, van 467.077,--. Dat blijkt uit een ambtelijke notitie, die maandag 17 oktober door de commissie Financieel Beleid en Beheer (FBB) behandeld wordt. In de notitie wordt geconsta teerd dat het rijk in het totale verlies (van 978.154,--) voor de helft deelneemt en dat er voor een bedrag van 22.000,-- is teruggehaald bij de eigenaren. Verder worden er een aantal suggesties gedaan om dergelijke verliezen in de toekomst te beperken. Het verlies is ontstaan bij de openbare en onderhandse ver koop van huizen, die eigendom wa ren van mensen die niet aan hun hypocetaire verplichtingen kon den voldoen. De gemeente heeft LEUSDEN - Van maandag 17 tot vrijdag 21 oktober, in de herfstvakantie, wordt in De Til een vakantieprojekt geor ganiseerd rond verhalen uit de bijbel. Elke morgen van 10 tot 12 uur is er een programma voor kinderen van 6 tot 12 jaar met een bijbelvertelling. De kinderen kunnen creatief be zig zijn met kleuren, knippen, verven, spelletjes en puzze len. Het is voor het eerst dat zoiets in Leusden gebeurt. Van de kinderen wordt ver wacht dat ze voor elke mor gen die ze komen, twee kwar tjes meenemen. Voor drinken en dergelijke wordt gezorgd. In een herfstvakantie is het niet altijd gemakkelijk kmderen bezig te houden. Dit is dan ook een van Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: f 68,80 per |aar. 34.90 per half jaar, f 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. c.e redenen om de projektweek op te zetten, aldus Mirjam Mook, een van de organisatoren. „Kinderen vervelen zich nogal eens in een herfstvakantie. Vooral als het min der mooi weer is, is er buiten wei nig te doen. In de zomervakantie heb je nog het bouwdorp. Nou, zoiets willen wij ook: kindereen de gelegenheid bieden om zinvol be zig te zijn Wij hopen dan ook dat veel ouders dit op pnjs stellen." GROEPEN De organisatoren hebben nogal wat ervaring met groepen kinde ren. Mirjam Mook: „Ja, we hebben ervaring met kinderclubs op woensdagmiddag en zaterdagmor gen. Deze draaien al enkele jaren. Deze groepen zijn natuurlijk be trekkelijk klein en daarom hebben we toch wel lang gepraat over het vakantieprojekt. Er doen nogal wat mensen mee met onderwijserva ring en moeders die thuis ervaring hebben met kinderen. Ook werkt iemand mee die heel veel weet van handvaardigheid en daar erg creatief in is. Bovendien hebben we nogal wat meisjes van 16-18 jaar enthousiast weten te krijgen." Voldoende toezicht is dus verze kerd. Daarbij wordt rekening ge houden met de leeftijd: er komt een groep van jongere kinderen (6 tot 9 jaar) en een groep oudere kinde ren (9-12 jaar). Wel voegt Mirjam eraan toe, dat veiligheidshalve het aantal deelnemers beperkt wordt tot twee maal vijftig. Elke morgen zijn de kmderen welkom m De Til, Hamersveldse- weg 30. Het is ook mogelijk een of enkele morgens te komen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Mirjam Mook (tel. 947236) of Teuny Veen (tel 947653). zich garant gesteld voor de beta ling van de aflossingen en past het verschil bij tussen de opbrengst van de verkoop en het bedrag van de lening. In de notitie wordt het gemiddelde verlies per jaar van 77.846,-- aanvaardbaar genoemd, hoewel het niet mogelijk is het be drag te vergelijken met de verlie zen die m andere gemeenten wor den geleden. In de notitie wordt dan ook be twijfeld of het wenselijk is het ge- meentegarantiebeleid te verscher pen. Daarmee wordt bedoeld de verscherpmg van de voorwaarden waaronder een garantie verkregen kan worden. Zo zou de aankoop prijs van de woningen beperkt kunnen worden of de garantie zou alleen verstrekt mogen worden over een deel van deze pnjs. Ande re mogelijkheden zijn een garan tiebedrag naar inkomen, extra af lossingsverplichtingen of het uit sluiten van de kosten koper. Deze maatregelen zouden ech ter averechts kunnen mtwerken op het huisvestingsbeleid van de ge meente. De verkoopbaarheid van nieuwbouwwoningen en bestaan de huizen zou er door bemoeilijkt kunnen worden. Ook de doorstro ming van goedkopere naar duur dere woningen zou er door geremd kunnen worden. VERHALEN Een mogelijkheid die wel wordt aangeraden is een verscherping van het zogenaamde 'verhaalbe- leid'. Tot nu toe is de gemeente erin geslaagd om m de afgelopen zes jaar slechts een bedrag van 22.000,-- terug te halen bij eigena ren, die m gebreke zijn gebleven bij hun aflossingsverplichtingen. Door personen met betalingspro blemen te wijzen op de conse quenties van hun betalingsachter stand en te zoeken naar oplossin gen om die in te halen, zou dat verhaalbedrag groter kunnen wor den. Het advies aan de commissie FBB en aan de raad luidt daarom om personen met betalingsmoeilijkhe den actiever te benaderen dan tot nu toe is gedaan. Een aanscherping van het garantiebeleid wordt afge raden, maar wel wordt voorgesteld om dit elk jaar opnieuw te overwe gen. (advertentie) Leusden - Total Self Service Station „Hamershof', Mulderij 9, boedelbak AANHANG WACENVERHUUR door Jan Versteegt. In het afgelopen weekein de zijn er weer grote regen- hoeveelheden gevallen in onze streek. Leusden kwam op meer dan 20 mm. En zo is oktober op weg mogelijk (op nieuw) een natte regen maand te worden. Op sommi ge plaatsen in het noorden van het land is de 70 mm al overschreden. Normaal in deze maand is gemiddeld rond de 68 mm. De week begon eerst nog met enkele buien op de maandag, maar snel in de middag brak de zon door en verdween de bewolking. De nacht van maandag op dins dag is een koude geworden. Op sommige plaatsen kwam het zelfs tot nachtvorst, maar op dinsdag kwamen we al snel weer onder invloed van een depressie, die richting Ierland koerste. Het werd op nieuw bewolkt en het kwam tot neerslag. Grote hoeveel heden werden echter niet af- gelapt. Anders verliep het in Zuid-Europa. De depressie voerde aan de voorzijde gro te hoeveelheden warme lucht naar het noorden. Deze lucht moest tegen het Alpen massief omhoog en koelde snel af. Daardoor ontstonden stuwingsregens. In het Al pengebied viel tussen de 15 en 20 mm neerslag. Bij ons is het weer sinds gisteren sterk verbeterd. De depressie boven Ierland is geleidelijk opgevuld en de luchtdruk ging stijgen boven de Britse Eilanden en Scandi navië. Hierdoor nemen de re genkansen af en komt er meer zon. Ook in de hogere luchtlagen vinden we hoge- druk terug op de oceaan via Engeland naar Noorwegen. Depressies moeten dan erg ver noordelijk uitwijken en volgen een baan over IJsland naar Noord-Scandinavie. Dit houdt in dat slecht weerge- bieden ook die baan volgen. Op de weerkaart voor mor gen verschijnt een hoge- drukgebied met kern druk 1025 hpa op de oceaan met een uitloper tot over Schot land. Tegelijkertijd is de luchtdruk laag boven zuid west Spanje. Een zuidelijk tot zuidoostelijke stroming is het gevolg. De temperatuur kan dan ook naar het weekeinde toe ietsje stijgen en waarden bereiken rond de 15 a 16 gra den, met een zonnetje erbij, bepaald geen slecht najaars weer. Een verwaterd week einde zoals vorige week zit er dit keer gelukkig niet in. Wel kan in deze tijd bij een tot rust gekomen atmosfeer gemakkelijk mist ontstaan, die in de ochtend slechts met moeite oplost en vaak over gaat in laaghangende bewol king. Volgens de berekening en van de Duitse computer zal in het weekeinde de lucht druk boven Scandinavië ver der stijgen. Het blijft daar door overwegend rustig weer met af en toe wat zon en kans op mist. In de nacht kan het tijdens opklaringen mo gelijk tot vorst aan de grond komen. Misschien toch ide aal weer om een wandeling te gaan maken in de bossen. De natuur biedt immers een steeds mooier aanzicht in de voorbereidingen voor de winter. Door de felle wind van het afgelopen weekein de zijn al wel veel bladeren van de bomen. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kimt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 6 oktober. 20.00 uur: Vergadering raads commissie openbare werken/ ruimtelijke ordening, commissie kamer. gemeentehuis. 20.30 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden, Danscentrum Van den Heuvel. 20.30 uur: Video-avond in jonge rencentrum De Geut, Zwarte weg. Vrijdag 7 oktober. 20.30 uur: Disco in jongerencen trum De Geut, Zwarteweg. Zaterdag 8 oktober. 20.00 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden, De Mof, Leus- den-Zuid. 20.30 uur: Disco in jongerencen trum De Geut, Zwarteweg. Zondag 9 oktober. 12.00 uur: Koffieconcert, piano recital Kars Westers, cultureel centrum 't Claeverenblad, De Brink 16. 15.30 uur: Soos/Disco in jonge rencentrum De Geut, Zwarteweg. Maandag 10 oktober. 13.00 uur: Schrijfmiddag Am nesty International, De Kit, Geer- truidishof 29. 19.30 uur: Schrijfavond Amnesty International, basisschool De Brink, Lijsterbeslaan 54. 19.45 uur: Thema-bijeenkomst NCVB-Leusden-Centrum, over Ge zondheidszorg - Een gezonde zaak9, Gereformeerd Diensten centrum, Burgemeester de Beau- fortweg 18. Dinsdag 11 oktober. 09.00 uur: Start sponsoractie ba sisschool De Wegwijzer, Biezen- kamp 39. Donderdag 6 oktober. 20.00 uur: Bijeenkomst ABTB.CBTB, ULG, over mestpro blematiek, Ons Gebouw. Hessen weg Vrijdag 14 oktober 19.30 uur: KPJ Dropping, start café Buitenlust Zaterdag 15 oktober: 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 16 oktober: 11.30 uur: Frühschoppen D'Ouwe Peerdestal Zondag 16 oktober 20.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 18 oktober 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3