Dubbel verlies roor hockeyers EOS zoekt wanhopig laar de juiste vorm - Antilopen zet serieus ie achtervolging in Van de hoge In het diepe.... I Zware nederlaag Achterveld dames leusder krant eren verliezen aansluiting met de top eren overtuigend langs NVC: 3-0 ihaalduel eindigt in royale zege: 6-10 Opbrengst collecte llNSDAG 25 OKTOBER 1988 JSDEN - In Drachten hebben de heren van de hockeyclub sden de mogelijkheid laten liggen om de aansluiting met de iloegen in de eerste klasse D te bewerkstelligen. Het laag lasseerde Graspiepers was met 2-1 te sterk voor de slecht lende ploeg van trainer Rob Weers. leusdenaren moesten het in ihten stellen zonder Imker gelverdediger Robert-Jan jmse, Ralph Kemps en Robert Icamp. Aldert Westra werd als •rverdediger in de basisop- ing opgenomen en Sander ie kreeg van coach Rob ers een plaats als rechtermid- rvelder toebedeeld. Leusdenaren maakten in de He helft een vrij matte indruk Bepaald niet sterke ploeg van Jraspiepers kwam in de eerste ipenode met of nauwelijks in iihjkheden. De aanvallen van Leusdenaren leverden geen el gevaar op omdat de ploeg veel te laag tempo bleef •reren. Leusden liep in de eer- nelft min of meer achter de fei- aan te hobbelen. Doelverdedi- Gert-Jan van de Groep moest |||||5 r de pauze wel een aantal ke- handelend optreden om een lerstand te voorkomen arafanen Jonges was voor rust als hö ge Leusdense speler dicht bij :a®- i doelpunt maar de aanvaller ond zijn vizier niet op scherp ach- igei '•p.: ltis. i El staan. De rust van de weinig boeiende wedstrijd ging dus in met een 0-0 stand. Na de hervatting kwam de Leus dense formatie op 1-0 achterstand Na een strafcomer verdween de bal via de stick van vnje verdedi ger Thorvald Goosman achter de kansloze Gert-Jan van de Groep. Trainer/coach Rob Weers pro beerde zijn team van nieuwe im pulsen te voorzien door een dub bele wissel toe te passen Bart van Dalen kwam binnen de lijnen ten koste van Aldert Westra en Ton van Eek mocht als vervanger van Sander Greve opdraven Dit leek in eerste instantie vruchten af te gaan werpen want de Leusdena ren verhoogden de druk op het doel van de Graspiepers. Het overwicht was er wel. maar echt goede mogelijkheden le verde dit echter niet op voor de Leusdense formatie. DRUK De Graspiepers kregen door de toenemende druk van Leusden volop mogelijkheden om te coun teren Uit een daaruit voort vloeiende strafcomer werd de Drachtster voorsprong verdub beld Door de gedwongen absen tie van Robert-Jan Willemse en Ro bert Kreikamp moest trainer Rob Weers twee nieuwe lijnverdedi- gers aanwijzen Door de onerva renheid in het specialistische lijn- verdedigen werd doelman Gert- Jan van de Groep voor de tweede maal kansloos gelaten. Leusden moest na deze 2-0 achter stand wel massaal in de aanval trekken om nog in aanmerking te komen voor een punt. In de ver dediging werd overgegaan op mandekking en Leusden begon aan een laatste offensief. Veel re sultaat hadden de aanvalsgolven van de Leusdenaren overigens niet. De man-meer-situatie, die ontstond door het man to man spelletje in de verdediging werd slecht uitgebuit Het duurde tot tien minuten voor tijd voordat Leusden iets terug deed. Maarten Jonges gaf een goede voorzet en Diederik Merkens zorgde voor de aansluiting: 2-1. Het laatste wan hoopsoffensief van de Leusdena- ren leverde niet meer op dan een aantal strafcorners. De nederlaag die door het onmachtige optreden onafwendbaar was kon in de slot fase met meer worden voorko men. De Leusdenaren kunnen de 1 schuld van de onverwachte ne derlaag overigens geheel bij zich zelf zoeken. Voor de volgelingen van Rob Weers is het jammer dat door deze nederlaag de aanslui ting met de top-drie niet kon wor den bewerkstelligd. LEGE HANDEN De dames zijn met lege handen teruggekeerd uit Hilversum, waar tegen Be Fair met 2-1 werd verlo ren. Leusden begon tegen de ge woonte in zeer sterk en creëerde een aantal kansen. Uit een straf comer in de 32e minuut scoorde Inge Spijkman en bracht daarmee de stand op 0-1, waarmee ook de rust aanbrak Be Fair startte in de tweede helft met een krachtig offensief, het geen resulteerde in een snelle ge lijkmaker na zeven minuten En kele minuten later kregen de Hil- versumse dames opmeuw een strafcomer. waarna Inge Spijkman de bal op de lijn met de voet stopte. De hierop volgende straf- bal werd benut, waardoor Be Fair op voorsprong kwant De sfeer werd er vervolgens met plezieriger op De ploeg uit Leus den raakte geïrriteerd door de in timidatie van de fysiek sterkere te genstandsters en een aantal du bieuze scheidsrechterlijke beslis singen en kwam dientengevolge met meer in haar normale spel Er werd onzorgvuldig en ongecon centreerd gespeeld met als ge volg veel speltechmsche fouten Een verdiend gelijkspel bleef daardoor uit. In het komend weekend wacht de moeilijke thuiswedstrijd tegen het leidende Huizen. .EUSDEN- Voor de damesvolleyballers van LEOS gloort er en donker perspectief. Na vier wedstrijden wacht de ormatie van trainer/coasch Ad van Woensel nog steeds op eerste zege. Tot nu toe sprokkelden de Leusdenaren in Ie tweede divisie slechts twee punten bijeen, wat met het og op de toekomst op dit niveau een matige score mag leten. Zaterdag bogen de Leusdenaren opnieuw. Fusie- ereniging Vocasa uit Nijmegen bleek een maatje te groot oor de ploeg, die de vorm van vorig jaar nog steeds niet ijkt te hebben hervonden: 3-0. Beter gaat het met de heren van LEOS. Zoals de ploeg nu Iraait, lijkt men hard op weg een serieuze gooi naar listrictsklasse te gaan doen. Na de derde zege op rij (Het lijkerkse NVC werd met 3-0 verslagen), zal de wedstrijd an volgende week tegen OMS al een eerste indicatie tinnen geven over de mogelijkheden van Bert van Doorn n zijn mannen. De dames van vol- balvereniging LEOS traden aan en VOCASA uit Nijmegen. Er van deze ploeg totaal niets be id omdat zij is samengesteld, na fusie van drie ploegen. Vol _ede moed begon LEOS aan de Rde wedstrijd van dit seizoen ïen de resultaten van de vorige Istrijden zou een overwinning wel op zijn plaats zijn. Hoe an- :s pakte het echter uit. de eerste set gmg het allemaal 3 redelijk van een leien dakje. In minuten was deze set beslist in [voordeel van LEOS met de set- md 15-6. Toch was in deze set al s te bespeuren van verval binnen ploeg. De tweede set kenmerkte zich slaapverwekkend volleybal tibeide kanten. De enige die met de slaap viel was trainer Ad van oensel. Deze wond zich tijdens de wedstrijd zichtbaar op over het slechte spel van zijn ploeg. De lijn binnen de ploeg was totaal afwe zig Geen enkele aanval van VO CASA werd behoorlijk gepareerd. De verdediging van LEOS had ge durende de gehele wedstrijd veel weg van een gatenkaas. Opvang van de service van de tegenpartij verliep nog wel aardig maar dat was dan ook het enige positieve Deze set ging dan ook met 15-12 verloren. In de derde set sloop er duidelijk irritatie m de ploeg. Eerst reageer de trainer van Woensel zijn onge noegen af in de richting van zijn pupillen en hierna deed ook aan voerster Gemma Moors nog een duit in het zakje. Hierdoor ontstond binnen de ploeg concentratiever lies met als gevolg dat de verdedi ging weer niet zo reageerde als verwacht mocht worden. Bij de stand 10-6 in het voordeel van LEOS werd het spel door de scheids rechter stilgelegd. Het gebeurde regelmatig dat speelsters tijdens hun acties uitgle den over de sportvloer. Dit was een gevolg van een te hoge vochtig heidsgraad in de sporthal. Na dit oponthoud won de Leusdense for matie met 15-6. „De vierde set gmg met 15-7 verloren en de vijfde was bijna een natuurgetrouwe copie van de vierde De organisatie was totaal weg. Dankbaar maakt VO CASA hiervan gebruik en wist de set met 15-13 m haar voordeel te beslissen evenals de wedstrijd. Het wordt tijd dat LEOS weer in zichzelf gaat geloven, anders zou het best eens zo kunnen zijn dat men het straks weer in de derde divisie mag proberen. ONDERSPIT In de tweede thuiswedstrijd heeft het eerste herenteam van Leos wederom met 3-0 gewonnen. Dit maal was NVC 2 de ploeg die het onderspit moest delven. Geen enkele keer is de ploeg van Bert van Doorn echt in moeilijkheden geweest. Het achterste van de tong heeft Leos nog niet laten zien. Die extra krachtinspanning zal zeer waarschijnlijk wel noodzakelijk zijn als men in de volgende ronden op respektievelijk OMS 2 en Har derwijk 3 zal stuiten. De geruchten gaan dat beide tegenstanders de nodige capaciteiten bezitten waar mee Leos problemen zou kunnen hebben. Afgelopen zaterdag moest ech- LEUSDEN - Langzaam maar zeker komen de korfballers van ntilopen in de buurt van de topposities in de eerste klasse D. fgelopen zaterdag bonden de Leusdenaren DKV uit IJmuiden in de zegekar. De ploeg vein het trainersduo Fred Ferrageau Herman Bruins liet door de 6-10 overwinning blijken dat de echte seizoenstart nu definitief is bezworen. Antilopen trok met een gezonde •sis zelfvertrouwen nchting IJ lden. Tegenstander DKV stond iliswaar boven de Leusdense teg in de stand op de ranglijst. Antilopen had twee wedstnj- minder gespeeld dat de IJmui- flaren. Door een overwinning wden de Leusdenaren met twee minder toch een punt meer *>ben dan DKV. ■Ja dne mmuten spelen kreeg aflopen al een flinke dreun in de Kann Osnabrugge schoot de denaren van afstand op voor tong. Aanvoerder Jan Costa acht voorlopig definitief rust m de gelederen door de stand te ver dubbelen: 0-2. In de 17e minuut kwam DKV echter weer terug in de wedstrijd door de aansluitingstreffer te sco ren Een fikse tegenvaller voor An tilopen vormde de onnodige gelijk maker: 2-2. Martijn Verwoed wees de Leusdenaren onmiddellijk na de gelijke stand de goede weg door voor een hernieuwde voorsprong te zorgr Het Ipunt van Evelien van Rooyen, a overigens een voor treffelijke wedstrijd speelde, bleek later van cruciaal belang te zijn. Nadat DKV nog terug kwam tot 3-4 ter eerste NVC worden overmees terd en dat lukte Leos in ongeveer 60 mmuten wat aangeeft dat de Nij- kerkers het lopende seizoen wei nig m de melk te brokkelen zullen hebben Met de volledige basisformatie wist Leos de eerste set met 15-5 te winnen NVC had moeite met het veel te snelle spel van de Leusde naren, waardoor men zelf niet aan aanvallen toekwam. De tweede set nam Leos gas terug en liep daar mee in 3-6 achterstand op die met veel moeite bij 12-12 kon worden gelijkgetrokken. Vooral een slechte pass. waardoor de aanval lers niet goed bediend konden worden, was debet aan het oplo pen van deze achterstand. Na twee time outs en vier wissels kwam Leos op 12-12. Daarna was het nog slechts een kleine moeite om bij 15-12 te finishen. De derde set werd Peter Bosman ingezet voor Alex Moraal en spel verdeler Ronald van Doom nam de plaats m van Roel Steeman. Na een wat onrustige beginfase van de set waardoor NVC toch regelmatig kon scoren bleef Leos toch steeds 1 a 2 punten voor Via 0-3, 5-3, 6-5, 8- 6, 9-7, 12-10 konden de spelers bij 15-11 naar de kleedkamers Leos kan zich gaan opmaken voor de wedstrijd tegen OMS aan staande vnjdag m „De Putter Eng" om 20.15 uur Deze wedstrijd was vorig seizoen een sleutelwedstrijd voor het behalen van de tweede plaats. Toen werd helaas voor Leos op een allerbedroevenste manier verloren. Of die schande wordt uit gewist zal vrijdagavond blijken. Evelien van Rooyen degelijke wedstrijd. bepaalde Joyce Osnabrugge m de 36e mmuut de stand op 3-5. Het verzet van de IJmuidense ploeg was nu definitief gebroken. Antilo pen was gedurende het overgrote deel van de eerste helft duidelijk een klasse beter dan DKV Puur op wilskracht spelend wilde DKV zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven maar na het IJmuidense doelpunt dat 4-5 betekende maak te de Leusdenaren het karwei in de eerste speelhelft vakbekwaam af Nancy Lahey en Margret Versteeg zorgden met hun treffers voor de beslissmg van de wedstrijd DKV mocht niet meer in staat worden geacht om het m de eerste helft superieure Antilopen in de tweede helft nog naar de kroon te steken. STUIPTREKKINGEN In de eerste mmuut na de hervat ting bracht Evelien van Rooyen het verschil tussen DKV en Antilopen op vier doelpunten. De ploeg uit IJmuiden vertoonde in de beginfa se van het tweede bedrijf nog wel laatste stuiptrekkingen maar aan spraak maken op eén, laat staan twee punten, kon de ploeg abso luut niet meer. Nadat captain Jan Costa uit een terecht toegekende strafworp de marge weer op vier bracht, (5-0) besloot het technisch verantwoordelijke duo van Antilo pen om een wissel toe te passen. LEUSDEN - De nationale kampioenschappen Schoon- springen vanaf de eènmeter plank, die afgelopen zaterdag en zondag in zwembad Octo pus werden gehouden, heb ben alle verwachtingen over troffen. Het vlekkeloos verlo pen toernooi begon zaterdag met de wedstrijden voor de verschillende leeftijdscatego- rien. De beste springers en springsters mochten dan zon dag uitkomen in de all-in cate gorie voor dames en heren. Voorafgaande aan de all-in finales werden de finales voor jongens en meisjes onder de 14 jaar gesprongen, de zoge naamde C categorie. Verheu gend en opvallend was het grote aantal deelnemers bij de jongens van 13 jaar en jonger. In het verleden waren er m deze leeftijdsklasse hoofdza kelijk meisjes die deze sport beoefenden. Maar mede dankzij de internationale suc cessen van Daphne en Edwin Jongejans krijgt de schoon- spnngsport meer en meer de aandacht van jeugdige spor ters. Cindy Homburg van zwem vereniging Saltor uit Amster dam was m de C klasse onbe twist de beste springster. Met een voorsprong van liefst 12 punten liet zij haar achtervol gers kansloos De titel bij de jongens van 13 jaar en jonger kwam m handen van Ared Yel- kenci van de Amsterdamse vereniging De Dolfijn. Met een onvoorstelbare voorsprong van 50 punten degradeerde hij zijn concurrenten tot figuran ten. De fmales all-m voor dames en heren, waarin dus de beste springers sters ongeacht de leeftijd uitkwamen, werden in een geweldige ambiance af gewerkt. Door de afwezigheid van Daphne en Edwin Jonge jans werd het een open strijd bij zowel de dames als de he ren. Bij de dames werd het goud en zilver veroverd door twee spnngsters van Saltor. Brenda den Broeder kaapte voor haar Amsterdamse colle ga Manon van de Zande het goud weg. Linda Mollema bleef m dit Amsterdamse ge weld iets achter en moest met het brons genoegen nemen. De 16-jange springster van PSV-Eindhoven was overigens dik tevreden met haar derde plaats. De finale heren all-in werd een stukje propaganda voor de spnngsport van het zuiver ste soort. De tweestrijd russen Gerhard Onink en Glenn Yong met als inzet het goud vormde een prachtig spektakelstuk van dit tweedaagse topevene- menf. In de laatste sprong trok Gerhard Onmk de winst naar zich toe, en kon de springer van Turbo'82 met het goud naar huis toe. Het brons was weggelegd voor Frits Adel- meyer van PSV-Emdhoven. De organiserende vereni ging „De Haaien" maakte na afloop dan ook tevreden de balans op van twee dagen schoonsprmgen. Er viel in het hele weekeinde geen wanklank te bespeuren en de complimenten vlogen de orga nisatie om de oren. Voor de organisatie was er dus alle re den om het evenement als bui tengewoon geslaagd te kwali ficeren. Uitslagen Categorie C jon gens (13 jaar en jonger) 1 Ared Yelkenci 2. Klaas Jan Ypenburg 3. Barry Stootman Categorie C meisjes (13 jaar en jonger) 1. Cmdy Homburg 2. Femke Hermens 3. Marhe Dijkhorst Heren all-in (alle leeftijden) 1. Gerhard Onmk 2. Glenn Yong 3. Fnts Adelmeyer Dames all-in (alle leeftijden) 1. Brenda den Broeder 2. Manon van de Zande 3. Lmda Mollema y, v'v «i V V.' *>v. •L - Paul Hendriks werd als verse kracht in het veld gebracht voor Marcel Veenendaal. De wedstrijd werd in de tweede helft met het verstrijken van de tijd steeds slechter en slechter Onge merkt lieten de Leusdenaren zich na rust meeslepen naar het beden kelijk niveau dat DKV ook gedu rende de eerste spelpenode al ten toon spreide. Vier minuten voor tijd kwam DKV nog op 6-9 maar Ed Hendriks liet er in de laatste minuut geen twijfel over bestaan wie er nu het meeste aanspraak op de over winning en de daarbij behorende twee punten mocht maken. Antilopen is door deze overwin- ning opgeklommen naar een nog enigszins geflatteerde vijfde plaats. Met nog twee inhaalwedstrijden voor de boeg kunnen d^ Leusdena ren de aansluiting met de koplo pers bewerkstelligen In vergelij king met de opening van het sei zoen zien de perspectieven er voor Antilopen een stuk beter uit. Mede door het vertrouwen dat de techni sche staf in de groep bleef houden toen het in het begin met naar wens ging, zijn de Leusdense korfballers weer een serieuze gegadigde voor een hoge klassering. LEUSDEN - De collecte voor geestelijk gehandicapten heeft dit jaar in Leusden-centrum en Leus- den-zuid 10.143,45 opgebracht. Het geld is onder meer bestemd voor praktische en opvoedkundige thuishulp, voorlichting, vormings werk, nood-dagopvang en avond verzorging ACHTERVELD - De dames speelden een uitwedstrijd te gen Saestum uit Zeist, een zware tegenstandster. Seas- tum staat ongeslagen boven aan de lijst met een hoog doel- gemiddelde. Al direct na de aftrap merkten de Achterveldse dames dat het met gemakkelijk zou worden. Reeds na zes minuten spelen had Achter veld een 2-0 achterstand. Daarna gmg Achterveld beter spelen, maar de passes waren te onzuiver. Na de rust waren Betty van Bek- kum en Chnstel van Dijk vervan gen door Ilona Hoogland en Anja Voorburg Ongeveer een kwartier hield Achterveld goed stand. Hierna werd de druk van de Zeis ter dames te groot. Dit had tot ge volg dat kort achter elkaar twee doelpunten werden gescoord. Achterveld kreeg ook nog een pe nalty tegen nadat Ilona Hoogland m het strafschopgebied een te genspeelster onderuit had ge haald. Deze kans werd echter niet benut. Achterveld probeerde er nog alles aan te doen om tegen doelpunten te maken, doch ver geefs. De tegenpartij bracht de eindscore op 5-0.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9