„Een schoonheidsbehandeling is meer dan een kwestie van make-up smeren" Schaalmodellen op Soesterberg Carnavalsvereniging De Puupenkoppen neemt afscheid van Gijs Steenbeek J aarvergadering ouderraad St-Jozef leusder krant Bijeenkomst NBPV Frühschoppen UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT jeusdense schoonheidsspecialisten presenteren zich 29 oktober m De Korf: 3ud-prms houdt bestuursfunctie na veertien jaar voor gezien MIELE KEUKENS, DE MAATSTAF VOOR SCHOONHEID Miele-Keuken-Centrum Huizenga DONDERDAG 13 OKTOBER 1988 plaatselijk nieuws 5 Gijs Steenbeek, m de carnavalsdagen beter bekend als Prins Doerak Puup de Twaalfde, nam na veertien jaar afscheid als bestuurshd van de Achterveldse carnavalsvereniging De Puupenkoppen Het programma 1988-1989 luidt als volgt: 12 november: Pnnsenbal, 19 no vember: bezoek aan Herveld, 14 ja nuari: boerenkielenbal, 21 januari: be zoek aan de Carnavalsvereniging de Camavalleien, 3 februari: groot carna val, 4 februari: kinder carnaval, 5 fe bruari: optocht, 6 februari: tiener car naval, 7 februari: 55 en bal en 4 maart: halfvastenbal. LEUSDEN- De afdeling Leusden van de Nederlandse Bond van Plattelands Vrouwen houdt op dinsdag 18 oktober haar maande lijkse bijeenkomst. Tijdens de bij eenkomst zal, onder leiding van twee deskundigen van de provin cie, het thema 'Plooien en ontplooi en in de Bond' centraal worden gesteld. De bijeenkomst wordt gehouden m vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder, in de kelder van het gemeentehuis, Burgemeester van der Postlaan 2. De avond begint om 20.00 uur. SOESTERBERG- In het luchtvaart museum te Soesterberg wordt van 16 tot en met 23 oktober een grote modelbouwmamfestatie gehou den. Tijdens de manifestatie is er een show van schaalmodellen, waar onder meer schepen, vlieg tuigen en auto's te bezichtigen zul len zijn. Ook wordt er een model bouwwedstrijd georganiseerd. Daarnaast worden er demonstra ties verzorgd met varende scheepsmodellen in een speciaal bassin. Tijdens de manifestatie worden luchtvaartschilders, -tekenaars en -fotografen in de gelegenheid ge steld hun werk te tonen. De manifestatie is op zondag 16 en 23 oktober van 12.00 uur tot 16.30 te bezichtigen. Van maandag 17 tot en met zaterdag 22 oktober is de tentoonstelling open van 10.00 uur tot 16.30 uur. De toegang tot het luchtvaartmuseum is gratis. Dit schaalmodel van een Koolhoven FK-51 zal onder andere te zien zijn ACHTERVELD- Zondag is er m d'Ouwe Peerdestal in Achterveld het maandelijkse frühschoppen. De Hinterfelder Musikanten zullen daaraan, met het bekende Oosten rijkse repertoire hun medewerking verlenen. Het evenement begint om 11.30 uur Het frühschoppen zal tot de maand juni steeds op de derde zon dag van de maand worden gehou den. ^advertentie' Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer. Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! de vier-en-twintig hebben elkaar gevonden "zonder de broodnijd van hier tot Tokio", die zo kenmer kend heet te zijn voor deze bran che van kleine zelfstandigen. De open dag is nog maar een eerste stap. Leren van elkaar en het ma ken van onderlinge afspraken, bij voorbeeld over de pnjs van een behandeling, staan op het lijstje goede voornemens van de dames Het wegnemen van de vooroorde len die leven bij mensen die nog nooit een schoonheidsbehande- ling hebben ondergaan, was daar voor een eerste vereiste. Allereerst de pnjs. Een basisbe handeling kost gemiddeld tussen de 45,- en 55,- per uur. Marjon Verduyn lichtte toe: "Wij hebben zowel een dienstverlenend, als een commercieel vak". Het dienstverlenende aspect ncht zich vooral op het verhelpen en voor komen van huidproblemen De commerciële kant bestaat uit de bijbehorende verkoop van verzor gende produkten. "Ieder instituut heeft haar eigen merk, haar eigen lijn. De produkten hiervan zijn nauwkeurig op elkaar afgestemd Ook daarom is het goed om te we ten wat in Leusden waar verkrijg baar is. Daardoor kom je te weten wat die middelen kunnen doen en voor wie ze geschikt zijn. Wij bie den ze aan in combinatie met een behandeling. We zien de werking van de produkten en kunnen daarop reageren. Die artikelen zijn bij ons niet duurder dan in de winkel". BAROMETER Uiteraard schuwen de initiatiefne mers het aantrekken van nieuwe klanten met. Maar. zo benadruk ken zij, hoewel ze natuurlijk graag meuwe klanten krijgen, hechten ze ook vooral aan het belang van een goede huidverzorging. "De huid is de barometer van de ge zondheid", doceert Marjon Ver duyn. "En bovendien ons grootste orgaan" Iemand met een slechte conditie, heeft een strakke, slappe, droge of juist vettige huid Bij een goede huidverzorging, ge combineerd met een aantal advie zen betreffende de conditie, zie je snel verbetering. Waarbij direkt een misverstand recht gezet dient te worden "Veel mensen denken dat je er na een schoonheidsbe- handeling altijd prachüg uit ziet Niets is minder waar. Door de in tensieve behandeling kan de huid er in een eerste reacüe wat vlek kerig of opgeblazen uitzien" De verbetering wordt zichtbaar zodra de huid tot rust gekomen is. Tot rust komen is trouwens een we zenlijk kenmerk van een schoon- heidsbehandeling "Een bezoek aan een schoonheidsspecialiste betekent dikwijls een uurtje heer lijke ontspanning. Vrouwen vin den het vaak moeilijk geld voor zichzelf uit te geven. Maar ik pro beer altijd duidelijk te maken dat goed voor jezelf zorgen, door een uurtje goed voor je te léten zor gen, een verwennerij is, waar je dagen plezier van hebt. Het ge volg is een algemeen welbevin den, de schoonheid komt van bin nenuit, zodra je je lekker voelt in je eigen lijf', aldus Marjon Ver duyn. aangevuld door Treesje Schaeffer. DEMONSTRATIES Op zaterdag 29 oktober zullen de monstraties gegeven worden op mensen uit het pubhek. Wanneer zich geen mannen vrijwillig mel den zal een beroep worden ge daan op familieleden en geliefden om zich beschikbaar te stellen. Waarschijnlijk zal men in de Korf alleen gezichten onder handen kunnen nemen, wat eigenlijk een beperkte voorstelling van zaken is. Bij veel schoonheidsspecialis ten wordt een groter deel van de menselijke huid gemasseerd Marjon Verduyn neemt zich voor "er wel een lichaamsdeel bij te pakken. Een arm of zo" zodat ook dit misverstand weggewerkt kan worden Het lijstje apparatuur dat die dag aanwezig zal zijn is even indrukwekkend als intrigerend voor wie zijn schoonheid nog rum mer heeft laten behandelen. Te zien zijn- verschillende dampap- paraten, een dermatromic, een myohft, dne verschillende behan- delingsstoelen, electrische ontha- nngs en -harsapparatuur en - vol gens het lijstje - een koffiezetappa raat. Tijdens de "Open dag" van schoonheidsspecialistes worden veertien gratis basisbehandelin gen verloot. De loten reikt men gratis uit aan de binnenkomende bezoekers. Bovendien ontvangen alle inwoners van Leusden een gratis informatieboekje. Dit zal huis-aan-huis door de samenwer kende schoonheidsspecialistes verspreid worden. Voor meer in formatie en adviezen is men wel kom op de open dag in de zaal van aktiviteitencentrum De Korf op za terdag 29 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. ,£USDEN - Op zaterdag 29 oktober laten veertien Leusdense choonheidsinstituten, salons, danwel studio's zien, wat zij te ,ieden hebben. Volgens mede-initiatiefneemster Treesje jchaeffer "een uniek initiatief dat voor het eerst in Nederland ,p een dergelijke schaal wordt georganiseerd". Samen met Aar jon Verduyn verklaarde ze: "Wij willen het vak, ons vak, neer bekendheid geven in al haar vormen. Ieder schoonheids- nstituut, salon of studio heeft eigen vaardigheden en mogelijk- ieden. Wij willen door middel van voorlichting en demonstra- jes in de Korfzaal vooroordelen wegnemen. Een schoonheids- jehandeling is meer dan een kwestie van make-up smeren. We villen duidelijk maken dat we zeker niet alleen werken voor ludere dames die ruim in het vel en in de slappe was zitten". je manifestatie in de Korfzaal is oortgekomen uit het besluit van Ie veertien Leusdense schoon- leidsspecialistes, om meer con- ict met elkaar te willen onderhou- |en. Het initiatief hiertoe werd ge- lomen door Riekje Bijl. Zij schreef lie 24 Leusdense schoonheids- pecialisten, die aangesloten zijn lij de Algemene Nederlandse (ond van Schoonheidsinstituten, an. Dertien collega's reageerden inthousiast. De eerste bijeen- :omst leidde tot het organiseren an deze "open dag" in de Korf, lie gehouden zal worden op za- erdag 29 oktober, folgens een woordvoerder van Ie Bond is het in Nederland nog liet eerder voorgekomen dat een lergelijk aantal plaatselijke choonheidsspecialisten, zonder iroodnijd, zich presenteren, n De Korf zullen demonstraties te len zijn van elektrisch ontharen in epileren, harsen, massages, nake-up verzorging, huidverzor- jing en massages voor mannen. :osmetische face-lift, "peeling", ené behandelingen, huidanaly- »s en apparatuur-demonstraties. edere "salon" demonstreert haar jigen specialiteit Het is de be doeling van de schoonheidsspe cialistes tot een uitwisseling van mogelijkheden te komen. "Door verwijzen gebeurt nu al, maar zal, zodra we weten wat waar gebeurt, vaker voorkomen In ons vak zijn er zoveel verschillende methodes in gebruik en kun je kiezen uit zo veel apparatuur en schoonheids- produkten. Geen instituut kan al les hebben". De specialiteit van Treesje Schaeffer is bijvoorbeeld gericht op mannen. "Je mag wel spreken van het emancipatorische karakter van dit vak Steeds meer mannen zien in dat een goede ver zorging met ophoudt bij het ge bruik van zeep en after-shave". Ze licht toe dat vooral after-shave met best is voor de mannenhuid. Door het hoge alcoholpercentage droogt de huid snel uit. De meeste mannen die zich aandienen voor een schoonheidsbehandeling, hebben huidproblemen Bijvoor- beid acné. Veelal zijn ze doorver wezen door een huisarts of specia list. "Zo'n behandeling bestaat vaak uit een lymfeklierdrainage, waardoor het afvalstoffenvervoer door de huid beter geregeld wordt. Overigens verwijzen goede specialistes zonodig ook door naar een medisch specialist. Het bezoeken van een schoon heidsspecialist door mannen, lijkt iets meuws. Treesje Schaeffer wijst er fijntjes op dat dergelijke Een aantal van de schoonheidsspecialistes, die zich op 29 oktober in De Lyda Vaartjes, Riekje Bijl en Ineke van Duinkerken. Zittend op de voor- Korf zulen presenteren. Op de achterste rij, van hnks naar rechts. Jetty van grond van links naar rechts: Treesje Schaeffer en Marjon van Duyn. Niet op Zadelhoff, Hanny van der Lugt, Simone van Nuenen, Hilhe Hendriks en Ada de foto: Bep Pot en Bidi Snoek Treur. Middelste rij van links naar rechts: Henny Goosmann, Joke Jacobs, schoonheidsbehandelingen van oudsher op mannen worden toe gepast Bij de Egyptenaren en de Romeinen was de huidverzorging zeker ook voor mannen gebruike lijk De nieuwe belangstelling noemt ze dan ook ,,met meer dan het eerherstel van een traditie." AANTAL Het aantal schoonheidssalons in Leusden is hoog. Vier-en-twintig officiële op ongeveer 25.000 inwo ners. Meer schoonheidsspecialis ten dan huisartsen Veertien van ^advertentie) een vergadering iets besloten, dan kwam Gijs op de volgende verga dering met de mededeling „dit kan niet, er is geen geld voor". Toch kwam na een bespreking weer al les goed. Je hebt veel perikelen meegemaakt, zeker het laatste jaar Ondanks dat heb je het volgehou den en kwam toch alles steeds goed. Een cadeau kunnen we je niet aanbieden, want we weten van tevoren dat je zult zeggen dat daar geen geld voor is. Toch willen we je niet zo laten gaan." De scheiden de penningmeester werd daarna benoemd tot erelid van de vereni ging Hij kreeg de bij behorende oorkonde uitgereikt, en waarna hem de zilveren puup werd opge speld. Zijn echtgenote kreeg bloe men. Ook zij werd uitgebreid be dankt. Hierna deed de president een beroep op de perso nen die in het bezit zijn van ruimte m schuren en loodsen om de wa genbouwers gelegenheid te geven om hun werk m die ruimte te kun nen doen. Degenen die ruimte be schikbaar willen stellen kunnen zich nu reeds opgeven bij de se cretaris Pieter Bokkers, tel. 03425- 2235. Op 19 november brengt de vereniging een tegenbezoek aan de carnavalsvereniging te Herveld. Degenen die deze reis mee willen maken kunnen zich tijdens het Prinsenbal opgeven bij de secreta ris. ACHTERVELD - De oudervereniging van de R.K. basis school St. Jozef in Achterveld hield de jaarlijkse ledenvergade ring. Na de opening door voorzitster Maria Lunter, die de aanwezigen hartelijk verwelkomde, werd in vlot tempo de agenda afgewerkt. Uit het jaarverslag bleek dat er weer een actief jaar achter de rug was. Er waren een aantal activitei ten georganiseerd, die allen zeer geslaagd waren. Uit het verslag van penrungmeesteresse Willy Tol- boom bleek dat men met een klein batig saldo was geëindigd. Uit het verslag van de kascommissie bleek dat het kasboek geheel in orde was bevonden. Hierna werd de jaarplanning voor het komende jaar vastgesteld en werd besloten de contributie niet te verhogen. Vervolgens vond de verkiezing plaats van een nieuw kascommissiehd. Aftredend was Thea Hak. In haar plaats werd be noemd Henny Tessels, zodat deze commissie bestaat uit de leden Lia Kerkhof en Henny Tessels. Na de pauze vond de bestuurs verkiezing plaats Aftredend wa ren Mana Lunter, voorzitster, en Willy Tolboom, penningmeeste- resse. Beiden hadden zes jaar zit ting gehad in het bestuur van de oudervereniging. De ouderraad werd uitgebreid tot zeven leden. Daar de beide aftredende leden niet herkiesbaar waren, waren met de aanvulling erbij dne kandidaten gesteld. Dit waren Anneke van de Hengel, Ida van de Burgwal en Truus van Druten. Zij werden met algemene stemmen gekozen. De scheidende bestuursleden werden bedankt voor het vele werk dat zij in de zes jaar voor de school hadden gedaan, en werden bloe men aangeboden. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Na sluiting van de vergadering was er weer een pauze, waarna de aanwe zige ouders nog konden genieten van een videofilm met alle activi teiten die er m het afgelopen jaar geweest waren. ACHTERVELD - Maandagavond hield de Achterveldse Car navalsvereniging de Puupenkoppen de algemene ledenverga dering. De president opende de vergadering, waarna enkele medelingen, de notulen van de vorige vergadering onveran derd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging weer een goed en actief jaar achter de rug had. Het bleek een heel goed carnavalseizoen te zijn geweest, waarbij alles geheel naar wens was verlopen. Uit het financieel verslag van de penningmeester bleek dat het boekjaar met een klein batig saldo ion worden afgeloten. Echter, om dat de belastinginspecteur nog een vordering op de Puupenkoppen had is het batig saldo met de reser ve aangewend gelden besteed om die achterstand te voldoen. Met een schone lei en een nieu we penningmeester gaat de Carna valsverenigingen een nieuwe car navalsjaar in, onder het motto -Achterveld is grenzeloos". Uit het verslag van de kascommissie bleek dat de boeken geheel m orde waren bevonden. De pen ningmeester, die aftrad, kreeg van de leden van de kascommissie een heel groot potlood aangeboden, als vergoeding voor de vele pennen on potloden die hij m zijn zittingstijd had versleten. Hierna volgde verkiezing van een nieuw kascommissie lid. B. An- driessen traf af. In zijn plaats werd benoemd Piet Smink, zodat deze commissie nu bestaat uit Bert de Vette, Jan van Hamersveld Jz. en Piet Smink. De contributie zal het komende seizoen overanderd blijven. Na de pauze volgde de bestuursverkie zing. Aftredend was Gijs Voskuilen, die de functie van penningmeester vervulde. Hij stelde zich niet her kiesbaar. Het bestuur stelde B. An- driessen als kandidaat voor. Hij werd met algemene stemmen ge kozen. De president sprak het scheldende bestuurslid toe, met de woorden: „Gijs, je bent eén van de oprichters van de vereni ging geweest. Je hebt zittmg gehad m de Raad van Elf en je bent 14 jaar penningmeester van de vereniging geweest. Dit is bij een dergelijke vereniging een van de moeilijkste taken. Je was ook éen van de lastig ste bestuursleden. Werd er tijdens Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5