'rins Doerak neemt afscheid van Puupenkoppen in 't Claeverenblad )nalledaags concert LEUSDEN, leusder krant; Diefstal fiets leustflet" krant Nieuwe meditatie groep in Leusden Aanrijding bokaal Leusden Achterveld Spannings klachten helder inge sopraan Ada Klück zingt beheerst en LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w weet in ciegemmte/' Kleurwedstrijd Ander weerbeeld [INSDAG 8 NOVEMBER 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 8 november. 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB- Zuid, thema-avond over 'Identiteit', 't Trefpunt. Arnhemseweg 75, Leus den-Zuid. 20.00 uur. Raadscommissie fi nancieel beleid en beheer, com missiekamer gemeentehuis. Woensdag 9 november. 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot Donderdag 10 november. 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Ge bouw Donderdag 10 november. 20.00 uur: ledenvergadering Zon nebloem Ons Gebouw. Zaterdag 12 november. 20.30 uur: Prinsenbal Ons Ge bouw Zondag 13 ovember. 20.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 15 november. 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem. 20.00 uur: K.P.O. vergadering D' Ouwe Peerdestal. LEUSDEN - Aan de kleurwedstrijd, die de afdeling Leusden van de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) uit schreef tijdens de jaarmarkt op De Hamershof, hebben enige tiental len kinderen deelgenomen. In de leeftijdsgroep 1 tot 5 jaar kwamen Lucas Jan Drenth en Wim van Dijk als winnaars uit de bus. Nathalie Kluijn en Chnstiaan Boon kwamen in de categone 6 tot 8 jaar als bes ten voor de dag, terwijl de hoofd prijzen m de klasse 9 jaar en ouder m de wacht werden gesleept door Johan Tack en Christonette Boon. De winnaars kunnen hun prijzen afhalen bij Joke van Loenen, Cla- renburg 36 in Leusden (telefoon: 947483). Door Anne Bunt HJERVELD - Zaterdag 12 november zal in Puupenkoppen- 1 Jet Carnavalsseizoen 1988-1989 weer van start gaan. Die pi zal dan het Prinsenbal worden gehouden in het '100 pgebouw' (Ons Gebouw). De zaal gaat open om 20.30 uur. gazikale medewerking deze avond wordt verleend door de Upel en Music All In. Nog enkele uren zal Prins Doerak j de 12e over het Puupenkoppenland regeren, waarna door afscheid zal worden genomen en om 11 minuten over 11 de tve Prins zijn intrede doet. Wie de nieuwe prins wordt, zal it moment een verrassing blijven. Prins Doerak is het deze j ruet alleen een afscheid als maar hij neemt ook afscheid Ivan de Raad van Elf. Na zes aar als zodanig zijn medewer- te hebben verleend, acht hij le tijd gekomen er mee te pen ,,Het is voor mij een ge lige tijd geweest", aldus de idende Prins, Gijs Steenbeek. emaal ben ik in de penode geweest en tweemaal adju- van de heersende Pnns. Ze- jiet optreden als Prins is geen akkelijke taak. Dank zij de ge lige medewerking van de ad- nt, de Raad, het bestuur, de smanekes en de hofkapel, >het. ie als Prins bent gekozen en de is aangebroken voor de be- imaking is er wel een zekere oung. Hoe zal ik worden ont- :en en hoe zullen de reacties als men ziet wie de nieuwe sis. Als je dan meemaakt hoe je wordt ontvangen en hoe de reacties zijn dan valt er al direct een hele last van je af. Er komt dan een hele drukke tijd voor je. Het boerenkielenbal, het Groot Carna val, kindercarnaval, de optocht, het tienercamaval, het 55 -carna val en tot slot het half vastenbal In die periode komen er ook nog een aantal andere zaken bij, zoals het bezoeken van diverse nieuw jaarsrecepties van de gemeente en een aantal verenigingen. Er zijn dan ook enkele tegenbe zoeken aan bevriende carnavals verenigingen. Voor het Groot Car naval begint wordt er door onze vereniging nu al een aantal jaren een carnavalsavond verzorgd op Zon en Schild. Dit is iets geweldigs om mee te maken. Hoe de bewo ners daarop reageren en de hele avond volop op hun manier mee doen. Iets om nooit meer te verge ten. Ook het bezoek aan huize St. Joseph is een geweldig iets. Het Gijs Steenbeek m de gedaante van Pnns Doerak de twaalfde. Hij neemt niet alleen afscheid als pnns, maar ook als hd van de raad van elf. bezoek door de Prins met zijn ad judant aan de zieken is een erva ring op zichzelf. We komen dan bij de mensen thuis, in de zieken huizen en diverse andere tehui zen. De dankbaarheid van die mensen straalt dan van hen af. Steeds hoor je dan de opmerking: „Wat fijn dat er aan ons ook nog wordt gedacht en dat we er toch ook nog bijhoren." BELEVENIS De reeds genoemde carnavals feesten zijn steeds weer een ge weldige belevenis voor je. Alle Puupen en Puupinnen doen op alle mogelijke manieren volop mee. Zowel voor het Groot Carna val voor de jeugd, voor de tieners en voor de ouderen. Zeker wat de optocht betreft ben je steeds ver baasd wat een dorpje als Achter veld dan presteert. Alles eigen werk wat er dan te voorschijn komt. Het is na afloop van de op tocht steeds weer een belevenis om dan samen met de burgemees ter de prijzen te mogen uitreiken Zeker met te vergeten is de dweil- maandag. Dan mag de Prins, zijn adjudant en de Raad zelf gaan Car navallen met hun aanhang. Moe of met, ze zijn er. Dit wordt dan ook steeds een grandioos feest waar door de onderlinge verstandhou ding weer wordt versterkt. Na afloop van de carnavalsfeesten kijk je dan terug en bent dan heel dankbaar dat alles weer zo goed zonder problemen is verlopen Ze ker ben je dan ook heel dankbaar voor het feit dat je vrouw je in deze drukke periode volledig heeft ge steund. Stond zij niet voor de volle 100% achter je, dan redde je het met. Ook als je kinderen er niet volledig achter staan. In die drukke penode heb je soms met veel tijd voor hen en missen ze veel. Gelukkig hebben mijn kin deren er steeds volledig achter gestaan, wat voor mij ook een hele steun is geweest. Ook aan de da mes van de leden van de Raad heb je een geweldige steun. Voor mij is nu het eind gekomen. Ik stop nu echt als Prins en lid van de Raad Uit het diepst van mijn hart dank ik allen die op welke manier steeds hebben meegehol pen al die jaren het Carnavalsfeest zoals dat hier steeds is geweest op een dergelijk grootse manier te doen slagen. Zeker mag hier niet vergeten worden wat Prins Doe rak door zijn geweldige medewer king heeft gepresteerd om bij de nieuwe Sportzaal een goede en ruime parkeerplaats te realiseren. Door zich geheel vrijwillig in te zetten en veel werk gratis te doen ging men bij de gemeente over stag en gaf de volledige mede werking deze parkeerplaats te realiseren. Uit dank daarvoor heeft het ook dein de naam Prins Doe rakplein gekregen. LEUSDEN - Zaterdag deed F. D. uit Leusden aangifte van diefstal van zijn fiets. Deze werd volgens hem tussen 10.30 en 21.00 uur bij de Rabobank op de Biezerikamp ge stolen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34,90 per half jaar. 17,70 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Kran* gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. Gisteren bleek maar weer eens overduidelijk dat het optreden van mist voor de weggebruiker soms fataal kan zijn. Zeker wanneer er de vorige avond onvoldoen de informatie over mistvor- ming de mens bereikt. Er plotseling mee geconfron teerd worden, een maandag ochtend met extra drukte en het loopt uit de hand. Was de mist dan wel zo onverwacht? Ik dacht van niet. Nadat er zondag belang rijk vochtiger lucht was aan gevoerd door een meer westelijke (hoogte) stroming, klaarde het in de nacht op. De lucht koelt dan snel af en mede door het hoge vochtge halte ontstaat op uitgebreide schaal mist. In deze tijd van het jaar is de mist vrij hard nekkig, zeker wanneer de wind ook nog ontbreekt en er dus nauwelijks enige lucht verplaatsing optreedt. Op de Veluwe was gisterochtend weinig van de mist te be speuren en door uitstraling kwam het daarbij opnieuw tot vorst. Ook in Leusden vroor het nog wat met een minimum van -0.3 graden. Zaterdagochtend was het kouder, toen een minimum van -3.3. De mist was giste ren in Leusden vrij hardnek kig en er was geen zon. Daar entegen scheen in Ermelo vrijwel de gehele dag de zon. Maar in de loop van de dag werd het zicht ook daar snel minder en tegen de avond was er al sprake van dichte mist op sommige plaatsen. Een ongunstig beeld voor de avondspits. Het rustige weerbeeld werd veroorzaakt door een hogedrukgebied, dat in het weekeinde via de Britse Ei landen over ons land naar het zuidoosten trok. Het hoog was gevuld met erg vochtige lucht. Vannacht zal dat opnieuw aanleiding hebben gegeven tot dichte mistvorming en temperaturen dichtbij het vriespunt. Er komt nu geleidelijk ver andering in het heersende weerbeeld. Het hogedrukge bied verplaatst zich vanaf vandaag naar het oosten tot zuidoosten en wordt morgen met een kern druk van 1035 hpa boven Centraal Europa verwacht. Tegelijkertijd daalt de luchtdruk sterk bo ven de oceaan en er vormt zich een diepe depressie na bij Ijsland. Donderdag zal de LEUSDEN/AMERSFOORT - De Maatschappelijke Dienstverlening Eemland organiseert een cursus voor mensen die met span ningsklachten rondlopen. Spannin gen op het werk of uit het verleden kunnen zich uiten m lichamelijke symptomen, die nieuwe spannin gen kunnen oproepen. Het MDE wil met de bijeenkomsten probe ren mensen te helpen daarmee om te leren gaan. De MDE, aan de Bloemendalse Binnenpoort 7, start m januan 1989 mewt de cursus. De groep komt tien keer bijeen, in sessies van twee uur. op donderdagmiddag Belangstellenden kunnen zich voor informatie of voor deelname mel den bij Marijke Hoekstra of Agaat van Dijk, telefoon 633924. LEUSDEN - In Leusden is een zoge naamde Transmissie-groep in op richting. Transmissie is een vorm van groepsmeditatie, die met dne of meer mensen wordt gedaan. Dienstbaarheid aan de wereld is het belangrijkste uitgangspunt bij Transmissie-meditatie. Belang stellenden kunnen bellen naar Adrie van Dijk, telefoon: 950381. LEUSDEN - Zondagmiddag om 16.55 uur verleende de heer P. uit Leusden geen voorrang op de krui sing van de Horsterweg en de Randweg aan de heer V. uit Bun schoten. De heer V. kwam van de Randweg. Bij de aanrijding bleef V. ongedeerd, maar P. en zijn echtge note moesten met letsel naar het ziekenhuis. luchtdruk zijn teruggelopen tot 985 hpa en vrijdag zelfs tijdelijk 975 hpa worden, al thans dat verwachten de computers. Tussen deze druksystemen zal de wind gaan toenemen, eerst uit zuidoostelijke en later meer zuidelijke richting. De kans op mist zal daardoor verdwij nen en de temperatuur gaat langzaam stijgen, vooral in de nacht. Er zal geen vorst meer optreden. Vanaf mor gen nemen ook de regenkan sen weer toe. Kortom een an der weerbeeld dan we de af gelopen dagen hebben ge had. Het vroege wintertje van de vorige week heeft ervoor zorggedragen dat de eerste novemberweek erg koud is verlopen. Na 1980 hebben we niet meer een dergelijke vroege koude, met op sommi ge plaatsen matige vorst, ge had. Op mijn waarnemings station in Ruurlo was de ge middelde minimumtempera tuur over de eerste zeven da gen -1.4 graden en dat is erg laag. In het weekeinde berichtte een van mijn waarnemers uit Overijsel dat hij bij een boot tochtje over het water in het reservaat 'De Wirribben' op zoveel ijs stootte, dat hij be sloot terug te gaan. Het ijs was bijna 1 cm. dik. praan, altsaxofoon en piano' van Wolfgang Jacobi (1894-1972) De tekst van Pietro Michiele en Fran cesco della Valle gaat over een herderin, die m het veld de liefde bedrijft met een herder en daar van nageniet. In dit werk was Ada Klück de herdenn. Die werd inge leid door de piano met Louis Le- velt en de saxofomst, waarna ze telkens afwisselde met de saxofoon alleen of samen met piano. Hoewel de sopraan het Ita liaans lang zo duidelijk niet uit sprak als eerder het Frans, riep zij in ieder geval een landelijke, pas torale sfeer op. Het sensuele komt er een volgende keer wel bij, als alle partijen samen nog even mo gen rijpen. In deze 'Cantate' speelden de pianist en saxofomst hun partijen verder gaandeweg knapper, waardoor de eerste ken nismaking met deze rrunicantate niet tegenviel. De bezoekers, die in de pauze al hadden kunnen kennismaken met de vier musici, waardeerden hen met een welverdiend ap plaus. Enkelen bleven zelfs nog hangen om met de musici en el kaar van gedachten te wisselen over het in grote lijnen en genoeg details geslaagde concert. Het op merkelijke aan dit onalledaagse concert was tenslotte, dat in dit kunstdomein van Kees Vial slechts een van de talrijke bezoe kers ook de Valleiconcerten be zoekt. a kwartet Ada Gluck tijdens het concert m Claeverenblad bh)ft Het ^„g dat de voor haar minder vanzelfspre kende laagte af en toe een beetje vreesachtig klonk. Maar tijdens het zingen van de 'Romance', 'Clair de lune' (in de maneschijn) en 'H pleure dans mon coeur' (mijn hart schreit) liet ze een op gaande lijn horen. Vooral het derde lied overtuigde de bezoe kers helemaal van haar liefde voor deze ragfijne muziek. De begelei der Louis Levelt speelde zijn ge detailleerde pianopartij zo inge houden, dat die soms in een nog steeds wel gevoelige, maar grie zelige interpretatie van Debussy veranderde. Ofschoon de sopraan daardoor nooit werd overspeeld, willen tegenwoordig steeds meer begeleiders de solist muzikaal be spelen PIANOPARTIJ Daarna vertolkten saxofomst Bert de Haan en pianist Paul van der Woude de onbekende 'Tableaux de Provence' (schilderijen van de Provence) van de componiste Paule Maurice (1910-1967). Gezien de meer dan gelijkwaardige pia nopartij was bij dit werk uit 1959 geen sprake meer van solo met pianobegeleiding. Onzwaarwich- tige muziek met dne snelle vir tuoze en twee langzame zangerige delen. Meteen al in de proven- gaalse dans, de 'Farandole', werd de altsaxofonist behoorlijk opge jut door de pianist. Bert de Haan speelde dam ook zeker de vol gende drie delen met wat meer lef. De muziek werd daar afwisse lend flitsend en dramatiserend door. Beide musici voerden een helder betoog, dat mede door de ingewikkelde partijen nog iets te nuchter was. Gabriel Faure, die eerder werd geboren en later overleed dan De bussy en daarom wel behoudend wordt genoemd, schreef even eens juwelen van liederen. Daarin komt de componist bondiger naar voren dan bijvoorbeeld in vele in gewikkelde harmonieuze piano- werken, waaraan weinig pianisten zich wagen. Ada Klück zong ze ven liederen van Faure, met wat meer inhoudelijke tekst. Wat eer der beheerst en helder was, werd nu bovendien met overtuiging naar het publiek toegebracht. Louis Levelt droeg bij aan het acte ren, door extra continue steun en deelname aan de dialogen Die minder naar binnen gekeerde en meer sprekende stijl kregen de bezoekers al meteen te horen bij 'Spleen' (levensmoeheid). Met de zelfde tekst als bij Debussy's derde lied viel het eerdere pro bleem met de laagte met meer op. 'Secret' (geheimzinnig doen over de naam van een geliefde) werd een hoogtepunt van inümiteit. En het absolute hoogtepunt werd het zesde lied: 'Apres une rève' (na een mysterieuze droom, waarnaar terug wordt verlangd). In dit be kendste en daadoor meest ris kante lied deed de sopraan grootse dingen. Mooie lange me lodische lijnen, trefzekere grote sprongen, muzikaal frapperende dynamische contrasten, het kwam er uit zonder werkelijk enig uiter lijk vertoon. De sopraan en bege leider bereikten met het laatste lied, 'Nell', dat hoogtepunt niet meer. Een daarmee onvergelijkbaar hoogtepunt brachten saxofonist Bert Haan en pianist Paul van der Woude ten gehore. Weer met een onbekend werk van een vrou welijke componist, de in 1933 ge boren Ida Gotkowski. Uit 1974 stamt haar vierdelige 'Brillance', weer niet zwaarwichtige muziek, aar ronduit briljant bedoeld Ook de delen typeert ze telkens met een woord: 'Gedeclameerd', 'on gedwongen', 'allerverrukkelijkst', en 'slot' De saxofomst en pianist maakten die ondertitels waar. Ben Haan declameerde, alsof hij zan ger was. Samen speelden ze dui zelingwekkend, maar ongedwon gen naar een geestig einde, een pipje met de altsax Het allerver rukkelijkst kwam voorbij het ver rukkelijke, nadat beide musici zich zoveel mogelijk hadden over gegeven aan het soort werk. dat bij de liederen nodig is. Helemaal te dol werd het slot. Een deel, waarvan de ritmiek ingewikkeld is, eindigde na een improvisatori sche saxofoonsolo inderdaad jazzy. Om even dizzy van te wor den, deze bondige briljantheid. ONALLEDAAGS De onalledaagse avond werd be sloten met de 'Cantata voor so- USDEN - Donderdagavond musiceerden in 't Claeverenblad sopraan Ada Klück met de pianist Louis Levelt en de saxofo- Bert Haan met de pianist Paul van der Woude. Zij gaven in Ji gezellige sfeer een onalledaags concert, waar veel aan viel genieten. De pianisten begeleidden ten dele bekende liede van Debussy en Faure, onbekende altsaxofoonpartijen van lurice en Gotkovski en een onbekende minicantate voor so- tan en saxofoon van Jacobi. [knusse, kleinschalige concert met de gelukkig wat meer ngen liederen van Claude ussy. Deze óp oude foto's zeer binnen gekeerde componist meester in het oproepen van kleurrijke beelden. Eindeloos fraaie klanken met of zonder tekst wisselen elkaar voortdurend af. Vele composities van hem zijn al dan niet gebundelde korte liede ren en pianowerken Soms is de tekst belangrijk en soms gaat het om teksten van klankdichters, zoals bij vrijwel alle vijf aangekon digde liederen. De jonge sopraan Ada Klück zong die liederen van Debussy be heerst en helder. Ze imponeerde in de hoogte met een intiem en warm geluid, dat bij ontspanmng ook in grotere ruimtes vast wel zo

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3