loge geldboete voor te hard rijden eslaagde modeshow in Huize St-Joseph I leusden krant Koffie concert loete voor rijden ander invloed Inbraken leusder krant Moeder- eri peuter gymnastiek Concert Leusden Achterveld Dronken op de weg Jeugdige kleding voor oudere mensen \r*i Zolgens verdachte rijdt auto al 150 bij het starten Speelgoedbeurs Subsidie Speel-o-theek Muziekconcours Tijdelijk wat kouder LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 plaatselijk nieuws modellen in de modeshow hadden eer van hun werk. Veel bijval uit het publiek was hun deel. ICHTERVELD - Woensdagmiddag werd in huize St. Joseph /eer de jaarlijkse modeshow gehouden. Aan deze show werd leelgenomen door de firma van Ravenhorst uit Stoutenburg, iet hoedenhuis De Linde uit Bameveld en de schoenenhandel ovanti uit Sprang-Capelle. De show kon worden bijgewoond oor de bewoners van het Huis, Sine Cura, Wagenberg en de 5-olussers uit het dorp. In huize St-Jozeph werd afgelopen woensdag een modeshow verzorgd. Ie rruddag werd geopend door toni Mous. hoofd van de huis- oudelijke dienst van het huis. Ze :as heel blij dat er zo'n grote be langstelling was. Niet minder dan 120 belangstellenden bleken aan wezig De kleding werd geshowd door Vroni Mous. Truus Vlug. Truus van Hamersveld. zuster Goes, me vrouw van Dijk, mevrouw Pronk, de 82-jange heer Peters en Janny Druijff. Speaker was mevrouw Herbert die de geshowde kleding van commentaar voorzag. Zij deed dat op duidelijke wijze. Als hoofd kenmerk noemde zij dat de mode voor oudere dames steeds jonger wordt. De lengte is zeer vanabel Men kan nu zelf kiezen van net on der de knie, tot de kuit of nog lan ger De rechte schouders verdwij nen en maken nu plaats voor ronde, vrouwelijke vormen. De blouson is niet meer weg te denken De belangnjkste kleur is momenteel groen, in diverse tin ten. soms gecombineerd met ma- nneblauw Ook felle kleuren zoals cyclaam, gecombineerd met paars of bordeaux, zijn in De com binatie zwart-wit is nog steeds toonaangevend. Toegevoegd ditj jaar is aubergine Mevrouw Herbert noemde de wintermode 1988 „supervrouwe- lijk" Ook de bij de kleding gedra gen hoeden, tassen en sjaals van het hoedenhuis De Linde bleek goed afgestemd op de betref fende kleding. Na afloop dankte Vroni Mous de aanwezigen voor de getoonde be langstelling Uit de reacties is wel gebleken dat deze show ook weer ten volle is geslaagd Ook de me dewerkende dames en heer wer den hartelijk dank gezegd voor hun inzet en medewerking. Zij werden in de bloemen gezet Hiema was er nog volop gelegen heid de uitgestalde kleding en hoeden, tassen en sjaals te bekij ken Ook kon er kleding gepast worden en gekocht. De schoenen van Jovanü kregen alle aandacht ACHTERVELD - Zondag wordt in Ons Gebouw het eerste koffie concert van het nieuwe seizoen gehouden. Dit zal met enige fees telijkheid gepaard gaan, omdat het eerste lustrum gevierd zal worden. De feestelijkheid komt tot uiting in de presentatie van een zeer bijzonder programma. Het bijzondere van deze ochtend wordt gevormd door de optre dende kunstenaars Wouter van de Braak, counter tenor, en Tom Hou wing-Allergren. gitanst Samen vormen zij het duo "Music for a While" Ze presenteren deze morgen een deel van hun pro gramma. waarmee ze het ko mende seizoen in verschillende grote concertzalen in en buiten Nederland zullen optreden. Hun eerste optreden na Achter veld zal in De Haag zijn samen met o.a. de B B C.-Singers uit Londen en het concertgebouw kameror kest. Wie na het koffie concert in Achterveld en het optreden in Den Haag nog meer wil horen van "Music for a While" kan vanaf kerstmis een CD kopen met hoog tepunten uit hun programma. De zaal van Ons Gebouw gaat om 11.30 uur open. Programma Sorrow Stay J. Dowland Sarabande uit de tweede luitsuite J.S. Bach Dolente immagine di fille mia V Bellini La Muerte uit de suite Platero yo E Sairizde la Maza Music for a W hile H Purcell Return fond Muse H. Purcell Wiegelied F. Schubert Litaney F. Schubert You can close your eyes J. Taylor The man with the child in his eyes K. Bush Both sides now J. Mitchell ÜUSDEN - Een automobilist, zonder bekende woon- of ver- lijfplaats" was in Voorthuizen angehouden door de politie. Hij leek zonder WA-verzekering te ijden. Op de strafzitting van 20 ktober beweerde hij bij hoog en ij laag dat de fout bij de tussen- ersoon van de verzekerings- laatschappij lag. Aan de hand allerlei paperassen pro eerde hij aan te tonen dat hij al- jd verzekerd was geweest en at tot op heden nog was. Dat was waar, alleen wel met een gat van twee maanden tussen de oude en nieuwe verzekering. "Dat is niet mijn schuld, maar die van de verzekeringsmaat schappij". De officier vond het onwaar schijnlijk dat een tussenpersoon een aanmelding twee maanden laat liggen en eiste de gebruike lijke 500,- boete. Ook de kan tonrechter, Mr. Nuboer, kon niet anders dan het tenlastegelegde [DUSDEN/UTRECHT De trechtse politierechter, mr. N. irg, veroordeelde vrijdag een Harige inwoner van Leusden it vijftienhonderd gulden boete, radat die in maart had gereden iet teveel drank op. Naast de ildstraf legde de rechter de man en voorwaardelijke rij-ontzeg- ing van zes maanden op. Leusdenaar was destijds in uis ter Heide gecontroleerd van- ege zijn bepaald niet vlekkeloze jgedrag Op het politiebureau •as bloed gepnkt, waarin de on- deizofckeis van hei Geiechtelijk Laboratorium in Rijswijk later een alcoholpromillage van 1,67 aan troffen; 0.5 promille is de uiterste grens om nog te mogen njden De man weet het promillage aan het bier dat hij, voordat hij gesnapt werd. had gedronken op een brui loft. Tegen de rechter vertelde de Leusdenaar dat hij van plan was geweest zich door zijn echtgenote naar huis te laten njden, maar uit stomme eigenwijzigheid" was hij zelf achter het stuur gaan zitten De straf die hem daarvoor werd opgelegd was geheel conform de eis van de officier van justitie. bewezen achten, maar maakte er een boete van 400- van. Iemand had in Scherpenzeel bin nen de bebouwde kom "onge veer 105 km" gereden, zoals de tenlastelegging het uitdrukte. Op de zitting maakte hij bezwaar te gen het gebruik van het woord "ongeveer" "Als u het dan met precies weet, dan kan het dus ook 53 geweest zijn" bedacht hij slim De officier legde uit dat "onge veer" alleen de variaties rond 105 betreft. "U kunt 103 gereden heb ben of misschien wel 107. We wil len dit soort discussies vermijden en gebruiken daarom deze formu lering". Daar kwamen dan nu andere dis cussies voor in de plaats, want ver dachte was met bereid de uitleg de accepteren en handhaafde halsstarrig zijn mededeling, dat hij met akkoord ging met "onge veer" en. ingeval van een ver oordeling. in hoger beroep zou gaan. Conform de eis werd hij niettemin tot het betalen van 400,- boete veroordeeld. "Ik zal "ongeveer" m'n geldboete betalen!" nep hij smalend. Zelden leidt een ontkenning van iemand dat hij door rood gereden is tot vnjspraak In tegenstelling tot wat normaal is in het strafrecht, wordt in dit geval namelijk van verdachte's schuld uitgegaan Het bewijs van het omgekeerde moet doorhemzelf geleverd worden, wat met meevalt Het kan door ge tuigen mee te brengen of door een zeer logisch, consequent en geloofwaardig verhaal te houden Dat laatste lukte een inwoner van Bunschoten. Hij vertelde dat hij een grote trekker wilde passeren, wat moeite kostte Toen er een moment geen tegenliggers wa ren. ging hij naar links om in te ha len Op dat moment zag hij het stoplicht op oranje spnngen Hij maakte zijn inhaalmanouvre af ter wijl hij het stoplicht in de gaten bleef houden. "En het sprong tot mijn vreugde nog niet op rood toen ik er langs ging. Normaal was ik voor oranje al gestopt, maar dat was door mijn inhalen niet mogelijk Ik weet dat ik met tegen het verhaal van twee agenten op kan, maar ik ervaar deze beschuldiging als zeer on rechtvaardig en wil op zijn minst tegenover u mijn gemoed luch ten". Dat mocht en had zelfs ef fect De officier voelde zoveel twijfel over de gang van zaken, dat ze vnjspraak eiste, wat de kanton rechter bevestigde De officier wilde de opgevoerde en mbeslag genomen brommer van een jongen uit Amersfoort ver beurd verklaren en dan geen boete opleggen "k heb 'm liever terug en wel een geldboete Die brommer is 2 000, - waard" protesteerde de jongen. "Een boete van 2.000.-?" begreep de kanton rechter met een lachje De officier vond echter dat er zo veel verboden onderdelen op za ten. dat er weimg brommer meer overbleef als die er afgehaald werden. "En hoe weten we dat je het er met meteen weer opzet?" "Ik zal 'm ter controle aan de politie laten zien" beloofde de jongen ijverig. De kantonrechter had medelijden. Hij veroordeelde hem tot een geldboete van 150, - en besliste dat de brommer teruggegeven moet worden door de politie, na dat alle illegale onderdelen ver wijderd zijn. „Mijn cliënt kan helaas niet aan wezig zijn, maar ik moet namens hem zeggen dat het hem spijt dat hij 180 gereden heeft" aldus een advocaat, die probeerde het rijbe wijs van zijn client nog te redden De officier had nl. 600,- boete geëist en een voorwaardelijke ontzegging uit de njbevoegdheid voor 3 maanden "Hij rijdt dage lijks door Europa" legde de raads man uit "en het probleem is dat hij een auto heeft, die al 150 rijdt als je start. Hij wil graag een hoge geld boete betalen Hij verdient goed en heeft het er dik voor over als hij zijn rijbewijs maar mag houden." De kantonrechter ging door de kmeën en veroordeelde tot 1000,- boete zonder meer LEUSDEN- Bij een inbraak in een woning aan de Berkenlaan ver dween vrijdagavond t.v.- en vi- deo-apparatuur. De inbrekers kwamen binnen door een boven- lichtje van een zijraam te force ren. De inbraak moet rond 23.30 uur zijn gepleegd. De bewoners waren niet thuis. Provinciale Waterstaat heeft aangifte gedaan van een inbraak in het rioolwaterzuiveringsgebouw aan de Valleilaan/Middenweg. De insluipers kwamen via een dak koepel binnen. Er wordt voorna- meliik gereedschap vermist. LEUSDEN - Op woensdagavond 26 oktober is er van 19.30 uur tot 21.00 uur een speelgoedbeurs m de peuterzaal „De Treekerlopertjes" Op dinsdag 25 oktober kan speel goed worden ingeleverd bij de zaal aan de Prinses Irenelaan 1 m Leus- den-Zuid van 19.00 uur tot 21.00 uur Dat kan ook nog op woerisdag- muiddag 26 oktober van 13.00 uur tot 15 00 uur. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar, 34.90 per half jaar. f 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. Nu de herfstvakantie weer achter de rug is, start de sportvereniging Avanti weer met de moeder-en- peutergymnastiek Woensdag is de eerste ochtend dat de gymnas tieklessen weer van start gaan. Ie dereen met peuters van 2-4 jaar kan meedoen met deze lessen. De lessen worden gegeven op de woensdagmorgen van 10.45-11.30 uur en staan onder leiding van Conny Eichelsheim De lessen worden gegeven in de Heelkom Het is echt een uurtje waarin de kinderen met hun ouders oefe ningen en spelletjes doen. Er wordt ook op muziek gedanst Be langstellenden kunnen geheel vrijblijvend een keer komen kij ken en eventueel ook meedoen. LEUSDEN- Als het aan het college van B&W ligt, krijgt de Speel-o- theek een subsidie van maximaal 5.000,- Daarmee neemt de ge meente het negatieve exploitatie saldo van de Speel-o-theek over 1988 voor haar rekening. Daarnaast stelt het college voor om de Speel- o-theek structureel te subsidiëren, voor eenzelfde maximum bedrag, ter dekkmg van eventuele negatie ve exploitatieresultaten in de toe komst Het voorstel komt donderdag in de raadsvergadering aan de orde. LEUSDEN- Het Veluws Vocaal Ensemble zal op zaterdag 29 ok tober in de Nederlands Hervorm de Kerk in Leusden-Zuid een con cert verzorgen. Het koor zal mu zikaal worden ondersteund door onder andere de Leusdense blok- fluitiste Loes van den Akker. Het begeleidende kwintet be staat verder uit Age Hoekstra (hobo). Michiel Mirck (orgelclave- cimbel). Martin Hoekstra (cello) en Jan Kamphuis (contrabas). Het Ve luws Vocaal Ensemble, onder lei ding van dirigent Paul Mirck, zal onder meer werken van Telemann. Monteverdi en Johann Sebastian Bach ten gehore brenger Het concert begint om 20.00 uur en de toegang kost 7,50. CJP- en Pas65 houders betalen vijf gulden- ACHTERVELD - Vnjdag 28 okto ber zal in de Sint Joseph kerk te Achterveld een concertwedstnjd worden gehouden. De organisatie is in handen van de muziekver eniging DWS uit Achterveld De aanvang is om 19.00 uur Aan dit concert zal worden deel genomen door de muziekver enigingen aangesloten bij het sa menwerkingsverband Oost Utrecht/Gelderse Vallei. De en tree is 3, - Door de volgende verenigingen wordt deelgenomen. Door Wilskracht Sterk, Achterveld De Harmonie, Barneveld Ons Genoegen, Amerongen Lisiduna, Leusden Ons Genoegen, Renswoude Ceacilia, Scherpenzeel Ons Genoegen, Rhenen Koninklijk Muziekgezelschap de Harmorue, Doorn. door Jan Versteeg! Het weer was gisteren op nieuw somber en druilerig. De oorzaak was dat wij al enige tijd in een soort 'nie mandsland' lagen tussen een oude, weinig actieve depres sie ten westen van Ierland en een naar he. oosten wegtrek kend hogedrukgebied. Tus sen beide systemen stond een zwakke zuidelijke stro ming van vochtige en relatief zachte lucht. Op hetzelfde moment vol trok zich boven Scandinavië de eerste herfstkou-inval, opgewekt door een zeer krachtig hogedrukgebied boven Groenland enerzijds en een actieve stormdepres- sie op weg naar West-Rus- land anderzijds. Zeer koude lucht afkomstig uit de pool streken stroomde zuidwaarts af en gistermorgen meldden stations in Midden Zweden min 5 tot min 10 graden. Daarbij viel ook nog sneeuw. De depressie zorgde voor veel wind in Finland. Daar ging de kouinval gepaard met stormachtige noor- westelijke winden. Zeer on aangenaam dus. Het zwaar tepunt van de kouinval richt zich op Polen en Rusland. Dit komt doordat het hogedruk gebied zich geleidelijk ver plaatst naar onze omgeving. Vandaag lag er een schei dingslijn tussen de koude lucht ten noorden van ons ge bied en wat zachtere lucht ten zuiden ervan, dichtbij. Vandaar hebben wij veel be wolking met af en toe wat regen of motregen. De lijn verplaatst zich nog iets ver der naar het zuiden, zodat het niet veel warmer wordt dan 11 graden. Komende nacht kan het bij wat opklaringen flink afkoelen. Aan de grond kan het zelfs tot wat vorst komen. Toch zal het weer snel zachter worden. Het ho gedrukgebied trekt zuidoost waarts weg en tegelijkertijd verschijnt er een nieuwe de pressie nabij de Britse Eilanden. Ue stroming wordt opnieuw zuidelijk en voert geleidelijk weer wat vochti ge lucht aan. Een vroege kou-inval behoeven we der halve niet te vrezen. Vrijdag stijgt de luchtdruk wederom boven Scandina vië. Het lijkt erop dat de de pressies voorlopig niet echt herfstachtig uit de band kun nen springen. Boven het Middellandse Zeegebied heerst nog mooi en rustig najaarsweer met temperaturen nog dichtbij en zelfs boven de twintig gra den. Zeer onrustig is het weer geweest in het Caraibisch gebied. De cycloon 'Jones' bracht veel onheil evenals zijn collega ter hoogte van de Filippijnen. Bij ons wordt het de ko mende dagen werderom zachter en er kan af en toe wat lichte regen of motregen vallen. De temperatuur ligt overdag rond de 14 graden en de nachten worden na morgen weer warmer. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 25 oktober. 20.00 uur: Vergadering Planad viesgroep, commissiekamer ge meentehuis. Woensdag 26 oktober. 20.00 uur: Vergadering Commité Milieuzorg Leusden, gemeente huis. 20.00 uur: Vergadering gen- meenteraad, Raadszaal, gemeente huis. Donderdag 27 oktober. 20.00 uur: Ledenvergadenng Onderlmge Verzekermgs Maat schappij, Rossenkam, Hessenweg 212, Achterveld. ACHTERVELD - Woensdag 26 ok tober 19.00 uur. Handwerkhobby club 'de Moespot' Donderdag 27 oktober 13.30 uur: bejaardensoos 'Ons Ge bouw' Donderdag 27 oktober 20.00 uur: Ledenvergadering 'Zon nebloem' Ons Gebouw Vrijdag 28 oktober 19.00 uur: Concert wedstrijd St. Jo- sephkerk Zaterdag 29 oktober: 20 uur Hard Rock band de Moes pot Zaterdag 29 oktober 20.00 uur Discoshow 'de Klaveet' Zondag 30 oktober 20.00 uur 'Disco de Klaveet' Dinsdag 1 november 20.00 uur ABTB ledenvergadering 'Ons Gebouw' Dinsdag 1 november 9 00 uur: Welfare club 'Zonne bloem' Ons Gebouw LEUSDEN- In de nacht van donder dag op vnjdag, rond 2.30 uur, werd op de Zwarteweg een automobilis te aangehouden, die teveel bleek te hebben gedronken De blaastest en de bloedproef wezen dat uit. De vrouw, B. uit Leusden, kreeg een proces-verbaal en een tijdelijk rijverbod

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3