c Tafeltennisclub Leusden (TTCL) viert na bewogen historie zilveren jubileum 'Vijf Weinig geluk voor eerste team BCL I ■eusdBr hnonfc Avanti kansloos tegen Wilhelmina ^sporl splinters Van nietig clubje tot echte vereniging 'Mister TTCL' De Singels in de prijzen Royale zege badmmtonreserves Sport DONDERDAG 27 OKTOBER 1988 Gelukwensen tijdens de receptie bij het twintigjarige bestaan van TTCL, alweer vijf jaar geleden. Geheel links vooraan op de foto Nick Kleefstra, oprichter en ere-voorzitter van de jubilerende tafeltennisvereniging. LEUSDEN - In de rij van lustrum- en jubileumfeestvierders onder de Leusdense sportverenigingen meldt zich in deze laatste dagen van oktober de TTCL, de tafeltennisclub Leus den. Deze in ledental vrij bescheiden, maar op grond van de historische ontwikkeling in een kwart eeuw toch belangrijke vereniging bezet een bijzondere plaats in de lokale sportge- meenschap. Zij heeft dan ook volop recht in het volle licht van de schijnwerper te worden geplaatst. Toen de kalender nog bleef ste ken bij het jaar 1963 en er in deze contreien nog sprake was van echte Hamersvelders, waren er enthousiaste plaatsgenoten, die best eens een partijtje tafeltennis wilden spelen. Welnu, dat kon; zij hadden daarvoor in die dagen de beschikking over twee tafels en waren daarbij aangewezen op de kantine van de toenmalige Raiffeis- senbank. Alles wat ze wilden was gewoon onderling een balletje slaan en niet meer dan dat. Maar er bleken in de groep men sen met andere ambities. Het werd dan ook anders toen er eenmaal een vereniging was opgericht met de naam ..Hamersveld" en een aantal leden van mening was dat gezelligheid op zichzelf best aardig kan zijn, maar dat het spel zich eveneens leent tot het leveren van sportieve prestaties. Met andere woorden; er zouden partijen en zelfs wedstrijden moeten worden georganiseerd. Met die gedachte was in feite de kiem gelegd voor wat later de thans vijfentwintigjarige TTCL zou worden. En het was duidelijk, dat er binnen de oude club „Hamers veld" een tweespalt was ontstaan- De ene groep leden wilde gewoon gezellig blijven spelen, de andere lokte het deelnemen aan echte competitiewedstrijden. De 31e oktober van het jaar 1963 werd voor de Leusdense tafelten nissers een historische en gedenk waardige dag. In de late avonduren van die dag laaide de discussie tussen voor- en tegenstanders van vernieuwing, c.q. reorganisatie zo hoog op dat besloten werd tot op heffing van de nog jonge vereni ging. Een aantal leden evenwel was van mening, dat er voldoende ruimte en mogelijkheden open ble ven voor de oprichting van een nieuwe club met andere, meer sportief genchte activiteiten naast de zuiver recreatieve genoegens. VOORTOUW Spontaan meldde zich nog de zelfde avond een kern van initia tiefnemers om te komen tot de start van een nieuwe vereniging volgens het concept, zoals dat hun voor ogen stond. Nick Kleefstra was de man die het voortouw nam, bijge staan door zijn echtgenote Nel Sa men met ïr R. J. van Melle en me vrouw L. Dame besloten zij niet alleen een nieuwe club te moeten leiden, maar deze ook uit te bou wen tot een volwaardige tafelten nisvereniging Het viertal bedacht ook een naam voor de nieuwe club De naam „Hamersveld" had afge daan en overeenkomstig de toen reeds op gang gekomen ontwik keling en uitbreiding van de ge meente tot het hedendaagse Leus den werd gekozen voor de TTCL. de Tafel Tennis Club Leusden Met twaalf leden gmg de TTCL m de nadagen van 1963 van start. De bestuurszetels werden als volgt be zet: initiatiefnemer Nick Kleefstra werd de eerste voorzitter, secreta ris werd mevrouw Dame, ïr. Van Melle penningmeester en Nel Kleefstra algemeen adjunct zonder officiële bestuursfunctie. Wel zou zij naar later bleek bergen werk verzetten voor de nieuwe vereni ging. PROMOTIES Het initiatief tot de oprichting van de TTCL werd in sportieve zin al vrij snel gehonoreerd. Zoals te doen gebruikelijk werd de club als nieuweling ingedeeld ut de vierde klasse van de bond Maar het talent presenteerde zich en deed zich al spoedig gelden. Het eerste pro motiefeest kon reeds na een jaar worden gevierd en snel daarna ge volgd door een tweede, zodat de TTCL binnen enkele jaren kon uit komen in de tweede klasse van de regio Utrecht. Maar ook met het ledental gmg het goed. De kantine van de Raiffeissenbank, inmiddels Erwin de Boer, voorzitter van de jeugdcommissie en een van de topspe- Iers van TTC1, in volle aktie door de fusie met de Boerenleen bank opgegaan in de meuwe RABO-bank, werd als clubdomein te klein. Bovendien werd na een jaar het huurcontract opgezegd omdat de bank aan de ruimte een andere bestemming diende te ge ven. De club moest dus verkassen. Gastvrijheid werd verkregen van de zijde van de voetbalvereniging Roda'46, waar onderdak werd ge vonden in de kantine Roda zelf was inmiddels begonnen met de bouw van een rueuw groot clubhuis, maar voor de tafeltennissers was er even het probleem van het wachten op het betrekken vmi de nieuwe be huizing tot het moment, waarop de nieuwe kantine van Roda klaar was. Burgemeester Burning, naar wie het omvangrijke sportcomplex aan de Bavoortseweg is vernoemd en die zich buitengewoon heeft inge zet voor de ontwikkeling van het sportleven m Leusden zorgde er voor dat via zijn bemiddeling in de overgangsperiode voorlopig toch nog m de kantine van de bank kon worden gespeeld Voorjaar 1965 had de verhuizing plaats naar de kantine op het sport park. Maar er was een nieuw pro bleem: de oude Roda-kantine moest worden gedeeld met de korfballers van Antilopen en de plaatselijke schakers. Dat beteken de een beperkmg van de speelmo- gelijkheden; er kon alleen op vrij dag competitie worden gespeeld en op maandagavond training.vol gens een strak schema. Immers na een speelavond moest alles wor den opgeruimd, ook de tafels, ten behoeve van de medebewoners, de schakers en korfballers. Leusden groeide en groeide hal verwege de zestiger jaren. En daarmee ook de tafeltennisclub. Op een bepaald moment moest er, ook al omdat er hooguit vier tafels konden worden geplaatst in de toch vnj beperkte ruimte, een le denstop worden ingevoerd. Ge volg was een wachtlijst gedurende een aantal jaren. In die dagen vier de de TTCL ook de geboorte van haar clubblad „De Open Hand" met wedstrijdverslagen en competitie- gegevens. Zo werd de vereniging van fase tot fase belangrijker en interessan ter voor de gehele Leusdense sportgemeenschap en ondervond daarvoor dan ook van vele kanten erkenning en waardering TOERNOOIEN Aan organisator van het eerste uur Nick Kleefstra. Piet van Bek- kum en Paul Plasmeyer komt de eer toe het initiatief te hebben ge nomen tot het organiseren van vriendschappelijke wedstrijden aan het einde van de zestiger jaren Bovendien werden toernooien georganiseerd, wat op zich geheel nieuw was en ook de belangstel ling trok van de NTTB, de Neder landse Tafeltennis Bond, die zich zeer geïnteresseerd toonde m het verloop van deze zogenaamde vriendschapstoernooien. Van die tijd ook dateert de jaarlijkse strijd om het clubkampioenschap. De winnaar ontvangt een wisseltrofee, de ïr. Van Melle-beker Tot de clubactiviteiten behoort sindsdien ook de jaarlijkse feest avond, waarin de vriendenhand tussen de leden buiten de wedstrij den nog eens extra wordt aange haald. Het grote feest ter gelegen heid van het zilveren jubileum heeft op 19 november plaats. Daarvoor is een speciale feestcommissie al maanden aan de slag. SIGARETTENPEUK Terug naar de dwaaltocht door de geschiedems van de vereni ging. De zeventiger jaren vormden een memorabele penode in deze historie. Wim van der Laaken werd in 1974 de meuwe voorzitter. Samen met Wim Verhoeven en Sjoerd Et- ten vormde hij het bestuur, dat reeds na een jaar met donkere wol ken werd geconfronteerd, figuur lijk en letterlijk Een sigarettenpeukje werd er de oorzaak van, dat in één klap drie verenigingen dakloos werden. Dat gebeurde in de nacht van 18 no vember 1975, toen door de onvoor zichtigheid van een onbekende de kantine door brand werd verwoest. Voor de TTCL was dit een regel rechte ramp. Voor de schakers een korfballers kon nog redelijk een voudig een oplossing worden ge vonden, maar de tafeltennissers hebben ruimte nodig. Met hulp van de Sportstichting kreeg de vereni ging tijdelijk onderdak m een ge bouw van de gemeente. Met vereende krachten hebben de dne verenigingen gewerkt aan de restauratie van hun clugebouw, waarin men uiteindelijk slaagde. Het jaar 1977 gaf een nieuwe be stuurswisseling te zien Wim van der Laaken droeg de hamer over aan Wim Verhoeven, Sjoerd Etten bleef de financien beheren en toe gevoegd werd Henk Nieuwen- burg, die als secretaris gmg funge ren. Het werd onder andere het tijdperk van extra-aandacht voor de jeugd. Er kwam een gehono reerde jeugdtrainer in de jeugd- sector, hetgeen tot betere presta ties bij de jongeren heeft geleid. Belangrijk in negatieve zin was nog altijd het bestaan van de wachtlijst voor nieuwe leden. Het onderwerp kwam bij herhaling aan de orde tijdens de bestuursverga deringen, maar een oplossmg leek ver weg vanwege de nog altijd (te) beperkte speelaccommodatie. PRIVATISERING Nieuwe mogelijkheden dienden zich aan in het begm van de tachti ger jaren. Van de zijde van de ge meente werd een nieuw woord ge lanceerd. pnvatisenng. De TTCL huurde het kantinegebouwtje van de gemeente en werd op een be paald moment voor de keuze ge steld. De vereniging kon het kopen en zo niet: ergens anders onderdak zoeken. De vereniging stond voor een dilemma. Geld was er uiter aard niet, van sponsoring was in de verste verte geen sprake. Daarop kwam de gemeente met een gro tendeels gesubsidieerd voorstel tot verbouwing, waardoor meer ruim te zou ontstaan en op den duur het probleem van de wachtlijst zou kunnen worden opgelost. Het bestuur legde het voorstel van de gemeente aan de ledenver gadering voor en besloten werd het te accepteren: er zou worden gekocht en verbouwd Maar als voorwaarde voor de te ontvangen subsidie gold wel: zelf als vereni ging aan de slag. Er moest dus worden gewerkt. Een nieuwe belangrijke episode brak aan met de komst van Rinze Bloemhof als voorzitter, nadat Ver hoeven na vier enerverende jaren zijn stoel ter beschikking had ge steld Bloemhof, actief op vele fronten en bekend als raadslid, kreeg Stef den Ouden naast zich als penningmeester. Voor het nieuwe bestuur was het nodige werk aan de winkel. De verbouwing vroeg om organisatie en technische in zicht. Daarvoor nu bleek bmnen de verenigmg de meest ideale figuur voorhanden in de persoon van Ri- nus ter Hoeven, die gevraagd werd voor de club datgene te doen, waarmee hij ook zijn dagelijks brood verdient. Hij stemde toe en werd de adviseur, dus „bouwer" van het vernieuwde clubhuis. Aan gezien een krachtige, daadwerke lijke aanpak van de leden daarbij noodzakelijk was in verband met de desbetreffende voorwaarde bij de gemeentelijke subsidie ontston den er meningsverschillen en be stuurlijke problemen. Deze leiden tot een extra ledenvergadering, waarin Rinus ter Hoeven tot voor zitter werd gekozen met naast zich Henk ten Ham en Harry Attenveld als bestuursleden. Zoals gezegd was er vanuit de verenigmg een legertje vrijwilli gers nodig om het grote karwei te klaren. Er moest worden getim merd. gemetseld, gezaagd en ge schilderd, allemaal met bepaald alledaagse werkjes voor wie het niet gewend is. Maar deze aanpak was dus noodzakelijk en de voor zitter gaf zelf het praktische goede voorbeeld, zodat de andere leden moeilijk konden achterblijven. Maar hoe het ook zij, er werd ener- Henk Nieuwenburg. LEUSDEN - Bij het schrij ven van het historisch over zicht van 25 jaar LLTC is de steun van medewerking van oud vice-voorzitter en -se cretaris Henk Nieuwenburg onmisbaar gebleken. Hij is het wandelend vademecum van de jubilerende club, treedt nog altijd op als wed strijdsecretaris en heeft door de jaren heen tot op de dag van vandaag voor een be langrijk deel de opvang van de jeugdleden geleid. „Mister TTCL", zoals hij vaak bij de meer dan hon derd leden tellende vereni ging wordt betiteld, is al der tien jaar lid van de club, wat maar weinigen kunnen zeg gen. Hij is nog altijd zelf ac tief tafeltennisser en komt uit in de vierde klasse. „Een manusje-van-alles, zo mag je me inderdaad noe men. Ik heb zo ongeveer van alles gedaan, maar vind wel dat ik er eens een punt achter moet zetten. Ik wil langza merhand gaan doen waar voor ik lid ben geworden: ge woon lekker tafeltennissen en meer niet." giek gewerkt en de verbouwing kwam goed op gang VRIENDENCLUB Een volkomen nieuw kantinege bouw kon in november 1983, acht jaar na de desastreuze brand, feestelijk worden geopend. Het grote werk was tot een succesvol einde gebracht en de enthousiaste groep „bouwvakkers" kon met trots en tevredenheid op haar werk terugzien. Een originele sportvloer was gelegd en er bestond meer ruimte voor tafels dan voorheen en dat betekende dan weer dat de verenigmg elke avond de beschik king kreeg over speelgelegen- heid. Op dinsdag- en donderdag avonden werd en wordt thans com petitie gespeeld. Rinus ter Hoeven is tijdens de ïubileumvienng nog altijd voorzit ter en wordt in het bestuur bijo staan door secretaris Henny v Dijk en penningmeester Evert Ham. Hij denkt er evenwel ot begm volgend jaar zijn functie re te leggen. Na een periode van i jaar vindt hij het welletjes. De TTCL maakt zich als kern; zonde vereniging op voor de ju leumviering, die haar proloog vu in een receptie op maandagavo 31 oktober a.s., de oorspronkeli dag van oprichting, in het clubh m het Burgemeester Buirungpa De club functioneert anno 19 altijd overeenkomstig de structu die de oprichters voor ogen sto: een vriendenclub van recreanj en competitiespelers. Een com! natie, die een kwart-eeuw aan h- doelstelling heeft kunnen voldo en het nog jaren zal kunnen volk den. Het fraaie interieur van het met eigen krachten verbouwde clubhuis LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben afgelopen weekeinde een definitieve streep onder de slechte seizoenstart gezet. In IJmuiden wonnen de Leusdenaren met 10-6 van DKV. De ploeg van het trainersduo Fred Ferrageau/Herman Bruins staat na vijf wedstrijden op een vijfde plaats met vijf punten. Na een overwinning van Antilo pen bij DKV zijn de perspectieven voor de Leusdenaren danig ge groeid. De vijfde plaats die de be woners van het Burgemeester Bui- ningpark nu innemen is enigszins geflatteerd te noemen omdat de Leusden formatie slechts vijf wed strijden heeft afgewerkt. De vier ploegen die m de ranglijst boven Antilopen staat hebben een of twee wedstrijden meer gespeeld. Anti lopen kan met nog twee inhaal wedstrijden voor de boeg zelfs op de tweede plaats in de eerste klas se D belanden Zaterdag zijn de Leusdenaren te gast bij DOC. De Bussummers speelden afgelopen zaterdag net als Antilopen een inhaalwedstrijd en kwamen toen niet verder dan een 8-8 gelijkspel op eigen veld tegen ZKC '31 uit Zaandam. DOC staat op dit moment op een derde plaats en heeft uit zeven wedstrij den acht punten behaald Antilo pen, dat dus drie punten en twee wedstrijden minder heeft, kan door middel van een overwinning een goede stap in de richting van de derde plaats doen Lijstaanvoerder Sparta komt op eigen veld in actie tegen ASVD. De Nijkerkse titelkandidaat zal waar schijnlijk geen moeite hebben met de op de vierde plaats staande ploeg uit Dronten. De Vmken zal m de thuiswedstrijd tegen Altius het maximale resultaat moeten beha len om de aansluiting met Sparta met te verliezen Het uit Hilversum afkomstige Altius zal vermoedelijk tekort komen tegen de ploeg uit Vinkeveen In IJmuiden staat de wedstrijd tussen de twee staartploegen op het programma. Hekkesluiter DKV ontvangt het één plaats hoger staande ZKC '31. De verliezer van Achterveld - De dames van volleybalvereniging Avanti hebben het moeilijk. Dat komt mede door het uitvallen van Annie van der Horst, Lydie van Kollenburg (tijdelijk), Suzanne van Ruitenbeek (gestopt) en Cornelia Hoger (langdurige bles sure). Hierdoor speelt de ploeg met maar zes speelsters. Deze keer waren zij te gast bij Wilhelmina in Amersfoort. Zonder Lenneke Ossendrijver en met Rikie Blom en Loes Pluut van dames II werd een 3-0 nederlaag geleden. Door vele misverstanden liep de eerste set al snel naar een 15-0 achterstand. De tweede set verliep al even rommelig. Ondanks goed ge plaatste ballen van Wü van de Kor- dijk bleef het scorebord bij 15-6 staan. De derde set werd beter ge speeld. Door goed aanvalswerk van o.a. Loes Pluut en sterk verde digen achterin viel Wilhelmina even terug. Maar toch had Wilhel mina de langste adem en ook deze set werd gewonnen met 16-14. De twee winstpunten bleven zo doende m Amersfoort. WINTERSPORT - De kring Amersfoort van de Nederlandse Ski Vereniging houdt zaterdag 5 november a.s een beurs voor tweede-hands wintersportartike len m de Andreas Mavo Hoogland- seweg/hoek Rmgweg Koppel te Amersfoort Op deze beurs vmdt men alles wat met wintersport te maken heeft, zoals kleding, ski's (alpine en langlauf), schoenen, sneeuwkettingen etcetera. De beurs is geopend van 10.00-16.00 uur De toegang is gratis De gele genheid bestaat om op woensdag 2 en donderdag 3 november tussen 19.00 en 21.00 uur goederen in te leveren bij W. de Grauw, Walstro 78. deze wedstnjd is verzekerd van de laatste plaats. Uitslagen korfbal eerste klasse D DOC-ZKC'31 8- 8 DKV - Antilopen 6-10 Stand eerste klasse D 1. Sparta 7-11 2. De Vinken 6- 8 3. DOC 7- 8 4 ASVD 7- 6 5 Antilopen 5- 5 6. Altius 6- 5 7. ZKC'31 7- 5 8. DKV 7- 4 Programma eerste klasse D DKV - ZKC '31 DOC - Antilopen Sparta - ASVD De Vinken - Altius ACHTERVELD - Zaterdag na men enkele ruiters van de landelij ke njvereruging en pony club De Singels deel aan de indoor dres- suur-wedstrijden. Dit waren de eerste wedstrijden van het meuwe seizoen en werden gehouden in de manege ,,'t Adelaarsnest" te Bun schoten. Bij deze wedstrijden behaalde Angelique Gerritsen met haar paard Karin haar eerste punt m de B dressuur. Zaterdag neemt zij deel aan de Indoorwedstnjden, die zullen wor den gehouden in de manege ,,'t Willaer" te Scherpenzeel LEUSDEN - Het eerste team van BCL speelde het afgelopen weekend in Harderwijk en kreeg daar een behoorlijk pak slaag, 7-1. Desondanks kon de ploeg, gezien het vertoonde spel, met opgeheven hoofd de zaal verlaten. Er werd behoorlijk tegen stand geboden ook al kwam dat niet in de eindstand tot uitdruk king. Het enige winstpunt kwam in het herenenkel van Michel van Bruins- voort, die een voortreffelijke partij speelde en met 16-17, 11-15 won Albert den Hollander daarentegen speelde een slechte single en kon het niet bolwerken tegen zijn lange tegenstander. 15-7, 15-9. Jane van der Haar speelde niet echt slecht, maar verloor toch door eigen fouten met 11-8, 11-4. Mar leen van der Horst ontmoette een zeer sterke invalster en verloor haar eerste single m deze competi tie ondanks haar grote inzet: 11-7, 11-6. Het herendubbel was het beste in de competitie tot dusver, maar ging toch met 10-15, 15-11, 11-9 de boot in. Ook de dames speelden een goede partij, maar evenals bij de heren ontbrak het op de beslis sende momenten aan het nodige geluk, 18-13, 14-17, 15-10. Het gemengde dubbel Van Bruins voort/Van der Haar ging met 15-8, 15-12 verloren. In de laatste partij Den Hollander/Van der Horst waren er nog wel winstkansen, mmar ook hier was het fortuin aan de andere zijde, 15-10, 10-15, 15-10. FRAAIE ZEGE De vierde competitiewedstrijd speelde het tweede team uit tegen KB VA 8, uit Amersfoort. Sweder Hormann won op overtuigende wij ze met 5-15 en 6-15. Micha Ploeger speelde een lange partij, waarin hij meer tegen zichzelf stond te spe dan tegen zijn tegenstander setstanden waren 13-18, 15-4 18-14. Judith van de Berkme: speelde een goede partij en met 9-11 en 2-11. Danielle de Jo: had het gemakkelijk, zij wont 3-11 en 0-11 De herendubbel werd ge.v nen met 13-18 en 6-15, de dan dubbel met 5-15 en 10-15. Na singles en de heren- en damesd bel was de stand 1-5 en dat bs kende dat de tweede winst a' haald was. De eerste mix gespeeld Hormann en De Jongh werd s makkelijk met 5-15 en 12-15! wonnen. Ploeger en Van de 52 mortel wonnen de eerste set 6-15. maar verloren de twee met 15-11. De laatste set wastf erg spannend. Het ging gelijk maar helaas werd toch met 15 verloren. De wedstnjd leverde een overwinning op en gelukkig zit' tweede team in de lift

Leusder Krant | 1988 | | pagina 8