SB leu rkrant Oud-wethouder Jan Wagenaar overleden Kwaliteit dienstverlening zal worden verbeterd „Meeste problemen in Hamershof direct oplossen" vandaai; in Qe leusder krant» SERVA V0LV0 BDU tl Oplichter KEISTAD B.V. Pitbull grijpt Bobtail *9 J Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Omstreden VVD-er gaf uitbreiding van Leusden gestalte Commissie Financiën adviseert college; AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E, Veel notities in het komende begrotingsjaar KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV x DONDERDAG 20 OKTOBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 49 Auto Leusden -én van de terrassen op de Hamershof. Het college komt voor het zomerseizoen van 1989 met een notitie ■terassenbeleid" met voorstellen om geluidshinder tegen te gaan belasting probeert de gemeente nu al een eigen beleid te voeren. De raad kan ook een nota tege moet zien met een beschrijving van de verkeersknelpunten en de mo gelijke voorzieningen. Deze nota maakt deel uit van een verkeer- plan, die in verschillende discus sienota's behandeld zal worden. Met dit plan hangt ook het onder houd samen van de wegen, de ber men en de verlichting. In het Meer jarenplan komt het onderhoud op kotee, mideellange en lange ter mijn van de wegen aan de orde De wijze waarop de bermen gemaaid dienen te worden om een even wichtige bermvegetatie te krijgen is dit jaar voor het eerst onderzocht. De resultaten van de nieuwe werk wijze, die dat heeft opgeleverd, zijn nog niet bekend. Wel heeft het groen in de nieuwe wijken zich goed ontwikkeld Dat maakt het noodzakelijk om de openbare ver lichting op sommige plaatsen te verbeteren. „Speciale aandacht zal worden geschonken aan het ge voel van onveiligheid op fietsroutes en wandelpaden," zegt de nota. Het college zal verder ook een Volkshuisvestingsplan aanbieden. Er is een grote vraag geconsta teerd naar bouwgrond voor vrij staande en twee-onder-een-kap- womngen. Bij de woningbouw van 't Ruige Veld is het beleid vooral gericht op doorstroming. In Ach terveld is de afgelopen periode geen terrein meer in ontwikkeling genomen, maar volgens het be stemmingsplan kan op het gebied W4 nog gebouwd worden. Op het gebied van huisvesting en de wo ningmarkt wordt er een goede sa menwerking nagestreefd met de plaatselijke woningbouwvereni ging, de Vrouwen adviescommis-1 sie en de plaatselijke makelaars, vooral ten aanzien van de worung- verdeling. Er komt ook nog een notitie over de kunst en cultuur in Leusden. Het college signaleert dat er de afgelo pen tijd veel particuliere initiatie ven geweest zijn op dit gebied. De nota zegt dat „de locale overheid met een reactie hierop dient te ko men in de vorm van een nader te ontwikkelen beleid." Dat moet dan niet zijn om de particuliere inbreng te beteugelen, maar om de mate riële inbreng vanuit de samenle ving te stimuleren. Oud-wethouder Jan Wagenaar. ACHTERVELD- Een bewoonster van een woning aan de Hessenweg in Achterveld is maandagmorgen, LEUSDEN - Als het aan de le den van de commissie Financieel Beleid en Beheer ligt wordt er niet gewacht met het oplossen van kleine problemen in en rond het winkelcentrum Hamershof. „Tachtig procent van de proble men kan zo opgelost worden", al dus raadslid M. M. Boersen (CDA) maandagavond tijdens de vergadering van de commissie financiën. Een werkgroep is geruime tijd bezig geweest met het inventarise ren van alle problemen die in de loop der tijd zijn gerezen in het winkelcentrum „De Hamershof'. De werkgroep heeft zijn conclusies vastgelegd in een boekwerkje dat in handen is gegeven van het colle ge van burgemeester en wethou ders Het oplossen van enkele pro blemen gaat veel geld kosten. Het merendeel van de gesignaleerde problemen betreft echter zaken die gemakkelijk op te lossen zijn. Die zaken die mogen niet blijven wachten totdat de gemeenteraad officieel zijn goedkeuring heeft ge geven aan een desbetreffend raadsvoorstel, zo meent de meer derheid van de commissie finan ciën. „De tijd van wachten en pra ten is nu voorbij", zo verwoordde raadslid Boersen de gevoelens van zijn collega's in de commissie. De vraag blijft echter: Wie be taalt wat? De raadsleden die zich speciaal met de centjes bezighou den zijn van mening dat de ge meente niet voor alle zaken hoeft op te draaien. De gemeente zal dan ook goed moeten nagaan welke bijdrage gevraag kan worden aan winkelier, bewoners of projectont wikkelaar van de Hamershof, zo meent de commissie. Unaniem was de commissie van oordeel dat de financiële aspecten van de „Ha- merhofproblemen" niet het aller belangrijkst zijn. Toch zal alvorens de werkelijk grote problemen aan gepakt worden het college van burgemeester en wethouders met een raadsvoorstel moeten komen. De „kleine" zaken zullen direkt aangepakt worden. De Hamershof aan de achterzijde bij het parkeerterrein en de Boni. De commissie Finacieel Beheer en Beleid vmdt dat de meeste problemen die er zijn nu al opgelost kunnen worden. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT PEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 (advertenties) Auto Leusden, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion. LEUSDEN- Op de Hamers - veldseweg werd een hond aangevallen door een loslo pende Pitbullterriër. W. uit Leusden liep met zijn Bobtail (ook wel bekend als scha pendoes) in de nacht van maandag op dinsdag, om streeks half één, ter hoogte van het Kokkelaantje, toen zijn hond door de Pitbull werd aangevallen. Na enig ruk- en trekwerk slaagden de eigenaren erin de vech tende honden te scheiden. De Bobtail bleek aan de vechtpartij geen verwondin gen aan zijn ontmoeting te hebben overgehouden, wat waarschijnlijk te danken is aan zijn dikke vacht. De Pit- bullterriër raakte geownd aan een oor. De eigenaar van de Pitbull bleef onbekend. W. deed van het voorval aangifte bij de politie. Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein de Paardenmaat (bij Pon) Official Ford Dealer voor Leusden, Woudenberg^ Scherpenzeel, Achterveld. (Van de redactie) LEUSDEN- In de nacht van dinsdag op woensdag is oud-wet houder en raadslid voor de WD Jan Wagenaar na een hartstil stand overleden. Wagenaar, die een vrouw en drie kinderen achterlaat, werd 62 jaar. Wagenaar maakte van december 1972 tot 1987 deel uit van het college van B&W en in zijn wethoudersperiode kreeg de uitbreiding van Leusden grotendeels gestalte. Het einde van zijn politieke carrière werd in toenemende mate gekenmerkt door affaires, die mede daardoor uiteindelijk leidden tot het aftreden van het voltallige college van B&W vorig jaar. Wage naar keerde terug in de raad, maar te drukke werkzaamheden hadden tot gevolg dat hij in mei van dit jaar als raadslid terugtrad. Wagenaar werd in de raad opgevolgd door Ed ten Voorde. Jan Wagenaar werd op 7 novem ber 1925 in Achtkarspelen gebo ren. Op 14 december 1972 begon zijn politieke camère m Leusden, toen hij wethouder mr W.H. Bijle- veld, die de portefeuille openbare werken beheerde, opvolgde. Bijle- veld vertrok destijds naar Houten waar hij het burgemeestersambt aanvaardde. Later kreeg Wage naar ook ruimtelijke ordening in zijn portefeuille en uit dien hoofde was hij verantwoordelijk voor de realisering van de groei van Leus den. Hij gaf gestalte aan de uitbrei ding van de gemeente. Onder leiding van Wagenaar werd ook het voorzieningenniveau binnen de gemeentegrenzen op peil gebracht. Zo kwamen tal van sportaccommodaties onder zijn wethoudersschap tot stand. Het winkelcentrum De Hamershof (en later de uitbreiding Hamershof- Noord, waarin zaken als Albert Heyn en Hema zich vestigden) en het nieuwe gemeentehuis zijn an dere voorbeelden in dit verband. Aan het emde van de carrière van Jan Wagenaar raakte de man in toenemende ma^ omstreden, met name door een aantal affaires. Dat begon toen hij privé een bod deed op de toenmalige tenrushal De In slag, die mede op zijn voorstel door het college werd geprivatiseerd. Dat leidde mede tot bestuurlijke perikelen, die uiteindelijk resul teerden in het aftreden van het vol tallige college van B&W, vong jaar. Wagenaar keerde daarna als lid van de WD-fractie terug in de raad. In mei van dit jaar trok Wage naar zich ook daaruit terug Als reden daarvoor gaf hij op dat zijn baan (Wagenaar bekleedde een hoge functie bij Michelin) en zijn raadswerk zich niet langer lieten combineren. Jan Wagenaar laat een vrouw, twee zoons en een dochter achter Ambtenaren kunnen achterstand niet wegwerken Pag. 3 Gemeente verscherpt regels garantie niet Pag. 3 Het weer in Leusden: Rustig Pag. 3 Uruek concert voor Unicef na maanden voorbereiding: „Het gebeurde regelmatig dat iemand na drie jaren werd weggepiept" Pag. 5 Kunstenaarsvereniging De Kring exposeert in 't Claeverenblad Pag. 5 Centrale Post Ambulancevervoer met opheffing bedreigd Pag. 6 Sport: Antilopen dwingt Sparta verdiend gelijkspel af Pag. 7 Leos ontluisterd na derde verlies Pag. 7 Avanti speelt gelijk Pag. 7 Jeugd streed enthousiast in mini-volleybaltoernooi Pag. 7 Verrassend verlies Van Kalsbeek m hoofdklasse Bowlinguurtje Pag. 8 BCL overtuigd Pag. 8 NK titelstrijd schoonspringen in Octopus Pag. 8 Servicapagina Pag. 9 WEEKENDDIENST: 944600 rond kwart voor twaalf, het slacht offer geworden van een oplichter. De vrouw werd benaderd door een circa 23-jarige man, die voorwend de wenskaarten te verkopen voor het goede doel. De man bleek zich wel te kunnen legitimeren, maar die legimtimatie bleek van nul en generlei waarde. Nadat de be woonster zich bereid verklaarde kaarten te willen kopen, maakte de oplichter zich, onder het mom te zullen gaan wisselen, met vijftig gulden uit de voeten. Volgens de politie is de ver dachte ongeveer 1.60 groot. Hij heeft een gezet postuur en had blond, sluik haar. De man bereed een off-the-road bromfiets. LEUSDEN - Bij de presentatie van de begroting, afgelopen maandag, kondigde wethouder Bram Vroon (CDA) aan dat de komende maanden een aantal notities zullen verschijnen. Daarin kunnen de raadsleden en de belangstellende burger lezen wat de plannen van het college van Burgemeester en Wethouders zijn op een aantal deelgebieden van het gemeen telijk beleid. Zo zullen er onder meer ambtelijke stukken ver schijnen over het inspraakbeleid, het meerjarig verkeersplan, het minimabeleid, de volkshuisvesting en de kunst en cultuur. Die notities moeten het volgens wethouder Vroon mede moge lijk maken de kwaliteit van het bestuur te verbeteren. „Dat is ook een van de uitgangspunten van het organisatieverande ringsproces," verdedigde hij het vele werk dat dit met zich mee zal brengen en waarvoor extra ambtenaren nodig zijn. In de nota van aanbieding (de toelichting op de begrotingstuk ken) kan de geïnteresseerde lezer al een indruk krijgen van wat er te verwachten is aan ambtelijk „schrijfwerk" in het komende be grotingsjaar Zo wordt er onder het hoofdstuk Algemeen Bestuur een notitie Inspraak aangekondigd Daarin worden de activiteiten be schreven, die het gemeentebe stuur op het gebied van voorlich ting en inspraak wil ontwikkelen. Op dit moment probeert het colle ge al de contacten met plaatselijke organisaties en de individuele bur gers aan te halen. Ook is er een maandelijks overleg met de lokale en regionale media. Verder kwam er deze maand een notitie uit over de openbaarheid van raadsstuk ken en de ambtelijke adviezen die daarbij horen. Bij het voorlich tingsbeleid hoort ook onder meer een publiekscampagne die het toe komstige milieubeleidsplan zal be geleiden. In dat milieuplan staan, naast een opsommmg van de gewenste acti viteiten, een lijstje met voorkeuren- Een belangrijke rol daarin speelt de pas opgerichte afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht Uit de naamgeving en het takenpakket blijkt het verband dat er volgens het college is tussen ruimtelijke or dening en milieuwetgeving. Bij de handhaving van die wetge ving is ook de politie betrokken, die volgens de nota van aanbieding nauw overleg voert met de afdeling bouw- en woningtoezicht op het gebied van de geluidshinder. In dat verband zullen er zwaardere eisen gesteld worden aan de verlening van terras-, kermis-, en muziekver- gunningen. Er zal voor het zomer seizoen van 1989 een notitie „teras- senbeleid" verschijnen. „Tenslot te", zo gaat de nota verder, „is het van belang, dat de Algemene Poli tieverordening wordt aangepast aan meer eigentijdse criteria." Dat laatste geldt ook voor het gebouw, waarin de politie is gehuisvest. De huisvesting is volgens het ge meentebestuur slecht en dient op korte termijn verbeterd te worden. Daarom zullen er financiële mid delen worden vrijgemaakt voor een nieuw politiebureau, dat ver moedelijk in het nieuwe deel van de Hamershof (de zogenaamde H2) komt. Dit jaar zal er ook een beslissing worden genomen over de plaats waar de nieuwe barandweerkazer- ne moet komen. Er moet een keuze gemaakt worden uit drie lokaties. In de nieuwe kazerne zal een com mandant de sceptert zwaaien, die dat full-time zal doen. De nieuwe Brandweerwet zorgt voor een uit breiding van het takenpakket van de brandweer. Met nanme de ram penbestrijding zorgt voor aanzien lijk meer werk. De commandant van de Leusdense brandweer zal zijn werk daarom met meer kunnen combineren met zijn werk op het gemeentehuis. Een ander gebouw waar hoog nodig iets aan gedaan moet wor den is dat van de „Geut". Volgens de nota is het zelfs nog maar de vraag of het nog wel verantwoord is om hoge investeringen te doen voor het opknappen van het ge bouw. Met andere woorden: „Wij zullen bij de voor te stellen oplos sing het alternatief van afbraak en nieuwbouw elders in de beschou wing betrekken." Het is maar eën van de accomadatievraagstukken in de jeugd- en jongerensector, waarmee het gemeentebestuur zich geconfronteerd ziet „Het is daarom nodig," zegt de nota, „om na te denken over het uit te stippe len beleid dat is gericht op het be reiken van verschillende doelgroe pen binnen het jeugd- en jongeren werk." Daarom komt het college nog dit begrotingsjaar met een no titie, Een ambtelijk schrijven is ook te verwachten op het gebied van het minimabeleid. Het komend jaar komt daar een notitie over. Daarin vooral aandacht voor de individue le omstandigeheden van mensen die een beroep moeten doen op de Algemene Bijstanswet. Door bij te dragen aan het noodfonds, waarin ook de kerkgenootschappen deel nemen, door schuldsanering en door afschrijving van plaatselijke PITBULL: .„Pak zei". (advertentie)

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1