Ingstgegner Veensche Boys berooft Roda van illusies Mager :oda'46 raakt koppositie ia gelijkspel weer kwijt 'AK drukt Achterveld .ieper in de zorgen ebrek aan schotvaardigheid nekt zaterdagelftal -:m f J VOETBAL {MtALANS [dijk houdt Leusdenaren op 1-1 )sde nederlaag op rij o* o* USDEN - Op de zevende speeldag in de hoofdklasse van het ebngsvoetbal is er een einde gekomen aan de succesvolle ks uitslagen van Roda'46. De ploeg van trainer/coach Ste- van Meerveld stond na een slechte wedstrijd in Nijkerker- m tegen Veensche Boys met lege handen: 1-0. Een gelijkspel j de verhoudingen binnen de lijnen beter weergegeven, ar de Leusdenaren kunnen, wat betreft de oorzaak van de FOUTJE 001 lerlaag, de hand in eigen boezem steken. la begon aan de wedstrijd te- Veensche Boys zonder Edwin Ginkel en Remco Bnterling. Idenvelder Van Ginkel was ab- wegens een bezoek aan Pa- en linkerspits Bitterlmg kon gens een kuitbeen blessure opdraven in de Leusdense natie. Als vervangers waren van Elck en Wim van de Bie- aangewezen. Wim van de Bie- zat vonge week een schorsing maar maakte in de eerste wed- jden van dit seizoen ook al deel van het Leusdense keurkorps or de afwezigheid van Edwin Ginkel werd Wim van de Bie- op het middenveld gepos- rd. Leusdenaren trokken zich in :erste helft niets aan van de re- atie die de ploeg uit Nijkerker- op eigen terrein heeft ver- rven Veensche Boys bleek in Deginfase van deze competitie onder schotvaardig te zijn in ei- huis (14 doelpunten in 3 wed den). la probeerde zoveel mogelijk eigen spel te spelen en dat c in deze eerste helft goed uit te pakken Door de aanvalsdriften van Roda werd Veensche Boys veelvuldig genoodzaakt om op ei gen helft te spelen en dat past met helemaal in het straatje van de Veenders, omdat men in het bezit is van dne levensgevaarlijke aan vallers Het eerste goede schot van de wedstrijd kwam van de voet van aanvoerder Harry Kers- sies die een goede Roda aanval met een daverend schot afsloot De Veensche doelverdediger kon met de vuisten nog net redding brengen. Na een goed kwartier spelen werd de thuisploeg voor de eerste keer echt gevaarlijk Klaas de Vries kon ten koste van een hoekschop redding brengen. Roda bleef het initiatief in handen houden, maar echt gevaarlijk wa ren de Leusdense aanvallen niet. Het spel zag er tot aan de zestien meter goed verzorgd uit maar bin nen het gebied, waar het in feite moet gebeuren, ontbrak het de Leusdenaren aan stootkracht. De spitsen van Roda hebben teveel mogelijkheden nodig om tot sco ren te komen en in wedstrijden zoals deze breekt dat ogenblikke lijk op Een schoonheidsfoutje in de Leus dense defensie luidde een sterke penode van Veensche Boys in. Binnen vijf minuten kregen de gastheren drie riante mogelijkhe den, maar keeper John Kamp horst, die een schitterend geno men vrije trap nog net met de voe ten wist te keren, en verdediger Klaas de Vries hielden de Leusde naren in deze fase op de been. Buiten deze penode van vijf minu ten had Roda m de eerste helft nauwelijks problemen met de Veensche aanvallers. De rust ging dan ook in met een 0-0 stand. Roda deed zichzelf hiermee tekort want een voordelige marge voor de Leusdenaren was beslist mogelijk geweest Na de hervatting probeerden twee ongewijzigde teams het spel naar zich toe te trekken. Veensche Boys wilde Roda op eigen helft vastzetten om zodoende het sterk ste deel van haar ploeg, de aanval, in stelling te kunnen brengen. Maar de Leusdense verdediging met rechtsachter Klaas de Vries als absolute uitblinker, gaf echter geen krimp Roda bleef het vijan dige doel zoeken als dat mogelijk was en dat resulteerde in een aan tal vrije trappen en hoekschop pen. Het rendement uit deze ac ties was echter minimaal. Het duel leek een typische 0-0 wedstrijd te worden omdat Roda onmachtig was in de voorhoede en daar stond tegenover dat de verdedi ging de zaak goed onder controle had. Maar na 20 minuten werd de dubbel blanke stand toch van het scorebord geschoten. Een ogen schijnlijk ongevaarlijke aanval van Veensche Boys kwam terecht bij de zeer begaafde centrumspits Met de rug naar het doel toe ge richt kon de Veensche aanvaller zich toch vrij spelen en in de draai schieten, Keeper John Kamphorst was kansloos en Roda stond ge heel onverwacht op achterstand: 1-0. DIRECT Roda trainer Steven van Meerveld reageerde direct en bracht Ger- brand Besselsen in het veld voor de met uit de verf komende Cor van Elck. De Leusdenaren moes ten nu wel volop voor de aanval kiezen. Dit gebeurde dan ook. maar erg veel overtuiging en raffi nement zat er niet in de Leusdense aanvalsopzetten. Wim van de Bie zen die zijn draai op het midden veld met goed kon vinden werd gewisseld voor Mark Tolboom maar ook hij kon de gelijkmaker met forceren. Karei Ouwerkerk werd na herhaaldelijk debatteren met de scheidsrechter geconfron teerd met een boeking Wat Roda in de laatste fase ook probeerde er werd geen opening gevonden in de Veensche afweer. Dne minuten voor tijd leek de centrumaanvaller van de thuis- LEUSDEN - Voor de plaatselijke voetbalvereniging Roda'46 en Achterveld was het afgelopen weekeinde niet bijster succes vol. In tegendeel, slechts de zondagafdeling van Roda wist een puntje te behalen. Roda-zaterdag kreeg in Nijkerkerveen klop van runner-up Veensche Boys en Achterveld had in de thuis wedstrijd tegen FAK uit Bilthoven niets in de melk te brokke len: 0-4. Rdda-spits Coen van Dijk torent hoog boven de verdediging van Veen sche Boys uit. ploeg de defimtieve knockout uit te gaan delen maar na alles en ie dereen te hebbem omspeeld bleek keeper John Kamphorst een te groot struikelblok te vormen. Roda kon dus met lege handen huiswaarts keren en had dat ge heel aan zichzelf te wijten omdat er in de eerste helft werd ver zuimd om te scoren en in de tweede helft werd het initiatief on nodig uit handen gegeven. De slechte wedstnjd tussen Veen sche Boys en Roda, die eigenlijk geen winaar verdiende, leverde dus toch een winnaar op. Opstelling Roda'46 John Kamphorst, Ruud Huygens, Ka- rel Ouwerkerk, Klaas de Vries, Ro nald Koelman, Wim van de Biezen (Mark Tolboom), Harry Kerssies, Fake Schoonewille, Harm W ass ink, Coen van Dijk, Cor van Elck (Ger- brand Besselsen). USDEN - De zondagafdeling van Roda'46 is haar vorige |ek veroverde koppositie in de eerste klasse B weer kwijt. De isdenaren kwamen op eigen veld niet verder dan een teleur- |Uend 1-1 gelijkspel. De ploeg van Ruud Maas liet de kansen op een overwinning in de eerste speelhelft liggen. Tegenstan der Odijk rook na de 0-0 ruststand de mogelijkheden om een punt uit Leusden weg te kapen. Met de 1-1 uitslag waren de gasten dan ook meer dan tevreden. iner/coach Ruud Maas moest gens diverse oorzaken nogal concessies doen aan zijn ba sisformatie Centrale middenvel der Bert Staubach zat wegens dne boekingen een schorsing uit. Lin ker middenvelder Erwin Schnei ders was nog niet fit genoeg om de volle 90 minuten te spelen en werd vervangen door good-old Dirk van 't Klooster. Peter Krujf maakte zijn opwachting in de ba sis door de afwezigheid van Stau bach. Ook Harry Oussoren stond in de beginopstelling, wegens de blessure van voorstopper Ben Wit tenberg. Vanaf het beginsignaal van de scheidsrechter waren de bedoe lingen van de Leusdenaren duide lijk- aanvallen Na acht minuten spelen kreeg centrumspits John Jansen een unieke mogelijkheid om zijn team op voorsprong te schieten Een prima voorzet van linkerspits Ruud Stoelhorst werd echter met in een doelpunt omge zet Tegenstander Odijk weigerde echter zich in te graven en zocht zoveel mogelijk de tegenaanval Met het verstrijken van de tijd in de eerste helft namen de aanvals golven van Roda meer en meer toe. Maar een vrije trap van Ruud Stoelhorst vanaf de rand van het strafschopgebied en schoten van Henk Weishaubt en John Jansen resulteerden met in het gewenste resultaat. Het veldoverwicht van Roda leek twee minuten voor het ingaan van de rust dan toch zijn bekroning te krijgen in de vorm van een doel punt. Een onschuldig lijkende val partij van een Leusdense aanvaller binnen de beruchte lijnen werd door de scheidsrechter beloond met een strafschop. John Jansen was de aangewezen man om de bngade van Ruud Maas op voor sprong te schieten. Maar de spits, die in de eerste helft met lekker in de wedstrijd zat. faalde vanaf elf meter. De jeugdige Odijk-keeper wist zijn inzet te keren. De eerste helft, waarin Roda iets sterker was dan Odijk, werd dus afgesloten met een 0-0 stand. Remco Bosman werd door de zeer goed leidende scheidsrechter nog op de bon ge slingerd wegens een te harde charge ten opzichte van een te genstander. FORCEREN Twee ongewijzigde teams begon nen aan de tweede helft. Roda trok nog feller van leer dan voor de pauze en wilde een beslissing forceren Na een klein kwartier spelen zag trainer Ruud Maas zich genoodzaakt om de geblesseerde Bob Schoordijk te vervangen door Erwin Schneiders. Odijk moest in deze tweede helft genoegen ne men met een aantal sporadische mogelijkheden tot een counter. Het spelpeil zakte in de tweede helft naar een bedenkelijk mveau. De spanmng en twee, tot op de grens van het toelaatbare spe lende ploegen, maakten de wed stnjd voor het in grote getale aan wezige publiek toch nog tot een duel die het aanzien waard was Geheel tegen de verhouding in kwamen de gasten na een klein half uur zelfs op voorsprong. Dit doelpunt ontstond echter niet uit een counter zoals verondersteld zou mogen worden. De spelbepa ler van Odijk zag vanaf 25 meter goalie Hans van Bekkum te ver voor zijn doel staan en met een prachtig dalend schot werd de Leusdense sluitpost verrast. De onverdiende achterstand be zorgde de Leusdenaren een fikse domper Onmiddellijk na de ope ningstreffer zochten de bewoners van het Burgemeester Buining- park weer het vijandige doel en binnen vijf minuten kwam de ge lijkmaker al op het scorebord Een corner van Erwin Schneiders kwam op het hoofd van John Jan sen en met een goede kopstoot bracht de tot dan toe erg onfor tuinlijke centrumspits van Roda de partijen weer op gelijke hoogte De Leusdense formatie probeerde in het resterende deel van de wedstrijd alsnog de volle buit bin nen te halen maar erg veel overtui ging zat er niet in het slotoffensief. Odijk bleef loeren op de counter en kreeg in de slotminuten zelfs nog twee goede mogelijkheden om de winst naar zich toe te trek ken Een overwinning zou voor Odijk te veel van het goede ge west zijn, maar het uiteindelijke 1- 1 resultaat vormde een juiste belo ning voor de gasten. Roda had dan wel een licht veldoverwicht maar verdiende de overwinning met om de eenvoudige reden dat de ploeg in een te laag tempo speelde om de tegenstander echt in grote moeilijkheden te bren gen. Opstelling" Roda'46 Hans van Bekkum, Mcindert Vlugt, Harry Oussoren, Sander Versuu, Bob Schoordijk, Henk Weishaubt, Rembo Bosman. Dirk van 't Klooster, Peter Knijf, .Ion» Jansen. Ruud Stoel horst. De zaterdagvoetballers van Roda'46 moeten op dit moment even een pas op de plaats maken in de hoofdklasse van het afde- lingsvoetbal. De brigade van trai ner/coach Steven van Meerveld had zeker niet het mindere van het spel maar kreeg wel met 1-0 klop Door deze nederlaag is de achter stand op Lopik tot vier punten ge groeid Het seizoen is nog lang. maar de druk zal de komende we ken toenemen als de Leusdenaren zich nog willen mengen in de strijd om de ere-plaatsen Lopik. dat de koppositie deelde met WJ. is na de zesde wedstrijd alleen lijstaanvoerder. In Hilver sum won de koploper met 2-4 van het toch beslist niet zwakke Bloe- menkwartier. WJ liet op eigen terrein een punt liggen tegen het Amersfoortse SOVA'54 (0-0). SWU heeft de sprong naar de sub-top met kunnen maken door op eigen veld met 3-3 gelijk te spelen tegen WZ'49. In Garderen behaalde Ve- luwse Boys de eerste overwinning van dit seizoen door SVM Boys met 4-1 terug te sturen naar Maar tensdijk. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) W] - Sova'54 0-0 Veensche Boys - Roda'46 1-0 Bloemenkwartier - Lopik 2-4 SWU-WZ'49 3-3 Veluwse Boys - SVM Boys 4-1 Velox was vrij Stand hoofdklasse 1 Lopik 2 WJ 3. Veensche Boys 4. Roda'46 5 Bloemenkwartier 6 SWU 7 SOVA'54 8 WZ'49 9 SVM Boys 10. Veluwse Boys 11 Velox 6-11 6-10 6-10 6- 7 6- 7 6- 5 7- 5 6- 4 7- 4 6- 3 6- 2 TWEEDE Roda-zondag heeft slechts één week van de (gedeelde) leiders positie in de eerste klasse B kun nen genieten. De equipe van trai ner Ruud Maas kwam in ver trouwde omgeving met verder dan 1-1 tegen Odijk De Leusdena ren staan nu op de tweede plaats met een punt achterstand op kop loper SV Zeist. Zeist maakte op ei gen veld geen fout tegen het Utrechtse Sterrenwijk (3-0). Schalkwijk heeft de weelde van een koppositie ook slechts één week kunnen dragen. WZA bracht in Amersfoort de Schalkwij- kers weer met beide benen op de grond 5-3. In de staart van de ranglijst komen voorlopig twee Utrechte ploegen voor. Sterrenwijk (3-0 verlies bij Zeist) en SC Domstad, dat op ei gen terrein met 7-2 werd verplet terd door Patna uit Zeist, dreigen de aansluiting met de midden moot te verliezen. Odin heeft zich door de 1-3 overwinning bij de Utrechtse stadgenoot Sporting"70 in de top weten te handhaven. De spanning in de eerste klasse B is erg groot en belooft de komende weken een climax te bereiken. De nummer 1 (SV Zeist) heeft slechts vier punten voorsprong op de nummer 10(Sporting'70). Uitslagen eerste klasse B (zon dag) WZA - Schalkwijk 5-3 HDS'84 - DWSM 2-2 SC Domstad - Patna 2-7 SV Zeist - Sterrenwijk 3-0 Roda'46 - Odijk 1-1 Sporting'70 - Odin 1-3 Stand eerste klasse B (zondag) 1 SV Zeist 6-9 2. Roda '46 6-8 3. Schalkwijk 6-7 4 Odin 6-7 5. Patna 6-7 6. WZA 6-7 7. Odijk 6-6 8. HDS'84 6-6 9. DWSM 6-5 10. Sporting'70 6-5 11Sterrenwijk 6-3 12. SC Domstad 6-2 PRESTATIECURVE In de eerste klasse A van het zon- dagafdelingsvoetbal is Achterveld er ook in de thuiswedstrijd tegen FAK met in geslaagd om de tot dusver slechte prestatiecurve in positieve zin om te buigen De ploeg van trainer Cor Hoogland voetbalt op dit moment meer te gen zichzelf dan tegen de tegen stander. Onderaan de ranglijst hebben de Achtervelders nog steeds gezelschap van EMM. De Hilvesummers verloren in Lely stad van Stator (1-0). Koploper De Meem won op eigen veld moei zaam van het Blancumse BW'31. In Bussum maakte BFC duidelijk waarom het als een voorname ti telkandidaat kan worden be schouwd: 4-1 tegn sub-topper Uni- tas'48. Olympia '25 blijft door de 1- 0 overwinning op Veensche Boys volop meedraaien in de strijd om de eerste plaats. De Zebra's nes telden zich door een 2-1 zege op Zuiderzeevogels m de sub-top. Uitslagen eerste klasse A (zondag) Stator-EMM 1-0 Achterveld - FAK 0-4 De Meem - BW'31 1-0 Olympia'25-Veensche Boys 1-0 BFC - Umtas'48 4-1 De Zebra's -Zuiderzeevogels 2-1 Stand eerste klasse A 1 De Meern 6-11 2 BFC 6-10 3 Olympia'25 6-9 4. De Zebra's 6-8 5. Urutas'48 6-7 6 BW'31 6-6 7. Zuiderzeevogels 6-6 8. Veensche Boys 6-5 9. FAK 6-5 10. Stator 6-3 11. EMM 6-2 12. Achterveld 6-0 TERVELD - Ook op de zesde speeldag van de voetbalcom- |itie in de eerste klasse A van het zondagafdelingsvoetbal 1 Achterveld geconfronteerd met een nederlaag. De ploeg f trainer/coach Cor Hoogland werd in eigen huis door FAK Bilthoven met 0-4 onder de voet gelopen. Gebrek aan inzet l de Achtervelders niet verweten worden maar de ploeg It in deze fase duidelijk vertrouwen in eigen kunnen. jder de geblesseerde Enk de E. maar met Peter Middelaar m punt van de aanval begonnen [Achtervelders energiek aan de njd tegen FAK De Bilthove- naren hadden voor de ontmoeting met Achterveld slechts dne pun ten bij elkaar weten te sprokkelen dus was de hoop op een goed re sultaat van de Achtervelders niet geheel ongegrond In de begin fase kregen de Achtervelders een goede mogelijkheid om de score te openen, maar de kopbal van Gerard van de Breemer trof slechts de lat boven de Bilt- hovense doelverdediger. De zo gewenst morele opsteker in de vorm van een vroege voorsprong bleef dus achterwege. FAK kwam langzaam maar zeker beter in het spel en dat had de Bilt- hovense ploeg vooral te danken aan de voortreffelijk spelende laat ste man en de goed functione rende linkermiddenvelder. Achterveld werkte erg hard maar de aanvalsopzetten van de volge lingen van trainer Cor Hoogland ontbeerden ieder gevaar. Het tempo lag te laag en de Bilt- hovense verdedigers hadden wei nig moeite met de voorspelbare aanvallen. Halverwege de eerste speelhelft slaagde FAK er wel in om de score open te breken. Op het randje van buitenspel mocht een Bilthovense aanvaller door het hart van de Achterveldse verdediging richting het doel van Gerard van de Bedem gaan. Zonder veel pro blemen schoot de aanvaller de Bilthovenaren op voorsprong: 0-1 Dit doelpunt bleek gelijk de gena deklap voor Achterveld te zijn want de dit seizoen zo geplaagde Oranjehemden liepen na deze achterstand als elf aangeslagen boksers over het veld. Vlak voor de pauze kreeg de Ach terveldse formatie de definitieve knock-out toegediend Hans Kooy, die als linker vleugelverde diger stond opgesteld, beging een onnodige overtreding. Uit de daaruit voortvloeiende vrije trap had FAK wel het geluk dat de Achtervelders nu al zes wedstrij den ontberen. Via de ..oranje muur" verdween de bal achter de kansloze Gerard van de Bedem. IMPULS In de pauze probeerde trainer Cor Hoogland zijn ploeg van een FAK kwam bij Achterveld niet in de problemen: 0-4. rueuwe impuls te voorzien door Kees Voorburg in het veld te bren gen voor Jos Koot. Direct na de hervatting kreeg Peter Middelaar een uitstekende mogelijkheid om de aansluiting te bewerkstelligen. De Achterveldse centrumspits wist de bal een FAK-verdediger te ontfutselen en omspeelde toen ook de Bilthovense doelman, maar uit een moeilijke hoek zag de aan valler geen kans om doel te tref fen. Zijn schuiver ging naast het Bilthovense doel. Deze actie illu streerde het grote manco van de Achtervelders, namelijk het om zetten van doelnjpe kansen in doelpunten. Tegenover dit falen in de afwerking staat echter ook het gebrek aan degelijkheid in de defensie. De Achtervelders krij gen dit seizoen op vaak knullige wijze een tegendoelpunt te incas seren. FAK kwam in het tweede bedrijf van deze wedstnjd niet meer in de problemen. De ploeg uit Bilthoven wist zelfs de stand nog te verdub belen. Uit twee knap uitgevoerde tegenaanvallen tilden de gasten de stand naar 0-4. Beide ploegen sukkelden in het resterende deel van de wedstrijd moeizaam naar het einde. Buiten de al gememo reerde vrije verdediger en linker middenvelder van FAK kende deze wedstnjd nog een uitblinker in de persoon van de scheidsrech ter. De spelleider floot een uitste kende wedstrijd en daar waren alle 22 acteurs op het veld het vol komen over eens De competitie bevindt zich nog in een te vroeg stadium om Achter veld nu al als degradatiekandidaat te betitelen. Het is echter wel dui delijk dat er wat moet gebeuren op het Kerstenssportpark Voor Cor Hoogland en zijn spelers is er nog niets verloren zolang men in tern maar overtuigd blijft dat de slechte prestaties tot nu toe een gevolg zijn van een collectief falen en dat niet één of twee personen oorzaak zijn van de negatieve uit slagenreeks. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedem, Klaas van de Heuvel, Fred van de Pol, Jo- han van de Hengel, Hans Kooy, Jos Koot (Kees Voorburg), Robbie de Vette, Corno Kok, Harry van Dalen, Peter Middelaar, Gerard van de Breemer. n Jansen, m een rush langs de zijlijn, is een verdediger van Odijk te snel af.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7