O* Getergd Roda-zondag maakt korte metten met Schalkwijk Succesvol Roda-zaterdag wint bij hekkesluiter Veluwse Boys V 1 Vreedzame broederstrijd in schaakcompetitie SVL VOETRAL BALANS Leusdenaren krijgen revanche: 5-0 '■4 Fake Schoone wille 'match-winner': 1-2 Ot *- LEUSDEN- De zondagafdeling van Roda'46 heeft in de thuis wedstrijd tegen Schalkwijk de smadelijke nederlaag van vori ge week tegen Odin volledig doen vergeten. De ploeg van trainer Ruud Maas speelde bijzonder geconcentreerd en gaf tegenstander Schalkwijk geen enkele kans: 5-0. Roda blijft door deze zege volop in de strijd voor de eerste plaats in de eerste klasse B. Trainer Ruud Maas stuurde een enigszins gehandicapt Roda het veld m omdat de Leusdenaren geen gebruik konden maken van linkermiddenvelder Erwin Snijders en linkerspits Ruud Stoelhorst. Frans van de Berg en Peter Knijf namen de honneurs waar voor hun geblesseerde teamgenoten. Na de 5-0 nederlaag van vorige v/eek in Utrecht tegen Odin had trainer Ruud Maas de afgelopen week benut om via een goed ge sprek met de complete groep de puntjes eens duidelijk de te zetten. Dit bleek in de begmtase al duidelijk want Roda schoot als een getergde en op revanche beluste ploeg uit de startblokken. Roda opende het geweldige beginoffen- sief met een hoekschop. De mee naar voren gekomen stopper Harry Oussoren nam de bal van 16 meter op de slof maar de keeper van Schalkwijk kon ten koste van een nieuwe hoekschop redding bren gen. Na een afgeslagen aanval kwam libero Meindert Vlugt op ei gen helft m balbezit en met een prachtige lange pass bracht hij Remco Bosman in stelling. De Schalkwijkse doelverdediger kon de nul nog juist handhaven, ten koste van een nieuwe corner Schalkwijk kwam er in het eerste kwartier helemaal niet aan te pas want het was alleen Roda dat de klok sloeg. John Jansen leek het spectaculaire opemngsoffensief dan toch te gaan belonen maar op aangeven van Frans van de Berg schoot de Leusdense centrumspits op de binnenkant van de paal. Na de zesde hoekschop van Roda werd dan eindelijk de ver diende voorsprong op de het sco rebord geschoten. John Jansen Peter Knijf.voorzetten bracht met een halve omhaal de bal in de doelmond waar Remco Bos man precies op de goede plaats stond om de bal in het Schalkwijkse doel te werken: 1-0. Roda bleef aandringen en kreeg via een ge blokt schot van Harry Oussoren en een prachtig m de korte hoek ge draaide corner van Frans van de Berg nog twee goede mogelijkhe den om de score uit te breiden. Het offensief van de Leusdenaren werd echter pas na een half uur m de stand tot uitdrukking gebracht. Frans van de Berg bracht met een venadelijk schot van zo'n kleine twintig meter de stand op 2-0. Na deze verdiende voorsprong kregen de bezoekers pas hun eer ste en tevens enige kans in de eer ste helft. Roda-keeper Hans van Bekkum pareerde een hoekschop met de vuisten en in de rebound bracht de op de lijn staande Henk Weishaubt reddmg voor de Leus denaren. BESLISSEN Roda kreeg in het resterende deel van de eerste helft nog een aantal goede mogelijkheden om de wedstrijd voor de pauze al defini tief te beslissen. Dit gebeurde dan ook. Eerst was het Frans van de Berg die na een goede rush van John Jansen de kans op 3-0 liet lig gen. Dezelfde John Jansen slaagde er een minuut later wel m om de stand op 3-0 te brengen. Remco Bosman ging alleen door het hart van de Schalkwijkse verdediging, maar een verdediger wist redding te brengen. De aanstormende John Jansen wist de bal echter gelijk weer te veroveren en ging alleen op de Schalkwijk keeper af. Met een beheerste schuiver bracht hij zijn ploeg in veilige haven: 3-0. Roda kon dus met een veilig ge voel gaan rusten. Vooral het ver toonde spelbeeld bood de talrijk aanwezige toeschouwers en zeker ook trainer Ruud Maas voldoende genoegdoening. De ploeg die nu zo sprankelend voetbalde was geen schim van de machteloze ploeg die vorige week in Utrecht op het veld stond. Alle spelers etaleerden een gezonde dosis inzet en er waren geen zwakke plekken in de Leus dense formatie te ontdekken. De vonge week nog bekritiseerde li bero Memden Vlugt liet zien wat hem tot een waardevolle kracht voor de Leusdenaren maakt. De laatste man gaf goed rugdekking aan zijn verdedigers en coachte zijn ploeggenoten, zoals het een goed aanvoerder betaamt. OP ROZEN Roda zat na 45 minuten spelen dus al op rozen. Dit was na de her vatting ook te merken omdat er m het begin niet zo fanatiek werd aan gevallen als voor de pauze. Schalk wijk probeerde iets wat op een initiatief moest lijken te ontwikke len maar echt gevaarlijk werden de bezoekers niet Na een kleine 20 minuten spelen in de tweede helft deelde Roda weer twee spelde- pnkken uit in de vorm van John Jansen en Bert Staubach, maar bei de spelers slaagden er niet in om de goed spelende keeper van Schalkwijk voor de vierde maal te passeren. De doelverdediger van de gasten was verantwoordelijk voor het feit dat de schade voor de Schalkwijkers nog te overzien bleef. Een kwartier voor tijd beloonde Roda de trouwe fans dan toch nog met een vierde doelpunt. Rechter spits Peter Knijf mocht in duidelijke buitenspelpositie toch doorgaan van de verder goed fluitende scheidsrechter Greeven uit Amersfoort. De mee op gekomen John Jansen had toen geen moeite om van dichtbij voor 4-0 te zorgen. Roda leek na dit doelpunt weer even de drang te knjgen om de score nog hoger op te voeren want een prachtige actie van Remco Bosman, die eerst een tegenstan der uitkapte en toen verwoestend uithaalde, miste op een haar na het doel. Vijf minuten voor tijd en met een comfortabele 4-0 voorsprong werd John Jansen naar de kant ge haald en kwam good-old Dirk van 't Klooster de Leusdense gelederen versterken. De jeugdige midden velder Henk Weishaubt zag zijn naam niet op de scoreslijst voorko men. Zijn prachtige volley ging ra kelings over het Schalkwijkse doel. In de slotfase werd het goede optreden van de Ruud Maas-briga de in deze wedstrijd nog eens on derstreept met een vijfde doelpunt. Bert Staubach legde de bal terug op Peter Knijf, die een mooie weg draaiende voorzet afleverde waar uit Remco Bosman met een perfec te kopstoot de bal voor de vijfde keer langs de Schalkwijkse doel man deed belanden. Roda speelde de laatste mmuten rustig uit, zodat de wedstrijd m 5-0 emdigde. De Leusdenaren hebben m de wedstrijd tegen Schalkwijk duide lijk laten zien dat deze ploeg in het resterende deel van de competitie een belangrijke gegadigde blijft voor een hoge eindklassering. Voorwaarde is dan wel dat wed strijden zoals vonge week tegen Odm niet meer voorkomen. De for matie van Ruud Maas heeft nu na acht speeldagen de tweede plaats m handen. Hoewel dit niet veel wil zeggen omdat de krachtsverhou dingen in de eerste klasse B bijzon der klein zijn, maakt de huidige hoge klassering Roda wel tot een te kloppen ploeg. De Leusdenaren zullen alleen aanspraak mogen blij ven maken op een topklassenng als de volgelingen van Ruud Maas een constante sene wedstrijden af kunnen werken. De prestatiecurve van de Leusdenaren dient dus wei nig pieken en dalen te vertonen Zoals de ploeg speelde tegen Schalkwijk, geconcentreerd, fel in de duels, en bovenal de bereidheid om voor elkaar te werken, dan kan Roda inderdaad de grauwe mid denmoot van het afdelingsvoetbal ontstijgen. Opstelling Roda'46: Hans van Bek kum, Meindert Vlugt, Harry Ousso ren, Bob Schoordijk, Sander Versuu, Henk Weishaubt, Bert Staubach, Remco Bosman, Peter Knijf, John Jan sen, Frans van de Berg. LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde kan voor de plaatselijke voetbalverenigingen Roda '46 en Achterveld de geschiedenis- boeken in als zeer succesvol. Roda-zaterdag won de uitwed strijd bij Veluwe Boys met 2-1. De zondagafdeling degradeerde tegenstander Schalkwijk tot figurant: 5-0 en Achterveld ver- i sloeg heel verrassend De Meern met 2-1. Frans van de Berg en een Schalkwijk-speler verbeten in duel. LEUSDEN- Roda-zaterdag blijft voorlopig meedoen in de strijd om de topposities in de hoofdklasse van het zaterdagafdelings- voetbal. De Leusdenaren bleven in de race door een 1-2 over winning in Garderen tegen hekkesluiter Veluwse Boys. De ploeg van trainer Steven van Meerveld kwam pas in de slotmi nuten op voorsprong. Invaller Fake Schoonewille werd match winnaar door het tweede doelpunt voor de Leusdenaren aan te tekenen. hoofdstuk Ruud Huygens dus defi nitief uit. Trainer/coach Steven van Meer veld had de Roda-formatie in een wat gewijzigde samenstelling het veld ingestuurd. Rechterspits Harm Wassink werd op het middenveld geposteerd en Gerbrand Bessel- sen nam zijn plaats m de Leusdense vuurlinie over. Door deze wissel viel Fake Schoonewille buiten de boot en moest genoegen nemen met een plaatsje op de bank. Wim van de Biezen kwam door het ont breken van Ruud Huygens weer terecht op de positie van vrije ver dediger OVERTUIGEND Roda-zaterdag zal het in het res terende deel van de competitie moeten stellen zonder de ervaren vrije verdediger Ruud Huygens. Wegens gezinsuitbreiding en drukke werkzaamheden is de libe ro riiet meer in staat om te trainen. Roda heeft dus maar kort gebruik kunnen maken van de diensten van Huygens. De van Hoogland over gekomen laatste man was voorbe stemd om leiding aan de jeugdige Roda-formatie te geven. In de eer ste wedstrijden van dit seizoen werd hij geplaagd door een blessu re en na zeven wedstrijden is het De start van Roda was overtui gend en dat bleef het ook m de eerste helft. De Leusdenaren ver gaten echter deze overtuigende eerste periode in de stand tot uit drukking te brengen. Veluwse Boys had in de eerste zestig mmuten van het duel hele maal niets in te brengen. De ploeg uit Garderen maakte in dit eerste uur duidelijk waarom het team mo menteel de rijen m de hoofdklasse sluit. Hoewel de ploeg een thuis wedstrijd speelde bleef men ang stig en zat er geen overtuiging in de bij tijd en wijle toch goede counter mogelijkheden. Ondanks de geringe tegenstand van Veluwse Boys kwam Roda toch op achterstand. Na een kwartier spelen kregen de gastheren een vrije trap te nemen op een meter of twintig van het doel van Roda-goa- lie John Kamphorst. De bal werd Edwin van Ginkel (zittend) ziet hoe aanvoerder Harry Kerssies een speler van Veluwse Eoys omkegelt. Fake Schoone wille... pinch-hitter... door een Gardense speler breed gelegd en met een daverende knal schoot een teamgenoot het leer achter de kansloze Kamphorst. De emge kans van de thuisploeg m de openingsfase leverde dus gelijk het maximale rendement op: 1-0. Na dit openingsdoelpunt trok Roda het spel nog steviger naar zich toe, maar de meeste aanvallen strandden in de vijandige verdedi ging. Een prachtige Leusdense aanval, uitgevoerd over de rechter vleugel, bood centrumspits Coen van Dijk een goede mogelijkheid, maar de niet lekker in de wedstrijd zittende spits kopte uit de voorzet van Gerbrand Besselsen net langs de kruising. Roda dacht even later zelfs een strafschop te krijgen, toen Coen van Dijk al dan niet binnen de beruchte lijnen werd gevloerd. Maar de deze middag voortreffe lijk fluitende scheidsrechter Van de Beek uit Nijkerkerveen zal het wel bij het rechte eind hebben ge had toen hij de protesten van Roda zijde van de hand wees. OVERWICHT Roda zag het overwicht in de eerste helft dan toch nog beloond worden toen Wim van de Biezen net voor de rust de stand op 1-1 bracht. De inschuivende laatste man van de Leusdenaren liet een geweldige pegel los op het doel van Veluwse Boys en met de hulp van de Gardense sluitpost ver dween het leer in het doel 1-1. Direct na de hervatting bleef Roda het vijandige doel onder vuur nemen. In de begmfase van deze tweede speelperiode lieten de Leusdenaren de mogelijkheid lig gen om met grote cijfers van Ve luwse Boys te winnen. Gerbrand Besselsen opende het kansenfesti val door vrij voor de keeper over te schieten. De rechterspits wilde de Veluwse sluitpost met een lob ver rassen. De bal kwam echter niet in maar op het net. Edwin van Ginkel gaf enkele mi nuten hierna $en vervolg aan het om zeep helpen van werkelijk ideale sconngsmogelijkheden, door ook alleen voor de keeper hopeloos te falen. Nadat Roda in deze periode verzuimde om de wedstnjd te beslissen kwam Ve luwse Boys af en toe gevaarlijk voor het Roda-doel. De schutters van de thuisploeg stonden blijkbaar even- mm op scherp want de stand bleef vooralsnog ongewijzigd. In het laatste half uur bij de stand van 1-1 kreeg de wedstrijd een rommelig karakter. Roda nam geen genoegen met de 1-1 stand en trok volop in de aanval. Ook Ve luwse Boys had wel oren naar een overwinning en liet geen mogelijk heid onbenut om nchting Roda doel te trekken. In het laatste kwartier probeerde Roda trainer Steven van Meerveld alsnog een beslissing te forceren. De niet geheel uit de verf komende spits Coen van Dijk werd vervan gen door Fake Schoonewille. Net als vorige week tegen WJ had ook deze middag trainer Van Meerveld het geluk aan zijn zijde met de wis sel. Vorige week scoorde invaller Wim van de Biezen de gelijkmaker en nu was het Fake Schoonewille die als invaller de volle buit in han den van de Leusdense formatie bracht. De flegmatieke en traag ogende, maar soms met geniale oplossingen gezegende midden velder dook vijf minuten voor tijd alleen op voor de keeper. Waar eerder zijn teamgenoten in identie ke situaties nog faalden hield de invaller het hoofd koel en schoot, na een goede pass van Harm Was sink, de bal achter de keeper van de gastheren. Hoewel er op de overwinning van de hardwerkende Leusdenaren niets valt af te dingen kwamen de bewoners van het Bur gemeester Buiningpark bij de stand van 1-1 nog een aantal malen goed weg. Roda dat het laatste kwartier een alles of niets systeem hanteerde kroop bij de uitvallen van Veluwse Boys een paar keer door het oog van de naald. De Leusdenaren hebben door de zwaar bevochten overwinning op Veluwse Boys deaansluiting met de top in de hoofdklasse weten te handhaven. In het duel met hekke sluiter Veluwse Boys, waarin scheidsrechter Van de Beek en Roda verdediger Klaas de Vries het predikaat uitblinker verdien den, ging het niet altijd gepaard met goed voetbal maar door de collectieve inzet werd de winst toch afgedwongen. Opstelling Roda'46: John Kamphorst, Wim van de Biezen, Karei Ouwer- kerk, Ronald Koelman, Klaas de Vries, Edwin van Ginkel, Harry Kers sies, Harm Wassink, Gerbrand Bes selsen, Coen van Dijk (Fake Schoone wille), Remco Bitterling. In de hoofdklasse van het zater- dagafdelingsvoetbal is de span ning weer helemaal terug. De lijst aanvoerders Lopik en Veensche Boys werden dit weekeinde beide met een nederlaag geconfron teerd. Lopik ging ten onder in Utrecht bij WJ (1-0). WJ is na acht speeldagen de nieuwe koploper. Veensche Boys ging toch wel ver rassend in eigen huis de bieten- brug op tegen Bloemerikwartier. Roda en Bloemenkwartier waren door deze uitslagen de grote win naars van de achtste speeldag. Roda bracht door de 1-2 overwin ning bij degradatiekandidaat Ve luwse Boys de achterstand op de lijstaanvoerder terug tot drie pun ten. De formatie van trainer/coach Steven van Meerveld blijft dus voorlopig uitzicht houden op een hoge klassering in de hoofd klasse. Na acht wedstrijden is het wel dui delijk dat de strijd zich voorlopig toespitst op de bovengenoemde vijf ploegen. Het als zesde geklas seerde Sova '54 heeft nu al drie punten achterstand op Roda en Bloemenkwartier, die de vierde plaats delen Opvallend was dat zowel WZ '49 als SWU weer met een nederlaag werden geconfron teerd. De beide degradanten kun nen zich nog absoluut met men gen in de strijd om de topposiües en zijn dan ook pas terug te vinden op een negende en tiende plaats. SWU verloor thuis met 0-2 van het gepromoveerde SVM Boys en WZ '49 kreeg met liefst 5-0 klop van het toch niet bijster succes volle Velox. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) WJ-Lopik 1-0 Veensche Boys - Bloemenkwartier 1-2 Velox - WZ '49 5-0 SWU - SVM Boys 0-2 Veluwse Boys - Roda '46 1-2 Stand hoofdklasse (zaterdag) l.WJ 8-13 2 Lopik 8-12 3. Veensche Boys 8-11 4 Roda'46 8-10 5. Bloemenkwartier 8-10 6 Sova '54 8-7 7 SVM Boys 8-6 8. Velox 8-6 9 SWU 8-5 10. WZ '49 8-5 11 Veluwse Boys 8-3 5 t FAVORIET De zondagafdeling van Roda '46 heeft in de thuiswedstrijd tegen Schalkwijk laten zien waartoe de ploeg van Ruud Maas in staat is. De Leusdenaren maakten korte metten met Schalkwijk: 5-0. Roda heeft na acht speeldagen een goede tweede plaats in handen en zo spelend als tegen Schalkwijk zullen de volgelingen van Ruud Maas zeker bij de favorieten voor een hoge klassering in de eerste klasse B blijven behoren. Lijstaanvoerder SV Zeist maakte op eigen veld geen fout. Odin, vo rige week nog te sterk voor Roda, had niets in te brengen: 4-0. Patna ging in Amersfoort met 1-0 ten on der tegen WZA en zag zodoende haar tweede plaats verloren gaan. WZA, Patria en Odin delen nu met negen punten de derde plaats. De spanning blijft ook na de achtste competitieronde intact. Het verschil tussen nummer dne (Odin) en de nummer voorlaats (Sterrenwijk) bedraagt slechti twee punten. De grootste verras e sing van het afgelopen weekeinde n kwam op naam van Sterrenwijk De laag geklasseerde Utrechtse jj formatie versloet subtopper Odij) j ineigen huis met liefst 3-8, Domstad is momenteel hekkeslui ter in de eerste klasse B en blij met slechts twee punten behoo: lijk ver achter bij de ovenge ploe gen. DWSM uit Maarssen begin de verwachtingen die de ploe J voor aanvang van de competitü had langzaam maar zeker waar maken (1-1 bij Sporting '70). Uitslagen eerste klasse B (zondag) WZA - Patna HDS '84 - SC Domstad Odijk - Sterrenwijk SV Zeist-ODIN Roda '46 - Schalkwijk Sporting '70 - DWSM Stand eerste klasse B l.SV Zeist 2. Roda '46 3 Odin 4. Patna 5. WZA 6. DWSM 7. Sporting '70 8 K 8. HDS '84 S e 9. Schalkwijk 8 le 10. Odijk Je 11Sterrenwijk 12. SC Domstad GOEDE SPOOR Achterveld zit na acht wedstnjdf ui weer op het goede spoor I ploeg van Cor Hoogland heeft s lie de overwinning bij BW '31 e it nieuwe zege aan haar totaal ku nen toevoegen. Achterveld w< op het eigen Kerstenssportpa met 2-1 van De Meem. De Mee was voor de ontmoeting met Ac terveld nog tweede maar mo deze plaats nu delen met Olymp De Hilversummers kwamen op gen veld niet verder dan 0-0 teg Zuiderzeevogels en lieten dus e punt liggen. Koploper BI maakte optimaal gebruik van misstappen van de concurren (2-0 tegen EMM) en heeft nue voorsprong van drie punten op achtervolgers. H Stator maakte het goede optred in de laatste wedstrijden ook het duel met BW '31 waar: 3 Het Veenendaalse Unitas e handhaafde zich in de sub-t door Veensche Boys met 2-1 ter .r< te verwijzen. De Zebra's lieten eigen veld een steekje vallen d< met 2-3 te verliezen van FAK Ui Bilthoven. el Uitslagen eerste klasse A (zondag) Stator-BW'31 Achterveld - De Meem Unitas '48 - Veensche Boys Olympia '25 - Zuiderzeevogels BFC - EMM De Zebra's - FAK Stand eerste klasse A (zondag) 1. BFC 2. De Meem 3 Olympia '25 4 Urutas '48 5. De Zebra's 6. Veensche Boys 7. Zuiderzeevogels 8 FAK 9 Stator 10 BW'31 11. EMM 12. Achterveld LEUSDEN - In de competitie van de Schaakvereniging Leusden stonden afgelopen donderdag twee ontmoetingen tussen broers op het programma. Pieter en Jaap de Jager leken hun partij eerst wel heel scherp op te zetten, maar besloten toch maar tot remise voor dat de strijd echt ontbrandde. Ook Arnold en Hans Peperkamp gingen tegen elkaar niet echt tot het uiterste. Bert Uneken en Cees Kerkhof profiteerden van de remises en verbe terden hun posities aanzienlijk. v Egdom - Buurlage Linse - Schouten v d Meel - G. Wisman Zaal - Mus v Dalen - Veenendaal Willigenburg - v.d. Wetering afgelx afgeb Met dne teams was Leusden ver tegenwoordigd bij de SGS-kam- pioenschappen snelschaken, die afgelopen zaterdag in Bilthoven werden gespeeld. Hoewel vooraf door bijna memand gedacht, speelde Leusden I het klaar om weer naar de kampioensgroep te promoveren. Spannend was het al lemaal wel. Leusden was de laat ste ronde vnj en moest met span ning toezien hoe de concurrentie het er af bracht. Toen het favoriete Kanaleneiland (1 (Utrecht) echter verrassend een punt liet liggen te gen En Passant I (Spakenburg) was het duidelijk dat Leusden I het volgend jaar weer op het aller hoogste niveau mag proberen. Leusden II wist zich juist te hand haven in de sterke eerste klasse, maar Leusden III kon het in de tweede klasse B niet bolwerken en zal dus volgend jaar een stapje terug moeten Voor de bondscompetitie speelde het derde team een thuiswedstrijd tegen het Utrechtse Moira II. Overwinningen vari v. Santen, v.d. Harst, Gerrits, Rietveld en An- driessen zetten Leusden al op een comfortabele 5-2 tussenstand. De afgebroken partij van Boogaard staat ook bijna zeker gewonnen, zodat het wel 6-2 voor Leusden zal worden. Uitslagen: P. de Jager - J de Jager jr remise Uneken - Shahnzadeh 1 -0 Kerkhof-Vos 1-0 A. Peperkamp - H. Peperkamp remise v Tuyll - Roelofs afgebroken Moed - Elschot remise Staal - Voskamp 0-1 Halkes - Langman 0-1 Berg - Berkenbosch 1-0 Verschuur - Visser 0-1 v.d. Pol - Gieskens 0-1 v Ooik-Nijhof Roozenburg - v.d. Tang De stand aan de kop: 1 J. de Jager jr 2. Uneken 3. Kerkhof 4. P. de Jager 5 Velker 6. v Santen 7. A. Peperkamp 8. Vos H. Peperkamp 10. Shahrizadeh De tussenstand overige bekers Groep 2: 1 Roelofs 2. Agterberg 3. Stienen Groep 3: 1 Boemaars Voskamp 3. Berg Groep 4: 1. Willigenburg 2 Struiwig 3 Andnessen Groep 5: 1 Mus 2. Eijlders 3. v Egdom kt.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 8