Namsap neemt op elfde van de elfde afscheid ■ïobbieskoop in Leusden-Zuid LEUSDEN leusder krant carnavalsseizoen staat weer op punt om te beginnen Jokaal leusder krant Familiekoor LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weekincJeyemeerte/ K UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Expositie in 'De Heelkom' Aanhoudend rustig herfstweer DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ver enigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kimt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 3 november. 19.30 uur: Klaverjasavond in De Woelige Hoek, Prinses Irenelaan 1, Leusden-Zuid. 20.15 uur: Muziek, concert kwartet Ada Gluck, cultureel cen trum 't Claeverenblad, De Brink 16. 20.00 uur: Vergadering raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordenmg, commissie kamer, gemeentehuis. 20.00 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden, Danscentrum Van de Heuvel. Vrijdag 4 november. 20.00 uur Vogeltentoonstelling in De Til. 20.15 uur: Cabaret 'vooruit, Ach teruit', cultureel centrum 't Claeve- renblad, De Bnnk 16. 20.15 uur: Volksdansensemble Phoenix, sporthal De Korf. Zaterdag 5 november. 08.30 uur: Fietskijkdag, Politie post Leusden-Zuid. 10.00 uur: Vogeltentoonstelling in De Til. 10.30 uur: 'Hobbieskoop' hobby- markt. basisschool 't Palet, Van Boetzelaerlaan, Leusden-Zuid. 13.00 uur: Hubertusjacht, land goed Den Treek. 20.00 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden m De Mof, met medewerkmg van het Calledoman Combo, Leusden-Zuid. Zondag 6 november. 10.00 uur: Vogeltentoonstelling in De Til. 13.00 uur: WOL-boom geopend voor ouderen. 16.30 uur: Bluesformatie True Blue in café De Brouwerij, Zwarte- weg. Maandag 7 november. 20.00 uur: Vergadering raads commissie algemene bestuursza ken, commissiekamer, gemeente huis. 20.00 uur. Thema-avond WD- vrouwen, lezing parlementariër Margreet Kamp, 't Vooronder, kel der van het gemeentehuis, Burge meester Van der Postlaan 2. Dinsdag 8 november. 13.00 uur: Sponsorloop Gerefor meerde Basisschool. Onafhankélijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopi| en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur iX>or het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 dit jaar, en wel voor de veertiende keer in successie, wordt in Leusden-Zuid de Hobbieskoop gehouden archief Leusder Krant). „We zij er veertien jaar geleden mee begonnen, als een activiteit om de sociale band binnen de dorpsgemeenschap m Leusden- Zuid te versterken", laat mevrouw De Gooyer van der Hert, vorzitter van de stichting Hobbieskoop we ten. „Wij willen op deze manier mensen kennis laten maken met de hobbies van anderen. En wie weet wordt op die manier het enthou siasme of de belangstelling gewekt om zelf eens wat te gaan doen. We hebben verschillende initiatieven zien ontstaan. Zo zijn er mensen geweest, die naar aanleiding van de markt cursusjes zijn gaan geven. Maar voor mij is het sociale ele ment toch heel belangrijk. Het Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op rerkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 lur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 168.80 per jaar, 34,90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag ^.OO uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan *ontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag Lissen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi) geen gehoor kunt u *ontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 63420-94206 A Wfil *P Nat Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ibestellen (met uitzondering van archief- en historische °lo's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te ïarneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, i*t aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto rd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen de foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. De Hobbieskoop gaat op weg naar het derde lustrum. Dit jaar wordt de activiteit voor de veer tiende keer gehouden. En Riet de Gooyer, die ooit het initiatief nam, ziet voorlopig nog geen aanleiding om ermee te stoppen. „Zolang het draait zoals het draait, houd ik het vol". Wel riep mevrowu De Gooyer de stichtmg Hobbieskoop m het leven, om het financiële risico af te dekken „We vragen van de deel nemers 10% van de omzet als bij drage. Dat geld hebben we nodig om de organisatiekosten op te brengen". CLIQUE PANIQUE De Hobbieskoop wordt gehou den in drie lokalen en in de hal van basisschool 't Palet (ingang Van Boetzelaerlaan). Daar zullen onder meer mensen werk demonstreren op het gebied van papier- en blik- filigrain, zijden bloemen, kleding en wanddecoraties van zijde, hou ten kinderspeelgoed, aardman netjes en paddestoelen van leer. Maar ook zijn er legobouwsels, houten puzzles en spelletjes, kra- lenbreiwerk, merklappen en ver sierde eieren te zien en nog veel, veel meer. Tijdens de Eucharistieviering in de RK kerk zaterdagavond om 19.00 uur zal niet, zoals gewoonlijk, de medewerking worden verleend door het parochiekoor. Ditmaal zal tijdens deze kerkdienst medewer king worden verleend door het fa miliekoor Cantares Famüiares. Dit is een zangkoor van de dirigent van het parochiekoor de heer Gerard Wijnands uit Amersfoort. Onder leiding van de heer Wijnands en de organist Berend van Surksum zal worden gezongen de Missa Festiva van Alexandre Gretchaninoff. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! LEUSDEN - Carnavalsvereniging „De Gouden Klomp" be- jint het nieuwe seizoen op vrijdag de elfde van de elfde met een jroot Prinsenbal in De Korf. Prins Namsap neemt dan afscheid fan, zoals hij zelf zegt, een „fantastisch carnavalsjaar". Zijn ipvolger is volgende week vrijdag om precies elf over elf Hij moet dan voorgaan in het feestgedruis van de die vol elan aan het nieuwe seizoen be- Prins Namsap, in het dagelijkse Lven ook bekend als Henk Pas- ran, heeft eigenlijk zelf maar een one regeerperiode achter de rug. Rij werd pas in januari tot „opper- tot" gekozen en moet nu, tien taanden later, al afscheid van zijn jlgelingen nemen „We hebben" zegt de scheiden- e Pnns, „toch weer doelbewust ekozen voor de elfde van de elfde m dan de nieuwe Prins te kiezen. Is je, zoals ik, in januan tot Prins ekozen word, is de aanloop tot het igenlijke carnavalsgebeuren veel kort. Je moet dan te veel regelen te korte tijd." Doelbewust heeft De Gouden lomp voor „De Korf' als plaats van indeling gekozen. „In het verle en" vervolgt Prms Namsap, „werd et Prinsenbal wel eens ergens an- ers gehouden. Wij willen van De orf een echt middelpunt maken, e Korf moet een soort dorpshuis orden. Bovendien ligt De Korf :orm centraal. Niemand hoeft met auto te komen, voor iedereen is e Korf maar een paar mmuten pen of fietsen." Het Prinsenbal begint vrijdag- ond om acht uur. Prins Namsap I het eerste uurtje nog officieel iden, daarna treedt hij terug. Om lover elf zal zijn opvolger bekend n. De avond wordt opgeluisterd or „Full House", een allround md uit Zeist, die voor een vlot stukje muziek zal zorgen. Om zo veel mogelijk carnavalsgangers naar De Korf te knjgen, is de toe gang gratis. FIJN JAAR „Het is een fijn jaar geweest," zegt Prins Namsap als hij terug kijkt. „Ik ben vanaf 1972 lid van de Gouden Klomp, maar ik heb heel wat feestjes in het Limburgse, in Venlo, gevierd. Daar lag voor mij het carnaval. Ik was kennelijk m Leusden toch opgevallen, want ik werd onverwacht voor Prms ge vraagd. Natuurlijk is carnaval in Leusden anders dan m Venlo, maar zeker niet minder." „Het is prima bevallen, vooral het enthousiasme van de autochto ne bevolkmg werkt stimulerend. De seniorenavond en het zieken bezoek maken indruk op je. Zeker dat ziekenbezoek is een ervaring op zich. Je wordt 's middags met de neus op de feiten gedrukt en 's avonds moet je er weer voor de carnavalvierders staan." Prins Namsap zal, ondanks het fijne jaar, met terugkomen als Prins. „We hebben een nieuwe Pnns," verkondigt hij, maar verder bewaart hij het stilzwijgen Zelf zal hij een andere functie bekleden, want Henk Pasman wordt secreta ris van de vereniging. FEESTEN Prms Namsap draagt op vrijdag 11 november de macht over aan een nu nog onbekende opvolger. Om elf over elf zal de nieuwe pnns in De Korf bekend worden gemaakt. Zoals al gezegd, start de Gouden Klomp vrijdag de elfde met het (gratis) Prinsenbal m De Korf. De NIEUW BESTUUR Er is toch het een en ander ver anderd bij De Gouden Klomp. Oud gedienden als Piet Wendel, Ton Stegeman en Arie Houtveen namen als bestuurslid afscheid Voorzitter is nu Rob Over, secretaris Henk Pasman, penningmeester Ben Bos en bestuursleden Henk Houtakkers en John Horst Als Raad van Elf treden op Henk Houtakkers, John Horst, Ton Arler, Ben Bos, Henk van Eist, Evert Jan Reemst, Rob Over, Bert Staubach, Wulfram Bosch, Jos Hazen, Alied Diekerhof en Henk Pasman. Nieuwe voorzitter Rob Over heeft afgelopen jaar al met De Gou den Klomp meegelopen. De gebo ren Amersfoorter woont al zeven jaar m Leusden en heeft dikwijls onder de grote rivieren carnaval gevierd. „Maar" zegt hij „het is hier net zo gezellig. Ik heb van alle feesten genoten. Zeker ook van het kinder carnaval, dat ik vorig jaar mocht presenteren." Over één zaak zijn zowel de oude Prms als de nieuwe voorzitter het eens. Er moet volgend jaar weer een optocht komen. „Die op tocht moet terug," vindt Rob Over. „Die kan je met missen. Het is met alleen gezellig, maar het is ook een visitekaartje voor de komende feesten. Desnoods rijden we alleen met de Prinsenwagen door het dorp, maar een optocht is er!" feestelijkheden worden dan op 3 februari van het volgend jaar voort gezet met het seniorencarnaval. Op carnavals-zaterdag is de optocht, waarvan de meuwe Prms voor het motto zal zorgen, en het ophalen van de sleutel, die ditmaal weer naar de Klompers gaat. En zater dagavond is er natuurlijk het grote carnavalsbal. Zondag staat in het teken van het kindercarnaval en het „voor-dwei len". De zieken worden maandag bezocht, 's avonds wordt de plaat selijke horeca aangedaan. Dins dagavond 7 februari wordt dan de carnavals-vierdaagse feestelijk m De Korf afgerond. Daar tussen door staan voor de camavallers nog bezoeken aan het Hamersveld en Lisiduna op het programma. FINANCIEN Moeilnk punt bij De Gouden Klomp zijn nog de financien, nu de vereniging een belastingschuld van 15.000,- heeft. De inspecteur van belasting heeft afwijzend be slist op alle verzoeken van de car navalsvereniging, zodat er nu een brief met een schikkingsvoorstel naar de minister gestuurd is. Daar is tot op heden niet op gereageerd. „Afgelopen seizoen hebben we goed gedraaid," aldus voorzitter Rob Over, „we hebben iets overge houden, maar lang niet genoeg om alle schulden te betalen. Voor ko mend seizoen hebben we, met wat knijpen, weer een sluitende be groting gemaakt Dat was moeilijk, omdat er dit keer weer kosten voor de optocht bij komen." „Maar" zo besluit de voorzitter enthousiast, „we zijn hard aan het werk. We willen nieuw bloed in de verenigmg aantrekken, maar tege lijkertijd ook de oud-gedienden weer aan ons bmden. Kortom, we willen er een echte carnavalsver eniging in Leusden van maken." EUSDEN - De Hobbieskoop, de jaarlijkse markt in Leusden- oid voor mensen die met hun hobbies naar buiten willen eden, wordt dit jaar voor de veertiende keer in successie ehouden. Hondervijfentwintig deelnemers uit Zuid zullen za- rdag 5 november veertig stands bemannen, die opgesteld aan in de basisschool 't Palet. Tijdens de markt kunnen gemteresseerden kennis maken met datgene wat anderen in hun vrije tijd doen. Ook bestaat de mogelijkheid, tegen lage prijzen, fraaie dingen, die in de vrije tijd in elkaar zijn gezet, aan te schaffen. De Hobbieskoop begint zaterdag om 10.30 uur en duurt tot 16.00 uur. moet een echt dorpsgebeuren zijn. „We willen ook zoveel mogelijk in de hobbiesfeer blijven. Echte 'professionals' houden we dan ook buiten de deur. Wel proberen we elk jaar iets extra's doen. Dan nodi gen we bijvoorbeeld iemand uit, die wat aardigs of nieuws voor Leusden-Zuid te brengen heeft." „We moeten ons voor wat betreft de inschrijvingen ook beperken tot deelnemers uit Zuid. De ruimte die ons beschikbaar staat laat een grootschaliger evenement gewoon niet toe." Bibliotheek De Boekenmolen uit Leusden-Zuid is aanwezig met ma teriaal uit verschillende landen. Bo vendien wordt er voorgelezen voor kmderen in de leeftijd tot ongeveer 9 jaar. Om 11.00 uur, 12.00 uur en 14.00 uur worden er voorleesses- sies gehouden. Als speciale gasten treden zater dag de muzikanten op die samen het lokaal inmiddels vermaarde salonorkest Clique Panique vor men. Ada Tiggelman, één van de leden van de band, zal het de ma nifestatie om ongeveer 16.00 uur afsluiten, met een optreden van haar leerlingen. Tussentijds spelen de leden van de Verenigmg van Huismuziek ACHTERVELD - In De Heelkom aan de Walter van Amersfoort - straat 36 m Achterveld, exposeert Coby Wieringa voornamelijk schil derijen, uitgevoerd in mengtech nieken en acrylverf. De expositie loopt van 1 november tot 30 novem ber en is geopend van 8.30 uur tot 17.00 uur (op werkdagen). Het was gisteren geen al te slechte dag. Nadat een kou front in de loop van de nacht was gepasseeerd klaarde het op en afgezien van een enkel buitje mochten we geenszins klagen. Het koufront vormde de voorste begrenzing van kou de, van oorsprong arctische lucht, die om een in beteke nis toenemend hogedrukge- bied boven IJsland naar het zuiden stroomde. De wind draaide geleidelijk naar het noorden tot noordoosten. Al vroeg in de avond koelde het flink af en het zal de afgelo pen nacht op uitgebreide schaal tot lichte vorst zijn ge komen. Een minimum van -2 graden leek gisteravond niet ondenkbeeldig. Aan de grond kan het nog veel kou der zijn geworden. Matige vorst(meer dan -5 graden) kan zijn opgetreden. Het hogedrukgebied kiest vandaag positie boven de Noordzee en onze omgeving en daardoor mag op flinke perioden met zon worden ge rekend en het blijft droog. Het zal echter wel met een graad of 6 maximaal wel te koud voor de tijd van het jaar zijn. De wind gaat de komende dagen geleidelijk de oost hoek opzoeken. De oorzaak daarvan is dat het hogedruk gebied tot en met morgen dicht in de buurt blijft. Het zal voor rustig en vooreerst ook koud weer zorgdragen. Overdag komt de tempera tuur niet veel hoger dan 6 a 7 graden, maar in de nacht is de kans op lichte vorst erg groot. De computers bereke nen dat na morgen het hoge drukgebied langzaam in zuidoostelijke richting weg trekt richting Balkan. De stroming wordt dan (tijdelijk) meer zuidelijk en dat bete kent enige stijging van de temperatuur. Het weekeinde zal naar verwachting vrij rustig verlopen met weinig of geen neerslag. Echt herfst weer zit er dus voorlopig nog niet in. Als we de computer- kaarten voor begin volgende week bekijken, dein zien we een hernieuwde opbouw van hoge druk boven Scandina vië. Tegelijkertijd is de lucht druk dan laag boven West Frankrijk enerzijds en Oost- Europa anderzijds. Dat leidt wederom tot een oostelijke stroming, waarmee het dan opnieuw kouder kan worden. Voorzichtigheid blijft ui teraard geboden. Vandaag precies 8 jaar geleden bleef het kwik in De Bilt de gehele dag ruim 1 graad onder het vriespunt. Een ijsdag derhalve. Een vroege winter in no vember 1980 met op de 7e flinke sneeuwval en lage temperaturen. Zover zal het dit jaar naar alle waar schijnlijkheid niet komen. Toch is de luchtdrukverde ling op dit moment niet ge heel normaal. Hogedruk bo ven de Azoren en de westcir culatie, die anders al vol op gang is gekomen, ontbreekt. Of dit gevolgen heeft voor de komende winter? Afwachten maar. Nog even terug naar de af gelopen oktobermaand. Zo als dinsdag reeds vermeld was het opnieuw een zachte maand. Dat lag met name aan de vrij hoge minimumtempe ratuur. Dat kon gebeuren door het vrij hardnekkig op treden van bewolking, waar door het moeilijk kon afkoe len en het verschil tussen mi nimum en maximum tempe ratuur vaak gering was. In De Bilt bedroeg het gemid delde minimum 7.4 graden en dat is precies een graad bo ven normaal, het was met 72 uren zon een sombere maand, want normaal schijnt de zon 103 uren in De Bilt. Tenslotte viel bij mij in Ruurlo 61,61 mm. neerslag. De gem temp bedroeg 10,8 graden.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3