HV nog ongeslagen Antilopen maakt het zich moeilijk leusden kansloos sgen scheidsrechter chterveld klopt De Meern E I aLTies en heren boeken ruime winst Moeizame 10-9 overwinning op Altius Huldiging kampioenen bij AMBC Uitslagen schietclub voor dames mede overwinning m successie 'Hessenkar' kaarttoernooi DINSDAG 8 NOVEMBER 1988 &mes- en herenhandballers van LHV hebben de tweede twedstrijd van het zaalseizoen met klinkende overwinnin- ifgesloten. De dames boekten hun derde zege in successie nanoevreerden UHV/Sport op afstand. De Leusdenaren na de 16-9 overwinning ongeslagen aan de leiding in de de klasse A. heren hadden geen enkele moeite met het Bussumse BHC at vooraf nog voor enig gevaar leek te kunnen zorgen. It indelijk toonde LHV zich nog clement door de score niet r op te voeren dan 22 treffers. Een resultaat met meer dan oelpunten leek meer in overeenstemming met de binnen de heersende krachtsverhoudingen: 22-8. eerste vrouwenteam van t zich in thuishal De Korf van llslonnige kant zien. Met name in erste helft legden de Leusde- een vrom aan de dag, waar de ploeg op het veld de kandi- voor de titel stelde. Het :htse UHV/Sport verleende S(: ;gens alle medewerking aan testje. De ploeg bleek te wei- ^jjwaliteit in huis te hebben, om e thuisploeg lastig te maken, deed overigens niets af aan m oede spel van LHV. In de eer- l& ?ee wedstrijden van de zaal- ltl! «title verliepen de zaken I stroef en daarmee rekenden ■usdenaren, zeker in de eerste af. LHV maakt tot nu toe overi- toch een prima seizoen door. eusdenaren bleven, zowel op eld, als in de zaal ongeslagen .ten daarmee een gevaarlijke irrent voor de andere ploe- n de respectievelijke klassen, ie ontmoetingen in de tweede e A van de zaalhandbalcom- gaat LHV ongeslagen aan iding. V kwam soepel uit de start ten. De zwakte van de tegen- er werd rap onderkend en le snelheid van een repeteer- er namen de Leusdenaren een beslissende voorsprong, tte Kok, Anja Verhnden, Carla el en Anja Douma tekenden de eerste rake schoten (4-0), na Anja Douma via een per- )d< ingevoerd systeem de stand 5-1 tilde. Via 6-1 (Carla Mos liepen de Leusdenaren in het ei it van de eerste helft weg naar ki 10-3. De makkelijk scorende Anja Douma voltooide m het eerste be drijf een onvervalste hattrick. Met een fraai genomen vrije worp bracht zij de stand op 7-2. Monique Hovenkamp, die in de rest van de wedstrijd nogal eens werd terug gefloten wegens vermeend cirkel- spel, rondde vanuit de hoek goed af, waarna Hetty Tessels de doel- vrouwe van UHV van afstand op de proef stelde: 9-3. Ria Meyennk maakte het eerste tiental nog voor de pauze vol. Op aangeven van Hetty Tessels, miste de Leusdense in vrijstaande positie op de cirkel niet: 10-3. FOUTEN Na de pauze liet LHV de teugels enigszins vieren. Met name m de defensie slopen wat fouten, die aan concentratieverlies te wijten leken. UHV/Sport profiteerde en bracht de achterstand terug tot vijf tref fers, zonder overigens de indruk te wekken nog gevaarlijk te kunnen worden. Carla Mossel, die werd gelan ceerd door Ria Meyerink met een loepzuivere pass, vergrootte de voorsprong door 11-5 aan te teke nen, een voorbeeld dat door Jea- nette Kok gevolgd werd met een raak schot van afstand: 12-5. vanaf dat moment moesten de Leusdenaren echter dne tegen treffers op rij incasseren, waardoor er toch even geslikt moest worden. Bij 12-8 kreeg de tegenstander LHV weer aardig in het vizier. De mak kelijk scorende Anja Douma, in to taal goed voor vijf doelpunten, maakte aan de improduktieve pe riode véin de Leusdenaren weer een eind. Op aanspelen van cen trale aanvaller To Steenbeek, kon Douma vanuit de hoek verwoes tend uithalen. Ria Meyerink, Anja Douma en Carla Mossel voegden in de laatste minuten nog drie treffers aan het totaal toe. UHV/Sport bleef op ne gen steken, waarmee de Leusde naren toch duidelijk afstand van hun tegenstander namen: 16-9. EENVOUDIGER De heren kregen het aanmerke lijk makkelijker dan men voor de wedstrijd dacht. BHC 2 imponeer de in de eerste zaalwedstnjd met een grote overwinning, maar die bleek zondag niet zoveel waard. De Bussummers zochten aanval- Jeanet Kok haalt uit namens LHV. Ria Meyerink wacht het resultaat gespannen af. lend vooral de cirkel op en omdat de Leusdenaren het antwoord op die tactiek al spoedig vonden, ble ken de gasten vrijwel machteloos. In de eerste helft kwamen de be zoekers zelfs niet verder dan een uiterst magere dne treffers. LHV zette daar negen doelpunten te genover, een aantal, dat gezien de kansen, als geflatteerd moet wor den beschouwd. Met de eerste de beste aanval gaf Willem van der Heyden na mens de thuisploeg zijn visitekaar tje af. Paul Lindeboom, die eerder Van der Heyden m sconngspositie loodste, tekénde zelf voor de Wee- de treffer. Nadat BHC tegenscoor- de, plaatste LHV een tussenspurt, waarin het voortouw werd geno men door opnieuw Willem van der Heyden en Paul Lmdeboom, Ed Da vids (2x), Arjan Schneiders (2x) en Henk Mentmg, die na een fraaie passeerbewegiung dwars door de vijandelijke defensie heenbanjer- de: 9-3. Met die cijfers bereikten de ploegen het eind van de eerste helft. SOEPELER Na de veldwisseling begon de Leusdense scoringsmachine wat soepeler te draaien. Trainer/coach Co Wethly deed verbaal een drup je olie tussen de knarsende tand- wieltjes, waarna er in het tweede bednjf dertien treffers te noteren vielen. Dat daar defensief wat fou ten tegenover kwamen te staan, zal niemand echt veel pijn hebben ge daan. BHC slaagde er weliswaar in de score van de eerste helft bijna te verdubbelen, een bedreiging kon de ploeg daarmee niet worden. Onder leiding van het vlot sco rende duo Ed Davids en Arjan Schneiders (de twee waren samen goed voor elf doelpunten), werd het laatste resteje weerstand bij de tegenstander snel gebroken. Via 11-3, 14-4, 15-5, bracht Daan Bleuel, na een goed uitgevoerde break-out over een aantal schijven, de stand op 16-6. Via Ed Davids, die in de slotfase nog drie keer succesvol was, Paul Lmdeboom en Ronald Morren liepen de Leusdenaren uit tot 21-8, waarna Daan Bleuel, met een vnje worp, de eindstand op de tellers van het scorebord bracht: 22-8. LEUSDEN- De korfballers van Antilopen hebben het zich in de wedstrijd tegen Altius bijzonder moeilijk gemaakt. De formatie van het technisch verantwoordelijke duo Herman Bruins en Fred Ferrageau had na 45 minuten spelen de wedstrijd volledig onder controle en de 7-2 voorsprong gaf dan ook geen enkele aanleiding tot verontrusting. Na de rust werden de Leusdena ren voor een lankmoedig optreden nog bijna gestraft maar in de laatste fase bracht Jan Costa de winst alsnog bij de Leusdena ren: 10-9. ai vijfelachtig optreden referee aan wieg nederlaag 'F ok DEN- De heren van de hockeyclub Leusden zijn van een kermis uit Enschede teruggekomen. De Leusdenaren ten met 2-0 van het laag geklasseerde DKS. De nederlaag le ploeg van trainer Rob Weers kwam niet voort uit een i, tmachtig optreden van DKS of een volledig falend Leus- naar een scheidsrechter die zijn invloed te nadrukkelijk lelden, was de oorzaak van de Leusdense nederlaag. :iet: ;nd en vijand van de hockey- eusden waren het er zater- iddag over eens dat de over ig van DKS slechts door toe van één man tot stand was nen. De wedstrijd werd al op agmiddag gespeeld omdat ckeyclub DKS nog bezig is aanleg van een eigen kunst- ild. Nu de Enschedese club nog ge- maken van de accomodatie naburige universiteit in En- één minuut spelen keek en al tegen een 1-0 achter aan. Thorvald Goosman en losenboom gingen gezamen- de fout in het hart van de ense verdediging. Een aan- van DKS profiteerde opti- an dit geboden buitenkansje loot zijn ploeg al vroeg in de njd op voorsprong. Leusden tch echter niets aan van deze tegentreffer en zocht on- Hijk de aanval. Via een aantal aanvallen, kregen de Leus denaren dne strafcorners op nj te nemen. De derde strafcorner leek daadwerkelijk succes op te leve ren voor de formatie van Rob Weers. Maarten Jonges schoot goed in en bracht de stand in even wicht. Althans, dat dacht iedereen. Maar de scheidsrechter, die zijn waarneming deed op de helft van Leusden, constateerde dat de bal bij het inslaan niet stil had gelegen. Ondanks de protesten van de Leus denaren werd de treffer dus gean nuleerd. Leusden bleef druk op het vijan dige doel uitoefenen maar was niet erg zorgvuldig in het afwerken van de geboden mogelijkheden. In de 20ste minuut gebeurde er iets heel merkwaardigs. Een counter van DKS leverde niets op en Thorvald Goosman wilde de bal weer in het spel brengen. Zonder dat de Leus dense laatste man de bal had gesla gen floot de scheidsrechter al voor een fout van Thorvald Goosman. De bal werd namelijk op de ver keerd plaats genomen. De Leusdense vrije verdediger kreeg een groene kaart en DKS werd beloond met een strafcorner De scheidsrechter maakte hier echter de onvergeeflijke fout, door een spelstraf op te leggen voor een nog niet gemaakte overtreding. DKS profiteerde ten tweede male van een buitenkansje en bracht de stand op 2-0. Thorvald Goosman, die begrijpelijkerwijs zijn onge noegen onder de aandacht van de leidsman bracht, werd toen ge- tracteerd op een gele kaart, zodat Leusden voorlopig met tien man verder moest. Leusden bleef voor de rust proberen om de aansluiting te bewerkstelligen, maar de stand bleef tot aan de pauze ongewijzigd. DIEPTEPUNT Na de hervatting bereikte het zeer discutabele optreden van de leidsman een hoogtepunt of beter gezegd een tragisch dieptepunt. Een aanvallend Leusden kreeg na rust weer een aantal strafcorners waarvan Maarten Jonges er één leek te verzilveren. De bal ver dween via de stick van een Ensche dese verdediger in het doel. Maar de scheidsrechter, die in de eerste helft in de Leusdense verdediging floot en in de tweede helft dus in de aanval als spelleider was betrok ken, ging m op de protesten van DKS en keurde het doelpunt om tot nu toe onduidelijke redenen af. Maarten Jonges liet duidelijk zijn onvrede merken over deze beslis sing en ging een verbale oorlog aan met de scheidsrechter. Dit kwam de Leusdense aanvaller op een gele kaart te staan. Na een wat rommelige fase kreeg Sander Greve een vnje bal te nemen, maar de scheidsrechter vond het verder welletjes en maakte een emde aan de wed strijd. Na enig overleg tussen beide partijen en de spelleider besloot de scheidsrechter om het duel dan toch maar voort te zetten. De voor waarde was wel dat er bij het min ste of geringste commentaar met rode kaarten zou worden ge strooid. WEINIG HEIL Onder die conditie zagen zowel DKS als Leusden weirug heil m een verder vervolg en dat was goed te merken aan het spelbeeld. Leus den kwam absoluut niet meer in het spel en ook DKS speelde de wed strijd uit alsof het een verplicht nummertje betrof. Trainer Rob Weers werd ook nog even geconfronteerd met het autoritaire gezag van de scheids rechter. De Leusdense oefen- meester gaf vanaf de zijlijn zijn ploeg nog wat instructies waarop de scheidsrechter zonder pardon en zonder aanzien des persoons de Leusdense trainer in de dug-out duwde. Hiermee trad de scheids rechter andermaal buiten zijn boekje omdat het hem bekend moet zijn dat de spelers van hem en hij van de spelers en begeleiders af moet blijven. Ondanks een aantal mogelijkheden voor onder andere Frank de Ruiter en Maarten Jonges bleef de stand 2-0 in het voordeel van DKS. Voor Leusden heeft deze nederlaag tot gevolg dat de sprong naar de top voorlopig is uitgesteld. Opstelling Lensden: Gert-Jan van de Groep, Thorvald Goosman, Joep Ro- senboom, Frank Roggenkamp, Bart van Dalen, Sander Greve, Aart Ru pert, Diederik Merkens, Ton van Eek, Maarten Jonges, Frank de Ruiter. ONDERSPIT In een gelijkopgaande wedstrijd met aan beide zijden uitstekende doelverdedigsters hebben de da mes van Leusden het onderspit moeten delven. In Soest werd met 2-0 verloren en dat betekende voor de vierde achtereenvolgende keer verlies in een uitwedstrijd. De eerste helft gaf een duel te zien tussen twee volkomen gelijk waardige ploegen. Leusden gaf uit stekend partij. De rust brak aan met een blanco stand. In de tweede helft voltrok zich het noodlot over de bezoeksters binnen enkele minuten tijds. Na ruim een kwartier opende Soest de score uit tegen een 2-0 achterstand aan toen de bal wederom uit een strafcorner via de stick van een van de verdedigsters hoog in het doel verdween. Ondanks het goede spel was het resultaat dus weer teleurstellend. De ploeg van Henne de Kruik moet het nog steeds stel len zonder de geblesseerde Anke de Boer en Nienke Timmer. Zondag staat opmeuw een moei lijke uitwedstrijd op het program ma. Dan gaan de dames op bezoek bij het leidende SCHC. Ondanks de herfstachtige kou die op het Burgemeester Buining- park heerste, kreeg Antilopen trai ner Fred Ferrageau het tijdens de wedstrijd tegen Altius vooral in de tweede helft Spaans benauwd. De Leusdense oefenmeester had dat te danken aan het laconieke optre den van zijn formatie m de tweede helft. De Leusdenaren kregen het m twintig minuten voor elkaar om een 8-3 voorsprong in rook op te zien gaan. Gelukkig voor de Leus dense korfballers werd m de slot fase alsnog de volle buit binnen gehaald, omdat anders het leed in het Antilopen kamp met meer te overzien was geweest. Antilopen begon aan de inhaal wedstrijd tegen het Hilversum Al tius zonder Joyce Osnabrugge, die nog steeds herstellende is van een bronchitus-aanval. Al snel werd duidelijk dat de voor laatste plaats van Altius in de stand op de ranglijst geen vergissing is. De Hilversummers waren blijkbaar naar Leusden gekomen om het spel te bevriezen en mogelijker wijs met een puntje het veld te ver laten. In het eerste kwartier wist Antilopen nauwelijks raad met het tempoloze en op rondspelen geba seerde spel van Altius. Na een kwartier spelen kwam Antilopen dan eindelijk op voorsprong. Nan cy Lahey bracht de Leusdenaren in het goede spoor. Na het openings doelpunt bleek Antilopen ineens de goede methode te hebben ge vonden om de Hilversumse verde diging te ontrafelen. Wat de Leus dense korfballers in de eerste 15 minuten niet lukte, namelijk scoren, lukte in het volgende kwartier maar liefst vijf keer. Na de 1-0 van Nancy Lahey waren het achtereen volgens Jan Costa, Martijn Ver- woert, Evelien van Rooyen en Eddy Hendnks die score naar 5-0 tilden. Na een half uur spelen was er dus geen vuiltje aan de lucht voor de Leusdense formatie. Altius kwam echter terug in de wedstrijd door tot twee maal toe gemakzuchtig optreden in de Leusdense afweer met doelpunten af te straffen: 5-2. Voor de pauze werd het verschil echter weer op vijf doelpunten ge bracht. Nancy Lahey liet door een afstandschot haar tweede treffer aantekenen en Gert Graafland be paalde uit een strafworp de rust stand op 7-2. NIVEAU Hoewel de stand bij het ingaan van de pauze anders doet vermoe den was trainer/coach Fred Ferra geau in het geheel niet tevreden over het vertoonde spel van zijn formatie in de eerste helft. In de rust liet hij de ploeg dan ook weten dat er feller en sneller diende te worden gespeeld en dat er meer beweging m het middenvak moest komen omdat de overgang van het midden- naar het aanvalsvak te traag verliep. De Leusdense oefen- meester waarschuwde zijn ploeg er nog voor om zich m het tweede bednjf met door Altius mee te laten slepen naar het bedenkelijke ni veau van de gasten, maar gewoon het eigen spel te blijven spelen. Het tactische praatje van de Antilopen trainer bleek tegen dovenmanso- ren gericht. In het tweede bedrijf slaagden de korfballers van Antilo pen er m om alle waarschuwingen en aanwijzingen van hun coach ver keerd te interpreteren. Na vijf minuten was er nog mets dat nchting een mogelijk debacle wees Nadat Altius de stand op 7-3 bracht bepaalde Eddy Hendriks uit een vrije bal de marge namelijk weer op vijf: 8-3. Maar tussen de 16de en 35ste minuut gebeurde dan toch wat me mand meer voor mogelijk had ge houden, mar waar Ferrageau al voor waarschuwde: Altius trok in een tijdsbestek van 20 minuten de stand gelijk. Het begon in 16de mi nuut met een fout van Jan Costa (8- 4). Jeanette Jekel moest na dit doel punt wegens een rugblessure het veld ruimen en werd vervangen door Maaike Geutjes. Jan Costa had blijkbaar na zijn fout, die tot 8-4 leidde, een gevoelige dreun gehad want de Leusdense captain ver zuimde uit een strafworp het ver schil weer op vijf te brengen. Toen Gert Graafland een middagdutje van dne mmuten achter de rug had, was de stand inmiddels 8-6. Ook de volgende twee doelpunten wa ren van Hilversumse makelij zodat na ruim een half uur spelen in de tweede helft de stand 8-8 was. Esther Versteeg Evelien van Rooyen. weer sco ren... Trainer Ferrageau probeerde met een wissel zijn formatie weer wakker te schudden. Marcel Vee- nendaal, die ovengens niet als eni ge in aanmerking kwam voor een wissel, werd vervangen door Jack den Heyer. Vijf minuten voor tijd maakte de invaller zijn uitverkie zing waar, door de Leusdenaren aan een 9-8 voorsprong te helpen. Wie nu dacht dat de Leusdenaren het resterende deel van de wed strijd (vijf minuten) op een gecon centreerde wijze zou uitspelen kwam toch bedrogen uit. Drie mi nuten voor tijd kwam Altius zowaar weer langszij door een afstand schot. Opnieuw lag een dekkings- fout van de Leusdenaren aan de basis van het doelpunt. In de laatste speelminuut, toen beide partijen zich al min of meer met een gelijkspel verzoend had den, bewees aanvoerder Jan Costa zijn waarde voor Antilopen. Met een goed doelpunt bracht Jan Cos ta dan toch nog op de valreep de winst in Leusdense handen. Antilo pen bleef dus een bestraffing be spaart, maar dat was nauwelijks een eigen verdienste te noemen. Ondanks de overwinning was trai ner/coach Fred Ferrageau een aan geslagen man. De Leusdense oe fenmeester trok na afloop dan ook zijn conclusies:'Het is vandaag wel duidelijk geworden dat de teugels strakker moeten worden aange trokken. Onbegrijpelijk dat de ploeg een zo'n comfortabel ogende voorsprong om zeep weet te hel pen. Het hele team speelde zoals er de laatste tijd wordt getraind, on geïnspireerd en zonder bezieling. De komende weken zullen we dan ook de puntjes eens duidelijk op de gaan zetten', aldus Ferrageau die, buiten het behalen van twee pun ten. geen positieve elementen in het optreden van zijn team kon aan wijzen. Basis-opstelling Antilopen: Aanval: Jan Costa, John van Vulpen, Nancy Lahey, Karin van de Velden. Midden: Eddy Hendriks, Marcel Vee- nendaal, Esther Versteeg, Jeanette Jekel, Verdediging: Gert Graafland, Martijn Verwoert, Margret Versteeg, Evelien van Rooyen. ACHTERVELD - Zondag hield de Auto Motor en Bromfiets Club Achterveld de laatste puzzelrit van dit jaar, de zogenaamde 'snert'-rit. Er waren 32 deelnemers. Tijdens het berekenen van de uitslag werd de tijd voor de deelnemers bekort met een bingo waarbij leuke prijzen te winnen waren. De prijswinnaars van de puzzelnt wa ren: sportklasse 1 J van Schaik, Scherpenzeel met 44 str.pnt 2 H. v.d. Wetenng, Woudenberg (60), 3 H. véin Druten, Achterveld (63), 4 J Bebingh, Woudenberg (90), 5 J. van Loenen, Leusden eveneens met 90 strafpunten De poedelpnjs was voor J. Slomp uit Hoornaar met 180 punten. tourklasse 1 E. Buurman. Barneveld (96). 2 Hazeleger. Scherpenzeel (120), 3 J. de Boer. Putten (127). 'HTERVELD - De voetballers van Achterveld hebben een streep gezet onder de negatieve reeks uitslagen die de in de eerste zes wedstrijden had neergezet. Het herstel le ploeg van Cor Hoogland diende zich vorige week in cum al aan en kreeg in de thuiswedstrijd tegen De Meern ervolg. Een hard werkend Achterveld won verdiend met nummer twee De Meern. De eindstand was al bij de rust kt. ile minuten voor het begin wedstrijd tegen De Meern Achterveld geconfronteerd wegvallen van laatste man de Heuvel. De aanvoer- toest wegens werkzaamhe- Jstek laten gaan. Trainer Cor tod zag zich toen genood- <n Henk Voorburg als laatste P te stellen. In de eerste 20 n vergde deze wissel de no- tanpassingen in de Achter defensie. De Meern had dan ook in deze fase het betere van het spel maar mede door het sterke spel van Herman Burgstede en Hans Kooy kwam Achterveld deze periode schadevrij door. Na onge veer 25 minuten werd trainer/ coach Cor Hoogland voor een moeilijke keus gesteld. Klaas van de Heuvel meldde zich alsnog en de trainer van de Achtervelders stond voor de keuze of hij zijn erva ren vrije verdediger in de ploeg moest brengen. Nadeel was dan wel dat de Achtervelders een wis sel hadden verspeeld. Cor Hoog land nam achteraf een juiste beslis sing door Klaas van den Heuvel weer op de vertrouwde stek van vrije verdediger te laten spelen. Niet Henk Voorburg werd het slachtoffer van de komst van Klaas van de Heuvel maar Fred van de Pol moest het veld ruimen. Henk Voorburg schoof door naar het middenveld om daar het nodige afstopwerk te verrichten. De omzettingen hadden nog geen vijf minuten later al succes. Klaas van de Heuvel nam een vrije trap waarop Henk Voorburg goed doorging. De middenvelder legde de bal met het hoofd terug op cen trumspits Peter Middelaar en die schoot goed in: 1-0. Voor de Ach tervelders was deze voorsprong toch wel een onverwachte mee valler omdat De Meern in de eerste helft het betere spel had. Na de Achterveldse voorsprong nam de druk van de gasten nog verder toe. FEL De gasten speelden fel en het was duidelijk te merken dat de ploeg na de 6-0 nederlaag van vori ge week bij Veensche Boys het één en ander recht wilde zetten. Twee minuten na het Achterveldse ope ningsdoelpunt kregen de bezoe kers al een unieke mogelijkheid om de stand gelijk te trekken. De goed fluitende scheidsrechter Rijn- ders uit Amersfoort constateerde dat Henk Voorburg een tegenstan der binnen de beruchte lijnen aan het shirtje trok. Een strafschop was het onvermijdelijke gevolg. Kee per Gerard van de Bedem hield de Achterveldse voorsprong echter in stand door de elf meter trap met de voeten te keren. Lang kon Achter veld overigens met gemeten van de voorsprong want kort na het missen van de penalty kwam De Meern toch op gelijke hoogte. Een mooie aanval over links werd door een De Meern aanvaller met een prachtige kopbal doeltreffend af gerond: 1-1. Na deze gelijkmaker ging de strijd gelijk op. De ruststand leek dan ook op 1-1 bepaald te worden. Maar Achterveld kwam voor rust nog op voorsprong. Een Achter veldse aanval, die via Corno Kok terecht kwam bij Klaas van de Heu vel, werd een halt toegeroepen via een handsbal in het 16 meter ge bied. De scheidsrechter was on verbiddelijk en de bal kwam op de stip terecht. Gerard van de Bremer liet zien hoe je dit soort buiten kansjes moet verzileren en Achter veld kon met een voordelige 2-1 stand de kleedkamers op gaan zoeken. VERBETEN Na de hervatting ging een fel De Meern verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Ondanks de verwoe de aanvalspogingen van de gasten kwam de Achterveldse vesting nauwelijks in moeilijkheden. Ach terveld kreeg zelfs nog de beste mogelijkheden uit een aantal ge vaarlijke couters. Rechterspits Har ry van Dalen speelde zich tot twee keer toe keurig vrije maar vergat zijn goede acties met een doelpunt te bekronen. De Meern bleef het Achterveldse doel zoeken maar verder dan een goed schot vanuit de tweede lijn met als resultaat dat de bal op de paal afketste kwamen de gasten met. In de laatste 20 mi nuten kwamen de Achtervelders helemaal niet meer in de proble men. Onder aanvoering van „kilo metervreter" Robbie de Vette wer den de aanvallen van De Meern al in een vroeg stadium een halt toe geroepen. Een kwartier voor tijd bracht trainer Cor Hoogland de van een ziekte herstellende Peter Ruiten beek binnen de lijnen. Na maan denlange afwezigheid kreeg de technisch begaafde linksbuiten de gelegenheid om weer wat wedstrijd ritme op te doen. Twee met goed uitgebuite mogelijkheden maakten duidelijk dat de linkerspits nog het nodige speelritme mist. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedem, Henk Voorburg, Herman Burgstede, Hans Kooy, Johan van de Hengel, Fred van de Pol (Klaas van de Heuvel), Rob bie de Vette, Corno Kok, Harry van Dalen, Peter Middelaar (Pe ter Ruitenbeek), Gerard van de Bremer. 4 J A. v.d. Bes, Putten(192), 5 Van Vliet, Muiden(210). De poedelpnjs was voor Broek, Leus den (334) Daar de jaarlijkse feestavond is verzet naar eind volgend jaar. wer den nu de clubkampioenen bekend gemaakt In de sportklasse werd het J Slomp, Hoornaar, met 247 punten en m de tour klasse A. Zwaaf, Amersfoort met 247 punten Deze promoveert nu naar de sportklasse Beide winnaars kregen een handdoekenset waarop geborduurd „Clubkampioen AMBC, 1987-1988" en bloemen ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de da mes werd door tien leden deelge nomen. De eerste plaats werd be haald door Anneke Oudshoom met 90 punten. De overige uitsla gen waren: 2 Jeannet Vos 86, 3 Iny Kok 77, 4 Am Voskuilen 77. 5. Tiny Tolboom 72, 6 Liesbeth Suermondt 69. 6. Alice Arlar 69, 8. Wil van Gelder 68, 9. Bep Smal 67,10 Nel Tijmensen 57. ACHTERVELD - In de tweede ronde van het Hessenkar-kaart- tournooi waren er twintig deelne mers. Het werd weer een gezel lige avond met mooie prijzen. De winnaars waren: 1. H. van Zandbrink - 5276 p., 2, Joke van Marwijk - 5184 p., 3. Jacq de Vette - 4973 p 4. Evert Wou ters - 4891 p., 5. Annie Verdam - 4853 p.. 6 Willem Kok - 4803 p.. 7. Kees Jonkman - 4782 p., 8. Ton Os sendrijver - 4754 p., 9. Come de Vette - 4636 p. De poedelpnjs was voor Alie Wouters met 3692 pun ten.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9