Voorzitter Halsema kraakt harde noten ijdens lustrumviering van hockeyclub belangrijke overwinning lerenhockeyers Leusden Winst voor Achterveld-dames I leus—en hrnnt 'oegangsweg tot sportpark nog steeds bron van ergernis )ames boeken winst tegen USHC: 2-1 Dames schietclub 'Olympiade'Antilopen I voor Leusdense jeugd 'Marketing in de sport' 'Semi-cabaret' geen half werk Christel van Dijk scoort twee keer DINSDAG 18 OKTOBER 1988 Sport 9 LEUSDEN - De sportstichting Leusden organiseert in sa menwerking met het Provin ciaal Steunpunt Sport Utrecht een korte cursus met als thema 'Marketing in de sport'. Het doel van deze cur sus is om inzicht te krijgen in de mogelijkheden van mar keting in de sport. Onderwer pen die aan bod komen zijn: het product sport verkopen aan leden of niet-leden; het vaststellen van de behoefte van bijvoorbeeld leden/deel nemers; promotie en publici teit. De cursus bestaat uit twee avonden en vindt plaats op maandag 14 november en maandag 28 november in de vergaderruimte van de sport zaal Groenhouten. Docent op deze avond is de heer J. Kruitbos. De avonden beginnen om 19.30 uur en duren ongeveer drie uur. Voor aangesloten verenigingen van de sport stichting is de cursus gratis, inclusief werkboek en koffie. Voor niet aangesloten ver enigingen bedragen de kos ten/ 10, - per persoon. Aanmelding is mogelijk via de Stichting voor Lichame lijke opvoeding en sport, Postbus 111, 3830 AC Leus den. Voor meer iformatie kan men terecht bij het gemeen tehuis te Leusden afdeling sportzaken, telefoon 033- 941247, toestel 233 of 148. traditioneel toernooi is vernoemd. Zij allen zijn benoemd tot leden van verdienste. De MHC Leusden heeft dus ook in de heer en me vrouw Akkermans een 'echtpaar van verdienste', op zich een op merkelijke situatie binnen een vereniging De derde periode in het vijftienja rige bestaan van de hockeyclub kenmerkte zich door prestatieve vooruitgang. Zowel dames I en II als de hoogste herenteams promo veerden en ook voor de jeugd was er optimale progressie: de acht eerste teams spelen in de hoogste afdeling van hun catego rie, zo stelde de voorzitter Hal- sema met trots vast HISTORIE Enige markante feiten voorts uit het historisch overzicht van de voorzitter: - een bijzonder initiatief van Trix Porno om te starte met een trim- hockeygroep voor dames, wat heeft geleid tot de formatie van een dameselftal veteranen C; - een gigantische binnenbrand op 24 apnl 1986, waarna onder de energieke leiding van Herman Kreikamp werd gewerkt aan de wederopbouw, zodat in septem ber van het zelfde jaar het club gebouw in volle luister kon wor den heropend; - de energie en inzet van de steunpilaren Kees ten Broek en Ank van de Water, beiden in middels lid van verdienste; - het erelid Loukje van den Wall Bake, zes jaar lang bestuurslid en op velerlei gebied aktief, on der meer voor het clubblad. Tijdens de lustrumborrel voor le den en oud-leden later op de mid dag sprak voorzitter Juus Halsema woorden van erkentelijkheid en waardering aan het adres van de genen, die veel tijd en energie hebben gestoken in de voorberei- illilllllllllllllljjlïlliiiillllililliiiiiiilllllillllllitlliil LEUSDEN - Erik-Jan Tui- ninga is de bezielende in- spirator geweest van de gele- genheids-cabaretgroep, die een in elk opzicht geslaagde E bijdrage heeft geleverd aan het lustrumfeest van de Mixed Hockey Club Leus- den, afgelopen zaterdag in de speciaal daarvoor geplaatste tent in het Valleisportpark. E „Zeven meiden en een man", zo kwalificeerde de woord- voerster van de groep het en- E semble, dat zich voor deze ding van dit derde lustrum, een omvangrijke groep van commis sieleden en functionarissen. Spe ciale dank bracht de voorzitter aan de leden van de lustrumcommis sie, die onder de bezielende lei ding van Ineke Greve uitstekend hebben samengewerkt, te weten Loukje van den Wall Bake, Ma rieke Kolpa, Aty Veenstra, Kees ten Broek en Janny Smit Ineke Greve werd bij deze gele genheid speciaal in het zonnetje gezet. Zij werd nadat daartoe een desbetreffend besluit was geno men vorige maand tijdens de alge mene vergadering op deze eerste lustrumdag benoemd tot lid van verdienste. In de voordracht van het bestuur werd gewag gemaakt van haar bijzondere verdiensten tijdens haar bestuursfunctie van secretaris in de jaren 19.80-'84, haar stimulerende rol bij de vie ring van het tweede lustrum vijf jaar geleden en het organisatie- en improvisatietalent, dat zij ten toon spreidde na de brand in het club huis in april 1986. Ook bij de voor bereidingen van dit derde lustrum heeft het bestuur niet tevergeefs een beroep gedaan op dit ener gieke, inventieve dus uitermate waardevolle clublid. OUD EN JONG In het kader van het lustrumpro gramma speelde het heren 1-elftal zaterdagmiddag een wedstrijd te gen Oud-Heren 1, een formatie van niet echt oude heren, maar voormalige spelers van het eerste elftal De (jonge) heren wonnen met 5-3, maar de uitslag telde nau welijks; het ging er om een gezel lige wedstrijd te verspelen binnen het kader van de festiviteiten. En daarbij was aan een 'sub-top per' prioriteit verleend boven een topper, waarvan men verwacht dat de spaanders er af vliegen. uitvoering de kriptische naam 'C-mi' had aangemeten E en dat bleek dan weer te ma- ken te hebben met de beide muzieknoten als met het feit, dat de uitvoerenden qua leef- tid zich wensten te kwalifice- E ren tussen de jeugd en de ve- E teranen: semi-senioren. Semi-semi, luidde het parool. Ongeveer een semi-jaar re- peteren voor voor een pro- gramma van een semi-uur op het lustrumfeest. En het werd een prima halfuurtje. Geen E half werk, maar een com- pleet, zelfs dubbel succes. Daarover bestond na afloop E geen misverstand. ïUSDEN - De heren van de hockeyclub Leusden hebben de - haalwedstrijd in de eerste klasse D tegen het Enschedese IV met 3-1 gewonnen. Deze wedstrijd stond vorige week op 5t programma maar door de slechte weersomstandigheden in de wedstrijd toen geen doorgang vinden. Een vooral in de irste helft goed spelend Leusden won verdiend en heeft nu de insluiting met de topposities van de ranglijst hervonden. e Leusdense formatie begon iigszins gehavend aan de wed- ijd tegen EHV Door blessures in trainer Rob Weers geen be ep doen op Bart van Dalen, Ralf imps en Robert Kreikamp San- ir Greve, rechts op het midden- Id, en Ralf Wessel als linkermid- invelder kregen nu een basis- aats toebedeeld. msden schoot als een tornado uit i startblokken. In hoog tempo erden de gasten uit Enschede eigen helft vastgezet. Dit resul- erde in de beginfase tor dne iede mogelijkheden voor Frank e Ruiter. Maar de doelverdedi- &r van de gasten en een beetje ach stonden een treffer in de eg. Na 15 minuten spelen kwa men de Leusdenaen dan toch op een verdiende voorsprong. Een strafcomer werd door Maarten Jonges op bekwame wijze in een doelpunt omgezet: 1-0. Een agressief en goed spelend Leusden bleef na de openingstref fer jagen op een grotere voor sprong. Maarten Jonges kreeg een niet te missen mogelijkheid toen hij voor een leeg doel de bal kreeg toegeschoven. Maar in plaats van de bal rustig te stoppen en in te schuiven probeerde de Leusdense steunpilaar in één keer met de backhand te plaatsen en zag tot zijn grote ongenoegen de bal naast het Enschedese doel gaan. Ook Ralf Wessel deed van zich spreken. De invaller pas seerde met een prachtige lob de EHV-doelman en liep achter de bal aan Het lege doel was echter te klein om te scoren want de bal ging naast. Een paar minuten voor de pauze kwam Leusden nog even m de problemen omdat Diederik Mer- kens met een gele kaart naar de kant moest. Met een man meer probeerden de gasten om voor de pauze de stand nog gelijk te trek ken. In de laatste minuten kwam die gelijkmaker dan ook op het scorebord. Door de overtalsituatie kon de Enschedese voorstopper ongedekt mee naar voren komen en met drie fantastische passeer bewegingen legde hij de Leus dense verdedigers in de luren en tekende zo voor de 1-1 ruststand. Voor het dominerende Leusden was dit een fikse tegenvaller. ONDER DRUK Na de hervatting speelde Leusden nog met een man minder en EHV hield de ploeg van trainer/coach Rob Weers compleet onder druk. Door zich te ver te laten terugdrin gen en tekort uitverdedigen kwa men de Leusdenaren onnodig in de problemen. Na tien minuten spelen kwam Aldert Westra in de ploeg voor Ralf Wessel. Dit bleek een gouden greep te zijn want de invaller was hoogst persoonlijk verantwoordelijk voor de nieuwe voorsprong van de Leusdenaren Na 16 minuten spelen kwam een goede voorzet van Aart Rupert precies voor de stick van de inval ler en dat betekende 2-1 EHV trok nu weer volop in de aan val en Leusden keeg het weer erg moeilijk. De Leusdense verdedi ging wist echter stand te houden, mede dank zij het voortreffelijke optreden van vnje verdediger Thorvald Goosman. Door de druk van EHV kregen de Leusdenaren de gelegenheid om te counteren. Nadat een inzet van Joep Roze- boom nog van de lijn werd ge haald, viel drie minuten voor tijd de definitieve beslissing. Aart Ru pert scoorde uit de rebound van een strafcomer de derde en ver lossende treffer Gezien het dominerende spel van de Leusdenaren in de eerste helft viel er op de uiteindelijke 3-1 uit slag niets af te dingen. De ploeg van Rob Weers is door deze over winning opgeklommen naar een gedeelde vierde plaats en heeft een achterstand van drie punten op de lijstaanvoerder Deventer OVERWICHT De dames hebben in haar wed strijd tegen USHC vrijwel doorlo pend een overwicht gehad maar bleken deze middag moeite te hebben met het benutten van de kansen. Desondanks werd ver diend met 2-1 gewonnen. Ins Herder brak in de 23e minuut de score open na een fraaie solo- aktie. Een minuut later was de stand echter alweer gelijk via een strafcomer Dat het doelpunt tot stand kwam via het been van een tegenstandster ontging de leiding klaarblijkelijk. In de tweede helft domineerde de thuisclub op nieuw, maar het scoren bleef moeilijk ondanks het grote over wicht. Toch kwam Leusden na elf minuten op voorsprong door een snelle break out van Letty den Bes ten. Dezelfde speelster kon de score in de laatste minuut nog uitbou wen, maar haar schot ging helaas voorlangs het doel. Overigens is de overwinning in de tweede helft niet of nauwelijk in gevaar ge weest. dameshockeyers van Leusden bedwongen op eigen terrein tegenstander USHC met 2-1. De lustrumweek van de hockeyclub werd geopend met een receptie in het versierde clubgebouw aan het Sluisje. thony Sweerenga en Marjon Pon sen. Het drietal werd later be noemd tot leden van verdienste Begrijpelijkerwijs zag een nabu rige grote hockeyclub, Amers foort dus, met lede ogen een ge weldig potentieel aan meuwe le den verloren gaan, maar toch heeft de MHC Leusden voortref felijke relaties overgehouden met deze zustervereniging, zo stelde de voorzitter vast. De heer Halsema meende de be- staansgeschiedenis van zijn ver eniging via dne penoden te kun nen markeren, de pioruerspe- node van 1973 tot 1978, de vesti ging aan de Middenweg tot en met de verhuizing naar het Vallei- sportpark en het tijdvak van de laatste vier jaren, waarin sprake is geweest van een duidelijke pres tatieve vooruitgang Wat de eerste periode betreft, er was toen slechts een 'knollenveld' bij de Noordennslag met een bij- veldje en een bouwkeet als kleed gelegenheid Die keet was be langrijk omdat daar een timmer- commissie tot stand kwam onder leiding van het latere lid van ver dienste Rien Akkermans In 1977 werden twee velden aan de Middenweg bij de Ruige Hoek in gebruik genomen. Een jaar la ter, ter gelegenheid van het eerste lustrum, was de club zoals de voorzitter het noemde ,,uit de luiers gegroeid" VERHUIZING Stond de eerste penode voor een belangrijk deel in het teken van de sfeer en saamhorigheid, daarna werd het aanpakken ge blazen. Er moest worden gewerkt aan de definitieve vestiging. Die kwam met de verhuizing naar het Valleisportpark. Onder de bezie lende leiding van architect Lodi de Keyser kwam een umek ont werp voor een praktisch clubhuis tot stand en verder kreeg de club de beschikking over vier grasvel den, waaronder een grasvlies- veld. De meningen daarover ble ken al vrij spoedig verdeeld, maar de discussies bleken overbodig, toen door ondeskundig gebruik een machine het veld voor eens en altijd ruïneerde en dus onbe speelbaar maakte Boze gedachten maakten zich meester van velen binnen de ver eniging, want in die gedachten maakten zich andere wensen meester, die van een echt kunst grasveld. Dit kwam er dus ook, mede door de grote inspanning van Kees ten Broek. Van 15 sep tember 1984 af kon de vereniging in Leusden zich op fraai kunstgras gaan meten met de grote clubs in Midden-Nederland. In zijn toespraak tijdens de lu strumreceptie memoreerde voor zitter Halsema het belangrijke werk van een drietal steunpilaren binnen de vereniging. Alnch Pars- son, voorzitter van 1979 tot 1982, Ada Akkermans, 'moeder' van het wel en wee in en achter de bar en Maria van de Kroon, die zich enorm heeft ingezet voor het jeugdwerk en naar wie ook een ACHTERVELD - De Achter- veldse dames speelden thuis te gen De Meern en begonnen sterk. Dit had tot resultaat zij al spoedig iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ACHTERVELD - Na een rustpe riode is de damesschietclub van de schietvereniging Ons Genoegen weer van start gegaan. Aan deze eerste onderlmge wedstrijd werd door negen dames deelgenomen. Het was Ria Vos die met 86 punten eerste werd. De overige uitslagen waren: 2. Mien v.d. Burgwal 82 3. Liesbeth Suermondt 80 4. JeannetVos 78 5. Nel Tijmensen 75 5. Wil van Gelder 75 7. Alice Arlar 69 8. Bep Smal 60 9. Kitty van Hamersveld 57 iiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii op voorsprong kwamen. Uit een voorziet van An ja Voorbrug scoorde Christel van Dijk. Achterveld ging goed door Na ongeveer twintig minuten werd Ellen Smit vervangen door Sandra van Dijk. De Meem kwam sterk opzetten, maar door het sterke verdedigen van Achterveld lukte het de tegenpartij niet om doel punten te maken. Na ongeveer een kwartier in de tweede helft werd het rechtsbuiten van De Meern in het strafschopgebied on deruit gehaald. Dit leverde een penalty op en zo werd het 1-1 Aan vechtlust ontbrak het niet bij de Achterveldse dames, hetgeen tot succes leidde. Debutante José Piper speelde de laatste vrouw van de Meern knap uit en schoof de bal door naar Christel van Dijk, die scoorde en de eindstand be paalde op 2-1 voor Achterveld. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim LEUSDEN - Morgen wordt het een sportieve dag bij de korfbalclub Antilopen op het Burgemeester Buiningpark. Voor de Leusdense jeugd wordt er een 'Olympiade' georganiseerd. Van half twee tot vijf uur zullen de kinderen van 6 tot 15 jaar bezig worden gehouden op sportieve wijze. Onderdelen zijn onder andere sprint, kogelstoten, verspringen en natuurlijk korfbaltechnische zaken als korfschieten en strafworp. Iedereen kan hieraan meedoen. Na afloop krijgt elke deelnemer een diploma waarop de resultaten staan vermeld. iiiiiiiiiiiiiiiiü'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiimiii JUSDEN - De Mixed Hockey Club Leusden viert zijn derde strum en heeft op grond daarvan het recht om een wens uit te ueken, meent voorzitter Juus Halsema. Hij maakte zaterdag- jddag dan ook tijdens de receptie van de vereniging handig >bruik van de aanwezigheid van de wethouders Evelien Blom Joost de Jongh om te pleiten voor een beter en waardiger inzien van de entree naar het Valleisportpark, frenals de andere sportparken in Leusden heeft de hockey- ub Leusden recht op een representatieve toegangsweg, zodat e niet steeds weer onze gasten behoeven uit te leggen, waar- e al die rotzooi langs de weg dient. Ik weet het trouwens zelf ok niet'aldus voorzitter Halsema. den hoorde uitspreken aan het adres van het gemeentebestuur. „We hebben een prachtig sport park op een ideale rustige lokatie en zijn dus qua infrastructuur goed geoutilleerd. We kunnen onze le den en de bezoekende hockeyve- renigingen waardig ontvangen, dat wil zeggen, zo gauw zij binnen het hek zijn", aldus Halsema. En hij vervolgde: ,,Wij zijn de ge meente erkentelijk voor haar aan deel in het vertrek van het auto sloopbedrijf, dat al veel te lang :t speelse, sfeervolle clubge- juw van de MHC Leusden aan 't nisje bood deze middag onder- ik aan een omvangrijk gezel- hap genodigden, die de prae- 55 van de nog jonge, maar presti- euze vereniging tijdens zijn 'blik de toekomst' aan het slot van n lustrumrede kritische woor- ons uitzicht bedierf. Des te schrij nender evenwel is thans de situa tie langs de entree naar de hoc keyvelden. De aanblik van het ge meentelijk compostverwerkings- bednjf is er één van rotting en be derf en weimg representatief voor onze club en onze bloeiende ge meente. Bovendien ontstaat bij re genachtig weer op de zeer smalle toegangsweg een verkeersge- vaarlijke situatie." WAPENFEITEN Voorzitter Juus Halsema liet aan zijn pleitnota aan het slot van zijn feestrede een reeks van plezie rige en positieve wapenfeiten voorafgaan. Zo memoreerde hij de geboorte van de club op de vijfde oktober 1973 in het toenmalige café-restaurant Nieuw Leusden, een toepasselijke naam voor een établissement in die dagen. De geestelijke vader van de club was John Bernard. Als 'moeders' van het hockeykind fungeerden An- meentebestuur zou later van de hockeypraeses harde noten te slikken krijgen. Het damesteam van Achterveld kwam tegen De Meem tot een krappe, maar alleszins verdiende overwinning met de cijfers 2-1.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9