c Achterveldse tennissers gaan meer betalen voor huur zaal Commissie OW/RO behandelt begroting 1989 Voortuinen gekeurd in Leusden-Zuid Informatie Seniorengids duidelijk en helder Dat zoeken we op Weekend voor oudere homosexuele mannen Wol heeft nieuwe bestuursstructuur De kast leeg, de kas vol Oud-papieractie DWS Radioprogramma over ouder worden n Kindertheater Verkoop van handwerken DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Zij het om sterk uiteenlopende redenen, ver gaarden alle leden van de commissie welzijn en huisvesting uch dinsdag akkoord met het voorstel van B&W om de tarieven /oor de tennissers, die gebruik maken van de sportzaal in Achterveld, op te trekken. In het voorstel gaan de tarieven voor :ennissers met ingang van 1 januari 1989 omhoog naar 22,- per uur. Daarnaast stelt het college van B&W voor, het tarief jefaseerd verder op te trekken naar maximaal 24,-. Op dit noment betalen de tennissers 20,- per uur. Harm Offereins was namens de 5GP/GPV kort m zijn commentaar op het voorstel. Hij zei het wense lijk te vinden de tarieven zoals zoorgesteld te verhogen. Hij raad de het college echter af de moge lijkheid om differentiatie m de ta rieven aan te brengen, tot beleid te maken. Daarmee doelde hij op de mogelijkheid, om afhankelijk van het tijdstip andere tarieven te bere kenen (hogere op spitsuren en la gere op daluren), zoals in de com merciële hallen, als De Groene Zoom en m Barneveld wel gebrui kelijk is. „Differentiatie brengt al leen maar administratieve romps lomp met zich mee en werkt dan ook kostenverhogend. Dat moeten we niet doen", aldus Offerems. De enige die wat moeite met het voorstel leek te hebben en daar slechts schoorvoetend mee instem de was WU van der Kar namens het CDA. Zij zei het terecht te vinden dat er in Achterveld minder zaal- huur werd berekend, als in de an dere hallen, omdat de entourage in Achterveld „met vergelijkbaar is met accommodaties als tennishal De Groene Zoom. Er is daarom te recht enig verschil", aldus me vrouw Van der Kar. Lily van Amerom vond namens de WD dat de gemeente blij moest zijn met de tennissers en dat ze daarom niet financieel moesten worden weggepest. „Per slot vul len de tennissers op dit moment meer dan éenderde van de uren, op tijden dat er anders geen ge bruik van gemaakt zou worden". Desondanks kon het liberale raadslid zich m de voorgestelde verhoging van de taneven vinden, al wilde ze voor de verhogingen, die voor de langere termijn werden voorgesteld, wel de mogelijkheid van een tussentijdse evaluatie in bouwen. Bezwaren van meer principiële aard hadden PvdA, Leusden'85 en D66. Ineke Jansen van de PvdA hechte haar goedkeuring aan het voorstel, „omdat de tarieven nu echt aan de lage kant zijn". Leusden'85 kantte zich van het be gin af tegen het tanevenbeleid, zo als dat voor de tennissers werd voorgesteld. L'85 vond het toen met terecht dat de tennissers mmder zouden betalen dan de andere ge bruikers van de zaal Omdat met de verhoging van de tarieven de ver houdingen dichter in de buurt van de visie van L'85 kwamen, ging woordvoerder Ben Stoelinga toch akkoord. Ook Ep Oostra van D66 gingen de verhogingen eigenlijk nog met ver genoeg „De tennissers waren destijds een sterk argument om de hal in Achterveld groter te maken, dan oorspronkelijk het plan was. Uit de cijfers, die nu voor ons lig gen, blijkt dat het gebruik eigenlijk minimaal is. Wij hebben verhogin gen immer bepleit en dit is wel het minimum. Met de voorgestelde verhoging worden de taneven meer in over eenstemming gebracht met de prij zen die in andere accommodaties, zoals tennishal De Groene Zoom, worden berekend. In De Groene Zoom betalen gebruikers gemid deld ruim 25,- per uur. Die tarieven blijven nog achter bij de prijzen, die andere gebrui kers van de sporthal Achterveld voor de zaal betalen. Leusdense sportverenigingen betalen 27,50 voor een uur (voor de hele zaal) en ruet-Leusdense verenigingen 32,50. (van de redactie) LEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening buigt zich vanavond over de ontwerp-begroting- 1989. De commissie zal zich over een aantal onderdelen uit spreken die te maken hebben met haar beleidsgebied. Eén van die onderdelen is het informatie- en automatiseringsbeleid en dan met name het onderhouds- en beheerssysteem plantsoe nen, waarover binnenkort een nota zal verschijnen. Ook kon digt het college van burgemeester en wethouders in de Nota van Aanbieding (de toelichting op de begroting) een verkeers plan aan. Daarin zal aandacht worden besteed aan de ver keersveiligheid. Ook moet daarin worden aangegeven hoe een aantal verkeersknelpunten kan worden opgelost. Verder ko men het openbare groen, de speelplaatsen, de Ruimtelijke Ordening en de Volkshuisvesting aan de orde. Ook wordt van de commissie een uitspraak verwacht over de hoogte van de doeluitkeringen uit het Gemeentefonds (geld dat van de rijks overheid naar de gemeenten vloeit). )e gemeente Leusden knjgt van iet rijk een bedrag van ruim 10,5 niljoen gulden als zogenaamde loeluitkering. Dit bedrag heeft van it njk al een bestemming (doel) jekregen. Zo is voor de wegen m eusden een bedrag van 18.720,-- gereserveerd. Bij het ver- eersplan zal de aansluiting van Leusden op de A28 een rol spelen. Het college verwacht dat het ver keer daardoor zal toenemen. Daar om zal er ook aandacht besteed moeten worden aan de verkeers veiligheid In dat kader doet de gemeente mee met de landelijke actie -25%, die tot doel heeft het aantal verkeersslachtoffers m een jaar tijd met 25 procent te laten afnemen. Ook op een ander gebied wil de gemeente de veiligheid bevorde ren. „Speciale aandacht zal worden geschonken aan het gevoel van on veiligheid op fietsroutes en wan delpaden," zegt de Nota van Aan bieding. Die onveiligheid wordt veroorzaakt omdat het openbare groen m nieuwe wijken zich de afgelopen jaren goed ontwikkeld heeft. Daarom zal de verlichting op een aantal plaatsen verbeterd moeten worden. Groen is er ook in de bermen en de sloten. „Het beleid is erop ge richt om een zo gevarieerd moge lijke vegetatie in stand te houden," staat in de Nota van Aanbieding. Voor het openbare groen m de wij ken moet er volgens burgemeester en wethouders een groenbeheers- plan komen. Op die manier zou het dan mogelijk zijn meerjarencon- tracten af te sluiten voor het onder houd. Voor een aantal speeltoestellen is dat onderhoud met meer nodig. Deze apparaten zijn volgens de Nota verouderd en moeten vervan gen worden. Ook wordt de com missie om advies gevraagd over een budget om de toename van de vraag naar speeltoestellen te finan cieren. Op het gebied van Ruimtelijke Ordening constateert het college een gebrek aan flexibiliteit in de bestaande bestemmingsplannen. Dat geldt met name voor Leusden- Zuid en Achterveld. Die plannen zijn daarom aan vervanging toe. Dat geldt ook voor de bestem mingsplannen voor de zogenaam de buitengebieden, zoals Den Treek, Buitengebied-oost en het Centraal Buitengebied. De toene mende bebouwing en de veran derde milieu-eisen maken herzie ning van de plannen noodzakelijk. Het college kondigt verder aan dat in het najaar de raad gevraagd zal worden een stedebouwkundig- plan vast te stellen voor het gebied H2 in de Hamershof Daarna kan met de uitbreiding van dit gebied worden begonnen In overleg met de winkeliers van de Biezenkamp wordt er op dit moment gewerkt aan een algehele face-lift van dit winkelcentrum. Naar de toekomsti ge functie van het winkelcentrum wordt een onderzoek gedaan, dat ondermeer betaald is door het mi nisterie van Economische Zaken. Voor het buurtsteunpunt Alands- beek stelt het college voor toe te staan dat daar een winkel voor de eerste levensbehoeften komt. Wat de Volkshuisvesting betreft, wil het college een goede samen werking met de plaatselijke wo ningbouwvereniging, de Vrouwen Adviescommissie en de plaatselij ke makelaars. Het gaat daarbij vooral om de woningverdeling. In de Nota van Aanbieding wordt het verschijnen van een Volkshuisves tingsplan aangekondigd. LEUSDEN - Het kindertheater de Appelmarkt, op de Groenmarkt 8 in Amersfoon, brengt zaterdag 5 november de voorstelling 'Vrolijk tuig' van de groep Speelgoed. De voorstelling is bedoeld voor kinde ren in de leeftijd van 6 tot 12 jaar. De voorstelling begmt om 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 4,50. Daarbij is een glaasje ranja inbe grepen. In verband met de oud-papier actie van de muziekvereniging DWS zal zaterdag weer een contai ner worden geplaatst op het Groot Achterveldplem. Allen die hun oud-papier op willen ruimen, kun nen dit zaterdag in bedoelde con tainer komen deponeren. Degenen die door bepaalde omstandighe den niet m de gelegenheid zijn zelf het oud papier te komen brengen kunnen dit melden aan W van Ha- mersveld, tel. 03425-1688 en W. Wouters, tel. 033-941197. Het oud papier zal dan worden opgehaald. Wel melden voor vrijdagavond 19.00 uur. Inwoners van Stouten- burg en omgeving kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stouten- burg LEUSDEN - Op dinsdagavond (1 november) vond in „Groot Krakhorst" de prijsuitreiking plaals van de Voortumkeuring in Leusden-Zuid. De Voortumkeurmg is éen van de activiteiten van de afdeling Amersfoort e.o van de KMTP (Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde). Ieder jaar kiest de commissie, die zich met deze keuring heeft belast, een wijk m en om Amersfoort uit, die men 3x langs gaat: de eerste keer in het voorjaar, dan een keer in de voorzomer en tenslotte nogmaals in de nazomer. Het totaal aantal punten, dat een voortuin op die manier knjgt toebedeeld door de keurders, is bepalend voor de prijzen. In een zeer vol „Groot Krakhorst"zette Mevr. Wilms, bestuurslid, deze gang van zaken uiteen. Daarna werd een aantal dia's vertoond, door eén van de keurders gemaakt, van verschillende voomunen, en pas daarna werden de prijswinnaars bekendgemaakt. In totaal werden 15 prijzen uitgereikt, plus een eervolle vermelding. Die laatste ging naar de fuchsia-tuin op het adresvan Diepenheim Scheltuslaan 18. Onder applaus van de vele aanwezige Leusdenaren en Amersfoorters reikte mevr. Wilms verder de eerste prijzen uit aan de bewoners van: Van Hardenbroeklaan 5, W. van Pruisenlaan 12, Arnhemseweg 54, Kon. Sophielaan 16 en Van Boetzelaerlaan 5. Nog 10 andere tuirüiefhebbers (de 2e en 3e prijzen) gingen aan het eind van de avond naar huis met hun diploma, een nummer van „Groei en Bloei" en een plant of bloembollenpakket. Na afloop van de pnjsuitreikmg hield de heer R. v. d. Kaa een boeiende en geestige lezing aan de hand van dia 's over „vaste planten voor tuin en terras", waar menigeen weer nieuwe ideeen opdeed voor volgend jaar Er werd tenminste ijverig geschreven. Welhcht zijn volgend jaar de tuinen in Leusden Zuid nog mooier en gevarieerder JlllllllllflIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllltlllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Het steeds groter aantal ouderen en de toenemende vragen bij het ouder worden zijn aanleiding voor de uitga ve van steeds meer boeken voor senioren. Onlangs ver scheen de Kluwer Senioren- gids. Op overzichtelijke ma nier wordt uitgebreide infor matie gegeven voor (aanko mende) senioren. De Seniorengids is inge deeld in vier thema's: Wonen, Welzijn, Financien en Schen ken en erven. Deze onderwer pen worden behandeld door een notaris, een genater (een arts die zich heeft gespeciali seerd m ouderen), iemand van het Studie- en Informatiecen trum voor Ouderenbeleid, een interieur-adviseur, een verze- keringsdeskundige, een dië tiste en een belastingdeskun dige. Tevens heeft men ge zorgd voor een duidelijke schrijfstijl en verhelderende voorbeelden, zodat een goed leesbare gids is ontstaan. IN EN OM HET HUIS Door allerlei voorzieningen kan men z'n huis goed be woonbaar maken en zo aan passen, dat men er over een groot aantal jaren nog met ple zier in kan leven. Hoe dit te doen wordt in het eerste deel van deze Seniorengids behan deld. Ook adviseert het boek voor het geval men naar een andere woning verhuist en met alles mee kan nemen. Daarbij wordt met de veel gehoorde raad gegeven om alles maar weg te geven. De interieurad viseur geeft tips hoe men zo veel mogelijk meubels waar men aan gehecht is, mee kan nemen, zonder dat men er over struikelt Een uitgekiende stoffering kan heel wat schijn bare problemen oplossen. TUINIEREN Wie m z'n eigen huis blijft wonen, wil ook kunnen genie ten van de kleine of grote tuin die men heeft Een tuinarchi tect kan daarbij goede advie zen geven voor een mooie maar vooral gemakkelijk te onderhouden tuin. De Senio rengids zegt: neem voor het zware werk een tuinman en hou de leuke klusjes voor je zelf. WONEN Hoe zit het met subsidie aanvragen voor aanpassingen van het huis? Hierover geeft de Semorengids uitgebreide in formatie, waarbij benadrukt wordt om niets te onderteke nen bij de aannemer of instal lateur voordat men de subsi- dietoewijzing binnen heeft. Wat zijn de voor- en nadelen om het huis op naam van de kinderen te zetten? Wat zijn de juridische en fiscale gevolgen van zo'n overdracht? Als men naar een andere worung wil, wanneer is het dan verstandig om die woning te kopen en wanneer kan men beter hu ren? Vragen die duidelijk be handeld worden. Ook is er een hoofdstuk over speciaal op se nioren afgestemde huisves ting: seniorenwoning, aanleun woning en serviceflat Hierbij wordt tevens aandacht be steed aan meuwe woonvor men. Wonen en werken in het buitenland en overwinteren met behoud van uitkering komt ook aan de orde. WELZIJN Gezondheid en welzijn be paalt de inhoud van het tweede deel van de Semorenwijzer Een veelheid van onderwer pen passeren de revue. Goede voeding, conditie bewaren, gebruik van medicijnen, pa tiëntenrecht, thuishulp enz Ook wijst dit boek de weg in de veelheid van organisaties en instellingen voor en van ou deren en wat een senior daar van mag verwachten. Ook mo gelijke kortingen worden op gesomd. FINANCIËN Een niet onbelangrijk ge deelte gaat over de financien. AOW, AWW, partnerpen sioen, pensioenbreuk, VUT, levensverzekeringen en be leggen krijgen aandacht. Een uitgebreid hoofdstuk behan delt de belasting inkomsten en vermogensbelasting, maar ook belasting in het buiten land. Alles afgestemd op ou deren. Veel voorbeelden ver duidelijken de problematiek SCHENKEN EN ERVEN Men wil z'n kinderen een schenking doen. een flink be drag. Moeten kinderen die schenking terugbetalen aan de sociale dienst, wanneer ou ders naar een verzorgingste huis gaan' Hoe zit het met schenkingen als ouders wor den opgenomen in een ver pleegtehuis? Om hier ant woord op te geven worden al lerlei vormen van schenkingen en de noodzakelijke formali teiten daarbij besproken. Dit deel geeft ook uitgebrei de mformatie over erfenissen, onterven, soorten testamenten en herroepen van testamen ten. Ook de belastmgheffmgen die aan schenkingen en erfe nissen vastzitten worden op een nj gezet. Kluwer Seniorengids, prijs 29,90, bevat een schat aan belangrijke mformatie voor mensen die zich bewust zijn dat zij ouder worden. Veel vra gen worden beantwoord Hoe wel sommige in deze gids ge noemde bedragen regelmatig veranderen, en dus bij elke meuwe druk aangepast moe ten worden, zal dat geen groot bezwaar zijn. Kluwer Seniorengids. Uitgeve rij: Kluwer B V. Pnjs: 29,90. LEUSDEN/HILVERSUM - De RVU-educatieve omroep brengt op Radio 5 een negen- delige serie „Ouder worden". Het programma wordt uitge zonden elke woensdag van 09.30 tot 10.00 uur. Vanaf 2 november tot en met 28 de cember. Niet alleen Teleac, maar ook de Radio Volks Universiteit educatieve omroep, haakt m op de „vergrijzing", de toename van het aantal ouderen in Ne- LEUSDEN - Op de goedbe zochte ledenvergadering van de vereniging Welzijn Ouderen Leusden, hebben de aangesloten instanties en hoepen de voorgestelde be stuursstructuur geaccep teerd. Het bestuur van de WOL ziet er als volgt uit. Voorzitter me vrouw T. de Schepper - Mul. Secretaris is C. Straver en pen ningmeester H Bennmk De sector Hulpverlening valt on der de verantwoordelijkheid vanj v.v. Hammen Mevrouw J. Mei verzorgt de sector Interne Zaken (o.a de WOLboom). Be stuurslid J Haanstra .coördi neert de sector Meer bewegen voor ouderen. G. Hilhorst houdt zich als coördinator be zig met de sector Informatie. Projectleider A. Vermeer zal zijn ondersteuning en advise ring voortzetten. derland. In negen radio-uit- zendingen komt een groot aantal onderwerpen aan de orde. Zo zal het o.a. gaan over: Wie is eigenlijk oud' Wat kun je (nog) als je ouder bent? Het moderne verzorgingstehuis (voorheen bejaardenhuis ge noemd). Groepswonen van ou deren. Hoe spelen bedrijfsle ven. overheid, restaurant, win kels, openbaar vervoer m op de vergrijzing? Vergeetachtig heid en dementie In de serie is gekozen voor een aanpak waarbij de oude ren zelf aan het woord komen. Waar deskundigen worden in geschakeld zullen dit zoveel mogelijk ook ouderen zijn. Men wil voorkomen, dat ande ren vertellen wat belangrijk is voor ouderen. Ouderen zijn oud en wijs genoeg om zelf over hun problemen en vragen te praten. In elke uitzending zal de, ook oudere, cabaretier Fons Jansen een column ver zorgen LEUSDEN - Zaterdag 12 november is weer de jaarlijk se herfstverkoop van de handwerkgroep van de UW Seniorensoos. 's Morgens vanaf 10 uur tot 's middags 15 uur worden de talloze hand werken in de WOLboom te koop aangeboden. „De kast moet leeg en de kas moet vol." Onder dat motto worden de handwerkartikelen verkocht. Praktische artikelen zorgen ervoor dat men de deur goed moet dichthouden voor de gretige kopers. De deur van de WOLboom gaat niet eerder open dan om 10 uur Vergezeld door aantrekke lijke loterijen worden de zeer gewilde kinder-, heren- en da- mestruien verkocht. Ook ge breide sokken, wanten, mut sen en allerlei ander hand- werk„spul" zoals kleden, kus sens en baby-artikelen zullen hun weg wel weer vinden. Met de opbrengst kan de handwerkgroep weer grond stoffen aanschaffen voor een volgende serie handwerkarti kelen 11 „Noem de Grote Soenda-ei- landen" en daar kwam het snelle antwoord: „Sumatra, Java, Borneo en Celebes.Ver volgens kreeg Rietje de beurt om de Kleine Soenda eilanden op te noemen. Door het veel vuldig gezamenlijk hardop op dreunen, spoot het hele rijtje eruit: „Bali, Lombok, Soemba- wa, Soemba, Flores, Timor We hebben wat rijtjes in ons hoofd gestampt, vooral bij aardrijkskunde. Denk maar aan „Hoogezand, Sappe- meer of aan „Hoendiep, Reitdiep, Boterdiep. Damster- diep. Dit laatste rijtje hoorde ik onlangs een Limburgse af raffelen. En dan te weten dat die Diepen allemaal in Gronin gen liggen. Ik heb twee van die grote provinciekaarten, die vroeger gebruikt werden op school bij aardrijkskunde, op de kop ge tikt, toen een paar jaar geleden een Leusdense basisschool ze opruimde. Soms is het lekker om toe te geven aan nostalgie. Ook bij geschiedenis werd de „pomp-methode" gebruikt. Daardoor weet ik nog de jaar tallen van de Grote Volksver huizing, van Karei de Grote, Karei de Vijfde (van de eerste tot en met de vierde Karei weet ik me niets te herinneringen). Ook de slag bij Nieuwpoort is bij praktisch alle ouderen be kend Achteraf heb ik veel plezier van dat vroegere in m'n hoofd stampen. Als ik een plaats m Nederland hoor noemen, weet ik meestal wel in welke streek ik die moet zoeken. Ook lan den buiten Nederland, zowel in Europa als m andere we relddelen, roepen wel iets be kends op. Ik hoef ruet zo vaak de atlas erbij te halen. OPZOEKEN In Amenka blijkt de aard rijkskundige kemus tegen woordig onstellend slecht te zijn. Dat ze tegen je zeggen: „O Holland, daar ben ik geweest. Ik vond Kopenhagen een prachtige stad" is nog te be grijpen. Maar het grootste per centage Amerikanen weet bij voorbeeld met eens waar Ni caragua hgt. En een muuster van buitenlandse zaken blun derde ook door zijn gebrek aan landenkemus. Op een gegeven moment is m het onderwijs van veel fei ten, gebeurtenissen en kennis gezegd: ,Je hoeft het met te weten, als je maar weet waar je het kunt opzoeken.Zonder de voordelen van zo'n opvatting weg te wuiven, zijn toch zeker de nadelen ook goed merk baar. Als veel jongere mensen de krant lezen of televisie kij ken weten ze vaak in de verste verte met waar een bepaalde plaats of een bepaald land ligt waarover geschreven of ge sproken wordt. Niet zonder re den gaat men er hier en daar toe over om steeds meer kaar tjes te plaatsen, zodat de lezer en kijker niets hoeft op te zoe ken (als ie dat al zou willen doen). STRAAL VERGETEN Ik betrap mezelf erop, dat ik af en toe namen vergeet Ik ben trouwens nooit sterk ge weest m de namen onthouden. Bij het ouder worden menen sommigen wel heel gauw dat iets vergeten al een eerste symptoom is van beginnende dementie. Er worden reeds cursussen geheugentraming gegeven speciaal voor oude ren. Zonder dementie te willen bagatelliseren, moet ik daar soms toch om lachen. Hoeveel keer hebben we immers als klem kmd, maar ook als leer lingen, als volwassenen met moeten zeggen,,go, dat ben ik straal vergeten.Iets vergeten hoort bij elke leeftijd. Ook bij een VUTter LEUSDEN/DRIEBERGEN - Najaar 1987 organiseerde de MOS, Mens in Ontwikkeling in de Samenleving, in Drie bergen voor het eerst een ge- spreksweekend voor oudere homoseksuele mannen. Ge zien de zeer grote belang stelling wordt dit weekend herhaald op vrijdag 9 tot en met zondag 11 december. Hoewel er tegenwoordig ta melijk gemakkelijk gepraat kan worden over homosek sualiteit, blijkt dit vaak nog moeilijk te zijn voor oudere ho moseksuelen. Zij hebben vroe ger altijd te horen gekregen, dat homoseksualiteit „vies" en „zondig" was Het was „tegen natuurlijk" en je mocht er in ieder geval „niet aan toege ven" Je was min o! meer ge dwongen om als heteroseksu eel te leven, of minstens te doen alsof Daarom zijn veel oudere homoseksulen in een isolement geraakt en vereen zaamd. MOS, dat al jaren cur sussen en gespreksbijeen komst speciaal voor ouderen organiseert, nodigde vong jaar voor het eerst homosek suele ouderen uit voor een ge- spreksweekend. Tijdens dat weekend kwam naar voren hoe belangrijk het is, juist voor ouderen die homoseksueel zijn, om ervaringen te kunnen uitwisselen. Ook tijdens het weekend van 9 tot en met 11 december wil men alle ruimte geven om zich te uiten, maar ook na te gaan welke ver wachtingen en mogelijkheden iedereen ziet. De kosten van dit weekend bedragen 126,— of 96,- per persoon. Volledi ge pension is bij deze prijs in begrepen. Men kan zelf kiezen uit deze taneven, afhankelijk van het inkomen Men hoeft die keus niet bij de MOS te verantwoorden. MOS is een sectie van Kerk en Wereld en ziet op de door haar georgani seerde cursussen en weeken den steeds deelnemers met allerlei maatschappelijke, po litieke en religieuze achter gronden. Oudere mannen die homoseksueel zijn kunnen zich voor bovengenoemd weekend opgeven en meer mformatie vragen bij MOS, Postbus 19, 3970 AA Dneber- gen-Rijsenburg. Het secreta riaat van MOS is ook telefo nisch bereikbaar: 03438-12241 i Mlllllt111111111111111111111111111111111111111111111111II11II11111111111111111II11111111111111111II1111II111 It11M111111IIIM11111111111111111111111II1111111II1111111111111111111111111111111II111M1111M1111II11111111111111M11111111M111

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5