)e Harmonie uit Doorn winnaar concert wedstrijd in Achterveld met groene dril meneren met make-up leusder krant Martje en Willem van den Hengel vijftig jaar getrouwd Intocht Sinterklaas wordt gesubsidieerd Officieus concours in St-Josephkerk )pen dag schoonheidsspecialistes druk bezocht Concert Leusden Achterveld Kaartavond leusder kt*sant: Opnieuw zachte oktober LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 DINSDAG 1 NOVEMBER 1988 plaatselijk nieuws CHTERVELD - Vrijdagavond werd in de St. Josephkerk in chterveld een concert-wedstrijd gehouden door de muziek- erenigingen, aangesloten bij het samenwerkingsverband ost-Utrecht Gelderse Vallei. De deelnemende verenigingen raren Door Wilskracht Sterk uit Achterveld, De Harmonie uit arneveld, Lisiduna uit Leusden, Ons Genoegen uit Rhenen en Koninklijke Harmonie uit Doorn. De vereniging uit Ameron- pn moest deze avond verstek laten gaan in verband met het ■it dat de dirigent eerder die week bij een verkeersongeval ■trokken was geweest en in het ziekenhuis was beland. organisatie was in bekwame nden van DWS, gevormd door heren W Wouters en H.P. van ■n Hengel, bestuursleden Ook heren E. v.d. Berkt en S. v.d. etenng, respectievelijk voorat secretaris van O.U.G.V lakten deel uit van de organisa- commissie. Wedstrijdcomrrus- ns was H. Janssen en de presen- van deze avond was Jaap ihouten. De jury bestond uit de iren G. Fokkema uit Amsterdam R. Goorhuis uit Werkhoven eze juryleden waren door de [v.F officieel als jurylid erkend. vel het deze avond een offi- iel concours was, uitgaande van van de landelijke bonden, >rd deze wedstnjd wel gehou- onder de reglementen van de Om 19.00 uur opende Door Wils kracht Sterk uit Achterveld het concert. Dit onder leiding van diri gent H. van Loo. Als verplicht nummer werd gespeeld de 'North Star Ouverture' van Reilly en het keuzewerk 'In Somerset' van J. Harvey Hierna was de Harmonie uit Bame- veld aan de beurt, onder leiding van dingent de heer J.C. Schotten. Het verplichte werk was Varations on a Japanese Folksong van H. van Lijnschoten en keuzenummer King Orry van H. Wood arrange ment G Mol. VERPLICHT Lisiduna uit Leusden, speelde on der leiding van de dirigent J. Hen driks als verplicht nummer Four Old Dances en als keuzenummer Prelude and March van A. Franc- kenpol Ceacilia uit Scherpenzeel, speelde onder leiding van diri gent W Stoops als verplicht num mer Tapas de Concina en als keu zenummer Zodiac van P. Scheffer Ons Genoegen uit Renswoude, heeft sinds kort. een nieuwe diri gent, de heer K. van Delzen. On der zijn leiding werd als verplicht nummer gespeeld Three Airs From Gloucester van H.M. Stu- ward en als keuzenummer Four Old Dances van J. v.d Roost Ons Genoegen uit Rhenen speelde onder leiding van din gent N. Boom als verplicht werk Jubilations en als keuzenummer Folk Legend, respectievelijk van J Spears en D Hunsbergen Tot slot was het de Koninklijke Harmonie uit Doom die de avond sloot met als verplicht nummer Music for Winds and Percussion en als keuzenummer Three Folk Characters, respectievelijk van E A. Delborgo en A. Waignein. Dit onder leiding van de dingent A Beyen. De jury had tot taak iedere ver eniging te beoordelen op zes pun ten, zuiverheid, klankgehalte, klankverhouding, techniek en arti culatie, muzikale uitvoering, dyna miek en frasenng, samenspel en ritmiek, opvatting en tempo. Voor elke rubriek kon in totaal 10 pun ten worden toegekend. De ver enigingen konden voor het ver plicht en keuzewerk een ïnspeel- werk spelen, dat met werd beoor deeld. De publieke belangstelling was deze avond goed. Zeker tegen de tijd dat de uitslagen bekend zou den worden gemaakt was de kerk goed bezet. Uiteindelijk was dan na het werk van de jury het mo ment aangebroken dat de uitsla gen bekend konden worden ge maakt. DWS. cn De Harmonie kregen elk 193 punten, Lisiduna Leusden 184V2 punt, Caecilia - Scherpenzeel 203 punten, Ons Ge noegen Renswoude 188 punten., Ons Genoegen Rhenen 197 pun ten en de Koninklijke Harmonie uit Doorn 207 punten. Hiermee werd die vereniging voor de tweede maal winnaar van de jaar lijkse concourswedstrijd. Na het bekendmaken van de uit slagen werden de prijzen voor de heer van de Berkt uitgereikt LEUSDEN - Het feest van de getallen. Dat was de viering van het vijftigjarig huwelijk van Martje en Willem van den Hengel in de Klaveet. Er kwamen vonge week tien oud-prinsen van de carnavalsvereniging De Gouden Klomp. Boven het echtpaar Van den Hengel (zie foto) prijkt het getal 11. Iedere ingewijde herkent hier onmiddelijk het .gekkengetal' van de carnavalsvierders in. De prinsen waren naar de receptie van het echtpaar gekomen, omdat Martje al vanaf 1972 de carnavalsprinsen begeleidt als deze op ziekenbezoek gaan. Martje is actief lid van de Zonnebleom en samen zetten zij zich al jaren in voor de zieken m Leusden. De prmsen, die in vol ornaat verschenen, kwamen nu eens een keer op bezoek bij Martje en Willem. EUSDEN - De presentatie van veertien in Leusden werkzame jhoonheids-specialistes, afgelopen zaterdag in aktiviteiten- mtrum de Korf is druk bezocht. Een kwartier voor openings- jd verdrongen de nieuwsgierigen zich al voor de deur. Drie later was het publiek, dat overwegend uit dames bestond, moeite naar huis te krijgen. De doorlopende demonstraties de specialistes werden aandachtig gevolgd. Kinderen inden met open mond ademloos toe te kijken hoe mevrouwen ;t met groene dril werden ingesmeerd om na een langdu rige behandeling met een ontspannen vel op te staan. De reakties van het publiek waren over het algemeen positief. Zoals ,,Je komt er zo slecht toe om bij zo'n salon te gaan vragen wat ze daar nou doen. Terwijl ik daar wel nieuwsgierig naar was. Dit was een uitstekende gelegenheid om zonder enige ver plichting wat beter op de hoogte te raken". Een van de schoon heids-specialistes; ,,Het was een geweldige middag. Ik ben bijna sprakeloos". Hetgeen niet te merken was, want ze gaf net als de andere dertien dames een constante stroom voorlichting. 'eri toe kwam een man de halve van de Korf binnen Bij de in- sng werd iedere bezoeker harte- k welkom geheten en geadvi- lerd een lot aan te pakken Ie- ire bezoeker maakte kans op van de veertien 'standaard- gezichtsbehandelingen'. Waarbij het standaard betrekking heeft op de behandeling en niet op het ge zicht, haastte Treesje Schaefferals woordvoerster van de schoon heidsspecialistes te verklaren. Maar weinig mannen pakten de Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tol 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 68,80 per jaar, 34 90 per half jaar 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. loten aan De meeste met als ex cuus ,,Ik kwam allen maar even kijken of mijn vrouw hier is", om vervolgens met een glas jus d'o- range of appelsap geamuseerd toe te kijken naar hoe de vrouwen mooier zouden kunnen worden. Trouwens, mannenbehandelin- gen worden, volgens de specialis tes, steeds gebruikelijker Treetje Schaeffer toonde mannenmassage en dezelfde man leende zich daar toe vier maal Op een andere stoel was een ander mannelijk slachtof fer bereid gevonden 'mannen' make-up op zich te laten aanbren gen Voor de andere demonstra ties was het voor de specialistes niet nodig een beroep te doen op familie of kennissen De bezoekende dames stelden zich maar wat graag beschikbaar voor een demonstratieve en vooral gratis hars-behandeling, electnsche ontharing, ontspan nende myo, een massage of een make-up. De gemeentelijke over heid mag in Leusden steeds meer wallen willen, de inwoners van Leusden leerden zaterdag hoe ze weer weg te camoufleren. Een aparte stand was ingencht voor de advisering "Kleur en stiil" Twee dames legd uit dat ie dereen behoort to een vdii de vier basistypen: lente, zomer, herfst of winter. Bij ieder type passen eigen kleuren welke men zou moeten toepassen in make-up. kleding, sieraden en zelfs brillen voor een passend resultaat. Iemand met rood haar en groene ogen is na tuurlijk een herfsttype, daarbij passen warme kleuren" Waarna iedere toehoorder zich afvroeg lot welk type hij of zij zou behoren en of ze wel de juiste kleuren droeg. Daarover gaven de schoonheids specialisten ter plekke echter geen uitsluitsel Daarvoor moest een zorgvuldige kleur-analyse worden aangevraagd bij een van de twee schoonheidsspecialistes die daarvoor een speciale oplei ding hebben gevolgd. Soms was uitleg wel erg verhelde rend. Toen een mevrouw bijvoor beeld haar bloesje uittrok om een voetpad te knjgen. Het voetbad bleek de noodzakelijke voorbe reiding voor de daarop volgende gezichtsbehandeling waarbij warme voeten vereist waren. Er was allerlei apparatuur die zo bij de tandarts vandaan leek te zijn gekomen Met dit verschil dat na afloop van de twintig minuten du rende behandeling niet gespoeld diende te worden, maai" dat men bewerkt werd met een damp-dou- che Bij het verlaten van de manifestatie kreeg iedere bezoeker een waar debon van 7,50. Thuis komend LEUSDEN - De winkeliersvereni gingen De Hamershof en De Bie- zenkamp ontvangen een subsi die, ter grootte van maximaal 2,500,-, als een bijdrage in de kosten voor het organiseren van de intocht van Sint-Nicolaas. Het college kreeg van de raad toe stemming daarvoor, met uitzon dering van de fracties van Leusden'85 en het GPV/SGP. Die fracties vonden het commerciële aspect van de intocht te over heersend. Ben Stoelinga van Leusden'85 vond het om die re den niet gewenst „dat de ge meente ook nog eens voor Sin terklaas gaat spelen". Bovendien meende Stoelinga dat de subsi dieverlening in strijd zou zijn met de geest van de verordening. ,,Voor ie het weet wordt de jaar markt van De Hamershof ook als een culturele aangelegenheid aan gemerkt en wordt er op grond daarvan ook een subsidie-aan vraag gedaan", meende Stoelinga De andere fracties deelden de mening van Stoelinga en Harm Of fereins van het GPV/SGP, die zich bij de mening van L'85 aansloot, maar ten dele. Met name het CDA zag bij monde van Wil van der Kar ook duidelijke 'welzijnsaspecten' aan de intocht van Sinterklaas, het geen voor haar en haar fractiege noten aanleiding was om met de voorgestelde subsidie in te stem men. PvdA, D66 en de WD sloten zich bij de laatste visie aan, hele maal toen wethouder Evelien Blom benadrukte dat zij de subsidie grondslag absoluut niet in tegen spraak vond met de verordening. LEUSDEN - In cultureel centrum 't Claeverenblad wordt aanstaande donderdag een concert gegeven. Onder leiding van Paul van der Woude, die de piano bespeelt, zal sopraan Ada IQück, samen met Bert Haan (saxofoon) en Louis Le- velt (piano) werken van onder meer Fauré, Debussy, Paul Mauri ce, Ida Gotrovski, Demersseman en Jacobbi ten gehore brengen Het concert begint om 20,15 urn en de toegangsprijs bedraagt 12,50 door Jan Versteeg: We hebben een koud weekeinde achter de rug. Op de vliegbasis Soesterberg kwam het kwik gedurende twee nachten (zaterdag op zondag en zondag op maan dag) beneden het vriespunt. Het waarnemingsstation no teerde beide nachten een mi nimum van -1.5 graden op normale waarnemingshoog te. In Leusden kwam het niet tot vorst. De laagste tempe ratuur die werd opgemeten bedroeg 2.9 graden. Nu is de vliegbasis door haar ligging wat meer vorstgevoelig dan de omringende gebieden. Het koude weer hadden we te danken aan een sterk ho- gedrukgebied, dat in het weekeinde positie zocht bo ven de Britse Eilanden. Sa men met een depressie, die over Scandinavië zuidoost waarts trok, ontstond een noordwestelijke stroming, die koude lucht uit het pool gebied naar het zuiden liet stromen. In Noord Europa is het dan ook volop winter weer geworden met in Fin land op uitgebreide schaal sneeuw bij lichte tot matige vorst. Gistermiddag lag het kwik in Stockholm 2 graden beneden het vriespunt. Gisteren viel het weer bij ons wat tegen. Een zwak front wist om het hogedruk- gebied heen richting ons land te trekken en dat lever de wat neerslag op. In Leus den viel 2.3 mm. Ook vandaag is het weer niet geheel 'safe'. In de noordwestelijke stroming komt een front van een de pressie, die vanmiddag bo ven Zuid-Noorwegen ligt dichtbij. Een bui is daardoor niet geheel uitgesloten en over het algemeen zal er vrij veel bewolking zijn. Het hogedrukgebied is in middels doorgeschoven naar het Alpengebied, maar be houdt een uitloper tot over Engeland. Boven Ijsland komt inmiddels versterking naderbij en de verwachting is dat zich morgen een aparte kern van hogedruk zal vor men in het zeegebied tussen Noorwegen en Schotland. Te gelijkertijd blijft de lucht druk boven zuidwest Europa relatief laag. Het gevolg is dat de wind geleidelijk via de noordhoek naar het oosten zal draaien. Er wordt dan drogere, maar ook koudere lucht naar ons land gevoerd. Er mag dan ook op een paar koudere dagen worden gere kend. Tot en met donderdag kan er een enkele bui vallen. Volgens de computerbereke ningen zal het hogedrukge bied tot en met het komende weekeinde redelijk in takt blijven en zal de depressies op voldoende afstand weten te houden. De temperatuur zal de komende dagen liggen tussen de 7 en 9 graden. In de nacht kan er lichte vorst op treden als er voldoende op klaringen zijn. Al met al houdt het weerbeeld gelijke tred tenminste wat de tempe ratuur betreft met de kalen der. Echter de herfststormen blijven voorlopig achterwe ge. De maand oktober is voor bij. Volgens een eerste voor zichtige conclusie is het een zachte maand geworden, de 7e in successie. Na 1981 is er geen koude of normale oktobermaand meer opgetreden. In Leusden werd het deze maand gemiddeld 9,9 gra den. De laagste temperatuur werd bereikt op de 31e en bedroeg 1,5. De hoogste temperatuur be droeg 17,9 op de 14e. Er werd 70,5 mm. neerslag afgetapt en dat is iets boven normaal. Het onweerde op een dag en dat was op de 7e en daarbij viel ook hagel. Met dank aan waarnemer Kielstra. zonder behandeling durfde je nauwelijks in de spiegel te kijken. Terecht waarschijnlijk. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ve re nigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 1 november. 20.00 uur: Vergadering raads commissie welzijn en huisvesting, commissiekamer, gemeentehuis. Woewnsdag 2 november. 09.00 uur: Thema-ochtend over Wet Gelijke Behandeling, Vrouwe nontmoetingscentrum 't Vooron der, kelder gemeentehuis, Burge meester Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Vergadering raads commissie onderwijs, sociale za ken en milieu, commissiekamer, gemeentehuis. Woensdag 2 november: 9.00 uur: Handwerk hobbyclub de Moespot. Donderdag 3 november: 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Ge bouw. Vrijdag 4 november: 20.00 uur: Hessenkar kaarttour- nooi. Zaterdag 5 november: 20.00 uur: Dansavond café Buiten- lust. 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 6 november: 14.00 uur: AMBC-puzzelnt, start hotel de Roskam. Dinsdag 8 november: 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, Ons Gebouw. LEUSDEN - De Werkgroep Leus den houdt op donderdag 3 novem ber aanstaande m De Woelige Hoek, Prinses Irenelaan 1 m Leus- den-Zuid, een kaartavond. Zowel klaverjassers, als jokeraars zijn op die avond van harte welkom. Voor de beste spelers liggen er een paar aantrekkelijke prijzen te wachten. De inschrijving opent om 19.00 uur, terwijl het startsein voor de kaartavond rond 19.30 uur zal klin ken. Voor meer inlichtingen kunnen geïnteresseerden bellen met tele foonnummer 940046. 'geconcentreerd bewerktde specialiste een vrijwilligster. Een van de bezoeksters laat zich behandelen door een schoonheidsspecialiste. De toeschouwers kijken aandachtig hoe de demonstratie verloopt.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3