,Er waren nu eenmaal geen ichoonheidsprijzen te verdienen" Jtortplaats wordt legaal )e exploitatie van Octopus >ntwikkelt zich naar wens True Blue in De Brouwerij vandaag in Se leusder krant1 Dronken bestuurder is de kluts kwijt oldoenmg bij beginkanteling' 'ekort lijkt lager uit te vallen dan begroot NCVB- bij eenkomst KEISTAD B.V. SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Plannotities Zwanenburg en Rozenboom in commissie OW/RO Meer auto minder zorgeji mazda-servicedealer fw voor leusden '*SLiS£v> iWccSsmVLE Middag voor alleenstaanden KONIJNTJE IN DE I WETERING DUU SB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 53 (van de redaktie) USDEN - Voldoening was het overheersende gevoel op de rsconferentie naar aanleiding van de .kanteling' van de ibtelijke organisatie dinsdagmiddag op het gemeentehuis, igemeester Panis sprak zelfs voorzichtig van een feestdag, et is snel, maar niettemin zorgvuldig gegaan," vond hij. innen acht maanden heben we de voorbereidingen voor de organisatie rond. Dat is ongelooflijk snel, als je het vergelijkt met andere gemeenten," ging Panis verder. „Vooral als je de moeilijke omstandigheden waaronder het veranderingsproces tot stand moest komen, in beschouwing neemt." Dat daarbij niet iedereen tevreden gesteld kon worden, was iets dat volgens de burgemeester nu eenmaal hoort bij een reorganisatie van de omvang zoals die in Leusden plaatsvindt. „Daarbij zijn nu eenmaal geen schoonheidsprijzen te verdienen," vond hij. Het was belangrijk dat de onze- heid bij de mensen op het ge entehuis zo gauw mogelijk werd jgenomen," gaf Panis als uitleg voor de snelheid, waarmee ge werkt was. „Daarbij hebben we wel eens m de loopgraven gele gen. maar uiteindelijk zijn we eruit gekomen." Hij doelde daarmee op de wrijvingen die er waren tussen het college en de Medezeggen schapscommissie. Deze had eer der bij monde van haar voorzitter de heer R Knipscheer in een bnef laten weten het niet eens te zijn met de wijze waarop de reorganisatie tot nu toe was uitgevoerd. Volgens de MC zou dit vooral ten koste gaan van de inspraak van de betrokken ambtenaren. „Dat de MC nu met ons aan deze tafel zit, geeft aan dat we er toch uit zijn gekomen," was het commentaar van de burge meester. Aan die tafel zat Krup- scheer ja te knikken. Toch vond Knipscheer dat de gemeente er nog lang met was met de start van de .kanteling'. „De voorbereidmg is klaar, maar het spel moet nu beginnen We hebben als perso neel ons bij de nieuwe structuur neergelegd en willen positief aan de veranderingen meewerken. Die stuctuur is overigens met het groot ste bezwaar dat wij tegen de reor ganisatie hebben. Het grootste pro bleem is het gedrag van alle be trokkenen en de wijze waarop wordt samengewerkt. Goed over leg is daarbij noodzakelijk." In dat verband deed de burge meester ook een beroep op de ge meenteraad. Hij vond dat de raad positief aan de veranderingen moet meewerken „Tenslotte is de raad als bestuur de werkgever van de ambtenaren." vond hij Aanval len vanuit die raad op ambtenaren vond hij daarom onterecht. Hij ver wees naar de beschuldiging die Joop Kool (Leusden *85) op maan dagavond deed tijdens de hoorzit ting over de geluidswal in 't Ruige Veld. Die verweet een van de aan wezige ambtenaren zichzelf te ver rijken met de aanleg van de wal „Onze mensen hebben dergelijke verdachtmakingen met verdiend." zei Panis hierover. Prins Namsap neemt op elfde van de elfde afscheid van „De Gouden Klomp"Pagina 3 Achterveldse tennissers gaan meer betalenPagina 5 Multifunctionele Leusdenaar Jan Kuypers kan op veelzijdige carrière terugkijken; een interview Pagina 8 Sport: Tweede punt voor TTCLPagina 9 Schaken: Uneken meuwe concurrent voor topslager De JagerPagina 9 Geen verrassingen bij de BowlingbondPagina 9 Leos in mineurPagina 10 Avanti en SSS delen de punten. pagina 10 ServicepaginaPagina 11 WEEKENDDIENST: 948111 u I USDEN - De tumvuilstorlplaats aan de Treekerweg, die daar spontaan is ontstaan, zal door het gemeentebe- 'ii worden getolereerd Wethouder Joost de Jongh zegde tijdens de raadsvergadering van afgelopen zderdag toe, dat er aan de Treekerweg een permanente stortplaats zal komen. De Jongh zei dat m antwoord op igen van het raadslid Van der Kam (CDA) (van de redactie) LEUSDEN - Vanavond komen in de de vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening de plannotities Zwanenburg-Munikhove/Bosveld en Rozenboom aan de orde. De commissie moet zich uitspreken over een regeling voor het wonen, voor het toestaan van carports (soort afdak voor auto's bij de woning) en voor de openbare ruimte in deze wijken. In de notities wordt ondermeer voorgesteld het bosje in Zwanen burg, gelegen tussen de Claren- burg en de Marienhove tot natuur gebied te bestempelen. Daarbij moet het behoud van de natuurwe tenschappelijke en ecologische waarden voorop staan en dient de waterhuishouding m stand te blij ven. Daarom is op die plek vorige maand eèn pompgemaal geplaatst. Het bosje is een overblijfsel van een groter moerasbos en had aan sluiting op de „Schoolsteegbosjes" In dezelfde buurt ligt de Marien hove. Een voormalige woning is daar mgencht als kinderdagver blijf. Het pand krijgt de bestem ming „maatschappelijke doelein den" met een nadere specificatie als kinderdagverblijf. Een maat schappelijke functie knjgt ook het terrein tegenover de SBBO, tussen de Burgemeester van de Postlaan en de Gildenburg. Het uitgangs punt is dat daar geen wonmgen gebouwd zullen worden. Wat er precies komt is nog onzeker. Die onzekerheid geldt niet voor de bestemming van de noodloka- len van de openbare basis- en kleuterschool De Heerd op het ter rein aan de Agnietenhove in Mun- nikhove. Die zullen in de nabije toekomst overgeplaatst worden naar het terrein bij het hoofdge bouw in Akkerhoeve Het college stelt voor om op het vrijkomende terrein vier zogenaamde 2-onder- een-kap woningen te bouwen. Het terrein aan de Pelgrimshove, waar nu de noodlokalen van de Protes tant Christelijke Basisschool De Holm staan, zou die bestemming gedurende de gehele bestem mingsplanperiode kunnen behou den. Er zouden dan meer noodlo kalen vor andere scholen geplaatst kunnen worden. De bestemmingsregelingen moeten volgens burgemeester en wethouders bescherming bieden aan schadelijke ontwikkelingen, zoals de bouw van schuurtjes in (Van de redactie) USDEN - „Na driekwart jaar hebben wij de indruk dat we ruien de afgesproken gemeentelijke bijdrage van ruim drie i zullen blijven". Met die woorden gaf de heer Van de Wall- Jte, voorzitter van de zwembadstichting, dinsdagavond aan tde exploitatie van het zwembad Octopus zich overeenkom- g de prognoses ontwikkelt. Het nagelnieuwe bad, dat in het gin van dit jaar werd geopend, functioneert ook anderszins ar wens, volgens het stichtingsbestuur. Octopus was in de ftmissievergadering welzijn en huisvesting het onderwerp ngesprek. Op de agenda stond een tussentijdse evaluatie. CREATIEF Zoals het er nu uitziet, ontwikkelt financiële exploitatie van Octo- zich gunstig Dat deelde de wzitter van de Zwembadstich- 3 Van de Wall-Bake dinsdag- nd mee aan de leden van de dscommissie huisvesting en fcjn. Het bestuur van de Zwem- ktichting was ter vergadermg «enodigd, om met de leden van raad de ontwikkelingen en gnoses rond de exploitatie van opus tussentijds te evalueren, de begroting is destijds het f-cturele tekort van het afgebran- zwembad Bavoort als uitgangs- 'J genomen voor de exploitatie Drhet nieuwe bad. De gemeente in de exploitatie van Bavoort rlijks voor een bedrag van rond f290.000,- bij, om het tekort van tad te dekken. Bij de ontwik- ^9 van de plannen voor Octo- was dat bedrag richtlijn bij het bellen van de begroting. De smbadstichting heeft die richt- als haalbaar gekwalificeerd, Janks het feit dat bij een bad als °pus de kapitaalslasten veel '•r kggen, dan bij het oude bad geval was. Het negatieve exploitatieresul taat voor het eerste jaar, 1988, werd destijds begroot op eenmalig ƒ370.000,-. Overigens zou het ver schil tussen de vastgestelde om vang van het tekort voor de langere termijn 290.000,-) en het be grootte verlies in het eerste jaar 370.000,-) aan het zwembad wor den doorberekend. Dat betekent dat Octopus het reele verschil op de lange termijn zal moeten terug betalen. Zoals het er nu uitziet, zal het verhes m het eerste jaar dat Octo pus draait, beduidend lager uitko men dan 370.000,-. Bedrijfsleider Frans van de Konijnenburg denkt zelfs dat het resultaat aanzienlijk beter kan worden, dan waar reke ning mee werd gehouden. „Hoe wel ik er op dit moment eigenlijk nog weirug van kan zeggen en de nodige slagen om de arm moet houden, er spelen nog zoveel onze kere factoren mee, denk ik dat de meevaller in de orde van grote van zeg 40.000,- a 50.000.- kan uitko men. Misschien nog wel gunsti ger." Er werd duidelijk dat vooral de verkoop van de zogenaamde 'hon- derdbadenkaarten' goed liep. Deze vorm van kaartverkoop, waarbij de toegang tot het bad on geveer dne gulden kost, is slechts mogelijk mdien men lid is van de Club Octopus. Volgens Van de Wall-Bake is tot nu toe ruim dertig procent van de bezoekers met een honderdbadenkaart binnen geko men. Gebleken is, dat veel Leusde- naren creatief met de kaart om springen. Zo zouden hele straten en clubs op één en dezelfde kaart bin nen komen Hoewel het bestuur van Octopus met een dergelijke ontwikkeling geen rekening leek te hebben gehouden, zag men daann ook geen bezwaar De Club Octopus, waarvan kopers van voordelige kaarten lid moeten wor den, telt inmiddels ruim zevenhon derd leden. Alleen het gebruik van de zoge naamde multifunctionele ruimte bij het bad, waann onder andere de zwem- en polovereniging De Haai en een clubonderkomen heeft ge vonden. draait nog met naar wens. De exploitatie daarvan blijft achter bij de begroting. Het bestuur zegde m antwoord op vragen daarover toe de ruimte aantrekkelijker te willen maken, om de verhuur daar van te stimuleren. Verder bleek het debat tussen de leden van de raad, die voor deze gelegenheid voltallig was uitgeno digd, en het bestuur van de Zwem badstichting vooral te gaan ove kleinigheden Het 'vrij' zwemmen in het wedstnjdbad op tijden dat er in dezelfde ruimte ook lessen ge geven worden, bleek in tegenstel ling tot gewekte verwachtingen, niet altijd mogelijk en nep weieens untatie op Volgens bedrijfsleider Van de Konijnenburg was het pro bleem echter van zeer gennge om vang. Het bestuur wilde de ondui delijkheid daarover wegnemen, door de voorlichting op dat gebied te verbeteren. LEUSDEN - De afdeling Leusden- Zuid van de Nederlands Christelij ke Vrouwen Bond houdt op dins dag 8 november een thema-bijeen- komst m 't Trefpunt, Arnhemseweg 75 m Leusden-Zuid Mevrouw Wis- gerhof zal het thema 'Identiteit' in leiden. De avond begint om 20 00 uur en belangstellenden zijn van harte welkom. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 (advertenties) AMERSFOORT QEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 «m»-»»*", lïosoen M JAPANSH^ERKEN achtertuinen wanneer dat zo'n om vang zou nemen dat het woongenot van de buren wordt aangetast. Dat geldt ook voor de verandering van de straatindeling die hetzelfde ef fect zou hebben. Voor de Rozenboom stelt het college bij het bejaardencentrum 't Hamersveld op het terrein van het voormalige postkantoor te bou wen, als de reconstructie van het kruispunt Aschatterweg-Torenak- kerweg met te ingrijpend wordt. Of deze reconstructie nodig is, zal m het kader van het verkeersplan worden bezien Op de Hamers- veldseweg is op drie plaatsen ruimte voor een meuwe woning, maar aan de noordzijde van de hoeve Rozendaal mag niet ge bouwd worden in verband met het waardevolle gezicht op de boerde rij. AMERSFOORT - De afdeling Amersfoort/'t Gooi van de Neder landse Vereniging voor Sexuele Hervorming (NVSH) houdt op zon dag 6 november een middag voor alleenstaanden. De middag zal plaatsvinden in het gebouw van de veremgmg aan de Curagaolaan 49 in Amersfoort Belangstellenden zijn vanaf 14.00 uur van harte wel kom. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden telefomsch con tact opnemen met nummer 033 - 622217 ('s avonds na acht uur). LEUSDEN - In de nacht van dins dag op woensdag werd een auto mobiliste aangehouden, die be duidend te diep in het glaasje had gekeken. De vrouw stond met haar auto op het fietspad op de kruising Noorderinslag/Lockhor- sterweg, waar de politie haar aantrof. De vrouw, een 55-jarige Amers- foortse, wist met meer te vertellen waar zij woonde. Ze bleek al veer tig minuten doelloos te hebben rondgereden. Nadat de politie een bloedproef had afgenomen, kon men via het rijbewijs het adres van de vrouw achterhalen. Echter, na dat zij thuis was gebracht, ontken de ze daar te wonen, „Maar de sleutel paste en de man des huizes herkende haar als haar echtegen- oot, zodat we haar daar toch maar hebben achtergelaten", luidde het nuchtere commentaar van de poli tie. LEUSDEN - In café De Brouwerij, aan de Zwarteweg, treedt zondag 6 november de bluesformatie 'True Blue' op. De band zegt voort te borduren op het idioom, waar mee Robert Cray, ZZ-Top, The Fabulous Thunderbirds, en Ste- vie Ray Vaughan hedentendage nog steeds 'scoort'. "True Blue' vermengt derhalve rockmuziek uit de jaren zeventig met al dan met authentieke blues De muziek van 'True Blue' wordt gekenmerkt door spetterend gi- Iddjweir, vcui ue yiidiiMen 1 Folkert Hildama en Paul van Al phen. Bassist Hans Andriessen en drummer Edgar 'Lowdown' de Grijs voorzien het werk van de gita risten van een degelijke basis. Het optreden van de bluesfor matie begmt zondag om 16 30 uur. (advertentie) LujunUh'fUVJ „Als een vis m het water!"

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1