.Prognoses kloppen meestal met werkelijkheid" Uleen GO kan nog roet in het eten gooien leus—er krnnl: Koffie concert bokaal /olgens DHV is akoestisch onderzoek toereikend Ambtenaren klaar voorkanteling' Opzichter J. Kuypers verlaat Groenstichting Leden vergadering ABTB Jeugddienst Ledenvergadering OVM Alleenstaanden leusder krant Leden vergadering uitgesteld Leusden Achterveld VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Weer wat kouder LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 DONDERDAG 27 OKTOBER 1988 plaatselijk nieuws (van de redactie) ,£USDEN - Maandagavond is er in het gemeentehuis een joorzitting over de aanleg van een geluidswal op de Randweg er hoogte van de Maten en de Kollenkamp (beide straten iggen in de nieuwe wijk 't Ruige Veld). Een groep bewoners an deze straten zijn tegen de bouw van de wal, omdat het olgens hen hun uitzicht ontneemt en de noodzaak van een lergelijke geluidsvoorziening niet echt is aangetoond. In 1984 ieeft de gemeente een zogenaamd akoestisch onderzoek laten errichten door het ingenieursbureau DHV. Dit onderzoek was olgens de gemeente nodig, omdat de Randweg in 1990 aange goten zal worden op de A28. De gemeente verwacht dat de eluidshinder voor de bewoners van 't Ruige Veld de normen ran de wet Geluidshinder zal overschrijden. Een aantal van die ewoners gaan er echter vanuit dat de resultaten van dat nderzoek niet meer kloppen met de werkelijkheid. De heer W. uisen, woordvoerder van de tegenstanders van de wal: „Het nderzoek is gedaan vanachter het bureau aan de hand van ekenmodellen. Wij willen dat de gemeente opnieuw onder- oekt, maar nu met geluidsapparatuur, of eV werkelijk sprake is au geluidshinder." Van onaanvaardbare hinder is >rake als het verkeer, gemeten in woonkamer, meer geluid ver- irzaakt dan 50 decibel. De wet eluidshinder eist dan van de ver- itwoordelijke overheid, dat er saatregelen worden getroffen, olgens de heer J. Derksen, ge- idsspecialist van DHV en betrok- en bij het bewuste onderzoek, klopt het dat aan de hand van een computermodel is uitgerekehd wat het geluidsniveau in 1990 op de Randweg zal zijn. „Het is een me thode die wij voor meerdere op drachtgevers hebben gebruikt. Tot nu toe bleken onze prognoses altijd te kloppen met de werkelijke si tuatie." Derksen noemt een recent voorbeeld, waarbij de onderzoe kers er wel naast zaten. „Niet zo lang geleden moest het wegdek van dezelfde A28 bij Soesterberg opnieuw van een bovenlaag wor den voorzien, omdat de laag die eerst volgens een nieuw procédé aangebracht was, teveel geluid veroorzaakte. Bij het doorrekenen van de modellen was er met de effecten van dit nieuwe materiaal op het geluidsniveau geen reke ning gehouden." Zoiets zal in Leusden niet kunnen gebeuren, omdat de geluidswal op een plek komt, waar de weg al aangelegd is. „Wel moeten wij ons baseren op een nog niet bestaande situatie", zegt Derksen. „Het ver keersaanbod, waar wij vanuit ge gaan zijn, bestaat namelijk op dit moment nog niet. We kunnen daar om de uiteindelijke eindsituatie na de openmg van de oprit van de A28 met precies simuleren." Derksen erkent daarmee het bezwaar van Jansen dat de beslissing om een geluidswal aan te leggen is geba seerd op veronderstellingen, die zich met hoeven voor te doen. „De wet Geluidshinder houdt echter geen rekening met eventuele afwij kingen, maar verlangt dat de ver antwoordelijke instanties voorzie ningen treffen, als verwacht wordt, dat de norm overschreden wordt." In Leusden is bij de berekenmg van die verwachting uitgegaan van de Standaard Methode II van het Reken en Meetvoorschnft Ver keerslawaai van de wet Geluids hinder. Daarin wordt uitgegaan van het aantal auto's dat m een etmaal van een v/eg gebruikt maakt. Fac toren als snelheid van het verkeer, lichte of zware motorvoertuigen en de afstand nissen de woningen en de weg spelen daarbij een rol. Voor de Randweg is berekend dat in 1994 15.650 motorvoertuigen per etmaal van de weg gebruik zullen maken. Ook is uitgegaan van een gemiddelde snelheid van 50 km per uur. In het onderzoek is er re- kenig mee gehouden dat de auto's op de middellange termijn stiller zullen worden. Volgens Derksen voldoet deze methode, want vol gens hem worden er regelmatig evaluaties gehouden van onder zoeken die in het verleden zijn ge daan. „We kunnen wel met ge luidsapparatuur langs de weg gaan staan, maar dan doet zich het pro bleem voor van stoorlawaai. Een vliegtuig kan de metingen al beïn vloeden. Daarbij komt dat de huidi ge onderzoeksmethode adequaat is." De plek waar de Randweg doorgetrokken zal worden tot verkeer op deze weg toenemen en daarmee volgens de de A28. Als de aansluitmg m 1990 is voltooid, zal het gemeente ook de geluidshinder. 3S1 EUSDEN - Alleen het Georganiseerd Overleg (GO) kan vol- !ns burgemeester A. Panis nog roet in het eten gooien bij mteling' van de ambtelijke organisatie. Dit Overleg bestaat vertegenwoordigers van de gemeentelijke ambtenaren, die een vakbond zijn aangesloten (de werknemers) en het ge- eentebestuur (de werkgever). Op 1 november wordt de hele ganisatie in het gemeentehuis overhoop gegooid. Er zal op dag bijna geen enkele ambtenaar meer op dezelfde stoel rugkeren als op maandag. Maar als het GO niet akkoord wil an met het plaatsenplan (welke man/vrouw komt op welke iel terecht), kan de hele .kantelingsoperatie' niet doorgaan, aandag 31 oktober neemt burgemeester Panis het plan door tt het GO. De burgemeester is optimistisch over het verloop van dit gesprek en wil zich dan ook niet uitlaten over de gevolgen van een eventueel mislukt overleg. „We hebben met iedereen gepraat en zijn ons ervan bewust dat niet iedereen gelukkig is met de plaats waar hij of zij te recht gekomen is. Er waren enkele probleemgevallen, hoewel wij zo veel mogelijk rekening hebben ge houden met alle individuele wen sen. We denken echter dat de overgrote meerderheid van de mensen hier tevreden is met de nieuwe plek." Het GO kan zich maandag overi gens met uitspreken over de na men die bij de verschillende func ties zijn ingevuld. Het commentaar van de vakbondsvertegenwoordi gers m het overleg dient zich be perkt te houden tot de rechtsposi ties van de betrokken ambtenaren. „Met andere woorden, of wij de mensen wel goed behandeld heb ben," zegt burgemeester Panis hierover. „Men weet inmiddels wat de probleemgevallen zijn en ik acht de kans dat het maandag mis gaat minimaal, vooral omdat een aantal zaken, waar ik me nu nog niet over kan uitlaten, een goede wending heeft genomen. We heb ben iets bedacht om de mensen waar problemen mee waren ge motiveerd aan de slag te krijgen." De burgemeester denkt verder dat het GO over mogelijke beden kingen heen zal kunnen stappen, omdat de .kanteling' niet alleen een verandering binnen de organisatie betekent, maar ook een uitbreiding van de werkgelegenheid inhoudt. „Eén van de conclusies van het onderzoek van Rijnconsult (het bu reau dat m januari van dit jaar ad vies uitbracht over de reorganisa tie) was dat de dienstverlening van de gemeente op een aantal punten verbeterd kan worden. We willen daarom zeven nieuwe ambtenaren aantrekken. De aanvraag voor een krediet daarvoor zal binnenkort in de raad behandelds worden." Pants kondigde ook aan dat de gemeente een brochure zal uitge ven, waarin aan het pubhek uitge legd zal worden, wat de .kanteling' precies betekent voor de burgers van Leusden. „Een aantal afdelin gen zal een andere plek knjgen m het gemeentehuis en zal anders gaan heten. Vanaf 1 november zal de organisatie in de nieuwe vorm moeten gaan draaien. De meeste mensen weten inmidels wel wat dat voor hen betekent, maar we zullen de komende maanden de verande ringen blijven ondersteunen met het organiseren van bijvoorbeeld managementcursussen." LEUSDEN - Met toespraken vol herinneringen en nostal gie werd maandagavond in De Hakhorst afscheid geno men van de heer J. C. T. Kuy pers, die na vijftien jaar zijn functie neerlegt als opzich ter/beheerder van de Groen stichting Rozendaal. Tal van bestuurders en oud-bestuur ders waren deze avond aan wezig en ook het gemeentebe stuur gaf in de persoon van wethouder Joost de Jongh acte de présence. Uit de toespraken, met name die van voorzitter Corry Brandenburg, kwam een duidelijk beeld tot stand van het vele belangrijke werk, dat de heer Kuypers ten behoeve van de bewoners van de Euroworun- gen m de wijk Rozendaal in de loop der jaren heeft verricht. Hij nam persoonlijke tal van initiatieven ter verbetering van de woonomstan digheden en was elk uur van de dag bereid te dienen als adviseur en vraagbaak voor bestuur en com missies. Met bloemen en geschenken nam men afscheid van een man, die men tijdens een wandeling door de wijk ongetwijfeld nog vaak zal te genkomen, want ondanks het ver trek blijft het toch „zijn" Rozendaal. De heer Kuypers wordt in zijn functie opgevolgd door de heer J. Duinsbergen. hterde gevels van het gemeentehuis vinden dmsdag 1 november mgrijpende veranderingen plaats. Op die g begint de kantelingvan de ambtelijke organisatie. Alleen het Georganiseerd Overleg kan deze groot- heepse stoelendans nog verhmderen. ACHTERVELD- De afdeling Ach terveld van de Aartsdiocesane Boeren en Tuinders Bond houdt aanstaande dmsdag m Ons Ge bouw de algemene ledenvergade ring Na de vergadering wordt het thema 'Biotechnologie' worden be handeld. Daarvoor is er eenspre ker uitgenodigd. De thema-avond, die om 20.00 uur begmt, wordt m samenwerking met de ABTB afdeling Hamersveld georganiseerd. LEUSDEN- In de Marcuskerk, aan de Asschatterweg 23, wordt aan staande zondag, 30 oktober, een speciale jeuaaiensi yenuuuen. In deze dienst zal het thema 'Muziek' centraal staan. Voorganger is ds. Lex Grandia uit Utrecht. De jeugddienst, waar alle jonge ren welkom zijn, begmt om 19.00 uur. LEUSDEN - De algemene leden vergadering van de Onderlinge Verzekeringsmaatschappij Leus den is op donderdag 27 oktober. De vergadering is m hotel„De Ros kam" en begmt om 20.00 uur. De heer P. Opschoor zal na de pauze een lezmg houden over salvage LEUSDEN - De Stichting Alleen staanden Amersfoort heeft op za terdag 29 oktober een Franse avond met buffet en wijn. De avond begmt om 20.30 uur en is m Dans centrum Van den Heuvel, Lepelaar 6 m Leusden. Inlichtingen: 726294/ 942362. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: /68 80perjaar 34,90 per half jaar. 17 70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan konlakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische loto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, liet aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en j15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen kte foto('s) thuis. |DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - Zondag wordt in Ons Gebouw het eerste koffie concert van het nieuwe seizoen gehouden. Dit zal met enige fees telijkheid gepaard gaan, omdat het eerste lustrum gevierd zal worden. De feestelijkheid komt tot uiting in de presentatie van een zeer bijzonder programma. Het bijzondere van deze ochtend wordt gevormd door de optre dende kunstenaars Wouter van de Braak, counter tenor, en Tom Hou wing-Allergren, gitarist Samen vormen zij het duo "Music for a While". Ze presenteren deze morgen een deel van hun pro gramma, waarmee ze het ko mende seizoen in verschillende grote concertzalen in en buiten Nederland zullen optreden. Hun eerste optreden na Achter veld zal in De Haag zijn samen met o.a. de B B C.-Singers uit Londen en het concertgebouw kameror kest. Wie na het koffie concert in Achterveld en het optreden in Den Haag nog meer wil horen van "Music for a While" kan vanaf kerstmis een CD kopen met hoog tepunten uit hun programma. De zaal van Ons Gebouw gaat om 11.30 uur open. ACHTERVELD- De ledenvergade ring van De Zonnebloem in Achter veld, die donderdagavond gehou den zou worden, gaat niet door. De vergadering is uitgesteld tot 10 no vember. De bijeenkomst zal dan m Ons Gebouw plaatsvinden. (advertentie) Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle lotokopieersen/ice 'egen redeliike priizen Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 dur tot 17 uur. door Jan Versieegt We hebben heel even erg dichtbij de koude en droge lucht gelegen die het afgelo pen weekeinde over het noorden van Europa naar het zuiden was gestroomd. De scheidingslijn tussen deze koude lucht en veel zachtere en ook vochtige lucht lag dinsdagmiddag net boven ons land vrijwel stil. Het noorden van Duitsland lag geheel in de koude lucht en dat merkte ik tijdens een zeer kort verblijf aldaar erg goed. Woensdagochtend vroor het ter hoogte van Bremen 2 gra den en het voelde bitterkoud aan. Nog kouder was het in het zuiden van Zweden. Daar werd min 15 graden geno teerd, maar in de loop van gisteren werd de koude lucht daar geleidelijk verdreven. Bij ons werd de bewolking in de loop van de middag steeds dikker en dat wees op de nadering van een slecht- weergebied. Dit gebied be hoort bij een depressie, die gisteren met een kerndruk van 990 hpa op de weerkaart verscheen ten hoogte van Ierland. Het warmte-front van de depressie naderde aan het einde van de middag Ierland en Schotland en daar viel dan ook regen en nam de wind verder in kracht toe. Naar verwachting zal het front in de loop van vandaag ons gebied passeren en er valt vooral in de middag re gen. De wind neemt toe tot vrij krachtig uit het zuidwes ten. Met deze stroming wordt wel voor de tijd van het jaar zachte lucht aangevoerd. Het kan dan ook vanmiddag best 16 graden worden. Morgen hebben we ook nog de nega tieve invloed van de depres sie. Het is dan wisselend be wolkt en er bestaat een kans op een bui. Zoals ik dinsdag reeds ver moedde gaan de barometers tijdens het weekeinde weer omhoog in Noord Europa. Het wordt daar dan opnieuw kou der en de winter lijkt te gaan terugkeren, met name in Zweden. De tropische cycloon Joan heet nu Miriam en is gede gradeerd tot een gewone de pressie met 'slechts' een har de wind. De gevolgen van Ruby nabij de kust van de Filipijnen mogen als bekend worden verondersteld. Vorig jaar maakte ik rond deze tijd ook een excursie sa men met mijn vriendin naar de Samaria-kloof op het Griekse eiland Kreta. Inderdaad is de kloof op som mige plaatsen slechts 3 me ter breed en wel 30 meter diep. Er zijn plaatsen waar de zon slechts een half uur zichtbaar is. Wij probeerden ons voor te stellen wat er zou gebeuren als het water zich door een dergelijke smalle kloof zou moeten persen. Deze week gebeurde dat en voor een aantal personen werd de excursie een drama. Wij waren slechts vermoeid, enerzijds door de tocht (20 kilometer door slecht ter rein) en anderzijds door het warme en vooral mooie weer. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 27 oktober. 20.00 uur: Vergadering ge meenteraad, Raadszaal gemeente huis. Vrijdag 28 oktober. 19.00 uur: Lustrumviering De Hobbit, De Meent 2. Zaterdag 29 oktober. 14.00 uur: Open dag schoon heidsspecialisten, sporthal De Korf. 20.00 uur: Concert, Veluws Vo caal Ensemble, Nederlands Her vormde kerk, Arnhemseweg, Leusden-Zuid. 20.30 uur: Dans'contactavond voor alleenstaanden, Danscentrum Van den Heuvel, Lepelaar. 21.00 uur: Optreden 'Red Shoes' bluesband in De Geut, Zwarteweg. Zondag 30 oktober. 14.30 uur: Jazz, Jazzsocieteit Leusden met kwartet Gert Wante naar. De Hakhorst, Waarden. Jeugddienst met thema 'Muziek', Marcuskerk, Asschatterweg 23. Maandag 31 oktober. 19.00 uur: Hoorzitting geluidswal Randweg, commissiekamer, ge meentehuis. 20.00 uur: Vergadering raads commissie voor onderwijs, sociale zaken en milieu, commissiekamer gemeentehuis Donderdag 27 oktober. 13.30 uur: Bijeenkomst handwerkclub, De Moespot. 20.00 uur: Algemene ledenvergadenng Onderlinge Verzekenngs Maatschappij, De Roskam, Hessenweg 212. Vrijdag 28 oktober. 19.00 uur: DWS- muziekconcours, St-Josephkerk. Zaterdag 29 oktober. 20.00 uur: Hardrock-band m de Moespot. 20.00 uur: Disco-show in De Klaveet. Zondag 30 oktober. 20.00 uur: Disco-show m De Klaveet. Dinsdag 1 november. 9.00 uur: Welfare club'De Zonnebloem', Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3