Ot O* toda'46 en Bloemenkwartier lebben vrede met gelijkspel toda (zo.) naar eerste plaats Unicum Achterveld dieper in de zorgen ia forse nederlaag tegen EMM Goede dag voor Jaap de Jager door verlies van concurrenten eusdenaren vergeten in eerste helft te scoren fa zwaar bevochten 2-3 zege op Zeist VOETBAL KAL AKS Ondanks remise koploper )ranjehemden wachten nog steeds op eerste punten INTERCEPTIE USDEN - De wedstrijd Roda'46 tegen Bloemenkwartier in de ofdklasse van het zaterdagafdelingsvoetbal had alle ingre- inten in zich die een voetbalwedstrijd aantrekkelijk maken, n hoog en slopend tempo, kansen voor beide doelen, pittige ertredingen, aanvallend voetbal, goede weersomstandighe- n en een scheidsrechter die de wedstrijd aanvoelde, maak- van de wedstrijd een ware happening. Met de 1-1 uitslag nden zowel het talrijke publiek als de beide ploegen vrede bben. la-trainer Steven van Meerveld in vergelijking met de laatste Istnjden een iets gewijzigde latie aantreden voor de wed- n d tegen het Hilversumse Bloe- ikwartier. Laatste man Wim de Biezen zat een wedstrijd x|orsing uit en werd vervangen Ruud Huygens. De van f J>gland overgekomen routinier y. ikte zijn debuut in de Leus- se hoofdmacht. Middenvelder brand Besselsen moest zijn k its afstaan aan Fake Schoo- rille die door zijn goede spel in tweede elftal en in de oefen- f Istrijden een plaats in de basis g toebedeeld Leusdenaren kwamen ener- uit de startblokken. In de ningsfase leek Roda haar te stander compleet te overrom- De gasten hadden het ge- aan hun zijde toen een inzet Remco Bitterling, na een kschop van Harm Wassink, de lijn werd gehaald, rnenkwartier kwam het eerste iruer echter ongeschonden >r en liet zich niet verleiden tot ïekvoetbal Ondanks het over- ht van Roda probeerde men zelf ook de aanval te zoeken. Veel gevaar leverde dit echter niet op. De Leusdenaren bleven het vijan delijke doel in een hoog tempo onder vuur nemen. Na een half uur spelen kregen de bewoners van het burgemeester Buining- park een uitgelezen mogelijkheid om de score te openen. Linker middenvelder Fake Schoonewille kwam op eigen helft in balbezit en begon aan een lange rush. In het strafschopgebied van Bloemen kwartier behield hij goed het overzicht en legde de bal terug op de vrijstaande Coen van Dijk. De Leusdense centrumspits zag ech ter tot zijn en ieders verbijstering de bal met in, maar over het doel gaan. Roda bleef het hoge tempo spelen en voelde dat er een doelpunt in de lucht hing. Edwin van Ginkel probeerde het nog een keer met een solo door het hart van de vijandige verdediging maar zijn schot was te onnauwkeurig en ging over het Hilversumse doel. Bloemenkwartier kreeg steeds meer het besef dat het de handen mocht dichtknijpen als deze 0-0 stand tot aan de pauze bleef be- handhaafd. Fake Schcfonewille stond met een fantastische interceptie aan de ba sis van de volgende goede moge lijkheid voor Roda. Harm Wassink zag zijn inzet echter weer van de lijn worden gehaald. Vijf minuten voor het rustsignaal kwam dan toch de verdiende treffer voor de Leusdense formatie. Linkerspits Remco Bitterling leverde een prima voorzet af die door Coen van Dijk op de borst werd opge vangen. Met zijn rug naar het doel gericht lukte het de aanvaller toch om in de draai te schieten en te scoren. Met dit technisch perfect uitgevoerde doelpunt kwam Roda op een verdiende voorsprong: 1- 0. KOPIE De aanvoerder van Bloemenkwartier wijst zijn ploeggenoten de weg. Remco Bitterling is vooralsnog onschade lijk. De tweede helft was een kopie van de eerste helft maar dan met dien verstande dat nu Bloemen kwartier de aanvallende ploeg was en Roda in de verdrukking kwam. De Hilversummers namen na de hervatting gelijk het initiatief - m handen om dat vervolgens niet meer uit handen te geven. In de eerste 20 minuten kon Roda de Hilversumse aanvallen onder lei ding van de overzettelijke Karei Ouwerkerk en Harry Kerssies, de Hilversums aanvallen nog wel in een vroeg stadium van het nodige gevaar beroven maar met het ver strijken van de tijd werden tevens de aanvallen van Bloemenkwartier gevaarlijker. Na 25 minuten spe len kroop de brigade van Steven van Meerveld door het oog van de naald toen de Hilversumse aanval ler via een perfect uitgevoerde schouderduw Harry Kerssies wist af te troeven en oog in oog met doelman John Kamphorst ver scheen. Met de voet kon de goalie erger voorkomen. Een goede kopbal van Coen van Dijk na een voorzet van Edwin van Ginkel was het enige wapenfeit dat Roda in de eerste 25 minuten tegenover wist te stellen. Nadat de Leusdenaren nog een keer goed wegkwamen door een bal van de doellijn te halen roken de gasten^ meer en meer aan de gelijkmaker. De Hilversummers beschikken over levensgevaar lijke aanvallers die erg snel zijn en makkelijk kunnen passeren. Vooral de rechterspits van Bloe menkwartier was in de laatste fase van de wedstrijd een ware kwel geest voor de Leusdenaren. Links back Ronald Koelman werd in een kort tijdsbestek drie keer op snel heid geklopt maar een doelpunt leverde dit nog met op. Trainer/ coach Van Meerveld probeerde het dreigende gevaar op te van gen door Fake Schoonewille in de mandekking te zetten en Ronald Koelman door te schuiven naar het middenveld. Dit leek aanvankelijk zijn vruchten af te werpen maar uitgerekend de technisch zeer be hendige rechterspits van de gas ten bracht 10 minuten voor tijd de lang verwachte gelijkmaker op het scorebord 1-1. Dit werd ook de eindstand, al dacht Bloemen kwartier dat er nog meer inzat. De Leusdense verdediging liet zich echter niet meer verrassen. Karei Ouwerkerk trok nog een keer aan de noodrem wat hem op een boe king kwam te staan. De 1-1 uitslag was een terechte afspiegeling van een wedstrijd waarin Roda de eer ste helft domineerde en Bloemen kwartier in het tweede bedrijf het betere van het spel had. Opstelling Roda'46: John Kamphorst, Ruud Huygens, Ka- rel Ouwerkerk, Klaas de Vries, Ro nald Koelman, Edwin van Ginkel, Harry Kerssies, Fake Schoonewille, Harm Wassink (Harry Settels), Coen van Dijk, Remco Bitterling (Andre Besseling). jEUSDEN - Na vijf speeldagen in de eerste klasse B van het idagafdelingsvoetbal is het Leusdense Roda'46 trots koplo- r geworden. De ploeg van trainer/coach Ruud Maas won in 1st met 2-3 van de gelijknamige vereniging. De Leusdenaren eelden een voortreffelijke eerste helft en kwamen daarna iwelijks in de problemen. Een smet op het goede resultaat i de Leusdense formatie was de uitsluiting van John Jansen, als twee collega's van Zeist werd hij vroegtijdig naar de edkamer gezonden. loda kwam met een vrijwel on- wjzigde formatie binnen de lij- In vergelijking met de laatste dstrijd tegen SC Domstad ont- ik alleen voorstopper Aike ïgt in de basis. Zijn plaats m het itrum van de verdediging werd irgenomen door Harry Ousso- Roda'46 ging met gemengde roelens naar Zeist toe. De Zeiste ren hadden tot aan de confronta- met Roda'46 nog geen neder- g geleden en waren koploper in eerste klasse B. De thuisploeg nóg een psychologisch voor- el Zeist leed het laatste jaar erhaupt geen nederlaag meer eigen terrein. Doorslaggevend dit natuurlijk niet maar in een aar beladen wedstrijd als deze inen kleme details beslissend L Ji de beginfase werd al duidelijk Roda zich niets aantrok van de rotatie van SV Zeist. De Leusde ren speelden geconcentreerd hadden duidelijk het betere van spel. De aanvallen van Zeist werden door het middenveld en de Roda-verdediging dan ook in een vroeg stadium in de kiem ge smoord. Na een kwartier spelen kreeg Roda een geweldige menta le opkikker in de vorm van een doelpunt. Een prachtige diepte pass van Henk Weishaubt bracht de snelle John Jansen m stelling. De centrumspits van de Leusdenaren zocht de achterlijn op en leverde een perfecte voorzet af die bij sluipschutter Ruud Stoelhorst te recht kwam. De sluwe linkerspits van Roda had geen moeite om het leer achter de kansloze doelman van Zeist te schuiven. De thuisploeg moest nu met man en macht de aanval zoeken en deed dat ook. Erg gevaarlijk waren de Zeister aanvallen ovengens niet. Ondanks het optisch overwicht van de Zeistenaren, hield Roda het be tere van het spel. De combinaties verliepen beter en er was meer rust en overleg in het Leusdense kamp. Roda kon dan ook met de voordeli ge 1-0 stand gaan rust. Bob Schoordijk...uitblinker... EEUWIG De tweede helft zal de aanwezi ge toeschouwers waarschijnlijk voor eeuwig in het geheugen staan gegrift. De wedstrijd stond na de pauze bol van emoties. Sensatione le taferelen waren schering en in slag. SV Zeist kon door de 1-0 ach terstand niets anders doen dan vol op de aanval te kiezen. Roda kreeg het door de toenemende druk enigszins benauwd, maar de Leus dense verdediging bleek deze middag uit het juiste hout te zijn gesneden. Vooral linkerverdedi ger Bon Schoordijk maakte een uit stekende indruk en was voor de Leusdenaren een rots in de bran ding. Na een kwartier m de tweede helft kwam Roda op een comforta bele 0-2 voorsprong. Een door zichtige aanval van Zeist werd on derschept en met een diepe bal werd John Jansen gelanceerd. De aalvlugge aanvaller ging op volle snelheid richting het Zeister doel. Met een serie prachtige kapbewe- gingen schudde hij de laatste ver dedigers van zich af en bracht Roda in een prima uitgangspositie. Het laatste half uur leek er voor Roda geen vuiltje aan de lucht. Maar een fortuinlijk doelpunt van de gastheren bracht de spanning terug. Een vrije trap van Zeist smoorde in de Leusdense afweer maar in de rebound kon een speler van Zeist alsnog de bal achter Roda-keeper Hans van Bekkum schieten. Zeist groeide door dit doelpunt en werd sterker. VLAM De vlam sloeg na de „anschlus- streffer" dan ook direct in de pan. Zeist gooide alle basisbeginselen van het edele voetbalspel volko men over boord en probeerde op alle mogelijke en onmogelijke ma nieren de gelijkmaker te forceren. John Jansen werd het eerste slacht offer van de Zeister dadendrang. Op het middenveld maakte de aan valler een schietbeweging en zijn tegenstander liet zich theatraal vallen. De scheidsrechter tuimelde met open ogen in de Zeister val en John Jansen kon vertrekken. Het hek was nu volledig van de dam. De scheidsrechter haalde te pas en te onpas zijn boekje te voor schijn. Meindert Vlugt en Bert Stau- bach werden door de leidsman op de bon geslingerd. De wedstrijd dreigde volledig uit de hand te lo pen maar wonder boven wonder werden de negentig minuten vol- gemaakt. Dit gebeurde echter niet met het normale aantal van 22 spe lers. Ruud Stoelhorst bracht met een persoonlijke actie Roda defini tief in veilige haven. Voor een groot aantal spelers van Zeist was dit het sein om de Leusdenaren vogelvrij te verkla ren. In het laatste kwartier werden twee spelers van de thuisploeg uit het veld gestuurd. Bij de stand van 1-3 kreeg Ruud Stoelhorst nog een unieke mogelijkheid om voor 1-4 te zorgen maar zijn inzet vanaf de elf meterstip trof geen doel. Roda kreeg die strafschop toegekend omdat Erwin Schneiders binnen de beruchte lijnen op werkelik schan dalige wijze werd getorpedeerd. De dader kon ook onmiddellijk de kleedkamers gaan opzoeken. Dat het twee minuten voor tijd nog 2-3 werd, was alleen voor de statistiek nog van belang. Een geconcen treerd spelend Roda liet het verder niet komen en kon terecht met de overwinning van het veld stappen. Door dit resultaat zijn de Leusdena ren nu samen met SV Zeist en Schalkwijk lijstaanvoerder in de eerste klasse B. Opstelling Roda'46: Hans van Bekkum, Meindert Vlugt, Harry Oussoren, Bon Schoordijk, San- der Versuu, Henk Weishaubt, Bert Staubach, Erwin Schneiders, Ruud Stoelhorst, John Jansen, Remco Bos man. LEUSDEN - Na het verregende vorige weekeinde, werd er dit weekeinde weer een compleet voetbalprogramma afgewerkt. In de hoofdklasse van het zaterdagafdelingsvoetbal vond een unicum plaats. Alle vijf wedstrijden kenden een eindstand van 1-1. Achterveld werd in de eerste klasse A vein het zondagvoet bal dieper in de problemen gedrukt door een 4-0 nederlaag te gen EMM. De zondagafdeling van Roda'46 deed goede zaken door een knappe 2-3 overwinning bij koploper SV Zeist. Roda-zaterdag bleef in de thuis wedstrijd tegen Bloemenkwatier op een 1-1 resultaat steken. Con sequenties voor stand op de rang lijst heeft dit echter niet omdat zoals gezegd de concurrenten ook allemaal een 1-1 als resultaat konden laten bijschrijven Ve- luwse Boys wist hierdoor haar eer ste puntje te behalen in Utrecht te gen Velox. Verrassend was het dat SVM Boys koploper WJ op 1-1 kon houden. In Maartensdijk ver loren de Utrechtenaren hun eerste punt van deze competitie. WJ blijft dus samen met Lopik lijstaan voerder. Roda'46 deelt de vierde plaats met Bloemenkwartier. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) Roda '46 - Bloemenkwartier 1-1 Sova - Veensche Boys 1-1 SVM Boys-WJ 1-1 Velox - Veluwse Boys 1-1 WZ/49 - Lopik 1-1 SVVU was vnj. Stand hoofdklasse 1. Lopik 5-8 2. WJ 5-9 3. Veensche Boys 5-8 4 Roda'46 5-7 5 Bloemenkwartier 5-7 6. SVVU 54 7. Sova'54 64 8 SVM Boys 64 9. WZ'49 5-3 10. Velox 6-2 11. Veluwse Boys 5-1 LIJSTAANVOERDER De eerste klasse B van het zondag- afdelmgsvoetbal heeft na de vijfde speeldag drie koplopers. Het Leusdense Roda'46 is door het be tere doelgemiddelde lijstaanvoer der geworden. De bngade van trainer/coach Ruud Maas boekte een knappe 2-3 overwinning in en tegen Zeist. Het momenteel in top vorm verkerende Roda moet in staat worden geacht zich voorlo pig in de top van het klassement te handhaven. Zeist staat door het verlies tegen Roda nu gelijk met de Leusdena ren. Schalkwijk heeft de mogelijk heid om alleen lijstaanvoerder te worden laten liggen. Op eigen veld kwamen de Schalkwijkers met verder dan 0-0 tegen HDS'84 uit Leerdam. Odin uit Utrecht en Odijk gingen geheel onverwachts op eigen veld de boot in. Odin te gen het Amersfoortse WZA (1-2) en Odijk tegen Sporting '70 (0-2). Beide ploegen voeren nu het lang gerekte middenveld in de stand op de ranglijst aan. Hekkesluiter Domstad heeft in Maarssen door een 1-1 gelijkspel haar puntento taal kunnen verdubbelen. In Utrecht was Sterrenwijk niet opge wassen tegen Patria uit Zeist en de ploeg uit de Domstad staat nu één puntje boven rode lantaarndrager SC Domstad. Uitslagen eerste klasse B (zondag) DWSM - SC Domstad 1-1 Schalkwijk - HDS'84 0-0 Odin WZA-WZA 1-2 Odijk - Sporting '70 0-2 SV Zeist - Roda'46 2-3 Sterrenwijk - Patria 24 Stand eerste klasse B 1Roda'46 5-7 2. Schalkwijk 5-7 3. SV Zeist 5-7 4. Odijk 5-5 5 Odin 5-5 6. Patria 5-5 7 WZA 5-5 8. Sporting'70 5-5 9 HDS'84 5-5 10. DWSM 54 11Sterrenwijk 5-3 12. SC Domstad 5-2 PUNTLOOS Achterveld is na vijf speeldagen nog steeds puntloos. De ploeg heeft momenteel te kampen met een chronisch tekort aan zelfver trouwen. De ploeg van trainer/ coach Cor Hoogland moet de ko mende weken via een gezonde dosis wedstrijdmentaliteit zich uit dit diepe dal te werken. In Hilver sum kwamen de Achtervelders te gen EMM vooral op het gebied van mentaliteit en instelling tekort. Koploper in de eerste klasse A is De Meern. De ploeg is door een 2- 5 overwinning in Büthoven tegen FAK nog steeds ongeslagen. Olympia, tot voor dit weekeinde nog koploper, is teruggezakt naar de derde plaats door de 1-0 neder laag op eigen veld tegen het Bus- sumse BFC. BFC staat nu met een punt achterstand op De Meem tweede. Verrassend was de 1-0 nederlaag van Veensche Boys op eigen veld tegen BW'31 uit Blari- cum. Zuiderzeevogels won de "polderderby" tegen Stator met 3- 1 en heeft zich een plaats in de middenmoot verworven. Uitslagen eerste klasse A (zondag) FAK - De Meem 2-5 EMM - Achterveld 4-0 Zuiderzeevogels - Stator 3-1 Urutas '48 - De Zebra's 2-2 Olympia'25 - BFC 0-1 Veensche Boys - BW'31 0-1 Stand eerste klasse A 1De Meem 5-9 2. BFC 5-8 3. Olympia '25 5-7 4 Unitas'48 5-7 5. De Zebra's 5-6 6. BW'31 5-6 7. Zuiderzeevogels 5-6 8 Veensche BOys 5-5 9 FAK 5-3 10. EMM 5-2 11. Stator 5-1 12. Achterveld 5-0 John Jansen...rood... LEUSDEN - In de onderlinge com petitie van de Schaakvereniging Leusden vielen afgelopen don derdag enkele verrassende uit slagen te noteren. Zo kwam kop loper Jaap de Jager met de witte stukken niet verder dan remise tegen Kees Kerkhof. Toch was het zeker geen slechte dag voor hem, want zijn twee naaste con currenten, Huis in 't Veld en Shahrizadeh, verloren. Jaap de Jager kan nog minstens twee weken van zijn eerste plaats genieten, want komende donder dag ligt de gewone competitie stil. De Leusdense schakers hou den zich dan bezig met de eerste voorronde van het clubkampioen schap snelschaken. 'HTERVELD - Na vijf speeldagen in de eerste klasse A van t zondagafdelingsvoetbal begint de slechte start van Achter- ild dramatische vormen aan te nemen. In Hilversum werden t Achtervelders tegen EMM, dat ook nog zonder punten aan i wedstrijd begon, met de neus op de feiten gedrukt. Op basis i mentaliteit en instelling vochten de gastheren zich naar in 4-0 overwinning. En dat waren juist elementen die in het chterveldse spel ontbraken. Cor Hoogland nog geen punt we ten te vergaren. Na 45 minuten spelen was die hoop op een goed resultaat volledig de grond in ge boord. In de eerste helft werd Achterveld al op een onoverbrug bare 3-0 achterstand geret EMM was niet veel beter, maar de Hilversummers beseften zich ter dege dat in deze wedstrijd moest worden geknokt voor de punten Na 20 minuten spelen legde een Hilversumse speler de bal met het hoofd panklaar voor een teamge noot en met een werkelijk per fecte omhaal werd doelman Ge rard van de Bedem kansloos gela ten. De Achtervelders keken nu weer tegen een achterstand aan en dat deed het reeds geknakte zelfvertrouwen van de ploeg ze ker geen goed. De volgelingen van trainer/coach Cor Hoogland probeerden na deze tegenvaller wel om iets terug te doen maar er zat geen overtuiging in het spel van de Achtervelders. Tien minuten na de openingstref fer kreeg Achterveld een nieuwe domper te verwerken. De Hilver summers kregen een hoekschop te nemen en op kinderlijk eenvou dige wijze verdween de bal bij de eerste paal in het Achterveldse doel. Dit doelpunt hadden de oranjehemden overigens volko men aan zichzelf te wijten, omdat de organisatie in verdedigend op zicht volledig faalde. Een paar minuten voor de pauze kreeg Achterveld de definitieve knockout toegediend. Ook aan dit derde tegendoelpunt lagen orga nisatorische fouten ten grondslag De 3-0 achterstand hadden de Achtervelders dus voor het groot ste gedeelte aan zichzelf te wijten. Een ploeg die een wedstrijd met op een voetballende manier naar de hand kan zetten zal dan door middel van werklust moeten pro deren om een goed resultaat te behalen. Vooral in de eerste helft was de instelling ver beneden ni veau en dat resulteerde in een lo gische achterstand IMPULSEN In de rust probeerde trainer/ coach zijn Cor Hoogland zijn aan geslagen formatie de nodige im pulsen te geven. Middenvelder Harry van Dalen bleef in de kleed kamer achter en werd vervangen door Wim Vos De invaller werd in de voorhoede geposteerd en Achterveld ging zodoende met dne spitsen van start in de tweede helft. Er werd in de tweede helft erg hard gewerkt door de Achter velders. Erg fraai was het ruet maar dat kon ook niet omdat het voor Achterveld pompen of ver zuipen was. Toch liep Achterveld ook gedurende de hele tweede helft achter de feiten aan. Het op tisch overwicht van de Achtervel ders leidde nauwelijks tot echt uit gespeelde kansen. De aanvalsop- zetten waren veel te doorzichtig en het team hing als los zand aan elkaar. Trainer Cor Hoogland waagde nog een alles of niets po ging door aanvaller Peter Midde laar in het veld te brengen voor verdediger Johan van de Hengel. Achterveld trok nu met liefst vier aanvallers nchtmg het Hilver sumse doel De tegenvallen van EMM waren echter levensgevaar lijk te meer omdat er in de Achter veld-se defensie geen sprake meer was van rugdekking. Maar ook het man-tegen-man spelletje bracht voor Achterveld met het gewenste resultaat. Tien minuten voor tijd werd het zelfs 4-0 na een goede uitval van de Hilversum mers. Na deze treffer verdween het laatste beetje spirit wat nog in de Achterveldse gelederen aan wezig was definitief. Wat restte was de sombere constatering dat de ploeg voor de vijfde achtereen volgende keer met een nederlaag werd geconfronteerd, Ook voor trainer/coach Cor Hoogland was het verlies in de wedstrijd tegen EMM een geduchte tegenvaller. "We hebben deze nederlaag ge heel aan ons zelf te wijten. De ploeg speelde veel te laks en bij een groot deel van de spelers ont brak de juiste wedstrijdmentali- teit. Een ploeg als Achterveld mag een westnjd nooit door een ge brek aan instelling verliezen. Ja, ik vind dit een moeilijk te accepte ren zaak," aldus de Achterveldse oefenmeester. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedem, Klaas van de Heuvel, Fred van de Pol, Johan van de Hengel, Como Kok, Gerard van de Breemer, Robbie de vette, Jos Koot, Haary van Dalen (Wim Vos), Erik de Jong, Hans Kooy. Uitslagen: J. de Jager jr. - Kerkhof remise Shahrizadeh - Vos 0-1 Huis in 't Veld - H Peperkamp 0-1 Uneken- v. Santen 1-0 P. de Jager - Stienen 1-0 Elschot-v Tuyll 0-1 Gemts - Moed 0-1 Roelofs - Berkenbosch 1-0 J de Jager sr. - v d Harst 0-1 v. Dokkum - Halkes 1-0 Boemaars - Lang man remise Rietveld - Staal 0-1 Berg - Boogaard 1-0 Visser-v. Egdom remise Eijlders - Buurlage 1-0 G Wisman - Struiwig 1-0 Veenendaal - v.d. Wetering remise Andnessen - v. Dalen 0-1 v. Ooik - Valkenburg 0-1 Willigenburg - Nijhof 0-1 Linse - v.d. Pol remise Mus-Schouten 1-0 De stand I J. de Jager jr. 1722 2. Vos 1703 3 Velker 1692 4 Shahrizadeh 1687 H. Peperkamp 1687 6. Uneken 1685 7. Kerkhof 1684 8 Huis in't Veld 1683 9. P de Jager 1679 10. A Peperkamp 1676

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7