X basisschool De Vallei wil niet oversteken „Ik heb me wat ongelukkig uitgedrukt" I erwarmingsproblemen >p scholen worden opgelost Met de meute mee vandaag in Qe leusder krant» SERVA VOLVO FEESTAANBIEDINGEN CL Minister gaat niet accoord met bouw noodlokalen Joop Kool (L '85) biedt ambtenaren excuses aan Inbraak lemeente stelt geld beschikbaar voor verbetering Bijeenkomst ULG Boekjes Princenhofpark toe aan herziening GRATIS DIKKE BL0CKREEP GRATIS BALLONNEN ffl 4 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Vitrine Historische Kring - KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV usder krant DINSDAG 8 NOVEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 54 an één onzer medewerkers) ;USDEN - De Protestants Christelijke basisschool "De Val- voelt er niets voor om lokalen in de R.K. basisschool Qimrakker" in gebruik te nemen. "We moeten dan met leer- gen de zeer drukke Asschatterweg oversteken om dan onze pendance te bereiken. We voelen daar niets voor", aldus de rekteur van de Vallei, de heer H. Renting. De basisschooldi- kteur wist te vertellen dat er elke dag zo'n 5000 voertuigen bruik maken van de Asschatterweg. Liever maakt de school bruik van een leegstaand lokaal van de openbare basis- 100I "De Bongerd". Deze scholen staan naast elkaar aan de hatterweg. "Als De Bongerd het nu nog leegstaande lo- dan weer nodig heeft, zijn wij er binnen 24 uur weer uit", Ibeloofde de heer Renting van "De Vallei". jj P C. basisschool Vallei mag menteel 273 leerlingen, een te in een behoorlijke belangstel- groot aantal voor de beschikbare verheugen De school telt mo- lokalen in de school. Dat de school te klein zou worden was op grond van prognoses al lang be kend Alhoewel de landelijke overheid beslist niet scheutig (meer) is met het bekostigen van noodlokalen diende de school in overleg met de gemeente Leusden toch een aanvraag in voor twee noodloka len Men was er haast zeker van dat een aanvraag van één noodlokaal niet gehonoreerd zou worden om dat eerst gekeken wordt of er bin nen een straal van 1500 meter geen vrijstaande lokalen zijn. Dit laatste was duidelijk wel het ge val Zowel bij de R.K. basisschool De Klimrakker aan de Zonnedauw in de wijk de Wetering als in de buurschool De Bongerd waren één of meer lokalen vrij. Omdat de prognoses uitwezen dat de Vallei zeer snel twee lokalen nodig zou hebben, werd een aanvraag inge diend voor de bouw van twee noodlokalen. Vonge week werd bekend dat het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen niet akkoord gaat met de bouw van twee noodloka len op kosten van het Rijk. De ge meente Leusden is beslist met van plan om voor eigen rekening twee noodlokalen bij de school neer te zetten. Het alternatief dat volgens de gemeente overblijft is, om dan maar de twee lege lokalen in de Klimrakker in gebruik te nemen. Om onderwijskundige redenen lijkt het de afdeling onderwijs niet aan te bevelen om één lokaal in de Kinderlandschool en één lokaal in De Bongerd te gaan gebruiken. De Valleischool zou dan in drie verschillende panden gehuisvest zijn. De mededeling over het besluit van de minister deed onderwijs wethouder Com Verduin vonge week tijdens de vergadering van de raadscommissie voor onder wijs. Mevrouw Verduin is van me ning dat de gemeente er alles aan heeft gedaan om De Vallei te steu nen in het streven om noodlokalen bij de school te bouwen. Ondanks het feit dat men de ministenële re gels kende, heeft de gemeente toch het verzoek aan de mimster gesteund om twee noodlokalen te mogen bouwen. "Het oversteken van de Asschatterweg is voor de minister geen zwaarwegend argu ment geweest", aldus de wet houder. Ondanks het feit dat De Vallei ei genlijk twee lokalen extra nodig heeft, wil de direkteur liever ge noegen nemen met slechts één extra lokaal Hij wil dan liever in een leegstaand lokaal van de buurman 'De Bongerd' "Voor dat ene ontbrekende lokaal zoeken j we dan wel een oplossing in ons j hoofdgebouw", aldus de heer Renting. Wat er nu verder gaat gebeuren werd tijdens de commissieverga dering met duidelijk. Er bleken misverstanden te bestaan over de wijze waarop de ministenële richt lijnen uitgelegd moesten worden. In ieder geval werd duidelijk dat alle betrokken parujen nog eens om de tafel moeten gaan zitten om een oplossing van de lokalenpro- blematiek te vinden Prins Doerak neemt afscheid van Puupenkoppen Fraai herfstweer maakte van Hubertusjacht kleurrijk feest Rubriek: Mininatuurtje Leusden-Zuid Lep uit voor Hobbyskoop Vogels bekroond m De Til Sport: Getergd Roda (zo.) maakt korte metten met Schalkwijk LHV nog ongeslagen Pag. 3 Pag. 5 Pag. 5 Pag. 6 Pag. 7 Pag. 8 Pag. 9 LEUSDEN - De Historische Kring Leusden heeft met medewerkmg van het gemeentebestuur een tweetal vitrines geplaatst m de hal van het gemeentehuis. Hierm zul len wisselende, kleme exposities worden ingericht, die betrekking hebben op de plaatselijke geschie denis. De eerste expositie belicht de tabaksteelt, die vroeger in deze streek van emg belang is geweest. De Historische Kring heeft daarbij de beschikking gekregen over materiaal van het Tabaksmuseum in Amerongen. De opening van de eerste expo sitie zal plaatsvinden op vrijdag 11 november om 16.00 uur. De heer Herks, die als kenner bij uitstek van de tabaksteelt bekend staat, zal de opening verrichten. De tentoonstelling is te bezichti gen op openingstijden van het ge meentehuis. (van de redactie) USDEN - Joop Kool (Leusden '85) trok donderdagavond bij de mmisievergadering van Openbare Werken en Ruimtelijke dening het boetekleed aan. Maandagavond had hij vanaf de blieke tribune tijdens de voorlichtingsavond over de ge- dswal bij 't Ruige Veld beschuldigingen geuit naar een van aanwezige ambtenaren. Dat was de overige commissiele- in het verkeerde keelsgat geschoten. Zo vond Ton Voort - n (WD) dat het een raadslid niet past om vanaf de publieke nine ambtenaren aan te vallen. „Vooral omdat die zich niet nnen verdedigen," vond hij. Harm Offereins (GPV/SGP) vond Ifs dat er moest worden nagedacht hoe in de toekomst ambte- Ben tegen aantijgingen, zoals Kool die maandagavond deed, Tchermd kunnen worden. ^Kool had zich opgewonden over gens hem had bij de bouw van belangen die de betrokken geluidswallen in Leusden. Volgens P itenaar met een college vol- hem zouden ze er geld mee verdie nen. De twee hebben enige jaren geleden samen met de firma Schoonhoven een betonblok ont worpen, dat gebruikt wordt in ge- luidswerende voorzieningen. Daarbij is de afspraak gemaakt dat de ambtenaren m de winst zullen delenn van geluidswallen die bui ten de gemeente Leusden worden aangelegd. Volgens Kool hebben de twee er ook belang bij dat het bewuste type betonblok in Leus- dense geluidsvoorzieningen ver werkt worden, omdat deze dan als demonstratiemodellen voor ande re belangstellenden kunnen die nen. Bij de wal voor 't Ruige Veld wordt de blok ook gebruikt. „Ik heb me wat ongelukkig uitge drukt," zei Kool over zijn uitlatingen van maandagavond. „Ik kan me met meer precies herinneren wat ik gezegd heb maar ik bedoelde dat ik het een vreemde zaak vind, dat ambtenaren met een bedrijf als Schoonhoven op een dergelijke manier samenwerken De andere commissieleden wa ren dit met hem eens. Wethoudei Joost de Jongh (WD) zei hierover dat het ging om een afspraak die nog gemaakt is in de tijd van het oude college. „Die overeenkomst zal binnenkort onderwerp van ge sprek zijn tussen het gemeentebe stuur en de betrokken ambtenaren. Toch twijfel ik geen moment aan hun integriteit." Ook Kool moest toegeven dat zijn beschuldigingen te ver waren gegaan. „Ik zal m een bnef mij excuses aan de heren aan bieden," beloofde hij. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Kwintlaan verdwe nen m de nacht van woensdag op donderdag een verrekijker, een hoogtemeter en buitenlandse va luta, met een tegenwaarde van on geveer 500,-. De inbrekers kwa men binnen, door het slot van de achterdeur te forceren Daarna werden de slaapkamers van de woning doorzocht. (van één onzer medewerkers) JSDEN - Bij de meeste Leusdense basisscholen heerst er al je tijd ontevredenheid over het functioneren van de ver min gs installatie. Te koude, maar ook te warme schoolloka- waren een vaak voorkomend euvel. Na drie gemeentelijke porten over de problematiek lijkt er nu een einde te komen de ellende. Het gaat de gemeente wel geld kosten. Alleen het herstel en aanpassen van de verwarmingsinstallaties de openbare basisscholen is al een bedrag gemoeid van \f 25.000,-. de energierekemng te druk- werden er m alle Leusdense sscholen in 1984 apparaten [ebracht die de verwarmings- ülatie beter zouden benutten. zogenaamde optimaliserin- 'paratuur voldeed echter niet de verwachting. De na die tijd ivoerde reparaties en inspec ties hebben tot op heden weimg resultaat opgeleverd. Het bleef te koud of te warm. Inmiddels is er een derde rapport geschreven over de reeds lang bestaande pro blematiek. Op alle scholen is een inspectie uitgevoerd naar de con ditie van de C.V.-installaties. De bevindingen zijn samengevat in een rapport met de mets aan dui delijkheid te wensen overlatende titel ,,3e rapport-problematiek rond CV-installaties in de lagere scholen te Leusden". REDELIJK De conclusies van het rapport val len eigenlijk nog wel mee. De op timalisering blijkt op de meeste scholen redelijk tot goed te wer ken. Wel zijn er hier en daar kleine aanpassingen nodig Vaak zal een betere afstelling van de C V.-installatie al een deel van de problemen oplossen. Omdat in de loop van de jaren veel gedaan is aan isolatie van gebouwen is ook de warmtebehoefte anders ge worden. In een enkel geval zal er op een school een extra pomp ge plaatst moeten worden. Ook zal het hier en daar plaatsen van ther- mostatische radiatorkranen de ge wenste oplossing brengen. Voor de openbare scholen is de gemeente verantwoordelijk Men denkt voor een bedrag van 26.000,- alle problemen te kun nen oplossen. Het beheer van de scholen voor bijzonder onderwijs is in handen van zelfstandige schoolbesturen. Alle schoolbesturen hebben het gemeentelijk rapport inmiddels ontvangen. Het ligt in de lijn der verwachting dat de schoolbestu ren bij de gemeente zullen aan kloppen om de verbeteringen zoals in het rapport aanbevolen worden, ook werkelijk te kunnen uitvoeren. De gemeente zal in een dergelijk geval de nodige finan cien ter beschikking stellen i jfï' 'v- Traditiegetrouw werd zaterdag bij huize Den Treek het jachtseizoen geopend. Grote belangstelling bestond ook deze keer weer voor de Sint Hubertusjacht, een kleurrijk en opwindend schouwspel. Bijzonderheden over het evenement elders in dit nummer park Princenhof blijkt een *fde plek voor veel Leus- iren om er een wandeling ödernemen. Velen verrij- dan tevens hun natuur- tis met behulp van de zo- rimde park Princenhof- (jes van het C.M.L. (het Milieuzorg Leusden). Ie oordelen naar de grote me van deze (gratis) Hes op uitdeelpunten als eentehuis, bibliotheek, sder Krant enz. ^■nks Het herdruk lijkt de Leus- bevolking niet te verzadi- Het is zelfs zo dat men op de genoemde uitdeelpunten door de voorraad heen is. Het comité mi lieuzorg Leusden (C.M.L.) heeft echter gemeend niet zonder meer dit najaar een herdruk te doen ver schijnen Bij de laatst gehouden 'wandel' lessen voor leerlingen van basisscholen bleek het boekje op een aantal punten aan herzie ning toe te zijn. door veranderin gen in de vegetatie, snoeiwerk- zaamheden en eventueel vanda lisme klopt een aantal van de ge noemde wetenswaardigheden met meer. Dat wil overigens niet zeggen dat de boekjes die veel Leusdenaren in hun bezit hebben nu waardeloos geworden zijn Met wat zoekwerk is het boekje nog goed te gebruiken. Toch willen de medewerkers van het C.M.L. een poging doen het boekje up- to-date te maken Dit vergt echter zoveel tijd dat de herziene her druk in het najaar 1989 klaar zal zij. Tot die tijd moeten de Leusdena ren die een educatieve wandeling willen ondernemen, zich 'behel pen' met het boekje van kermis sen en/of buren. Degenen die denken een bij drage te kunnen leveren aan de herziening van het Princenhof- gidsje, kunnen dat melden bij de secretaresse van het C.M.L. Nel- leke van de Veen tel. 946009. We denken aan regelmatige Princen- hofbezoekers en/of oudere Leus denaren, die het C.M.L. daarbij een handje willen helpen. Het Comité Milieuzorg Leusden bestaat uit vrijwilligers die naast de algemene educatie zich vooral ook richten op de Leusdense ba sisscholen met een uitgebreid les programma. Hoe meer 'mens kracht', des te meer mogelijkhe den een dergelijke werkgroep heeft. Te denken valt aan het uitzetten van nieuwe wandelpaden. Er zijn in Leusden nog fraaie plekjes te vinden. LEUSDEN - De afdeling Leusden van het Utrechts Landbouw Ge nootschap (ULG) houdt op donder dag 10 novemebre een thema-bij eenkomst m De Til. De heer Menk- veld, secretaris van het ULG, zal op die avond ingaan op de problemen in de agrarische sector nu, maar ook op de langere termijn, waarbij de blik vooral gericht zal worden op 1992. Onderwerpen als het markt- en prijsbeleid, de super heffing. de meststoffenwet en de milieu-eisen zullen aaaroij met aan de aandacht ontsnappen. Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen en discus sie. De avond begint om 20.00 uur. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 (advertenties) LEKKERMAN 1 JAAR IN LEUSDEN VANAF DONDERDAG een van 1.29 bij aankoop van 5.00 en LET OP onze grote advertentie van donderdag Verwarmingsprobleem opgelost: "Scholen uit de brand?".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1